Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) gagarin70 válasza Shader (#900) üzenetére


gagarin70
tag

Köszönöm!

Végigolvastam az 1.6-os ROM topikot és mindenki lelkendezik, milyen király a cucc. Hát, megpróbálom feltenni, bár még nem csináltam ilyet... a házat csak nem gyújtom fel vele :)

(#902) #79335424 válasza Shader (#899) üzenetére


#79335424
törölt tag

A "CWM bázisú ROM" kifejezés szerintem teljesen értelmetlen. A ROM -nincs összekapcsolva a CWM -mel. A recovery egy partíció, amire "bármi" flashelhető ROM -tól függetlenül (pl. Android - Picuntu Linux dualboot esetén a Linux kernelét kell a recoverybe flashelni. Ebben az esetben Android alatt a "reboot recovery" a Picuntu indítását jelenti). Ha Te a Finless -t úgy Flasheled, hogy a "recovery" -nél egy hozzá való CWM -et tallózol be, akkor lesz "CWM bázisú ROM" -od. 3066 -on még ennyi sem kell, egyszerűen felmásolod a mikroSD -re a CWM -et, és "update" -ként települ ("Samusan" no Wipe). Sajnos, 3188 -on a mikroSD -s update nem működik out of the box, így arra marad a PC -s lehetőség. Elvileg terminálból is megoldható. Ennek a módszernek Neomode a motorja a Freaktabon.
Az SGS 2 -t elég behatóan ismerem, sokáig futott nálam GB -vel, most pedig Wanam JB -vel használom (AOSP alap). Soha nem hallottam futó oprendszer alatt végrehajtott Nandroid mentésről. Olyan van, hogy beállítod és elindítod a mentést, majd a teló elvégzi automatikusan. De ekkor is ki kell kapcsoljon, hisz a CWM a recovery -ben van, annak eléréséhez pedig reboot kell. Egyébként nem értem, hogy miért nem tudod elérni.
1.: Custom romokban szokott lenni leállító alkalmazás. Annak van recovery -ben indító opciója.
2.: Titanium Backup menüjében is van ilyen lehetőség.
3.: Android Terminal Emulator. Megnyitod, beírod:
su
majd enter. Aztán:
reboot recovery
majd enter. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#903) Shader válasza #79335424 (#902) üzenetére


Shader
aktív tag

Az S-II-n a "futó" op.rendszert úgy értem,hogy mint app elindítva, backup, aztán természetesen recoveryben mentett.

--- Sent from mobile device ---

(#904) Shader


Shader
aktív tag

Közben jobban megnézve a Hybrid FW 2.0.3 beta CWM recovery-s.

--- Sent from mobile device ---

(#905) dzsoni999


dzsoni999
csendes tag

Segítségeteket kérem. Beszereztem egy MK809-es tv boxot. (RK3188 Android 4.2.2, 2/8 Gb, BT) A profibb játékok irányítását hogyan tudom megoldani? Bármilyen megoldás érdekel. (air mouse, tablet, joy pad, más..) Egyenlőre csak egyszerű egérrel használom, az meg elég kevés játék kezelésére alkalmas.

(#906) Shader válasza dzsoni999 (#905) üzenetére


Shader
aktív tag

Megoldhatod Sony Dualshock 3 gamepaddal, ez BT-s. Kell hozzá a Playról a Dualshock app( 525Huf), elindítod, USB-n összedug, driverek felmennek, USB lehúz. A beállításokban a Syxaxis-nál (nyelv és bevitel) átállítod natív gamepadra. És játszol.
Vagy valamilyen más gyártmányú rádiós gamepaddal. (Lehetőleg 2,4GHz-es legyen) pl. Logitech 710.

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#907) géeles válasza dzsoni999 (#905) üzenetére


géeles
aktív tag

G910 Wireless BT Gamepad Game Controller

[link]

Én ezt venném...

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#908) winchi


winchi
újonc

MK908-ra felraktam Bob Romját (1.6). A készülék nem csinál semmit, el sem indul, a kék led világít.Megpróbáltam másik Rom-ot felrakni, minden rendben megy a Flashelés alat, sikeres, minden ok.DE nem indul. Sima fekete képernyő és semmi. Többféle romot próbáltam, mindkét flashelési módszert kipróbáltam, minden renben megy. DE nem indul el a készülék.
Mi lehet a baja?
Egyelőre gyári 2A tápot használok, még nem jött meg a 3A-s. Lehet, hogy ez a gond? A gyári rommal működött a 2A-s, igaz ha valami erőpróbáló dolgot indítottam akkor ujra indult, de netezni, filmezni lehetett.
Megpróbáltam másik mini USB kábelt, így sem megy.
Ha valakinek van jó ötlete, azt nagyon megköszönném! :R

[ Szerkesztve ]

(#909) dzsoni999 válasza Shader (#906) üzenetére


dzsoni999
csendes tag

Ez ugyanígy működik USB-s joy pad-del? Mert az van. Létezik valamilyen általános androidos driver ezekhez? Esetleg air mouse-al tapasztalatod nincsen?

