Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#1451) edward2 válasza szasanyi (#1418) üzenetére


edward2
addikt

Olyan árakról regélnek 6800/XT-vel kapcsolatban hogy itt sok embernek ki fog még nyílni a bicskája... Arról nem is beszélve hogy már stockról is van pletyka= 1200 kártya egész UK-ra... Tehát ez is katasztrófa lesz.

Hogy kicsit ON is legyen. Én pénteken bevásároltam 3070ből. Egy Zotac lett végül mert azt még aznap kihozták. Sajnos időm még beszerelni se volt.

(#1452) adakiller válasza Chaser (#1440) üzenetére


adakiller
senior tag

igen, sajnos egyes kiadók a nagy kilépési hullám után se tértek vissza (konami pl.) :( viszont ennyi pénzért elfér ha csak alkalmankánt is tudom használni :)

@nyul105: nekem az alap 3070es palit van, nem fogod megbánni, sztem nagyon jó kis kártya minden tekintetben :).

annyira meg vagyok vele elégedve, hogy ebből kifolyólag sikerült is elvinnem ma az alzáról az egyik 3080-as alap Palit-ot, így fájjó szívvel de el fogom adni a 3070-et.

(#1453) szasanyi válasza edward2 (#1451) üzenetére


szasanyi
félisten

Ennek "örülök" mert ha valóban az lesz akkor nagyon egyszerű lesz a döntésem ti. ha nincs nem veszek, ha sokkal több mint 250k szintén nem veszek.
Sikerült elcsípnem egy RTX 3070 TOF OC-t (ami nekem minden szempontból a legjobb típusnak tűnik) úgyhogy vagy az lesz (bár sokalom a 260k-s árát :U ) esetleg veszek egy AORUS 2080S-t 2,5 év bolti garival (talán 175k-ért).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1454) GIORGIONE76 válasza Chaser (#1450) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

az Eagle oc-t vagy a Vision oc-t lőtted le?
A vision azért erősebb, a sima főnixedtől mindenképp jobb sztem,
de ha ezt előre megérzem az Aorust lövöm le, abból nekem nagyon bejött az 5700XT is,
de pölö a linus által is tesztelt Ao 3080 extrém is nagyon ott van, sztem már kinőtte a gyerekbetegségeket a giga :K

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#1455) Chaser válasza GIORGIONE76 (#1454) üzenetére


Chaser
titán

vision

phoenix max 1500 rpm, max 63-4 fok, ezt kéne überelni
aorus nekem túl sok kinézetre

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1456) GIORGIONE76 válasza Chaser (#1455) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

:D
de ha puritánságra mentél volna akkor ott a gw phantom ;]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#1457) szasanyi válasza GIORGIONE76 (#1454) üzenetére


szasanyi
félisten

VISION szvsz ua. mint a Gaming OC (órajelek, hűtés) csak az esztétika különbözik és vmiért a VISON-ra nincs4 év gyártói gari. Illetve a VISIONt senki sem tesztelte bár lehet, hogy pont azért meg megegyezik a Gaming OC-val.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1458) GIORGIONE76 válasza szasanyi (#1457) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

igen, azt néztem ki én is korábban,
de hát sajnos a dizájnt meg a plusz festéket meg kell fizetni :DDD
példa rá régóta a HOF ..
de a GW PHoe GS lett, ami 1770 boostal csak kicsit van alatta

[ Szerkesztve ]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#1459) Sontir Fel válasza szasanyi (#1453) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Az a 2080super nem tűnik rossz vételnek annyiért. 143ért rendeltem ma egy AORUS 5700xt-t, mert már feladtam ezt a kártyavadászatot. Megvárom még a 6800at, hátha... Aztán eldontom hogyan tovább.

Amúgy egy az Giga Eagle vállalható egy darab, vagy hülyeségre nyomtam? ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1460) sirszevenap válasza Chaser (#1455) üzenetére


sirszevenap
addikt

Szerintem nem fogja. Láttunk itt már hasonló gigát. Várom szeretettel a tesztjeidet! :R
Mikor érkezik?

Bankkártyával? Hát persze!

