Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) raskolnikoff válasza Gaben880325 (#17999) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Tapasztalatok szerint nem érik meg a felárat a drágább verziójú kiadások. Hacsak nem a szíved csücske a hűtése. :) Tuningolni jól lehet a kártyát általában.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#18002) Faith


Faith
aktív tag

Üdv

Gigabyte gyártió garanciát csak bolton keresztül lehet érvényesiteni? Vagy én is bevihetem valahova közvetlenül? Lenne egy Giga Gtx 1080asom ami 3D-ben lefagy zöld pixelek kiséretében viszont garipapirom nincs de gondolom széria szám alapján él rá a gari. Vagy tévednék?

(#18003) speed471


speed471
aktív tag

Sziasztok itt egy rövidebb összefoglaló a giga xtremeről.:

Ram 8gb
Proci intel i 5 4670K
Vga giga xtreme 1070
Csak léghűtést használok! A gépben 5 venti van egy hátul 2 elől illetve 2 fent de nekik külön kapcsolójuk van :)) (játék alatt szoktam bekapcsolni de nagy általánosságban csak dísznek vannak na jó néha azért mennek :U ) Ház Zalman z9 Enermax ventikel! Proci hűtő Thermaltake frio 1 ventivel! (2 szerelhető rá...)

Mivel sok helyet foglal a Deus Ex Mankind Divided ezért nem ssd-ről futtatom hanem hdd ról :D

Miután a játékot átraktam dx12-ből dx 11 be és kikapcsoltam 7 dolgot mindjárt megszűntek a lagok, + medium shadow! Igaz a legelső pálya fura mód nem akad max grafikába dx 12-ben, de visszább kellett vegyem picit a grafot ennek ellenére nem látszik olyan nagy grafikai különbség de viszont jól megy a játék :)

Köszönhetően a pc-re letöltött Logitech gaming szoftvernek és telefonra letöltött Arx controlnak azonnali megjelenést kapok mindenről hogy mi is történik a gpuval, cpu, és a ram-al a program iosra és androidra is elérhető. Legalább "tanulok" :D

Első képen a vsync ki van lőve és így a game 85fps-45fps közt ugrándozik 100% terhelve a procit, a másik képen jól látható hogy bekapcsolása után tripla módban fix 60fps-el relatív 75-98% cpu kihasználtság van. És nem lagol a játék!

Megjegyezném nagyon csendes a vga és bőven van benne szufla de beszéljenek a képek! Ha valaki van olyan lelkes és szeretne írni erről a vga-ról nagyon szívesen ajánlom tesztre a xtremet. De csak nálam :DDD

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vannak játékok ahol max grafon jobban teljest a Giga xtreme a Deus ex sajnos picit optimalizálatlan... De ez betudható a proci limitnek is, valószínűleg patch után javulni fog a helyzet.
Elég érdekes hogy viszont vannak olyan játékok ahol kb 20fps-el tud többet ez a vga a kis tesójánál a gtx 970-nél, igaz az Msi volt. Engem meg lepett a cpu mert nem szokott kevés lenni sőt átlag 60-70% ba van kihasználva ha nem látom a saját szememmel ramra fogom :DD

Szép estét mindenkinek. :)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#18004) raskolnikoff válasza Faith (#18002) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Guglizásom eredményeképp azt vontam le hogy Mo-on notit vagy bundle PC-t gariztatnak. Van viszont egy telszám amit talán érdemes volna felhívnod. Gigabyte garancia gugliba és meg fogod találni a magyar GB oldalon a warranty fülön.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#18005) salvation válasza speed471 (#18003) üzenetére


salvation
aktív tag

Ha jó látom telefonon monitorozod a géped adatait? :Y :R Milyen progi ez Microsoft telóra is jó? :DDD :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#18006) Locutus válasza salvation (#18005) üzenetére


Locutus
veterán

AIDA64-el, és/vagy Logitech ARX-szel sima ügy, én is szoktam :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18007) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, nem tudja valaki hogy hogy lehetne 1080 SLI-nél az első és a második kártya hdmi kimenetét is használni egyszerre? Az elsőébe a Vive hdmi van bedugva, a másodikéba egy capture kártya lenne de nem ad képet. Meg lehet oldani hogy ne kelljen mindig cserélgetni a kettőt?

A játék az nem játék!

