Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) tresh válasza giigz (#17348) üzenetére


tresh
addikt

Ne hogy már ne legyen ott valami barkácsbolt vagy valami szerszámos :) Amúgy meg szerintem egy ilyen 100db körüli készletet érdemes venni bedobod a kocsiba és mindig kéznél van ha bármi apróbb dolgot kéne szerelgetni :)

(#17352) szumoo válasza tresh (#17325) üzenetére


szumoo
senior tag

Pont ez a királykéket néztük mi is párommal. :)

A későbbi hozzászólásokból, most már én is tudom mért adják ennyiért.

Sz.

A nyúlon túl?

(#17353) giigz válasza tresh (#17351) üzenetére


giigz
veterán

Az van nyilván, én most a Vaterás találatokra mondtam, hogy abból egy sincs itt. Nekem most annyira kell, hogy kicseréljem az izzókat, és nem akarok érte 5.000 Ft-ot adni, mert akkor inkább elviszem a szerelőmhöz, és kicseréli 500 Ft-ért...

Ha párszázért találok, akkor veszek, és megcsinálom magamnak... Neten tele van ilyenekkel, nekem most az kellene, hogy itt is találjak ilyen olcsón :D

(#17354) tresh válasza szumoo (#17352) üzenetére


tresh
addikt

Én azt mondom a puding próbája az evés.. én is rengeteg autót voltam élőbe megnézni ami a képen csili villi patika volt és amikor élőbe meg láttam két egyforma színű elem nem volt rajta.. jó persze szerencsére én baráti és családi oldalról is elég sok tapasztalattal rendelkezek hisz autó szerelőtől a villamoságisig minden van és rengeteget tanultam tőlük és még mindig rengeteget kell tanulnom.. de azt már jól tudom hogy autót venni én ezek szerint készültem / készülök:

1. Megnézem mennyi a keret és mi az elvárás
2. Szűkítem a kört 2-3 márka /típusra
3. Majd neki állok műszaki fórumokat olvasni az adott típusokkal kapcsolatban( hihetetlen de rengeteg hasznos infó van)
4. Szép lassan egy márkára fog szűkülni és egy adott típusra..
5. Ezután jön a sok hónapos szinte minden napos keresgélés a neten..
6.Össze írok 4-5 olyan autót mai árban és így első blikkre tetszetős és meg próbálom egy kanyarba megnézni mind ha lehetséges ha nem akkor min 2 közelebbi példányt..
7. Rájössz hogy ennyi sz@r a világon sincs
8. és amikor már kezded feladni (több hónap keresgélés)akkor jön a szerencse és jó áron lehet elhozni egy nem hibátlan/ de kis ráfordítással autónak nevezhető járművet:)

Evvel azt akarom mondani amit rob is írt simán lehet hogy vállalható a gépezet.. és rönónál ott a lehetőség hogy motor/ alváz alapján lekérd a szerviztől az elő életét ha mo-i a kocsi akkor az 100k km-ig tuti márkaszervizbe volt szervizen(elvileg) és abból a 3-4 szervizből sok dolog kiderülhet az autóval kapcsolatosan..

Amúgy lehet egyik nap elsétálok és meglesem őket ha jobb idő lesz ugyan is nekem is egyre jobban hajtja a fantáziámat..

(#17355) giigz válasza tresh (#17354) üzenetére


giigz
veterán

630k-ért kinek nem hajtja a fantáziáját egy 5 ajtós 2003-as gyönyörű kék Megane, 1.6-os motorral, klímával, felnivel, akár még ajándék is lehet ilyen áron :D

(#17356) tresh válasza giigz (#17355) üzenetére


tresh
addikt

Igen..

Bár motorikusan még érdekesebb lehet milyen állapotba van pl ha már ki van nyalva a motortér és csillog mint salamontöke nekem már gyanús, én a "poros/koszos" motor teret szeressem :))

Egy bajom van csak hogy kevés infóm van ezekről az 1.6osokról..leszámítva az okoskerekes mókát és a gyújtást ami alap dolog náluk:) Mind1 lehet asszonykámmal valamikor elballagok majd és meg lessük miért ennyi az annyi...de már előre félek hogy megfog fertőzni a nekem kell egy ilyen kor aminek mindig az a vége hogy kis balhé és a kapu előtt áll 1 hét múlva ;]

ez elvileg ugyan ott van és picit közelebb áll a lelkivilágomhoz (3ajtó végett) egy csapásra kettőt is meg lehetne nézni

