Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Jorus válasza Attila79 (#94) üzenetére


Jorus
nagyúr

Annyin fog menni, amennyin a lap hajtja. Teszem azt 1200MHz-en.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#102) Qru válasza mazda626 (#100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahogy kibogoztam a mondanivalóját az általad belinkelt szövegből: nem megy csak SPD értékeken ha nem szinkronban hajtod a procival vagyis aszinkronban ugye. Tehát nem 1:1-ben, ha nem más osztóval osztod le a proci fsb-ből a ram sebességét. 2,4V az már kicsit sok, én 2,2V fölé nem mennék tartósan (persze ha hűtve van ventivel akkor ok). 2,4V még az erősen tuningosnak kikáltott moduloknak sem hosszú életet jósol. [link]

#nincsbennetarcsi

(#103) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kerestem a gogival is, ám nem találtam megfelelő választ a kérdésemre.
Egy A-Data 1gb/800mhz-es DDR2-es expert ram modulnak, mennyi az a feszültség, amely a gyári értékhez tarozik?
Az alaplapom Abit AB9-es és nálam def biosnál 2.0 V-ot ad neki.
Ennek a ramnak nem 1.85 a gyári értéke?

thx a válaszokért.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#104) romet


romet
tag

Hali!
Hügye vagyok a témához. Hozzájutottam jutányos áron egy p4-es ibm (M Pro) géphez 256 MB rammal. Gondoltam bővítek, megnéztem, számomra teljesen ismeretlen ram van benne :F
Nem a megszokott. Milyen lehet ez?
vagy minden ibm géphez ilyet adnak?
köszi

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#105) ANT válasza romet (#104) üzenetére


ANT
őstag

Valami matrica típusszámmal nincs rányalva? Az alapján tudnál keresni. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#106) Qru válasza romet (#104) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

• Up to 8GB PC-4200 ECC DDR II memory (4 DIMM slots), dual-channel

[link]

Gúgli a barátod. ;)

#nincsbennetarcsi

(#107) romet válasza Qru (#106) üzenetére


romet
tag

köszi :R
Próbálkozok én is, de a matricán van vagy 200 szám. Gőzöm sem volt, hogy ezekből melyikre keressek rá.
Közben én is leltem már ezt-azt. Elég szomorú, igen drágának tűnik a kis drága

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#108) romet válasza Qru (#106) üzenetére


romet
tag

Így nézne ki a dolog
[link]

[Szerkesztve]

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#109) Jorus válasza moongoose (#103) üzenetére


Jorus
nagyúr

De annyi. Egyébként sok köze nincs az A-Data-hoz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#110) moongoose válasza Jorus (#109) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Akkor miért adják annak el!
[link]
Ő lenne az,csak 1gb-osba.
A cpu-z is A-data-nak írja emlékeim szerint.

De annyi.
Ezt bővebben kifejtenéd.
1.85v, de ....

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#111) Jorus válasza moongoose (#110) üzenetére


Jorus
nagyúr

Például te sem találtál semmit róla a neten. Rákeresve arra, hogy A-Data Expert, az egyetlen használható találat Gianni bazárja, plusz a gyártó honlapján meg sem említik, hogy lenne ien moduljuk.

A ''de, annyi''-t arra értettem, hogy 1.85V az alapfesze. A RAM-ok alapfesze nem esik egybe a lap default RAM feszével. Nekem a lap alapból 1.85V-t ad, de a moduljaimnak 2.3V az alapfesze, ienkor kézzel add meg a megfelelő értéket a gyártó ajánlása szerint.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#112) moongoose válasza Jorus (#111) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Köszi az infót! :R
Ma kicsit olyan szájbarágós napom van. :B

Még kérdeznék valamit.
A cpu-z szerint a ramom 3.3.*.* értéket tud 200mhz-en.
4.*.*.* értéket 300-on és a jelenlegi 5.5.*.*-ot 400-on.
Viszont a procim egy 4300-as core2 duo, és nem használja ki a 800-as ramot.
Ilyenkor elméletileg visszavehetem az időzítést a proci 200-as fsb-jére ugye?
1:1-ben 200mhz 3.3.*.*.
Ha tuningra kerül a sor, akkor természetesen lazítani kell az időzítéseken.
Jól látom a dolgokat?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#113) Jorus válasza moongoose (#112) üzenetére


