Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) bunddog


bunddog
tag

Hali!

Van egy Corsair Vengeance 2x4-es blue kit-em (CMZ8GX3M2A1866C9B) jól gondolom hogy ez a kit: (CML8GX3M2A1866C9B) csak abban különbözik hogy low-profile szóval simán megy majd együtt a két kit?

(#51002) koko52 válasza bunddog (#51001) üzenetére


koko52
veterán

:K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51003) bunddog válasza koko52 (#51002) üzenetére


bunddog
tag

köszi :R

(#51004) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Valaki nem tudja hogy a v5.30 és a v5.39-es Corsair (CMK16GX4M2B3000C15) ramok között mi a különbség semmit nem találok.

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#51005) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Van egy MSI Z170-es alaplapom,amiben nem hajlandó dual channel-ben menni a 2db 8gb-os Kingston HyperX
DDR4-es memóriám. Single channelben vígan megy mindkettő együtt.Véleményem szerint ez alaplap hiba lesz.
A kérdés az lenne,hogy mennyivel kevesebb így a teljesítménye a memóriáknak?
Nézegettem oldalakat van ahol 1-5 %-ot írnak,valahol pedig 20% teljesítmény javulást írnak dual channelben.
Érdemes alaplapot cserélnem ez miatt? Vagy nem akkora gond,ha nem dualban mennek?
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.:Gábor

06-3o/9759I39

(#51006) Törzsúr válasza Találtgyerek (#51005) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Hello!

Engem baromira zavarna.
Pontosan miért is nem megy dualban?

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#51007) Találtgyerek válasza Törzsúr (#51006) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ha dual-ba rakom,elindul,de se kép,se hang.
Ha nincsenek dualban hibátlanul megy a gép.
Teljesítményben ez nagyon sokat visszafog?

06-3o/9759I39

(#51008) koko52 válasza Találtgyerek (#51007) üzenetére


koko52
veterán

Másik lapban is próbáld ki.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51009) Találtgyerek válasza koko52 (#51008) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Sajnos nincs lehetőségem rá.Az előző tulaj elmondása szerint hibátlanul ment nála dualban.
Garanciás is a memória. Ha nem olyan nagy a különbség teljesítményben a dual meg a single között,akkor nem is foglalkoztatna a dolog.Csak ezzel nem vagyok tisztában,hogy mekkora ez a különbség.
Leginkább csak játékra használom.

06-3o/9759I39

(#51010) koko52 válasza Találtgyerek (#51009) üzenetére


koko52
veterán

Arról találsz teszteket. Kb 5-10 ha van vga egyébként 20%.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51011) Törzsúr válasza Találtgyerek (#51007) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ha négy ram slot van akkor két féle képpen lehet dualban a ram.
Ezt is próbáltad?

Ha így sem megy akkor gariztasd le.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#51012) Találtgyerek válasza koko52 (#51010) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Köszönöm szépen az információt!
Videokártyával használom. Ennyi veszteséget elbír a szervezetem. :DDD

roedie: Sajnos az alaplapra már nincs garancia.Ezért érdekelt,hogy mennyi a teljesítmény csökkenés. 5-10%-ért nem veszek egyenlőre új alaplapot.
Próbáltam mindkét variációban. Ez volt az első,de sajnos egyikben se mentek dualban.

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#51013) Törzsúr válasza Találtgyerek (#51012) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Én írnék a gyártónak hátha meg tudják javítani.

Annó vagy három OCZ SSD-t gariztattam le pedig nem volt rájuk garancia. :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#51014) koko52 válasza Találtgyerek (#51012) üzenetére


koko52
veterán

Legfrissebb BIOS van rajta?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51015) Találtgyerek válasza koko52 (#51014) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szerintem nem a legfrissebb van rajt.
Ez is befolyásolhatja?

06-3o/9759I39

(#51016) koko52 válasza Találtgyerek (#51015) üzenetére


koko52
veterán

:K
A később megjelenő hardvereket teszi bele.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51017) Találtgyerek válasza koko52 (#51016) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Megtörtént,de nem segített a helyzeten.Később ha lesz energiám meg kedvem átépíteni a gépet,veszek egy új alaplapot.
Az alaplapon kívül mi befolyásolhatja ezt? Processzor?

06-3o/9759I39

(#51018) koko52 válasza Találtgyerek (#51017) üzenetére


koko52
veterán

Én mindenképp kipróbálnám valakinél, hogy nem a ram-e a hibás.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51019) khes


khes
tag

Üdv. Az elmúlt napokban vettem 2x8GB registred ECC RAM-ot, mivel abban a tudatban voltam, hogy az x5650-em kezel minden típusú memóriát, mivel szerver proci. Viszont miután megjött és nem ment, kiderült hogy az alaplapom csak nem registred ECC-t támogat (ASUS RAMPAGE II EXTREME). Ilyenkor mi a teendő, valaki tud-e valami életmentő trükköt?