[ Szerkesztve ]

(#17357) rob210 válasza tresh (#17347) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az a kis gagyi tudod milyen jó?
Nekem is ehhez hasonló van.
T-8 tól T40 ig van méret benne és nagyon erős anyagból van.
2990.- vettem Powerfix mint a nagy készletem:)
Kocsin belül nem is dolgozom a nagy szerszámossal csak a kicsit veszem elő.
:R

Renault power

(#17359) tresh válasza rob210 (#17357) üzenetére


tresh
addikt

Nem úgy értettem hogy "kis gagyi " hanem hogy ennyiért simán jó semmi extra de amire kell arra tökéletes :R :B

(#17360) szumoo válasza tresh (#17354) üzenetére


szumoo
senior tag

Egyelőre csak nézelődünk, de hasonló szempontokat állítottunk fel mi is. :)
Ami ügye a legfontosabb az anyagi részének megoldása a hosszabb és fejtörősebb állomás...
Szaki van az ismeretségi körben, azzal sem lesz gond. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#17361) tresh válasza szumoo (#17360) üzenetére


tresh
addikt

A szaki jó ha van de szerintem 10k meg ér hogy egy rönó szerviz is elmondja a véleményét a gépről és a kettő szak véleményből azért már lehet levonni tanulságokat a műszaki állapotra vonatkozóan :U

(#17362) szumoo válasza tresh (#17361) üzenetére


szumoo
senior tag

Annyira azért nem venném komolyan a szakszerviz véleményét...
Unokabátyám autóját is megnézték, aztán nem sok köze volt a valósághoz...
De az még a jövő zenéje :)

Addig meg informálódok, meg ha úgy van kérdezek! :R

Sz.

A nyúlon túl?

(#17363) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Ma voltam Tecsoba,direkt megnéztem a szerszám osztályon a torx készleteket.
2490-ért láttam 9 darabos imbuszkulcs szerű "L"-alakú,Manesmann márka márha ez márka. Tudom nem a legjobb,de ha hirtelen kell és más nincs.... tecso meg sok helyen van
Van 5000 körül még bitfejes készlet(amit én gyűlölök!) abbav van torx is.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#17364) SocketA


SocketA
aktív tag

Kifogyott a szelvedomoso a kocsibol. Tescoba voltam tegnap, mar nem arulnak telit. De a napokban meg lesznek minuszok. Nyarit merjem mar beletolteni?!

(#17365) tresh válasza SocketA (#17364) üzenetére


tresh
addikt

Ha nem áll kint az autó nem hiszem hogy gond lesz meg azért olyan nagy mínuszok már nem lesznek hogy befagyjon :U

(#17366) eTrade válasza SocketA (#17364) üzenetére


eTrade
tag

Ha a környéken van OBI, akkor ott találsz télit meg nyárit egész jó áron. ;)

(#17367) SocketA válasza tresh (#17365) üzenetére


SocketA
aktív tag

tresh: De, sajnos kint all szegenyke :( Bar most a napokban legalabb jaratva lesz kicsit, nem csak all.

eTrade: Nincs OBI, de valahol biztos tudok meg venni. A kerdes, hogy maszkaljak utana, vagy onthetem a nyarit?

(#17368) eTrade válasza SocketA (#17367) üzenetére


eTrade
tag

Az enyémben is pont pár napja kifogyott a téli és akkor én nyárit öntöttem bele... napközben végig fagypont feletti időt mondanak, szerintem semmi baja nem lesz. :D

(#17369) SocketA válasza eTrade (#17368) üzenetére


SocketA
aktív tag

Hat a ma reggeli havazas utan en mar nem tudom, mit varjak az idojarastol :) De megprobalom akkor a nyarit, de a Ti lelketek rajta! :P

(#17370) eTrade válasza SocketA (#17369) üzenetére


eTrade
tag

Ha mégis befagyási problémáid lennének, akkor elég bajom lesz nekem is. :DDD

(#17371) FerNandor válasza SocketA (#17369) üzenetére


FerNandor
őstag

lidliben is van szerintem, sparban is van stb. estére én -4, -5 fokokat is láttam itt a déli részen, nem tudom, hogy te hol vagy, szerintem ott is fagyhat. most, ha öntesz bele 1liter nyárit, szerintem max befagy, de baj lehet, hogy nem lesz, tud annyit tágulni. mII-nek 5 literes a tartálya.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#17372) rob210 válasza SocketA (#17369) üzenetére


rob210
Topikgazda

Remélem még nem öntötted bele.
Ha este még fagy van nem szabad belerakni a nyárit, mert belefagy és rosszabb esetben szétnyomja a csövet jobb esetben csak a csatlakozásoknál lövi le.