(#18008) Jack@l válasza speed471 (#18003) üzenetére


Jack@l
veterán

Lehet pont a logi szoftver zabálja a procit, hogy küldözgetnie kell az adatokat telóra. (meg amúgy se a fejlesztés nagymesterei)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#18009) Csavez™ válasza Lézerparaszt (#18007) üzenetére


Csavez™
veterán

Szia!

Nálam ugyan ez van! 3 monitor + 1 monitor + egy projektor + htc vive! Nekem is sli-m van ,ne egy kártyába dugd be a hdmi kábeleket. A másik megoldás,hogy ddu-val szedd le az nvidia drivert,és az új driver telepítése után dugdosd be egyesével a hdmi kábelkelt !

(#18010) Faith válasza raskolnikoff (#18004) üzenetére


Faith
aktív tag

Rendben. Köszönöm a segitséget.

(#18011) speed471 válasza salvation (#18005) üzenetére


speed471
aktív tag

Igen! ios és androdra van! :) Nem tudom microsofton müxik e vagy sem.... :(

Jack@l : Nem zabálja, addig még nem monitoroztam se ment másképp :)) Fps progival lehet tesztelni (fraps)
Amúgy csak beállítás idejére szoktam alkalmazni most nagy segítség volt és még nem végeztem finom hangolást, örülök hogy játszhattam és megtudtam írni ezt a kis tesztet :)

Idézem önmagam :D
"Köszönhetően a pc-re letöltött Logitech gaming szoftvernek és telefonra letöltött Arx controlnak azonnali megjelenést kapok mindenről hogy mi is történik a gpuval, cpu, és a ram-al a program iosra és androidra is elérhető. Legalább "tanulok" :D"

Nekem a logitech nagyon bejött és nagyon jó a programja is!! A logitech g910 és g602 hajtom a programjával és a telót :)

Volt egyszer egy gari ügyintézésem ahol a alaplap nem működött megfelelően, kék halálozott... szintetikus teszteket csináltak a szervizben, de nem jött ki a hiba és a nyák x idő után bármilyen ramot kinyírt...

Csak játéknál jött ki a hiba, az alaposan meggyűrte a gépet.
Végén 3 szerviz után azt mondták cserélik a nyákot, nagy nehezen eljött a megváltás ez fél év móka volt kb.
Akkor nagyon tudtam volna örülne ennek egyből kicsapta volna a "biztit" :DD De szerintem ők is megunták sok garis ramcserét :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#18012) Puma K


Puma K
veterán

Egyslotos GeForce GTX 1070-es videokártya a Galaxtól: [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18013) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

TDR hibával lehet kezdeni valamit (GTX1080, Zotac Amp! Extreme, ha számít)? Régebben előjött, akkor ajánlottátok itt a DDU-t, egy darabig jó is volt, de random időközönként most is előjön néha és heti 2-3 alkalommal nem akarok vele vacakolni.
Ami érdekes, hogy jellemzően nem játék alatt. Hétvégén több óra Fallout 4 és SC2 alatt rendesen viselkedett, de filmnézés közben kétszer is összeomlott két nap alatt (ma DDU-val feltettem a friss drivert és pár perce megint összeszakadt). Monitorozás ment a háttérben, teljesen alap órajeleken volt a kártya amikor megadta magát.

(#18014) #34576640


#34576640
törölt tag

Nem találtam 980ti vs 1070 topicot ezért ide fogom írni a kis irományom :)

Oké-oké újabb a 1070-es de ez mennyit számít?
Jobb a támogatottsága az 1000res szériának. DX 12.1-es.
Viszont a legtöbb paraméterben jobb a 980ti.
Memória interface, cuda core.
Órajelben a 1070-es, viszont az húzható dolog.

A támogatottság dolog érdekelne engem jobban.
DX12?
Hát igen van ilyen de a valóságban hány játékot adtak már ki dx12re?
Azaz dx12.1-re?
Mivan akkor ha úgy döntök, hogy maradok DX11-ben. Gondolom abban ugyanazt a teljesítményt fogja hozni 3 év múlva is mint az erőben hasonló 1070es. Max dx12-ben lesz változás. Viszont a dx12-ben futatott játékokhoz már nem lesz elég a 1070es, vagy csak kompromisszumokkal. Ellenben a 980ti simán ciripel még DX11-ben.
Két jogos érv van 1070-es oldalról.
1, Durván 4-5 év múlva nem lesznek játékok dx11-re.
2, DX 11-ben ugyanúgy megy a 1070es is :D

(#18015) szallasi007 válasza #34576640 (#18014) üzenetére


szallasi007
őstag

Most magadat próbálod meggyőzni hogy ne vegyél 1070-et vagy minket hogy akarsz megtéríteni hogy kár volt?

