Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-23 14:13:04

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Chosen válasza Atilla001 (#8999) üzenetére


Chosen
addikt

Egyik tutorialvideóban benne volt a protectoff, talán anélkül is megy, ki tudja. Az újak nem is támogatják már talán ezt a parancsot.

30-ra vettem le, mert igaz, hogy a GPU-nak bőven elég, de van még ott motyó körülötte, PWM, memória, stb, azok meg forrósodnak szépen.

[ Szerkesztve ]

(#9002) Atilla001 válasza Chosen (#9001) üzenetére


Atilla001
senior tag

így 30-on mennyi a fordulatszám?

Védd a természetet!

(#9003) Chosen válasza Atilla001 (#9002) üzenetére


Chosen
addikt

Még anno moddolás előtt kimértem mindent, ebből a táblázatból ki tudod választani a neked tetszőt:

(Kék a valós, mért, a pedig szürke az elméleti folytatás, avagy trendvonal)

[ Szerkesztve ]

(#9004) Chosen válasza Atilla001 (#9002) üzenetére


Chosen
addikt

Egyébként még így se mindig 30-on megy. Idle desktopon dolgozva simán 32-33 körül ugrál magától, csak akkor megy le 30-ra ha mindent bezárok és semmit sem csinálok. Ennek fényében nincs is nagyon értelme 30 alá menni. (kivéve ha letöltőgépről van szó, vagy bent marad éjszakára is)

(#9005) BiP válasza Bjørgersson (#8981) üzenetére


BiP
nagyúr

Friss ph cikk, ebben is említik a Fermiket, mint Tier1-et támogató kártyákat.
http://prohardver.hu/hir/microsoft_reszletezte_directx_12_uj_funkcio.html

(#9006) iguana


iguana
őstag

asus gtx 660 kártyám van. egyik napról a másikra el kezdett sípolni, ciceregni, magas frekvencián nyöszörögni. azt hittem ez leginkább a gtx 960-t érinti. zavaró, de még elviselhető. a legnagyobb bajom vele az, hogy ez a magas frekvenciás zaj szépen megjelenik a hangkimeneten erősítve :(((
nah, ez viszont már nagyon_nagyon erősen hallható, botrányos. most az asus monitorom dvi-n keresztül van összekötve, és a hangkimenet is a monitorba megy. (multimédiás monitor).
mit tudok tenni, van ötlet, hogy legalább az audio kimeneten keresztül ne halljam erősítve?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#9007) Atilla001 válasza iguana (#9006) üzenetére


Atilla001
senior tag

Csak annyit tennék hozzá, hogy a vadonat új Gigabyte 660OC is ciripelt mint állat. Csak lestem basszus, hogy a mai technikával meg ultra durable meg a fene tudja, ilyen primitív hibák még vannak...
A régi 4870 esem is csinálta új kora óta. De fele ennyire sem volt éles. Beletörődtem. A Giga meg repült..
szerintem nem sokat tehetsz az ilyen interferenciák ellen..

Védd a természetet!

(#9008) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Szevasztok!

Most szereztem be egy giga 660TI OC kártyát és ezzel kapcsolatban lenne olyan kérdésem,hogy az órajelet win alatt számomra érdekes módon csak 323Mhz-re veszi vissza.Azért érdeklődöm mert a régi kártyám visszavette 50-re. :F

Origin:Memphis79HUN

(#9009) Bjørgersson válasza Memphis79 (#9008) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Annyira kell visszavennie, nem ugyanugy viselkedik minden vga.

500-as nVidiad volt ezelott?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9010) Memphis79 válasza Bjørgersson (#9009) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Akkor jó....köszi
460-as volt előtte :)

Origin:Memphis79HUN

(#9011) Bjørgersson válasza Memphis79 (#9010) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja tenyleg, az is Fermi, s meg volt is olyanom. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9012) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Még egy dolog urak ami érdekelne.
Mi az ami kitekeri rendesen a 660TI-t?A jelenlegi procimat Athlon X4 630-at kicsit kevésnek érzem alá és a lap miatt egy FX-8350 re cserélnék.

Origin:Memphis79HUN

(#9013) Bjørgersson válasza Memphis79 (#9012) üzenetére


Bjørgersson
félisten

AMD-kben nem igazan vagyok otthon, de gondolom az mar csak eleg lesz. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9014) taknyí válasza Memphis79 (#9012) üzenetére


taknyí
senior tag

Itt azért kérdezz rá, hogy a lapod elbírja-e az FX8320-at. Csak 4+1 fázisos a lapod karcsúnak tűnik hozzá. :U

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#9015) Memphis79 válasza taknyí (#9014) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Fogyasztásban talán nincs akkora különbség,max jobban melegszik a lap majd pöttyet :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#9016) regener válasza Memphis79 (#9015) üzenetére


regener
veterán

Igen, jobban melegszik, aztán akkor elkezdi visszavenni a proci órajelét és elkezdesz laggolni Thermal throttling miatt mint állat.

