Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#1101) laychi válasza Chaser (#1098) üzenetére


laychi
veterán

Zotac van.
Mentsd le a BIOS és töltsd fel ide. GPU-z -vel tudod lementeni.
De azt hiszem direktbe is fel lehet tölteni
De szerintem ugyan az,mint Palit gamingpro-nál(tesók). [link]
AC odyssey 1,000V Curve

(#1102) gabo423


gabo423
kezdő

Érdekes mennyit gyorsit a dlss a 3070-en 37 fps a dlss feature test dlss off al- bekapcsolva meg 90+ fps. Megvettem a 3dmarkot. Nem maradt sokáig nálam a kártya el is vitték. Ráment jó sok idő de megnéztem mit hoz eléggé jó kis upgrade régebbi gépekkel is jól együttmüködik és veszett gyors.

[ Szerkesztve ]

(#1103) Chaser válasza laychi (#1101) üzenetére


Chaser
titán

óóó köszönöm, később megnézem "rendesen", azt látom hagy benne valamennyit a cpu-d
1600af 4ghz-en sokszor 90%-ot nem tudott kicsavarni az 5600xt-ből az od. mellett ;] 3600 már más volt, hiába 6c/12t mind a kettő

itt a bios, találóan ga104

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1104) TechN7ne válasza Chaser (#1090) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Magamnak vettem egy normális tápot ,ami rögös úton jött össze a mostani foss tömeggyártás alatt ,ahogy a mostani vga m is rögös úton jött létre ,mert mind ez előtt műanyaggal szerették volna kiszúrni a szemem több száz ezrekért.
Nálam nincs haszon keresés ,hogy megveszek egy terméket ,hogy aztán drágábban adjam tovább az aprón más embereket hülyének nézve ,ahogyan te teszel.

Tápos topikban meg a tapasztalatlan kiutál ,az okos tanul ,az átlag meg a saját bőrén majd egyszer csak megtapasztalja amiket leírtam.

(#1105) ScomComputer válasza laychi (#1101) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ilyen [link] ??

(#1106) laychi válasza ScomComputer (#1105) üzenetére


laychi
veterán

JA.
Csak ez, illetve az OC verzió van.
Se trinity.se más 3 ventis változat(egyenlőre)

Time Spy Stress testhez kell licence key, sajnos nem tudom futtatni

[ Szerkesztve ]

(#1107) Csokifalo válasza TechN7ne (#1104) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

mondjuk nincs szocializmus, hogy nem lehetne valamit drágábban eladni ha van rá kereslet, én is dobtam egy 20ast a 3070-emre, egyszerűen azért mert egyrészt nem lehet kapni, de nekem most kell, másrészt ahol meg kapni lehet, még többe kerül boltban, SOKKAL, mint hogy valaki kaszált egy húszast ( alza ha lenne 234, vettem 255, aquanál meg például 315... ) szóval nem feltétlen lettem hülyének nézve szerintem, mondjuk nem Tőle vettem, csak arra írtam azt hogy nem biztos hogy hülyének néz valakit is

[ Szerkesztve ]

(#1108) Chaser válasza TechN7ne (#1104) üzenetére


Chaser
titán

tehát linkeljem a "mesét" saját szavaiddal utólagos kozmetikázás nélkül, vagy sikerül abbahagyni és nem véleményt alkotni olyan dologról, amihez közöd nincs?
jéééééééééé, a ramok is samsung a kártyán, nem mintha érdekelne hogy micron vagy egyéb, de ezt is nyilván jobban tudtad, és nyilván itt mindenki a kedvedért "hazudja be" a hőfokokat és rpm értékeket
ha valami vkinek a tulajdona azt csinál vele amit akar, ha kettétöröm ahhoz sincs közöd, ahogy ahhoz se ha el akarom adni - de mint mondtam barátomnak vettem, neki nem kellett, innentől meg az én dolgom eladom-e és ha igen mennyiért, nem a tied vagy másé, szívműtéthez eszközt még ingyen is veszek másnak ha úgy adódik, de ez nem ahhoz kell, többit nv-vel meg tudod beszélni, ők generálták ezt nem más -
fejezzük be sztem, vegyél, majd utána mondd el milyen sz@r, de addig ne akard kitalálni a hülyeségeket

