Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) smkb


smkb
őstag

Jelenleg mi a Llano bejelentésének dátuma ? Juni 12? Ekkortól lehet kapni és ekkor jelennek meg a tesztek is?

(#8152) bolcsodal válasza dezz (#8150) üzenetére


bolcsodal
addikt

De nehezen születik már meg.... :( Ez kezd már negatívan hatni az egész termékvonalra...

They drew first blood....

(#8153) Yutani válasza dezz (#8150) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igazából a Llano órajelre vetített teljesítménye eleve a Penom II körül várható, mivel az volt a fejlesztési alap. Rosszabbat nem csinálhatott az AMD. :)

#tarcsad

(#8154) Hakuoro válasza dezz (#8150) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Akkor ezért tűnt gyengének a Superpi +a Cinebench egyszálas eredmény :))
Egy szálat terhelve csak 1,4 Ghz-en járt.
Honnan szerezhették ezt a bugos chipet? :DDD

(#8155) Yutani válasza Hakuoro (#8154) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehet, hogy a BIOS (vagy megfelelője) is csak valami béta verzió volt.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#8156) dezz válasza Yutani (#8153) üzenetére


dezz
nagyúr

Nekem az a meglepő, hogy L3 nélkül is jobb nála (PhII) kicsivel, C2C.

(#8157) Yutani válasza dezz (#8156) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem tudom, hogy a bemutatott tesztek mennyire értékelik az L3 meglétét. Szívesen megnéznék egy tömörítés tesztet, abban lehet, hogy a PII jobb lenne.

#tarcsad

(#8158) Oliverda válasza Yutani (#8155) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel Gigabyte alaplapról van szó, ezért én inkább a BIOS problémára tudok gondolni. A CPU már kereskedelmi forgalomba szánt verziónak néz ki a kupak alapján.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8159) dezz válasza Yutani (#8157) üzenetére


dezz
nagyúr

Mondjuk itt meg a L2-ből van több, 1 MB/mag.

(#8160) Abu85 válasza smkb (#8151) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel nem lehet pontosan leírni, így azt mondom, hogy majdnem a hónap közepe.

Ekkortól lehet kapni, mind asztali, mind pedig mobil fronton. De főleg a mobilt lehet majd kapni, mert a gyártók elsősorban a notikat szállítják.
Nyilván tesztek is jelennek meg.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8161) Oliverda válasza Abu85 (#8160) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8162) Abu85 válasza Oliverda (#8161) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez is majdnem a hónap közepe, de a start pár órával később lesz. :D 13-án csak a szoftvereket mutatják be. Consumer szinten 17 darab OpenCL-es alkalmazás kerül bemutatásra. A nem OpenCL-esekről és a Llano egyéb, internetes vagy extra szolgáltatásairól egy nappal később lehet majd tudni. :) Na most már mindenkinek megvan a dátum. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8163) Oliverda válasza Abu85 (#8162) üzenetére


Oliverda
félisten

Aki rendszeresen olvas híreket, annak eddig is megvolt. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8164) mdraco válasza Abu85 (#8138) üzenetére


mdraco
őstag

Ezek az OpenCL-es programok csak a Fusionos rendszereken vagy külön cpu és gpu-val szerelt gépeken is működni fog?

(#8165) Abu85 válasza mdraco (#8164) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha van megfelelő OpenCL driver a gépen, akkor menni fognak bárhogy. A Fusion csak külön optimalizálást kap. A futtatás szempontjából az OpenCL driver a kulcskérdés. Tekintve, hogy AMD szponzorált alkalmazások az AMD OpenCL drivere jó lesz hozzájuk, aztán majd a többit meglátjuk.

(#8163) Oliverda: Picsába. Az NDA-t még az aláírása előtt megszegtük. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8166) Yutani válasza Abu85 (#8165) üzenetére


Yutani
nagyúr

Menj, mosd ki a szádat! :DDD

#tarcsad

(#8167) mdraco válasza Abu85 (#8165) üzenetére


mdraco
őstag

Értem, köszönöm :R

(#8168) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Az egyik kínai fórumban valaki szerzett egy ES Bulldozert. 2800 mhz, (3200Mhz Turbo)
SuperPi

Lehet, hogy ez is csak egy B0-ás példány.
Cinebench 11.5 4,6 --- elég gyenge

[ Szerkesztve ]

(#8169) siriq válasza Hakuoro (#8168) üzenetére


siriq
őstag

[link]

Egyebkent , van mar raktaron am3+ lap. Rendeled es mar holnap kint van. Ha most rendeled akkor mar csak holnap utan jon ki. Aszem 4-ig rendeled akkor kiviszik meg masnap. [link]

Memoriaban igen harmatos ez a bull. Meg ugy minden masban is.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#8170) szab0729 válasza Hakuoro (#8168) üzenetére


szab0729
tag

Tutkós, csórikám kitakart mindent, de rajta hagyta az adatmátrixot:
FB89395C10060_ZD282051W8K44

Itt egy kis magyarázat hozzá: [link]
Utolsó két szám szerint B0 stepping lehet.