(#9017) taknyí válasza regener (#9016) üzenetére


taknyí
senior tag

+1 arról nem is beszélve, hogy a proci számára képes-e stabilan biztosítani a működéséhez szükséges kraftot. Tegyük fel, lehet, hogy egy 6300-hoz elég, de te a "csúcskategóriásat" szeretnéd benne üzemeltetni, ráadásul úgy tartják, hogy az fx-eket tuningmentesen használni bűnös cselekedet... Tisztázd az fx-es és az alaplapos topikban, igy nem érhet kellemetlen meglepetés. :K

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#9018) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Köszönöm uraim az óvatosságra intő infókat! :R
Lehet akkor rádobok pár ezrest és kicserélem a lapot vagy max marad akkor a 63(50)00 már az is előrelépés. :D

Origin:Memphis79HUN

(#9019) Mans20 válasza Memphis79 (#9018) üzenetére


Mans20
addikt

i5 lenne az előrelépés ahhoz a kártyához.

(#9020) Memphis79 válasza Mans20 (#9019) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Hát az biztos,hogy jobban járnék az intellel (gondolom van vagy 50-60 egy combosabb I5)de most majd max tolok bele egy 20ast mert adott az amd-s lap.Aztán ha nem tekeri ki rendesen a 660TI-t max eladom a lapot meg a procit.. :K

Origin:Memphis79HUN

(#9021) naplan


naplan
csendes tag

Sziasztok!

Arról érdeklődnék, hogy valaki tapasztalt e hasonló problémát amit az én gigabye gtx660 OC-m produkál, ami pedig a következő.

HDMI kábelen keresztül csatlakozik a monitorom, és néha teljesen váratlanul elsőtétül a kép, majd visszajön, olyan mintha ki majd be kapcsoltam volna a monitort(LG 22EA63), olyan mintha egy pillanatra a kártya nem küldene jelet majd megint küldene. Maga a jelenség nem köthető semmilyen tevékenységhez, van hogy filmezés/netezés és van hogy játék közben is előfordul.

Más kábellel sajnos nincs lehetőségem teszteltni, mivel csak HDMI van itthon.

Előre is köszi az esetleges válaszokat
Üdv

(#9022) MrCsiT válasza naplan (#9021) üzenetére


MrCsiT
addikt

VGA drivert cserélj első körben. Ha megmarad a jelenség és nincs húzva sem a gépészeti(tévedtem: legelsőnek vedd le az összes tuningot, ha van, és úgy nézd meg) - tehát ha ez a kettő nem segít, próbálhatsz új windowst feltenni.
Ha ezek után is előjön, mehet gariba a kártya szerintem.
Amúgy meg, utolsó 50 hsz-ben kb. csak a Gigákkal van valami gond: tessék tanulni az esetből, és Asus DCII-es VGA-t venni: halk és nem a mérgelődés van vele..

Memphis79: Ha nincs sok lé, vegyél egy P67-es Asrock lapot -1155 alatt teljesen jók, évekig volt P67 Pro3(B3) lapom - és egy 2300-as vagy 2400-as Intel procit csak, úgy nem lesz annyira drága.
Egy tesztelő írta anno, hogy Intellel valahogy gördülékenyebb a rendszer. Ezt meg tudom erősíteni. Hidd el, megéri váltani. Magasabb teljesítmény, alacsonyabb fogyasztással..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#9023) Bjørgersson válasza naplan (#9021) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem szokott ilyenkor egy buburekos uzenetet dobni a talca, hogy a grafikus illesztoprogram nem valaszolt majd ujraindult blablabla?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9024) Bjørgersson válasza MrCsiT (#9022) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Elobb vennek garantaltan hibas Gigabyte-ot, mint garantaltan hibatlan Asust.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9025) naplan válasza MrCsiT (#9022) üzenetére


naplan
csendes tag

Szia, köszi a tippet, a driver frissítés megoldotta a kérdést;)

(#9026) taknyí válasza Bjørgersson (#9024) üzenetére


taknyí
senior tag

Hát, igen... tipikus példája egy elfogulatlan felfogásnak... egyik kutya másik eb...
:Y

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#9027) Bjørgersson válasza taknyí (#9026) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem a Gigabyte-on van a hangsuly, hanem azon, hogy mindegy, csak ne Asus.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9028) regener válasza Bjørgersson (#9027) üzenetére


regener
veterán

Csak az irigység beszél belőled :D

(#9029) Bjørgersson válasza regener (#9028) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Uhum, igen... :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9030) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

VGA csere előtt állok, az i7 860 keresek valamit, most GTX460SOC van. Képbe került a 660, azt mondják az okosok, hogy a proci alá ez az ideális választás. A kérdésem az lenne, hogy a sima 660 és a 660Ti közül melyiket érdemes választani? Gyakorlatban melyik a gyorsabb?

