Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-23 14:13:04

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) R1200GS válasza Vigneau (#4000) üzenetére


R1200GS
aktív tag

A feszültség beállítható az AB progiban, vagy a biosban kell?
Ezeket az értékeket kipróbáltam, de volt hogy lement 5-6-ra az FPS.
Metro 2033-ban nem tapasztaltam gyorsulást, Witcher 2-ben talán 2 FPS-el emelkedett. De ki kell próbálni több játékot. Akarom még a procit is húzni.

Egyébként nagyon jó kártya, nem is gondoltam, hogy ennyire erős. Korábban egy 4870 x2-t használtam. Stalker CS-ben ahol régen 20-22 FPS volt most 40-50 is megvan. A Witcher 2 is megy maxra húzva, régen pár dolgot visszább kellett vennem.
Twin Frozr-t akartam venni, de sajnos ahonnan rendeltem ezt küldték, cserével nem akartam bajlódni. De elég jól szellőzik a házam terhelve sem ment 60 fok fölé, terheletlenül 23-24 fokos.
Páran azt tanácsolták felleges ebbe a gépbe 30000 Ft-nál drágább kártya, mert úgy sem hajtja ki, de nem bántam meg, szépen szalad.

(#4002) Vigneau válasza R1200GS (#4001) üzenetére


Vigneau
félisten

A feszültség az AfterBurner-ben állítható neki. Engedélyezni kell benne a szabályozást az első oldalon.

Szépen szalad, meg kell hagyni - ha bírja ezeket az órajeleket. Az enyém is egy ventis OC, de annak csak 1005MHz a GPU-ja gyárilag.

Viszont a TFIII árában küldték a sima egy ventist? Mert ha igen, akkor az nem volt korrekt húzás tőlük.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4003) Asbee válasza Vigneau (#4002) üzenetére


Asbee
veterán

Mióta lehet feszt emelni? Én úgy tudom, hiába állítod 1,1750V fölé nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#4004) szasanyi válasza R1200GS (#4001) üzenetére


szasanyi
félisten

A ...mert úgy sem hajtja ki... kérdéskört nem csak a VGA befolyásolja, hanem CPU, a felbontás vagy akár maga a játék is. Metro 2033-mal fölösleges kínlódni az optimalizálatlanság okán. De pölö Metro LL jó játék, és ilyen gond ott biztosan nincs. :N

(#4005) predakon válasza Vigneau (#4002) üzenetére


predakon
őstag

Nem lehet feszt emelni csak szabályozni! Csak annyit lehet csinálni hogy fixálni (a használat közben is produkált feszt), max 1,1750 V

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#4006) Vigneau válasza predakon (#4005) üzenetére


Vigneau
félisten

Jó, akkor legyen feszszabályozás. Megszokás a boost előtti időkből...

Viszont tény, a GTX 570-en valóban emelkedett anno a fesz, csak épp minden. Ugyanannyival emelkedett a 2D fesz, mint amennyivel emelkedett a 3D. No, ekkor már én is nekiálltam BIOS-t berhelni.

Asbee:
Igazad van, ennél többet én sem láttam eddig az AB-ben. De gondolom ezt is ki lehet tolni a megfelelő "Kepler BIOS Editorral" - most nem tudom, mi az aktuális neve a BIOS berhelőnek. Anno FBE-t használtam erre a célra, az nVidia Inspector nem jött be.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4007) R1200GS válasza Vigneau (#4002) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Még tesztelni kell, az a hirtelen FPS csökkenés aggaszt egy kicsit. Szerintem a húzás miatt volt, de még csak pár percet játszottam úgy aztán visszavettem. Még a procit is akarom kicsit húzni, ha azt belőttem, majd foglalkozok a kártyával is. Bár amikkel most játszom nem igénylik a húzást. A GTA 5-re leszek kíváncsi. :)

54-be volt 3 év garanciával. De nem akartam a cserével foglalkozni, húzódott volna sokáig, mert nem volt TF raktáron. Igazából a hűtés miatt akartam azt, de ezzel sem lesz gond.

(#4008) JoolsNOS válasza szasanyi (#4004) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Mihez képest optimalizálatlan. Leszámítva kb 3 jelenetet a játék során, mindenhol 100 körüli az fpsem, míg LLnél 60. Mindegyikben van egy fps gyilkos effekt. 2033: DOF, LL: SSAA.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4009) szasanyi válasza JoolsNOS (#4008) üzenetére


szasanyi
félisten

Mert még a csúcskártyákon is sz@rul fut? :U És itt no DoF!

