Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) niyabinghi válasza adam_ (#750) üzenetére


niyabinghi
tag

Nagyjából igen. Ha olyan 80% fölötti eredménnyel csinálod meg, akkor valszeg átmész, de nem lehet tutira venni. 60%-tól van meg.
Azért a középszintű érettséginél több kell szerintem. Az, hogy miről és mennyit tudsz beszélni, ott kiderül, de az kicsit átlátszó, hogy mondjuk a közlekedésről kell beszélned, aztán két modat után beszélsz a családodról. :) Nekem volt olyan hallgatóm, aki a környezetvédelemről profin tudott rizsázni mindenfélét és simán átkanyarodott minden témáról oda. Namost egyrészt a vizsgáztató sem hülye, másrészt meg azzal, hogy a bemutatkozásnál valamiről kicsit többet beszélsz, valamennyire lehet befolyásolni a témaválasztást, még ha nem is lehet biztosra menni.

(#752) KoRner™


KoRner™
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy van-e még olyan nyelvvizsga, amire még tudnék jelentkezni, és lehetőleg áprilisban meg lenne az eredménye? Esetleg még május közepén is jó, de a legjobb áprilisban lenne.
Sürgős lenne, a felvételimhez kéne.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#753) niyabinghi válasza KoRner™ (#752) üzenetére


niyabinghi
tag

Nem nagyon. :(

(#754) LA_COSTE válasza KoRner™ (#752) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Hello!
BME-t esetleg tudom javasolni...franciából tudom, hogy van május közepén...a kérdésed lehet hogy az eredményre irányult, de azért hátha segít valamit. :) Egyébként jó nyelvvizsga, mármint a feladatok összetételét tekintve.
Ha sikerül május közepén leraknod, akkor megkapod júniusban az eredményt és csatolhatod júliusban a határidőig a nyelvvizsgabizonyítvány másolatát.

(#755) KoRner™ válasza LA_COSTE (#754) üzenetére


KoRner™
tag

Szia!
Igazán köszönöm a válaszodat, most egy kicsit megnyugtattál, azt hittem júniusig van a határidő. Még ma utánanézek, köszönöm szépen! :D :DD

(#756) LA_COSTE válasza KoRner™ (#755) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Szívesen segítek... :) És sok sikert a nyelvvizsgádhoz!

(#757) Josh


Josh
tag

Tudna esetleg valaki nekem segíteni abban, hogy honnan tudnám megszerezni a Zöld út nyelvvizsga, gazdálkodás és menedzsment szakmai középfokú nyelvvizsga, szóbeli tételeit?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#758) niyabinghi válasza Josh (#757) üzenetére


niyabinghi
tag

Mondjuk innét

(#759) Josh válasza niyabinghi (#758) üzenetére


Josh
tag

Tényleg.... kösz..... :W

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#760) Josh válasza niyabinghi (#758) üzenetére


Josh
tag

Bocs, de ez nem az....

Nekem szóbeli kellene.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#761) Josh


Josh
tag

Keresek olyan embert aki Zöld út szakmai középfokú komplex nyelvvizsára ment gazd.menedzsment nyelvből.

Lenne pár kérdésem, pls jelentkezzen valaki.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#762) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Sziasztok, a Rigó utcás bizonyítványért be kell mennem, vagy kiküldik, hogy van ez most?
És ha be kell mennem érte, honnan tudom meg hogy mikor? Telefont nem vesznek fel.

(#763) RoyalFlush válasza -NOKIA- (#762) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Március elején vizsgáztam. Pénteken azt mondta egy hölgy, jelenleg ellenőrzés és aláírás alatt vannak a bizonyítványok. 2 héten belül várható, hogy postai úton megérkezik.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#764) -NOKIA- válasza RoyalFlush (#763) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nálam a vizsga kezdete: 2009.03.09. 9 óra 30 perc
A felülvizsgálatról való lemondás dátuma: 2009.03.26.
Szóval akkor postán jön. :K
Köszi az infót. :R

(#765) RoyalFlush válasza -NOKIA- (#764) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Tegnap adtak postára 3000 db bizonyítványt, még kb. 100 db nem került ellenőrzésre, aláírásra.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#766) -NOKIA- válasza RoyalFlush (#765) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Tegnap feladták az enyém is :DDD
Ma már nálam is van :C

(#767) RoyalFlush válasza -NOKIA- (#766) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Én ma reggel kaptam meg. :)

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#768) -NOKIA- válasza RoyalFlush (#767) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Grat! :K

(#769) ltz400


ltz400
csendes tag

Sziasztok!
Cambridge Fce nyelvvizsga felkészítő tanfolyamra szeretnék járni.Az a gond, hogy Miskolc környékén nem találtam sehol.Valaki tudna esetleg némi információval szolgálni?