[ Szerkesztve ]

(#8171) Ueda válasza Hakuoro (#8168) üzenetére


Ueda
senior tag

Nincs szerencsénk, ui. ettől még a Phenom is jobb eredményt produkál. :O

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#8172) joysefke válasza siriq (#8169) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ebből én csak a szomorú szmájlikat értem..
tehát mi is van leírva oda??

J.

(#8173) Szilardinho válasza Hakuoro (#8168) üzenetére


Szilardinho
csendes tag

2800 Mhz? Tudom hogy az órajel nem minden, de az Athlon II X4 630-asom "pörög" ennyit, holott köztudottan nem egy kvantumszámítógép... :DD

(#8174) siriq


siriq
őstag

Test

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#8175) siriq válasza siriq (#8174) üzenetére


siriq
őstag

Elfelejtettem irni. A clock speed valszeg fele a cpu-z ben megjelentetnek. A masik pedig, a Lx cache-k lehet le vannak tilva az ES chipben.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#8176) Hakuoro válasza siriq (#8175) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Hát elég gáz stepping ez a B0 :U

(#8177) Abu85 válasza siriq (#8175) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A B0 revízióban nem lehet írni az L2 és L3 gyorsítótárba. Az órajelek viszont megfelelően vannak kiolvasva. Korábban volt ezzel probléma, de a B0 stepping a partnereknek már 6-7 hónapja elérhető, azóta a CPU-Z-t is frissítették.
Alapvetően a cachelimitáció miatt mondta az AMD, hogy a B0 nem Bulldozer volt, hanem egy ember ásóval. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8178) Hakuoro válasza Abu85 (#8177) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Vajon direkt csinálták? :F

(#8179) Yutani válasza Abu85 (#8177) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát akkor nincs miért aggódni. A B0 szilícium nem mérvadó. Nekünk földmunkagép kell, nem ásóbrigád. :DDD

#tarcsad

(#8180) Balala2007 válasza Abu85 (#8177) üzenetére


Balala2007
tag

A B0 revízióban nem lehet írni az L2 és L3 gyorsítótárba.
De lehet, a 0 eredmeny csak amiatt van, mert az az AIDA meg nincs rendesen felkeszitve a Bulldozerre, nem veletlenul jelenik meg az a "not fully optimized" warning.
(Az AIDA64 azt a strategiat koveti az altala meg nem ismert prociknal, hogy megprobalja a hozza legkozelebb eso korabbi proci rutinjat futtatni, jelen Bulldozer esetben a K10-es rutinokat. Ezek 3DNow prefetch utasitasokat hasznalnak, de mivel a Bulldozerben mar nincs 3DNow, a 345-os bench build skippeli ezeket, ezert lesznek 0 eredmenyek. Sajnos hibasan, mivel csak a prefetch utasitasok a 3DNow-bol tovabbra is tamogatottak, csak ezt a B345 nem jol kezeli le.) A BDZ L1D es L2 cache-ei write through-ak (tkpen csak a read-eket gyorsitjak), ugyhogy write-ban nem fognak hasitani.

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#8181) siriq válasza Balala2007 (#8180) üzenetére


siriq
őstag

Pontos megerositest en sem kaptam cache ugyben. Mindenestre ha mukodik akkor is komoly bajok vannak. Az itteni kivesezem es irok mindenfele csodas dolgokat nekem nem megfelelo. Ezert is inkabb mashonnan szerzem az infot.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#8182) siriq


siriq
őstag

Uj AMD overdrive [link]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#8183) Abu85 válasza Balala2007 (#8180) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szuper, akkor erre a rejtélyre is megvan a megoldás. Mondjuk így meg nem értem, hogy mi értelme tesztelni, amikor a szintetikus programok még nem is támogatják a procit. :W

Azt tudom, hogy a Bulldozer L1D es L2-i write through-ak. Az AMD régóta ezt a megközelítést alkalmazza a procijainál.

