Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Czsolt5


Czsolt5
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a minidisc túl macerás volt, ezért vettem egy 20 gigás NW-HD5 network walkmant, csak az a bibi hogy nem adtak hozzá távirányítót, pedig a lejátszó támogatja!!!!! :F

Nem tudjátok, honnan tudnék szerezni hozzá LCD-s távvezérlőt? Nagyon kéne!!!!!

1000 köszi

(#102) Dj Don Pepe válasza Czsolt5 (#101) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Megoldható minden :) Nekem meg most tört el, mert oda zártama kocsiajtóval, ahogy szálltam be :( Szóval nekem is kéne... Annyira még nem néztem, de azt mondják elég jó árban vannak ezek, tehát drágák így egymagukban. De ha találsz valamit, akkor szólj, én is keresgélek majd, és én is szólok ha van valami, de talán egy Sony márkabolt, esetleg szerviz lenne jó, ahonnan lehetne egy távirányítót szerválni...
:))

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#103) B-ci válasza Czsolt5 (#101) üzenetére


B-ci
csendes tag

Sonytól lehet rendelni, elég borsos az ára.
Én e-bayről rendeltem.
RM-MC35ELK, és RM-MC.. típusokat nézz. Azt nem tudom, hogy HD5-höz melyik passzol, de van egypár modell

(#104) B-ci válasza Dj Don Pepe (#102) üzenetére


B-ci
csendes tag

Sony márkaboltokat nem ajánlom, nem tudnak segíteni. Szervízeket keressetek meg, a szervízek listája megtalálható itt:
http://www.sony.hu/view/ShowArticle.action?article=1080556259391&site=odw_hu_HU

(#105) lugosi válasza Dj Don Pepe (#100) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Végül is nem jöttem rá, hanem fogtam a kézikönyvet és kinéztem.

Azonban most felhívtad a figyelmem valamire: automatikus tagolás csak akkor van, ha AGC-re van állítva? Mert nekem manual-ra volt.

Amúgy kapaszkodj meg, mennyiért láttam a Cora-ban egy NH600-ast? 54 ezerért! :Y

(#106) Digital válasza lugosi (#105) üzenetére


Digital
addikt

Bazzz 54K:Y:Y:YAnnyit azért nem ér szvsz:F

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#107) kretenallat


kretenallat
senior tag

NH700asra ranyomhatok lcds taviranyitot mukodni fog? bementem debrecenben a sony markaboltba aztmondta a srac helybol h nem utana meg mehazudtoltam agat :S csak mert nekem is vmi sotetben olvashato cucc hianyzik bar tudom h mi hol van a discjeimen.


egyebkent az elozo MDmnel letort a csatja a taviranyitonak :S (kb mennyi egy lcd taviranyito? a szeles lapos jobban tetszik)

vegy ez: [link] de ugytunik h radios

[Szerkesztve]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#108) lugosi válasza Digital (#106) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mivel az NH700-at boltban, újonnan 34-ért vettem, szerintem se :)

(#109) Digital


Digital
addikt

Tudja valaki a távirányítók árait Magyarországon?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#110) B-ci válasza Digital (#109) üzenetére


B-ci
csendes tag

Én anno egy Sony szervízben érdeklődtem, ott azt mondták, hogy 15ezer ft :F körül mozognak a távirányító árak. Persze csak rendelésre tudsz venni, Magyarországon tudtommal sehol sincs raktáron minidisc távirányító.

(#111) Dj Don Pepe


Dj Don Pepe
tag

Hihi! :) Szóval távirányítót ha talált valaki, akkor szóljon tényleg! ÉN is 15e körül saccoltam. Amúgy én az NH700-asom 35e ért vettem, és volt hozzá minden, tokkal vonóval ahogy mondják, még HI-MD lemez is. De hol lehet amugy ilyen lemezt venni? :U

És Úgytom, hogy simán tudja vezérelni az LCD-s távirányítókat... Bár azért nem mind kompatibilis, csak amik 4pólusúak.... (Azok se mind... utána kell nézni...)



