Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bagoly


Bagoly
senior tag

Ez a topik minden MD-s tapasztalat, kérdés megtárgyalására szolgál.
Akinek van és szereti (vagy ki nem állhatja) és akinek nincs, de lehetne már......Hajrá!

Kezdem is: én két típus között gondolkodom. Sharp 190H (entry level, teljes műanyag ház, viszont 2*10mw kimenő teljesítmény, és 24 bites D/A átalakító), a másik versenyző sony MZ-R701 (félig alu,antrac-r, viszont ha jól tudom (erősítsetek meg) csak 7mw csatornánként, és persze 16 bites D/A)

Akinek tapasztalata van (pl: tomcs)...segítsenek dönteni...

ami számomra fontos:
- megépítési minőség (hosszú távra lesz)
- hangminőség (antrac-r vs antrac-3 vs mp3)
- nagyobb ellenállású fülest vennék hozzá > mennyivel lesz halkabb?
- mp3>optikai kábel>md lemez technikák (idtag, számhatárok beállítása)

A segítséget előre is köszönöm....

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#2) khalox válasza Bagoly (#1) üzenetére


khalox
őstag

Segítség, törjétek ketté a címét... :)

(#3) Bagoly válasza khalox (#2) üzenetére


Bagoly
senior tag

Köszönöm az első segítséget...

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#4) PeliScan


PeliScan
addikt

de tényleg, nagyon zavaró!

(#5) tomcs válasza Bagoly (#1) üzenetére


tomcs
őstag

na kezdjuk a vegevel...

minidiscen van lehetoseg a szamok cimeit rogziteni, ami nekem van az egy viszonylag regebbi modell, vagy 3 eves mz-r90. ezen kezzel szepen be lehet potyogni a szamok cimeit vagy egy speci kabellel cdtextrol atmenteni. ujabb cuccokhoz letezik olyan hogy usb-vel ratoltheted a zeneket, ennek a legegyszerubb valtozata gyakorlatilag egy toslink kimenetet hoz letre, amin aztan szepen 1xesen fel lehet venni a zeneket, de erre letezik egyszerubb megoldas is. ujabbaknal ugy tudom van lehetoseg arra hogy egyenesen mp3/mes zene tag-jeit irja ra. asztali minidisceken sokszor van ps2 billentyuzet csatlakozas, az is erre szolgal. az en r90-esemben van egy egyszeru ''szotar'' amibe a gyakran hasznalt szavakat fel lehet venni, de ezt nem tartom tul hasznosnak, csak ''(remix)'' meg par hasonlo van benne.

(#6) tomcs válasza Bagoly (#1) üzenetére


tomcs
őstag

nagyobb ellenallasu fulest nehezen talalhatnal, ugyanis minel kisebb annal nagyobb az impedanciaja... tehat egy nagyobb fulessel vagy ''fejessel'' hasznalva nagyobb a kimeno teljesitmeny, jobban eszi az akkut, de amugy barmilyen ful vagy fejhallgatoval lehet hasznalni.

a fules elettartama amit adtak hozza kb a vart masfel ev volt, utana megkemenyedett es megtort a kabele. a taviranyitoja tartja szepen magat, bar az kevesebb strapat kap valamennyire. viszont ami kifejezetten kellemetlen, hogy nem lehet rovid kabeles ful vagy fejhallgatot kapni, ha pedig kilogatod elore a kapcsolojat ahoz olyan 30-40cm passzolna, ezert eleg idiota az a standard 1-1,2 m kabel....

(#7) tomcs válasza Bagoly (#1) üzenetére


tomcs
őstag

hangminoseg: audiofilek nem szeretik, mindamellett kulonfele studiokban eloszeretettel hasznalnak minidisceket (sima atrac tehat nem mdlp).. bar lehet ezen a teren nem en vagyok a legjobb tanacsado, mp3 tomoriteset se hallottam meg meg soha, bar nem is keresem mert tudom ha egyszer ugy igazan ''meghallanam'' onnantol zavarna. mivel az enyem pont egy generacioval regebbi, mdlp modok minosegerol sajnos nem tudok nyilatkozni, ha valaki tud azt en is orommel hallgatnam.

