Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) cornfake válasza lugosi (#150) üzenetére


cornfake
aktív tag

nemtudom feltepeiteni,2061-es hibakodot ir ki,nektek megy?

I'm what's left, I'm what's right..

(#152) lugosi válasza cornfake (#151) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem felment. Igaz, a régit nem szedtem le.
A tűzfalad engedi, hogy kapcsolódjon a netre?

(#153) kavicssli


kavicssli
addikt

Szevasztok!Manapság melyik MD érdemes megvenni?Sony NW-E55 eladó!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#154) kavicssli


kavicssli
addikt

Vagy esetleg vennék MD lejátszót!Ha valaki tud segítsen.Jó lenne olyan amihez van távvezérlő! Vagy olyan oldalt ahhonnan lehet régebbi MD venni!
Előre is köszönöm!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#155) lugosi válasza kavicssli (#154) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igazából most nem értem. Most MD lejátszó eladó, vagy venni szeretnél?

(#156) kavicssli válasza lugosi (#155) üzenetére


kavicssli
addikt

Szeretnek venni.De van elado nw-e55 mp3 lejatszom

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#157) cornfake


cornfake
aktív tag

mindent kikapcsoltam
leszedtem mert bugos volt amugyis,registrytakaritas is volt
es mar a 3.3-as se megy fel,ua 2051-es hiba

I'm what's left, I'm what's right..

(#158) lugosi válasza kavicssli (#156) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Így már értem.

Mostanában jelentek meg az mp3-mal natív kompatibilis MD lejátszók, én saját véleményem szerint csak az mp3-ért önmagában véve ilyet nem vennék. Szerintem jól járnál bármelyik, Hi-MD lejátszóval (egy 2200 ft-os lemezen 1 giga zene). Az NH-600-tól felfelé megfizethető, jó készülék. A hagyományos (400 ft-os) MD lemezt 270 megára formázza, erre Hi-SP minőségben (~CD) 2 CD fér, az 1 gigásra sok :)
Nekem NH-700 van, ahhoz járt távirányító, fülhallgató, 1 gigás lemez, akku, töltő, optikai kábel, usb kábel, tatyó, szoftver.
Én az NH-700-at a fenti kiszerelésben 35-ért vettem újonnan.

(#159) lugosi válasza cornfake (#157) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt a hibát nem értem. Nem lenne érdemes a Sony support oldalán rákeresni?

(#160) cornfake válasza lugosi (#159) üzenetére


cornfake
aktív tag

rakerestunk.
valahol azt mondjak,hogy reg takaritas,mashol meg tuzfal,virusirto ki,aztan volt ahol egy full winfos reinstall segitett
amugyis rafer egy ujrarakas,szal azlesz,majd irok:)

I'm what's left, I'm what's right..

(#161) lugosi válasza cornfake (#160) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az időnként hasznos, sajnos.

(#162) Dj Don Pepe


Dj Don Pepe
tag

Nem odazártam a távirányítómat a kocsiajtóval... :Y Nem lehet megragasztani. Eltörik... pont a csíptetője, amivel fel lehetne rakni a gatyóra :) Nincs valakinek bármilyen távirányítója ami már nem kell neki, és leszedhető a csíptető része? Vagy nem tud eladót?! MZ-NH700-ashoz ami jó :R thx

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#163) Dj Don Pepe


Dj Don Pepe
tag

MZ-NH600 Corában 50eFt körül játszik :Y

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#164) lugosi válasza Dj Don Pepe (#163) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én drágábban láttam... :(( A vicc az, hogy a 700-as volt 35 újonnan... Nem tudom hol élnek a corások.
Így jóhogy nem terjed a MD.

[Szerkesztve]

(#165) broder


broder
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy felvettem egy koncertet minidiscre, csak sajnos közben elromlott a lejátszóm és így nem tudom átvenni számítógépre vagy bármire. Nem tudtok esetleg valami olyan helyet, ahol foglalkoznak ilyennel, nagyon sürgős lenne! Előre is köszi!

(#166) lugosi válasza broder (#165) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bárki, aki közel lakik hozzád át tudja rakni gépre, ha Hi-Md módban vetted fel. Ha hagyományos módban, akkor csak az újbóli lejátszás -> felvétel marad.
Hol laksz?

(#167) perempe válasza lugosi (#164) üzenetére


perempe
addikt

Hol kapsz annyiért olyat?

