Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mobal


mobal
MODERÁTOR

Hi' affelől szeretnék érdeklődni ,hogy közületek kinek van nyelvvizsgája és milyen? Én szombaton (okt.30) megyek másodjára TiT angol középfok. Csak írásbeli szerencsére de akkoris van para :). Minden más nyelvvizsgázó társamnak sok szerencsét szeretnék kívánni. :DDD

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2) becso13 válasza mobal (#1) üzenetére


becso13
aktív tag

Sok sikert! Én már voltam.

(#3) bbazsy


bbazsy
őstag

Én majd tavasszal.

Augusztusig elfogadják, mint előrehozott érettségit.

Pitmanre meek sztem

..

(#4) mobal válasza bbazsy (#3) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

jah szerencsére nem csak márciusig fogadják el!

[Szerkesztve]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5) joe69


joe69
senior tag

elmeletileg az irasbeli erettsegi kezdeteig kell bemutatni hogy van nyelvvizsgad

(#6) zfarkas


zfarkas
senior tag

Van itt valakinek felsőfokú informatikai szakmai nyelvvizsgája?
Gondolkodom egyen, és a tematika érdekelne.

Raw Dark Pure

(#7) Tithian


Tithian
őstag

Már volt pár nyelvvizsgázós élményem (ÖSD, Pitman), németből az ÖSD felsőfokot mindenkinek tudom ajánlani, 50%-tól középfokút ad, 75%-tól felsőfoknak számít, s nem is olyan nehéz. Az eredményt már következő munkanapon megmondták (ez jellemő pl. a Goethe nyelvvizsgára is) , a papírokat egy hónap múlva kaptam kézhez.

A Pitman szerintem nehéz egyes konkurens angol nyelvvizsgákhoz (pl. ELC) képest, ráadásul drága is. Nem kirívóan nehéz, de nem is egy teadélután.
Az eredményére bő három hónapot kellett várnom :(, júniusban mentem, s szeptmber közepén kaptam meg a papírokat.

Mindkettő ad állami és nemzetközi okmányt is (minden további eljárás nélkül).

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#8) mobal


mobal
MODERÁTOR

nah tegnap megvolt a nyelvvizsga. remélem meglesz.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Nekem középfokú angol meg német van, Rigós mind a kettő ;]
Gondolkoztam rajta, hogy meg kellene csinálni a nemetközit is (pl Pitman), de sokkal nem vinne előre.
Diplomának alapkövetelménye a nyelvvizsga, ha ezt teljesítetted, már ok.

(#10) tildy válasza BLiNk3r (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálunk elég volt egy alapfokú is:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) Josh válasza Tithian (#7) üzenetére


Josh
tag

Jómagam nov. 19-23 megyek ÖSD középfokra. Tudna valaki feladatlapokat küldeni? Eléggé parázok miatta...

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#12) Kobe


Kobe
veterán

nekem személy szerint máfél éve van Pitman em, és nem volt nehéz...mondjuk tudni kell megválogatni, én először Higher Intermediate re mentem, abból csak a szóbeli lett meg...írásbelit bebuktam mert hivatalos szövegeket raktak bele...utána elmentem Intermediate re írásbeliből és meglett :) és tény hogy Pitman t sok helyen (mondhatni 85országban) számon tartják :)

(#13) Kobe válasza BLiNk3r (#9) üzenetére


Kobe
veterán

diplomának alapkövetelménye a nyelvvizsga - ezt még derítsd ki előtte, hogy milyen nyelvvizsga kell :) én is bebuktam...egyetemre úgy mentem hogy megcsinálok még egy középfokút vagy angol felsőt, és az elég mert ugye így reklámozták hosszú ideig, és mikor közölték hogy 2 középfokú gazdasági szaknyelvvizsga kell, néztem nagyokat :)

(#14) BLiNk3r válasza Kobe (#13) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Azon már túl vagyok, utánaérdeklődtem, ide elég a mezei rigós középfokú, szóval ez már nem jelent problémát :)
Azért az a 2 középfokú gazdasági is a hasznodra fog válni, hidd el :)

(#15) hcstuning


hcstuning
tag

Hi!
Nem tudom ide tudom-e írni ezt a kérdést de sztem ide tartozik.
Szval van az a kis papír amit kaptam a nyelvvizsga időpontjával.
Az egyik 11.06. a másik 11.13. Nah most azt mondták muternak, hogy az egész nyelvviszga 13-án lesz. Egyébkénr szóbeliről van szó és a 11.06.-án elvileg a Listening lett volna. 11.13-án meg a speaking. Nem mentem 11.06.án és most akkor mi van????
Muternak azhonta a csaj, hogy 13-án lesz az egész lebonyolítva.Vki találkozott ilyennel? Illetve aki lerakta az mondja el, hogy neki hogy volt?
Remélem érthető volt és sürgősen kellene a válasz!!!
Thx
hcs

[Szerkesztve]

-=Joey=-

(#16) pweisz válasza hcstuning (#15) üzenetére


pweisz
senior tag

nekem külön napon volt, ha jól emlékszem, de már régen volt. De most ahol voltak ismerősök ott egy nap volt mindegyik.

