Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) diospite


diospite
csendes tag

igen és a 300emberes teremben valszeg nemmennek át annyian mint a kis teremben. és ez szentem fas*ság

(#402) Gvara


Gvara
tag


Na ma megvolt a nyevvizsgám, asszem sikerült, 2 hét múlva kiderül.
Végre nyugi lesz!!!:))

(#403) diospite


diospite
csendes tag

hol tetted le?
amugy nemtom én soha nemtom előre sikerül-e vagy sem egy vizsga. van oan hogy tudom vagy érzem hogy jó de full szar. étted

(#404) diospite


diospite
csendes tag

10 nap alatt jött el ide a BME-s vizsgám csoportbeosztásom. még jóhogy gyorsított eljárást kértem szal azé a végeredményt egy telefonnal intézzék inkább el mert kicsúszok az előrehozott érettségi jelentkezésről. :DD

[Szerkesztve]

(#405) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Van különbség a különböző nyelvvizsgaiskolák között?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#406) Gvara válasza diospite (#403) üzenetére


Gvara
tag


Győrben voltem Goethe nyelvvizsgán. Ja nekem is volt így annak idején alapfokún, hogy tök jónak éreztem, aztán éppen léc fölött voltam.

(#407) Gvara válasza BobChemistry (#405) üzenetére


Gvara
tag


Nem tudom, én mindig magántanárhoz járok, ha nyelvvizsgára készülök.
Nekem a csoportos tanulás/nyelviskola nem jön be

(#408) diospite


diospite
csendes tag

aki volt BME vizsgán az megtudná mondani hogy a 27 témát mikor kihuzod/megadják akkor csak a téma cimét vagy a segítséget is a kis témaköröket is megadják?

(#409) peterszky válasza diospite (#408) üzenetére


peterszky
őstag

csak a témát tudod meg

What else you gonna do on a Saturday?

(#410) BobChemistry válasza Gvara (#407) üzenetére


BobChemistry
őstag

Én arra gondolok, hogy adott városban is ugye több helyen, több fajta nyelvvizsgára mehetsz el

azok között van-e különbség

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#411) Gvara válasza BobChemistry (#410) üzenetére


Gvara
tag


Figyelj, én nemzetközi nyelvvizsgán (ennek egyik fajtája goethe-intézeti) voltam,
mert a felkészítőm ezt javasolta. Viszont nem javasolta a Rigó-utcait, mert szerinte az nehezebb. Én is csak ennyit tudok róla. Én annak idején alapfokúzni rigó-utcain voltam, az tényleg nehéz volt, ahhoz képest hogy csak alapfok volt, elég szigorúan pontoztak.
Az hogy itt a nemzetközin hogy pontoznak, 2 hét múlva kiderül:D

(#412) diospite


diospite
csendes tag

már csak egyetlen kérdésem lenne azhogy a szóbeli 27témánál magamról kell beszélni vagy magyarországról általában vagy angliáról?
pl
mer ez kimaradt mindenhonnan...

(#413) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék ezután a suli után. Járt már valaki ide vagy ismerőse esetleg? Szeretnék véleményeket illetve tapasztalatokat hallani róla. Az áraik meg nagyon barátságosak.

Bővebben: link

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#414) AMD Power válasza AMD Power (#413) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Akkor tud esetleg valaki egy jó angol ''sulit'' Bp-n?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#415) diospite


diospite
csendes tag

én nem, viszont holnap megyek BME-re nyelvvizsgázni. vannak sorstársaim?

(#416) Gvara válasza diospite (#415) üzenetére


Gvara
tag


Miért a BME-t választottad?

(#417) diospite


diospite
csendes tag

odajártam előkészítőre azért, meg legyen elfogadott. mondjuk nemismerem ezeket a vizsgákat csak váltsa ki ha sikerül az érettségim :D

[Szerkesztve]