(#18016) s4hu|SyD^ válasza #34576640 (#18014) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

980ti-ről nem sok értelme van 1070-re váltani ez tény.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#18017) speed471 válasza #34576640 (#18014) üzenetére


speed471
aktív tag

De legjobb tudomásom szerint 9xx szériák támogatják a DX 12..... :))
Nézz teszteket helyeted senki nem fog dönteni. :)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#18018) kapcs-R válasza #34576640 (#18014) üzenetére


kapcs-R
tag

Hozzátenném, hogy a 6 gb vram manapság nem elég. COD IW volt már 8 ezer MB vram kihasználtságnál is az első órában single-ben. Rise of the Tomb Raider is 7 gigánál volt..

(#18019) smc válasza Puma K (#18012) üzenetére


smc
addikt

Sajnos a ventilátor kábel már nem fért be a borítás alá. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#18020) xPraetoriaNx válasza #34576640 (#18014) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Mondjuk eleve aki 980ti-ről vált 1070-re annak több pénze van mint esze, én azt mondom... Meg akiknek ilyen vastag a pénztárcájuk, azok vagy 1080-ra (a nagyon újgazdag sznobok vastagok Titan X 2016-ra) váltottak, vagy várják az 1080Ti-t...
Illetve azt az apróságot se felejtsük el, hogy fele annyit eszik áramban egy 1070 mint a 980ti... Szóval ha valaki új gépet akar venni (mint pl én), annak nagyon nem mindegy, hogy 550-600-as tápot kell-e vennie, vagy 800 körülit. Nomeg hosszútávon a villanyszámla se mindegy. :D

(#18018) kapcs-R --- Azért ne keverjük a szezont a fazonnal, többször volt már említve (konkrétan a Tomb Raiderrel főleg), hogy sok játék hajlamos teleszarni a VRAM-ot, akármennyit is raksz alá, ami viszont korántsem azt jelenti hogy mindet ki is használja. Csak "szarul lett megírva" ez a része.

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#18021) szabog4 válasza xPraetoriaNx (#18020) üzenetére


szabog4
aktív tag

ROT Tomb Raider 1 asus laptopon, ami i5 4200u procival 4gb rammal , geforce 840m (1gb), játszhatóan fut.
1024x768
Low-high finomhangolt beállításon.

(Biztos 4kban fullon megehet ennyit, de csaknem... :D) E

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#18022) #34576640 válasza xPraetoriaNx (#18020) üzenetére


#34576640
törölt tag

Miből gondoljátok, hogy a 980tiről akarok 1070-re váltani?
Jelenleg sima GTX 980 strix-em van.

(#18023) Enton válasza #34576640 (#18022) üzenetére


Enton
addikt

Talán onnan, hogy adatlapon semmi infó, előző hsz-ben meg 980ti-t hasonlítgatod a 1070-hez, ha 1070-ed lenne akkor nem nézelődnél visszafelé, így logikus azt gondoloni hogy 980ti-ről szeretnél váltani. De nem lett ez nagyon mellélőve ha sima 980 van. Így viszont egyértelműbb, hogy a 1070 jobb választás lehet számodra. Nameg ha találsz valami nagyon olcsó 980ti-t valahol az is jó lehet.
Persze felmerülhet a kérdés mire nem elég a 980 és a 980ti/1070 már elég?

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#18024) Puma K válasza smc (#18019) üzenetére


Puma K
veterán

Az lehet a madzag egy része ami meggátolja a lopást... bár így belenagyítva PWM kábelnek tűnik... Galax wtf :F :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18025) szabog4 válasza Puma K (#18024) üzenetére


szabog4
aktív tag

Szerintem meg azzal tudod másik oldalon kitámasztani. Bár pici kártya. Nekem van a ház oldalán hűtésnek furat és az egyik csavar a vga vonalában van kb. Lehet hülyeség, de erre tudok gondolni.