[Szerkesztve]

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#112) lugosi válasza Dj Don Pepe (#111) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hi-MD lemezt a www.pixmania.com webáruházban láttam, 2300 ft volt az 1 gigás.
Én amúgy bevásároltam 10 db hagyományos md lemezt, ez Hi-MD-re formázva, darabja hi-sp-ben 2 cd-t tárol, így nekem egyelőre megoldódott.
Nekem is járt hozzá egy Hi-MD 1 gigás lemez, csak az enyém nem volt fóliába csomagolva a lemez. A tiéd igen? Más okokból arra következtetek, hogy a lemezt használták már mielőtt megvettem.

(#113) cornfake válasza kretenallat (#107) üzenetére


cornfake
aktív tag

hat en az hn600ra szeretnek,csak varom h b-ci cucca megerkezzen :D
ugyhogy ha okes a cucc akkor siman menni fog
a debreceni sonyben meg ne a fiatal gyerekkel hanem az idosebben beszelj,sztem sokkal felkeszultebb :D


Don pepe,debrecenben a sony markaboltban van HI-MD lemez :D


[Szerkesztve]

I'm what's left, I'm what's right..

(#114) Czsolt5 válasza Dj Don Pepe (#111) üzenetére


Czsolt5
csendes tag

Angliában majdnem alig több mint 10 ropi... nézd....

http://shopping.lycos.co.uk/4322en20771963.html

Szervizekben kutatni tényleg jó ötlet!!! Egy-két márkaboltban megkérdeztem, ott azt mondták hogy ilyet csak lejátszóhoz mellékelve lehet kapni, meg lehet próbálni külön is, de nem lesz valami olcsó. Hát én hajlandó vagyok 10 ropit rááldozni, most vettem tokot a kicsikének, nem szeretném ha nyitogatni kéne meg előszedegetni és mindenki lássa hogy 70 ezer forintos cucc van a kabátomban :F Nem vagyok burzsuj csak egész nyáron azért melóztam hogy megvehessem. Nem szeretném ha baja esne.

Addig keresgélek, ha találok valamit, feltétlenül szólók!

(#115) Czsolt5


Czsolt5
csendes tag

Sikerült egy német oldalon kilistázni hogy hol mennyi...

http://geizhals.at/eu/a178843.html

(#116) B-ci válasza Czsolt5 (#115) üzenetére


B-ci
csendes tag

Hol sikerült tokot venned? Mennyibe került? Van valami típusjelzése? Én is szeretnék egyet!

(#117) B-ci


B-ci
csendes tag

http://forums.minidisc.org/index.php?showtopic=8147

''*Please note: the MC33EL is 100% compatible with all 1st and 2nd generation HiMD units.
*Please note: the MC35ELK is 100% compatible with all 1st and 2nd generation HiMD units.
*Please note: the MC38EL is 100% compatible with all 1st and 2nd generation HiMD units.
*Please note: the MC40ELK is 100% compatible with the 2nd generation HiMD units.''

Szóval ezeket bátran ajánlják.
Ha megérkezik az enyém, mindenképp írok.

(#118) Dj Don Pepe válasza lugosi (#112) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Nekem be volt csomagolva minden, szépen légmentesen... Hogy neked miért nem... :F

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#119) Czsolt5 válasza B-ci (#116) üzenetére


Czsolt5
csendes tag

nekem nem minidisc tokom van hanem ipod tok és abba tökéletesen belepasszol az NW-HD5...bármelyik Media Marktban/Saturnban/Electro Worldben lehet kapni

(#120) Dj Don Pepe válasza Czsolt5 (#114) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Nem lenne rosz a távirányító, még annyit én is szánnék rá... Amúgy meg jól mondod, hogy tok, meg minden, de nekem azt is adtak hozzá :F Akkor tuti jól jártam ezzel... :R

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#121) Dj Don Pepe válasza Czsolt5 (#119) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

[kép]

Mivel ez nem is minidisc, ezért jóhogy belefér egy Ipod tokba, szinte ugyan akkora mint egy IPod;)

[Szerkesztve]

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#122) Dj Don Pepe válasza lugosi (#112) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

[kép]

Nekem meg egy ilyenem van... És kéne az a jó kis távirányító... Világítson, meg minden :D

Kösz az infokat mindenkinek!