(#51020) koko52 válasza khes (#51019) üzenetére


koko52
veterán

[link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51021) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

RAM-ok áraival amúgy mi történt? most építek gépet és kb a legolcsóbb 3200as, 16GB-os kit-et 48k-ért kellett megrendelnem... wtf? :F

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#51022) TheProb válasza TheProb (#51021) üzenetére


TheProb
veterán

6ezerrel olcsóbban van 3000MHz-es, megéri a felárat a 3200?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#51023) Törzsúr válasza TheProb (#51022) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ryzen mellé igen.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#51024) Pilisi01


Pilisi01
csendes tag

Sziasztok!

Már az őrületbe kerget az elmúlt napok eredménytelensége.Asus sabertooth P67alaplapom van i5 3570 procival, 2x4gb kingston cl10-es memóriát használtam, majd beszereztem még 2x4et ugyanebből, gondolván hogy dualba majd dolgoznak ügyesen.A gép azonban csak 8at ismer fel, BIOSba lépve szintén 8at jelez, azonban ha a memory slotokra megyek mind a 4 slot esetében érzékeli hogy 4gigás modulok vannak benne.Legfrisebb BIOS van telepítve, és külön külön bármelyik rammal bármelyik slotból elindul.

Ha valaki tud választ, azt megköszönném :R

(#51025) koko52 válasza Pilisi01 (#51024) üzenetére


koko52
veterán

aida64 és cpu-z mit mutat? Windows ram kapacitás maxon van? Win10 64bit?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51026) Pilisi01 válasza koko52 (#51025) üzenetére


Pilisi01
csendes tag

aida64 szerint 8giga van bent. Maximálisan 16giga ramot ír támogatottnak(nem értem hogy, mivel 32-t tud kezelni a cpu.) Slotoknál kettőben lát csak memóriát. CPU-Z pedig 16gigát lát :(((

(#51027) Krameg


Krameg
csendes tag

Üdvözletem! :)

RAM DC-el kapcsolatosan lenne kérdésem.
Van egy Asrock Z87M Pro4 alaplapom melyben jelenleg 2x4GB Silicon Power Xpower 8GB DDR3 240MHz (SP004GXLYU240NSA) típusú RAM van DC-be kötve. Ezt szeretném felbővíteni,mert gyakran kevés a memória, miikor képeket vagy videót renderelek ki. Plusz 16GB memóriát szeretnék beletenni, úgy hogy a 8GB RAM-ot megtartanám. SZvsz 24GB RAM-al vígan ellennék. A 16GB RAM tekintetében a Corsair Vengeance Pro 16GB (2 x 8GB) DDR3 DRAM 2400MHz C11 Memory Kit-re gondoltam (CMY16GX3M2A2400C11R).
A kérdésem az lenne, hogy így, ebben a formában tud e működni a gép DC-ben? (Ahogy utána olvastam, elvileg nem tudna működni.)
Illetve az igaz e, hogy amennyiben a gépnek csak 16GB memóriára van szüksége, addig csak a 2x8GB RAm modulokat használja dual channelben, de amint több memóriára van szüksége akkor hozzá fér a maradék 2x4GB RAM-hoz, de akkor már átvált single channelbe?
A válaszokat előre is köszönöm. :)
Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#51028) koko52 válasza Pilisi01 (#51026) üzenetére


koko52
veterán

Hát ilyet még nem láttam, hogy cpu-z látja aida64 nem. Tudsz képet felrakni?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51029) koko52 válasza Krameg (#51027) üzenetére


koko52
veterán

Nem így van. Lesz 2x4 dual + 2x8dual. Nekem is így ment a 4 ram ráadásul különböző sebességeken ment a 2 kit. Intel alaplapi chip és intel proci legyen az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51030) -vitya- válasza TheProb (#51021) üzenetére


-vitya-
őstag

Én is a RAM árakat nézem ezerrel, és dögöljenek meg, ezek megint felfelé mennek :(

Nem hiszem el, hogy ez a cucc nem tud elindulni végre lefelé. Vicc, milyen drága.