(#910) winchi


winchi
újonc

Szétszedtem a készüléket, hogy megnézzem az alaplapon melyik változat van nekem a V1 vagy a V3.
Meglepetés!
Nem találtam semmilyen feliratot, aminek rajta kellett volna lennie. Gogli-képek, vajon mi lehet ez.
Megtaláltam!
Ricomagic MK802iv. a benti panel.Ezért nem müködtek a 809-es romok.
Magyar oldalon nem találtam még semmit erről a problémáról, de nem csak én vagyok ezzel. Angolul van még.
Nekiállok utánaolvasni milyen romok stb. vannak ehhez a cucchoz.

Beszámolok még a tapasztalatokról.

Ja! A 220volt-ban vettem MK908-nak, papírokkal, garanciával. Most akkor mi van?

(#911) dzsoni999 válasza géeles (#907) üzenetére


dzsoni999
csendes tag

Köszönöm. Ehhez is találok a Play-en drivert?

(#912) Shader válasza dzsoni999 (#909) üzenetére


Shader
aktív tag

USB-vel szerintem nem kell külön progi. Telepíti a saját drivereit, a nyelv és bevitel menüben kiválasztod, (vagy csatlakoztatáskor fel is ajánlja). Aztán ott az albeállításoknál lesznek még lehetőségek. Ha van, állítsd natív gamepadra. De lehet, hogy bekonfigurálja alapból magát.
Air mouse-ról nincs tapasztalatom, de ezzel szemezgetek: [link]

--- Sent from mobile device ---

(#913) Shader válasza winchi (#910) üzenetére


Shader
aktív tag

Itt vannak a Freaktabos ROM lelőhelyek: [link]
Sztem próbálgatsd a ROMokat, ha feléled, nyúzzad, ha megtetszik, megtartod.
Ha nem éled fel, 8 napon belül küldd vissza (ha nem kell, mielőbb írj nekik mailt, és hívd fel őket, mert onnantól már nem ketyeg az óra).

--- Sent from mobile device ---

(#914) gagarin70


gagarin70
tag

Megpróbáltam flashelni az MK908 II-t, de nem jártam túl sok szerencsével. Mindenben követtem a readme file tanácsait, beléptem, rendszer felismerte flash módban, rátoltam a sima 720-as romot, nem változtattam semmin, szépen végigfutott, rédugtam a TV-re és semmi.... megpróbáltam megint - megint semmi. Nem észleli a TV (még ha a készülék fut is).
Rátettem az 1.5-ös romot, ugyanez a helyzet.

Mit javasoltok?

Valamit elcsesztem, vagy próbálkozzak más romokkal? Ha igen, mivel?

Nem hiszem, hogy van különbség a 908 és a 908 II között... vagy tévedek?

Van olyan, akinek ugyanilyen készüléke van és sikerült a flash? Hol lehet a hiba?

Köszi!!

(#915) #79335424 válasza winchi (#910) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gondolom, bekapcsoltad gyári rommal, nem egyből flasheltél. Milyen volt az asztal? A Riko egy jellegzetes launcher -t használ. Kékes szegélyű ikonok és bazi nagy egérmutató. Ja, és ami még fontos! RTL modulos (2013. juli előtti gyártású), vagy AP modulos (juli utáni gyártású)? Korábban leírtam, hogy mi az alaplapon a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#916) gagarin70 válasza #79335424 (#915) üzenetére


gagarin70
tag

>Gondolom, bekapcsoltad gyári rommal, nem egyből flasheltél.

Ez igy van, megnéztem, kiváncsi voltam... nem kellett volna?
Hát, hogy milyen volt az asztal, arra nemigen emlékszem, de jobban megnézve pont olyan volt, mint ez itt: http://www.youtube.com/watch?v=5s8JdNniV8E

Bazi nagy kurzor, ja, az volt.

>RTL modulos (2013. juli előtti gyártású), vagy AP modulos (juli utáni gyártású)? Korábban leírtam, hogy mi az >alaplapon a különbség.