Persze legtöbb játékban van pár rész ahol leesik az FPS mert ott olyan a grafika összességében, meg hát le lehet butítani a grafikai színvonalat a jobb teljesítmény érdekében... Metro LL nálam nagyon jól fut, láttam pillanatonként 105FPS-t is úgy, hogy 1080p, VeryHigh, DX11 + Tess NORMAL, noAA.

(#4010) fsb1000 válasza Stitch (#3997) üzenetére


fsb1000
nagyúr

AZ MSI is lement 30%-ra. EZ a giga nem akar....

(#4011) predakon válasza fsb1000 (#4010) üzenetére


predakon
őstag

Nekem 25-ön megy alapból winben és giga

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#4012) JoolsNOS válasza szasanyi (#4009) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez max a bench. A játékban sosincs ilyen alacsony fps leszámítva az említett kb 3 jelenetet. Bemti helyszínek mindig 100 felett, de kint is 60 körüli. Még mindig jobban fut mint az ll, csak ugye annak sokkal szebb a grafikája.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4013) szasanyi válasza JoolsNOS (#4012) üzenetére


szasanyi
félisten

Te biztosan jobban tudod, én csak a tesztekre alapozok mert igazából csak kipróbáltam de hosszan nem játszottam vele. Annyira nem fogott meg, ezért nem kísérletezgettem driverekkel, beállításokkal, stb. Metro LL viszont nagyon bejött (FC3 után ez most a kedvenc) és marha jól néz ki, miközben kifogástalanul fut. :)

(#4014) fsb1000 válasza predakon (#4011) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Melyik giga verzió? Melyik hűtés van rajta?

(#4015) predakon válasza fsb1000 (#4014) üzenetére


predakon
őstag

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#4016) fsb1000 válasza predakon (#4015) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi! A 3 ventisnél lehet engedik az alacsonyabb fordulatot.

(#4017) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Sziasztok.
Olyan kérdésem van, hogy mi az általános vélemény a Giga GTX660Ti WF3-ról?
Iszonyatosan megzuhant most az ára iPon-ban (73k) és a mostani kártyámmal vannak gondok amik zöld oldalon nem voltak úgyhogy ha így maradna még pár napig/hétig az ára tuti vinném.
Előre is köszi srácok. :R

What I cannot create, I do not understand

(#4018) MrPetya19 válasza PandaMonium (#4017) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mi a baj a 7870XT-vel?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4019) Blaise válasza MrPetya19 (#4018) üzenetére


Blaise
veterán

Hangos, melegszik.

(#4020) *Tata* válasza PandaMonium (#4017) üzenetére


*Tata*
senior tag

Kíváncsi vagyok milyen véleményt írnak róla, mert én is nézegettem.[link]

(#4021) PandaMonium válasza Blaise (#4019) üzenetére


PandaMonium
őstag

Nem nyert. :DDD Se nem hangos, se nem melegszik. Sapphire HD7870 XT, és alig hallható játékok alatt, több óra Kombustor után is max 67°C és alulfeszelve fut 1100/6400 -on, 256bit-es memória sávszélességel. Imádnám ezt a dögöt, a probléma azzal van, hogy azok a játékok amikkel játszom nem igazán optimalizáltak AMD kártyára (pl. SSF4 AE) illetve az XT-hez nincs linux támogatás egyenlőre, írtam az AMD-nek ezzel kapcsolatban és nem úgy tűnik hogy tennének bármit is ennek érdekében. Ettől lejjebb teljesítménybe nem akarok adni, ezért gtx660-ok felejtősek (már volt nálam egy EVGA GTX660 SC ami meg is döglött pár hónap után 2x is) de egy gtx660 ti -re beneveznék ha minőségi kártya. :K

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#4022) Vigneau válasza PandaMonium (#4021) üzenetére


Vigneau
félisten

Én HD 7950-ről váltottam GTX660-re és nem bántam meg. WoT és GTA 4 messze jobban szereti. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4023) csabika0001 válasza Vigneau (#4022) üzenetére


csabika0001
senior tag

A GTA4 tényleg nagyon ott van 660 -al. :K :K

(#4024) Henker2 válasza csabika0001 (#4023) üzenetére


Henker2
addikt

Úgy van! Én is nyomom. A DLC-kkel együtt :K

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#4025) Faterkam válasza csabika0001 (#4023) üzenetére