-=Витя=-

(#51031) Krameg válasza koko52 (#51029) üzenetére


Krameg
csendes tag

Köszönöm a választ. Akkor nem kell megijednem, szépen fog futni a 24 giga dualban. Szuper. :)

(#51032) koko52 válasza Krameg (#51031) üzenetére


koko52
veterán

Azért semmi nem 100%, vannak finnyás alaplapok és a gyártók igen szűkös ram listát adnak meg, hogy védjék magukat, de sztem nem lesz gond. Az Asrock-ot azért szeretem, mert nem válogat...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51033) koko52 válasza -vitya- (#51030) üzenetére


koko52
veterán

Sajnos egyenlőre nem is fog, mert az okos telók, konzolok elviszik a kapacitást...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51034) Pilisi01 válasza koko52 (#51028) üzenetére


Pilisi01
csendes tag

(#51035) koko52 válasza Pilisi01 (#51034) üzenetére


koko52
veterán

SPD-k mit írnak?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51036) Pilisi01 válasza koko52 (#51035) üzenetére


Pilisi01
csendes tag

Típus ugyanaz mind a négynél, de kettőnél /8G kettőnél /4G -ként tünteti fel

(#51037) koko52 válasza Pilisi01 (#51036) üzenetére


koko52
veterán

Az egy 8 gb modul száma. :F :Y Nem értem passzolok. Esetleg egy cmos clear.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51038) Pilisi01 válasza koko52 (#51037) üzenetére


Pilisi01
csendes tag

Igen, és a vicc hogy 4 gigás van benne. :D
Megpróbálom azt is.Bár azt hiszem nézek egy másik alaplapot, ami nem ennyire hepciás a memóriákra, mindenesetre köszönöm a helpet!!!

(#51039) Weaver


Weaver
senior tag

asus m5a97 pro [link] lapnál, a procihűtő miatt az procihoz eső legközelebbi memslotba nem tudok memót tenni, így a 2x4gb memó a (másodlagos, kék) 2. és 4. memslotokban megy. származik ebből bármi hátrány (sebesség, stb?)

(#51040) koko52 válasza Weaver (#51039) üzenetére


koko52
veterán

:N
Nekem is abba vannak...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51041) Weaver válasza koko52 (#51040) üzenetére


Weaver
senior tag

köszi! gondoltam azért csak rákérdezek, hátha vki tud valami hátulütőről, amiről én nem. :)

(#51042) bunddog


bunddog
tag

Hali!

Egy CMZ8GX3M2A1600C9B-s kit együtt tud működni gond nélkül egy CMZ4GX3M1A1600C9 és egy CML4GX3M1A1600C9-el? Ez ugye egy 2x4-es kit és 2 db 4 GB-os modul csak nem kitben. Ahogy én látom az időzítések mindnél 9-9-9-24.

[ Szerkesztve ]

(#51043) koko52 válasza bunddog (#51042) üzenetére


koko52
veterán

Ez nem kit. Ezek single ramok. A számuk sem egyezik. A kit azt jelenti, hogy párba veszel két ramot amik tesztelve lettek egymással. Ha szerencséd van (50%) mennek párban a 2db 4gb-os és lesz egy single 8-asod. (persze csak ha intel chipes a ram, egyébként 3 single lesz)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51044) bunddog válasza koko52 (#51043) üzenetére


bunddog
tag

Az első az egy gyári 2x4-es kit és a másik két eltérő típusszám pedig különálló 4 GB-os modul, de most leírtam azt amit az előbb :D

[ Szerkesztve ]

(#51045) koko52 válasza bunddog (#51044) üzenetére


koko52
veterán

Á azt nem néztem. Akkor az dual és vagy dual lesz a másik 2 v single.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51046) bunddog válasza koko52 (#51045) üzenetére


bunddog
tag

értem, köszi

elvileg dualban használták de akkor nem kockáztatom meg

(#51047) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! 8GB-os 1600MHz-es DDR3 RAM-ok esetében egy CL10-es és CL11-es RAM között működés közben érzékelhető lenne a sebességbeni különbség, vagy csak tesztprogramok mutatnák ki, hogy a CL10-es gyorsabb valamivel? 2x4GB RAM-omat cserélném le 2x8GB-ra és nem tudom, hogy CL10-est vegyek-e, vagy elég a CL11-es is. Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#51048) koko52 válasza Anubis_9 (#51047) üzenetére


koko52
veterán

Nem veszel észre semmit.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51049) tomo1998


tomo1998
csendes tag

Sziasztok!
Egy CL9 (2x2GB) és egy CL10 (2x2GB) működhet DC-ben egymás mellett ? (persze az azonosakat párba rakva). Geil 2G 1866 MHz-ről van szó.
A BIOS (AsRock 990 fx Extrem 3 lap) látja a 8 gigát, 1600 MHz-vel (ez nem lenne gond), de a Win10 csak 5,6 gigát lát. ????

(#51050) Imike20


Imike20
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék! RAM <-- Mennyit adjak érte használtan jó ismerőstől venném!

Beletettem a gépbe tökéletesen működik! AIDA64 szerint megy Dual Channelbe ezek vannak mellete -->

Corsair Vengeance Pro CMY8GX3M2A1600C9 2x4GB

Köszönöm a választ! :)

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.