Jorus
nagyúr

A CPU-Z az SPD-t olvassa ki a RAM-ból, ez a RAM valós órajele (ez persze pongyola megfogalmazás, remélem daa-raa mester nem olvassa :D), tehát a 3-3-3-4 mondjuk 400MHz-en, a 4-4-4-x 600MHz-en és az 5-5-5-x 800MHz-en értendő természetesen. Ha alap FSB-n járatod a procit, akkor célszerű a memóriát 2:3-ban felosztani, így 200-as FSB-n 600MHz-en mehet cl4-ben. Ha tuningolni fox, akkor pakold őket 1:1-be, 5-5-5-15-re, aztán, ha megvan a proci vagy a lap vége, akkor ráérsz az időzítéseken és a RAM feszeken finomítani.

[Szerkesztve]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#114) moongoose válasza Jorus (#113) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Ismét köszi az infót!

Akkor jól gondoltam az időzítésekkel kapcsolatban.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#115) Rover623 válasza mazda626 (#79) üzenetére


Rover623
félisten

Hogy egy klasszikust idézzek: sör nem ital, asszony nem ember, medve nem játék...Kingston KVR nem tuningmemó...;)
Sőt, az esetek nagy részében a KHX sem...legalábbis nem abban az értelemben ahogy azt a pórnép elképzeli...:DDD

primus inter pares

(#116) Jaay86


Jaay86
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis problémába szaldtam, gondoltam mielőtt szetszedem a gépet és össze-vissza cserélgetem a ramokat inkább kérdezek. :))

Vettem ma egy kis ramot, de azóta kb. óránként runtime error üzenetet küld a Half-Life 2. A kérdés: lehet összefüggés a két dolog közöt??? (én úgy tudom, hogy az RTE klasszikusan szoftverhiba)

Előre is kösz! :R

Üdv!

Janó

(#117) Hasaggymeg válasza Gorneck (#99) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

''Kiolvastam'' töviről-hegyire az egész Everestet(fel a 8848m-ig :U )és ott mindent találtam csak a DIMM memokártya órajelét nem.Ha ismered a programot írd meg légyszíves,hogy hol keressem(memoriabusz tulajdodonságai :F ,ott ír olyat,hogy valódi órajel200Mz,effektív órajel400Mz).És :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118) elfelejtette válasza Jaay86 (#116) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Lécci töltsd ki a konfigot az adatlapon, vagy legalább az alaplap/proci/ram tipusát írd be, ha érdemi választ vársz. Ez most olyan volt, mintha bemennél gyalog egy autószerelőhöz, hogy mondja meg, miért rossz az autód!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#119) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Urak!

Melyik a nyerő?

DDR2 PC6400 800MHz 2048MB GEIL ULTRA KIT 2DB (Chip BGA, 1.8~2.3VV, , SPD: 4-4-4-12) 39 628 Ft Élettart
vagy
2x1GB DDRII 1000 Extreme Edition A-Data 49 852 Ft 2 év

esetleg valami más ebben az árkategóriában? :B :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#120) mazda626 válasza Rover623 (#115) üzenetére


mazda626
addikt

A pórnép reagál :D :
Okok, az egy dolog, hogy nem tuningmemó, na de hogy 404MHz-et már nem visz? :F Még ha 420-at vinne, de így? Egyébként GeiL-t akartam, csak pont akkor szedték le az árlistárl, mikor mentem. Szóval maradt a brand, meg ez. Lehet a Branddal jobban jártam volna. :)) No mostmár mindegy, a plafon 2320MHz, 3-3-3-8 @ 2.70V-on. De legalább 1GB. :)
PH! teszten hogy a francba men 472MHz-et? :F
Qru: Ez még DDR1, annak azt se bánom, ha 2.85V-ot adok.