(#8178) Hakuoro: Mármint mit? A B0-t még a múlt év közepén hozták ki, így azokat az ES-eket ősszel simán szétküldték a gyártópartnereknek. A nyilván a B1 volt a tervezett modell, amiben már javították a felfedezett hibákat. Ezeket a lapkákat szerintem sokkal jobban őrzik. A B0 innentől már senkinek sem kell, így azért teszik rá a kezüket illetéktelenek. :D
A domainhaber lehozott egy kiszivárgott listát, hogy a kereskedelmi verzió a B2 és a C0 lesz. Elvileg az előbbi az asztali, míg az utóbbi a szerverbe megy. Később minden C0 lesz, mert már jeleznek egy 8170P-s asztali chipet is, amin 4,2/4,6 GHz a tervezett órajel. Az gondolom ez a B2-nek nem menne.
A legnagyobb kérdés a gyártókapacitás lesz, hiszen ugyanaz a gyártástechnológia, mint a Llanonál. Az egyértelmű, hogy az asztali Bulldozer lesz hátrányos helyzetben, mert a Llano azokat a piacokat fedi le, ahol nagy a kereslet ... noti, allinone, sff. Ezekre a területekre az AMD nem nevezi a Bulldozert, mert nincs benne IGP, és ez mára kizáró tényezővé vált az OEM gyártóknál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8184) Hakuoro válasza Abu85 (#8183) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Arra gondoltam, hogy kiadták a B0-ás procikat a partnereknek tesztelésre. A teljesítményt azonban direkt visszafogták, hogy egyáltalán ne lehessen következtetni az architektúra valódi erejére. Alaplapokat tesztelni ezekkel is lehet. :))
Bár lehet, túl sokat képzelek az AMD-éről. :DDD

(#8185) Abu85 válasza Hakuoro (#8184) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem nem. Az ES procikról eleve nem szivároghat ki információ. Azok csak a belső tesztelésre vannak, majd a végleges procikról írhat a média.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8186) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Sabine Platform Battery
Marketing bullshittal leöntve :DDD

(#8187) Abu85 válasza Hakuoro (#8186) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mérhetnének játékkal is, mert a suxmark tudjuk, hogy mire jó. Nem kéne ennyire nyalni a Futuremarknak. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8188) mdraco


mdraco
őstag

(#8189) ~vivanco~


~vivanco~
csendes tag

na itt aztán olvashatni minden jót.hasznos volt számomra :R

minden jót

(#8190) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Egy érdekes okfejtés. :))
Zambezi ES performance weirdness
informal a XtremeSystems-ről. Ez megmagyarázhat minden furcsaságot, és az én összeesküvés elméletemet is alátámasztja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8191) monguz82 válasza Hakuoro (#8190) üzenetére


monguz82
tag

Ebből inkább arra következtetek, hogy a B0 procik a "beépített" TDP limittel a fogyasztás/teljesítmény arány maximalizálásának tesztelésére (esetleges mobil használat miatt), illetve az esetleges felépítésbeli problémák kiküszöbölésére készültek (kb. tavaly ilyenkor!!!).

És ha tényleg 2GHz belefér 45W TDP-be, akkor beleférhet 125W-ba 4 - 4,5 GHz.

[ Szerkesztve ]

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#8192) cszn válasza monguz82 (#8191) üzenetére


cszn
őstag

Bele kell férnie ha tényleg 4/4,4-el jön az első csúcsprocc.

(#8193) Hakuoro válasza monguz82 (#8191) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

A Bulldozerből nem lesz mobil változat! Elméletileg :U

(#8194) monguz82 válasza Hakuoro (#8193) üzenetére


monguz82
tag

Még ha most nem is, de már most készülnek a Trinity-re, abban Bull magok lesznek.
Sosem lehet elég korán kezdeni az "információszerzést", ha jót akarnak maguknak...
Akár még igazam is lehet. Elméletileg. :)

[ Szerkesztve ]

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#8195) Abu85 válasza Hakuoro (#8193) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Biztosra is mondhatod. Amelyik lapkában nincs IGP, az 2011-ben nem jó a mobil piacra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8196) Balala2007 válasza Abu85 (#8183) üzenetére


Balala2007
tag

Azt tudom, hogy a Bulldozer L1D es L2-i write through-ak. Az AMD régóta ezt a megközelítést alkalmazza a procijainál.

Utoljara az Am486-ban volt write through cache az AMD procikban, az Intelekben is csak a P4 L1D-nek hasznaltak a 486-osok ota, azota minden mindenhol write back. Sztem kevered az exclusivitassal.

AIDA64.com

(#8197) Abu85 válasza Balala2007 (#8196) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Biztos is, az exkluzív inkluzív különbségre gondoltam. Na de ha már itt tartunk, akkor mi a különbség a write through és a write back között? Mert nekem ezzel kapcsolatban nem ugrik be semmi. A google-t gyorsan meglesve nem is találtam semmi érdemit.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8198) whiteman0524 válasza Abu85 (#8197) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Írás áteresztés és visszaírás. Write through esetén a memóriába írunk, és a gyorsítótárat is át kell írni, mert különben el lehetne dobni a gyorsító sort. Write back esetén pedig a cache-be írunk, a memóriába pedig csak gyorsító sor cserénél.

[ Szerkesztve ]

(#8199) siriq


siriq
őstag

[link]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#8200) Oliverda


Oliverda
félisten

A8-8350 trémárk eredmények

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.