(#1461) ScomComputer válasza Chaser (#1450) üzenetére


ScomComputer
veterán

Húú....gratulacione...kíváncsi vagyok rá...jöhet az infó.. :K

(#1462) Chaser válasza GIORGIONE76 (#1456) üzenetére


Chaser
titán

nem volt "választható"

szasanyi
csak az aorusra van 4 év gar nem? - az is regisztrác után és nem kereskedői -

sirszevenap
6800 függvénye, tudok-e lőni
érkezni nem fog, nem cseszek ki az alzával ha nem kell, személyes átvétet kértem
a backplate vége ennél is nyitott, de nem annyira mint a gw-nél, szóval azért kíváncsi vagyok rá
de ha nem jön 6800 és ezt elhozom, ha rosszabb mint a gw biztos nem tartom meg drágábban :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1463) Csokifalo válasza edward2 (#1451) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

nincs okuk bármit is olcsón adni, ha drágán is sorba állnak érte
plusz emlékezzünk az első lockdownra, minden ami otthoni játékkal volt kapcsolatban drágult, és nem csak az árfolyamok miatt, hanem a kereslet/kínálat miatt is. Mivel eléggé úgy tűnik küszöbön a II lockdown, kétlem hogy olcsósodna bármi is, én most beruháztam egy 9900K procira, annak cssökkent az ára az év eleji 170 körülről 130-ra ami nekem már a 8600K eladásával "csak" 80 plusz, megléptem, mert a 3070-hez úgy tűnik kevés volt a 8600K, 80% körül hajtotta ki multiban elég messze volt a 144Hz, és ha jövőre lövök egy 3080-at ahhoz még karcsúbb lenne ( 1440p-n )

[ Szerkesztve ]

(#1464) szasanyi válasza Chaser (#1462) üzenetére


szasanyi
félisten

Gigabyte Gaming és AORUS egyaránt regelhető a 4 éves gyártói gariért, a VISION nem.

Sontir Fe: ne is mondd már nekem is tele a t*öm már ezzel a mizériával. "sajnos" nekem 4K monitorom van, oda a 2080S a minimum. Az EAGLE vmi olcsóbb verzió (ált. nem véletlenül) de nem néztem utána pontosan mi a különbözőség.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1465) Chaser válasza szasanyi (#1464) üzenetére


Chaser
titán

ahhan, ma is tanultam valamit
régeben csak az aorusnál volt ez
mivel msi-n kívül más gyártó "elfelejt" tömeget írni a vga-hoz, így csak messziről lehet tippelni milyen különbségek vannak az egyes kártyák közt hűtésben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1466) szasanyi válasza Chaser (#1465) üzenetére


szasanyi
félisten

Gaming OC és VISION szvsz ugyanaz [link] míg az AORUS jobb kategória (erről nem találtam tesztet) de pölö 2080S hangos volt. Mutatós, minőségi, a leggyorsabb de egyértelműen hangos.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1467) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Fura, hogy hirtelen "önteni" kezdték a kártyákat... Kár, hogy az eddigital is ipon/aqua szinten áraszta be őket :O

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1468) sirszevenap válasza szasanyi (#1466) üzenetére


sirszevenap
addikt

Nekem a Gaming OC volt brutálisan hangos. 2 esetben is. Ott valahogy eltántorított a giga. :( 10-es szériából. Kíváncsi vagyok ezekre.

Bankkártyával? Hát persze!

(#1469) Chaser válasza szasanyi (#1466) üzenetére


Chaser
titán

nem gond ha hangos, megy apróra KH verziósan ( : vagy megy vissza ahonnan gyütt'
aorus elvileg a top
de azért remélem tudok 6800-at lőni, most inkább azt próbálnám ki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1470) Chaser


Chaser
titán

newegges értékelésekben páran halknak írják, van aki szuper halknak
csak ugye szubjektív, itt is van akinek halk a 2500rpm is ( : az még a legjobb ventivel se lesz pedig halk 90-esnél, már 50-esnél sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1471) szasanyi válasza sirszevenap (#1468) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem sima 2080 volt Goga OC verzióban, hűvös és halk volk. AOURUS brutál hangos ahhoz képest. De pölö 5700XT Giga OC már szintén hangos volt, nem olyan mint a 2080 esetében.
Csak mint mondtam ezek nem elegendőek (a 2080 is csak elégséges kompromisszumokkal) 4K felbontásban játszani.