(#418) diospite


diospite
csendes tag

nemhiszem hogy csak egyedül megyek holnap? senki ?
jajj de izgulok

(#419) concret_hp


concret_hp
addikt

nah holnap 13:40-kor szóbeli. Konkrétan nem is készültem ugyh könnyen lehet h beszivok valamit (konkrétan az adott topicrol beszélni 3-4-5percet folyamatosan...), de remélem nem így lesz. fél 2 és 2:10 közt sugározzátok majd a pozitiv energiákat :DDD és akkor minden yo lesz :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#420) concret_hp válasza concret_hp (#419) üzenetére


concret_hp
addikt

nah hát elég felemásra sikerült ...
1, rész a reading habbitjeim ez szvsz elég jo lett
2, learninges témát választottam a másik vmi restaurantos volt.
3, a szitu nah ez nagyon szar lett ugyérzem :( az lett volna h kérjem meg a szomszdot h igyázzon a kérora amig én elmegyek 1 1honapos nyaralásra.
itt az volt a para, h miután mondtam h megyek nyaralni, a vizsgáztato kezdett el kérdezni h miket kell csinálnia pedig nem akadtam el vagy ilyesmi sz'al ez eléggé meglepett és kb annyit tudtam csinálni h ugyahogy válaszolgattam neki.

amugy a szitukat lehetett volna tudni elöre? szoval van mondjuk olyan h ittvan x db szitu és akkor ezekböl van valami? mer' ez igy elég sokkszerüen ért :( (mondjuk inkább az h nem hagytak beszélni, gyakorlatilag 1-2 mondatban válaszoltam és ez sztem nem a legjobb.)
meg vhogy ugy éreztem h siettetik az egészet, nem hagyják h tovább ragozzam a dolgokat, mármint h jobban kifejtsem, hanme azonnal kérdeznek tovább. tom h ilyenkor az ember elvesziti az idöérzékét, de nekem ugytünt h qrvakeveset voltam bent, pedig az elöttemlevök átlag majdnem 20p-t voltak. (persze simán lehet h én is voltam annyit)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#421) tonyo2 válasza concret_hp (#420) üzenetére


tonyo2
tag

Amikor májusban voltam, nekem is dettó ugyanaz volt:1.Habits 2.restaurantos kép meg egy egyetem között lehetett választani, a 3. meg ugyanaz a szituáció.

Egyébként ma voltam magnóhallgatáson. Szerintem most jobban sikerült mint a másik.

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#422) Gvara


Gvara
tag

Sikerült a hétfői nyelvvizsgám!!!!

JAJ DE JÓ:)):))

(#423) Gvara


Gvara
tag


Hétfőn azt mondták, hogy 2 hét múlva lesz fenn a neten. Ma poénból megnéztem,
és fent volt az eredmény:C

(#424) gézu válasza Gvara (#422) üzenetére


gézu
őstag

Gratula:)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#425) concret_hp válasza tonyo2 (#421) üzenetére


concret_hp
addikt

huh csak nem 4. nek mentél be?
a magnobol emléxel valamire?
diospitének is: ha emlékeztek valamire a magnobol akkor irjátok be plz. (én csak holnap m1ek és van 1 olyan sanda gyanum, h uaz a szöveg lesz)

ill. vajon külön a szobeli eredményt (mármint nem a magnost hanem a másikat külön) megmondják ha odamegyek megkérdezni? vagy elhajtanak a p*ba?

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#426) c4-eXp válasza Gvara (#422) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Grat!:C

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#427) c4-eXp válasza concret_hp (#425) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Nem fogják megmondani külön az eredményt. Majd adnak egy dátumot írásbelin, hogy mikorra lesz meg az eredmény, és akkor meg lehet nézni a neten. Egyébként én is úgy éreztem, hogy rohadt kevés ideig voltam bent, de asszem kb. negyed óra volt, mert megnéztem utána az időt. De ne parázzál, mindenki úgy érzi, hogy szarul sikerült (nekem valóban szarul sikerült:DDD), de azért elég rendesen szoktak pontozni. Lényeg, hogy a magnóhallgatáson nagyon koncentrálj, akkor nem lehet baj. Ha még nem csináltál magnóhallgatás példafeladatokat, akkor pedig ugorj neki gyorsan.;)

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#428) concret_hp válasza c4-eXp (#427) üzenetére


concret_hp
addikt

csináltam párat és elég yol mentek (48-51p/60p) + tonyo2 adott némi instrukciot :R
c4-exp nem emléxel véletlen h hányadiknak vizsgáztál és mi volt a téma?

najo de külön a szobeli eredményét ott helyben kitaláljék, ergo azt nyugodtan megmond6nák nem? (az elöttem levöét akkor irták be amikor én elkezdtem beszélni. legalábbis még alig 1 perce beszéltem és irtak 1 lapra egy 10est alá meg 1 15st vagy forditva. ennyire azé' nem vagyok yo, sz'al...)

