Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) AthlonXP válasza rob210 (#38750) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nehézkes, mert a kocsiban bent ülve nem sok mindent tudnék mutatni a folyamatból...
Mint már fentebb írtam, az önindító dolgozik rendesen, forgat, a motor be is indulna, de elég erőtlenül, akár le is fullad. Ja és ha gázt adok se biztos, hogy beindul. Pl. ma sem indult be úgy. Indítóztam, nagy nehezen el kezdett volna beindulni, de nagyon alacsony volt a fordulat szám, szinte azonnal le is állt. A második indításra rögtön indult.
Az alapjárattal nincs gond, tartja a kb 700 körüli fordulatot. Ilyet a reggeli indulásnál csinál, hideg motornál. Melegen, gond nélkül indul, bármikor. Ezt amúgy kb 2 hete kezdte el csinálni...

(#38752) rob210 válasza AthlonXP (#38751) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor ez bizony FHP lesz.
Ha ezek a pontos tünetek amiket most leírtál, akkor első körben tisztítsd meg egy kis féktisztító drótkefe kombóval, aztán ha marad a jelenség akkor csere.

Renault power

(#38753) ThodEE


ThodEE
őstag

Szervó olaj cseréről mit gondoltok? Érdemes lehet kipucoltatni a szivattyúját meg esetleg friss olaj hamár úgyis ott van a szerelőnél :F :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38754) tigerscorpio


tigerscorpio
aktív tag

Hello. Hello, gyors kérdés :)

Scenic 2000. Évjárat.

Műszerfal világítás milyen típusú (foglalat) izzókal van megolva?

Előre is köszönöm a válaszokat

:R

T10?

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#38755) rob210 válasza ThodEE (#38753) üzenetére


rob210
Topikgazda

Érdemes főleg ha még sose volt ;)

Renault power

(#38756) rob210 válasza tigerscorpio (#38754) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sima rizsszem.
Ő az

Bajonett záras műanyag foglalatokban van amikből ki kell húzni az izzót cserélni és mehet vissza.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#38757) Sly189 válasza _NCT (#38619) üzenetére


Sly189
senior tag

Bocsi a késői válaszért,

menetzaj, nos az egy kikerülhetetlen dolog. Mentem már jó pár kategóriájú autóval autópályán nagytempoval ( S400 CDI, 320d, 740i, E200 CDI ) nyílván a zajszigetelés nem üti meg az S mercedes kategóriáját :) de kb azonos a 2004-es 320d - vel - számomra legalábbis nem volt számottevő különbség.

Ki az aki zene nélkül vezet? Az meg elnyomja :) akár gyári hangszórókkal is. :K

150 - 160 nál is bőven elviselhető volt, és hosszútávon ( 1700 km -t tettem meg kb. )

(#38758) Sly189 válasza AthlonXP (#38699) üzenetére


Sly189
senior tag

Én kollegáim benzines hibáiból légtömegmérőre tippelek.

hülyedízelesmiértnemmaradtamkusba :D

(#38759) tresh válasza kisgyerek85 (#38747) üzenetére


tresh
addikt

az a clio inkabb dti lesz mint sem tdi kiveve ha nem vw motor van benne :D Nem draga a munka dij csak tudja is baratunk hogy hogy kell rajta vezerlest cserelni :)

(#38760) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

Sziasztok!

Birth márkájú alkatrésszel, szilenttel van valakinek tapasztalata? Árban jóval olcsóbb, mint pl. a Febi, Swag, Lemförder, stb. Annyival rosszabb is, vagy érdemes venni?

(#38761) tigerscorpio válasza rob210 (#38756) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Köszönöm :)

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#38762) rob210 válasza ilyenezalaci (#38760) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem egy beépítés után 9 hónappal később cserések lettek a birth toronycsapágyak.
Nem javaslom, a febi és a swag mehet azok beváltak.
;)

Renault power

(#38763) kisgyerek85 válasza tresh (#38759) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Mindig keverem :) , a lényeg, hogy nem dci-s clio.

