Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#1801) Capt.Obvius válasza milszab (#1800) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\Profiles

Nekem legalábbis ide :DDD

(#1802) warcat


warcat
veterán

Gainward 229, alza.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1803) FaTHI


FaTHI
őstag

Igen és még van. Mi van emberek nem kell a ropogós 3070?

(#1804) tupacamaru válasza FaTHI (#1803) üzenetére


tupacamaru
veterán

Már nincs..

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1805) nyul105 válasza tupacamaru (#1804) üzenetére


nyul105
senior tag

Erre mondják, hogy "az anyag nem vész el, csak átalakul".
Nézz fel apróra, kettesével árulják már :D

(#1806) Chaser válasza laychi (#1797) üzenetére


Chaser
titán

oké, de ez 4 játék, nem 44, amiből már valamit le lehetne szűrni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1807) Rabbitf_24 válasza nyul105 (#1805) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

jah csak 270ről indul...

(#1808) FaTHI válasza tupacamaru (#1804) üzenetére


FaTHI
őstag

Ja de volt vagy 30 percig! Én ezúttal behúztam egyet, bár a 6800-ra vágynék de ahogy kezdődött az is lehet nem lesz belőle semmi.

(#1809) Chaser válasza FaTHI (#1808) üzenetére


Chaser
titán

már megint van

szerk:
már nincs ( :
egyet biztos visszamondtak

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1810) tupacamaru válasza Chaser (#1809) üzenetére


tupacamaru
veterán

Van.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1811) koxx válasza Chaser (#1809) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vajon mennyi időn belül lesz 200k alatt a 3070? gyanítom egy evga ftw3 vagy egy rog strix sosem. Ennyiért a 3080-akat kéne, hogy utánunk dobálják :))

(#1812) warcat válasza koxx (#1811) üzenetére


warcat
veterán

Úgy tűnik valamiért komoly forint erősődéssel számolsz, vagy csökken az ÁFA? Mi az amiről nem tudunk? ;]

EA: It's in the crate!

(#1813) KisBundi válasza Rabbitf_24 (#1807) üzenetére


KisBundi
őstag

249 az. :)

(#1814) Chaser válasza tupacamaru (#1810) üzenetére


Chaser
titán

nincs ( :
olyan ez mint a mese, egyszer volt, hol nem volt ;]

koxx
passz
ha a 6800 jó lesz gyakorlatban - nem lesznek driveres nyűgök -, és lesz készlet - valamikor jövőre ( : -
akkor nyilván lentebb tolja ennek a szériának az árát az nv, feltéve ha meghagyja, és nem csinál belőle inkább lassabb/gyorsabb verziót
jelen esetben pedig nem érdemes felárat fizetni ftw3-ért vagy strixért szerintem, a gw phoenix is bőven jó, ha azt dobálnák 200-ért az korrekt, de mostani alzás ára se rossz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1815) koxx válasza warcat (#1812) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jah, bilibe lóg a kezem :D az áfa lemehetne mondjuk 20%-ra.

(#1816) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap sikerült vennem (bolti garival) egy EVGA RTX 3070 FTW3 Ultrát. Elképesztően szép és persze erős a kártya (nem találtam olyan játékot, ami WQHD-ban max beállítások mellett megröccentette volna), viszont ami a gondom vele, hogy a 3 ventillátora közül az egyik "kerreg". Valószínűleg csapágyas. A kerregés egyébként csak a 30-45% közötti fordulatszám tartományban jelentkezik, se alatta, se felette. De a játékok között leginkább ebben a tartományban teker, így baromi zavaró, hogy még a kvázi hangszigetelt be quiet házamból is simán kihallatszik.

Szerintetek megéri visszaküldenem gariztatni? Fáj a szívem egyébként, hogy egy egy napos kártyát főleg így a karácsonyi időszak, szabik stb. előtt visszaküldjek :(

Üdv,
Coleen

(#1817) FaTHI


FaTHI
őstag

Szerintem bejön a 3060Ti ami lesz 170- 220K ig és marad egy jó ideig 230++ a 3070-es.
A kérdés mekkora lesz a teljesitmény külömbség.