Chaser: én is kíváncsi vok hány 6800 lesz és milyen áron. Mondjuk arra is, hogy nem X570/B550 lap + Ryzen 5000-hez van párosítva akkor mivel jobb mint a 3070 (VRAM mennyiségén kívül).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1472) Chaser válasza szasanyi (#1471) üzenetére


Chaser
titán

az gyorsan kiderülne, mert nincs 5xxx cpu-m ( : és nem is lesz már csak "olcsón" jövőre
sztem kb egál lesz fe-fe viszonylatban a két kártya, customokat meg modelltől függően melyik gyártó hogy hajtja szét
de világmegváltást 5xx chipsettel és cpu-val se várok, mesékben azért már rég nem hiszek
ellenben a alós fogyasztás annál jobban érdekel, felcsűr-e vamilyen órajelet yt miatt, vagy több monitorral, stb
most elvileg csak az fe jön, az is talán csak alzán, vagy ott se, mert még mindig nincs listában, akkor le is tojom egyelőre:) mert akkor nincs chip, customok is olyan árazással mennek majd mint az rtx-ek, de azok még 2-3 hét talán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1473) syIex


syIex
veterán

MSI 3070 Trio:

Power limit 104%

Power limit 100%

Ez csak szerintem lapos eredmény vagy ez nagyjából rendben van?

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1474) worxland válasza Chal (#1449) üzenetére


worxland
addikt

Gigabyte alaplapomhoz kellett a gyártói program, DE a beállítás után letörölhettem, az alaplap megjegyezte a beállítást (BIOS frissítésig).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1475) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Jár a dupla keksz az Alzának. Sikerült előbb beszerezni az Eaglet, akár már ma elhozhatnám :DDD marad péntekig, ki tudja mit dob a gép még a héten (6800, black driday stb) ;]

Btw egy darab teszt, review nincs a kártyáról :O

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1476) szasanyi válasza Sontir Fel (#1475) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez az, pontosan én is így gondolkodom. Tesztek csak a 18-ai start után lehetnek bár arról sincs infó aznap vagy mikor jelennek meg. :F Nem értem miért kell annyira titkolózni, hogy még a tesztek megjelenési idejét sem adják meg.
De a nagyobb gondot a készletek és az árazás fogja jelenteni, majd kiderül... mondjuk ezek után már túlzott reményeim nincsenek - meg hát alapból drágábban (MSRP) mint az NV kártyák. És ami még aggaszt z a stock hűtés, azt is nagyon érdekel hogyan teljesít.
Na, de ha nem lesz jó és/vagy túl drága lesz a 6800 (XT engem amúgy sem érdekel ahogy a 3080 sem) akkor jön az ASUS TUF 3070 OC kártya.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1477) FaTHI válasza Sontir Fel (#1475) üzenetére


FaTHI
őstag

Beállitottam az email em hátha lesz kari, email nem jött, most látom voltak jóáron karik. Fasza!

(#1478) sirszevenap válasza szasanyi (#1453) üzenetére


sirszevenap
addikt

Very off
Itt amúgy az első mondatod végén mit jelenet a "ti."? :U Sok mondatod végén látom, nem tudom hova tenni. Sok írásodban látom. Truth Is? Too ignorant? Passzolom...

Bankkártyával? Hát persze!

(#1479) Sontir Fel válasza szasanyi (#1476) üzenetére


Sontir Fel
őstag

300ra tippelem a legolcsóbb 6800at, de hátha jó fej az Alza és lesz 250ért... 3 darab ;]

FaTHI: semmilyen értesítést sem kaptam még az Alzától kártya miatt ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1480) Drizzt válasza sirszevenap (#1478) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tudni illik?

I am having fun staying poor.

(#1481) nyul105 válasza FaTHI (#1477) üzenetére


nyul105
senior tag

Mennyiért voltak?

