Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pweisz válasza TOM!K@ (#49) üzenetére


pweisz
senior tag

gratula!

(#52) bdav


bdav
őstag

angol és spanyol középC-m van Rigós. az az igazság hogy jo ha van, mert diplomához kell meg ilyesmi, de sok gyakorlati jelentősége nincs. jól mutat önéletrajzban :) nemzetközinek meg végképp nem látom értelmét, ha egyszer kimegyek külföldre, akkor vagy tudok kommunikálni az ottaniakkal vagy nem, nem az az érdekes hogy van-e papírom :D annyiból jó hogy amikor nyelvet tanulsz van egy konkrét cél, amit kitűzöl magad elé, ugy könynebb talán egy picivel :) viszont ha tul vagy rajta, akkor felejteni fogsz, pl. angolt nem tanulok már 3 éve, az a fura, hogy egész jól értem (feliratos filmek, vagy babylon5öt angolul néztem angol felirattal mert ninsc más hozzá :D) beszélni is jobban tudok mint régebben, de sok minden kiesett.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#53) Shim


Shim
őstag

szombaton megyek angol felsőre és totál elfelejtettem és nem készültem semmit. nem is fogok mondjuk ;]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#54) gLes válasza Shim (#53) üzenetére


gLes
őstag

És az a baaaj, hogy így is átmész ;]

(#55) Shim válasza gLes (#54) üzenetére


Shim
őstag

remélem :U
sajna anyám kezdi realizálni a vizsga közelségének tényét. ma épp azzal jött, h vegyem meg az ih könyvet, mert nem árthat. _egy napra_ minek?! könyörgöm...és akkor még neki magyarázzam el, h a moncsi attól még nem jó, h be lehet kapcsolni...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#56) gLes válasza Shim (#55) üzenetére


gLes
őstag

Mér mást is tudnia kő? :DDD

(#57) Shim válasza Shim (#53) üzenetére


Shim
őstag

Elérkezett a szombat, kilenckor írásbeli, kettőkor szóbeli lesz. Már kicsit izgulok :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#58) poopaZ


poopaZ
csendes tag

Üdv!

Nekem is megvan az angol közép C.
A TiT-en keresztül raktam le. A vizsgám idén október 25-én volt.

A vizsga végeredménye (szóbeli+írásbeli) 89% lett. A szóbelim 97%-osra sikerült. Igaz ehhez a kiemelkedő eredményehez egy éven keresztül többet beszéltem angulul, mint magyarul. :) Örök hála a felkészítő tanárnak. Nagyon sokat számított a segítsége . :P

Your system is being hacked!

(#59) Shim válasza Shim (#57) üzenetére


Shim
őstag

ARRRGHHHHH
ez nagyon nagyon szemét egy vizsga volt grrrr :(((
alig volt vmire idő, a vizsgaközponttól vásárolt példák 28x könnyebbek voltak, azt hittem h már anyanyelvi szintre jötem véletlen, olyan rohadt nehéz volt...
volt egy ilyen ''mediation'' rész, ahol szinkronfordítás volt, há' vazmeg ilyen kacifátnos körmondatokat még életembe nem hallottam ráadásul vagy hat sorosak voltak tele phrasal verbökkel meg egyéb finomságokkal, és erre volt 15 másodperc...grrrr :((
a többi feladat is ilyen szintű volt.
remélem meglesz azért a vizsga....40% kell feladatonként és összesen 65%.
hátravan még a szóbeli, az ötkor lesz, de muszáj volt hazajönnöm kicsit PHzni mert különben megőrültem volna.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#60) Shim válasza poopaZ (#58) üzenetére


Shim
őstag

gratula! szép teljesítmény. hajts rá a felsőre!

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#61) poopaZ válasza Shim (#60) üzenetére


poopaZ
csendes tag

thx, megpróbálom nemsoká.

Neked pedig sok sikert a folytatáshoz. :)

Your system is being hacked!

(#62) corm


corm
senior tag

Most láttam a topicot. Kérdés: ha én már régebben vizsgáztam(3 éva, akkor középiskolásként) akkor vissza tudom még valahogy igényelni a zs-t vagy at csak azok tudják akik abban az évben visszaigénylik?

Y N W A

(#63) Shim válasza Shim (#59) üzenetére


Shim
őstag

megvolt a szóbeli is. ez jobb lett. párban voltam egy ismeretlen gyerekkel, szerencsére rosszabbul beszélt nálam :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#64) Shim válasza corm (#62) üzenetére


Shim
őstag

ebből a hírből úgy veszem ki, h csak az idén végzők kapják vissza a pénzt:
Bővebben: link

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#65) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Főkukacnak sikerült vajon? Vagy nem is ő ment nyelvvizsgázni múlt vasárnap?