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#123) B-ci


B-ci
csendes tag

Minidisc tokot lehet kapni valahol Magyarországon?

(#124) Dj Don Pepe válasza B-ci (#123) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Ha egy kis szütyőre gondolsz, akkor varrassál egyet nagyiddal :)

Amúgy szerintem ha szétnézel biztos találsz rá valamilyen tokot, amibe belefér...

De ha arra gondolsz, amiben a lemezeidet tárolod, akkor passz, nem tom hogy külön adnak-e tokot, de hát a lemezekhez adnak tokot, csak ne törd össze, és ne hagyd el. Amúgy biztos lehet kapni külön tokot is!!! ;)

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#125) Digital


Digital
addikt

Kinek mi a tapasztalata a gyári fülesről?Én az MZ-NH600 hoz egy MDR E808-at kaptam,borzasztóan szól :( Egy discman-hez mellékelt MDR E806-al használom,ez lényegesen szebben muzsikál!

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#126) B-ci válasza Dj Don Pepe (#124) üzenetére


B-ci
csendes tag

A kis ''szütyőre'' gondoltam... :DD

(#127) lugosi válasza Dj Don Pepe (#118) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

''Nekem be volt csomagolva minden, szépen légmentesen... Hogy neked miért nem...''


Megmondom őszintén eleve gyanús volt a boltban az eladó. Nemcsak, hogy a HiMD lemezem nem volt becsomagolva, hanem ráadásul a lemez tokján van két jól látható karcolás is. Szerintem simán használta! Amikor ezt szóvá tettem, akkor adott két fényképelőhívás-bónt. Végül is egy év garancia van rajta, de a dobozon is láttam, hogy baromi sokat nyitogatták. Remélem a lejátszót nem használta, bár ezek után azt is el tudom képzelni.
Na mindegy, de lehet hogy ezt még szóvá teszem a központjukban...


Tényleg, egy szervízmenüben vagy valahogy van lehetőség arra, hogy megnézzem, hogy mikor használták először, vagy hogy mennyit használták a lejátszót? Vagy valami szoftverrel, ha beküldöm, meg tudják nézni?

(#128) lugosi válasza B-ci (#123) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Renes zipzáras neoprén tokot is lehet kapni, én a media marktban vettem vagy 1500-ért. Övre csatolható, van rajta elöl egy plusz kis zipzáras zseb a tartalék elemnek pl. Kb pont akkora a tok, mint az MD lejátszó. Így is van kirakva, meg ráírva a kartonjára (csomagolás), hogy MD Case. A gyártója a Case Logic.

(#129) lugosi válasza Digital (#125) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

''Kinek mi a tapasztalata a gyári fülesről''

Nekem nem tudom, milyen típus járt az NH700-hoz, szerintem kb ugyanaz mint neked a 600-hoz. A hangzása nagyon tetszett, főleg klasszikus zenét és jazzt hallgattam rajta. Egyszer hallgattam le egy Queen cd-t, félreértések elkerülése véget Hi-SP-ben, és szegény Freddy Mercury kicsit sziszeget meg pöszített, mikor ''sz'' hangokat ejtett ki... ;)
Bizonyos mélyhangok, egyetlen zeneszámnál torzítottak.

90%-ban elégedett vagyok a fülhallgatójával, de ez is mutatja, hogy valami jobbat is be lehetne szerezni. Ha ez kinyúlik, akkor biztos, hogy valami alaposan kiválasztott, márkás darab lesz helyette.