Huhh, erről fogalmam nincs. októberben rendeltem a Geekbuyingtól, akkor feltételezhetően már az újabb, nem? Vagy ennek semmi köze hozzá?
Egyébként mi a jelentősége, x ROM egyikkel megy, másikkal nem?

Kösz!

(#917) RVR400


RVR400
veterán

Tud valaki jó és működő mozgásérzékelős játékokat? Pl olyat, mint amilyenek az MK808B-n vannak.

(#918) #79335424 válasza gagarin70 (#916) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, most egy pillanatra engem is megkevertél. :) Az a hozzászólás nem Neked szólt! :)

[ Szerkesztve ]

(#919) fila


fila
senior tag

Ha veszek egy új K360 logitech bill-t, ami a PC-re lenne kötve, össze fog akadni az ugyanabban a szobában lévő TV-Stickre kötött K400-al? Lehet majd egyszerre használni a kettőt, anélkül, hogy zavarja egymást?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#920) Shader válasza fila (#919) üzenetére


Shader
aktív tag

Össze nem fognak akadni, de mivel mindkettő 2,4GHz-en megy,és tudtommal nincs külön valamiféle kódjuk, ezért, miközben dolgozol mondjuk a Pc-n, egy-két progit elindítol a sticken, és viszont... :DDD

--- Sent from mobile device ---

(#921) fila válasza Shader (#920) üzenetére


fila
senior tag

akkor nem szabad logitechet vennem a pc-hez....

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#922) winchi válasza #79335424 (#915) üzenetére


winchi
újonc

Megoldódott minden!
Működik!
A Rico hivatalos oldaláról leszedtem a megfelelő rom-ot, AP6210
Neomode custom rom.
Minden király csak akadozik a wifi.
Kipróbáltam több kernelt is de nem javult.

Hétfőn v kedden megjön a 3A-es táp, remélem megoldódik a probléma, wifi meg az ujraindulás.

(#923) winchi válasza gagarin70 (#914) üzenetére


winchi
újonc

Valószínűleg ugyan az a probléma nálad is mint nálam.
Nem a 908 alaplap van benne.
Szedd szét, nézd meg és ha nem írja az alaplapon, hogy MK908 V..., akkor Rico-s van neked is.

http://www.rikomagic.com/en/download/download_22_1.html

Válasz ki a neked megfelelőt AP vagy RTL
Rakd fel és menni fog.
Kíváncsi vagyok milyen lesz a wifi, nálam nagyon akad, szétkapcsol.

(#924) #79335424 válasza Shader (#920) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dehogynincs különböző kódjuk! Az eccerű adaptereknél van x kód (frekvencia) és ezeket variálják. Szóval van kód, de ettől még összeakadhat, ha épp két, egyforma kódolású találkozik. A Logitech egy más kérdés. Nekik van valami multiizé (nem jut eszembe a neve) technológiájuk, ami egy vevővel, több eszköz vezérlését teszi lehetővé. Utána kell nézni, hogy azokban (mert nem mindegyik ilyen) van -e valami külön "összebarátkoztatási" eljárás. Ha nincs, akkor ott nagy valószínűséggel lehet galiba.

(#925) gagarin70 válasza #79335424 (#918) üzenetére


gagarin70
tag

Igazad van, már látom, én kérek elnézést :)

(#926) gagarin70 válasza winchi (#923) üzenetére


gagarin70
tag

Szétberheltem a cuccot, de nem tudom, mit hol kellene keresni.... inkább csináltam egy-egy képet a két oldaláról :D

Ez az egyik oldal és ez a másik oldal.
(Bocs, nem túl jó mobilos képek.)

Most akkor én mit vettem?

Egyébként valószinűleg igazad van, mert a bootolás első képe az ez a logo.

Node az általad linkelt oldalon nem MK908 ROM van... akkor nem is azt a kütyüt kaptam?

Ja, tegnap feltettem a Lewy HFW 2.0.3-as Romot, az megy, de nem vagyok vele igazán megelégedve, nem szép a képe és sokszor újrainditja magát.

Köszi!