(#8) Bagoly válasza tomcs (#5) üzenetére


Bagoly
senior tag

A NetMD-t nem tartom kiforott megoldásnak:
csak lp2-es módban tölthetsz át zenét.
gyakorlatilag egy irányú a kapcsolat (pedig technikai lehetősége meg van a vissziránynak is) :(
Nekem egy ilyen feature nem ér +20k-t.
(Nincs is, az egyik említett modellen sem)
Én optikai kábelen venném át a zenét (sb live). Ekkor átveszi valahogy a számcímeket? Vajon hallható a különbség a 24 bites és a 16 bites D/A átalakító között? Vajon meghajtja a sony 2*7mw-os fejhallgatókimenete a 60 ohmos koss fülest is, vagy csak a 16ohmos füldugót?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#9) tomcs válasza Bagoly (#1) üzenetére


tomcs
őstag

megepitesi minoseg:
az enyem teljes egeszeben femhazas, es kis lapos akkuval kell mukodtetni, tehat kb negyzet alaku es 17mm vasag. szvsz nem szerencses a ceruzaelemes kialakitas mert az ember a minidiscet gatyazsebben hordana, viszont attol vastag lesz hozza szerintem. hajigalni csak puhara (agy, parna stb) szoktam, parszor esett le kb asztalmagassagbol, de a dolgok ezen reszet jol birja, par horpadassal meguszott mindent. a hozza adott kis ''szutyo'' eleg hatekonyan megvedi por meg karcolasok ellen, erdemes hasznalni. gombok hibatlanul mukodnek rajta, egyedul a kis haromallasu kapcsoloval szokott elofordulni hogy nem vagy hulyen kapcsol, gondolom valami kosz miatt mert jo alapos megmozgatas vagy ''fujkalas'' segit rajta :)
a taviranyito egyelore jol birja, nem volt meg kontakthibas, vilagitasa es kijelzoje tokeletes, viszont ez muanyagbol van es kap is strapat rendesen, sarkain kopik a festek de mivel a muanyag szurke szine hasonlit ahoz a femes szinhez amivel le van festve nem feltunoen csunya. a fulest ketszer kellett eddigi elete soran cserelni, par napja kezdtem bele a harmadikba. mint mostanaban majdnem minden walkmanhez minidiscekhez mindig jar potelemtarto, ezek egy vagy ket ceruzaelemre kepesek, ezt egy kis csavar rogziti a walkmanhez.

(#10) tomcs válasza Bagoly (#8) üzenetére


tomcs
őstag

ennek utana kene szamolni...... optikai kabel asz szabvany toslink, nincs modja a szamok cimeit atvinni... mindenesetre he keznel vannak mondd mar a linkeket a fulesre es a walkmanre amiket gondolsz

(#11) Krix


Krix
őstag

Nekem egy mz-r55 van. 4 éve vettem, akkor ez volt a csúcs. Toslink kábelen keresztül szoktam rátölteni a zenéket gépről. Elég jól hallható különbség van a cd-hez képest. Van néhány gyári műsoros md-m is, mondjuk azokon nem olyan vészes a különbség. Én akkor használom, ha utazok valahová, vonaton meg jó ez is.

If it is not broken then don't fix it!

(#12) tomcs válasza Krix (#11) üzenetére


tomcs
őstag

vegulsi tenyleg sokmindentol fugg a minoseg megitelese.. pl milyen zenet hallgatsz, hatterzajnak kell vagy kifejezetten arra hogy leulj zenet hallgatni stb....

meg annyit megemlitenek hogy lemezek.. par embertol mar visszahallottam ugyanezt tehat valoszinuleg nem az en hulyesegem: maxell lemezekkel baj szokott lenni, van x db abbol x-1-nel vannak nehezsegei a visszaolvasasnal magyarul recseg, kihagy viszont barmi mas markanal (sony, tdk, traxdata (!), stb) csak sok lemezbol 1-2 esetben volt ilyen bajom (1x pl volt 1 tdk ami foliabol kibontva belerakva 1bol disc error de azt vissza is csereltettem jol)

sajnos d/a atalakitok mukodeset es a jelenlegi modellek sheetjeit nem vagom, mindenesetre valoszinuleg marketing is van a dologban ugyanis 16bites formaban tarolja az adatokat, 24bitrol meg nem hallottam minidisc-el kapcsolatban

