Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Olvasom, hogy a Kingston-t nem ajánlja senki adattárolóként.

Nekem van kettő, melyek eddig hibátlanok:
- egy 4GB-os pár éves microSD és
- egy 8GB-os DataTraveler pendrive

Cseréljem őket? Nem szeretnék meglepetést.
Vagy a 4-8GB-osak még jók?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3452) Zsigi72 válasza Bici (#3451) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Nem kell lecserélned. A 16GB alatti vagyis a már régebbi adattárolók sokkal jobb minőséget képviseltek, mint a mostaniak. Azoknál még a minőség volt a főbb szempont és nem a mennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#3453) Bici válasza Zsigi72 (#3452) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!
Akkor is ha a pendrive-ot pár hónapja vettem? Ez az: Kingston DataTraveler 101 G2 8GB.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3454) *Ropi* válasza Bici (#3453) üzenetére


*Ropi*
félisten

Flash alapú tárolón alapból nem tárolunk érzékeny adatokat, mindig legyen biztonsági mentésed! Ne járj úgy mint az az ismerősöm, aki a teljes diplomamunkáját bukta el a pendrive-járól 1 héttel a leadás előtt (Mondjuk nála user error volt mert felülírta egy üres fájllal a jót, de érted a lényeget: egy backup nem backup.)! ;) A lényeg, hogy használd amíg működik, de az egészséges paranoia azért legyen meg! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3455) kerekfej válasza Zsigi72 (#3452) üzenetére


kerekfej
addikt

Nekem volt Kingston 4GB 5év garis és úgy lett fél év alatt CRC-s, mint a huzat.

Az elmúlt pár évben rengetegen számoltak meghibásodásról be itt a PH-n (SSD, Flashdrive, SD, MicroSD).

[ Szerkesztve ]

(#3456) Bici válasza *Ropi* (#3454) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszi! :R

Még valami; mivel nem találtam kártyaolvasós topikot, így ide írom.

USB 2.0 kártya olvasóból mi az ajánlott?
Kábel nélküli pendrive formát szeretnék, valami ilyesmit: [link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3457) kerekfej válasza Bici (#3456) üzenetére


kerekfej
addikt

Transcend jó, de ennyiért már szerintem USB3.0-ást is kapsz.

(#3458) Bici válasza kerekfej (#3457) üzenetére


Bici
félisten

Igen, tudom, de nincs USB3.0-s eszközöm, és olyan gyors kártyám sem, aminél gyorsulást hozna.
Majd veszek később emellé egy 3.0-sat, úgysem árt ha ven kettő. :)

Köszi a tippet, akkor megveszem, mert ez a legolcsóbb, amit találtam. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3459) Zsigi72 válasza kerekfej (#3455) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Én a régi Kingstonokról beszéltem, amik még jók voltak.
Akkor még nem írta, hogy pár hónappal ezelőtti vásárlásról van szó.

(#3460) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Kingmax kártyákról mi a véleményetek? Megbízhatóak? Tabletbe lenne filmet, meg játékok file-jait rátenni. Kingmax vagy Kingston kártyát érdemesebb vennem?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#3461) *Ropi* válasza gyurkikrisz (#3460) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyiket se. ;)

Samsung és Panasonic ami mostanában nem túl drága de gyors és ami a lényeg, hogy stabil is.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3462) bozso073


bozso073
tag

Sziasztok. Van két tablet a családban, amibe memóriakártyákat szeretnék. A kisebbik (HP8) leírásában max. 32 GB sd kártya a támogatott, a másik gépben (egy Qilive 317) 128 GB az, amit még kezelni tud.
A kisebbik gépbe ezért egy 32 GB-s C10-es, vagy UHS-I kártyát szeretnék. Ezen elsősorban a fiam játszik különböző letöltött játékokat, illetve néz filmeket (van közöttük időnként HD tartalom is), esetleg fényképez, videóz vele. A fórumot átolvasva utánanéztem az áraknak és főleg a javasolt (és nem javasolt - pl. Kingston) márkáknak, ennek alapján Transcend, Samsung vagy Sandisk jönne szóba max 10k-ig.
A nagyobbik gépbe - az ára miatt - 128GB-t nem, csak 64 GB-t raknék ugyanazon márkákból, max 15 k-ig. Ezt a gépet játékra annyira nem; inkább levelezés, fényképezés, fényképek tárolása, filmnézés (HD is) eseti jelleggel mondjuk utazás alatt, office munkákra, böngészésre használnám. Persze nem ez a fő gép; filmeket otthon úgyis nagyban, egy médialejátszón és TV-n nézem, illetve a többi dolgot egy notin intézem, de ha már van (karácsonyi ajándék), akkor hordozható eszközként használnám. Ja és a gépek saját kártyaolvasójába kerülnének a micro SD-k, nem USB3-as olvasóba (bár mindkét gépen van az is, de hordozás közben akadályozna egy kilógó izé a gépből)
A konkrét márkákból, sorrendben melyikhez mit ajánlanátok? Néztem olyat is, ami 90MB-s olvasást tud, de kell egyáltalán? Várom a javaslatokat, előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#3463) kerekfej válasza bozso073 (#3462) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung talán az egyik legjobb márka ebben a kategóriában szerintem.

