Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Live Messenger (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2351) icons


icons
addikt

Az lenne a probléma, hogy a tálcám magától elrejti magát. De amikor MSNen ír vki, akkor előugrik, és ez zavaró, hogyan lehetne megoldani, hogy ilyenkor se kéreckedjen előre?

(#2352) HaKo


HaKo
aktív tag

Lenne egy kis problémám... igazábol nem nagy gond, csak szúrja a szemem. :D
Tegnap haverom MSN-ezett a laptopomról az ő msn címével és volt 6 beérkező e-mailje. Ma amikor készenlétiből vissza akartam térni a Windowshoz akkor ott ahol a felhasználót lehet választani írja hogy 6 olvasatlan üzenetem van... de nem az én címemen hanem a haverom msn címén... MSN-ben nincs elmetve a profilja, outlokban sem találtam semmit meg a vezérlőpultban sem. Az a kérdés, azt hogyan lehetne eltüntetni hogy készenlétiből visszatérve ne írja ki a 6 olvasatlan üzenetet?

(#2353) Bencom ™ válasza HaKo (#2352) üzenetére


Bencom ™
őstag

akkor most a haverodén léptél be miután visszajöttél készenléti állapotból, mert akkor nincs probléma, vagy a sajátodén, ez esetben meg nem értem a probléma mibenlétét... ha haverodnak érkezett 6 email, azt a te MSN-ed nem jelezheti.

(#2354) HaKo válasza Bencom ™ (#2353) üzenetére


HaKo
aktív tag

Én MSN-emmel, de nem az MSN-jelez hanem a Windows. Vagyis az is csak úgy amikor készenléti állapotból visszatérve windowsos felhasználói fiókomra kattintok akkor ott kiírja ugye h hány program fut, és az felett írja hogy 6 üzenet van. És ha odahúzom az egeret akkor az ő msn címét írja h arra jött. De most azóta már töröltük minden üzenetét és még mindig kiírja. :F Ezt nem értem. :F

[ Szerkesztve ]

(#2355) Bencom ™ válasza HaKo (#2354) üzenetére


Bencom ™
őstag

és azóta nem is volt újraindítva a gép? csak készenléti állapotba meg vissza? én se nagyon értem, hogy miért lehet... nem frissíti az állapotot, valszeg ez a baj de az okát nem tudom.

(#2356) HaKo válasza Bencom ™ (#2355) üzenetére


HaKo
aktív tag

Volt azóta újraindítva többször is...én sem értem mi lehet. Azért köszi. :) Lehet hogy majd pár nap után eltűnik. :D

(#2357) Bencom ™ válasza HaKo (#2356) üzenetére


Bencom ™
őstag

lehet... de elméletileg már újraindítás után is el kellett volna... elméletileg meg sem kellett volna történnie :DDD

Egyébként lehet hogy pont az a baj hogy nincs nyoma a gépen a haverod MSN címének, így egyszer bejelezte de mivel a forrás eltűnt, így ezért nem frissül... de lehet hogy hülyeséget mondok, késő van már... :DDD

(#2358) HaKo válasza Bencom ™ (#2357) üzenetére


HaKo
aktív tag

Azóta bejelentkeztünk újra haverom címével a gépemen de akkor sem tűnt el... És nem találtunk rá semmi megoldást... mindegy majd elfelejti egyszer... vagy legkésőbb akkor amikor újrarakom a Windowst... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2359) Bencom ™ válasza HaKo (#2358) üzenetére


Bencom ™
őstag

hát egen :DDD legutolsó megoldásnak megteszi :DDD tényleg lövésem sincs, mitől lehet akkor :F

(#2360) Füge007


Füge007
senior tag

Sziasztok!