(#13) Bagoly válasza tomcs (#10) üzenetére


Bagoly
senior tag

Bocs, hogy úgy eltüntem, de el kellett mennem otthonról......
Szóval a ''játékosok'':
sony: http://www.minidisc.org/part_Sony_MZ-R701.html
sharp: http://www.avland.co.uk/sharp/mdmt190/index.htm

koss ''füles'': http://www.devdepot.com/description.html?pcode=HDKPS

A sharp mellett az szól, hogy sokak szerint igen jó a hangminőége (a 24 bites D/A miatt). A Sony mellett padig az, hogy legalább az előlapja fém. (viszont sajnos cerka-elemes).

Optikai kábelen normálisan elválasztja egyástól a számokat, vagy csak streamszerűen felveszi egyben?

Hogyan lehet a felvétel kezdetét szabályozni? (pl mp3-at elindítom winampban, aztán rohanok a rec gombot nyomkodni, vagy van valami normális megoldás erre?)

Miben különbözik a mic in, és a line in? (talán jelszintben?)
Tudok esetleg mikrofont kötni line in-re, és így diktafonként haszálni a ketyerét?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#14) Bagoly válasza tomcs (#12) üzenetére


Bagoly
senior tag

Én kifejezetten utazáshoz szeretnék zenéthallgatni vele, különben hifin tenném. Ehhez fontos a hordozhatóság.(nekem egy cd walkman túl nagy). Mondjuk, ha megüti a 256kbs-os mp3 minőséget (én úgy hallottam 320kbs-nak felel meg a standard lejátszás), akkor már abszolút kielégít.......
Írjatok már még egy kicsit erről (hangminőség)! Tudom, hogy ez szubjektív dolog, de nem szívesen vennék ötvenezerért egy recsegőt megamnak....

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#15) Bagoly válasza Krix (#11) üzenetére


Bagoly
senior tag

Úgy hallottam azóta sokat javult az atrac tömörítés minősége....
A maiakban atrac 3, illetve atrac type-r van, a tiedében mi a tömörítés ''verziószáma''?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#16) tomcs válasza Bagoly (#13) üzenetére


tomcs
őstag

''Optikai kábelen normálisan elválasztja egyástól a számokat, vagy csak streamszerűen felveszi egyben?''

nekem igen, elinditasara pedig van syncro rec

''Miben különbözik a mic in, és a line in? (talán jelszintben?)
Tudok esetleg mikrofont kötni line in-re, és így diktafonként haszálni a ketyerét?'' azaz, jelszint.. mic in-re meg van kotve nemi eloerosites is... amugy az optikai bemenet kombinalva van line in-el es egy kis speci jack-alaku csatlakozo megy bele aminek a vegeben van az optikai szal.

linkeket meg megnezem, pillanat

(#17) tomcs válasza Bagoly (#15) üzenetére


tomcs
őstag

ezeket sajnos nem tudom, es mivel jelenleg tokeletesen muxik nem tervezek masikat venni

sajnos tenyleg csak a felsokat cuccokat szeretik full femboritassal gyartani (sonynal asszem csak a 9-eseket) de azok meg azert sokkal dragabbak. mindenesetre ha valamikor odakerulok hogy lecsereljem akkor megint sonyt es megint az akkori csucsot fogom valasztani meg ha sokaig is kell ra gyujteni.

mp3 nem erdekel mert winyo serulekeny, memoriakartya draga (meg ha a lejatszo hozza nem is) minicd meg nagyobb, kenyelmetlen lenne zsebbe stb. persze lehet csak nekem maniam ez a full femhaz de en nem vennek muanyagboritasu walkmant :DDD

(#18) Bagoly válasza tomcs (#17) üzenetére


Bagoly
senior tag

Nem csak a te mániád a full fémház...:DDD, csak én azért picit ''közgazdászkodom'' is vásárlásnál.......
Magyarul a szívem sajog, de az eszem nem engedi a plussz 20k-t a full aluborításért.....
Sztem egyébként sony 701 lesz belőle, mert 75-ről 55-re van leakciózva és mégiscsak egy középkategóriás lejátszó. nem entry level, mint a sharp.....
Nem vagyok ''sony buzi'', úgyhogy szívesen választanám a sharpot is, ha biztosan tudnám, hogy szebben szól.......de nem tudom...:(

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#19) inercia


inercia
csendes tag

Sziasztok!