(#17) hcstuning válasza pweisz (#16) üzenetére


hcstuning
tag

Értem akkor vmennyire megnyugottam csak nem tudom miért írják arra a shit of paperre, hogy 11.06án van az egyik része....
hcs

-=Joey=-

(#18) #54715584


#54715584
törölt tag

nekem van angol közép és ha felvettek, akkor is ráérsz még jún. 30ig bemutatni a suliban :)

(#19) pweisz válasza hcstuning (#17) üzenetére


pweisz
senior tag

lehet hogy akarták,aztán közbe jött valami, mondjuk kevés a jelentkező, vagy a fene tudja

(#20) gLes


gLes
őstag

Angol felső (o)Rigó ;]

Már csak egy német közepet kéne kiszenvedni, de semmi kedvem hozzá :(((

(#21) pweisz válasza gLes (#20) üzenetére


pweisz
senior tag

e most keménykedés? hűha

(#22) gLes válasza pweisz (#21) üzenetére


gLes
őstag

Neszójjábe

(#23) TOM!K@


TOM!K@
tag

Hy

Azt szeretném kérdezni hogy megvan e vkinek az 1000Fragen 1000Antworten digitális formában?
Ha igen lécci küldje el a barkaszi.tamas@freemail.hu cimre
Fontos lenne!
Köszike

(#24) mobal válasza TOM!K@ (#23) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

:) ebook vagy ebooks.uw.hu nézted már???

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#25) Agostino


Agostino
addikt

Gőte nyelvvizsga rulez :DD
Ahova jártam suliba, ott lett lebonyolítva de nagyon ííizi volt. Írásbeli unalmas volt, szóbelin csevegtünk egy jót, meg fizettem mint a katona...
Viszon most bekeményítettek. Egyik volt osztálytársamat kétszer megbuktatták, mindkétszer 3-4 pont kellett volna. Könyörgöm : 300 pont az egész asszem, hol nem lehet ott csicska 3-4 pontot összeszedni?Ehhh....

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#26) TOM!K@


TOM!K@
tag

Néztem, de nem találtam meg.
Lehet én vok vak :)

up

(#27) mobal


mobal
MODERÁTOR

nah megvan az angol középfokúm végre! :) valaki másnak? :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28) Hani


Hani
aktív tag

Helló.

Angol közepet, német felsőfokút hol érdemes megcsinálni?
Sokan ajánlják a BME-t, a nyelvtanárok (már akiket ismerek) tényleg jó arcok.
Viszont a német közepet mégis a Rigóban csináltam.
A Pitman-hoz, Goethe-hez, nem túl sok kedvem lenne, pénzem meg... ehh.

Mellesleg csupán technikai kérdés: miben különbözik egy felsőfokú német nyelvvizsga-feladatsor egy középfokútól? Jó lenne készülni rá, még a vizsga előtt... :(


(#29) fokukac válasza Kobe (#13) üzenetére


fokukac
nagyúr

én is ezzel sz*pok...

már lediplomáztam, meg minden, de kéne még egy nyelvvizsga, merthogy nekünk is kettő gazdasági közép kell.

ez a k... német nyelv meg magától csak nem akar a fejembe menni... :D

így hát jövő hét szombaton próbálkozom belőle a közgázon. illetve már corvinus egyetemnek hívják...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#30) pweisz válasza Agostino (#25) üzenetére


pweisz
senior tag

Gőtések rendesek. Jó véleményem van róluk.

(#31) pweisz válasza Hani (#28) üzenetére


pweisz
senior tag

Goethe-t tudom, ajánlani mivel a többit nem ismerem, de ott rendesek voltak. Illetve a Rigót honosításból kifolyólag, de hogyismondjam, enyhén szólva is rossz véleményem van róla, erösebben meg inkább nem mondom:)
Feladatsort nem tudom hogy miben más.

(#32) TOM!K@


TOM!K@
tag

Helló mindenki!

Nekem már csak 11nypom van hátra: Zertifikat Deutsch : középfok

Az írásbeli még megy is vhogy, de a szóbeli.... :(

Most az 1000kérdés 1000választ bújom.
Annyi sok szóv van még :(((
Az a baj hogy magyarul sem tudom mit mondjak :)
Az a lényeg hogy totál egyszerű dolgokat mondjak, ,mármint ami alapvető de mégis jo ha tom?

Szóbelin mi kell a nyelvvizsgánál, pontosabban ennél a zertifikat-osnál?
témák vagy csak ugy összevissza.
Komolyan nem tom :)

Köszike.
Van vkinek vmi jó ''hogyan tanuljunk szavakat'' módszere?
Hilft mir bitte! :D

(#33) Drizzt válasza mobal (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem állami C-közép van. Írásblei: 86%, Szóbeli kb.: 7x%

I am having fun staying poor.

