Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) rob210 válasza Füge007 (#12745) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én a HAMA termékeit javaslom nekem is az van akkor vettem amikor a kocsit:)
Olcsó és kifejezetten jó minőségű, nincs agyon bonyolítva.
Én egy sonzericsson mini prot töltök róla, de 8 féle fejet adtak hozzá, töltöttem, már samsungot motorolát is vele.

Renault power

(#12752) rob210


rob210
Topikgazda

Ez a futómű dolog engem is mozgat, mert kanyarokban kezd kicsit elnyúlni a kocsi.
Alászedem jobbra/balra és van, hogy olyan érzésem van mint ha még akkor is jobbra/balra menne, amikor a kormány már egyenesben van.
Nem tudom a téligumik miatt van, vagy a szilentek miatt, vagy mi a túró lehet:?

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#12753) _NCT


_NCT
őstag

1.5 dci-ben is van kettős tömegű lendkerék, vagy csak a nagyobb motoros, 6 gangos autókban?

(#12754) AMD Power válasza _NCT (#12753) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem van.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12755) mycso válasza _NCT (#12753) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Bizony, hogy van (sajnos).
Bár a nyolcvan párlovas 5 sebességeshez, kb. fele annyi, mint a 106lovas 6 sebességeshez :F

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12756) _NCT válasza mycso (#12755) üzenetére


_NCT
őstag

Unix-on 61-ért láttam. Igaz nekem óccóé meghozzák, 40-50 körül sztem.

(#12757) CsaBully válasza CsaBully (#12749) üzenetére


CsaBully
aktív tag

Évek óta foglalkoznak francia autók hátsó futóműveivel, nem gyanúsan olcsó,inkább sajnos az az igazság hogy sok helyen nagyon lehúzzák az ügyfeleket..de aki magának dolgozik az olcsóbb tud lenni,mert jut is marad is.

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#12758) mycso válasza _NCT (#12756) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Az nagyon jó, mert a 106 lovashoz 200k körül van, vagy inkább felette. Kedvezménnyel esne be valahova 200 alá picivel.... :(

(mod.: pl. most az unixnál megnéztem, a LUK kettőstömegű 350K :DD )

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12759) _NCT válasza mycso (#12758) üzenetére


_NCT
őstag

Jaja néztem én is, le is izzadtam :DDD

(#12760) tresh válasza rob210 (#12752) üzenetére


tresh
addikt

A hátulján érzed ezt ? Lehet a gátlók gyengélkednek

(#12761) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Áh ilyen nincs már a második rossz ablaktörlőt hozzák:S Megint a görbéhez valót kaptam.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12762) giigz


giigz
veterán

Milyen oldalon néztek alkatrészt a kocsihoz? Gondolok bármire, ami kapcsolatban lehet az autóval. Pl. honnan tudok rendelni ilyen fordulatszámmérős cuccot? Debrecenben tud valaki jó szervizet?

(#12763) tresh válasza giigz (#12762) üzenetére


tresh
addikt

bárdi,unix,zsu+,mogautó amiknél nekem van kedvezményem és vásárlok is tőlük :) átlagosan 15-35 %ig van kedvezményem náluk de alkatrész függő kinél mit érdemes megvenni

(#12764) Füge007 válasza _NCT (#12753) üzenetére


Füge007
senior tag

Évjárat függő, az enyémben pl nincs! 2004-es 1.5 dci.

Füge

(#12765) Füge007 válasza rob210 (#12751) üzenetére


Füge007
senior tag

A lényeg működjön, többféle töltőt próbáltam, ezek gyári navi töltők voltak, és egy sem üzemelt, igazából nem vágom miért :F

Füge

(#12766) vallas


vallas
őstag

Hi!

valakinek valami leírása nincs véletlenül hogyan lehet kiszedni clio 2 -ben a központi kijelzőt, mert annak a hátulján lehetne kipróbálni, hogy kezeli e a hőmérő szenzort?

ezt a kettős tömegű lendkereket mikor kell cserélni....?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#12767) tresh válasza vallas (#12766) üzenetére


tresh
addikt

elvileg a kijelzőben ott a lehetőség mindegyik példányba csak a szenzort kell 2 vezetékkel áthúzni és rákötni szerintem a clioba is jobb tükör alján van az érzékelő mint a megane-nál:)

ennyiért best buy ;] ;]

(#12768) FRENK1988 válasza tresh (#12767) üzenetére


FRENK1988
veterán

ahha amikor már tháliát vesz az ember az árából:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12769) giigz


giigz
veterán

Na felhívtam a tulajt, azt mondta, hogy már érdeklődtek a kocsi után, ő nincs otthon, de a fia otthon van, ő hirdeti, menjek el nézzem meg... Szóval mindjárt indulok, megnézem, nehogy már nekem valaki más megvegye... :U

(#12770) tresh válasza FRENK1988 (#12768) üzenetére


tresh
addikt

Ennyiért ingyééé van :D

(#12771) _NCT válasza giigz (#12769) üzenetére


_NCT
őstag

Sok sikert. Nekem most a dci-vel van mizéria, ha nem jön össze, akkor ez még jobb lehet. Ugyanannyiba kerül, mint az 1.5-ös 2003-as dci.