(#770) rekid


rekid
addikt

Hi!
Aki ITK-rigo-s Német alapfoku szobeli vizsgarol tud valamit az irja le legyszives. :) 8. án megyek es elegge para van :) ( irasbelim meglett BME-n elsore viszont 2x kivagtak szobelirol 56%-al :) ugyhogy most itk jön tanarok javaslatára. valakinek tapasztalat?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#771) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

melyik német felsőfokú nyelvvizsgát ajánljátok? és miért?
dánke előre is :))

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#772) rekid


rekid
addikt

Noh egykis info rigo alpfokrol:

kedvesek, segitenek. (bár Bme-n se volt ezzel gond)
Magnohallgatas: Nah itt a különbseg, rigoban kapsz fülest jo minőségű szöveget plusz hagfalról is szol. Mindezt max egy osztályteremnyi nagyságban. BME-n ez ugy nezett ki hogy nagy előadó meg két hangfal.
bánom hogy nem rigóba mentem rögtön.
sikerült. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#773) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Sürgős lenne! Van egy francia nyelvű űrlapom, és a legalján ez szerepel, pontosan így:

Date....................................................
SIGNATURE (précédée de............)
Je reconnais avoir pris connaissance du réglement général
concernant mon logement universitaire.

Ebből engem csak az érdekel, hogy mi a fene az a précédée de? Meg akkor most hol kell aláírni? A többit értem.

Előre is köszi!

(#774) LA_COSTE válasza Mauzes (#773) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Hello!
A franciában az "etre précédé, -e de....." kifejezés azt takarja, hogy valamit megelőzőleg, tehát a pontozott vonalra az a valami vagy valaki kerül, amit vagy akit megelőzött. (névváltoztatás, házasodás esetén vagy más esetben, én erre gondolok, mivel abban a korban már elképzelhető a házasodás :) )
Ahogy nézem kollégiumi elhelyezésről van szó, mivel az szerepel az aláírás után, hogy elismered az általános szabályzatot.
A signature az aláírás franciául, tehát oda kell aláírnod.
Remélem tudtam segíteni. :)

(#775) tothm


tothm
őstag

Sziasztok! Lenne egy-két kérdésem nyelviskolával, nyelvvizsgával kapcsolatban, nos:
- Melyik nyelviskolát tudjátok ajánlani?
- Szerintetek nagyon alapszintről mennyi idő felfejlődni egy középfokúig?
- Melyik a legelfogadottab nyelvvizsga típus ma?
Előre is köszönöm nektek! :R
Szerk.: Mit jelent az A,B,C színt?

[ Szerkesztve ]

(#776) LA_COSTE válasza tothm (#775) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Itt egy kis segítség.

Azt, hogy milyen ütemben fejlődsz megmutatja, hogy milyen eredményeket érsz el a teszten(gyakorlókönyvet érdemes beszerezni, hogy lásd milyen feladatok lesznek élesben) és akkor tudsz feljebb lépni, esetleg tanulni még hozzá. Nem tudom neked ezt időben meghatározni, egyénenként változó. Fontos, hogy milyen a kommunikációs képességed, nyelvérzéked és emellett, hogy mennyi időt szánsz rá és azt hogy osztod be.

Legelfogadottabb a nemzetközi szintű nyelvvizsga, ami EU által elismert. Én mindenképp megcsinálnék a helyedben egy ilyet, ha komolyan érdekel a dolog, de itt fontos az anyaország ismerete is, és itt a vizsgáztatók tényleg komolyan veszik, hogy milyen tudással rendelkezel, nem a pénzre hajtanak.

A nyelviskolákkal kapcsolatban csak annyit tudok javasolni, hogy megnézed milyen iskolák vannak a környéken és böngészed a honlapokat, mert vannak részletes leírások a nyelvvizsgatípusokról, illetve árakról.

Sok szerencsét!

(#777) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Budapesten keresek nyelviskolát, angol középfokút szeretnék letenni, teszt szerint középhaladó szinten vagyok, tehát ennek megfelelő tanfolyam kellene.
Melyik iskolát tudnátok ajánlani, ahol tényleg tanítják az embert, nem csak szárazon leadják az anyagot, normálisak a tanárok, lehet tőlük segítséget kérni és nem csillagászati árakkal dolgoznak.
Olyan lenne a legjobb ahol délelőtt van a tanfolyam, mert leginkább délután melózom, de éppenséggel más időpont is megoldható.