Ma indításkor feljött egy ujabb programverzió ablak, rákattintottam felraktam az MSN 8 verzióját. Azóta nem tudok csatlakozni, hibaüzenet 80048820 bővitett hibaüzenet 80048418. Tüzfalat kikapcsoltam akkor sem megy. Automatikus frissítések ki-be akkor sem. Most totál ranácstalan vagyok. Ja a barátomnál ugyanez a szolgáltató van ott megy.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2361) Füge007 válasza Füge007 (#2360) üzenetére


Füge007
senior tag

Megoldódott!

Visszaraktam a 8.1 verziót, és innen nem is frissítek, ez gond nélkül megy.

Füge

(#2362) azbest


azbest
félisten

Most vettünk észre egy kellemetlen változást msn-ben. 8.5ös verziót használunk egyébként. Nekam kizárólag az ms progija van fenni, nincs plus vagy más hasonló feltéve rá. (Lehet hogy a szervereik máshogy kezelik a dolgokat, vagy frissülnek a kliensek is, mert ugyanez a verzió ugyanezen a win telepítésen nem így működött régebben)

Ha rejtett módban kapcsolódsz, akkor is meg tudnak szólítani mások. Tehát rögtön megkapod az üzenetet. Ez még nem is lenne nagy baj (régebben elvesztek az üzenetek amiket ilyenkor küldtek, csak ha valóban offline voltam és a rendszer is úgy gondolta, akkor kaptam offline üzenetet), de felugrik az ablak amiben a beszélgetőtárs ír, akár meg volt már nyitva akár nem. Tehát az az ablak ugrik előre ha rejtett müdban vagyok és ír nekem valaki.

Képes kiugrasztani játékból is... alapvetően kellemetlen hogy átveszi a fókuszt. Ismétlem, csak akkor ha rejtett módban kapsz üzenetet.

Másik butaság amit tapasztaltam, hogy játék közben nem jelzi hanggal hogy keresnek, pedig direkt beállítottam hogy teljes képernyős programoknál se legyek elfoglalt állapotú (és azt hiszem nem is vagyok az), de a hangot némítja úgy tűnik.

Azért elég ciki és primitívek ezek a hibák szerintem, arról nem is beszélve hogy csak akkor menti a logot ha kézzel bezárom az ablakot... miért nem tudja mondjuk 5 percenként vagy folyamatosan ahogy kapom... áhh..

[ Szerkesztve ]

(#2363) cettlee


cettlee
őstag

hali. nemtom felrakni a 8.5 öt mer a microsoft updattel valami gáz van. neszexp-t használok.

WindowsUpdateAgent30-x86.exe --> ezt is telepitettem de semmi változás

(#2364) sziada5925 válasza cettlee (#2363) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Windows Installer 3.1 is fel van telepítve? Ez a csomag is kell hozzá.

Üdv: Ádám

(#2365) cettlee válasza sziada5925 (#2364) üzenetére


cettlee
őstag

köszi megoldodott már:D felraktam 1 régi msnt és abbol tutdta magát frissiteni 8.5re

(#2366) sziada5925 válasza cettlee (#2365) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Rendben :))

Üdv: Ádám

(#2367) Ugocsa


Ugocsa
csendes tag

Hali!

A Windows Live Messengerem (8.5.1302.1018-as verzió) néha fogja magát és felpörgeti a procimat 60 fok fölé. Miért? Ha ekkora gépigénye lenne, akkor folyamatosan magas hőmérséklet lenne nem? :U

Fur furem cognoscit!

(#2368) sziada5925 válasza Ugocsa (#2367) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Biztos, hogy ettől van?

Üdv: Ádám

(#2369) cettlee


cettlee
őstag

lenne még 1 idegesítö problémám:

[link] ------> [link]

angol nyelvü xp-t használok sp3-al de sp3 elött is volt ilyen baja.más programba nem vettem észre hasonlót.

(#2370) cettlee válasza cettlee (#2369) üzenetére


cettlee
őstag

asszem megvana probléma
ezzel lehet valamit csinálni ugye?:Ditt kéne lenni magyarnak is ha jol sejtem és akkor megoldodik.