(#1482) dante3 válasza nyul105 (#1481) üzenetére


dante3
addikt

#1430

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#1483) FaTHI


FaTHI
őstag

Pontosan nem tudom asszem Gigak voltak olyan 250 körül.

(#1484) szasanyi válasza sirszevenap (#1478) üzenetére


szasanyi
félisten

A ti. a tudniillik tipikus rövidítése. ;)

Sontir Fel: igen, én is hasonlóan gondolom viszont annyiért nálam nem lesz opció. 250k-nál meghúztam a határt (másodszorra, mert elsőre 200k-t gondoltam :U ). Akkor lesz egy túlárazott ASUS TUF 3070 OC 260k-ért ami nagyon max nálam, nekem egyik sem ér már ennél is többet. :( 4K-ban lesz kompromisszum itt ˇés ott is, ráadásul nincs (és nem is lesz) X570/B550 + Ryzen 5000 ami nélkül úgysem lesz extra feature.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1485) Chaser válasza Sontir Fel (#1479) üzenetére


Chaser
titán

230 körül 6800, 260 körül 6800xt fe az 5xxx cpu-k alapján
ha lesz egyáltalán persze ( :
aki még nem vett semmit érdemes figyelnie holnap
mindegy milyena hűtés, alzánál visszaveszik ha nem teccik', de értelmesnek tűnnek az fe verziók, holnap kiderül
elvileg a customok csak 2-3 hét múlva jönnek - illetve max szállingóznak majd sztem mint az rtx-ek -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1486) LoyalGuard


LoyalGuard
tag

Na ki vitte vissza a GW Phoenixet Alzaba? ;]

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1487) TechN7ne válasza LoyalGuard (#1486) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Aki elmúlt legalább 30 éves és nincs ideje ilyen gyerekes dolgokkal aranyáron foglalkozni ,kipróbálta ,megnézte ,aztán ennyi.

(#1488) sirszevenap válasza TechN7ne (#1487) üzenetére


sirszevenap
addikt

Eh? :O Te vagy az apu? ;]
Mik ezek az általánosítások? Én szívesen leszek gyerek örökre egyébként. Egy olyan "gyerek" aki képes ilyen dolgokkal is foglalkozni néha és tud rá ennyit szánni, valamit csak jól csinált! :K

Mellesleg Te itt vagy szinte az eleje óta, csak izgatja a Te fantáziádat is ez. Nem is értem. Vannak néha olyan megnyilvánulásaid, amit nem tud az ember hova tenni.

Bankkártyával? Hát persze!

(#1489) nyul105 válasza dante3 (#1482) üzenetére


nyul105
senior tag

De ez tegnapi, szerintem ma hajnalban is voltak újak, elvitték a botok.

Techn7ne: az ilyen komoly emberek tudják, hogy ez pofátlan dolog, nem azért veszel meg valamit, hogy kipróbáld 14 napig, ha amúgy tudod, hogy mindenképp visszaviszed..
Más kérdés, hogy mi legális és mi nem az.
Nem akarok vitát, csak leírtam a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#1490) LoyalGuard válasza TechN7ne (#1487) üzenetére


LoyalGuard
tag

Neharagudj en csak 29 vagyok, raadasul meg erdekelnek is ezek a dolgok, akkor ezek szerint halmozottan gyerek :)) .
Csak azert kerdeztem mert feltunt egy par percre egy bontott Phoenix 209k-ért... :U

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1491) Lord Myn válasza TechN7ne (#1487) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ez mekkora f*szság, nem hazudtolod meg troll önmagad. :C :U

Már rég elmúltam 30 (két tizenéves gyerekem van, ők is imádnak gamerkedni). De te legyél komoly felnőtt (k*ra nem vagy az...).

Meg egyébként is: akiket az istenek szeretnek megtartják gyereknek! :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1492) TechN7ne válasza Lord Myn (#1491) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:DDD

(#1493) Chal válasza FaTHI (#1477) üzenetére


Chal
addikt

Ezt én is beszoptam, írtam is nekik, azt is hozzátéve, hogy dugig vannak az aprós oldalak bontatlan Alzás kártyákkal, vaskos felárral, és hogy mégis milyen tanácsuk lenne arra nézve, hogy magamnak tudjak egyet vásárolni. Azt írták, hogy semmilyen, figyeljem az oldalt :D Az e-mail értesítő (nem-)működésével kapcsolatos kérdésem csak simán ignorálták.