Nekem ebay-ről jött, kb. 30K.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#168) lugosi válasza perempe (#167) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Photo Hallban vettem. Valamikor két ünnep között (vagy január első napjaiban?) bementem a városba, hogy nekem kell egy MD lejátszó. Volt a Sony márkaboltban mindenféle szupervékony, tölthető akksis, horror áron, bementem a PH-ba és volt ez, ennyiért.

(#169) Dj Don Pepe válasza lugosi (#168) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Nekem is a PH-ból jött. Ünnep között pontosan. Valamiért megakartak szabadulni ezektől, én meg lecsaptam rá ahogy lugosi is :) Nem volt rossz vétel, mert semmi baja. Igaz pihent egy picit a kirakatban, de attól semmi baja nem lett... :))

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#170) lugosi válasza Dj Don Pepe (#169) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jókor voltunk a jó helyen :)

(#171) Dj Don Pepe


Dj Don Pepe
tag

Egyébként még 1db-ot tudok az MZ-NH700 ból. Egy PH-üzletben... :D

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#172) eszement24


eszement24
aktív tag

Kicsit halott ez a topik..kéne némi infóa sonicstage 3.4ről.Ki tudja, hogy tudok egy remixlemezt egy könyvtrába teteni?kicsit idegesitő, hogy minden egyes előadónak külön könyvtárat csinál a lemezen..

(#173) féldollár


féldollár
csendes tag

Hellló mindenki! Érdekelne, hogy nincs-e valakinek sony mz r700 hoz kábele ami eladó, vagy tudane valaki bolti árat... Kössz

(#174) Dj Don Pepe válasza féldollár (#173) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Milyen kábelre gondolsz? :Y

[kép]

Egyébként szervízekben érdeklődj!

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#175) lugosi válasza eszement24 (#172) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes, én most próbáltam meg a letörlés előtt felmásolni egy könyvtárat egy hi-md lemezről, és a nyílra való kattintás után a my library-ban sem találtam sehol. :o

(#176) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nem pezsgi magát agyon a topik...

(#177) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Hé népek, lepunnyadtunk? Nem minidiscelünk már?
A tescóban vettem sony premium MD lemezt igenolcsóért... Ha valakit érdekel, nézze meg van-e még.

(#178) misran


misran
tag

Egy érdekes topikot ajánlok figyelmetekbe:

http://forums.minidisc.org/index.php?showtopic=4712&st=0

remélem külföldi oldalra hivatkozni nem szabályellenes...

Én itt döntöttem úgy hogy az MD buli nem nekem való (legalábbis nem a Sony-val...).

Na nem elkeseríteni akarok senkit sem, csak jó tudni erről is...

Üdv!

MiSRaN

(#179) lugosi válasza misran (#178) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ilyen hibáról még sose hallottam, köszi hogy felhívtad rá a figyelmünket. Remélem az egy szem kanadai srácon kívül ilyen máshol nem nagyon történik...

(#180) misran válasza lugosi (#179) üzenetére


misran
tag

El kell hogy keserítselek:

Velem is előfordult, sőt sok mindenki mással is.
Annak idején én is oda voltam az MD-kért meg vissza. Azóta picit változott a kép. :(

misran

MiSRaN

(#181) Dj Don Pepe válasza misran (#180) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Hali. Mi bajod volt vele? Miért nem szereted a minidisc-et? Azért az 1GB-os lemezre CD minőségben rámegy a zene, még a hangzásra se lehet azt mondani már, hogy tömörített, pfúj, nem jóóó... Egyébként az Atrac3 plus már elég jól tömörít, főleg ha nagyobb bitrátára teszed. Felvételt nagyon jól lehet készíteni vele, egyedül az USB sebességével nem vagyok megelégedve... Kicsit gyorsabban írhatná a lemezt. Ennyi.