Faterkam
addikt

Ennyi GTA IV rajongót ;) Mindjárt itt az V ;)

Végre be lehet kapcsolni az árnyékok vetülését is. Bírja normálisan ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4026) Pug válasza Vigneau (#4022) üzenetére


Pug
veterán

A WoT-ban eléggé CPU limit van.... :U
Mellesleg a BigWorld graph motor, hát sok minden, csak éppen nem valami fejlet, talán jövőre már 2 magot is támogat majd. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4027) Henker2 válasza Faterkam (#4025) üzenetére


Henker2
addikt

Én is rákaptam megint. Főleg nézegetve, hogy milyen lesz az V. Húúú :C

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#4028) nandi17 válasza Henker2 (#4027) üzenetére


nandi17
tag

én egyből előre is rendelem ahogy lehet :DD csak az a s@r hogy nincs infó ki e lesz adva PC re :(
itt van a térkép egy kicsi része
[link]

(#4029) Henker2 válasza nandi17 (#4028) üzenetére


Henker2
addikt

Egy kicsi rész ;)

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#4030) fsb1000 válasza Pug (#4026) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A WoT-ban eléggé CPU limit van....

ja... de az ATI kártyák nem ezért akadoznak Wot-ban , meg produkálnak egyéb hibákat,

Egyébként nálam a GTX660 kb 50-60%-on megy WoT alatt és nincs CPU limitem.
(Vsync és fix 60fps)
Az emberek nem véletlenül váltanak NVIDIA-ra, ha a kedvenc játékuk nem úgy megy ahogy kéne.

(#4031) Pug válasza fsb1000 (#4030) üzenetére


Pug
veterán

Nálam nincsenek anomáliák WoT-ban, a CPU limitet leszámítva, ami meg nem anomália, a fantasztikus engine-ből fakad.

Egyébként nálam a GTX660 kb 50-60%-on megy WoT alatt és nincs CPU limitem.
(Vsync és fix 60fps)

Ezt a mondatod kicsit gyúrd át, mert így konkrétan nem sok értelem van. ;) (v-sync mellett CPU limitről beszélni :U)

[ Szerkesztve ]

(#4032) Peat;) válasza Pug (#4031) üzenetére


Peat;)
veterán

Ha egyértelmű hogy valakinek piros vagy zöld szemüvege van akkor arra nem érdemes reagálni :). Sok játék van amelyek csak az egyik gyártó termékével mennek jól. Soha nem véget érő vita indítható el, ráadásul pár driver és lehet kezdeni az egészet elölről :).

[ Szerkesztve ]

(#4033) ChrisG


ChrisG
tag

Sziasztok!

Most állok VGA vásárlás előtt, és eddigi agonizálásaim után arra jutottam, hogy egy GTX 660 2 GB-s kártyát szeretnék beszerezni. (Ha sikerül találnom "ocó"-n TI-t, akkor azt! :))))

Szerintetek milyen gyártmányt lenne érdemes venni?
A Gigabyte-al szimpatizálok, sok Giga-s dolgom volt, és nem voltam soha elégedetlen...

De van ugye ASUS, PNY, Point of View, Palit, Zotac, MSI (pl. ez) , EVGA(ami mellett meg szól a 10évre kitornázható garancia is pl....)

Nem egyszerű a választás! vagy szinte mindegy melyiket választom? - no persze az ára mellett???

Tudnátok tanácsot adni?

(Ha számít, a gépem: AsRock B75pro, I5 2320, 4gb 1600mHz ddr3(lesz majd belőle 8gb is nemsoká), 450w-s Chieftec táp)
Egyébként ati-k után váltok... inno3d GeForce TI4200 és egy asus 6600 GT TOP volt az utolsó nvidia-m... :) szóval nagy az én tanácstalanságom! :)

köszi,
Krissz

[ Szerkesztve ]

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#4034) fsb1000 válasza Pug (#4031) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Ezt a mondatod kicsit gyúrd át, mert így konkrétan nem sok értelem van. (v-sync mellett CPU limitről beszélni )"

Ebben tévedsz.... Vsync mellett is lehet CPU limit.
Úgyhogy kicsit gyúrj rá, hátha sikerül megfejteni hol akadtál el.

