Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bela12345 válasza tvamos (#50) üzenetére


bela12345
csendes tag

Tudtok esetleg olyan eszközről ilyen mini PC, TV Box kategóriában ami tudja az előző beszólásomban beírtakat ?

(#52) Ance


Ance
őstag

A lehetőségeket nézegetve egyre jobban belezavarodok a dolgokba, úgyhogy lenne pár kérdésem. Talán másoknak is segít, ha valaki válaszolna rá.

Az alábbi kettő közül melyiket érdemes venni és mi a lényegi különbség a CPU-k között?

Tronsmart T428 Quad Core Mini PC Android 4.2 Rockchip RK3188 2G DDR3 Wifi/BT TV BOX
CPU: Rockchip RK3188 quad core Cortex A9 1.6Ghz [1.8 max. to this CPU] Mali-400MP4 GPU

Tronsmart MK908 Google Android 4.1 Mini PC TV Box RK3188 Quad Core 2G/8G BT Black
CPU: Cortex A9 Rk3188 Quad Core CPU, Quad Core Mali 400 GPU
Ez is frissülni fog 4.2-es Androidra, úgyhogy az nem számít.

Még annyi kérdésem lenne a kezelés szempontjából, hogy a hozzá vett billentyűzeten lévő touchpad (pl. egy ilyenen) kvázi úgy működik, mintha az érintőképernyőt tapiznám a telefonon? Lehet nagyon lama a kérdés, de még nem használtam ilyet.

(#53) tvamos válasza Ance (#52) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem is volt ehez hasonlo, azon olyan volt a felhasznaloi elmeny, mint a notebookon a touchpad... csak nagyon olcso, es kicsi...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54) fido75


fido75
tag

Sziasztok!

T428-at hogyan lehet kikapcsolás után ismét bekapcsolni a tápkábel kihúzása nélkül? :W

(#55) fPApi


fPApi
őstag

Milyen tapasztalat van az erős használatról? Azaz hogyan bírja, ha akár napi kb. 6-8 órát nézünk filmet rajta?

(#56) #79335424 válasza fido75 (#54) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a 3066 -osoknál bevált alt+ctrl+del kb. 3mp -es, együttes nyomvatartására nem reagál, akkor egy távirányítós konnektor a lehetséges alternatíva.

(#57) #79335424 válasza Ance (#52) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem a mélyreható tapasztalatokra még várni kell egy kicsit. A CPU -ban nincs különbség, hisz mindkettő RK3188. Én úgy tudom, hogy az alapvető különbségek:
-a T428 zártabb, ezáltal talán hajlamosabb a (túl)melegedésre
-nincs rajta külön otg, vagyis csak 1 usb portja van, míg a 908 -nak kettő
-más a wifi modul, a T428 "látja" az 5GHz -es hálózatokat is.
Az más kérdés, hogy ezek a különbségek mit jelentenek a mindennapi használatban. Reméljük, rövidesen kiderül.

(#58) Ance válasza #79335424 (#57) üzenetére


Ance
őstag

Köszi a választ! Az általad leírtak alapján az MK908-as jobban megéri nekem. A másik 5ghz-es wifijéhez még új routert is kéne venni, ha ki akarnám használni. Így ez az előnye, csak további költekezésre ösztönözne :) Nem tudsz akkor velük kapcsolatban egy kimerítőbb tesztről sem ugye?

(#59) varmi2


varmi2
nagyúr

Most találtam rá erre a kütyüre. Várom a tapasztalatokat. Eddig tabletet akartam venni, de elgondolkoztatott. Az ára sem rossz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60) #79335424 válasza Ance (#58) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem, de az az igazság, hogy nem is kerestem, mert mostanában nem sok időm van a kütyükkel foglalkozni.

(#61) Zol77


Zol77
aktív tag

Jó hír a linux váróknak:
Forráskód RK3188 -hoz. [link]

(#62) vegyszer


vegyszer
addikt

várom az első beszámolókat.