(#1818) adakiller válasza coleen (#1816) üzenetére


adakiller
senior tag

próbálj állítani AB-ben a ventifordulatokon; kihagyni azt a tartományt

(#1819) arnihonda


arnihonda
újonc

Ha minden igaz sikerült lecsapni az alzás gainwardra :D ......de hogy mikorra küldik meg ténylegesen az jó kérdés....

(#1820) FaTHI válasza arnihonda (#1819) üzenetére


FaTHI
őstag

Nekem szerdát irtak Kecskemét futár!

(#1821) coleen válasza adakiller (#1818) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszi a tippet! Én a Precision X1 toolt töltöttem le hozzá elvileg gyári tool, az AB mit takar?

(#1822) nyul105 válasza coleen (#1821) üzenetére


nyul105
senior tag

Msi afterburner

(#1823) ScomComputer válasza coleen (#1821) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jó a " Precision" is azt használd....az MSI-AB-be nem jó az oc scanner....a Precision-ba jól müködik...én is azzal teszteltem ki,csak manuálra jó az AB..
A nyilakat ne vedd figyelembe másnak készült a kép, csak ill.-nak tettem be... :R

[ Szerkesztve ]

(#1824) coleen válasza nyul105 (#1822) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszi!

(#1825) coleen válasza ScomComputer (#1823) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszi, megpróbálok akkor egy egyedi görbét beállítani

(#1826) ScomComputer válasza coleen (#1825) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem kell egyedi egyelőre,tolj egy scan-t, de előtte told ki a limiteket...tart vagy 10-15 percig,de kiír egy kb.pluszt amivel még jó az oc...

[ Szerkesztve ]

(#1827) Capt.Obvius válasza ScomComputer (#1826) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Ez jó bármilyen más gyártó kártyájára is?

(#1828) PeTeR_33 válasza adakiller (#1818) üzenetére


PeTeR_33
tag

Meg egy nagy túrót 250.000ft ért......
Gyárilag hibás az a kártya.
Elállásba vissza kell vágni.
Pakolja ki a bolt a pénzt.
Utána lehet kártyára vadászni.
250k+os kártyánál ventit állítani azért mert a drága gyári hibás?!

Vissza kell vágni elállásba.
Garanciáztatni Isten ments ebben a túlkínálatban..

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1829) nyul105 válasza PeTeR_33 (#1828) üzenetére


nyul105
senior tag

Ugyanerre gondoltam, de vajon ALZA levonja a 20ezres kupont ilyenkor?
Régen 2 éve még nem vonta, de nem vagyok up to date!

[ Szerkesztve ]

(#1830) FaTHI


FaTHI
őstag

Mi ez a kupon amit 3070hez adnak mire jó?

(#1831) PeTeR_33 válasza nyul105 (#1829) üzenetére


PeTeR_33
tag

Nem követem milyen kupon jár most a RTX kártyák mellé.
De ha a 12hónapos előfizetés vagy valamilyen ingyen játék akkor véleményem szerint nem vonható le.
Ajándékként van feltüntetve.Nem tartozéka a kártyának.

Megjegyeznj kívánom még mindig jobban jár az ember ha esetleg a kupon árát levonják mintha egy végeláthatlan garanciális ügyintézésbe mászna bele.Teszem azt egy gyári hibás kártyát tákolna.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1832) adakiller válasza PeTeR_33 (#1828) üzenetére


adakiller
senior tag

mint lehetőséget vázoltam, már bocsánat...

majd a tulaj eldönti, hogy eláll-e a vásárlástól és visszakapja-e a pénzt, és vadászik másik kártyára, és visszateszi a régit (ha még megvan).

vagy

manuális venti belövés, vadászik másik kártyára és ha az meglesz akkor eláll a vásárlástól (14 napon belül) vagy gariztatja (14 napon túl).

[ Szerkesztve ]

(#1833) PeTeR_33 válasza adakiller (#1832) üzenetére


PeTeR_33
tag

Jó ötlet amiket felvázoltál.Félre ne érts.
De senki nem is említette a csókának,hogy vissza is lehet vágni elállásba.
Mikor telefonon említettem neki ezt a lehetőaéget (virtuálisan) csak bámult rám mint apáca a hímringyóra.Hogy ilyet is lehet?

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1834) nyul105 válasza PeTeR_33 (#1831) üzenetére


nyul105
senior tag

Logikus, de azért ha valakinek van ilyen tapasztalata, akkor szóljon :)
Trollok off légyszi, tényleg csak aki elállt mostanában..