Már egy éve használom a Sony MZ-N707 NetMD-met és nagyon jó tapasztalataim vannak vele.
USB porton keresztül wav, mp3 formátumú zenéket lehet rá tölteni akár 32x sebességgel, 3 féle tömörítésben (a legnagyobbal - LP4 - 320 percet is egy 80 perces MD -re) az interneten nagyon sok MD site van és megvan a módja annak is, hogy hogyan lehet kijátszani a Sony Open MG másolásvédelmi rendszerét más programok használatával.

A linkek:
http://www.t-station.net/
http://www.my-minidisc.de/
http://www.planetminidisc.com/
http://www.minidiscmall.com/cgi-bin/mdmall1

(#20) tomcs válasza Bagoly (#18) üzenetére


tomcs
őstag

a femhazas 95 lenne vagy 75? :DD (az arak meg 1 olyan dolog amit nem annyira vagok :( )

(#21) Bagoly válasza tomcs (#20) üzenetére


Bagoly
senior tag

Nézz körül:
http://www.klubmedia.hu

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#22) ertelmes válasza Bagoly (#13) üzenetére


ertelmes
csendes tag

a line in arra jó, hogy összekösd más valamivel (pl. rádió, PC speaker, hangkártya és oda-vissza mentést csinálj audio módban.
Tökéletes, zajmentes minőségben.

A mic in pedig arra, hogy microfonon keresztül vegyél fel valamit
De a pár ezer ft-os sony mic. ugyanannyit tud, mint a 800-1000 ft-os PC mikrofon, sőt utóbbit jobbnak találtam. DE ezek nem alkalmasak külső felvételre, mert minden megmoccanásra zörög, és azt is veszi. a sonyé borzalmas !!

a normális mic. pedig kb. 20-30 eFt

a többi kábel (USB, TOS) csak arra jó, hogy PC-ről, Netről felvegyél valamit. Visszafelé nem működik.

a kezelő software-e 400-as procit kér, és túró.

(#23) ertelmes


ertelmes
csendes tag

vettem egy mzr 710-est, és gyorsan visszavittem. Lehet nem volt igazam, de 3 nap eldönteni bizony nem sok, utána pedig....

Eddig csak a sony-knak néztem utána, ráment a napom.

Tehát fő típusbeli különbségek

mit vesz fel : PC-ről, netről, másik audióról, mikrofonról.
hogyan vesz fel: sp, lp, lp2, lp4
mit szerkeszt: szám nevét; disc nevét; automatikus könyvjelző, előre beállított időközönként; kézi könyvjelzőzés, csoportosítási funkció: ide-oda átrakás egyik csop-ból másikba; csoport kezelés
mit mutat: eltelt idő, maradék idő, elem állapot
ugrás hova: előre, hátra, az összes végére
hangzás fajtákat tud-e
timer van-e
MD berakás, kivétel. sony emelő szerkezetes, be kell tenni a sínre, ejectnél kidobja
távirányító van-e
car kit van-e
milyen fül/fejhallgatója van
FM/TV/ időjárás-t tud-e
ütésállóság
nedvesség állóság
power típus: AA battery, Lapos battery, Ni / Li elem, akku+elem együtt lehet-e
lehet-e plusz pénzért 3 éves garit venni hozzá.
kb. ezek

a 710-nél, ami nem tetszett a távirányítóról nem érhető el a rögzítés. Hol használhatod, hol nem
a távirányító gombjai nehezen kezelhetőek, kicsi a kijelzője, nem látni
Ez a többire is igaz.