(#927) gagarin70 válasza gagarin70 (#926) üzenetére


gagarin70
tag

Ja, és úgy tűnik ezen a linken épp nem lehet letölteni azt a 802 IV.... akármilyen ROM-ot.

http://www.rikomagic.com/en/download/download_22_1.html

(#928) gagarin70 válasza gagarin70 (#927) üzenetére


gagarin70
tag

Errúl mi a vélemény?

http://www.freaktab.com/showthread.php?6365-NEOMODE-CUSTOM-ROM-1-3-MK802IV-UG007B-CX-919-MK809III-with-AP6210

(#929) Shader válasza #79335424 (#924) üzenetére


Shader
aktív tag

Én a Samu Pleomax 2,4-es bill+egér kombóból indultam ki, tök más gyártmányú egérrel is megy. Semmi kód+ ilyesmi. Valszeg, amit kérdezett a Kolléga, úgy nagy az esélye, hogy míg Pc-n excelt töltöget, addig a sticken már a fejlesztői beállításokban jár. ;)

--- Sent from mobile device ---

(#930) Shader válasza gagarin70 (#926) üzenetére


Shader
aktív tag

"Nem volt szép a képe."
A Hybrid 2.0.3-ban a beállítások advance menűjében tudsz reboottal kernelt váltani. 720/1080p.
Érdemes átváltani!! Kissé más a kép. :K

--- Sent from mobile device ---

(#931) gagarin70 válasza Shader (#930) üzenetére


gagarin70
tag

De nekem nem full HD a tévém... akkor is?
Egyébként nem minden néz ki rosszul, csak egyes alkalmazások. Pl. a minap megynyitottam egy PDF doksit (képekkel), hát, olyan 256 szines anyagnak tűnk 1994-ből :)

(#932) vlevi válasza gagarin70 (#931) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha nem FullHD a tévé akkor sz**ság van.
Azért, mert a HD Ready tévék felbontása 1366x768, míg a kütyü 1280x720-at ad. Ez a kettő viszont sehogy sem hozható közös nevezőre, ahhoz, hogy normális felbontás legyen belőle :(
Méginkább rettenet lehet egy 1024x768, de szélesvásznú plazmán a kép.
Egy FullHD tévén azért néz ki elfogadhatóan az 1280x720 kép, mert az 1,5-es felskálázással megvan.

(#933) dzsoni999


dzsoni999
csendes tag

Üdv. Van valakinek tapasztalata, hogy milyen aplikációval irányítható a stick tabletről?

(#934) #79335424 válasza vlevi (#932) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érdekes, hogy én nem veszek észre ilyen torzulást. De miért is kéne torzuljon? Mindkét felbontás 16:9 -es. Ugyanazt a sticket használom fullHD led monitoron és 1366x768 -as led TV -n. A képnagyító csúszkával fel kell húznom a képet, hogy kitöltse a TV -t. De torzulás nincs, mivel a nagyítás oldalarányos.

[ Szerkesztve ]

(#935) Shader válasza dzsoni999 (#933) üzenetére


Shader
aktív tag

OpSender (a tablettára) és OpReceiver (a stickre). 5 percig free. S3-tól felfelé érdemes próbálkozni, az SII nem bírta.

--- Sent from mobile device ---

(#936) géeles


géeles
aktív tag

Nálam is tök jó...

:K

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#937) #79335424 válasza dzsoni999 (#933) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szokott lenni gyári távirányító program. Ha a Tieden nincs, akkor pl. Droidmote.

(#938) Shader válasza dzsoni999 (#933) üzenetére


Shader
aktív tag

Bár azt hiszem nem egyre gondoltunk, az OpSender/Receiver egy screen mirroring app.

--- Sent from mobile device ---

(#939) #79335424 válasza Shader (#938) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így már értem. Nem ismerem névről azt a programot és nem értettem, hogy lehet kevés az S2 egy eccerű távirányításhoz. Screen mirroringot én is csináltam. A Finless -ben levő Wimo -t használtam. Biztos valami más módon jut a megoldáshoz, mert nem úgy tűnt, hogy az S2 -t különösebben megviselte volna a feladat.

[ Szerkesztve ]

(#940) gagarin70 válasza #79335424 (#934) üzenetére


gagarin70
tag

Nálam sem torzul, szépen kitölti a képet (nem full HD plazma).

Visszatérve az AP6210-es chipre (amivel nem megy egy FB ROM sem): meliyk ROM-ot próbáljam ki?

A Lewy-féle ugyan megy, de bosszantóan sokszor (és random) újrainditja magát.

Tegyem fel a gyári Rico ROM-ot, amit winchi kartárs javasolt? Vagy az egyik Neomod ROM-ot?

Köszi!