[Szerkesztve]

(#121) #65675776 válasza mazda626 (#120) üzenetére


#65675776
törölt tag

Brand memóriát vettél. KVR-re meg az kerül, ami másra már nem jó, szóval lehet tényleg ennyi a vége.

(#122) Gyuri27 válasza BioNiCMaN (#119) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem az 2x1giga a-data 800 extreme edition 29k-ért. Mert az ugye 800+ hivatalosan. Valamint vagy marad 20k-d v +10k-ért van 4giga ramod.

Amd - Radeon - Ryzen

(#123) mazda626 válasza #65675776 (#121) üzenetére


mazda626
addikt

Pffffff... Ha lehetőségem lesz cserére, belevágok.
A chipeken csak ezt találtam:
Kingston
S67061
0650S02
03208DLECTG5AU

(#124) #65675776 válasza mazda626 (#123) üzenetére


#65675776
törölt tag

Brand = márka. Szóval amit brand titulussal árulnak az valójában nem brand, hanem noname.

A Kingston-ra szitázott chipek valódi eredetét szinte lehetetlen megállapítani. Bár többnyire Nanya-t takar mostanában, ilyen esetben általában az SPD-ben is ez szerepel.

(#125) Calibos válasza mazda626 (#120) üzenetére


Calibos
addikt

Nem akarlak elkeseríteni de várj tőlük túl sokat, saját tapasztalat.

(#126) Gyuri27 válasza mazda626 (#123) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem értem az egészet. Én nem vagyok guru, viszont tudok olvasni. Itt a ph-n annyi tudás halmozódott föl, hogy nem találok rá jelzőt.
Nem veszel olyan ramot amiről sokan sokszor leirták, hogy birják az iramot.
Veszel valamit amiről nem tudod, mi is az!
Akkor miért csodálkozol?

Nézem ph-n a bazárokat és van minden van az i-ben is.
Tényleg nem értem az egészet! :F

Amd - Radeon - Ryzen

(#127) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!

Most építek új gépet és kikérném a véleményeteket a rammal kapcsolatban.
Kinéztem 2*1GB-os Kingmax DDR2 800Mhz-es modult ami külön van árulva (nem kit) de feltehetően egyforma.
Azt viszont nem tudom, hogy ez a memória a kingmax Mars sorozata vagy egy másik?
Vagyis létezik 800Mhz-es modulból más a kingmaxnál mint Mars?
Másik kérdésem, hogy ez a ram tökéletes lesz-e AM2-es rendszerbe DC-ben a tuningra?

Köszi a válaszokat!

(#128) Rover623 válasza mazda626 (#120) üzenetére


Rover623
félisten

:DDD
Érdekes elképzelései vannak egyeseknek arról, hogy miként is kellene működtetni egy memógyárat...;]
Nos felvilágosítalak: a Kingston az egyik legnagyobb, legpatinásabb és egyben legrutinosabb modulgyártó cég.
Irtózatosan komoly energiát ölnek a kutatásba, gyártmányfejlesztésbe és még ennél is komolyabban veszik a gyártmányellenőrzést.

Az ''utcára'' szánt memóriák náluk két csoportba sorolhatók: KVR és KHX.
Ezekkel kapcsolatban a Kingston a következő elvek szerint jár el: a memóriáknak azt kell tudniuk minimum ami a típusjelzésük alapján elvárható tőlük...és nem többet, mert az neki nem gazdaságos!
Tehát a KVR400-as moduloknak 400-on kell működniük...és nem 401, 402..404MHz-en. Pláne nem 472MHz-en...:P
Akinek ilyen sebességű memó kell, az vegyen KHX4000-es modulokat...az tutira fog 500MHz-et menni...legalábbis nem rajta fog múlni ha a rendszer nem jut el eddig...;)
A KHX memcsiknél tehát azt kell megfizetni, hogy a Kingston elvégezte helyetted a ''tuningot'': olyan chipeket választott a modulhoz ami tutira tudja a specifikációt, komolyan letesztelte a modulokat több alaplap típusban is, esetleg még párba is válogatta őket.