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#182) lugosi válasza misran (#180) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem. Az előző hsz-edből úgy tűnt, hogy olvastál róla, és ezért nem vágtál bele a minidiscbe. Tényleg úgy lehetett érteni. Aztán most meg azt írod, hogy ez megtörtént veled, meg sok mindenki mással is. Hát, nemtom... Én még az életben se nem hallottam, se nem olvastam ilyen hibáról, de hát olyan dolog ez a technika, hogy ami el tud romlani, az el is romlik néha... Hiába, tudom hogy hihetetlen, de pl az mp3 lejátszók is elromlanak néha. Sőt, némelyik biztosan. Hallottál már arról pl, hogy az ipod beépített, nem cserélhető aksija egy idő után elfárad, elhasználódik? És ugye a kulcsszó ott volt az elején, hogy nem cserélhető, beépített. Nu akkor mi van?
Igazából ilyen alapon, mint ahogy te írtad, pl kocsit venni is ökörség, én csomó embert tudok, akinek szervízbe kellett vinni kocsiját. Garanciaidő után! Tiszta állatok... :DDD


Megtörtént veled, sőt sok mindenki mással is. Biztos... :B Bocs, hogy ilyen genyó vagyok, de totál olyan érzésem van, hogy beírtál egy neten olvasott sztorit, ettől nem hajítottuk ki a minidiscünket, és most ''el kell hogy keserítsél''. Hát, nem kell, ugyanis én hülye a mai napig hiba nélkül használom az MD-met, de hát ez legyen az én terhem :)

Persze az nem baj, hogy valakinek nem szimpi pl az MD, van akinek az mp3 jön be, vagy a discman, vagy walkman teló, vagy a kazettás magnó, én nem haragszom egyikükre se, tőlem mindenki azt hallgat amit akar, én meg elvagyok a minidiscemmel.

(#183) Dj Don Pepe válasza lugosi (#182) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Hát hali!

Valahogy én is ezt tudnám elmondani, csak én lusta voltam leírni :) De tökéletesen igazad van.
Egyébként egy Minidisc sokkal okosabb mint egy mp3 lejátszó, walkman, bla bla bla...
Elektronikalilag fel van vértezve egy csomó olyan tulajdonsággal, amire nem is gondolnátok. Pl: képes automatikusan megjavítani magát, ha olyan jellegű hibája akad. Tehát nem tapoosod meg, nem vágod földhöz, nem öntöd le, stb... Memóriaként a HI-MD lemezeket használja. Tehát ha mondjuk elromlik az mp3 lejátszód memóriája, ami nagyon könnyen megesik még egy kis villámlás hatására is, akkor kukába vele. Én maximum kidobom a lemezt ami hibás és teszek bele egy új MiniDisc-et.
Bárhol készíthetek vele nagyon jó minőségű felvételeket. Tölthetek rá zenét is. Akár filmet is, vagy képeket. Na jó, nem folytatom. A lényeg, hogy széles körben használható és megbízható a Mágneses-Optikai lemez azaz a MiniDisc. Arról nem is beszélve hogy eléggé kicsik. És a mai nap kapható lejátszók már eszméletlen jók, és nagyon sokat tudnak. Kompresszor kapuval ellátva, zajcsökkentővel, Equalizer-rel... És jó minőségű dsp processzorokkal. Na mind1, szó ami szó, nem rossz szerkezetek.
Ha sok pénzem lenne akkor lehet, hogy belemennék egy több 10 gigás ipod mini lejátszóba :U De aki Minidisc-en gyűjti a kedvenc felvételeit, annak sokáig el fog állni a polcon is a lemez. És bármikor berakja hallgatható lesz :R

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#184) zsborg


zsborg
csendes tag

Helló.
Nem tudom jár-e még ide valaki, de azért írok.
Én már sok éve nyúzok egy MiniDisc lejátszót.
Természetesen még a régi rendszerű, MZ-R501-es. Ennek van valamilyen szerviz menüje, hogy meg tudjam mennyit ''futott'' eddig, meg hasonló információkat ?
Gondolkoztam rajta hogy vegyek egy újabb típusú Hi-Md-s lejátszót, de igazából semmi baja sincs az enyémnek. :D (pillanatok alatt megtalálja a számokat, hiba nélkül játszik...)
Pedig sokszor vittem magammal, használtam, játszottam jó pár gyári (műsoros) és rengeteg felvett lemezeket, régieket-újakat. - ezért szeretném tudni hogy menyit ment eddig.
(mint a telefonoknál)
Érdemes váltani ? Biztos jobb, de mennyivel és miért ?