[ Szerkesztve ]

(#38764) AthlonXP válasza rob210 (#38752) üzenetére


AthlonXP
őstag

Mit értesz az FHP alatt? Mi lenne az?

Olyan esetleg lehetséges, hogy valami miatt nem érzékeli rendesen, hogy úm. mennyire hideg a motor és ezért nem ad megfelelő mennyiségű vagy keverékű üzemanyagot indításnál?

[ Szerkesztve ]

(#38765) csibor válasza AthlonXP (#38764) üzenetére


csibor
őstag

FHP

(#38766) AthlonXP válasza csibor (#38765) üzenetére


AthlonXP
őstag

THX!

Egyértelmű, de most ez nem esett le pedig! :U :(

(#38767) csibor válasza AthlonXP (#38766) üzenetére


csibor
őstag

Amikor megvettem a Megane-t, rá két hétre nagy csattanással megállt. Megvoltam győződve, elszállt a vezérlés. Úgy hogy a csomagtartóban volt az új szett. Aztán csak fhp mondott fel. Nagy kő eset le a szívemről :)

(#38768) Pecc


Pecc
őstag

Srácok. Karikáztam tegnap egyet egy laguna 2 ph2-vel. Haver tegnap vette. Micsoda kényelmes hajó mindenféle felszereltséggel. Még nem tapasztaltam ilyet.(Tudom menjek drágább luxusverdával de ez is ujdonság nekem) Élmény volt. 2.0dci[link]

[ Szerkesztve ]

(#38769) mycso válasza Pecc (#38768) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Majd jöhetne róla még infó, hogy pl. Hogyan eszeget, meg hogyan megyeget, meg úgy szerkezetileg, műszakilag mennyire jó.
Egyik barátom akar pont ilyet veni a 175lovas 2.0 dci-vel, aztán elég kevés az infó róla.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#38770) Pecc válasza mycso (#38769) üzenetére


Pecc
őstag

Jolvan. Majd kérdezgetem sűrűbben :) Egynlőre kompi szerint 9.5 az átlag de ez ugye a sok próbálgatás eredménye. Kevesebb lesz az.

(#38771) AthlonXP válasza csibor (#38767) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ez elég durván hangzik azért! :Y

(#38772) AthlonXP válasza csibor (#38767) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na olvasgattam ott a hsz-eket. Egy illető pont ugyan azt a hibajelenséget írta le, amit én tapasztaltam és nála az FHP csere megoldotta a problémát!
Vagyis 90%-hogy az lesz a hiba oka!
Hogy tenné keresztbe... ! :(((
Baromi rossz helyen van! Nehéz hozzáférni.
Ahogy néztem kb 12e ft.

(#38773) Pecc válasza AthlonXP (#38772) üzenetére


Pecc
őstag

A csatlakozó színét nézd meg kék vagy fekete és olyat vegyél bele.

(#38774) AthlonXP válasza Pecc (#38773) üzenetére


AthlonXP
őstag

Annyira nehéz hozzáférni, hogy azt se látni, milyen csatlakozója van, meg hova megy a vezeték, nemhogy a színét!

De miért nem mindegy a színe?
Ráadásul lehet kapni a jeladót vezetékkel és anélkül is. Vezetékkel együtt szeretnénk majd cserélni, de nem tudni még, hova csatlakozik a jeladótól távolabbi vége.

(#38775) Pecc válasza AthlonXP (#38774) üzenetére


Pecc
őstag

2000 utáni évjáratokban ilyenek sajnos. Az akku miatt nem férni. Kiveszed és meglátod. Tudtommal nem egyforma a kétfajta színű. Rob majd megmondja a tutit.