szerk:
Csokifalo
tőlem biztos nem vetted, ahogy senki sem, egy db kártyám van/volt, ha akarom mindet megfeszem oszt' eladom
de nekem nem pálya 22x ezren keresni 25-30-at ((( :
szándékosan úgy raktam fel ahogy, kissé burkoltan közölve a kedves leendő vevővel, hogy hülye ha megveszi :) mert ha nem venné dealerek em lennének nyilván, ha kommersz szöveggel felrakom nyilván másnap elvitték volna
de akkor hol a poén? ( :
még a végén marad nálam, nincs kizárva

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1109) sirszevenap válasza TechN7ne (#1104) üzenetére


sirszevenap
addikt

En nem tudom, de annyit latok, hogy egyedul te beszelsz sajnos a levegobe. :( Velemenyt alkotsz olyanrol, amid nincs. Mas konkretumokat kozol. De lehet velem van a baj es rosszul latom. :N

hetfon eldontom magam! :K

Bankkártyával? Hát persze!

(#1110) adakiller válasza ScomComputer (#1093) üzenetére


adakiller
senior tag

ezzel a progival be lehet fixálni, vhogy a max boost órajellel menjen a kari?

nekem 1965-t írt a palit 3070-re, de gamebe folyamatosan 1800-1900 között megy, hiába van a jobb alsó sarokban benyomva a boost lock gomb.

(#1111) Chaser válasza sirszevenap (#1109) üzenetére


Chaser
titán

hajrá, minél több tulaj annál jobb

átállítottam a pcie vezérlőt gen3-ra, mérési hibahatáron belüli volt az összes érték eltérése az előző forza méréshez képest
erősebb cpu-val és/vagy más játéknál lehet dob min fps-t a gen4, de itt nem tapasztaltam semmi különbséget
- az elméleti sávszél gen3-nál is megvan, de többektől láttam, hogy gen4 dobhat joibb értékeket ilyen kategóriás vga-nál már, most nem dobott -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1112) ScomComputer válasza adakiller (#1110) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen be lehet, de előtte teszteld ki mit tud,benne van OC scanner.... :K

(#1113) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Na, csak sikerült nekem is szerezni egy alap GW-t... Chaser kollégával tudok egyetérteni, egyáltalán nem rossz, ahhoz képest, hogy alapmodell. Nekem eléggé zárt házam van, így nálam 75-76 fokig is felmegy a hő (viszonyitásul: az MSI 2070 Gaming is felment 72 fokig), a max. boost 1995 MHz.

Egyelőre 1080@144-re használom (nemsokára lesz 4K-s TV, azt is meghajtom majd), első benyomások: k* gyors :K.

Egyelőre ezeket néztem (G-Sync on):

Red Dead Redemption 2 - Overall Quality csúszka a maxra tolva: 80-140 fps
Mafia I DE - minden max. 100-140 fps
TDPA Little Hope - minden max. - szinte végig konstans 140 fps

Szintetikus (G-Sync off):

FireStrike - 24xxx pont
TimeSpy - 12xxx pont
Port Royale: 8xxx pont

A 8700-as proci (allcore@4.3 GHz) néha limitálja a VGA-t, de nem vészes.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1114) Chaser válasza Lord Myn (#1113) üzenetére


Chaser
titán

grat a sz@r gw-hez ( :
ez náluk alapmodell, msi-nél ez már a középkategória
hangról tudsz valami viszonyítást mondani 2070 gaminghez képest, vagy a ház ventik hangosabbak?
gaming x-eken nagyon jó venti van az biztos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1115) sirszevenap válasza Lord Myn (#1113) üzenetére


sirszevenap
addikt

Köszi! :R
Hangja véleményed szerint milyen?

No meg majd kapod, hogy képtelen vagy képekkel illusztrálni az állításod! ;]

Bankkártyával? Hát persze!