(#185) Dj Don Pepe válasza zsborg (#184) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Mindegyiknek van egy service menüje, ahol ki lehet olvasni pontosan mindent. Hogy hányszor akadt meg , hányszor hibázott, stb... De pontosan nem tudom, hogy ennél a típusnál hogy lehet túrkálni. Mi a kombinációja meg kéne keresni a doksiját. De szerintem ne túrkálj bele, mert elkalibrálhatod ha rossz helyre mászkálsz. Biztos sejted, hogy jó sokat hallgattad már, legyen elég ennyi :) Amúgy a HI-MDs cuccosok egyértelműen jobbak, mert pl van már lossless ATRAC plus meg minden játszik. :) Szóval 1GB-os lemezre nagyon sok minden ráfér és szebben is szól, és új DSP processzorokkal rendelkeznek mint elődeik, ezáltal még tökéletesebb a hangzás, bla bla bla... Ha van lehetőséged, és szeretnél egy újat akkor vegyél egy ügyes kis szerkezetet. De ha kielégít a régi, akkor ne :R
Ez olyan dolog mint a film. Szép kép van a DVD-n, de valakinek már a HD kell, mert az még szebb... Kérdés az kinek van ilyesmire pénze. Én úgy vagyok vele, ha vágyom valamire, akkor megveszem ha van rá pénzem, ha nincs akkor addig gyűjtöm amíg meg nem lesz. Egyszer élünk nem? Mikor hallgassam ha már vén papó leszek és süket? :Y
Na hali!

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#186) macskea


macskea
őstag

Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy létezik-e PC-be szerelhető MD meghajtó (ez van állítólag), és lehetséges-e vele audio MD-t írni. Állítólag különbözü formátum a kettő (adat és audio).

Persze valami spec. saját programjával.

Előre is köszi. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#187) Dj Don Pepe válasza macskea (#186) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Hali!

Létezik, kérdés hogy hol és mennyiért, és megéri-e ?! Vagy miről is beszélünk? A mostani menő dolog a HI-MD. A régi szabvány eléggé vacak minőség, azaz amire te gondoltál AUDIO-ra. LP, meg az SP felvételek, PCM a legjobb, de hát ahoz a 300MB körüli lemezek igen csak kevesek voltak. Szóval a mostani HI-MD lejátszók USB-n csatlakoznak a gépedhez, és bármit tehetsz rájuk, akár egy gyári CD-t is ugyan olyan minőségben, változások nélkül...

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#188) macskea válasza Dj Don Pepe (#187) üzenetére


macskea
őstag

Van hordozható, MD íróm (Sharp) és azt szeretném úgymond ''kikímélni''. Amúgy egyértelműen a régi Atrac tömörítésűre gondoltam, nem Hi-MD-re. Amíg a buszban ordít a difi, semmi de semmi értelmét nem látom a tömörítetlen hangnak. Az audiophile maradjon meg a 20 kilós hangfalaknak otthonra szerintem... :))

Na szóval a régi szabvány szerinti lemezeket író hardware és a hozzá illő software érdekelne. Adathordozóként próbálták használni, de az más formátum volt. Direkt audió kellene, ill érdekelne. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#189) Dj Don Pepe válasza macskea (#188) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Étem... Nem tudom hol lehet kapni, valami számtech boltot kérdezz meg, ami komolyabb cuccokkal foglalkozik. ÉN már láttam kazáttás magnót is gépbe, mármint nem adat rögzítésre, hanem pl audió kazetták hallgatására, digitalizálására. Biztos van MD-s változata is. :)

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#190) Dj Don Pepe válasza Dj Don Pepe (#189) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Nézd csak: [link] Ehez mit szólsz :) Ilyesmi jó lenne igaz?

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#191) macskea válasza Dj Don Pepe (#190) üzenetére


macskea
őstag

Igen, valami ilyesmire gondoltam. :))

Csak ez már nem gyártják, de amig volt, olyan 40 ropi volt az ára. Ha volna használt, megvenném, 15-20-nál többet biztosan nem kérhetnek érte. Ha egyáltalán európában van ilyen eladó... :F

Helyette volt a Sony MDS-NT1, ezt is abbahagyták, utód nélkül. Egy ilynre is vevő lennék, ezen már USB is van (az előzőn nincs!).

[kép]

Köszönöm a segítséget! :R

Már csak azt mondjátok meg, hol a boltja. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#192) macskea


macskea
őstag

Óóó...

Dombon a tanya. :C

[link]

Ők árulják/árulták a régit, gondolom van infójuk az újról. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#193) lugosi válasza macskea (#192) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Figyi ha erről sikerül végül konkrét árat, típust stb találni, írd már be mert engem is érdekelne!

(#194) macskea válasza lugosi (#193) üzenetére


macskea
őstag

Válaszoltak a levelemre, és valóban kapható az eszköz.

''A keresett készülék megvásárolható 69,990Ft-os áron.''