a fülhallgató madzagja nagyon rövid, a derekamtól alig ér el a fejemig, pedig pici növésű vagyok. úgy tervezték, hogy a szivarzsebtől a fejedig. De a csajoknak nem igazán kedvező. :-(((. Kell egy másik fülhallgatót hozzá venni. :-)))

a MD behelyezésre nagyon oda kell figyelni, könnyen mellé megy, és akkor is becsukódik - és MD-n a rugó eltörik - dobhatod ki, és még jó ha a cuccot nem rontod el.
Ezt a pick up eject mechanizmust nagyon nem csípem.

az USB kábelen keresztül nem lehet a MD-ről vincsire tölteni, és csak mikor visszavittem mondták, hogy ezt az audio kábelen keresztül kellene.

a kezelő szoftverbe másolás elleni védelem van beépítve.

Nem biztos, hogy vissza kellett vinni. :-(((

a 700-as sorozat malaysiai, a 900-as japán :-)))

a 700-ashoz van lapos elemessel és AA elemessel is, én az utóbbit (lapossabb) választottam.
A 700-as Mg házas.

a 800-as mint a 700-as, csak rádiós. Igaz nagyon gyenge rádióval. A klubrádiót Pesten sem fogja, ha csak pl. a Juventus kell az jól döngeti - mondták.
a Blaha mellett, a körúti sony boltban csúcs a kiszolgálás. eladáskor is, visszavételkor is.

a 700-as 75.000, a 800-as 85.000 Ft

ha sonynál maradok, megnézem kapok-e 900-ast, ha nem vagy aránytalanul drágábban akkor a 710 azt hiszem jó választás.

(#24) ertelmes


ertelmes
csendes tag

<a href=''http://www.minidisco.com/md-mt290s.html''>a neten fellelhető választék, leírásokkal</a>

mást nem érdemes nézegetni.

találtam egy nagyon szimpit.
mz b100

(#25) tozso


tozso
tag

Nem nagyon értek hozzá ezért szeretném megtudni hogy:
a minidiscre lehet-e mp3-as számokat felírni.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#26) Cos


Cos
senior tag

Ami nekem van az egy Sony MZ-N1 (http://www.minidisc.org/part_Sony_MZ-N1.html) kijavítanálak nem alu hanem magnézium házasak ezek, az enyém pedig teljesen az! Amikor avval a Sony-val amit én néztem összehasonlította nekem az eladó ami különbséget találtunk az a játékidő ami 53H az enyémnél 110H! A háza teljes Magnézium a MZ-R701-nél csak a fele! A kijelzőn 3 sor a MZ-R701-n csak 1! A távirányító LCD-s (világít) MZ-R701-n no LCD! Ugyanazokat a progikat használják és technikailag egyébként nem tud többet kevesebbet ha jól emlékszek! Én az enyémmel meg vagyok elégedve nagyon Főleg a méretei miatt is! Ez volt szinte a legfontosabb amikor vettem! Na és nem beszélve arról hogy 25Ł különbség volt köztük úgy gondoltam ez kicsit többet ér így! Járt hozzá Optikai kábel, távirányító, akku, külön ceruza elem modul, tok az akkunak, CD-OpenMG-vel és NetMD Driver-el, kis fülhallgató, ja és egy Tok a MD-nek! és még valami de most passz hogy mi is volt az :F Szerintem teljesen jó és hát a minőségével sincs semmi kivetni valóm, mert akár utazás közben hallgatom akár itthon (2.1-es cuccon, vagy fülessel http://www.advancedbrain.com/store_audio_hd500.asp ) teljesen jó. Visszatérve a fülesre én szoktam hallgatni fülessel és simán bírja nincs semmi bibi teljsesen jól szól akkuról is!
Ja és a végső és legfontosabb amit javasolni szeretnék! Én igaz már egy éve vettem ezt a kütyüt és Londonban akkor ez volt ott 195Ł amit Te kinéztél (MZ-R701) az pedig olyan 170-180Ł Azaz közel fele na jó azért több az itthoni akkori áraknak! Szval amit ebből ki akarok hozni hogy bár nem kell elmenni Londonba emiatt de mivel azért már Bécs-ig elég olcsón el lehet jutni lehet hogy tudnál nyerni elég sokat ha van elég időd azon ha meglesnéd előre a Neten hogy van-e valahol mert nem biztos hogy az utiktg.-t tudnád csak megspórolni stb... A legjobb az lenne persze ha az államokból vagy a királyságból hozatnál egyet valami jó ismerőssel mert akkor járnál a legjobban anyagilag! De ez csak egy javaslat! Remélem hogy segíthettem egy kicsit!
:))

