Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Nabu válasza balco (#700) üzenetére


Nabu
aktív tag

Persze kiküszöbölhető, íme a megoldás: [link]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#702) ballington


ballington
addikt

Hello!
Lehetőség van rá, hogy ha újratelepítem a rendszert, akkor megmaradjanak a leveleim?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#703) Nabu válasza ballington (#702) üzenetére


Nabu
aktív tag

Mentsd ki a következő mappát: C:\Documents and Settings\''windows felhasználóneved\Application Data\Thunderbird\Profiles\''TB felhasználóneved'' (vagy .default)\Mail

Ebben benne van az összes leveled, előtte érdemes a fájl menüben a mappák tömörítésére kattíntani!

Létezik kiterjesztés is rá (magyarul), de nem birkózik meg a magyar karakterekkel (őűúí...): [link]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#704) balco válasza Nabu (#701) üzenetére


balco
aktív tag

thx

(#705) ballington válasza Nabu (#703) üzenetére


ballington
addikt

Ez eddig rendben van, de az újratelepítés után hogyan tudom újból megnézni őket?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#706) attiLANte válasza ballington (#705) üzenetére


attiLANte
tag

Most lusta vagyok leírni - különben is, Sil már régebben megtette (#256). Bővebben:[link]
Így nem csak a leveleid maradnak meg, hanem az összes beállításod (postafiókok, jelszavak, stb.) is.

(#707) nofreenick


nofreenick
aktív tag

üdv! 2 problémám lenne, lécci segítsen aki tud!
1. win reinstallnál mindig csinálok backup-ot az ff-ről és a thunderbird-ről, de tb-ben hiába töröltem ki korábban a nayg méretű leveleimet, és van a postafiókban néhány megányi levél, a backup file 2-300mega (backupot a MozBackup 1.4.2-vel csinálom)
2. az utolsó ilyen backup óta akárhányszor megnyitom a tb-t, mindig 40-50mp mire megnyitja a postafiókot... ez mitől lehet? (ezt most csinálta először)

(#708) ballington válasza attiLANte (#706) üzenetére


ballington
addikt

Ok, megértettem. Köszi.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#709) Sil válasza nofreenick (#707) üzenetére


Sil
senior tag

1.: Véglegesen törölted azokat a nagyméretű leveleket? Azaz Fájl menü / Mappák tömörítése is megvolt?

(#710) nofreenick válasza Sil (#709) üzenetére


nofreenick
aktív tag

igen, de megint 1 230megás backup filet csinált, amit a levelek nem indokolnak...

(#711) nofreenick válasza nofreenick (#710) üzenetére


nofreenick
aktív tag

kimenő üres, bejövőben 24db levél van, ezzel szemben a jobb alsó sarokban Összes: 5321
hogy lehetne ezt kipucolni? :F

(#712) RAM válasza nofreenick (#711) üzenetére


RAM
őstag

5321 levél nem kevés...

Csak tisztán

(#713) nofreenick válasza RAM (#712) üzenetére


nofreenick
aktív tag

igen, de hol van ez az 5321 levél? mert én csak itt látom, így törölni sem lehet :O

(#714) Shim válasza nofreenick (#713) üzenetére


Shim
őstag

rejtett fájlokat ugye látod? bár...hülye kérdés, akkor nem látnád az application data mappát se.
nekem is csinált már ilyet a windows, hogy egy mappára azt írta, van benne 8Gb, közben üres volt :Y

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#715) nofreenick válasza Shim (#714) üzenetére


nofreenick
aktív tag

persze... meg olyanról még nem is hallottam, h rejtett levél :) (persze attól még lehet)

amolyan botcsinálta megoldásként tudom exportálni azt a 24 levelet valahogy? utána a köv backupnál a leveleket nem archiválnám, csak a kiterjesztéseket, beállításokat...

(#716) nofreenick


nofreenick
aktív tag

up :O

(#717) rdi


rdi
veterán

Valamilyen általam ismeretlen okból belassult a levelezőm. Már kompaktáltam a foldereket stb, mégis...

Fej! Tor! Potroh!