(#1116) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Azért nem válaszként írom, mert mindkettőtöknek szól:

A ház ventik halkak, de a CPU venti (Zalman CNPS10x) le tudja nyomni hangban, ha épp terhelve van a proci, szóval nem vészes: 1300-2000 között mennek a ventik, ha terhelem a VGA-t, szerintem nem sokkal hangosabb, mint a Gaming volt. (Cserében nem kell félnem, hogy kitörik a PCI-E foglalatból... :DD )

A troll kolléga véleménye nem nagyon érdekel, már más topikban is láttam a "munkásságát".

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1117) Chaser válasza Lord Myn (#1116) üzenetére


Chaser
titán

jó hallani, gaming x-hez nem tudom viszonyítani csak az rpm-eket, illetve itteniek beszámolóját 5700xt vonalon, és a korrekt kategóriába eső yt-os hangerő méréseket
de az ftw3 is gaming x szint, és hát nem mondanám halkabbnak ennél a gw-nél 2080s-nél, de 2070s-nél sem, azokat hallottam személyesen
de hátha lesznek hangerő mérések
ha valaki benne van a témában és tud itthon kapható korrekt hangerőmérőt lehet beruházok egyre - a sokak által alkalmazott telefonos "mérés" az sajnos semmire nem jó -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1118) adakiller válasza ScomComputer (#1112) üzenetére


adakiller
senior tag

kiteszteltem, onnan van az 1965, csak ezt nem tudom, hogy hol-hogyan kell fixálni. Tudsz infózni, hol tudom ezt megtenni? :)

(#1119) ScomComputer válasza adakiller (#1118) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mennyi a kitesztelt érték? Dobj egy képe róla,ilyesmit kell láss mint itt a 3080-nál...
GPUOC mennyi ,itt a képen +142 , és nálad ??

[ Szerkesztve ]

(#1120) adakiller válasza ScomComputer (#1119) üzenetére


adakiller
senior tag

képet most nem tudok, mert kitúrt a gyerek a géptől :D

+142 vagy 143 volt, és a memória meg +200

(#1121) ScomComputer válasza adakiller (#1120) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ide írd be őket a megfelelő helyre...a ram az tud többet is...végül nyomj apply-re...
Az angol megy neked ?

(#1122) adakiller válasza ScomComputer (#1121) üzenetére


adakiller
senior tag

it vonalon megy az angol :)

na ezt nem mertem pluszba beírni, mert a boost lock-nál gondoltam már beállítja magának az általa megállapított órajelet :).

köszi szépen, hamarosan letesztelem! :R

(#1123) ScomComputer válasza adakiller (#1122) üzenetére


ScomComputer
veterán

Oké,mert akkor nézd át a beállításokat(jobbra fenn a képen) és ott állítsd be,hogy induláskor töltse be a beállított oc profilt... :K

(#1124) adakiller válasza ScomComputer (#1123) üzenetére


adakiller
senior tag

beállítottam 140-et a gpu-hoz, viszont az normális, hogy felugrik 1995-re, meg 2080-ra? :D

[ Szerkesztve ]

(#1125) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok szerintetek melyiknek jóbb a hüttése
Msi ventus 2x rtx 3070 vagy Gainward Geforce Rtx 3070 Phoenix
köszi.

(#1126) Chaser válasza Vadasz1 (#1125) üzenetére


Chaser
titán

eddig talán egy ventus tulaj van, elég egyértelmű hogy a gw nyer
2 vs 3 venti, más hűtési design
ezt két ventivel halkan/hűvösen úgy lehet hűteni, ha 1,3k-1,5kg a kártya "zárt" backplate mellett, kicsi ventus 900g sincs
gw-nél arra figyelj, hogy az utolsó venti már nem oldalra fúj, hanem ahogy az fe - 3080-nál legalábis, 3070-et nem néztem -, a perforált backplaten keresztül egyenesen tolja felfelé
jó szellőzés legyen, de az mindenképp kell hűtési designtól függetlenül ilyen étvágyú kártyánál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1127) Vadasz1 válasza Chaser (#1126) üzenetére


Vadasz1
tag

Köszi most egy MSI-t 245-ért tudnák szerezni ,szerinted?
MSI jobban be jön nekem.