(#2371) Ugocsa válasza sziada5925 (#2368) üzenetére


Ugocsa
csendes tag

Néztem a futó folyamatokat. Csak az MSN ment. Meg persze a rendszer üresjárat. :)

Fur furem cognoscit!

(#2372) Csedit


Csedit
aktív tag

Sziasztok!
Most én kérek segítséget. Mint köztudott még mindig 7.5-ös messengert használok, ezért a 8-5 nem minden részletében vagyok otthon.
Felveszek egy partnert, a másiknak aki 8-5-tel van fennt jelez valamit? A 7-5 szépen visszajelez, hogy valaki fel akar venni, 8.5-tel is teszteltem nekem nem jön visszajelzés..
Ha felveszem 8.5-ről akkor már látjuk egymást.
Ennek így kell lennie??

(#2373) Bencom ™ válasza Csedit (#2372) üzenetére


Bencom ™
őstag

ha felvesznek, minden esetben jeleznie kell hogy felvettek... ennél érdekesebb hogy nekem jelzett hogy felvettek, de a listámon egyetlen új név sem keletkezett :DDD

(#2374) Csedit válasza Bencom ™ (#2373) üzenetére


Csedit
aktív tag

Hát ez az, próbálgattam, felvettem nem jelzett, a másikról is felvettem, sehol nem jelzett, aztán egyszer csak mindkét név online lett.
Kezdtem előről, töröltem mindenhonnam, mindkettőt, újra felvettem, egyszer csak jelzett...
Ezt a 7.5-el soha sem tapasztaltam.

(#2375) Bencom ™ válasza Csedit (#2374) üzenetére


Bencom ™
őstag

akkor egyéni probléma, mert nekem jelez ha felvettek... nincs ötletem, mivel velem mondom, egyszer az ellenkezője fordult elő, de ilyen soha....

(#2376) HaKo válasza Bencom ™ (#2359) üzenetére


HaKo
aktív tag

Na ma már láttam hogy eltűnt. :D
Kicsit lassan de sikerült a Windowsnak elfelejteni azt a 6 üzit. ;)

(#2377) Bencom ™ válasza HaKo (#2376) üzenetére


Bencom ™
őstag

igen... egy valamit legalább nehezen felejt el a winfos... a hibákat... minden mást könnyen :DDD

(#2378) Shadows


Shadows
senior tag

Kéne egy kis segítség!! Történt velem egy kis csalás, és mielőtt arendőrségre mennék azelőtt szeretném visszakereni az illetőt ha van rá mód és lehetőség.
Kerestem mindenféle ipmonitorozó progit találtam is de az a baj hogy mi msn-en beszéltünk és ugy kéne valahogy. Azt tudom hoigy az illető misolci ősuli koleszából írt csak nem 100% és nem tom honnan. Ezt szeretném viszakeresni. Ha lehet!! van rá lehetőség??

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2379) Bencom ™ válasza Shadows (#2378) üzenetére


Bencom ™
őstag

ha a topic-ban visszakeresel (lehet szavakra keresni) akkor találsz olyat ami fájlküldéskor le tudja nyomozni, de amúgy nem.

(#2380) Shadows válasza Bencom ™ (#2379) üzenetére


Shadows
senior tag

volt fájlküldés!!! tehát akkor ugy meglehet találni???

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2381) Bencom ™ válasza Shadows (#2380) üzenetére


Bencom ™
őstag

ha volt akkor nem. Kell a progi, és mikor megvan, úgy kell neki küldeni vmit hogy lenyomozd... de én nem használok ilyeneket, szóval nem tudom pontosan hogy kell használni...