Én a helyedbe csillaggarázsos autóba nem tennék nyárit ilyenkor még.
Van úgy hogy még Áprilisban is fagy egy kicsit este.

De te tudod a te autód.
:R

Renault power

(#17373) SocketA


SocketA
aktív tag

Hat koszi sracok... mostmar tenyleg nem tudom, mit csinaljak :D
Este elnezunk akkor valahova mashova, ha ott sincs teli, akkor kap 1 liter nyarit.

(#17374) giigz válasza rob210 (#17358) üzenetére


giigz
veterán

Azt meg tudod mondani, hogy ehhez a művelethez mekkora torx kell?

Egyébként meg azért ez a művelet már egy kicsit bonyolultabbnak néz ki, de azért hátha nem fog majd ki rajtam :D

[ Szerkesztve ]

(#17375) vallas válasza SocketA (#17373) üzenetére


vallas
senior tag

milyen lett a váltó.....?

van valami változás érzésre?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#17376) rob210 válasza giigz (#17374) üzenetére


rob210
Topikgazda

20-25-ös kell az enyémhez legalábbis.
haveréban 15-20 as kellett:)
Mikor milyen csavarral szerelték:)

Renault power

(#17377) giigz válasza rob210 (#17376) üzenetére


giigz
veterán

Na ez jó hír, így még véletlen sem lehet az, hogy egyet megveszek, és azzal megcsinálom :D :R

(#17378) _NCT


_NCT
őstag

Kiderült a gondom, lambdaszonda csere. Most annyira nem vagyok nyugodt.... Úton Zoli felé beleszaladtam 90-es táblánál 100-al trafiba... Nem villant, kocsiba ültek, gyanítom lézeres volt. Mikor a rendőrautó rám látott 70-el mentem. Visszafelé megnéztem, elvileg a rendszámomat a szalagkorlát és terelő táblák takarták, mikor teljesen láthatott már 70-80 körül voltam. 90 helyett 100-nál mire számíthatok?

Ilyenkor kicsit felvillan a használtautó.hu hirdetésfeladás részlege nálam. Termosztátom jó... Diagnosztika rögtön kiírta lambdát... Mikor megvettem az autót, a szervizes f@sz is mutatta, h hibát ír ki, de trükközött a rohadék, mert leállította a kocsit, újraindította és akkor rögtön nem jön elő a hiba. Ezt ma tudtam meg. :W

(#17379) giigz válasza _NCT (#17378) üzenetére


giigz
veterán

Akkor végül csak a lambdaszonda lett, gondoltam...

Ha 100-zal mentél, az még semmi probléma, 109 km/h alatt nem kapsz csekket. Ha óra szerint mész 109-cel, még valószínűleg akkor sem, mert ugye egy kicsit többet mutat.

(#17380) _NCT válasza giigz (#17379) üzenetére


_NCT
őstag

GPS-el néztem közbe, 110 mutató szerint, az GPS szerint 100 volt.

Jah és most hogy 100km autóút volt, a fogyasztásom 6.5 lett, igaz tankoltam du és nulláztam az értéket.

[ Szerkesztve ]

(#17381) giigz válasza _NCT (#17380) üzenetére


giigz
veterán

Akkor nem fogsz kapni semmit, szinte biztos :D

(#17382) just


just
aktív tag

Ha üzem meleg a motor(mutató középen) és megállok pl egy boltnál, beugrok 2 percre, visszaülök akkor látom h visszaesett egy kicsit a mutató. Termosztát lesz nekem is?

Two things what i hate. People that can't count...

(#17383) FerNandor válasza just (#17382) üzenetére


FerNandor
őstag

nem hiszem. szerintem természetes.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#17384) giigz válasza just (#17382) üzenetére


giigz
veterán

Közben pedig nem állítod le?

Tényleg, hogy van ez? Megéri leállítani 1 percre, vagy jobb járatni addig?