[ Szerkesztve ]

(#1494) adakiller válasza Chal (#1493) üzenetére


adakiller
senior tag

anno nekem is kétszer kellett írnom, hogy adjanak valami választ az email-es értesítővel kapcsolatban. másodjára ezt kaptam:

Üdvözöljük!

Köszönjük a kérdését.
Sajnos ilyen információkkal nem diszponálunk Uram. Mi elektronikus rendszerünkben azt látjuk, hogy a termék jelenleg nem elérhető, ez egy "várt termék". Természetesen továbbítjuk kollégáinknak az üzenetét, hog az értesítés nem érkezik meg.
Mint kollégám is írta Önnek, elsősorban a már megrendelt darabokra leadott megrendeléseket teljesítjük, tehát előfordulhat, hogy az értesítés nem fut ki, amíg "szabad" darabunk nem lesz, mert a rendszerünk a beérkezett darabokat automatikusan kiossza a már meglévő megrendelésekbe.

Bízunk benne, hogy megválaszoltuk kérdését.

Ha bármilyen további kérdése lenne, forduljon hozzánk bizalommal.
Tisztelettel,

[ Szerkesztve ]

(#1495) Chal válasza adakiller (#1494) üzenetére


Chal
addikt

Nyilván kamu, mivel többen is tudtak kártyát venni szimplán csak úgy, hogy jókor nézték az oldalt, vagy scriptel figyelték, stb... Miközben nekem be volt állítva az értesítő, aminek ugye sokkal gyorsabban le kellene futnia mint hogy valaki egyáltalán véletlenül belebotlik a foglalási lehetőségbe. No mindegy, végül megoldottam én is máshogy.

(#1496) Chaser válasza LoyalGuard (#1486) üzenetére


Chaser
titán

inkább az a kérdés mért nem én vettem észre ( :
ha valami gyári defekt van visszamegy, ha nincs, úgy meggazdulok' hogy nagyon :)

szerk:
Chal
eddig két kártyát ütöttem le
ha reális akarok lenni, akkor 10-20 daraot már simán vehettem volna
nincs script, nem érdekel igazából az egész, lehet ez a titka
emailes értesítő nem igazán jól működik, saját tapasztalat, így be sem állítottam

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1497) Sontir Fel válasza Chal (#1495) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nekem is be van állítva, de még egyet se kaptam. Tegnap véletlenül "jókor" (gwt akartam, gigabyte lett) néztem fel az oldalra, de már napok óta bűvöletem.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1498) Chal


Chal
addikt

Igen, feltűnt hogy kb. 2 hete volt egy nagyobb eresztés, én akkor éppen az "elengedés" fázisban voltam, és nem néztem semmit. Aztán most mintha megint el lenne apadva, elvétve megjelenik itt-ott 1-2db, de nagy szerencse kell hozzá.

Amúgy az mi már, hogy hwaprón moderátor ranggal hirdet valaki 2db Alzás kártyát ( GB eagle, vision) ~300-ért? Értem én hogy legális, szabad ország, kapitalizmus, stb.., de ez roppantul elszomorító :(

[ Szerkesztve ]

(#1499) Chaser válasza Chal (#1498) üzenetére


Chaser
titán

a moderátor is ember ;]
ha van valamid annyiért árulod amennyiért akarod
ha találsz rá "bolondot" jól jártál, ha nem akkor rád rohad

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1500) Chal válasza Chaser (#1499) üzenetére


Chal
addikt

Hát amikor ezt ilyen összekacsintósan elfogadjuk, mindezt olyan valakitől, aki elvileg az itteni közösséget építi/regulázza, akkor tényleg nincs min meglepődni. Tök jó haver mindenki, meg sokat teszek értük, de azért ha úgy van, akkor leveszem őket néhány százezerrel. Nekem pl. ehhez biztos nem lenne gyomrom. Nade nem akarok ennyire offolni, csak meglepődtem a dolgon, és nem bírtam magamban tartani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.