(#1835) dante3


dante3
addikt

[ Szerkesztve ]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#1836) Chaser válasza PeTeR_33 (#1831) üzenetére


Chaser
titán

de levonható, nem puszira adják, hanem a kártya _mellé_
ebben mi olyan bonyolult értelmezni? nem mintha nem lenne ott az áfsz-ben is

nyul105
ha nem használtad fel - nem néztél be a licensz mappába -, akkor biztos nem vonja le, egyébként - teljesen jogosan - levonhatja, lehet csak az éppen aktuális ügyintéző jóindulatán múlik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1837) PeTeR_33 válasza Chaser (#1836) üzenetére


PeTeR_33
tag

Nem olvastam el az ASZF-et.
Ezért is írtam hogy véleményem szerint.
Mint ahogy azt is írtam,hogy a kolléga helyében inkább buknám a 20ezet mint hogy tákoljak vagy ilyen gazdasági helyzetben gariztassak

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1838) Chaser válasza PeTeR_33 (#1837) üzenetére


Chaser
titán

veszel egy tv-t, kapsz mellé egy soundbart ajándékba
elállsz a tv-től, vajon megtarthatod-e a soundbart? ( :
sw pontosan ugyanez, attól hogy mo-n még mindig úgy gondolják sokan, hogy azt pusziért rakják össze emberek és pusziba kerül
de ha nem használta fel az illető, biztos nem vonják le
én ilyen csak akkor használok fel amikor letelt a két hét és biztos marad a kártya/cpu ami mellé adták
jelen esetben tudja lóPh@sz mit csinálnék ha már elhasználtam kódot - mivel nem használtam volna el így költői -, de esélyesen inkább gariztatnám evga-nál közvetlen, osztán' annyira csalódott lennék hogy talán kiengesztelnének valami táppal vagy akármivel a kártya mellé...nincs kizárva:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1839) nyul105 válasza Chaser (#1836) üzenetére


nyul105
senior tag

Elállás után rendeltem egy másik terméket, amihez járt kód ugyanúgy.

Utána belenéztem, bent maradt mindkettő, de csak az újat használtam fel. De ez több, mint egy éve volt már.

Köszi a megerősítést. Felhasznált kód esetén jogos a levonás, nem ezt vitattuk, hanem a "nem felhasznált" kódnál. Lévén immateriális termék esetén nincs elállás tudtommal.

(#1840) Lord Myn válasza Lord Myn (#1659) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Sajnos, DDU + driver és expertool reinstall után is csinálta a hülyeséget, úgyhogy közben visszaálltam a 457.09-re, azóta egyszer sem fordult elő a 3mp-es kikapcsolás, úgyhogy azt hiszem kijelenthetem, hogy driver hiba.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1841) Chaser válasza nyul105 (#1839) üzenetére


Chaser
titán

ha nem használtad fel nem vonják le, nincs miért
nem kell benézni a licensz mappába addig, termék elállása után törlik is a fiókódból - vagy érvénytelen lesz, nálam volt ilyen "beragadt" kód, több héttel utána néztem de érvénytelen volt -
itt a fő terméktől állsz el, nem az immateriálistól, az csak a hozadéka mivel adták, így értelemszerűen attól is elállsz
tavaly még kóddal se foglalkoztak nagyon, de sokan kuponozáskor túlzásba vittéka hülyeséget, és kb csak a kódokért vettek kártyát, amit aztán visszavittek, azóta szigorúbban vesik ezt - sztem teljesen jogosan -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1842) Joco_77 válasza Lord Myn (#1840) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Szia Lord Myn!