Gvara: grat :R yo neked :)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#429) tonyo2


tonyo2
tag

Én tegnap a szóbelin 2. mentem bé és ezek a témák voltak:
1.Meals
2.Kép:Jobs vagy Travalling abroad
3.szitu:Ingatlanügynöknek kell elmagyaráznod milyen kéróra van szükséged

Magnó:
1. Norway
2.Gorillas

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#430) c4-eXp válasza concret_hp (#428) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Megmondhatnák, de nem mondják, amilyen kis köcsögök.:D Ha 80%-ra tudod teljesíteni a magnót (látom ez megy), akkor tuti nem lehet gond.
Elsőként hívtak be vizsgázni, ráadásul reggel 8-kor. De legalább hamar túl voltam rajta.:) Témáimat szerintem már leírtam párszor, de ha kíváncsi vagy rá, akkor leírom mégegyszer.:D
1. Öltözködés
2. Emberi kapcsolatok/Egészség(orvos, fogorvos)-utóbbit választottam, szerencsétlenségemre:DDD
3. Telefonbeszélgetés egy angol barátommal, aki jön Magyarországra nyaralni, és infot kellett neki adni arról, hogy milyen az idő, milyen ruhákat hozzom, mit lehet itt csinálni, stb.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#431) lorcsi


lorcsi
veterán

Hogy készültetek fel ?
magán tanárv. csoportos?
mennyibe került ?
tud e vki jó tanárt DEbrecenben?

(#432) tonyo2 válasza lorcsi (#431) üzenetére


tonyo2
tag

Én tavasszal voltam az EURO nyelviskolában. De egész nyáron nem tanultam semmit, úgy mentem el szóbelizni. remélem meglesz.

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#433) diospite


diospite
csendes tag

na hali
mostértem haza a vizsgáról
a tegnap szóbelim nagyon szar lett dettó a szitu mint nálatok. 2néni vizsgáztatott de nemtom lehet csak ők voltak frissek de amint elkezdtem mondani 1 mondat után rendszeresen kérdezett tőlem a nyanya. de nemis hagyta elmondani. megállok pár pill-re gondolkodni és már elkezd kérdezni szentem ez faxság. témáim viszonyalg könnyűek voltak és valóban is :)
szal: magyar ünnepek
utána választhattam 2 lapnyi kép közül énmeg magyar nevezettességek stb.
szitum azvolt hogy megy a nyanya állás interjúra és adjak tanácsot.
marha mázlim volt elég könnyűek de egy depressziós csávóval jobban jártam volna mert akkor legalább én mondatm volna a szöveget ugyanis én vizsgázok. akkor sikerült volna is de érzem hogy nemfog. végülis megkell lennie a bukott %nak haigy haugy.
magnó az gáz. norway volt asszem vmi drogokról hablatyolt.
másik fele igaz+hamis ott egy élő állatokat felszolgáló séfről szólt.
írásbeli: minden rész eccerűbbnek tünt mint eddig csináltam (bme könyvek) kivéve a 2dik set (abcd) és a szöveg 5hiányzó részt berakni 6ból. fogalmazás hogy jön egy cserediák hozzánk a suliba egy szemeszterre aztán mien a sulim, felszereltség, after school tevékenységek meg vmi másik nézőpontot student :D
hivatalos levelet nemis néztem. fordítás az a ''gyilkos só'' -ról szólt.
viszonylag eccerű volt de tuti ottis elbasztam amit csak lehetett.
na irtam nektek egykis regényt szal beis fejezem
végülis ha átmennék a szóbelin akkor:Y

(#434) Gvara


Gvara
tag


Köszi a gratulációkat!

Most azon gondolkozom, hogy benne vagyok a tanulásban, úgyhogy elkezdek angolozni.
Még sose tanultam angolt, mit gondoltok, félév alatt fel lehet alapfokra készülni? És melyik nyelvvizsgatípust ajánljátok?
Németből 8 hónap alatt jutottam el a középfokig, mondjuk azt már korábban is tanultam.