(#718) nofreenick válasza rdi (#717) üzenetére


nofreenick
aktív tag

folyamatosan lassú, vagy csak induláskor, amíg betölti a könyvtárakat? mert nekem is hasonló a problémám, de nekem csak a beolvasás nagyon lassú, és eddig nem csinálta ezt...

(#719) rdi válasza nofreenick (#718) üzenetére


rdi
veterán

lassú a könyvtárak betöltése, lassú a levelek törlése.mozgatása

Fej! Tor! Potroh!

(#720) Killberk


Killberk
aktív tag

Az normális hogy 25 megát foglal Thunderbird, akkor is ha le van kicsinyítve system tray-be? Én meglehetősen sokkalom.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#721) Shim válasza Killberk (#720) üzenetére


Shim
őstag

nekem 55 megát eszik jelenleg, szóval te még jól állsz ;)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#722) Killberk válasza Shim (#721) üzenetére


Killberk
aktív tag

Akkor asszem felejtős lesz nekem ez a progi. :(
Azt a funkciót, hogy néha lekéri leveleket, más levelezők kihozzák 1-2 megából. Bár lehet hogy felteszek mellé egy külön mail figyelő progit de hát ez nem túl elegáns dolog. :(

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#723) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Hali!
A kérdésem az lenne, hogy van 1 cég ahol lesz 1 gép amit csak levelezésre használnak és a thunderbird progirt szeretnem rátenni a gondom csak az hogy van 6 ember 6 különböző email cím , azt meg lehet e csinálni a progival hogy mindenki ezt használja de ha letöltik a leveleiket akkor csak a sajátjukat lássák?

hmm...

(#724) Nabu válasza Kiskutya (#723) üzenetére


Nabu
aktív tag

Persze és jelszóval védhető a Profile password kiterjesztéssel!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#725) Kiskutya válasza Nabu (#724) üzenetére


Kiskutya
veterán

És azt hol tudom beállítani?

hmm...

(#726) Kiskutya válasza Nabu (#724) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az a lényeg hogy mindenki csak a saját levelét tudja megnézni!

[Szerkesztve]

hmm...

(#727) Nabu válasza Kiskutya (#725) üzenetére


Nabu
aktív tag

Mindenkinek saját profilt kell létrehozni, ezt a start menü --> programok --> Mozilla Thunderbird --> Profile Manager elindításával tudod megtenni itt mindenkinek névre szóló profilt lehet létrehozni miután ez megvan egyenként beállítod mindenkinek postafiók beállításait majd , ha minden kész tedd fel minden profilhoz ezt a kiterjesztést: [link] itt mindenki beállíthatja magának a jelszavát! (rengeteg kiterjesztés létezik még ehez a levelezőhöz nézz körül lehet, hogy még találsz valamit...[link])

!!!VIGYÁZAT!!! Ha valaki egy kicsit is ért a Thunderbird-höz az tudja, hogy hól tárolja a TB a profilokat és könnyen kiszedheti más leveleit megkerülve a jelszavas védelmet!
Ezért biztonságosabb , ha mindenkinek csinálsz felhasználói fiókot Windowsban ugyan ez is megkerülhető, de ez valamivel komplikáltabb :D

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#728) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Köszi!

hmm...

(#729) Anonimi


Anonimi
csendes tag

Tudom, hogy láma kérdés, de hogyan tudnám +mondani a TB-nek, hogy az egyik postafiókot modemes kapcsolattal érje el?
Előre is thx!

(#730) Anonimi


Anonimi
csendes tag

UP :(

(#731) Nabu válasza Anonimi (#729) üzenetére


Nabu
aktív tag

Nem teljesen értem. A postafiók beállításokban be tudsz állítani pár dolgot, kérlek fejtsd ki bővebben.
A többit mivel érje el?

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#732) Anonimi válasza Nabu (#731) üzenetére


Anonimi
csendes tag

helyi hálózaton keresztül. Az OE-ben is meg lehetett adni, hogy egy adott fiókot modemes kapcsolattal, ill helyi keresztül hálózaton érjen el.

(#733) e_koko


e_koko
csendes tag

Hi,
ha a Thunderbird levélben bármely élő linkre kattintok, nem nyitja azt meg.
Mi lehet az oka?

(#734) Gvara


Gvara
tag

Thunderbird-el tudom szinkronizálni a telefonom bejegyzéseit?