Füge: az érdekes, mert 2003-asban meg van unix szerint :S

[ Szerkesztve ]

(#12772) vallas válasza tresh (#12767) üzenetére


vallas
őstag

igen, ezért is érdekelne, hogy lehet kivenni, mert szereztem érzékelőt, egy leharcolt meganunkból, és ki szeretném próbálni, mert nagyon zavar, hogy nincs hőmérő a kocsiba.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#12773) giigz válasza _NCT (#12771) üzenetére


giigz
veterán

Az elején még én is Megane II-t akartam, vagy Focus II, 206, 307, Octavia, ilyesmi... Aztán annyira felidegesített, hogy nem találtam semmit, hogy veszek egy fapados Megane I-et :D 4 évre tervezem egyébként, aztán meg reményeim szerint jön egy másik kategória... ;]

(#12774) _NCT válasza giigz (#12773) üzenetére


_NCT
őstag

Tudom, emlékszem hogy beszéltünk róla. Focus 2?? 1.4 alatt? Normál állapotú, kevés km-es? Felecsd el :((

Na meg ha megveszem 1.2 milláért, egész nap parkolóban fog állni, állandóan idegeskedjek, mikor húzzák meg, törik össze stb. Az olcsóbbat meg csak nem sajnálja úgy az ember.... Majd meglátjuk, már autómérgezést kezdek kapni.... A minap ültem M1-ben, kényelmes volt meg használható autónak tűnt, de a váltója nem olyan mint M2-nek, a kasztnija kicsit zörgősebb, de hát az ára is tükrözi ezt. Vasárnap elmegyek megnézek megint pár M2-t, Clio-t és meglátjuk.

Néztem még Seat-ot, Fócvágent, de a Renault ár/érték arányban a nyertes.

[ Szerkesztve ]

(#12776) FerNandor válasza _NCT (#12775) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, ez mind szép és jó, tudják, hogy mit akar hallani a vásárló, csak kár, hogy nem hiszem el :DDD

egyébként ez a leinformálásosdi... ez csak akkor jó, ha garnacia idön belül vitték az autót márkaszervízbe, nem? vagy esetleg volt utána még olyan hülye, aki gari után is oda vitte, akkor nyomon lehet követni, nem?
különben, ha nem járt márkaszervízben vagy csak a garancia idötartama alatt, ami nem tudom, hogy mennyi, legyne 3 év. egy 2005-ös autónál 2008-ban akkor lejárna a nyomonkövetés, és következik 4,5 év, amiröl nincs semmi adat? nem igaz?
szerintem meg az is lehet, hogy ha valakinek van renaultos ismeröse "meg tudja hamisítani" a szervízkönyvet, gépben is, nem?

a biztos az, ha lelkiismeretes az eladó, vannak számlái, feljegyzései és egyben van az autó. amelyik kereskedö ennyire "erölködik" szerintem az kimondottan sunyi.

ami támpontot adhat talán valamennyire az autó elöéletével kapcsolatban, az ha lekérdezi az ember a müszaki vizsgás adatokat. NKH-nak kell írni valami kérvényt az adatokkal, valami 5000ft-ot kell befizetni és akkor 1-2 héten belül válaszolnak. kurva rugalmas rendszer, mi?
ez meg akkor szar asszem, ha volt egy új autó, ami 3 vagy 4 évig ugye nem megy müszakira, beleraknak 300ezret, de úgy hogy közben nem lakják le, becseréli a kereskedö visszapörgeti 80ezerre és elviszi a köv. vevö elsö müszakira "hivatalosan" 80ezerrel, ha a márkaszervízben sincs mondjuk semmi nyoma...

javítsatok ki, ha tévedek.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12777) giigz


giigz
veterán

Na megnéztem a kocsit!

Tip-top, nekem tetszik, innentől kezdve nem rajtam múlik a dolog, én rábólintottam. :) Pénteken szabadnapos a tulaj, vele is átnézzük, aztán ha minden okés, megegyezünk, akkor vagy aznap, vagy hétfőn elvisszük átvizsgálásra, onnantól kezdve meg már a kezemben lesz. :C

(#12778) FRENK1988 válasza giigz (#12777) üzenetére


FRENK1988
veterán

remélem te szerencsével jársz:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12779) rob210 válasza tresh (#12760) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azok még lettek nézve és nincs bajuk.