(#38776) tresh válasza kisgyerek85 (#38763) üzenetére


tresh
addikt

Semmi baj nem azért mondtam a dti amúgy is nagy kedvenc szériám a rönyóéknál, ugyanolyan atom mint a konszernél a tdi (adagolós) :B

(#38777) Na_Ta válasza AthlonXP (#38774) üzenetére


Na_Ta
csendes tag

Üdv!

Nekem is az FHP volt a gond, Scenic 2002 1.4 16V. Én befényképeztem telefonnal és azzal mentem az autósboltba, így már megfelelőt tudták rendelni.
Kicserélés kicsit gumikezeket igényel, de sikerült nekem is megcsinálni.

Benzinszűrő csere is kilátásba volt, azt még nem csináltam meg emelő hiányában, /ami azóta lett, csak idő nem/.
A gyári emelővel próbálkoztam és nem ellenőriztem az állapotát.
Tekerem-tekerem, egyszercsak fémes pattanás, az autó lejjebb süllyed. Ennek fele sem tréfa, kivettem, az emelőt és látom, hogy az ollót tartó fogaskerék/léc/ tisztára elnyalva és átugrott. Még jó, hogy senki sem volt az autó alatt. Lehet, hogy a sokévi téli-nyári gumicsere tette tönkre /idén vettük és amikor cseréltem nyárira akkor semmi gond nem volt/.

NT

(#38778) ThodEE válasza rob210 (#38755) üzenetére


ThodEE
őstag

:R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#38779) rob210 válasza AthlonXP (#38772) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én flexi száras crovával szoktam cserélni úgy nem egy agysebész mutatvány.
A csatlakozó fontos valóban két félével volt/van szerelve és a csatlakozó alakja sem ugyan olyan, pont azért, hogy ne lehessen összekeverni.
Utoljára amit cseréltem az 9.600.- volt nézz szét jobban szerintem.
Ha pesti vagy elgurulhatsz hozzám kicserélem neked 10 perc.

És még valami kábeleset ne vegyél, mert azt forrasztgatni kell.
A jeladón van a csatlakozó abba megy bele a kábel a másik vége, hogy hova megy a vezeték "ne érdekeljen".

;)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#38780) AthlonXP válasza rob210 (#38779) üzenetére


AthlonXP
őstag

Oké.
Akkor csak magát a jeladót veszem meg.
Az Unixnál nézet az árat. Van olcsóbb is, de kb ilyesmi.

(#38781) rob210 válasza AthlonXP (#38780) üzenetére


rob210
Topikgazda

Te tudod.
Én biztos nem ott venném.
[link]

Renault power

(#38782) tresh


tresh
addikt

Valamikor nem csinálunk egy mini talit ? :U Rob téged meg se kérdezlek mert te tuti jönnél ;]

(#38783) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hallo mindenkinek.

Adott Renault Thalia 2004 / 1.5dci /

Turbo megadta magat, kerult ra uj kozepreszes felujitott.

Osszerakta a szerelo , megy is mint a barom, alulrol tol rendesen, fentebb viszont olyan sipolo hangot ad.

Van vkinek otlete, szerelo szerint okes, azt mondja minimalis elteres lehet a turbohaz es a kozepresz kozott...

Turbost hivtam, azt mondja kizart.

Vagy szimplan kifuj...

@tresh: Te mindenhol? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#38784) tresh válasza Graphics (#38783) üzenetére


tresh
addikt

Francia vér német autóval :DDD Autóbu*ik élete már csak ilyen

(#38785) Graphics válasza Graphics (#38783) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Plusz meg, hogy hoztam egy bontott 2007-es turbot, azon volt ilyen rez alátet / kipuff oldalon. De az enyemen meg nem.

Kerdeztem a szerelot ott nem kellene-e lennie, azt mondta nem.

Na ebben vagyok meg bizonytalan.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#38786) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Sziasztok! Voltam ma a feltengelyesnel, kicserelretni a gumiharangot. Szethuzta, de kozepen van egy fem egyseg, amin van egy gumi, valami stabilizator vagy ballanszt segito elem lehet, azt nem tette vissza, mert hogy el volt rohadva es nem lenyeges. Mi celt szolgal az illetve baj e, ha nincs rajta?