A Kingston-nál nem úgy működik a tuning RAM-ok előállítása hogy a gyártósor által fosott gagyi chipes modulokat elkezdik jó magas frekiken tesztelni és amelyik bírja az KHX lesz, amelyik nem az meg KVR...:P
A KVR memcsiket eleve gyenge vagy közepes chipekkel nyomják és alsó határfrekire vizsgálnak, vagyis a névlegesre...ha megvan, akkor címkét kap, mehet a boltba.
Ha viszont nincs meg, akkor selejt!!!
Ezért van a tuningeredményekben nagy szórás (nekem volt olyan 1GB-os KVR400-as modullal dolgom, amit - mivel felidegesített a kedves vevő azzal hogy ez szar és még 400-at sem megy a gépében:O - lazán 500MHz-re húztam fel az orra előtt egy asztalon összedobott ''deszkamodellben''...:DD), de a chipek alaptulajdonságai miatt inkább a gyenge tuning a jellemző.
A KHX modulok eleve komolyabb chipekkel készülnek. Ezeknél a moduloknál is a névleges frekire vizsgálnak, viszont ha ezek nem teljesítik a normát, belőlük még lehet KVR modul...és ez a másik ok, amiért olyan nagy a szórás a KVR-ek esetén. Előfordulhat hogy egy KHX4000-nek indult modul a végén KVR400-ként végzi...és egy szerencsés felhasználónál a névlegesnél jóval magasabb feszültségekkel mégis eléri az 500MHz-et...
Persze ez ritka...;)
Azt kell megérteni, hogy a fent vázolt eljárás azért alakult így, mert ez szolgálja a legjobban a gyár érdekeit...

Chipek felirata...''szitázás''...

A Kingston két esetben szitázza a saját nevét egy chipre:
- a chip gyártója olyan cég, amelyiknek a gyártmányait a sznob, márkabuzi felhasználók a saját nevén soha nem vennék meg...a Kingston ellenőrzési rendszere garantálja hogy tök mindegy milyen chippel szerelik a modult, az tudni fogja azt amit ráírtak...majd hülye lenne a tömegtermékeire akkor is Samsung chipeket tenni, amikor azt a speckót más gyártók sokkal olcsóbb áramkörei is teljesíteni tudják...:P A saját felirattal eladhatóbbá teszi a modulokat...szigorú értelemben véve átveri a vásárlókat, de hát ez rengeteg területen van így az iparban/kereskedelemben...:C
- a chipek egy komoly gyártó termékei, de nem hozták a speckót (tehát nem lettek jók nagysebességű KHX modulnak) ezért visszaminősítették őket...az átszitázással a beszállító hírnevét óvja meg a Kingston: nem kell azt a ''pórnépnek'' látni, hogy a híres-neves gyártóknak is vannak gyengébben sikerült darabjai...;)
(Nekem is volt olyan KHX3500-as csomagom, amit ha megfeszültem, akkor sem tudtam 440MHz fölé tornázni: Kingston, minőségellenőrzésből jeles...:R)

És hogy akkor miért (és főleg kinek) érdemes KVR modult venni?
Mindenkinek...aki szereti...:DD
Aki nem tuningol...aki nem akar szívni a modulok csereberéjével...aki összerak egy gépet, bekapcsolja és aztán 3 évig egyfolytában üzemeltetni akarja...aki nem akar visszajárni a kereskedőhöz a hibás modulokkal...

Ki vegyen KHX-et?
Aki szeretne tuningolni, de nincs pénze, kedve, ereje kísérletezni. A KHX modul azt tudja ami rá van írva, nincs zsákbamacska...és nem mellesleg hozza a Kingston legendás megbízhatóságát és a hosszú garanciát...:C

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#129) Calibos válasza Rover623 (#128) üzenetére


Calibos
addikt

Amit érdemes tudni a Kingstonról
én el is mentettem Wordbe

(#130) handras


handras
csendes tag

sziasztok
van 2db ilyen ramom :
V-Data Memory expert
ddr2 667(5) 512MX8
s/n :650xt (vdq pe1908)

a másik is ugyan ilyen csak az s/n :643XU
elég lassunak tünik a gépem .lehet azért mert ez egy nem tul jo ram?mennyiért tudom eladni illetve milyenre cseréljem , vagy vegyek mellé még inkább?
illetve lehet azért lassu a gépem mert egy régi maxtor 160-as vinyom van ami ATA-s??
köszi elöre is