(#1128) Chaser válasza Vadasz1 (#1127) üzenetére


Chaser
titán

te pénzed, te döntésed :)
arra voltál kíváncsi melyiknek jobb a hűtése, eddigiek szerint nem a ventusnak
egy gaming x más téma lenne, csak az "picit" drágább, de rengeteget tuti nem ver rá az sem a gw-re hőfokban, max hangban kérdés 1-2-3dB-lel jobb-e
azt kell venni amelyik tetszik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1129) VirsLee válasza Vadasz1 (#1127) üzenetére


VirsLee
őstag

Én a három ventis GW-re szavaznék :)

(#1130) Vadasz1 válasza Chaser (#1128) üzenetére


Vadasz1
tag

Köszi akkor eldölt.

(#1131) szasanyi válasza Vadasz1 (#1130) üzenetére


szasanyi
félisten

Frankó, már csak kártya kellene normális áron. :DDD

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1132) laychi


laychi
veterán

Na ennyit a TUF OC Biosról, ment vissza a gyári Zotac. Kis játszás, aztán jelentkezek a boltnál, hogy sorry, de . . .

(#1133) AsakuraDave válasza laychi (#1132) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Mit kell nézni? :DDD

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1134) laychi válasza AsakuraDave (#1133) üzenetére


laychi
veterán

Ami szimpatikus, azt nézd :)
A többit hagyd figyelmen kívül.

(#1135) TechN7ne válasza laychi (#1132) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem tudom én sem eldönteni ,kártyámat már 3x elvitték volna ,lemondtam mindent ,olyan árak vannak hogy pffff.
Ma is jönne egy srác ,hogy elvinné ,még mindig nem tudtam eldönteni mi legyen ,pedig a hirdetést is már kitöröltem.
Te megtartod a 1080ti t?

[ Szerkesztve ]

(#1136) laychi válasza TechN7ne (#1135) üzenetére


laychi
veterán

Eddig úgy néz ki, hogy megtartom a 1080 Ti-t.
350 Euroért tudnám talán eladni ez a kis vacak meg 600+posta volt.
Annyit meg nem ér.
500-550 körül kellene lennie, hogy megérje,de rendes hűtéssel, nem ezzel a helikopter rotorral. Vagy EVGA, ami bontható.
A 1080Ti meg garimentes, azt csinálok vele,amit akarok. Vizezhetem, használhatom ajtókitámasztónak, ahogy kedvem tartja :D

(#1137) AsakuraDave válasza laychi (#1134) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hát én tényleg nem értem, mi a gond? :D

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1138) laychi válasza AsakuraDave (#1137) üzenetére


laychi
veterán

Nincs gond, ennyit sikerült kihozni a kis Zotacból 3rd party BIOS-sal

(#1139) Chaser válasza laychi (#1136) üzenetére


Chaser
titán

oszt' ha két nap múlva megmurdel az 1080ti, akkor hogy jön ki a matek? :)
mindegy milyen árkategóriás termék, bármelyik megdögölhet bármikor, lehet alatta a legjobb táp is, szervizben hamar megtanultam ( : és azóta is látom elég sűrűn, nem feltétlen kell legyen bármi előjele
persze te pénzed
ha még szét akarod bombázni akkor meg tényleg evga, egyebet meg kár is venni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1140) laychi válasza Chaser (#1139) üzenetére


laychi
veterán

Akkor sincs maradása a zotacnak :)
Ahhoz túl hangos és meleg.
Elállás lesz. .
2,5 slotosnak van feltűntetve, csak 2 slotos, dobozból kivéve valami oda nem illlő volt rajta a PCI-E csatlakozó felett.