Mondjuk nekem ezen akadt meg a szemem: H9 RK3188 Android 4.1.1 Mini PC Quad Core 1.6GHz Wifi Bluetooth 8GB TV Box HDMI nem egy ló ára. Bár egy jó linux kell rája.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#63) tvamos


tvamos
nagyúr

Na, megerkezett az ODROID-U2-m... csak persze kesett egy hetet, ugyhogy en mar kulfoldon vagyok. Utoljara rendeltem barmit FedEx-szel. Vagy legalabbis sokaig nem fogok veluk bajlodni. Raadasul nagyon dragak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64) vegyszer válasza tvamos (#63) üzenetére


vegyszer
addikt

meg is adóztattak?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#65) varmi2


varmi2
nagyúr

Mivel tudtommal van rajta usb kimenet, lehet rá tenni külső hangkártyát? És usb hubot, mondjuk az otg kábelen keresztül?? Van olyan, ami hardverileg olyan, vagy nagyon hasonló, mint ez, de van lan port is rajta?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#66) tvamos válasza vegyszer (#64) üzenetére


tvamos
nagyúr

Persze. AFA-t fizetni kell! Engem a figyelmetlenseg, meg a b@lf@szkodas idegesit, amit a FedEx ugyintezo csinalt, sok penzert.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67) forrest85 válasza tvamos (#66) üzenetére


forrest85
senior tag

Ha postán rendelsz ,szerintem meguszod a fizetést.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#68) tvamos válasza forrest85 (#67) üzenetére


tvamos
nagyúr

Olyan lehetoseget ott nem talaltam. (Amugy az sem biztos, persze...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69) vegyszer válasza tvamos (#68) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem biztos, csak jobbak az esélyek. Sokkal.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#70) forrest85 válasza tvamos (#68) üzenetére


forrest85
senior tag

Az nagy gáz, sajnos én is hasonló helyzetben vagyok. Megkell próbálni, hogy postai szállítással kéred a csomagot. Bár ahogy megkaptam postán a csomagot, (nem számítógép) eléggé össze volt nyomva. Lehet, hogy nem kesztyűs kézzel mennek a dolgok postán ilyen nagy utakon, de ha ráírják vagy jelzik rajta lehet, hogy óvatosabbak.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#71) tvamos válasza forrest85 (#70) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ja... Akkor megprobalja csont nelkul, es nem mandinerbol berugni az auto hatuljaba a csomagod... :)
/* Jol van ez mar igy! Kifizettem, tiszta a lelki ismeret! :)) */

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#72) vlevi válasza varmi2 (#65) üzenetére


vlevi
nagyúr

" És usb hubot?"

Igen, lehet. Nekem az Mk808 így működik, USB HUB-ba van dugva a 2TB vinyó és a vezetéknélküli bill+egér vevője. Sajnos vinyóból csak a saját táppal rendelkezők működnek, mert az eszköz nem adja ki az 500mA-t az USB portra. És ezen a táppal rendelkező USB HUB sem segít mindíg, mert ami nekem van, ótvarszutyok, az sem bírja meghajtani a 2.5" vinyót. Biztos van olyan fajta, de az enyém nem olyan :(

(#73) vegyszer


vegyszer
addikt

Az imént találtam, ez milyen lehet vajon?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#74) interstate76 válasza vegyszer (#73) üzenetére


interstate76
addikt

20 vagy 30 USD szállítási ktg-gel és vámmal is számolva szerintem nem feltétlenül éri meg.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#75) vegyszer válasza interstate76 (#74) üzenetére


vegyszer
addikt

Való igaz, afölött el sikerült siklani. :U

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#76) Ance


Ance
őstag

Bárhogy is nézegetem, jelenleg a magyarországi 30k-s ajánlat éri meg a legjobban. Ez persze a pesszimista felfogás esetén érvényes. Azaz feltételezve, hogy a Kínából rendelt cuccra ráteszik a vámot és áfát...

(#77) vegyszer válasza Ance (#76) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem ha a 10"-os tábla átcsúszik, akkor nehogy má' egy 10x3x5 cm-es doboz fennakadjon...
Pesszimista vagy.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#78) tvamos válasza Ance (#76) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem minden atjott eddig, ami postan jott, mert nem a valos erteket tuntetik fel rajta a kinai tesok.

Szoval jo az esely, hogy atcsusszan, gond nelkul!

(#77) vegyszer válasza Ance (#76) üzenetére
Ez nem pesszimizmus, hanem ugy kene mukodjon, hogy mindenki befizeti az AFA-t, mert kotelezo. Ha megsem, azt lehet ajandeknak tekinteni. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#79) Ance válasza vegyszer (#77) üzenetére


Ance
őstag

Írtam előre, hogy ez a pesszimista felfogás. :)

(#80) vegyszer válasza Ance (#79) üzenetére


vegyszer
addikt

Merj nagyot álmodni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#81) janos.cs


janos.cs
tag

Itt is akad egy mk908.
Eddig egy Finless 1.5 (android v4.2) van rajta.
Egyetlen egy negatívum hogy adaptert kell majd cserélnem, mert a 5V 2A kevésnek tűnik.. :/
Gondol egyet a kütyü és restart!