(#34) Shim


Shim
őstag

Vkinek van tapasztalata IH Euro felső C nyelvvizsgával? Egyáltalán nem parázok és ez a baj, úgy érzem nagyot fogok koppani a végén a túl sok önbizalomtól :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#35) TrollBalint válasza TOM!K@ (#32) üzenetére


TrollBalint
addikt

én zertifikalt-on voltam. :)
szóbeli az tök laza volt:) 3 feladat volt, az első, hogy bezsélj magadról, volt ott pár kérdés, de ha nem azok alapján mentél az sem baj. Az a lényeg, hogy beszélj magadról folyamatosan. Nekem pl. nem jutott eszembe a szemüveg :)) azt úgy mutogattam el, de már ők is nevettek :))
a második egy grafikon volt, de ott is kérdezgetett összevissza, nem is a témáról beszéltünk, a 3.nál meg egy szülinapi bulit kellett szerveznem, de az is laza volt...
csak az a lényeg, hgoy folyamatosan beszélj, és vonalakban érintsd a témát :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#36) pweisz válasza gLes (#22) üzenetére


pweisz
senior tag

ja nem olvastam el a nyitó kérdést, megkövetem magam:B

(#37) TOM!K@ válasza TrollBalint (#35) üzenetére


TOM!K@
tag

és sikerült ? :DDD

Nekem is azt mondták hogy laza de mégis parázok :)

kösz az infót

(#38) TrollBalint válasza TOM!K@ (#37) üzenetére


TrollBalint
addikt

sikerült :)
Mondd az elején (még az első feladatnál), hogy most van először szóbelin, meg nagyon izgulsz... :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#39) TOM!K@


TOM!K@
tag

németül? vagy magyarul? :F :)

németül hogy van?

(#40) hungeek válasza Shim (#34) üzenetére


hungeek
senior tag

egyik lány ismerősöm most fog menni valamikor IH C felsőre (valamikor télen... asszem decemberben). Te mikor mész? mert ha utána akkor utána érdeklődöm.

Amúgy nekem IH közép C-m van.... igaz kicsit neccesen lett meg, de elsőre lett meg és nulla rákészüléssel: 67% :D

(#41) Razor1


Razor1
aktív tag

Én 3 hét múlva megyek IH szakmai angolra :O

(#42) Hani válasza TOM!K@ (#32) üzenetére


Hani
aktív tag

Ha nem tudsz magadtól sokat beszélni, akkor jót tesz, ha megtanulsz egy-két bónuszmondatot, ha mód van rá, olyanokat, amiket tudsz is majd használni. Ilyeneket ~Német szófordulatok A-tól Z-ig, v. hasonló címen találhatsz.
Nem kell túl gyorsan beszélni, így többet tudsz gondolkozni, vajon helyes-e, amit mondani szeretnél éppen.
A hogyan tanuljunk szavakat: régebben minden új szóval mondtunk/írtunk egy mondatot, ha egy mód van rá, minél hülyébbet, hogy könnyebben megtanuljuk. Pl. Ich habe Gestern Gehirnhautentzündung gehabt, so habe ich, leider, keine Hausaufgabe gemacht.
Aztán lehet ezekkel egy kisebb történetet írni... és elmesélni.

(#43) wnix válasza Hani (#42) üzenetére


wnix
senior tag

''Ich habe Gestern Gehirnhautentzündung gehabt, so habe ich, leider, keine Hausaufgabe gemacht.''

:DDD

ez tetszik, kiváncsi vagyok mit szólna a tanár hozzá... :D

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#44) Hani válasza wnix (#43) üzenetére


Hani
aktív tag

Esetleg utána tudod mondani (jó gyorsan, hogy biztosan megértse):

Aber das bedeutet für mich auf keinen Fall nichts zu tun, sondern Entspannung, abschalten den Alltagsproblemen... pusztít.

(#45) mkbla


mkbla
senior tag

jajajajaj.... én nov. 30.-án szóbelizek angolból (középfok, szóbeli).... jajajajaj... semmit se tudok.. pedig nemzetközileg elismert trinity nyelvizsga.... :O tanulni kellene :O

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#46) Shim válasza hungeek (#40) üzenetére


Shim
őstag

én is a december 11-i vizsgára megyek, de azért köszi :D

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#47) norbiphu válasza mobal (#27) üzenetére


norbiphu
senior tag

Nekem is sikerült, hála istennek elsőre, pedig nem reméltem, hogy mindkét fele meglesz :).

Screammm

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#48) mobal válasza Hani (#28) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hát a BME az lehet de a Tit az könnyebb. jah. pl. nincs fordítás és egybe van az írás+a szóbeli.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#49) TOM!K@


TOM!K@
tag

SIKERÜLT!!!! :P

Szombaton estére hulla fáradt voltam :(
De megérte:)
Annyira nem is volt para...

(#50) gLes válasza TOM!K@ (#49) üzenetére


gLes
őstag

Re5pect :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.