(#17385) rob210 válasza giigz (#17384) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha más is ül a kocsiban akkor nincs értelme, ha egyedül vagy igen, mert elviszik.

Renault power

(#17386) rob210


rob210
Topikgazda

Egy kis bizonyíték a hibátlan német márka rajongóinak:D

Bocs az offért, de ha már vita volt nem is oly rég a dologból:)

Renault power

(#17387) just válasza giigz (#17384) üzenetére


just
aktív tag

Nem állítom le addig, és ül bent valaki addig.

Two things what i hate. People that can't count...

(#17388) SZATA válasza SocketA (#17373) üzenetére


SZATA
senior tag

A nyári mosó is bírja -5 fokig, pláne ha tömény. Öntesz bele egy kicsit, majd ha jobb idő lesz hígítod.

(#17389) laszlo168 válasza rob210 (#17386) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem már a régi pólóban is szarakodott a 2 fokozat :)

(#17390) SocketA válasza vallas (#17375) üzenetére


SocketA
aktív tag

vallas: Miota beletoltottem csak par kilometert mentunk meg a kocsival, ezert nem irtam eddig velemenyt rola, de mar most erezheto a hatasa. En azt hittem, hogy az egyesnek kopas miatt van furcsa hangja es ezert ugy gondoltam, hogy ez keramia reteg majd megszunteti a hangot. Ennek ellenere a hang talan csak egy hangyanyit csendesult, viszont - egyelore - a fokozatok jobban kapcsolhatoak. Mivel varoson kivul meg nem voltam, miota beletettem a Xadot, igy az 5-bol 3-asba visszavaltassal kapcsolatosan nem tudok nyilatkozni (de azt sztem nem fogja teljesen megszuntetni, max. kevesebbszer fordul elo).

Szoval most varom a joidot (mert multkor 2 orat fekudni a betonon nem volt annyira jo), hogy tegyek bele meg egy adag Xadot (probalom az EX120-at beszerezni), meg hogy szepen lemossam a kocsit, meg kifenyezzem.
Meg majd lehet a motorba is kiprobalom a Xadot.

Bar a motornal mar nem varok javulast: Az en fogyasztasom iden, a fed.comp. szerint: 8.4 L :C
Tehat ebbe benne van a sieles hegyek-volgyek kozott 4 emberrel+felszerelessel, 10-20-30 perces jaratasok, amig a kocsit takaritottuk, es legnagyobb reszt varosi haszanalat. Nagyon elegedett vagyok!

Vallas: Tehat ha - eddig meg - nem is javitotta meg teljesen a valtot, de azert valami erezheto a Xado hatasabol. Kezdi elterelni a gondolatomat a valtojavitas/csere-rol. Nagyon szepen koszonom Neked a tippet! :R

Ja, amugy tegnap Auchanban sem volt teli szelvedomoso (vagyis csak 5L-es), de vegul a Lidl-ben sikerult venni. Orulok, mert azert ma reggel lattam egy par teljesen befagyott pocsolyat. Szoval koszonet FerNandor -nak es rob210 -nek is ;)

Szerk.: (#17388) SZATA Idokepen holnap estere -7 -et mutat, szoval jobb sztem, hogy 2 liter teli ment bele. Csak nyugodtabban alszok igy, de azert koszi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#17391) giigz válasza SocketA (#17390) üzenetére


giigz
veterán

Ja, a múltkor elfelejtettem válaszolni, szóval nem Debrecenben mosom, hanem Szoboszlón, van egy jó kézi mosó a Szováti utcán :D

(#17392) SocketA válasza giigz (#17391) üzenetére


SocketA
aktív tag

Jobb keson, mint soha :)
Na majd akkor legkozelebb ott strandolok, mig lemosom Roniket. A belepo arabol megvan a teljes mosas, es mindenki boldog :)

(#17393) giigz válasza SocketA (#17392) üzenetére


giigz
veterán

Ma megyek én is mosni (ünnepi mosás :D), megkockáztatom hogy 300 Ft-ból meglesz, de inkább most megcsinálom alaposan, és akkor egy 500-asból :)

(#17394) vallas válasza SocketA (#17390) üzenetére


vallas
senior tag

Örülök, hogy így látod, akkor lehet én is lépek ez ügyben, csak,valahogy meg kéne oldani a céges beszerzést....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#17395) Ck.