(#2382) Elmör


Elmör
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam leírom, hátha más is tapasztalja: MSN Live-on nekem néha bejön egy-egy embertől ablak, benne angol nyelvű írás, hogy fogadd el a fájlt. Persze az elején nem fogadtam el, de annyira idegesített egy idő után, hogy végülis elfogadtam. Erre létrehozott egy fájlt a C:-n, de nem ahova szokta rakni (beérkező fájlok) hanem külön és 7-8 szám volt a fájl neve, mintha indító fájl lenne. Rákattintottam, erre létrehozott egy másikat is. Aztán mégegyet és mégegyet, szóval itt már teljes egészében tudtam, hogy vírus lesz a bestia, a Nod32 be is riasztott, aztán hiába töröltem le, akkor is megmaradhatott valahol, mert fagyogatott a gép, ment is a reinstall.

A legérdekesebb, hogy az emberkével beszéltem telón és ő azt állítja, hogy nem látta, hogy küldött volna nekem a rendszer üzenetet tőle. Ez ellen hogy lehet védekezni? Persze azóta tiltólistán van, de ez így nem teljesen oké. Mondtam neki, hogy reinstall, de nem ment bele. :DDD Ha viszont nem oldja még, akkor nem engedem fel, mert nem jó móka hetente újrarakni a gépet. :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#2383) Bencom ™ válasza Elmör (#2382) üzenetére


Bencom ™
őstag

egyszerű. nem fogadod el és kész.

Nekem is küldözgeti valaki, ő sem látja, sima MSN vírus, párszor már volt itt fenn...

(#2384) Loretto válasza Elmör (#2382) üzenetére


Loretto
veterán

Az ilyent semmilyen esetben sem szabad elfogadni, főleg, ha a partner offline-nak látszik. Legalább többször nem futsz bele iylenbe.

Soirée...

(#2385) Apollyon


Apollyon
Korrektor

"...MSN Live-on nekem néha bejön egy-egy embertől ablak, benne angol nyelvű írás, hogy fogadd el a fájlt."
Az ilyen és ehhez hasonló "támadások", zavarások már a listámon lévőktől érkezik, vagy olyantól aki nincs is a listámon?

Mert ha mondjuk (csak a példa kedvéért) törlöm egy ismerősömet a listáról, viszont nem tiltom le akkor ő továbbra is lát bejelentkezve és tud is írni nekem? Viszont ha bezárom akkor már én ugye nem tudok neki írni csak ha ő megint "rámnyit".

Igazság szerint ezt azért kérdezem mert nekem kb 40-45 ember van msn listámon akikből kb olyan 10-15 általában inaktív. Megbízok bennük szal ezek szerint jobban oda kéne figyelni ki mit küldözget.....?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2386) Elmör válasza Apollyon (#2385) üzenetére


Elmör
senior tag

Nekem csakis a listámon lévőktől jött és amikor aktívak voltak. :(((

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#2387) 7 válasza Apollyon (#2385) üzenetére


7
addikt

Mert ha mondjuk (csak a példa kedvéért) törlöm egy ismerősömet a listáról, viszont nem tiltom le akkor ő továbbra is lát bejelentkezve és tud is írni nekem?

Igen.

(#2388) Bencom ™ válasza Elmör (#2386) üzenetére


Bencom ™
őstag

nekem már küldött olyan is aki nem volt éppen elérhető. de akinek annyi esze van, hogy egy angol szöveggel megelőzött zip filet elfogad.... hát bocs de az meg is érdemli :DDD

(#2389) Elmör válasza Bencom ™ (#2388) üzenetére


Elmör
senior tag

Oks, egyszer elfogadtam, de sejtettem mi lesz. :D
Csakis azért tettem, mert már 1000-szer felbukkant az ablak. :(((
Azóta minden ismerősömnek megírtam, hogy vigyázzon ezzel. :B

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#2390) Bencom ™ válasza Elmör (#2389) üzenetére


Bencom ™
őstag

hát igen, valszeg már te is küldözgeted, anélkül hogy tudnál róla....
alapszabály, hogy ismeretlen helye mutató linkre nem kattintasz anélkül hogy rá nem kérdeznél mi az, zip vagy rar vagy egyéb fájlt sem fogadsz el anélkül hogy megkérdeznéd, mi az?

szerintem ezt mindjárt bele is iratom az első hsz-be... vagy Loretto, ha már itt jársz, megcsinálod?