Plusz szerintetek hogy jön ki jobban az ember anyagilag/tudásügyileg, ha egy csoportos oktatásra megy, ahol lehet több tanfolyamot is végig kell csinálni az adott szintig, mindegyiket plusz pénzért vagy inkább egy jó magántanárral, akivel gyorsabban lehet haladni, mert csak rám figyel, még ha drágább is egy óra?

(#778) birno válasza birno (#777) üzenetére


birno
addikt

UP

(#779) birno


birno
addikt

Nagyon halott ez a topik, de azért megkérdezem.
Magántanárokkal tapasztalat?
Esetleg ajánlani tudnátok valakit a XIII. kerben vagy környékén(4-6-os vagy 1-es villamos vonala is jó még)?

(#780) Bubee82 válasza Bubee82 (#720) üzenetére


Bubee82
őstag

Üdv!

Ismét feltenném ezt a kérdést. Hátha ezúttal valaki válaszol is rá :U

(#781) Hasaggymeg válasza Bubee82 (#720) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Attól függ milyenre készülsz.Nekem Origó van,a Blackbird könyvből készültem és a Komplex Feladatsorok Angol Közép és Felsőfokú Írásbeli Nyelvvizsgára-című könyvből.A TIT-et nem ismerem,de ha nem csak a papír hanem a tudás a lényeg akkor Cambridge vagy Origó,az utóbbi az 2 nyelvű,fordítani oda/vissza és tömöríteni is kell tudni. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#782) Bubee82 válasza Hasaggymeg (#781) üzenetére


Bubee82
őstag

Köszi :K :R

Mennyivel nehezebb, mint a középfok?

Szóbelin mit kell teljesíteni? Olvastam h van valami prezentáció vagy mi a szösz :)

(#783) Hasaggymeg válasza birno (#777) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nagyon attól függ milyen tanárt fogsz ki.Én még mindig azt gondolom,hogy rajtad áll vagy bukik a dolog, mert nagyon kevés jó tanár van,kicsi az esélye,hogy pont kifogod.A katedrához jártam egy-egy tanfolyamra (a 3-3helyett,csak a miheztartás végett) a vizsgáim előtt.Ha ajánlanak egy jó tanárt akkor mindenképpen jobb mint egy nagy csoportban elvegyülni.A jó nyelvvizsgák pedig drágák. :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#784) Hasaggymeg válasza Bubee82 (#782) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha az Origó-ra vagy kíváncsi,nem olyan vészes,.60%-ot aki nem éri el,meg is érdemli,hogy elvágják.Szóbeli az 2(3 :F ) tanár jelenlétében kötetlen beszélgetés+2 húzott képről való vélemény nyílvánítás +rövid (az is húzott) olvasott szövegről beszélni és rövid hanganyag lejátszása után összegezni a hallottakat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#785) Bubee82 válasza Hasaggymeg (#784) üzenetére


Bubee82
őstag

Aha. Így első blikkre nem tűnik túlzottan nehéznek.

Köszönöm még egyszer :R

(#786) dave93


dave93
őstag

Hi all!
Szeptember elején voltam Euro B2-n (középfok, angol). Sikerült elsőre, ajánlom mindenkinek ezt a fajtát, a szóbelin kifejezetten rendesek voltak, örömmel jöttem ki. Ha valaki tudni szeretne valamit nyugodtan kérdezzen, állok rendelkezésetekre :) :R

(#787) hanee


hanee
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy csinált-e valaki a közelmúltban Euro C1 felsőfokú nyelvvizsgát?
Én eddig meg voltam róla győződve hogy erre megyek, de most már elbizonytalanodtam picit. Vannak feladatok, amikkel nagy problémáim vannak, pedig egyébként tényleg azon a szinten vagyok, tehát nem szabadna hogy gondom legyen vele, de mégis, sorozatban 40% alatt teljesítek 1-1 feladatot (más feladatokat pedig 70-80%-ra). Most írtunk nyelvsuliban egy vizsgatesztet és kegyetlenül rossz lett, főleg a dictation feladatom és a szövegértés (az írásbeli készségek jobban mennek, ami azért is meglepő, mert szóbeli készségekben erősebb vagyok elvileg.. legalább is így tudtam eddig).