Érdekesség: a Tronsmart air mouse-t már majdnem kihajitottam, mert használhatatlan volt, és láss csodát: amikor a stickre rákötöttem egy USB HUB-ot (hogy legyen hely másnak is) és abba tettem azt a kis vevő baszt, egyből tökéletesen ment, még több méterről is.

(#941) #79335424 válasza gagarin70 (#940) üzenetére


#79335424
törölt tag

CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!
Régebben írtam már, hogy kaptam tesztre egy CC401BT -t (alias Riko MK802IV). Ezért előfordulok a CC fórumán is. Több helyen írták, hogy ez a cucc a gyári romokkal laggol videónál (framesync bug). Odaát többen írták, hogy Neomode új 1.7 -ese jó hatással van a kütyüre. Sajnos, az "enyém" még mindíg döglött, így személyesen nem tudtam kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#942) vlevi válasza #79335424 (#934) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem úgy torzul, hogy tojás, vagy ilyesmi, hanem azért, mert nem 1:1 a leképzeés a képpont és a tévé kép között, ezért nem olyan jó, mintha 720p-től 1080p-re kellene felkonvertálnia.

(#943) #79335424 válasza vlevi (#942) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor úgy írom, hogy lehetséges, hogy van torzulás, de én nem vettem észre ilyet.

(#944) Rudiaszarvas


Rudiaszarvas
tag

Sziasztok!

A köv kérdésem lenne. Lehet v.kinél is előfordult már.
Fineless 1.6-os rom van fent a gépen.... A jobb minőségű filmeket alig tudom lejátszani illetve lejátssza csak néha gondol egyet és újraindul a film..... Mitől lehet? Sokféle videolejátszót próbáltam, Samsung külső vinyóról olvassa a filmet.
V.kinek v.mi ötlet?

(#945) interstate76 válasza Rudiaszarvas (#944) üzenetére


interstate76
addikt

Szia!

A vinyó kap külső tápot?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#946) Shader válasza gagarin70 (#940) üzenetére


Shader
aktív tag

Én ugyan így vagyok a samu pleomax 2,4GHz kis "basz"-szal. Közvetlenül nem megy, csak Hub-on keresztül. Érdekes, a "régebbi"párosítgatós 800MHz eszközök mindig, atomstabilan mennek.

--- Sent from mobile device ---

(#947) gagarin70


gagarin70
tag

Valaki használ gamepad-et?

Van egy ilyenem, és próbálok rájönni, egyáltalán mi az a játék, amihez használható. (Ebben nem nagyon segit az, hogy soha életemben nem volt konzolom, ergo ilyen tipusú irányitóval sem volt dolgom).

Nem mondom, azt sem bánnám, ha az Angry Birds iszonyat bonyolúlt irányitása menne, de esetleg más is jól jönne. Feltettem az Asphalt nevű csodát, hát az mndent csinál, csak kormányozni nem lehet (merthogy nem tudom emulálni a tablet giroszkópját).

Ezen felül: hogy lehet megoldani, hogy - ha már végre csatlakozott - minden inditásnál automatikusan ott legyen és ne kelljen szarakodni újra, hogy működésre birjam?

Elsősorban 5-7-9 éves gyerekeknek kellene, hogy végre ne az én kütyüjeimet nyúlják le (laptop, tablet, telefon) , az egész sticket alapvetően ezért vettem... az air mouse-szal max. Angry Birds-öt lehet irányitani, ez a basz néha megy, néha nem.... kéne valami rendes megoldás.

Kösz!

(#948) gagarin70 válasza #79335424 (#941) üzenetére


gagarin70
tag

Köszi, hosszas kutakodás után (a topikját végigolvasva) végülis is én is erre jutottam, fel is tettem, fut rendesen, de azért messze nem bug mentes. Hol ez hol az szórakozik.

Ha már a videót emlitetted, nekem ezzel a rommal is.... egyszerűen túl sötét. Ugyanolyan TV beállitásokkal más forrásból jó a kép, itt a (lejátszó) fényerőt maxra tolva is sötét. Máshol (játékok, stb.) nem tapasztalom ezt.

(#949) Rudiaszarvas válasza interstate76 (#945) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Nem, nem kap. Nincs olyan kábelem hozzá. Eredetileg csak sima samsung usb kábelt kaptam hozzá. Megpròbálom akkor sd-ről lejátszani.

Kösz a tippet!

(#950) interstate76 válasza Rudiaszarvas (#949) üzenetére


interstate76
addikt

Szívesen!

Van még egy megoldás: aktív usb hub-ot kellene használnod, az ad kakót a merevlemezednek is.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.