Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Sil válasza Tompie (#650) üzenetére


Sil
senior tag

Mappák tömörítése. De a Beállításoknál meg lehet adni, hogy ha X KB-nál nagyobb lenne a megtakarított lemezterület, akkor automatikusan tömörítse a mappákat.

(#652) Tompie


Tompie
őstag

Az 1.0.7-eshez használt Minimize to tray kiterjesztés működik az 1.5-el? Ha nem valaki tud adni egy linket ahonnan le lehet szedni az 1.5-höz, ha magyar lenne az még jobb lenne :)
Amúgy az 1.5 mivel tud többet az 1.0.7-nél?

(#653) Sil válasza Tompie (#652) üzenetére


Sil
senior tag

Az nem, külön verzió van az 1.5-höz: [link]

Pl vannak benne új szűrők (tud már automatikus választ meg ilyenek), meg az RSS-támogatás lett benne továbbfejlesztve.

(#654) Nabu válasza Tompie (#652) üzenetére


Nabu
aktív tag

''Amúgy az 1.5 mivel tud többet az 1.0.7-nél?''

A legfontosabb újdonságok:

# Automatikus programfrissítési funkció. A frissítések mérete fél megabájt vagy kisebb lehet. A kiterjesztések frissítése kiforrottabb lett. Gyakorlatilag ez ugyanaz, mint a Firefox 1.5-nél.

# Az automatikus címkiegészítésnél az a címet választja először, amelyre gyakrabban küldünk levelet.

# Helyesírás-ellenőrzés levélírás közben (+ kiterjesztés kell [link] magyar nyelvi szótár)

# Beépített ellenőrző, amely kiszűri a phishing jellegű leveleket

# Javult RRS-támogatás és megjelent a Podcasting támogatása

# A mellékletek törölhetők a levélből (viszont továbbra sem lehet drag and drop művelettel kihúzni egynél többet :()

# Együttműködik a szerveroldali spamszűrőkkel

# Az üzenetszűrők műveletei között megjelent a válaszküldés és a továbbítás

# Kerberos-hitelesítés

# Levélszerkesztés közben automatikusan mentődik piszkozatként a levél

# A levelek kor szerint csoportosíthatók

# A könnyebb használhatóság érdekében áttervezett beállítópanel

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#655) Tompie válasza Nabu (#654) üzenetére


Tompie
őstag

köszi a válaszokat!

(#656) Petie


Petie
veterán

sziasztok.
gondom van ezzel a progival már elég rég óta de már nagyon idegesít.
az a lényeg hogy pl lekérem a leveleket és ha jön új akkor ha arra átkattanok akkor nagyon belaggol a progi. kb 3-4 mp múlva jeleníti meg a levél tartalmát, de ugyanez van ha pl törlöm akkor is 3-4mp múlva törli le. spam megjelölés is ilyen. mi lehet a baj? kicsi a cache-e?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#657) Sil válasza Petie (#656) üzenetére


Sil
senior tag

Mappák tömörítése, esetleg (lásd kicsit lejjebb)?

(#658) CYBERIA válasza CYBERIA (#646) üzenetére


CYBERIA
őstag

Kedves Cyb!

Próbáld meg felhasználói névként a teljes e-mail címedet. Hátha.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#659) Tompie


Tompie
őstag

Még 1 kérdés a címjegyzéket hol tárolja, mit kell lementeni ha át akarom költöztetni egy új profileba?!

(#660) CYBERIA válasza Tompie (#659) üzenetére


CYBERIA
őstag

Címjegyzék:
eszközök->exportálás

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#661) Tompie válasza CYBERIA (#660) üzenetére


Tompie
őstag

THX :)

(#662) Poldi válasza Petie (#656) üzenetére


Poldi
tag

Szia!
Nem vagy egyedül! :((
Tömörítés ide vagy oda, amióta az 1.5 verziót használom borzalmasan lelassult a progi. Az 1.07-el ilyen gondom nem volt.
Sajnos magyarázatot nem tudok. De ha megnézem a memóriahasználatot (pl. egy mezei OE-vel szemben), döbbenet!
Az a baj, hogy ezen kívül számos ''idegesítő'' probléma akad még... :(((

Mellesleg tud valaki megoldást, hogyan tudnám a leveleimet exportálni más levelező számára is emészthető formátumba? Vagy mentegethetek egyenként?

(#663) Petie válasza Poldi (#662) üzenetére


Petie
veterán

az a vicces hogy nekem 1.07 is ilyen volt :(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#664) vvvvvvv


vvvvvvv
csendes tag

kipróbáltam a programot, hát nem gyözött meg, gmail webes felülete sokkal kellemesebb, nem tudom miért nem tudnak kliensnek is vmi hasonlót csinálni
annyira nélkülöztem a gmail egyes szolgáltatásait(a levelet az elözményekkel látom, keresés...), hogy vissza is tértem rá

(#665) Cicero


Cicero
őstag

Hello. Az érdekelne, hogy a Thunderbirdbe hol lehet beállítani aláírást? És képet, mint aláírást belehet tenni? :F

(#666) Cicero válasza Petie (#656) üzenetére


Cicero
őstag

Mennyi memória van a gépben? Lehet, hogy az a gond, bár nállam nem jelentkezett DDR 512/400-al

[Szerkesztve]

(#667) headhunter


headhunter
addikt

A Thunderbird-ben van olyan lehetőség, hogy az e-mail címeket ABC sorrendbe lehessen rendezni a balodali részen.