A tanárom azt javasolta, esetleg nézzek meg más fajta nyelvvizsgát is, mert elképzelhető, hogy jobban menne.
Nézegettem a BME és ECL nyelvvizsgák honlapját, de ezekről sincs túl sok információm..

Igazából bejelentkeztem december 5-re az Euro-ra, de ez még visszacsinálható némi felárral.

Várom bárki tanácsait ez ügyben, akinek van már felsője angolból, akár más vizsgatípus tapasztalatait is szívesen veszem. Nem lényeges, hogy nemzetközi vagy nem, csak akkreditált legyen, és azért van egy szint, ami alá nem szeretnék menni, szóval Pitman és társai kizárva.

Köszi előre is a választ

hanee

(#788) tkazmer válasza hanee (#787) üzenetére


tkazmer
addikt

nekem az Origo ITK-t (volt Rigó utca) ajánlotta a tanárom, így azt is csináltam meg. A vizsgáztatók hozzáállása szerintem korrekt, a feladatok megcsinálhatónak tűntek, és pl. BME-hez képest (ott középfokút csináltam) a szolgáltatási színvonal magasabb volt.
Szerintem nézz meg pár feladatot, nekem bejött ez a hely

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#789) hanee válasza tkazmer (#788) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ. Megmondom őszintén én is efelé hajlok, most hogy aludtam rá egyet, mert az a legnagyobb bajom az Euroval és BME-vel, hogy megpróbál "user friendly" lenni de nem az (pl. Euron nincs megfelelő mennyiségű időd a feladatokra).. és közben nem tudod begyakorolni sehogy a feladatokat. Pl. Eurohoz van össz-vissz 3 tesztsor, és kifújt. Gyakorló feladatot sem tud nagyon adni a tanár ezen a szinten, mert ami hasonló feladat létezik (pl. paragraph headings) az nehézségi fokban alatta van, és ugye az nem sokat ér, ha kitöltöm 5/5-re de utána a vizsgán megbukom belőle, mert nehezebb..
Azt remélem, hogy az origohoz találok feladatokat a neten, vagy könyvben. Te miből készültél? Van valamilyen jó könyv amiben megfelelő gyakorló feladatok vannak?

Köszi!
hanee

(#790) tkazmer válasza hanee (#789) üzenetére


tkazmer
addikt

könyvből elég sokat használtam, nem is emlékszem mindegyik címére.
természetesen a klasszikus dohár péter féle kis angol nyelvtant, van egy "angol levelezés" c. könyvem, van egy olyanom, némethné hock ildikótól, hogy angol nyelvtani feladatok közép és felsőfokú írásbeli nyelvvizsgához (vagy mi, elég hosszú címe van:) ), és még van egy másik is, de azt kölcsönadtam valakinek és nem nagyon emlékszem már a címére.
szóbelihez is több könyvem volt, bár volt olyan, amit a tanárom adott csak kölcsön, de az 1000 kérdés 1000 válasz angol nyelven c. könyvet mindenképpen jó ha álmodból felkeltve is elő tudod adni.
netes tananyagokat nem használtam, illetve laborozáshoz csak úgy hallgattam párat, de azok jellegükben nem igazán hasonlítottak a "valós" feladatokhoz.
az írásbelin egyébként volt egy nyelvtani teszt (50 kérdés/60 perc ha jól emlékszem), majd ezt beszedték, és jött egy fordítás angolról magyarra, egy szövegértés, illetve egy magyar szöveg tömörítése angolul és egy irányított fogalmazás - levél vagy esszé.
a szóbelin pedig van egy kötetlen beszélgetés "bemelegítésnek", majd egy képről kell beszélni, utána egy szituációs gyakorlat van, végül pedig egy tolmácsolós feladat, amikor magyarul hallasz egy szöveget és azt angolul kell utána elmondanod - jegyzeteket persze készíthetsz. ja, és persze van egy labor típusú feladat is.
a vizsgán 60%-ot kell összesen elérni, de az egyes részfeladatok sem lehetnek rosszabbak, mint 40%, ezalól kivétel a nyelvtani teszt (ez volt a szerencsém, nyelvtanra csak 15/3 pontot kaptam, míg az angolról magyarra fordításom 100%-os lett:) )

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#791) hanee válasza tkazmer (#790) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Köszönöm a kedves tájékoztatást :) Közben átnéztem az ITK honlapját és nagyjából kaptam egy általános képet a vizsgáról. Beszélek ma a tanárommal, hogy mit gondol, és megpróbálok a nyelviskolából szerezni valami feladatokat (esetleg könyvet kölcsön).