(#131) mazda626 válasza Rover623 (#128) üzenetére


mazda626
addikt

''Érdekes elképzelései vannak egyeseknek arról, hogy miként is kellene működtetni egy memógyárat...'' Nincsenek elképzeléseim róla, úgy jó ahogy van. Mivel pénzt én nem kapok érte, csak adok, ezért ugyan mindegy. :P

''(nekem volt olyan 1GB-os KVR400-as modullal dolgom, amit - mivel felidegesített a kedves vevő azzal hogy ez szar és még 400-at sem megy a gépében - lazán 500MHz-re húztam fel az orra előtt egy asztalon összedobott ''deszkamodellben''...)''
Akkor mit csináltál volna, ha az is 400-at ment volna max, nem 500-at? :DDD ;]

És ha a boltban csak 3 típus kapható?
''brand''
Kingston KVR400... amilyen az enyém
GeiL, az meg elfogyott

[Szerkesztve]

(#132) #65675776 válasza mazda626 (#131) üzenetére


#65675776
törölt tag

''Akkor mit csináltál volna, ha az is 400-at ment volna max, nem 500-at?''

Akkor sem lett volna probléma, ugyanis a vevő szerint nem ment DDR400-on sem. Próbáld meg értelmezni is amit Rover írt.


''És ha a boltban csak 3 típus kapható?''

Akkor el kell menni egy másik boltba.

(#133) BioNiCMaN válasza Gyuri27 (#122) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem hülyeség amit mondtál. :DDD Erre így még nem gondoltam. :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#134) Gyuri27 válasza mazda626 (#131) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 126-os hsz miatt sorry :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#135) mazda626 válasza Gyuri27 (#134) üzenetére


mazda626
addikt

Semmi gond! :R

(#136) Spirit


Spirit
őstag

Lenne egy problémám, amivel már közel egy hónapja nem tudok mit kezdeni. Adott egy olyan 512 400-as DDR Hynix, ami:
Próbálgattam cl2,5-3-3-6-1T-től 3-4-4-8-2T-ig, 340-400mhz között, 2,75-2,85V között. Minden esetben azt csinálja,hogy teljesen kiszámíthatatlan időközönként hibázik bármi, legyen az IE, játék, bármi, néha újra is indul a gép tőle. Memtest egyik beállítás sem dobott egyetlen hibát sem! Úgy gondoltam kicsit tájékozódnék még itt nálatok,hátha életet lehetne lehelni bele.Még sosem találkoztam ilyennel. Nincs szívem kidobni, de így használhatatlan.(megszakad a szívem, 1gb-om van jelenleg, és mikor kipróbáltam, végre normálisan ment a Stalker max textúrával:( )

[Szerkesztve]

(#137) elfelejtette válasza Spirit (#136) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Csak egy gyors kérdés: amikor a memtesztet futtattad, akkor beállításonként 1x (egy teljes kört) futtattad a tesztet, és teljes tesztet futtattál-e?
Ezt csak azért kérdezem, mert nálam volt olyan, hogy csak a 3. körben dobott hibát a program, ill. nem szükséges lemennie a teljes tesztnek, az 5. és a 8. tesztben dobja legvalószínűbben a hibát. Ezeket a teszteket a 'c 1 3 5 enter ö' vagy a 'c 1 3 8 enter ö' billentyűkombinációval tudod kiválasztani. A kiválasztott tesztből a rövidsége miatt gyorsan le tudsz futtatni 3-5 kört, és úgy biztos lehetsz benne, hogy hibázik-e a ram vagy sem!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#138) Spirit válasza elfelejtette (#137) üzenetére


Spirit
őstag

Simán elindítottam a progit,és hagytam,hogy fusson. az összes tesztet kivitte összesen 2x kb fél óra alatt. Egyébként az előbb win cd-vel kellett rendszert javítanom,mert kipróbáltam megint a ramot,most egyből fagyott,és már be sem akart jönni a windows.Most megint itt van az asztalomon:D

(#139) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hali!