(#3464) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

A Samsung kártyák jónak számítanak?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#3465) tpeter77 válasza gyurkikrisz (#3464) üzenetére


tpeter77
addikt

IGEN!

(#3466) *Ropi* válasza gyurkikrisz (#3464) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Samsung és a Panasonic a két legstabilabb mostanában.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3467) hegecsabi


hegecsabi
csendes tag

sziasztok!

Olyan problémába futottam bele, hogy egy USB hub-ba beleraktam a fényképezőgép micro sd kártyáját, és nézegettem a képeket, egyszer csak kiírta, hogy meg kell formázni, meg ismeretlen állomány stb. f@szságok. Teljes csőd, az összes karácsonyi fénykép video eltűnt. Visszaszereztem az adatokat, megörültem, ott van minden, DE csak némyelyik jó. vannak olyan .mov file-ok amiket nem tudok megnyitni, lejátszani konvertálni. Semmit! Ott van a méret, hogy 300 MB, de semmi. van esetleg valakinek valami ötlete, vagy esetleg megesett vele hasonló eset, és visszanyert minden.
HELP! :F
Köszönöm előre is!

Lenovo T14 - Ipad pro

(#3468) bozso073 válasza kerekfej (#3463) üzenetére


bozso073
tag

Köszönöm! :)

(#3469) szandro


szandro
aktív tag

Vasárnap esti rendelés ma meg is jött mymemory-ról. :)

(#3470) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szevasztok

megdöglött a memkarim.
berakom, máris kéri, hogy formázzam. egyelőre nem formáztam, progit keresek hozzá, amivel letudom menteni a képeket (mindet) ami rajta van....
erre ötlet?!

:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3471) havri1 válasza - = Zk = - (#3470) üzenetére


havri1
félisten

Garancia?

havri

(#3472) - = Zk = - válasza havri1 (#3471) üzenetére


- = Zk = -
félisten

noname, ebay-ről

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3473) *Ropi* válasza - = Zk = - (#3470) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az iCare Data Recovery-t megpróbálhatod.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3474) - = Zk = - válasza *Ropi* (#3473) üzenetére


- = Zk = -
félisten

meglesem, köszi

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3475) Gézengúz válasza - = Zk = - (#3474) üzenetére


Gézengúz
addikt

Esetleg a Cardrecoveryt..

(#3476) SkiDev válasza kerekfej (#3450) üzenetére


SkiDev
senior tag

Akkor pl csak innen ki mit ajánlana 8GB-os, illetve 16GB-os olcsó kategóriában? Másik lehetőségem nagyon talán majd az ipon lesz, ha onnan rendelek GPU-t, akkor mellécsaphatom. Csakis okostelefonokba fog menni a kártya átlagos felhasználásra. Sok garancia és megbízhatóság előny. A linkelt üzletnél nem kell számolni szállítási díjat, mert ingyen elhozzák. :))

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#3477) mj1981


mj1981
tag

Sziasztok nekem egy hero 4 be kellene memoriakártya
SanDisk Extreme 64Gb MicroSD XC kártyát néztem de boltban 21000ft
http://olx.hu/hirdetes/uj-sandisk-extreme-64gb-microsd-xc-kartya-adapter-ID2W9nP.html

vagy
Samsung Evo 64gb MicroSD
http://olx.hu/hirdetes/samsung-evo-64gb-microsd-ID2YG2b.html

Találtam az olx-en nem 1 hirdetést de nem tudom eldönteni hogy eredeti e????????????

(#3478) *Ropi* válasza mj1981 (#3477) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mi sem tudjuk eldönteni. ;) :N

Kicsit kellett volna csak visszaolvasnod.