[Szerkesztve]

Brr Brr

(#27) tozso válasza tozso (#25) üzenetére


tozso
tag

Erre még mindig keresem a választ, ha valaki tudja kérem írja le nekem.
Köszi.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#28) Viktor77 válasza tozso (#27) üzenetére


Viktor77
titán

Nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) tozso válasza Viktor77 (#28) üzenetére


tozso
tag

Ok, köszi.
Kár pedig úgy jobb volna.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#30) Cos válasza tozso (#29) üzenetére


Cos
senior tag

Ez nem igaz ugyanis a Sony kifejlesztett egy software-t amivel át tudja konvertálni az MP3-t WMA-t WAV-ot... és így lehet rá másolni tulajdoképpen azt is! Csak így Atrac lesz az MP3-ból!

Brr Brr

(#31) Viktor77 válasza Cos (#30) üzenetére


Viktor77
titán

De a kettő nem ugyanaz, és a kérdés nem erre vonatkozott. :(

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32) Cos válasza Cos (#30) üzenetére


Cos
senior tag

Na és hát így nekem csak Mp3-ak vannak a Minidisceken átlagosan olyan 4-6 album rámegy egy disc-re nekem Atrac 1.0 azt hiszem és LP4-ben. Na és mivel metrón hallgatom vagy vonaton nem nagyon hallom hogy lenne vele valami minőségbeli probléma... de amikor nagy fülessel hallgatom akkor sem hallani!

Brr Brr

(#33) Cos válasza Viktor77 (#31) üzenetére


Cos
senior tag

A kérdés : ''minidiscre lehet-e mp3-as számokat felírni?''

...a lényeg ugyanaz rá lehet írni és meg is tudod hallgatni. Mi kellene még?!

[Szerkesztve]

Brr Brr

(#34) Viktor77 válasza Cos (#33) üzenetére


Viktor77
titán

De ha felveszed azokat az mp3-akat az MD-re, akkor már nem mp3-ak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#35) Cos válasza Viktor77 (#34) üzenetére


Cos
senior tag

Na erről inkább ne vitatkozzunk majd Tozso elmondja hogy mire is lett volna kiváncsi igazán! :)) De tényleg nem az már Atrac, és nem MP3 de a MD-n van! :D

Brr Brr

(#36) Digital


Digital
addikt

Szerintem rá lehet pakolni a mini disc-re az mp3-at,mivel az egy formátum,tehát ha akarom akkor lekváros kenyérre is tehetem! Más kérdés hogy a minidisc lejátsza e,szerintem le! Az atrac szerintem egy fosadék,nekem nem jöttbe:( igaz én cd-n próbáltam! Marha sok idö míg a gépem átkonvertálja ( 1,3 cele),és szerintem a hangja sem olyan naoooon penge! Mp3 ban is meg lehet pakolni egy cd-t vagy md-t elég rendesen! :P

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#37) Cos válasza Digital (#36) üzenetére


Cos
senior tag

Ahogy Viktor77 is mondta ami a Minidisc-en van az már nem MP3 hanem Atrac! Bár nekem avval sincs semmi bajom!

Brr Brr

(#38) Digital válasza Cos (#37) üzenetére


Digital
addikt

Sony MZ-E 10 pl tudja az mp3 formátumot is! :C

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#39) Cos válasza Digital (#38) üzenetére


Cos
senior tag

Mutass nekem egy olyan linket ahol ezt hivatalosan leírják mert akkor talán elhiszem... De mivel nekem Sony MZ-N1 -em van és tisztában vagyok vele hogy mire képes,nem nagyon tudom elképzelni ...és hát ez sem tud ezen a területen többet!