Csináltam az ITK oldalán egy próba tesztet ebből az 50 kérdéses feleletválasztós tesztből, ha jól számoltam át kb. 10 pontot kaptam volna rá (68%-os lett).
Szerzek feladatokat, hogy lássam egyáltalán milyen az egész :)

Azt láttam, hogy szerveznek próba vizsgákat, de sajnos felsőfokút nem, csak alap- és középfokút. Pedig elmentem volna kipróbálni szívesen.

Megnézem ezeket a könyveket is, amiket írtál!

Köszi,
hanee

(#792) tkazmer válasza hanee (#791) üzenetére


tkazmer
addikt

10 pontot kaptam volna rá (68%-os lett).
általában elmondható, hogy az a legnehezebb része a vizsgának (nem csak nekem, gyakorlatilag mindenkinek, hiszen nem csak a nyelvtant kérdezi, de phrasal verbsöket is, illetve szimplán szókincset is), tehát ha nincs gond a fogalmazókáddal (tudsz nagy szókincssel, összetett nyelvtani elemeket alkalmazva, "angol gondolkodás szerint" fogalmazva írni), illetve elég jól fogalmazol magyarul is (ugye lehet, hogy érted az angol szöveget, de ha nem tudod magyarul megfelelő színvonalon leírni, az gond lehet) akkor szerintem érdemes megpróbálni.
a szóbeliről meg: ha pl. egy üzleti tárgyalást le tudsz zavarni vizsga előtt angolul, akkor valószínűleg átmész:) nekem bejött...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#793) Hasaggymeg válasza hanee (#791) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha a Király Zsolt féle Blackbird megy,akkor már csak jó szóbőségre van szükséged amit filmnézés,olvasás,angol rádióhallgatással megszerezheted.Főleg szépirodalom olvasás.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#794) hanee


hanee
senior tag

Sziasztok!

Beszéltem a tanárommal és azt mondta hogy szerinte jó döntés ha a Rigóba megyek, csak azért nem javasolta eddig, mert mindenki irtózik tőle általában (meg állítólag ki is jelentette valaki a kurzus elején hogy bármit csak azt ne).

Szóval most akkor erre fogok készülni és jelentkezni majd.

A Blackbird középfokú nyelvvizsgához van nem? Persze hasznos lehet attól még, csak próbálnék kimondottan felsőfokra felkészítő könyvet keresni :)

hanee

(#795) lorcsi válasza Hasaggymeg (#793) üzenetére


lorcsi
veterán

de megszívtam ezzel a könyvvel :(
egy tanfolyamon mondták hogy ezt vegyük meg, aztán nem is ebből készültünk :((
most meg áll a fiókban, mert egyedül nem fogom összefirkálni meg töltögetni, főleg ha rosszakat írok bele :(

(#796) tkazmer válasza lorcsi (#795) üzenetére


tkazmer
addikt

nincs hozzá javítási útmutató? (akár külön könyvben)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#797) lorcsi válasza tkazmer (#796) üzenetére


lorcsi
veterán

nem tudok róla, de még nem is nagyon kerestem iylet hozzá

(#798) Hasaggymeg válasza lorcsi (#797) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nekem megvan a javítókulcs és az,hogy nem ebből készültetek még nem azt jelenti,hogy nem jó.Ha tudsz jól angolul mindegyik (leszámítva egy-egy szakmai,üzleti stb.)nyelvvizsgán átmész,ez ilyen egyszerű.Szerintem.Amúgy én soha nem írok bele egy könyvbe sem.Piszkozatra.
(#794) hanee...Igen,középfokúhoz kell,de arra alapszik a felsőfokú is.Teszel hozzá egy kis ezt-azt (amiket előbb írtam) és a kellő szóbőség,fordítás és fogalmazási készséggel meglesz ami kell. ;) Jómagam átrágtam magam az összes kezem ügyébe került teszt és egyéb angol tankönyven.TOEFL,Backbird,How english works stb.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#799) Gondar


Gondar
tag

Sziasztok!
Valaki tudna ajánlani Miskolcon, vagy hozzá közel egy angol nyelviskolát? Esetleg valami felkészítő tanárt, aki érti dolgát..
Euro nyelvvizsgáról tapasztalatok ?

(#800) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

hol érdemes, az angol alapfokot /c/ tanulni, és letenni? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.