(#3476) Xperia.ZENO: Pölö.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3479) csrbv válasza mj1981 (#3477) üzenetére


csrbv
csendes tag

6e Ft -ert 64GB .... Szerinted ?

A baj nem azzal van, hogy nem eredeti, hanem, hogy nem selejtes-e ....
Szerintem itt nem hamisitvanyokrol van szo, hanem selejtes eredeti
termekek forgalmazasarol ....

En is beleszaladtam korabban egy ilyenbe, de szerencsere sikerult
idoben visszakozni .... Ki kell bontani a termeket es le kell tesztelni !
Ha ebbe nem megy bele az elado, akkor tovabb kell allni, nem eri
meg a kockazatot, mert 99% cumi lesz a vege ....

(#3480) kerekfej válasza mj1981 (#3477) üzenetére


kerekfej
addikt

A képen Ultra van. :U

(#3481) csrbv válasza kerekfej (#3480) üzenetére


csrbv
csendes tag

De a kartya Extreme, szoval ott vmi nagyon elso szeriarol, vagy ujracsomagolasrol lehet szo .... (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#3482) hari73f válasza mj1981 (#3477) üzenetére


hari73f
aktív tag

Ha kísérletező típus vagy, inkább vegyél az Ebay-ről.

Ott van Paypal visszatérítés, ha selejtbe futsz bele, és az eladó mégse kártalanít :K

(#3483) csrbv válasza hari73f (#3482) üzenetére


csrbv
csendes tag

Igy van ... ;)

(#3484) kerekfej válasza csrbv (#3481) üzenetére


kerekfej
addikt

:C ha te mondod...

(#3485) Robyka


Robyka
aktív tag

Hali!

Ez eredeti lenne? Telefonba kellene.

[ Szerkesztve ]

(#3486) sebo


sebo
tag

Sziasztok!
Fényképezőbe (Nikon D7000, RAW-ba fotózok) szeretnék SD kártyát venni.
SanDisk kártyákat nézegettem. A kérdésem az lenne, hogy elég-e a 30MB/s vagy kell a 45MB/s.
Illetve lehet-e, hogy szinte egy árban találok 45MB/s (fekete-piros extreme) és 60MB/s (arany extreme) kártyát? Mi a különbség köztük?
Előre is köszi a válaszokat.
Üdv.: István

[ Szerkesztve ]

(#3487) SkiDev válasza *Ropi* (#3478) üzenetére


SkiDev
senior tag

De a Samsung mellett nem csak a "minőség" szól?
- Class 6-os 10-es helyett
- 5 év garancia van rá az élettartam helyett
- de legalább még drágább is (bár nem mintha azon a 300 Ft-on múlna... :U )

Ennyire nagy a gáz Kingstonéknál, akik nekem mindig is a hordozható eszközöket és a minőséget jelentették?
Fontos lenne tisztán látni, mert ideje kettőt vennem a héten kb. :(

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#3488) kerekfej válasza SkiDev (#3487) üzenetére


kerekfej
addikt

Kingston neve manapság már nem jelent egyet a minőséggel.

(#3489) *Ropi* válasza SkiDev (#3487) üzenetére


*Ropi*
félisten

Fogalmazzunk úgy, hogy a Kingstonnál szükséged is van az élettartam garanciára, míg a Samsungnál nincs. Az időd és a kiesés pedig jóval több, mint a 300 Ft-os árkülönbség, amennyiben ez bekövetkezik. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3490) *Ropi* válasza sebo (#3486) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#3486) sebo:

"A kérdésem az lenne, hogy elég-e a 30MB/s vagy kell a 45MB/s."

A D7k 30 MB/s alatt (27.7MB/s a JPEG és 26.4MB/s a RAW) ír, ennek megfelelően 300x sebességű kártya elég bele, a gyorsabbat csak visszaolvasáskor fogod tudni kihasználni (persze csak USB3.0-ás olvasóban).

Az aláírásomban lévő kártyák pl. tökéletesek hozzá.

"Illetve lehet-e, hogy szinte egy árban találok 45MB/s (fekete-piros extreme) és 60MB/s (arany extreme) kártyát? Mi a különbség köztük?"

Mondjuk, hogy az egyik hamis a másik meg nem (a Sandiskeket nagy mennyiségben hamisítják). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3491) sebo válasza *Ropi* (#3490) üzenetére


sebo
tag

Köszönöm szépen a választ.
Erre gondoltam. Ez hamisítvány lenne? Bolttól el lehet tekinteni, a kártya lenne a lényeg. Itt apróba is árul egy tag.