Renault power

(#12780) tresh válasza FerNandor (#12776) üzenetére


tresh
addikt

Nem bántás ként ő is kereskedő..így haszon neki is kell 7 éves autóba évi 10k km nem túl valós de nem lehetetlen.. ettől függetlenül a szervizkönyv téma már szerintem nagyon rég nem lényeges kb az a kategória hogy hölgy tulajtól nem dohányos garázsban állt..kettő mo-n max a cégeknél van az meg hogy hordják hivatalos márka szervizbe (ami nem garancia hogy rendesen megcsinálják az autót) illetve egy két magán személy de azok nem közép.kat. kocsikkal mászkálnak :) Mai piaci helyzet szerint állapotot veszünk mind műszaki mind esztétika terén és full lényegtelen hogy behozott vagy itthoni. A többit úgy lehet variálni oda írni ahogy szeretnénk.. :) Egy állapot felmérés egy független szakszervizben, egy autószerelő barát ismerős ha nem vagyunk szakik a téma körben és ha ez után is vállalható a történet akkor kell megvenni. plusz avval nem árt tisztába lenni hogy a h.a piacon olyan hogy hibátlan nem kell rá költeni beleülünk autó nincs az a szalonba van 0 km-esen 3 szor annyiért :)

rob210: akkor nagyon nem tudom így hirtelen ez ugrott be. Nekem még a gyárból kigördült alkatrészekkel funkciónál semmit se cseréltem mert nem kell hála és nyalja a kanyarokat:)

[ Szerkesztve ]

(#12781) rob210 válasza Füge007 (#12765) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azért amit írt a kolléga, rövidebb a peckük mint ami kéne, ezért mondtam, a HAMA-t mert hosszabb a csatlakozó és fog is működni:)

Renault power

(#12782) FerNandor válasza tresh (#12780) üzenetére


FerNandor
őstag

én megértem, csak ritka a normális kereskedö, söt a normális ember. mindenki egyböl akar kaszálni, egyböl akar meggazdagodni stb. lehet, hogy ez pont igazakat ír a leírásban, de kicsi rá az esély. de ez mindaddig így is lesz, amíg a vásárlók ennyire naívak és a 95%-uk 90ezer és 125ezer km között futott 6 és 20 év közötti autókat akar venni. na meg amíg nem szigorítják meg ezt az egész használtautó-kereskedést.

ja, de hát, mindennek az alapja a szar ország. ugye szarból nem lehet várat építeni. ne is várjuk el, hogy mindenki becsületes legyen, mert ebben az országban szinte képtelenség becsületesnek lenni meg normálisan megélni.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12783) giigz


giigz
veterán

Valaki tud linkelni magyar használati utasítást Megane I-hez, vagy e-mail-ben küldeni? :) :R

(#12784) giigz válasza giigz (#12783) üzenetére


giigz
veterán

Találtam a meganeklub.hu-n, de elég gyenge minőségű, bár célnak megfelel. Ha esetleg ennél van jobb minőségű, az jöhet! :)

(#12785) zsizsef válasza FerNandor (#12776) üzenetére


zsizsef
senior tag

3000Ft a NKH -s igazolás kiadása a korábbi műszaki vizsgáról. Persze meg kell indokolni, hogy miért kéred. :K

(#12786) giigz


giigz
veterán

Most olvasom, a Megane tankja 60 literes :C Azt hittem, csak 50, de így +10 liter móka :C

(#12787) Laraxior válasza _NCT (#12775) üzenetére


Laraxior
titán

69k km után kétlem hogy szétszakadna a vezetőoldali ajtón a borítás :DDD 269... esetleg.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12788) hossszú válasza Laraxior (#12787) üzenetére


hossszú
őstag

Az ismeretségi körömben van egy ilyen Megane, nincs benne 100ekm és sajnos így néz ki az ajtókárpit. Ritka sz@r anyagból van.

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12789) giigz


giigz
veterán

Na jólvan, komolyan mondom, megint csak ez jár a fejemben egész nap, mint a múltkor a Focus-nál :D Szóval 2 vagy 5 nap választ el attól, hogy meglegyen életem első autója... Remélem minden rendben lesz, minél többet nézem, annál jobban tetszik ez a Megane. :)

[ Szerkesztve ]

(#12790) rob210 válasza giigz (#12789) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ne aggódj, ha ülni fogsz benne még jobban megtetszik.
Az első 10K kilométer után pedig bele fogsz szeretni, családtaggá válik.
:R

Renault power

(#12791) _NCT válasza hossszú (#12788) üzenetére


_NCT
őstag

Jaja, ezt én is olvastam, hogy az nagyon el lett ott baszarintva, mármint az ajtón lévő kapaszkodó, foszlik össze-vissza. Sajnos a képek is kicsik, így a váltó, kormány, esetleg pedál állapotát csak élőben lehet megnézni. Bár azt nem értem, az a kereskedő, aki ennyire fényezi magát a leírásban, miért nem képes normális HD minőségű képet feltölteni, továbbá normálisan körbefényképezni az autót?