I am having fun staying poor.

(#66) gLes válasza Shim (#59) üzenetére


gLes
őstag

LÚÚÚZER

RIGÓ RULZ MINT ÁLLAT :DDD

(#67) gLes válasza poopaZ (#61) üzenetére


gLes
őstag

Mi??? Ne várjá!!! Ilyen eredményekkel! Most azonnal (tehát monnyuk hétfőn :) ) rohanny a Rigóba és fizessed be szépen a C típusú felsőd :DDD Mielőtt elfelejtesz angolul :U Bízz bennem :))

(#68) Pópa válasza gLes (#66) üzenetére


Pópa
senior tag

A ''Rigó utca mókás kispajtásokat'' csak a lóvé érdekli, a vizsgázókat lesz@rják. :( Nekik az a jó, hogy egy-egy egyén legalább 2x, vagy 3x elmegy viszgázni. Annyiszor 4-5 rongy. :( Ráadásul nem is egy nagy szám.

De ugyanez elmondható a TiT-ről is...
Náluk meg az egész mindenség egy napon van... :( Szóbeli, +írásbeli ugyanazon a napon. :(

Trust is good, control is better!

(#69) gLes válasza Pópa (#68) üzenetére


gLes
őstag

Na igen, de a Rigóban nem kell szinkrontolmácsolni, és ha szépen kiöltözöl öltönybe és a lehető legudvariasabb vagy, akkor nem lehet gáz a Rigóban sem :)) Ja és az sem árt ha tudsz egy kicsit angolul is :DDD (Vagy más nyelven amiből vizsgázol épp ugyebár :) )

Egyébként ez sehol sem úgy megy, hogy szegény gyerek biztos majd belerokkan a család a drága nyelvvizsgába adjuk már meg neki...ha nem tudsz egy bizonyos szinten, akkor kivágnak mint a macskát, khm :U Ezt be kell látni :)

(#70) Pópa válasza gLes (#69) üzenetére


Pópa
senior tag

Engem az lepett meg, hogy a Rigó utcai vizsga semmivel sem követel többet tudásban, mint a TiT féle ELC vizsga. Mégis az ELC 25E forintba kerül, míg egy Rigó utcai vizsgát (írásbeli+szóbeli) meg lehet úszni 9 rongyból.

A vizsgák között tényleg látványos az eltérés. Teljesen más az ELC felépítése. A szóbelié is.

Trust is good, control is better!

(#71) gLes válasza Pópa (#70) üzenetére


gLes
őstag

A Rigót nem fejlesztik nagyon (minek? :U), mivel nincs rá külön píz, államilag nyomott árak vannak, viszont kell egy ilyen vizsgaközpont, hogy akinek egyszerűen csak egy nyelvvizsga kell és nem akar gizdulni a mindenféle nemzetközi bizbaszokkal, annak is legyen lehetősége boldogulni, méghozzá relative ócsóér :) Megjegyzem, ma benéztem az Euro vizsgaközpontba, ahol Shim is vizsgázott és meg kell mondjam, hogy nevetséges szvsz, hogy egy belvárosi ház ötödik emeletén berendeznek egy lakást vizsgaközpontnak, hát mondhatom LOL :DDD, a bejáratnál kiszúrják a szemedet a képeslap árusok (nem vetté semmit Shim, vagy te csak freecardra mész?;]), majdnem elmentem mellette, Rigónak legalább van egy rendes vizsgaközpontja, ott sztem sokkal kellemesebb volt vizsgázni, mint odafönt :U, ahova mire fölérsz már nem kapsz levegőt és beszélni sem tucc majd :DDD

(#72) pweisz válasza gLes (#71) üzenetére


pweisz
senior tag

Rigónál mikor én voltam honsítani, akkor asszem BME,meg ilyen helyeken volt. Egyébbként meg szerintem nagy szemétség ami ott megy voltam vagy rohadt sokszor, de nem sikerült,nem mintha lényeges lenne,mer végülis elvesztette a jelentőségét a honísitás mostanra, de akkor még nem így volt. Volt olyan hogy kétszer ugyanakkora százalékot kaptam, micsoda véletlen, biztos nagyon megnézhették:) Rigó utcával nekem csak rosz tapasztalatom van.

(#73) Pópa


Pópa
senior tag

Ismerőseim közül, akik a Rigó utca vizsgára elmentek, 1-2 alaklomra tuti buktát könyvelhettek el maguknak. Ráadásul megalázó ponzszámokat kaptak. :(

Szerintem most ami fel fog lendülni, az a Pannon-nyelvvizsga. Egész jó, kicsit megtévesztő szerkezete van, de alapjában véve korrekt.
Jah, és az ára pár forinttal alatta van a Rigó utcainak.