[ Szerkesztve ]

(#3492) bozso073 válasza kerekfej (#3463) üzenetére


bozso073
tag

Javaslatod alapján a Samsung mellett döntöttem, így lett két kártya:
- Samsung 64GB PRO micro SDXC 90/80MB/s
- Samsung 32GB EVO micro SDHC 48/48MB/s
Ilyen lett a tesztje:

[ Szerkesztve ]

(#3493) *Ropi* válasza sebo (#3491) üzenetére


*Ropi*
félisten

Így ránézésre senki meg nem mondja, főként, hogy más is lehet a csomagolásban, mint a képen (jó, az már necces). Megveszed és kipróbálod, ha nem tetszik visszaviszed: erre jó a netes rendelés és az elállási jog. Persze csak akkor, ha lehet gyakorolni a bolton, mert nem Kínában egy dzsunkán van bejegyezve. ;) Én is jártam úgy Silicon Power CF kártyákkal, hogy a rájuk írt 400x (60 MB/s) sebesség helyett jó, ha 50x-t (~8 MB/s) tudtak. Ki is cseréltettem őket, viszont az új szériában is volt egy ami csak 300x-t tudott, annak ellenére, hogy 400x volt ráírva. :N

Egyet ne felejts el: amit itt megadnak az a maximális olvasási sebesség, Neked pedig az írási a fontos, ami mindig kisebb. ;)

Az aláírásomban lévő kártyák pl. 70 MB/s olvasnak, viszont csak 38-cal írnak (ez saját mérésem volt a harmadikon amit kibontottam és már eladtam).

(#3492) bozso073: A 64 GB-ost teszteld újra, mert az 512-es írása tutira nem 3.9 MB/s: ott valami bezavart a tesztbe.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3494) bozso073 válasza *Ropi* (#3493) üzenetére


bozso073
tag

Szia! Köszönöm az észrevételed; újrateszteltem a kártyát, de 512-nél továbbra is hasonlóan 3,... MB/s értéket dob ki. Mennyi lenne az ideális sebesség ennél? Illetve mit tegyek ilyenkor? Gyári, bontatlan csomag volt (szerintem nem fake). A gépen, amin futtatom a progit (a gép egy HP ProBook 4530s), a saját kártyaolvasójában teszteltem, nem pedig pl. egy USB3.0-s külső olvasóban.
Teszt közben ne fusson semmilyen más program, letöltés, stb? Vagy ez nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#3495) bozso073 válasza *Ropi* (#3493) üzenetére


bozso073
tag

Lefuttattam még párszor a tesztet most már csak az 512K vonatkozásában, de mindig 3-4 MB/s körüli eredményt produkál. Ja, a kártya NTFS-re lett formázva; nem tudom, ennek van-e jelentősége.

(#3496) *Ropi* válasza bozso073 (#3494) üzenetére


*Ropi*
félisten

Felesleges GB méretű fájlokkal tesztelni, ráadásul 5x: elég 500 MB 3x (annyival kevesebbet ír a kártyára).

Másoknak 20 MB/s felett ír, szóval a helyedben először keresnék egy driver frissítést a laposodban lévő olvasóhoz, ha nincs akkor kipróbálnám egy külső USB3.0-ás olvasóban és ha nem javul az eredmény akkor cseréltetném a kártyát. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3497) gjo


gjo
tag

Androidra van olyan alkalmazás amivel tudom a kártyák sebességét mérni? (Ami tényleg jó is.)

(#3498) bozso073 válasza *Ropi* (#3496) üzenetére


bozso073
tag

Kösz a választ.
Egyébként egy másik noti olvasójában is lefuttattam (HP Pavilion sleekbook), de hasonló lett az eredmény.
Milyen kártyaolvasót érdemes venni? Vagy nem érdemes a kártyaolvasóra költeni (ha más gépen is ezt produkálja)?
Illetve mire hivatkozva küldhetem vissza a kártyát? Hiszen seq-ben nagyjából tudja a feltüntetett 90/80-at.

(#3499) *Ropi* válasza bozso073 (#3498) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem ilyen van.

Ha neten rendelted, akkor 8 (Vagy 14?) napon belül indoklás nélkül visszaküldheted.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3500) hari73f válasza gjo (#3497) üzenetére


hari73f
aktív tag

A1 SD Bench.

Hónapok óta használom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.