Most szerintem az azonosítók felviteli sorrendjében vannak.

(#668) Nabu válasza Cicero (#665) üzenetére


Nabu
aktív tag

Ha képpelakarod akkor a Signature Switch kiterjesztést használd ha csak szöveg akkor Postafiokok beállításaiban!

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#669) Cicero válasza Nabu (#668) üzenetére


Cicero
őstag

Kerestem, de nem találtam :( [link]

(#670) Nabu válasza Cicero (#669) üzenetére


Nabu
aktív tag

[kép] [link] [kép] ;)

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#671) Cicero válasza Nabu (#670) üzenetére


Cicero
őstag

Kkk!! Közben én is rájöttem! [kép]

Egyébként ezzel a progival hogyan lehet beszúrni az aláírást? Mert írtam magamnak egy levelet ( :DDD ) CTRL+Shift+A-val bekapcsoltam aztán rákattintottam az aláírás nevére, amit megadtam és ezt szúrta be:

--

ÿØÿà


Elküldtem saját magamnak és ugyanezt láttam, pls help :U

[Szerkesztve]

(#672) Nabu válasza Cicero (#671) üzenetére


Nabu
aktív tag

Gondolom HTML formátumba kell írni, ha képet is akarsz a beállításoknál add meg neki a kép helyét.

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#673) headhunter


headhunter
addikt

#667 ?

(#674) Shim válasza headhunter (#673) üzenetére


Shim
őstag

ja hogy az egy kérdés volt? :DDD legközelebb ne félj használni a kérdőjelet :P

amúgy nem értem mire gondolsz. az address bookra (címjegyzék)?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#675) headhunter válasza Shim (#674) üzenetére


headhunter
addikt

A Thunderbirdben, van mondjuk Kb.:10 e-mail cím (ami lehet 30, 50, stb) és nem abc sorrendben vannak, hanem a postafiókok felviteli sorrendjében. Ha mindegyik kivan nyitva (beérkezett mappa, küldött, piszkozat, kuka,stb.) max 3-4 e-mail azonosító látszik egyszerre.

Ezért kérdeztem lehetséges-e ABC sorrendbe rendezni?

Pl.: Felviszed ezeket a postafiókokat ebben a sorrendben:
zyxv@trz.com
asdf@lko.hu
fgdfgh@khjz.org
lkuzt@sdfgrt.net
htztz@kjhftrz.ch
sdertz@sdfret.it

Ezek a címek ebben a sorrenben lesznek baloldalt, viszont én így szeretném sorbarendezni:
asdf@lko.hu
fgdfgh@khjz.org
htztz@kjhftrz.ch
lkuzt@sdfgrt.net
sdertz@sdfret.it
zyxv@trz.com


Van erre lehetőség, csak én nem találom a beállításokban ? :F


[Szerkesztve]

(#676) Nabu válasza headhunter (#675) üzenetére


Nabu
aktív tag

Úgy mint a többi proginál a fejlécben (''Név'') rákattíntassz és abc sorrendbe van ha a (''E-mail'')-re kattíntassz akkor e-mail cím szerintí abc sorrendbe rakja stb...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#677) Shim válasza headhunter (#675) üzenetére


Shim
őstag

ó, hogy te az accountjaidra gondolsz...így már más.
én nem láttam erre lehetőséget, hogy így rendezd őket. a megoldás, hogy abc sorrendben veszed fel őket (sztem legalábbis)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#678) Petie válasza Cicero (#666) üzenetére


Petie
veterán

1g.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#679) headhunter válasza Nabu (#676) üzenetére


headhunter
addikt

Ez hol található ?

(#680) headhunter válasza Shim (#677) üzenetére


headhunter
addikt


Semilyen más megoldás sincs? (Pl.: A firefox-nál a keresők sorba rendezéséhez van plugin)

[kép]



[Szerkesztve]

(#681) Nabu válasza headhunter (#679) üzenetére


Nabu
aktív tag

Ááááá... Félreértettelek!

Tényleg csak úgy lehet hogy abban a sorrendben veszed fel őket...
(Bocs nemrég keltem és nem olvastam figyelmesen vagy nemtudom...)

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#682) Nabu válasza headhunter (#680) üzenetére


Nabu
aktív tag

Na kerestem neked megoldást: [link]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#683) Shim válasza Nabu (#682) üzenetére


Shim
őstag

ilyenkor illene mellékelni a leírást is hozzá
[link]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#684) Nabu válasza Shim (#683) üzenetére


Nabu
aktív tag

Ahogy elnézem nem sok tudás kell ehez a kiterjesztéshez ezért nem is linkeltem használati útmutatót... Talán egy mappát mozgatni 2 ''gomb'' segítségével mindenkí tud ;) !