Vagy ennek vagy a TUF-nak kamu a power limit-je, ezt nem tudom eldönteni, de a TUF BIOS-sal 100MHz-el magasabb órajelet érek el, és annál is csak 240W-ot jelez kitolt tdp limittel..
Ezt csak tesztelni vettem.
Majd kipróbálom az amd rx6800-at is. Nincs veszíteni valóm.

(#1141) TechN7ne válasza laychi (#1140) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Undorító ez az egész világ ,ahogyan a silány tömeggyártással egyre jobban nézik hülyének az embereket ,ráadást már rég nem alsó meg közép kategóriákról van szó. :N
Mostanság folyamatosan ebbe voltam ,majdnem minden alkatrészemért meg kellett szenvednem hogy normálisat kapjak a tisztességes pénzemért.

(#1142) AsakuraDave válasza laychi (#1140) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nem official bios-sal, főleg egy másik partner kártyáét használva, te azt hiszed, hogy jól fogja mutatni a felvett wattokat? :U 3080FTW3-ra is feltették a Strix 3080 bios-t és teljesen abszurd wattokat mutatott..

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1143) laychi válasza AsakuraDave (#1142) üzenetére


laychi
veterán

Valószínű, hogy elment a 270W-os limitig ebben az esetben. Csak épp 240W-ot mutatott.

(#1144) AsakuraDave válasza laychi (#1143) üzenetére


AsakuraDave
őstag

2x8pines így akár 300-325W is lehetne. Sajnos nem official gyártói bios-sal nem fogod látni a valós mennyiséget. Kell egy fogyi mérő hozzá ha nagyon érdekel.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1145) laychi válasza AsakuraDave (#1144) üzenetére


laychi
veterán

Van valahol, de már eleve mi értelme van, ha más bios-t kell használni, mert a gyárival throttlingol azon az órajelen, amin asus BIOS-sal vígan el van.

Majd, ha itt kijön, akkor egy ilyenre benevezek(talán).
[Weboldal] [BIOS]

Vagy valami EVGA-ra ;]

[ Szerkesztve ]

(#1146) AsakuraDave válasza laychi (#1145) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Jah igen bocsi a PCIE slotból elvileg 75Wattot tud felvenni a kártya és 150W/8PIN csati.
Így ha engedik az "egészséges" tdp max 375W lehet.
Viszont van hasonló 3080 hűtésű Palit aminek readás a shroudja lukacsos és forumtagnál eléggé melegedett, persze ez egy 3070 de azon is 300+ watt háááát. Reméljük jobb lesz :)

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1147) laychi válasza AsakuraDave (#1146) üzenetére


laychi
veterán

GTX 1080Ti ilyen hűtővel 60-65 fok körül megáll. Mindezt hang nélkül. Egyedül a Metro exodusnak sikerült 70 fokra felfűtenie.
Auto-n talán 50%-ig megy fel a venti.
És ugye itt kb 2/3 nyák és szabadon fúj szinte a hátsó venti.

Linkelnéd azt a 3080-at?

[Ezek szerint] nincs 2 ventis Jetstream.
Szerintem 3 ventis GamingPro-ra gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#1148) AsakuraDave válasza laychi (#1147) üzenetére


AsakuraDave
őstag

 [link] Bocsi ez Gainward.
Én a shroud-ra értem, ez 3 ventis.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1149) Gaboo86


Gaboo86
csendes tag

Nem bírtam tovább várni, megvan az MSI rtx 3070 gaming x :D
Komoly kártya, 1470g...

MSFS 2020 @1440p
első tapasztalatok: - i9600k + 32gb ram + SSD - és ULTRA minden
- abszolút élvezhető, de nagyobb reptereken van némi lassulás
- CPU 60% körül és 65fok, GPU 70% és 62fok

[ Szerkesztve ]

6800XT

(#1150) ScomComputer válasza Gaboo86 (#1149) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jó kis vga, de sajnos a vrm hűtést nagyon-nagyon elbacta az msi,nem is értem hogyan gondolták,hogy ilyen gagyira sikerült.. [link]
Maga a gpu hűtés viszont a legjobb,ezért nem értem ezt a vrm dolgot... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.