Ck.
addikt

Jelentem a friss szerzemeny popecul mukodik. :) Oda voltam mostansag egy nagyobb turan a Meggie-vel csaladostul, a fogyi atlag 6.5-7 lityora jott ki, meg vagyok elegedve.
Egyedul a bakot kell cserelni, voltam megnezetni, a 3 kozul a valto feloli a kuka, azert remeg.
A futomuben viszont nagyon kellemesen csalodtam, imadom a lagy ringatozasat, komolyan van olyan komfortos, mint a 8 lengokaros A6-om otthon. Es ez azert nagy szo. :)

[ Szerkesztve ]

(#17396) tresh válasza _NCT (#17378) üzenetére


tresh
addikt

Hát mondtam én neked hogy ekkora fogyi ugrás csak ezektől lehet :) Büntetni meg nem fognak no para :K

(#17397) _NCT


_NCT
őstag

Ma is költhettem kocsira, vontatókötél még nem volt, tesco-ban vettem ilyen rugalmas vontatókötelet, remélem ha szükség lesz rá, fog érni valamit. Továbbá kapott egy kefét is az autó, mindig jöl jöhet, főleg majd télen, nem a ronggyal kell takarítani róla a havat,a mi átázik stb, hanem kefével szépen lámpákról, rendszámról stb.

(#17398) _NCT válasza _NCT (#17397) üzenetére


_NCT
őstag

Írok egy kicsit tapasztalatot Zolival kapcsolatban, a mágussal. Igazából nincs vele emberileg baj, szaktudása megvan a dologhoz, viszont egyre jobban azt látom rajta, hogy el van havazva, annyi munkája van, h nem tudja merre van arccal előre és kicsit linkesedik is, mert 1-2 ember kiesik nem számít, van 100 másik, végül is érthető.

Nekem tegnap az nem tettszett, hogy egész nap hivogattam, nem 1x, nem 2x és nem vette fel. Oké, elindultam Maglódra, hátha csak lefagyott a telefonja, vagy nem hallja, mert autószerelés közben van, bár érdekes h délelőtt se vette fel. Odaértem, csengettem, semmi.... Állok 5 percet, kezd eldurranni az agyam, látom hogy hátul a műhely ajtaja nyitva, gondolom biztos itt van, bár embereket nem láttam. Egyszer csak meglátom, kiabálok neki, odafigyel. Kérdezi h nekem mit csinálna, mondom termosztát, beszéltünk hét elején. Se kép se hang, teljesen nem emlékezett rám, pedig küldtem neki még SMS-t is, hogy ne felejtsen el, de úgy látszik teljesen kiestem neki. Mikor bementem, odaértem, akkor se tudta mi van, mondom én termora gyanakszom, de dugjuk rá a diagot, hátha más. Úgy váltunk el, hogy írjak neki egy e-mailt és fog adni árajánlatot még este. Ez volt tegnap, azóta semmi.

Lehet hogy baromi olcsón dolgozik, mert lambdaszonda munkadíjra 2000.-ot mondott, de nekem így az elején kezd megbízhatatlannak tűnni. És mondjuk ha tegnap nem is lett volna otthon, akkor utazok 100km-t a semmiért, mert elfelejett... Ez eléggé szarul esett, mivel mikor én ügyfeleztem nekem tényleg az ügyfelek voltak az elsők (szerettek is), de ahogy látom manapság ez már nem divat....

Legközelebb használt autó vásárlásnál azt is nézem, h van-e megbízható szerelő az adott típusból, mert az még többet jelent, mint bármi....

Szóval kezdem nagyon úgy érezni h beszoptam, mert van 1 autóm ami szervizigényes, viszont nincs normális maszek szerelő a környéken. Márkaszerviz meg itt helyben arany áron dolgozik, Kecskeméten meg átb@sznak. :((

[ Szerkesztve ]

(#17399) giigz


giigz
veterán

Gyors segítség kellene :D

Innen hogy veszem ki az izzót? :U

(#17400) giigz


giigz
veterán

Na sikerült kicserélni az izzókat, így már este is látom, hogy milyen a fűtés :D

Az egyik izzó egy 5-10 perc kínlódás után kijött, a másik izzót meg csipesszel próbáltam már 20 percnyi sikertelen szenvedés után, de összeroppant, természetesen a kezemet is elvágta, meg ugye mindenfele repültek az üveg törmelékek :DDD Aztán a szálánál fogva kiszedtem azt is, beraktam az új izzókat, és működik :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.