Szóval ez nálam megint az a kategória, hogy sok a rizsa.... Oké, meg kell élniük, becsalogatni a vevőt a kereskedésbe, de akkor könyörgöm adjuk már meg a módját.

Mostanában undorító dolgot csinálnak a kereskedők: eladott autókról fent hagyják a képet, hogy betévedj, vagy felhívd őket, közlik hogy nincs már meg, viszont tud ajánlani ilyet és ilyet, s kezdi a showder-t hogy ez milyen jó meg stb.....

A másik a következő hirdetés, a poén-t nem lövöm le, aki rájön, annak a jutalma egy csoki :D Annyit segítek, hogy tessék jól megnézni az autót :D Kis esti kvíz. ;) Jelige: túl szép, hogy igaz legyen :D


giigz: szerinted én hogy kapartam a falat? Fél éve kerestem autót, találtam egy tökéletes példányt, s az utolsó órában mondják vissza. De nem aggódom, megkaparintom én azt még :))

[ Szerkesztve ]

(#12792) _NCT válasza giigz (#12789) üzenetére


_NCT
őstag

Jah és a lényeg lemaradt: sok sikert és nagyon sok boldog kilómétert, balesetmentes közlekedést, kitartást, szebb jövőt.... Hopsz, elég lesz :D

(#12793) FerNandor válasza _NCT (#12791) üzenetére


FerNandor
őstag

?? nem tudom. az biztos, hogy nem digit klímás, meg nem látok a szélvédö sarkában uniós rendszámmatricát..

na meg a dynamique plus az nem ilyen felszereltség... pl a kilincs sem króm.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12794) _NCT válasza FerNandor (#12793) üzenetére


_NCT
őstag

Jó úton haladsz, de van ettől egy epic-ebb észrevétel is :DDD

Szóljatok ha szabad a gazda, nagyon fogjátok majd a fejeteket utána :D

[ Szerkesztve ]

(#12795) FerNandor válasza _NCT (#12794) üzenetére


FerNandor
őstag

juuj 1.6 benzin és dCi van a díszcsíkon bazz

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12796) _NCT válasza FerNandor (#12795) üzenetére


_NCT
őstag

Bizony, bizony, nyertél egy csokit :DDD :R

Na szóval ennyit a kereskedőkről. Élőben megnéztem az autót, természetesen elején látszik, főleg az A oszlopnál, hogy törve volt, továbbá hátsó ajtót felfeszítették, stb..... Ami itt a képen van egy kurvajó autó, kár hogy a kereskedésben ezt hiába keresed :)

(#12797) Füge007 válasza FerNandor (#12795) üzenetére


Füge007
senior tag

Na ja, ha kinagyítom a képet látszik. Visszatérve, a kereskedő témára, lop, csal, hazudik itt mindenki, az a szerény véleményem. Ez egy ilyen ország lett, sajnos.

Füge

(#12798) FerNandor válasza _NCT (#12796) üzenetére


FerNandor
őstag

:DD :DD juuuj milyet kapok ? :DDD

durva. nem is értem ezt. ennyire hülye lenne? azért egy ilyen elírás nem olyan, mintha azt írna, hogy digitklímás és mégse, bár külön ki is hangsúlyozza a leírásban is, tehát nem csak félrenyomta... lehet, hogy egy másik autó leírása ez, vagy nem értem..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#12799) _NCT válasza FerNandor (#12798) üzenetére


_NCT
őstag

Milyet kérsz? :D

Amúgy jah. Ráadásul nem ez az 1 autó volt így, hanem fenn van egy Seat Cordoba is, ami a kereskedésben nem is létezik, hanem egy vajszínű, természetesen a C oszlopnál megnyomva, más színben, szarabb állapotban. Mégha 1 autót "ír el véletlen", de ezt nem lehet elírni....

Amúgy én nem is értem az embereket. Most a DCI MCC-s rendszámú Megane, ami félre van téve picit, ott is azt mondta az ember, h nem gondolta, hogy ilyen komolyan gondolom a vásárlást, hogy másnap meg is vettem volna...Autóvásárlásról van szó, akkor miről beszélünk? Vagy már ez a meglepő, ha valaki tudja mit akar, s nem mondja vissza, meg nem tököl/levegőbe beszél? :D Manapság nem nagyon divat igazat mondani, megbízhatónak lenni?? :(((

[ Szerkesztve ]

(#12800) Füge007


Füge007
senior tag

Csaliautó, hogy elmenj, és a tudatlanra rásóz valami bontószökevény roncsot.

Füge

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.