Szóval van az egyik ramomnak 512mb infeneon pc 3200 ddr400-as (HYB2SD256800BT-5) egy olyan baja, hogyha beteszem a lapomba abit kv8pro akkor csak a végtelenségig szaggatottan hosszan sípol. Biztos, hogy a ram a hibás és nem a lap mert már ezen kívül még 2 lapban is ezt produkálta. A panelon semmi külsérelmi nyom nincs. Ez meg mi és mitől van? Valami elképzelés? Persze azon kívül, hogy jobb váll fölött bal kézzel kukába :F

(#140) SP!T válasza Rover623 (#128) üzenetére


SP!T
addikt

Nekem volt 2db 400as value-m, mind2 ment 460-470körül. És akkor mi a helyzet pl a KHX Winbond modulokkal (400MHz cl2)? ''Az vegye, akinek nincs kedve tuningolni?'' Ez a ram azért fain mert esetlek 80%-ában megy 500MHz-et 2-2-2-5-ben, ami azért elég komoly tuning ez esetben. Tehát annyira szerintem nincs ez így... Nyilván Value-től nem sokat tudunk várni, de van esély, h tuningolhatóbb darab. De hát nem véletlen olcsóbb a KHX-től jóval.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#141) handras


handras
csendes tag

sziasztok
van 2db ilyen ramom :
V-Data Memory expert
ddr2 667(5) 512MX8
s/n :650xt (vdq pe1908)

a másik is ugyan ilyen csak az s/n :643XU
elég lassunak tünik a gépem .lehet azért mert ez egy nem tul jo ram?mennyiért tudom eladni illetve milyenre cseréljem , vagy vegyek mellé még inkább?
illetve lehet azért lassu a gépem mert egy régi maxtor 160-as vinyom van ami ATA-s??
köszi elöre is


(#142) Djuree válasza handras (#141) üzenetére


Djuree
félisten

több info kéne!

először is írd be az adataidba a konfigod!
a játékok lassúak vagy pl. a win?
dualban nyomatod vagy nem?
nem hinném hogy a winyód miatt lassú...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#143) Djuree válasza BioNiCMaN (#119) üzenetére


Djuree
félisten

szerintem ez a nyerő:
ugyanolyan mint a geil, csak egy 10-essel olcsóbb...

2x1024MB DDRII 800+ A-DATA Extreme Edition 30 479 Ft

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#144) szaky23


szaky23
csendes tag

Ezek a memok vannak a gépemben:
Corsair XMS2 CM2X1024-6400
Nem értem miért nem 400MHZ fut mind a két ram?Tudnátok vmit mondani? :F
A konfigom: ABIT AN9,AMD X2 5200+
Köszi minden segitséget!

@ 400 MHz 5-5-5-18 (CL-RCD-RP-RAS) / 22-42-3-6-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR)
@ 270 MHz 4-4-4-13 (CL-RCD-RP-RAS) / 15-29-3-5-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR)

(#145) #65675776 válasza szaky23 (#144) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sőt, tovább súlyosbítom a problémádat: valójában csak 200MHz-en megy, ennyi ugyanis a fizikai azaz valós órajele. Az effektív viszont 800MHz.

[link]

(#146) handras válasza Djuree (#142) üzenetére


handras
csendes tag

szerintem a mem miatt lassu mint a win mind a játékok

si soft sandra:



SiSoftware Sandra

System
Host Name : ANDRAS
User : Rendszergazda
Workgroup : MSHOME

Processor
Model : AMD Sempron(tm) Processor 3200+
Speed : 1.89GHz
Model Number : 3200 (estimated)
Performance Rating : PR3402 (estimated)
Cores per Processor : 1 Unit(s)
Threads per Core : 1 Unit(s)
Internal Data Cache : 64kB Synchronous, Write-Back, 2-way set, 64 byte line size
L2 On-board Cache : 128kB ECC Synchronous, Write-Back, 16-way set, 64 byte line size