Az a baj, hogy a Sharpom is valahol ebben a magasságban tendál, lehet érdemesebb lenne tényleg inkább egy Hi-MD-sre váltani tízezerrel többért. :F

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#195) Dj Don Pepe válasza macskea (#194) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

ÉN 30 ezerért vettem újonan a kicsikém. HI-MD, lemez volt hozzá, tok, aksi, egyszóval minden.MZ-NH700. Azóta semmi baja hála az égnek. Zuhant már egy nagyobbat is. Tökéletesen ír és olvas. Számítógépről szoktam zenét áttölteni USB-n. És ráfér pár lemezre a több gigás zenei anyagom igaz 64knps aac plussz-ban, de a buszon és máshol is meglepően jól szól! Úgyhogy én nem vacakolnék...

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#196) zsborg


zsborg
csendes tag

Sajnos elérkezett az idő, kénytelen vagyok venni egy új Minidisc lejátszót, mert meghalt a jelenlegi. Van-e javaslat, hol lehetne venni újat.
Mondjuk azt a bizonyos MZ-NH700-ast hol lehetne megvenni, és mennyiért ?
Már voltam Sony boltban, de összesen csak 3 féle volt :
egy MZ-E300 (csak lejátszó) 10 e-körül, (MD)
egy MZ-S1, 25-e, (MD)
és 90e-ért egy MZ-RH1. (Hi-MD)

Javaslat ?

[Szerkesztve]

(#197) Dj Don Pepe válasza zsborg (#196) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Pénz beszél...

Biztos hogy MD lejátszó kell? MP4 lejátszó most a divat... :) Egyébként Csakis a HI-MD ha veszel. A többit már nem érdemes. Keresgess boltokban, hol van akció. Photo Hall vagy mi a neve, meg ilyesmi boltokban. Ne konkrétan Sony-éknál. Ott úgy is a legdrágább... Cora. Ott láttam MD-ket. Most nem tudom, hogy van-e. De mondom nézz szét a hasonló boltokban.

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#198) zsborg válasza Dj Don Pepe (#197) üzenetére


zsborg
csendes tag

Szóval akkor ti is a FotoPorst-nál (Hall) vettéttek ? Mert ahol én voltam, nem volt. Lehet hogy nem ugyanaz a kínálat, vagy már nincs. Úgy gondoltam 30-35-ért érdemes venni természetesen Hi-MD-t. Viszont 90e pénzért már nem. (vagyis nekem az már sok) :)
- Megnézem majd a nagyáruházakat is.

Egyébként én magasról sz@rok a divatra, ha nem így lenne, akkor már rég vehettem volna MP3 lejátszót. :DDD Egyébként is a divat elveszi az ember egyéniségét... :(((
(sajnálom azokat a fiatalokat, akiknek se ízlésük, se egyéniségük sincs) :(
No mindegy...

[Szerkesztve]

(#199) macskea válasza zsborg (#198) üzenetére


macskea
őstag

http://www.grx.hu/minidisc.htm [link]

Itt nézd meg. Én is itt vettem, illetve egy jóval kissebb boltban, de a tulaj ugyan az. Akkor még beállt a pult mögé. :D

Az áraik azóta csak kellemesebbek lettek, az üzlet amúgy Békéscsabán van.

Ha nem Hi-MD mellett döntessz, figyeljn oda, hogy legyen a gépen USB. Nagyon sokon nincsen (írókon), ne otthon vedd észre :U . Nekem Sharp IM-DR410 -em van, szerintem sosem megy tönkre, Made in Hiroshima. Ha veszek másikat, az is Sharp lesz.

9.990 Ft-s mp3 lejátszókat meg hagyjuk... végül is ez egy minidisc topik. :))

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#200) macskea válasza Dj Don Pepe (#195) üzenetére


macskea
őstag

Csak az a baj, hogy egyenlőre csak a Sony csinálja őket. Lehet előítélet, de az autómban egy Sony CD van, nem is belépő szintű, de nem tartom valami sokra. Csak azért nem dobom ki, mert sajnálom az árát. Pénzt kérni érte meg... ki akarja megveretni magát? :Y

Szóval várok, ez a Hi-MD is olyan 2004-2005 -ös dolog ha jól gondolom, lesz ez másban is hamarosan. :U

És elhiszem hogy a Sony fejlesztette ki, és ennek okán elviekben ő tudja a legjobban... :R De akkor se. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.