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#685) Shim válasza Nabu (#684) üzenetére


Shim
őstag

itt nem arról van szó, hogy nem tudná vki, hogy kell kezelni vagy vmi, csak jó tudni, hogy egyáltalán mit rak fel az ember.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#686) Nabu válasza Shim (#685) üzenetére


Nabu
aktív tag

Ott a pont.
Lényeg hogy mostmár mindent tud!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#687) headhunter


headhunter
addikt


#682 és #683-ra válasz.

Köszönöm a segítséget! (Nabu & Shim) [kép]

A le és fel mozgatásos módszer is jobb, mint a régi állapott (sorrend) volt! :Y

Az ABC-és sorbarendezés 1-2 kattintással, az álom kategóriában marad. :DD



(#688) twollah


twollah
nagyúr

Hogy tudom beallitani az Uzenet szurot a Thunderbirdben?

En igy probalkozom:

Felado tartalmazza @gmail.com

Torles a POP-kiszolgalorol.

Mas, hogyan hasznalja ezt a resz?

Semmi kedvem n+1 szemetet letolteni minden nap.

(#689) Nabu válasza twollah (#688) üzenetére


Nabu
aktív tag

Én ezt a részét másra használom, létrehoztam különböző mappákat pl.. hírlevél, hangposta stb... és beállítom hogy melyik levelemet hová tegye át autómatikusan.

Van a TB-ben levélszemét kezelő ezt kell ''tanítani'' és a nem kívánt leveleket szemétbe helyezi, ha a postafiókod úgy van beállítva, hogy ne tartsa meg a levelet a kiszolgálón akkor onnan letölti, kitörli és, hogy ne foglaljon helyet a HDD-n jobb gombos menűben a ''Szemét'' mappán megadhatod a Megőrzési Házirendben hogy mi legyen a sorsa...
Ez annyiból kényelmesebb, hogy nem kell minden egyes postafióknálmegadni, hogy mi a szemét, míg az általad használt módszernél minden postafióknál létre kell hozz szűrőket és még akkor sem fog mindent kiszedni csak azokat amiket megadtál neki....

Remélem erre gondoltál...

szerk: helyesírás...

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#690) Nabu


Nabu
aktív tag

Esetleg valaki meg tudná mondani, hogy hogyan tudnék új eszköztárat létrehozni?? :F

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#691) twollah válasza Nabu (#689) üzenetére


twollah
nagyúr

A spam resz az mar szinte teljesen be van love.

En arra szeretnem ravenni a Thunderbirdot, hogy NE szedje le a meghatarozott cimrol, domainrol erkezo leveleket, hanem AZONNAL torolje a mailboxombol.

(#692) Nabu válasza twollah (#691) üzenetére


Nabu
aktív tag

Arra jónak kell lennie ugyan én nem vagyok ennyire ''extrém'' hogy egyből törölje előbb letöltöm a fejlécet minden esetben és csak utánna határozom meg a törlést ami akár az egész postafiók is lehet...

Próbáld így: A következő bármelyike illeszkedjen

Dátum / ez utáni / pl: a tegnapi dátum/

Törlés a POP-kiszolgálóról.

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#693) RAM válasza twollah (#688) üzenetére


RAM
őstag

Mirt kell kiszűrni a @gmail.com -ot?

Csak tisztán

(#694) twollah válasza RAM (#693) üzenetére


twollah
nagyúr

Onnan is jonnek a spamek.

Amugy en azonnal spamnek itelek mindent ami ismeretlen cimrol jon, es nem magyar a fejlece.

(#695) RAM válasza twollah (#694) üzenetére


RAM
őstag

Ha gmail.com a feladó és nem magyar fejléc, akkor értem.
És művelet is van a szűrésben? :)

Csak tisztán

(#696) Elrood


Elrood
őstag

Thunderbird-ből vissza lehet szerezni valahogy az egyik fiók jelszavát?
Elfelejtettem, mit állítottam be anyámnak, és másik gépen lévő másik levprogival is elkéne érnem a címét:(.
T-Online email jelszóemlékeztető eddig nem nagyon ment.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#697) Shim válasza Elrood (#696) üzenetére


Shim
őstag

tools/options/privacy/view saved passwords/show passwords

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#698) Elrood válasza Shim (#697) üzenetére


Elrood
őstag

thx

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#699) Nabu válasza RAM (#695) üzenetére


Nabu
aktív tag

Én sem értem igazán, mert ilyen opció nincs benne, tehát a kérdés még mindig az, hogy honnan tudja hogy az összes szemét?? :F

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#700) balco


balco
aktív tag

Valahol olvastam még nyáron-ősszel, hogy a minimize to tray kiterjesztés bugos és indításkor nem teszi le tálcára. Ezt sikerült már megoldani? Mert most nekem pont ezt csinálja meg a haveromnak is.
Van valami ötlet erre?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.