Nem nagyítottam bele, csak tippeltem. :D

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#18026) Jack@l válasza #34576640 (#18014) üzenetére


Jack@l
veterán

Kihagytad a 8 giga ramot, elég sok játék mostanában teleküldi... Meg ott van még, hogy ez csendben elmegy egy közepes táppal, amíg a 980ti-t egy turbinával kell hűtened tuningnál.
DX12.1-et használó játék még tudtommal nincs, a DX12 is elég erősen köhög a meglévő játékokban. (mirkolagok, kiakadások és hasonlók)
Divisionben lesz +5-10%-od tőle.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#18027) #34576640 válasza Jack@l (#18026) üzenetére


#34576640
törölt tag

3 ventis 980tirol lenne azo.
Hasznalt, 2 ev garis 980tig1gaming 125kert vagy ujonnan 1070 strix 160ert.

(#18028) salvation válasza #34576640 (#18022) üzenetére


salvation
aktív tag

Szerintem 980Ti olcsóbban kapna azért bizonygat vagy kérdez :B Én is gtx 980 -ról váltottam gtx 1070-re 980Ti szerettem volna de akkor jött az új széria és jó áron is volt most is ez a helyzet most már 1070-et jó áron lehet kapni tehát ha váltasz akkor arra ne 980Ti-re ez az én véleményem --u.i--azóta gtx 1080-ra váltottam mert jó áron hozzájutottam :DDD :B :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#18029) salvation válasza #34576640 (#18027) üzenetére


salvation
aktív tag

Nem csak 170k lehet 1070-et venni :DDD :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#18030) speed471 válasza #34576640 (#18027) üzenetére


speed471
aktív tag

Lehet kapni 130 000ft -környékén is1070-et! :B
Én tuti 1070 venném. Kari után pedig tuti sokan adnak el belőle.... Nézegesd használtan ki lehet fogni, csak sok türelem kell hozzá :)

Igaz jégen van de szoktak lenni vga-k...

Vagy pl ez :))

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#18031) Apone33 válasza speed471 (#18030) üzenetére


Apone33
őstag

Aki keres az talál. ;)

Play Hard!!!

(#18032) n3m3r3 válasza Jack@l (#18026) üzenetére


n3m3r3
tag

"Divisionben lesz +5-10%-od tőle."
Meg 2-4X pályabetöltési idő ... hagytam is a csudába, majd ha sikerül megoldaniuk.

(#18033) speed471 válasza Apone33 (#18031) üzenetére


speed471
aktív tag

:R :)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#18034) s4hu|SyD^ válasza n3m3r3 (#18032) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nekem semmi bajom vele, DX 11-el be-be esett 60 fps alá, DX12-ben szépen megy folyamatos 60 v-sync-el. Játék meg SSD-n van szóval gyorsan tölt.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#18035) n3m3r3 válasza s4hu|SyD^ (#18034) üzenetére


n3m3r3
tag

Akkor ez Nálad nem szembetűnő, de nem mindenkinél ilyen ideális a helyzet. Remélem legalább dx 12 alatt kifagy/kilép ha fut az MSI AB ;]

(#18036) Dani46


Dani46
tag

Üdv mennyire érdemes 1070 sli be fektetni?

(#18037) core i7 válasza Dani46 (#18036) üzenetére


core i7
addikt

Szerintem 1db GTX 1080 al jobban járnál

(#18038) Apone33 válasza Dani46 (#18036) üzenetére


Apone33
őstag

Én is inkább a gtx 1080-at ajánlom.

Play Hard!!!

(#18039) Callisto


Callisto
őstag

Tanács kellene. Radeon 390-ről váltottam mai napon 1070-re és hát... Oké, hogy gyorsabb, de olyan szinten ronda minden játék, hogy elviselhetetlen. 390-en highon szebb volt minden, mint itt ultrán. Miért? A textúrák. Iszonyatosan homályosak a radeonhoz képest. Kérem olyan írjon aki radeonról váltott és van látása is vagy tudja miről van szó és hogyan kell megoldani a problémát.
Volt már nvidiám több is. Nem vagyok márka függő. Azt szoktam választani, ami ár/érték/teljesítmény arányban a legjobb az igényeimnek. Tudom, hogy rosszabb volt régen a képminősége és olvastam több helyen is, hogy még mindig nem az igazi. Sajnos nem gondoltam, hogy ez tényleg igaz és ennyire ezért megkockáztattam a váltást. :(
Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#18040) abridabri válasza Callisto (#18039) üzenetére


abridabri
veterán

En is 390 rol valtottam 1070 re ,teny hogy szebbek az AMD szinei ,NVn minden olyan homalyos kicsit,mintha tul lenne huzva a gamma ertek ,de azert az nem normalis ami nalad van.
Valami softwarehiba/driverhiba lehet ?!