(#4035) Freiherr válasza ChrisG (#4033) üzenetére


Freiherr
őstag

Nekem is ilyenem van,teljesen jó vétel. :K,esetleg még ez is nagyon jó vétel,egyikkel se nyúlsz mellé.
10 év garinak sok értelme nincs,2-3 év a "kihordási idő",annyit meg kapsz bármelyikre.

XXX

(#4036) Pug válasza fsb1000 (#4034) üzenetére


Pug
veterán

Persze, hogy lehet, csak v-sync mellett nincs sok értelem nézni, de idézlek újra:

Egyébként nálam a GTX660 kb 50-60%-on megy WoT alatt és nincs CPU limitem.
(Vsync és fix 60fps)

Ennek így nem sok értelme van, v-syncel állítasz egy mesterséges limitet VGA oldalról és közlöd, hogy ezen limitáció mellett nincs cpu limited :DDD

Az meg hogy a BigWorld engine esetében kijelented, hogy nincs v-sync mellett cpu limited.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4037) fsb1000 válasza Pug (#4036) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem értelek... magyarázd el mire gondolsz.
Vsync mellett nincs CPU limitem, ha WoT motorja csak 1 magot használ és az az 1 mag kb 70-80%-on terhelődik, azaz nincs teljesen kihasználva.

Ez szerintem nem CPU limit.

De ha leviszem a i5-2500K szorzóját alacsonyra, akkor lesz CPU limetem és hiába a Vsync, nem érem el a 60fps-t és 1 CPU mag 100%-on dolgozik.

Ez szerintem CPU limit

[ Szerkesztve ]

(#4038) ChrisG válasza Freiherr (#4035) üzenetére


ChrisG
tag

Köszi!
Jogos, csak a biztos-ami tuti elvre gondoltam... :)
Az MSI elgondolkodtatott igen... Szimpatikusnak tűnnek a kártyái! :) csak a többi gyártót nem ismerem annyira... :)

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#4039) taknyi válasza fsb1000 (#4037) üzenetére


taknyi
aktív tag

+1 tökéletes gondolatmenet...
Pug: tekerj a potméteren, ha azt mondtad volna, hogy VGA limitje van Vsync miatt szerintam nem vitatkoznátok...
:R

[ Szerkesztve ]

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#4040) otto1 válasza ChrisG (#4038) üzenetére


otto1
tag

Szia!
Nekem is a 00KID álltal linkelt MSI van, Kb. 1 hónapja.
ATI 6970-ről váltottam, nem bántam meg, eddig nem találtam hibát a kis MSI-ben.
(halk, keveset fogyaszt, főleg 6970 után)
Üdv.

(#4041) Vigneau válasza Pug (#4031) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam volt bőven gond anno, gondolom nem kell nagyon említenem Soath Coast és Highway pályákat. De erre kitértek a külföldi WoT fórumon is az AMD tulajok. Némileg javult később a helyzet, de igazán csak a VSync bekapcsolásával lehetett orvosolni a problémát és az fps esés is inkább 0.8.4 környékén tűnt el nálam.

Egy tény, hogy azonos proci mellett GTX 570-en és GTX 660-on jobban szalad, mint a HD 7950-emen. Ami a CPU magokat illeti, valami optimalizálót láttam a WoT hazai fórumán, de még nem álltam neki, hogy kipróbáljam. Örülök neki, hogy a számomra szükséges modok gond nélkül mennek.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4042) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Próbáltam kicsit tuningolni.
Amit legelőször beállítottam az nem volt stabil. Írtam is, hogy pár alkalommal leeset az FPS, és a kártya vissza is állította a gyári értékeket olyankor.

50 Mv-vel emeltem a Core Voltaget. A Core Clockot 100-al, a Memory Clokot 425-el. Így ment a kártya gond nélkül. 3Dmark többször lefutott, Furmark alat sem volt gond. Játék közben sem eset le az FPS szám.
Viszont figyeltem GPU-z ben és HWINFO progiban az értékeket a Core clock 1006 és 1032 MHz közt ingadozott. A Memory 1710 MHz volt. A hőmérséklet Furmark alatt 66 fok.
A Boostolt értéket nem jelzik ki a programok, vagy valójában nem is emelte meg? A Memory-n emelt 200 Mhz-t.
A GPU Z kiírja a változást, csak a sensors fülre kattintva nem mutatja a beállított értékeket.