[ Szerkesztve ]

(#2391) DelArco


DelArco
aktív tag

Hali!

Lenne egy kis problémám az msn-el remélem tudtok segíteni.
ha jól tudom a legfrissebb msn live van fenn a gépemen.
Nos a hiba annyi hogyha elindítom a webcamot akkor a processzorhasználat azonnal 100%-ra ugrik fel. Ha megnézem a feladatkezelőt az msn prociigénye úgy 60-70% között mozog ami azért kicsit soknak tűnik nekem. Ha csak simán beszélgetek vkivel msnen webcam nélkül vagy pl csak beszélgetünk mikrofonal akkor semmi gond nincs elhanyagolható a procihasználat. Amikor megnyitom a webcamot akkor azonnal felugrik 60-70%-ra. Nem igazán értem mi lehet a baja sztem a gépnek és a netnek elégnek kellene lennie hozzá( 8Mbit adsl és 3700+ és 2gb ram)
Mi lehet a hiba? :Y

Youth hides the key to salvation

(#2392) Bencom ™ válasza DelArco (#2391) üzenetére


Bencom ™
őstag

ha a net nem elég hozzá, a procinak akkor sem kellene felugrania annyira, csak a sávszél lenne túlterhelve... nem tudom mitől lehet... esetleg tűzfalbeállítások? Vagy túl sok beépülő modul, esetleg vírus?
MSN reinstallal próbálkoztál?

(#2393) DelArco válasza Bencom ™ (#2392) üzenetére


DelArco
aktív tag

tűzfalnál sztem engedélyezve van az msn. be van téve az engedélyezett progik özé az messenger live meg a messenger livecall vagy mi. gondolom ez utóbbi jelenti a webcamerát talán.
beépülő modulok alatt mit értesz?
vírus sztem nincs. se a spyware terminator se a nod32 nem talál semmit
msn újratelepítve nme lett régóta már de most tette fel magának ezt a legfrissebb verziót..bár igaz hogy az elözőnél is vacakolt már.

egy teljesen hülye kérdés: ha letörlöm az msnem akkor eltünik belőle az összes kis összegyűjtögetett emontikonom meg iylesmim? nem mintha oylan fonotsak lennének csak kérdem :R

Youth hides the key to salvation

(#2394) Lejszi


Lejszi
senior tag

Egy kérdést akartam feltenni, de már az #1 HSZ-ben megkaptam rá a választ :))
thx :R

(#2395) Bencom ™ válasza DelArco (#2393) üzenetére


Bencom ™
őstag

igen el, ezért van progi hogy kimentsd őket.

akkor nem tudom mi baja lehet...

(#2396) 7 válasza DelArco (#2393) üzenetére


7
addikt

Milyen addonokat használsz? Az Plus! pl. egy irdatlan nagy resource hog, a Discovery szintén.

(#2397) venember83


venember83
nagyúr

Lenne egy apró problémám, igaz yahoo messengerrel, de hátha erre is tudja valaki a megoldást:

Messenger mailes linkjére kattintva nem akar bejelentkezni postafiókomba, ez az üzenet fogad. Cookiek törlése már megvolt, nem segített. FF az alapértelmezett böngésző, eddig működött. Ötlet? Köszönöm.

(#2398) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Nem bírom felrakni az masn-t a friss windowsra mit kell csinálni???
ezt a linket küldi amikor le akarom frissíteni az msn-t: [link]

(#2399) Bencom ™ válasza spyduck (#2398) üzenetére


Bencom ™
őstag

első hsz-ben megtalálod a legfrissebb MSN verziót, onnan próbáld meg feltenni.

(#2400) spyduck válasza Bencom ™ (#2399) üzenetére


spyduck
nagyúr

azzal próbáltam! vmit frissíteni kell, de mit?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Live Messenger (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.