(#9031) shteer válasza Hauptmann (#9030) üzenetére


shteer
titán

Nem meglepo, a Ti gyorsabb

..szerintem jónak tűnik

(#9032) Memphis79 válasza MrCsiT (#9022) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Hát igen biztos érdemes lenne kipróbálnom :K

Origin:Memphis79HUN

(#9033) sqpp


sqpp
őstag

Üdv,

Nos melyik verziót ajánljátok ti? Főként BF3-ra veszem :) De remélem a GTA 5-öt s viszi majd.
Még az a kérdésem lenne, hogy ti esetleg milyen monitort ajánlanátok hozzá. Feltétlenül FULL HD kellene és lehetőleg 2 HDMI csatlakozású, mert a jelenlegi set-top boxot jó lenne rákötni, hisz a TV már nem mai darab és csak foglalja a helyet, miközben HD-t a TV amúgy sem képes megjeleníteni.

(#9034) Bjørgersson válasza sqpp (#9033) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Asus DC2, Gigabyte Windforce, MSI TwinFrozr kozul valogass.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9035) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#9034) üzenetére


Bjørgersson
félisten

ASUS GeForce GTX 660 Direct Cu II 2 GB
Gigabyte GTX 660 Windforce OC 2 GB
MSI GeForce GTX 660 Twin Frozr 2 GB

Akarmelyikkel jol jarsz, en szemely szerint MSI-t keresnek.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9036) sqpp válasza Bjørgersson (#9035) üzenetére


sqpp
őstag

Köszi,

Szerintem az ASUS verziót veszem, mert már elég sok ASUS cuccom van, így szerintem amelett döntök. Monitorból is olyat néztem ki :)

Meg a kártya sem néz ki rosszul, a többi valahogy nem jön be.

(#9037) taknyí


taknyí
senior tag

Freemake Video Converter beállításoknál azt irja, hogy a cuda nincs engedélyezve a gépén mert a videokártyája nem cuda képes... Hogy is van ez, azt hittem a konvertáláshoz ez a kártya is cuda képes.
:F

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#9038) regener válasza taknyí (#9037) üzenetére


regener
veterán

Az azmiatt van hogy az NV driver már nem tartalmazza a CUDA-t egy ideje sajnos: [link]
Illetve: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9039) Bjørgersson válasza regener (#9038) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor mi ertelme az egesznek? Es hogy lehet engedelyezni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9040) shteer válasza regener (#9038) üzenetére


shteer
titán

Itt pont azt irja az egyik tag, hogy ez nem igaz.
Az NVCUVENC kerult csak ki, pontosabban kivaltasra.

..szerintem jónak tűnik

(#9041) regener válasza shteer (#9040) üzenetére


regener
veterán

Vagyis a CUDA-nak az egyik API-ját pontosabban, igen.

Azért mert az NV kifejlesztette az NVENC-et ami újabb és oda kell áttérniük a programot fejlesztő brigádoknak, de akir régi programverziókat használ (vagy akik nem fejlesztettek az új APi-ra) azoknak a legújabb driverek csak hátrányok kódolási feladatokra.

Megoldás: [link]

(#9042) taknyí válasza regener (#9041) üzenetére


taknyí
senior tag

Köszi!
Működik... :R

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#9043) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ha esetleg tulhuzom a memoriat, akkor annak egybol kellene jelentkeznie, nem pedig utana harom honappal, ugye?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9044) regener


regener
veterán

(#9045) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello
Van egy Gigabyte GTX 660 (2 hűtősventi van rajta)
Kicsit szeretnék húzni rajta a GTA V miatt.. mondanátok valami idális beállitást amit kibir még hosszabb távon is ?
Most alapon terhelésen 63%venti mellet 60-63 fokos szokott lenni a GPU
Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#9046) shteer válasza Kiskokó (#9045) üzenetére


shteer
titán

Nincs idealis beallitas, a tuning az peldanyfuggo.

..szerintem jónak tűnik

(#9047) Kiskokó válasza shteer (#9046) üzenetére


Kiskokó
veterán

Értem én ezt, de csak úgy nagyjából... nem akarom élre húzni.. de pl egy 10% órajel emelés gondolom simán belefér...! ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#9048) Bjørgersson válasza Kiskokó (#9047) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Probald 1100-on, ha stabil, indulj tizessevel felfele, ha nem, ugyanigy lefele.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9049) regener


regener
veterán

Valaki lőne nekem a CUDA-Z Performance oldaláról egy képet egy sima 660-assal?
1db kép kell csak a kártyáról.

Összehasonlításhoz kell kíváncsiságból, több topikba is írtam.

660Ti:

[ Szerkesztve ]

(#9050) Kiskokó válasza regener (#9049) üzenetére


Kiskokó
veterán

na majd mindjá

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.