[ Szerkesztve ]

(#18041) rottenbull


rottenbull
senior tag

Nem tudom, hogy emlitettek e mar, de kicsit tobb minden kezd pletyka szinten kiderulni az nV fizetos szolgaltatasarol.

[link]

Itt azert tobb info van, mint a tegnapi cikkben. Emlitik a 1080Ti-t is, vegre.
Az info egy nV-s linkedin allashirdetesbol van.
A vege is erdekes, mert a 10 dodos havidij melle jon egy " geforce PC in the cloud " meg valami geforce app store is. Az elobbi, gyanithatoan a Geforce Now lesz.
Ha ez igaz es az nV megdob minket ennyi cuccal, akkor talan megfontolando az elofizetes is.

(#18042) Callisto válasza abridabri (#18040) üzenetére


Callisto
őstag

Nekem nagyon jó a látásom ilyenekhez lévén 10 évig grafikus stb. voltam. Nem a színek maguk. Az még oké valamennyire, de a textúrák iszonyat sokat vesztenek a részletességükből. Nem kicsit, rengeteget. Nagoyn homályos radeonhoz képest (én szememben). Így könnyű gyorsnak lenni. Ha kijön a Vega azonnal csere és soha többet nvidia, ha ez ilyen. Nagyon gány. :(

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#18043) n3m3r3 válasza Callisto (#18039) üzenetére


n3m3r3
tag

Mivel most újból ismerkedsz az NV-vel valószínűleg túltoltad az élelsimítást. Játékonként változik milyet eljárásokat használ (MSAA, TXAA, stb.) Nem biztos hogy jót tesz a képnek, ami számodra megfelelő.
Próbáld végig,vagy kapcsold ki. Ez első körben,mivel így írtad : "A textúrák. Iszonyatosan homályosak..."

(#18044) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem a color range van limited-en az NV vezerlopultban? Ha igen rakd at full-ra.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#18045) kapcs-R válasza Callisto (#18039) üzenetére


kapcs-R
tag

Elsimítást kapcsold ki. (Megelőztek.)

[ Szerkesztve ]

(#18046) Callisto válasza n3m3r3 (#18043) üzenetére


Callisto
őstag

Próbáltam. Nem AA probléma és nem is limited RGB beállítás (radeonon ez amúgy sem volt gond soha...). Szerintem aki radeonról váltott és van látása tudja miről beszélek. Számomra ez nagyon elviselhetetlen. Elég esélyes, hogy megy vissza a gépbe lassabb 390, boltba pedig az 1070 ha 2 napon belül nem lesz megoldás.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#18047) n3m3r3 válasza Callisto (#18046) üzenetére


n3m3r3
tag

Valóban van egy-két teszt a textúrák összehasonlítására, de amit írsz az furcsának tűnik. Jó a látásom, de valóban k@k@ lehet egy 4X SMAA . Nem írtad hogy milyen (egyáltalán) játékokról van szó!
Új Win.... ,vagy próba Win egy elfekvő vinyóra

(#18048) Jack@l válasza Callisto (#18039) üzenetére


Jack@l
veterán

Új windows, vagy legalább egy DDU amd és nv driverre is...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#18049) n3m3r3 válasza n3m3r3 (#18047) üzenetére


n3m3r3
tag

Mondok jobbat Win reinstall nélkül: Ments le képet (mivel írtad megvan a 390 is) mindkét VGA-val ahol necccesnek érzed. Így elkerülheted hogy felemésszen a placebó, és megválj egy remek kártyától, aminek sokan örülnének.

(#18050) Callisto válasza Jack@l (#18048) üzenetére


Callisto
őstag

DDU-val csináltam alapból. Windowst nem kell telepítenem. Volt nvidiám és akkoriban is nagyon rossz volt a képminősége radeonhoz képest. Ez amit most látok ugyanaz. radeonhoz képest totál homály. Azt reméltem ez változott. :(
Minden játéknál: Doom, Witcher 3, Division, Paragon, Path of Exile. Bármit nézek ugyanaz: homályos textúrák és bármit is állítok a textúra minősége sokkal rosszabb. (Már próbáltam mindent a control panelban is.)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.