Mainboard
Bus(es) : PCI PCIe USB
MP Support : 1 Processor(s)
MP APIC : No
System BIOS : American Megatrends Inc. 8.14
System : To Be Filled By O.E.M. To Be Filled By O.E.M.
Mainboard : AM2NF6G-VSTA
Total Memory : 1GB DDR2-SDRAM

Chipset 1
Model : Advanced Micro Devices (AMD) Athlon 64 / Opteron HyperTransport Technology Configuration
Front Side Bus Speed : 2x 840MHz (1680MHz data rate)
Total Memory : 1GB DDR2-SDRAM
Memory Bus Speed : 2x 270MHz (540MHz data rate)

Video System
Monitor/Panel : Hitachi CM813
Adapter : NVIDIA GeForce 7600 GT

Physical Storage Devices
Hard Disk : Maxtor 6Y160P0 (153GB)
CD-ROM/DVD : PIONEER DVD-RW DVR-110D (CD 40X Rd, 40X Wr) (DVD 5X Rd, 5X Wr)
CD-ROM/DVD : ZR9084W NXW803Q SCSI CdRom Device (CD 32X Rd) (DVD 4X Rd)

Logical Storage Devices
Hard Disk (C:) : 59GB (12GB, 20% Free Space) (NTFS)
Hard Disk (D:) : 94GB (1.5GB, 2% Free Space) (NTFS)
CD-ROM/DVD (E:) : N/A
TRS2006DVD (F:) : 3.3GB (CDFS)

remélem ezek elárulják hogy mi a para:)
memoriárol info lejebb
köszi







(#147) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!
Kingmax DDR2 800Mhz-es memóriából csak a Mars nevet viselő változat van, vagy létezik más is?
Van olyan árlista ahol látom, hogy kingmax mars DDR2 800Mhz, van ahol csak kingmax DDR2 800Mhz -et látok.

(#148) teebee


teebee
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Lenne 1 problémám amire reményeim szerint ti tudtok nekem választ adni!
Kolis gépem: Abit IC7-G 2,4Ghz Celeron, 2*512Mb(DDR400)Ram (igaz nem túl márkás), Sapphire 9600pro.
Nos a progblémám az hogy a memória az istenért se akar 200Hz-en futni, tudtommal az a DDR400-as frekvenciája... 133-an fut és csupán 2800-al olvassa everestben, ami azért játékoknál is érződik! Biosba csak akkor tudom húzni ha a cpu-t is húzom mivel csak arányban képes emelkedni! Szóval hogy tudnám felhúzni 200Hz-re anélkül hogy minden mást drasztikusan kellene húznom???
Előre is várom válaszotok!
Tibu

(#149) KriptonX válasza teebee (#148) üzenetére


KriptonX
tag

huzás nélkul nem fog menni mivel gondolom a celeronod northwood magos ami arra utal h 400 fsb je van és a lapkakészlet 400 as fsb nél csak 333 ig tudja a memot felosztani , szal fsb emelés nélkul nem fog menni , de emeld meg neki simán mennie kell 533 mhz fsb -n

Asus G56JR /Genius SW-HT5.1 5000/...Mi9Se

(#150) rudeee válasza teebee (#148) üzenetére


rudeee
őstag

A memóriát külön sehogy sem tudod húzni, csak a procival együtt lehet!
Van olyan alaplap amelyben állítható az FSB:DRam ratio felfele is, hogy magasabb órajelen ketyegjen a ram mint a proci FSB-je, de ez semire sem jó, mondhatni fölösleges.
A proci FSB-jének emelésével növekszik a memória órajele, ami a DDR lévén duplázódik.
Tehát, ha pl. a procid FSB-je 133Mhz, akkor a memória is 133Mhz-en megy ami a DDR lévén 266Mhz effektíve órajelnek felel meg.
Ha te a Memóriát 400Mhz effektív órajelen akarod járatni, akkor a Procidat 200mhz-es FSB-vel kell meghajtanod.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.