(#38787) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Van egy Megane 2 autóm és az üzemanyagjelző állandóan telit mutat. Mi lehet a baja, a szintjelző? Cserélni kell vagy lehet javítani?Egyébként 1.5 diesel.

[ Szerkesztve ]

(#38788) tresh válasza FrankMonzano (#38786) üzenetére


tresh
addikt

Semmi baja nem lesz nekem sincs rajta régi magene-on se volt. Féltengelyes vette le nekem is mert mondta hogy ez egy kiegyensúlyozó súly és arra jó max hogy ott a gumi és a fém között megálljon a víz idővel és elrohadjon a cső aztán ott törik el a féltengely. Mutatott is pár ilyet.

(#38787) daniel2121: felakadt ki kell szedni az ac pumpát és megmozgatni tisztítani utána ha mázlid van jó lesz ha nem akkor csere

[ Szerkesztve ]

(#38789) FrankMonzano válasza tresh (#38788) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Koszi tresh, ez megnyugtato :d.

(#38790) tresh válasza FrankMonzano (#38789) üzenetére


tresh
addikt

Nincs mit. Autó projekt hogy áll lesz új vas vagy a clio-t gyilkolod még tovább? :D

(#38791) Graphics válasza tresh (#38790) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az én fhranciámra van tipped? :D

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#38792) tresh válasza Graphics (#38791) üzenetére


tresh
addikt

Van vkinek otlete, szerelo szerint okes, azt mondja minimalis elteres lehet a turbohaz es a kozepresz kozott...

Nem tudom ki rakta össze a turbód de ha egy mezei autószerelő nem lenézve a tudását szakértelmét de azért nem hiába vannak turbóra specializálódva cégek emberek. Ha csak simán összerakta semmi állítás/bemérés nélkül akkor hamar a végét járhatja a turbó. :U

(#38793) FrankMonzano válasza tresh (#38790) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Szeptembernen derul ki, akkor szabadul fel nemi egyenleg a bankbol :). Addig fut a clio :). Neked zakatol meg a kalyhad? :)

(#38794) tresh válasza FrankMonzano (#38793) üzenetére


tresh
addikt

Ja ja bár már nincs aktívan használva 1-2 hetente megyek vel max 200-300km-t. Lehet ha ez így marad akkor eladom nem tudom még hezitálok sokba van nekem :))

(#38795) tresh válasza tresh (#38794) üzenetére


tresh
addikt

Így árválkodik otthon :B

(#38796) rob210 válasza daniel2121 (#38787) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ahogy írta tresh szintjelző eloxidálódott és felakadt vagy valami trutyit szedett össze.
A lényeg a tisztítás és átmozgatás.

Renault power

(#38797) rob210 válasza FrankMonzano (#38786) üzenetére


rob210
Topikgazda

A terhelést osztja el jobban a különböző hosszúságú féltengelyek miatt.
Hossszú távon a difit erőlteti jobban de mire az a hiba előjönne már eladod. :)

Renault power

(#38798) tresh válasza rob210 (#38797) üzenetére


tresh
addikt

Vagy féltengelyes lesz az autó a jó magyar utaknak köszönhetően :D

(#38799) FrankMonzano válasza rob210 (#38797) üzenetére


FrankMonzano
őstag

:R.

Tresh: miert van sokba, kellett ra kolteni? Ezert nem preferalom ezeket a regi tdi-ket. Lehet h orok elet, de mar tulvannak a kenyeruk javan :).

[ Szerkesztve ]

(#38800) mycso válasza Graphics (#38783) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, eltérés biztosan nem lehet, ennek óramű pontosnak kell lennie.
Fütyülő vagy ingább kifújó levegő süvítő hangját hallod?
Előbbi természetes, utóbbinál valahol kifújás lehet.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.