(#435) concret_hp válasza diospite (#433) üzenetére


concret_hp
addikt

nah énis megjöttem.
magno elég yo lett 42-54p tartományban van, valszeg a közepe táján.
a listening 1 fele uaz volt mint tonyo2-nek, csak a kérdések voltak mok hozzá. 1 kérdés volt ami uaz volt. (a lapra ilyen volt írva h set 025/E ugyh arra nem nagyon lehet aspirálni h olyan sürün ismétlödnek.)
a nyelvtani teszt szvsz nehezebb volt mint ami a bme-s kiadványokban van.. nme is igazán ment :(. és valóban az 1. feladat ami olyan h 5 mondatot kell beirni a szövegbe sokkal nehezebb volt, mint a mintavizsgákban, viszont ahol 10 kérdésre kellett válaszolni az meg sztem könnyebb volt. (ennél csak 1 volt amit nem sikerült kibogarásznom, míg átlagosan olyan 3-4 minimum rossz szokott lenni. (persze lehet h most se lesz jo...)) a fordítás viszonylag könnyü volt bár az uccso sort a forrásmegjelölést lehagytam.
a másik választ6o levél meg az volt h a céged/vállalkozásod 1 külföldi kiállításon szeretne részt venni mint kiállító és írj levelet a kiállítás szervezőjének. - mutasd be a cégedet röviden (terméke / szolgáltatása)és ird le h miért szeretnétek részt venni a kiállításon - kérj infot a szükséges elökészületekröl, határidökröl kb. ez volt.
szvsz ha az írásbelin nincs olyan h minden egyes résznek 1 adott %ot el kell érnie (a nyelvtani tesztvalszeg nagyon xar lett) akkor szintet biztosra meg kell lennie, a szobelimet meg olyan 50-50-be adnám.

de milyen jofejek már: eredmény: 19én, bejelentkezés dolg. megtekintésre: 21-22, megtekintés: 28-29, pótjelentkezés a köv. vizsgára (természetesen pótdíjjal (3K)) 26-28. és ők osztják be h mikor mehetsz megnézni. ergo: ha nincs mákod és nincs meg és 29-re osztanak be megtekintásre, akkor ha akarsz menni köv körben, ugy kell jelentkezned, h még nem is láttad a dogádat arrol nem is beszélve h mivan ha esetleg fellebbeznél v ilyesmi. :U

pótjelentkezésről meg annyit h elvileg 07.04-15 lehette volna jelentkezni, kb 25-26 körül jelentkeztem és nem fizettem pótdíjat :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#436) c4-eXp válasza concret_hp (#435) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Nincs olyan, hogy lebontják, és az egyes feladatoknak el kell érni egy adott százalékot. Egyszerűen az írásbelinek és a szóbelinek is meg kell lennie 60%-osnak legalább. A nyelvtani teszt pedig nem gáz, ha rosszul sikerült, mivel az nem tesz ki olyan sok pontot a vizsgából.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#437) gézu válasza Gvara (#434) üzenetére


gézu
őstag

Ha a nemet jol megy,miert nem azt viszed tovabb felsöfokig?Egyebkent 6 honap eleg barmilyen alapfok letetelere(kiveve nehany egzotikus nyelvet).

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#438) dbali


dbali
aktív tag

Hali
Kérdésem lenne hátha tud valaki közülletek segíteni....

Szóval az a helyzet hogy szerettem volna kiváltani az emelt szintű angol értettségit a nyelvvizsgámmal (angolból). Ezért elmentem a nyár végén vizsgázni.
A szóbeli sikerült de az írásbeli nem.:( Na most az a baj hogy már bejelentkeztem előrehozott érettségire mert szept. 5.-ig nem tudtam meg az irásbeli eredméynét és kockáztattam. Ma derült ki hogy nem jött össze. Én most 3.-os vagyok és akkro most kötelező elmennem azt októberi elrehozott érettségire? vagy ha nem megyek akkor mi van? és mi a következménye ha nem megyek?.. 4.-be javíthatok?

köszi

Okos enged ha már szenved!

(#439) concret_hp válasza dbali (#438) üzenetére


concret_hp
addikt

esetleg ha a suliban kérdeznéd meg :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#440) SCRIPT


SCRIPT
tag

Sziasztok!