Tuning hatására már Witcher 2-ben is észrevettem 2-3 FPS növekedést, Metro 2033-ban benchmark progiban az átlag kb. 5-el emelkedett. 3Dmakr 11-ben 300 ponttal adott többet és 2 FPS el emelkedett a tesztekben mért érték.

(#4043) Pug válasza fsb1000 (#4037) üzenetére


Pug
veterán

Nem értelek... magyarázd el mire gondolsz.
Vsync mellett nincs CPU limitem, ha WoT motorja csak 1 magot használ és az az 1 mag kb 70-80%-on terhelődik, azaz nincs teljesen kihasználva.
Ez szerintem nem CPU limit.

Nem mondod, én is erre mondtam már a legelején, hogy nem sok értelme volt az első mondatodnak. :DDD

Egyébként nálam a GTX660 kb 50-60%-on megy WoT alatt és nincs CPU limitem.
(Vsync és fix 60fps)

Ha v-sync mellett megvan a fix 60 fps-ed, ott nehéz lenne cpu limitről beszélni. Tehát az elején leírtál egy olyan szituációt, amiben színtiszta VGA limit van és odaírtad a végére, hogy nincs CPU limited. Azt tegyük halkan hozzá, hogy van x olyan WoT pálya, amin kétlem, hogy ezt tudnád produkálni. ;)

(#4039) taknyi:

Ha nem érdekel a mondandóm, nem kell elolvasni. És ilyen stílusban inkább a haveroknak, ha lehetne. ;)

(#4041) Vigneau:

Én természetesen örülök, hogy az általad korábban tapasztalt problémák megszűntek, csak arra akartam felhívni a figyelmed, hogy kissé hulladék a motor. Mondjuk ez szerintem neked sem újdonság. :B

[ Módosította: radi8tor ]

(#4044) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Furmark alatt nem ment feljebb a Core clock 1032-nél, viszont néztem játékok alatt már eléri az 1241 MHz-t.
Használható ez így? A hőmérséklet rendben van, minden fut szépen.

(#4045) Freiherr válasza R1200GS (#4044) üzenetére


Freiherr
őstag

Ha a hőfokok jók,akkor mehet,Power limit csúszkát is húzd fel teljesen.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#4046) *Tata*


*Tata*
senior tag

Erre valaki :F [link]

(#4047) Vigneau válasza Pug (#4043) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, a motoron van még mit javítani. :K

0.7.5-ig elég jó volt minden, viszont a 0.8.x bevezetésével megjelent fejlettebb grafikán van még bőven mit faragni. Sokszor medium és high beállítások között szinte alig veszek észre különbséget látványban, csak az fps esik lejjebb - de ez a GTX 660M-emre vonatkozik (Y580). GTX 660-on csupán az árnyékot, vizet és fényt vettem vissza highra és a legparább pályán is 45 fps meg van alaphangon. Mikor elindul a 15 tank egyszerre és felveri a port, akkor esik le ennyire, aztán vissza 60-61-re (VSync ON).

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4048) Pug válasza Vigneau (#4047) üzenetére


Pug
veterán

Én azon szoktam mosolyogni, mikor a CPU egy magja teker 70%-on, a VGA meg kb 40%-on és összesen van 40-50 FPS. Mondjuk az is vicces, hogy a nagy multi-core support-ból elvileg csak annyi lesz, hogy a hang kap egy dedikált core-t, aztán csók. :(((

(#4049) Vigneau válasza Pug (#4048) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint Te már próbáltad a magyar WoT fórumon emlegetett "CPU core hangoló" programot? Vagy ez a játékfejlesztők hivatalos álláspontja, ami a hangra szól?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4050) kmisi99


kmisi99
addikt

Péntek óta van GTX660 am (első NV karim) Eddig tetszik Giga OC verzió van az alap 35% venti fordulat csak minimálisan hallható. Még épp a zavaró szint alatt van egy picivel. Kicsit tuningoltam is 1100 körülre vittem a gpu órajelet. A memó órajelet érdemes húzni? Az is hoz teljesítmény növekedést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.