Trust is good, control is better!

(#74) Shim válasza gLes (#66) üzenetére


Shim
őstag

majd ha januárban meglesz a felsőm mint neked akkor majd meglátjuk ki a lúzer ;]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#75) Pópa válasza Shim (#74) üzenetére


Pópa
senior tag

A TiT-hez mész a felsőt lerakni?

Trust is good, control is better!

(#76) Shim válasza Pópa (#75) üzenetére


Shim
őstag

ha visszaolvasol, kiderül, hogy IH-nál voltam. ha ez nem jön össze akkor megyek BMEre

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#77) Pópa válasza Shim (#76) üzenetére


Pópa
senior tag

Visszanéztem egy oldalt, de akkor valszeg pont elkerülte a figyelmemet sorry.

BME? annó én is terveztem, hogy megpróbálom, de aztán a TiT-nél sikerült, és így tárgytalan lett. :)

Trust is good, control is better!

(#78) gLes válasza pweisz (#72) üzenetére


gLes
őstag

Jó, most hogy hol íratja az írásbelit az egy más kérdés, a közép nekem az ELTE-n volt, a felső meg ugye a BME-nél, sztem móka egy olyan nagy terembe írogatni aztán mikor már unod mert kész vagy nézheted, ahogy a többi szenved ;] Najó ez gonosz volt :))

Inkább a szóbelinél necces, hogy milyen a vizsgaközpont és eddigi tapasztalataim alapján a Rigó veri mindet (erről a Pannon-mittoménmiről még csak nem is hallottam :))

Egyébként még az is gáz ezekben az Euro meg mittomén milyen vizsgáknál, hogy egyrészt egy napon van az írásbeli meg a szóbeli is, ami sztem nem olyan korrekt, nameg a Rigóban, ha elbukod az egyik felét, akkor külön pontozzák és talán megadják a C-ből az A-t vagy a B-t ha nem sikerült az egyik, és akkor nem kell újracsinálnod az egészet, mint Eurón, mert itt az egészből jön ki egy darab %, szal...ezeket most úgy mondtam, hogy csak a Rigót meg az Eurót ismerem, a többi lehet hogy teljesen más :) Javítsatok ki ha nem így van...

''Rigó utcával nekem csak rosz tapasztalatom van.''
Mint mondottam, ha elérsz egy bizonyos szintet, akkor már ők sem buktathatnak meg :) És ez a szint náluk 60% :DDD Szal 59-cel ne csodálkozz, ha megbuktatnak, már nemazér :Y

(#79) gLes


gLes
őstag

Na miwan? Letaglóztalak? ;]

UP :DD

(#80) pweisz válasza gLes (#78) üzenetére


pweisz
senior tag

Ja azt elfelejtettem írni hogy honosításon voltam, nem írásbelin. De egyébbként már le vannak tójva, nem kell a honosításuk :DDD Egyébbként ilyen 34%-volt egymásután kétszer, de pont ugyanannyi, na ne mondják már hogy kétszer egymás után ugyanannyi lessz, jó hogy nem a lottó ötöst is én nyerem meg:DDD
Na jó mindenestre már tárgytalan a dolog:)

(#81) pweisz válasza gLes (#79) üzenetére


pweisz
senior tag

Nana azért nem kell az ekkora arc, lehet kicsit vissza venni :)

(#82) gLes válasza pweisz (#80) üzenetére


gLes
őstag

Sztem mivel mindkettőt te írtad (ugye? ;]) ezért ennek megvan a reális valószínűsége :DDD

(#83) gLes válasza pweisz (#81) üzenetére


gLes
őstag

Don't say in!

(#84) pweisz válasza gLes (#82) üzenetére


pweisz
senior tag

Igen rettenetesen nagy a valószínüsége:DDD

(#85) gLes válasza pweisz (#84) üzenetére


gLes
őstag

Nem is sejted mennyire :DD

(#86) gLes


gLes
őstag

Nem jutottam tovább OKTV-n jeeeeee! :DD

88 pontom volt és mit ad isten, pont 89 volt a küszöb :U

:C

[Szerkesztve]

(#87) Shim válasza gLes (#86) üzenetére


Shim
őstag

mit ad isten, nekem is 88 pontom lett és mázli, h nem jutottam tovább ;]

elnéztem az ih.hu-ra, mégis tudjam merre keressem a vizsgaeredményeket és vmi hihetlen gyökér módon el van rejtve a menüpont...de megtaláltam! :DDD

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#88) gLes válasza Shim (#87) üzenetére


gLes
őstag

És mennyi lett? :DDD

(#89) Szisu


Szisu
csendes tag

Sziasztok! Ma reggel találtam ki, hogy végre leteszem a középfokú angol nyelvvizsgát. Kinéztem a BME-t, de fogalmam sincs, hogy mit, merre, miért, hogyan! Esetleg tudjátok, hogy mik lesznek a fő témakörök, miből érdemes felkészülni? Stb...Előre is köszönöm!