Valaki tud valami arról hogyan lehetne "virtual touch screen" rakni a kütyübe?
USB/BT centerhez kellene valahogy hozzá rendelni.

(#82) csjohnny válasza janos.cs (#81) üzenetére


csjohnny
tag

Itt elolvashatod az installálás menetét, viszont ami itt van kernel modul az 3.0.8-as kernelhez van:
Virtual touchscreen emulation kernel 3.0.8
Ezt a kernel verziójut installáld:
Virtual touchscreen emulation kerenl n3.0.36
Vagy a playről töltsd le a TiniCore Keymapper programot.Ezt még nem próbáltam. a Jövőhéten jön meg az MK908.
Mitől indul újra az MK?

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#83) janos.cs válasza csjohnny (#82) üzenetére


janos.cs
tag

Terminal parancsot tudsz nekem írni ide? (már ha kell) :)

Az a helyzet, hogy sokaknál kijött az a hiba. Pl: Antutu tesztnél gondol egyet és reboot..
Ez annak tudható be, hogy a táp gyengének bizonyult.. gyárilag 5V 2A van hozzá.. páran tesztelték 5V 3A táppal és azzal nem volt reboot a kütyün.. ez viszont változó mert volt olyan akinél ez nem jött ki.
Valaki viszont kábelt cserélt és jó lett. Én rendeltem egy [Ilyet], remélem jó lesz. :)

van még egy [ilyen] táp is. ha ez szimpatikusabb. :)

(#84) csjohnny válasza janos.cs (#83) üzenetére


csjohnny
tag

Letöltöd a fájlt valahová, kicsomagolod és attól függően hogy 720-as vagy 1080-as kerneled van azt bemásolod valahová egy mappába.De szerimtem mindegy melyiket választod én ugy tudom automatikusan állítódik a ko fájl a felbontáshoz.
cd paranccsal be kell lépni abba könyvtárba ahová a ko fájlt másoltad.
Például : cd mnt/sdcard/downloads (enter)

Terminálban a következőket:
su (enter)
insmod virtual_touchscreen.ko (enter)

Ha leakarod ellenőrizni hogy sikerült-e indítani a insmod-val a ko fájlt
lsmod (enter) letudod ellenőrizni.

Evvel a rövid művelettel csak a következő ujraindításig van betöltve a ko fájlt. Ismét végre kell hajtani majd ezeket a műveleteket. Van lehetőség automatikus indításban automatizálni a betöltődést.

Én akkor lehet rendelek majd egy ilyen 5V 3A-es adaptert :5v 3A adapter

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#85) janos.cs válasza csjohnny (#84) üzenetére


janos.cs
tag

Köszi szépen :R

(#86) csjohnny válasza janos.cs (#85) üzenetére


csjohnny
tag

Webkamerát teszteltél már rajta?

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#87) janos.cs válasza csjohnny (#86) üzenetére


janos.cs
tag

Logitech C270 HD Web Kamerát teszteltem, de csak kamera appal(kép/videó = OK!).. Skypeot még nem próbáltam.

(#88) csjohnny válasza janos.cs (#87) üzenetére


csjohnny
tag

Köszi! Esetleg ha megkérhetlek a skypon is letesztelnéd a hangot és videót?
Virtual Touch Emulátion kernel és az USB BT Joy működik?

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#89) binatone


binatone
tag

Sziasztok!
Ezt [link] néztem ki magamnak esetleg valakinek van már tapasztalata vele és ez már tudhatja a fhd-t?

(#90) Ance válasza binatone (#89) üzenetére


Ance
őstag

Oda van írva, hogy tudja és tudnia is kell.

(#91) #79335424 válasza Ance (#90) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nem ennyire egyértelmű a válasz, de a kérdés sem volt az. Biztos le tudja játszani, mert ez a gyengébb, 3066 -osoknak is megy. Megjeleníteni viszont sztem ez sem tudja (gyárilag), hiába van odaírva. Minden Antutu screenshot, amit eddig 3188 -asról láttam, ugyanúgy 1280x672 -őt mutatott.

(#92) Ance válasza #79335424 (#91) üzenetére


Ance
őstag

Remélem 28-ika után megjön az enyém, akkor letesztelem. Addig is biztos Neked van igazad, mivel sokkal tájékozottabb vagy a témában.

(#93) binatone válasza #79335424 (#91) üzenetére


binatone
tag

Tehát akkor ez sem tudja a valós full hd felbontást.Igen a kérdés sem volt egyértelmű de így értettem köszönöm.