Én is nyelvvizsgát szeretnék tenni a közeljövőben (még ebben az évben) német nyelvből középfokon. Több nyelvvizsgaközpontot is megnéztem már, de nem tudom eldönteni, hogy melyikben tegyem le a sikeres:) nyelvvizsgámat. Mit tanácsoltok? Szempontok: ne legyen túl szigorú, nagyon azért ne legyen drága, és az EU-n belül elfogadott legyen. Szóval? Még egy kérdés: milyen tipusú feladatok vannak (azt tudom, hogy írásbeli, meg szóbeli), de ha valaki leírná nekem, hogy mit nézzek át, azt nagyon megköszönném! Elnézést, hogy ennyire tudatlan vagyok, de hát azért van a fórum, hogy kérdezzenek és válaszoljanak!

Előre is köszönön: SCRIPT

(#441) SCRIPT


SCRIPT
tag

UP!

(#442) concret_hp válasza SCRIPT (#440) üzenetére


concret_hp
addikt

hát elöször válaszd ki a neked megfelelő nyelvvizsgát (nézd meg milyen típusfeladatok vannak, melyik megy neked jól) és utána gyúrj rá az ottani feladatokra.
államiakon (origo, bme ) 60%-ot kell ''csak'' elérni, a nemzetközieken 80%ot de azok szvsz könnyebbek is annyival. állami nyelvvizsga közép C 14-15K a nemzetköziek meg olyan 23Ktol indulnak ugytudom.
még annyit h levelet mindenhol kell írni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#443) SCRIPT válasza concret_hp (#442) üzenetére


SCRIPT
tag

Oké!

Köszi szépen, még akkor utánanézek!

(#444) concret_hp válasza concret_hp (#435) üzenetére


concret_hp
addikt

meglett a nyelvvizsgám elsőre! :))
írásbeli 67%, szóbeli 64% de a lényeg az h megvan :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#445) Musztáng


Musztáng
tag

Elsőre meglett a közpéfokú komplex(C) angol szakmai (business) nyelvvizsgám!:DD:DD:DD:C:C:C

concret_hp #444: Gratulálok!:C

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#446) carvelino


carvelino
csendes tag

Hi! most veszem észre hogy van ez a topic, én tavaly novemberben tettem le a trinityt(int.). nagyon ajánlom mindenkinek, emberbarát, egynyelvű, és nem szivatnak (mivel inkább felnötteknek van, a gyerekek ált. könnyű tételt kapnak szobelin.) mén 14 évesen raktam le, és nem volt egy nehéz ügy...

Túl sok állat, túl kevés cirkusz.

(#447) Jenő


Jenő
aktív tag

Van egy felsőfokú TELC-es nyelvvizsgám angolból, de mivel annyi rosszat hallottam a TELC-ről, nem vagyok elégedett vele. Szerintetek van értelme a továbbiakban csinálni egy másik nyelvvizsgát egy jobb nevű helyen?

Mod.: Annak ellenére, hogy nagyon jól megy az angol (nem csak én állítom ezt..), nekem a nyelvvizsga csak azért kell, hogy legyen egy papírom a nyelvtudásomról, nem a nyelvvel akarok foglalkozni, ezért kérdezem.

[Szerkesztve]

(#448) Gerid


Gerid
csendes tag

Sziasztok!!

Kb:3hét múlva megyek nyelvvizsgázni angol középfokból.De sajna a Rigóba kell mennem. :O :O

Tudna vki JÓ tanácsokkal ellátni?? Esetleg megosztaná velem saját tapasztalatait?
Köcc előre is

Nobody can do it better...

(#449) bandus válasza Gerid (#448) üzenetére


bandus
veterán

Miért kell Rigóba menned? Én személy szerint nem preferálom az állami nyelvvizsgákat, jobbnak találom a külföldieket. Nekem egy középfokú TELC vizsgám van angolból. Most készülök a felsőfokú vizsgára. Ti melyik vizsgát ajánljátok, mert én a Cambridge-re gondoltam?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#450) Gerid válasza bandus (#449) üzenetére


Gerid
csendes tag

Azért kell a Rigóba menni mert ez egy munkaügyi álltal szervezett tanfolyam volt, és ők gondolom velük állnak szerződésbe.De inkább sztem vmi más lehet a háttérben.(Mivel az egyik tanár ő nem minket tanított az egyik rigós vizsgáztatónak a lánya.....a többit gondolom kitalálod)

Na mind1.

Egy pótvizsgára vagyok kötelezve és azt már bárhol letehetem.

Ha vkinak van valami jó tanácsa számomra a rigóval kapcsolatban azt szivesen fogadom.
(azon kívül hogy ne oda menjek ;) ;)

Nobody can do it better...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.