Na akkor énis írom mivan azóta! Nos nekem mint kiderült a legújabb driver 457.30 még a lejátszóknál (Media player classic home cinema + madvr példának okáért) a Vsyncet is elb**zta tehát az mp4(1080p 24fps) filmek a másodlagos kijelzőn (plazmatv) szaggattak...hálistennek régesrégen gtx 980al volt hasonló problémám ezért emlékeztem, hogy "vsync" off igaz ott win7 alatt egy "témaváltás" oldotta meg. Persze ezt sehol nem látod, hogy ki van kapcsolva, hiszen nvidia control panelen belül ott virít, hogy alkalmazásvezérelt.
Most visszaraktam a 457.09 et és anélkül hogy bármihez nyúltam volna folyamatos a videólejátszás semmi akadás.
Ellentétben veled én nem vagyok biztos benne, hogy az 1-4 napon belüli 1 vagy 2 3másodperc fekete kép nem fog visszajönni netezés közbe mivel kicsit mélyreásva a 456.71 et írják a fórumok az utolsó hibátlan drivernek de nem érdekel megvárom mostmár az új drivert addig marad a 457.09.
Kijelenthetjük, hogy a legújabb driver 457.30 nem sikerült túl acélosra...Persze nyilván sokaknak semmi baja vele de valamit nagyon elbaltáztak nvidiánál az új driverrel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#1843) Hrabo86


Hrabo86
tag

Sziasztok,

pénteken megjött nekem is a GW 3070 Phoenix. Első problémák után most már meglepően nagyon is jól teljesít, nem vártam volna ettől a típustól. MSI Afterburnerben elvittem a határokig: core voltage maxon, pw limit 113%, core clock +200 Mhz-ig stabil, mellette memory clock +1400 Mhz-ig szintén stabil.
Core clock +200 Mhz felett is működik, de artifactes a kép néha 1-1 pillanatra, de +200 Mhz-el is 2160 Mhz-ig felment az órajel, ezzel 3dmark-ban 15.000 GPU pontszámot átlépve. :C

A problémám egyedül az volt vele, és kicsit be is paráztam, hogy a régi amd kártya helyére berakva a 3070-et nem akart bekapcsolni a gép. Egy halk nyekkenés és semmi más, még az alaplapi debug ledek se villantak fel, semmi. Szétszedtem egészet és úgy bekapcsolt, de alaplapi hdmi nem adott jelet. Vissza a régi vga azzal fura mód működött. Majdnem már biost flasheltem, de még egyszer bepróbáltam az új 3070-et és immáron ment a gép rendesen, be is kapcsolt, képet is adott. Nem értem, sose láttam még ilyet, de ha valaki már igen, akkor kíváncsi lennék a tapasztalatára, hogy ez mi a fene volt.

Pár tesztkép, ha valakit érdekel:

(#1844) Uzi74


Uzi74
senior tag

Összefoglalva a 3070-hez november eleje óra semmilyen játék-bundle nem járt, watchdogs korábban járt csak volna, jól láttam? COD meg csak a 3080-hoz?

(#1845) Capt.Obvius válasza Hrabo86 (#1843) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Jesszusom!

Ezt melyik Afterburner verzióval csináltad? Mert nekem a 4.6.3 nem engedte állítani a FAN curve-t és fura hőmérséklet adatokat adott..

(#1846) Hrabo86 válasza Capt.Obvius (#1845) üzenetére


Hrabo86
tag

Beraktam a képre, a 4.6.3. Beta 2-es verziójával csináltam. Azon jobban lehet szórakozni, felnyomni a core voltage-ot...
Amúgy én nem nyúltam a FAN curve-hez, mert így se ment 68 fok fölé soha és mindezt alig hallhatóan. Csúcs az 43%-os venti sebesség volt terhelés alatt....
Tehát részemről a GW 3070 Phoenix nagyon ajánlott darab lett, főleg, hogy az egyik legolcsóbb.

(#1847) ScomComputer válasza Hrabo86 (#1846) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Tehát részemről a GW 3070 Phoenix nagyon ajánlott darab lett"...
Bizony nagyon jó kis darab... :K
Más....
Hihetetlen,hogy rajtam kívül más is olvassa itt a guru3d- és a fórumát.... :DDD

(#1848) Chaser válasza Hrabo86 (#1843) üzenetére


Chaser
titán

lehetett egy kis szennyeződés a pcie sínben

Uzi74
3070-hez játék nem, egy év geforce now jár

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1849) Uzi74 válasza Chaser (#1848) üzenetére


Uzi74
senior tag

Köszönöm. Kell valahol regisztrálni rá, nekem nem ajánlott fel semmit látszólag :(

(#1850) Chaser válasza Uzi74 (#1849) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom, az enyémet meg se néztem:)
gondolom egy nv account kell, a free-t kipróbáltam, mást nem kért hozzá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.