(#94) vlevi válasza binatone (#93) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudja, mert pl. az mk808-hoz is létezik olyan kernel, ami valódi 1080p felbontásban működik, de több okból nem szerencsés.
Az egyik, hogy lassul tőle a gép, jelentősen. 720p-ben 9000pont körül kap az Antutu Benchmarkban, 1080p-ben 7000pontot. És ez érezhető működés közben is. Ráadásul ettől, mivel csúcsra van járatva, melegszik, de veszettül. Harmadrészt úgy már a 40" tévén is elég apró minden, nekem legalábbis ágyból híreket olvasni, netezni már apró. Persze ezen lehet segíteni, ha feljebb emelem a dpi-t, de akkor meg pont ott vagyok, mint a 720p-s felbontással, akkor meg minek? Csak azért, hogy széthajtsam? Inkább maradok a kisebb felbontáson. YT videókhoz az is jó, sőt 3 méterről a 40" tévén már nem feltűnő filmnézéskor az 1080 és a 720 közötti különbség. Észrevehető, de nem zavaró. Amúgy is, amit nagyon 1080-ban akarok nézni, arra ott a tévé, mert szerencsémre a samu tévé majd mindent lejátszik.
Komolyabb filmezéshez amúgy is dekikált médialejátszót lenne érdemes használni, de mintha abból sem lenne tökéletes darab. Jó régen olvastam utána, de mintha a realtek 1186 chipes lejátszók nem jól adják ki a 24p jelet (mert 24Hz-en nyomják, nem 23.976-on), az újabb Dune lejátszók pedig mintha a HD hangokkal lennének gondban. De megmondom őszintén az elmúlt hónapokban nem olvastam a PH médialejátszós fórumát, nem tudom, azóta történt-e változás ezen a téren. "Cserébe" viszont a médialejátszók nem alkalmasak netezésre, levelezésre, chat, skype, torrent, ... funkciókra.

Az lenne az igazi, ha az rk3188-os eszközökre megjelenne már az Ubuntu, és akkor natív kód futhatna, sokkal jobban kihasználva a gép tudását, mint így, androidon. Legalábbis én ebben bízom.
Próbálkozások már vannak [link] De közel sem tökéletes a kép, mert nincs wifi, hw accel graphics, satöbbi.

[ Szerkesztve ]

(#95) binatone válasza vlevi (#94) üzenetére


binatone
tag

Értem köszi amúgy nekem is egy 40"-os samsunghoz lenne 40EH6030.

(#96) #79335424 válasza vlevi (#94) üzenetére


#79335424
törölt tag

Erre a megoldásra utaltam a zárójelben lévő "gyárilag" -gal. Csak nem akartam első nekifutásra ilyen részletesen kifejteni. Meg az szokott ilyen konkrétan, kényes pontra célzó kérdést feltenni, aki egyébként képben van a problémával, csak az adott típussal nem. De azért jó, hogy kifejtetted. Minél több helyen le van írva, annál kevesebbet kell magyarázni.
Ami a linuxot illeti, a GPU igába hajtása lenne az igazi áttörés. A beépített wifi modulokért nem fájna a szívem, amúgy is elég harmatosak. Linux kompatibilis usb -s wifi meg sztem mindegyikkel megy.

(#97) janos.cs válasza csjohnny (#88) üzenetére


janos.cs
tag

Az van hogy a "Virtual Touch" bekapcsoltam Terminalban, az eddig rendben is volt.
Majd indítottam bt/usb centert minden be kapcs, emulació rendben.
VISZONT! Gombokat nem lehet mappolni! valami nincs rendben.. valami még hiányzik hozzá mert nem teljes a "Virtual Touch". :/ szerintem a .ko file mellé még kell valami.

(#98) janos.cs válasza csjohnny (#88) üzenetére


janos.cs
tag

most látom hogy van [ITT] amit nem csináltam meg.

(#99) RVR400


RVR400
veterán

Tegnap sikerült 86 dollárért licitálnom egy ilyen RK3188-as cuccra. Van vele valakinek rossz/jó tapasztalata?
Volt bedugós RK3066-os cuccom, a szomszédomnak lepasszoltam jó áron, így gondoltam, hogy beleölöm a pénzt egy ilyenbe. LAN, optika, talán jobb lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#100) vlevi válasza RVR400 (#99) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a helyzet, hogy páran írogattunk már erről a cuccról, de senki nem mert még belevágni, mert jónak tűnik, de nem tudjuk, mi van belül. wifi, bt chip, ilyesmi.
A nagy antenna, a sok USB csatlakozó, és az ethernet dugó, spdif kimenet mindenesetre bíztatóan néz ki. És az is, hogy a tápcsatlakozó is normál táp, nem USB.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.