Szisu

(#90) mobal válasza Szisu (#89) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

én neked a tit-et ajánlom. igaz drágább de könnyeb is! :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#91) Pópa válasza mobal (#90) üzenetére


Pópa
senior tag

Hm... észnél kell lenni ott is.

- A magnóhallgatás egyenesen förtelem, a tempója szinte követhetetlen.
- speciális feladatok vannak
- a nyelvtani ''behelyettesítős'' nagyon szivatós feladat (szerintem :DDD)

De meglett, úgyhogy meg lehet csinálni.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Viszont ha tényleg arra megy az illető, akkor időt kell szánni arra, hogy a (- mint minden vizsga - ) speciális feladattipusaival megismerkedjen. :)

Trust is good, control is better!

(#92) Overlocker


Overlocker
veterán

Sziasztok!
Segítségeteket kérném melyik nyelvvizsgát,a legkönnyebb lerakni,+melyik a legolcsóbb, és mennyi idő alatt érkezik meg az adott helyről a papír?
Sürgős lenne,mert kellene a +7pont az érettségihez,már nem sok időm van.(jún 30)
Most épp a Dohárt Péter féle kis angol nyelvtant bújom.
Légyszi adjatok tanácsot,különben szenvedhetek érettségin:O!!!
Írásban jobb vagyok mint szóban:U
Of course középfokú C kellene, és a nemzetközileg elismerttel többet érek??

(#93) Szisu válasza mobal (#90) üzenetére


Szisu
csendes tag

Köszi, gyorsan rákeresek, hogy arra mi jellemző...hol van...stb. Miért azt ajánlod? Számonkérésben lazább? :F

Szisu

(#94) vjannus2 válasza Szisu (#89) üzenetére


vjannus2
tag

én itt tettem le a közép c angolt én csak ajálni tudom, ha ott is tanulsz/készülsz fel akár a felkészítőd lehet a nyelvvizsga biztosod;)

(#95) Drizzt válasza mobal (#90) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A tites az melyik? a Rigó utcaji?

I am having fun staying poor.

(#96) Szisu válasza vjannus2 (#94) üzenetére


Szisu
csendes tag

Sajnos már nem tanulok, nyáron diplomáztam.
Az a tervem, hogy otthon tanulok angolt, könyvből (Dohár), netes tesztsorokból + kidolgozom a főbb témaköröket. DC++ - on letöltöttem egy csomó szövegértési feladatot + hangoszótárt...stb. Szerintetek, ha nem járok előkészítőre, akkor lesz esélyem? Nem beszélek rosszul, írni is tudok, csak fel kellene pörgetnem. Azé' 1 éve lehúztam pár hónapot a Tower-ben, de nagyon uncsi volt, semmi újat nem mutatott nekem.

Szisu

(#97) vjannus2 válasza Szisu (#96) üzenetére


vjannus2
tag

szerintem 1 ok miatt lehet nehéz ha felkészítenek ott csak azzal bajlódz ami tételek (táma körök) lesznek, te meg ha nem tudod többszörös anyagot magolsz és lehet még se tértél ki pl amit én huztam (zöldségek és gyümölcsükről kelett beszélnem)

(#98) Szisu válasza vjannus2 (#97) üzenetére


Szisu
csendes tag

Hát..ebben igazad van! Nem sokat tudnék most mondani a zöldség-gyümölcs témakörben. :))) Alszom rá párat még! Köszönöm!

Szisu

(#99) vjannus2 válasza Szisu (#98) üzenetére


vjannus2
tag

Nincs mit sok sikert a vizsgához előre is

(#100) Pópa válasza Drizzt (#95) üzenetére


Pópa
senior tag

Nem.!.

A TiT, az a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat. Ez is akkreditált, 25 ezer pénzbe kerül a két modul.

Ha nem sikerül az egyik, akkor újra csengetni kell a lecsót, ha újra akarsz menni.

Egyébként én jártam a TiT vizsga előtt ''felkészítő tréningre''.... hát.... én gyűlöltem, de állítólag hatásos.
Semmi újat nem mondtak, de volt egy-két feladat, amivel a vizsgán 100%-os formában újra találkoztam :DDD ÉS ez komoly! Volt olyan feladat, ami egy-az egyben ugyanaz volt.

Trust is good, control is better!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.