[Szerkesztve]

Brr Brr

(#40) Digital válasza Cos (#39) üzenetére


Digital
addikt

[L]http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=4851[L]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#41) Cos válasza Digital (#40) üzenetére


Cos
senior tag

Kedves Kolléga a támogatás nem azt jelenti hogy MP3 formátumban kerül a Minidisc-re a zene... ugyanis a Sony által kifejlesztett OpenMG Jukebox Progi konvertálja át az MP3-at, WAV-ot, WMA-t Atrac formátumra és végül így kerül a Disc-re. Bár az enyémet nem forgalmazták M.o.-on de szivesen megmutattam volna hogy annak ugyanilyen leírása van! :))
A lényeg hogy ha már egyszer a Minidisc-re kerül a zene az már nem lesz Mp3 egy könnyen újra...

[Szerkesztve]

Brr Brr

(#42) Digital válasza Cos (#41) üzenetére


Digital
addikt

Puff hát tényleg igazad van! :C Az elöbb voltam egy márkaboltban,és hát tényleg....
De elméletileg lehetne,csak ez a fosadék sony.... Nekem discman-em van,de arra
vegyesen is rá lehet pakolni a cuccokat! Már értem miért nem minidisc-et vettem!
Amúgy nekem csak rossz tapasztalataim voltak e téren (igaz még az elején kaptam egy asztali lejátszót),mikor meghibásodott,persze gari után egy vagyonért akarták javítani!
Köszönöm Kolléga Úr! :DD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#43) Cos válasza Digital (#42) üzenetére


Cos
senior tag

Ha van egyéb kérdésed csak nyugodtan! :)) Egyébként semmi baj nincs evvel a Minidisc-el nekem nagyon bejött főleg a mérete miatt ! ! ! :D

Brr Brr

(#44) Digital válasza Cos (#43) üzenetére


Digital
addikt

OFF esetleg a lotto számok??????????? ON :DD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#45) dudli


dudli
csendes tag

Hali! Feltámasztom ezt a topikot.:))

Szeretnék valami jó mikrofont venni. De csak részben értek hozzá. Mindenképpen sztereó kéne, de nem tudom hogy milyen a zoomos, érdemes-e olyat venni vagy fix pontosat, és melyik tipust, melyik áron, stbstb. A Sony kicsit drága, és én nem vagyok Sony párti, csak ha md-ről van szó, mert önmagában az md jó. Nem nagyon kompatibilis mással, de hát a bakelitről se lehetett bakelitre másolni, még se gagyizta le senki. :))

Szóval milyen mikit kéne venni, ki tud mutatni demó felvételeket, esetleg a zoom értelmét megmutatni felvételekben, stbstb.

(#46) scang


scang
senior tag

kérnék egy kis segítséget:
Sharp NetMD IM-DR410E(S)

ehhez kellene nekem driver de sehol nem találok.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#47) scang


scang
senior tag

na valaki...
up

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#48) Cardinella


Cardinella
aktív tag

Aki szereti az extrém sportokat, hackeljen MD-et.
Egy Service Manual sem árt a munka előtt, mert nálam a billentyűkombináció nem működött; a Manual alapján lehelltem bele életet.
Egy kis EEPROM noszogatás, programozás után 6 új menüpont aktiválódott a gépben; ami ahhoz képest, hogy ingyen volt, nem rossz ár/érték tuning.
(Az első bekapcsolás pedig meglehetősen izgalmas; mert a bekapcsolódás egyáltalán nem egyértelmű...:) )
Az esetleges károkért semmilyen felelősséget nem vállalok; gyenge idegzetűek bele se kezdjenek.
Rajta hát! Bővebben: link

(#49) Digital


Digital
addikt

Kikukáztam a topikot!
Láttam itt: [link] egy ilyen ketyerét,szerintem nagyon baráti áron! :C Valakinek van ilyen típusú MD-je? Szerintetek jó?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#50) Digital válasza Digital (#49) üzenetére


Digital
addikt

KUKK!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.