(#735) Sil válasza e_koko (#733) üzenetére


Sil
senior tag

Ellenőrizd, hogy melyik az alapértelmezett böngésző. Nézd meg a Vezérlőpultban is, a Programok hozzáférhetősége és alapértelmezései résznél.

(#736) Sil válasza Gvara (#734) üzenetére


Sil
senior tag

Úgy tudom, egyelőre csak PDA-kkal lehet.

(#737) Gvara válasza Sil (#736) üzenetére


Gvara
tag

Hát ez baj... ;]

(#738) piramis


piramis
csendes tag

nem tudom lekérni a leveleimet, következőt írja ki:

''az emailt nem lehet a postafiokba irni. győzödjön meg róla hogy van írási jogosultsága a fájlrendszerhez és van elég szabad lemezterület az üzenet postafiókba írásához.''
mióta betelt a vinyóm azóta írja ki, de már felszabadítottam pár gigát és a hiba mégis maradt

Kérlek segítsetek! :F :O

(#739) ballington


ballington
addikt

Be lehet állítani valahol, hogy a kimenő üzeneteimnek legyen egy állandó szövege?

Pl: Üdvözlettel:....

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#740) attiLANte válasza ballington (#739) üzenetére


attiLANte
tag

Az Eszközök/Postafiókok beállításai.../Postafiók beállításai - <...> ablakban kipipálod ''A következő aláírás csatolása'' előtti négyzetet, és beírod a kívánt szöveget az aktiválódó szövegdobozba,
vagy a signature switch kiterjesztéssel - bővebben:[link], illetve [link].

Lásd még: #665-672 ;)

[Szerkesztve]

(#741) ballington válasza attiLANte (#740) üzenetére


ballington
addikt

Köszi.

Mennyi mindenre van kiterjesztés. :)

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#742) Gvara


Gvara
tag

A vcard fájlokat nálatok is hulladék módon kezeli?
Ha elküldök egy vcf fájlt, akkor a fogadónál egy ékezetek nélküli sz*r jelenik meg :(

(#743) emitter


emitter
őstag

Új levél íráskor hol tudom beállítani, hogy alapértelmezettként az iso8859-2-t használja?
Nektek mit használ defaultként - nekem a 8859-1-et, de ennek az ékezetes betűi elég gagyik, és mindig rákérdez, hogy tényleg így akarom elküldeni, vagy utf8-ban...ez zavaró

(#744) #57764352 válasza rdi (#719) üzenetére


#57764352
törölt tag

Nekem csak a Beérkezett üzenetek betöltése nagyon lassú és a törlés néha...
Mindjárt keresek rá vhol megoldást...

(#745) Shim válasza emitter (#743) üzenetére


Shim
őstag

tools/options/display/fonts/outgoing mail

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#746) emitter válasza Shim (#745) üzenetére


emitter
őstag

thx! ezt szépen benéztem, pedig vagy 2x is végigszaladtam a beállításokon

(#747) Shim válasza emitter (#746) üzenetére


Shim
őstag

először én is így voltam vele :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#748) Tompie


Tompie
őstag

Az a kérdésem, hogy lehet beállítani jól a tértivevényeket? Mert küldök egy levelet egy másik címemre térvivevénnyel, mikor elolvasom a megérkezett levelet akkor megkérdi hogy a küldő tértivenényt kért küldök e választ, azt mondom igen, de a feladóhoz nem érkezik visszajelzés. Hogy kell beállítani hogy kapjak visszajelzést, ami meg is érkezzen?!

(#749) liksoft válasza nofreenick (#715) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nálam is volt hasonló. Nyitottam egy új alkönyvtárat, oda átmásoltam a leveleket, majd filekezelőből lecseréltem átnevezés mellett a bejövőt az újra. Megszűnt a sok fantom levél.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#750) fradi81


fradi81
veterán

Hali, majd újrarakom a windows és szeretném ha nem veszne el a profil a levelekkel meg mindennel. Elég az Application data könyvtából kimásolnom a thunderbird könyvtárat és reinstall után visszamásolni hogy használni tudjam? kösz
Ja és az Opera böngészőnél hol van a profil, meg a könyvjelzők?

[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.