(#130) Dj Don Pepe válasza lugosi (#127) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Meg tudod nézni te is, hogy mennyit használtad! MAjd leírom ide a kódot!

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#131) cornfake válasza Digital (#125) üzenetére


cornfake
aktív tag

sztem siman csak szar a gyari fles,nem kell ragozni :D
sennhieserrel mocsokjol szol,en most egy iet szeretnek venni:
[link]

tokot meg enis anyukammal fogok varratni,ha meglesz a taviranyito

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

I'm what's left, I'm what's right..

(#132) Dj Don Pepe válasza Digital (#125) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Hali!

A Gyári füles természetesen nem az igazi! Még hangzásilag el is megy, az átvitele jó, csak gyengén szól! Ha veszel a Sony-tól egy Normális fülhallgatót (Én vettem) Ezerszer jobban, és dinamikusabban fog szólni. Ugyan ekkora teljesítményt kap, és mégis jobb lesz, mert erősebb a Neodímium mágnese, és jobb a tekercselése. Szóval, vegyél jobbat... Nézzél ki egy fülest, és megmondom jó-e...

:)

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#133) B-ci válasza cornfake (#131) üzenetére


B-ci
csendes tag

Nekem a Creative EP-880 tetszik, távirányítóhoz pompás lenne.
Magyarországon vajon kapható?
Viszont mocskos drága... :(

(#134) lugosi válasza Dj Don Pepe (#130) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké, megköszönöm ha beírod.

(#135) lugosi válasza Dj Don Pepe (#132) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pl:
Sony MDR-EX51LP

Ennél többet csak akkor szánnék én is egy ilyenre, ha sokkal jobb lenne. De azért ez már elég jó, nem? Most próbálgattam itthon a különböző fejhallgatókat, a barátnóm egyik panasonic XBS (basszuskiemelős) példányát kipróbálva: 1 perc után a hangja: hányás. Mély minden, semmi más...

Az a vicc, hogy van itthon egy jobb kategóriás Hama cucc is, és egész tűrhető. Azért tettem most fel azt, mert az egész napos zenehallgatás után a fülbe dugható fülhallgatótól elfáradt a fülem :) Itthonra meg jó ez a ''fejen átívelő'' változat is.

(#136) Dj Don Pepe válasza cornfake (#131) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Én AKG-vel próbáltam, a legjobbal, amin van hangerő szabályzó is, és nagyon leszerepelt nálam! Magasat szépen szólt, de doboz méllyet adott, amit én kifejezetten utállok! Sennheiser, amit én láttam, az dettó ugyan azokkal a paraméterekkel birt, mint az AKG. Szóval nem mertem azt se megvenni mikor visszacseréltem a Mediában... Lett helyette egy Sony MDR-NE1 -es, amit mp3 lejtásztókhoz találtak ki, de ezzel nagyon szépen, és erőteljesen szól! És ettől van jobb is, csak nem lehetett itt nálunk kapni, mert nem igazán jó, hogy a nyakamba kell akasztani... (de nagyon jól szól!)

[kép]

Ezzel meg jobb lesz vigyázni, mert teljesen izolálja a fület, azaz nem tud a levegő járni a füledben, és közvetlenül nyomja a dobhártyád a hang, ez ebben a formában nagyon fül romboló :( De azt hozzá kell tenni, hogy egy ilyennél jobban nem fog semmi se szólni, mert még a külső zavaró hangokat is elnyomja... De tönkreteszi a fület, mint ha csak egy sima bedugósat vennél... :U

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#137) cornfake válasza Dj Don Pepe (#136) üzenetére


cornfake
aktív tag

ahaha,hat en fulhallgatobol sonyt nem szeretek hasznalni,mert nagyon csorompol,meg igy 20perc utazashoz meg ahhoz h ne kelljen ordittanom a zenet ha el akarom nyomni a gagogo oregasszonyokat a buszon pont jo :D

I'm what's left, I'm what's right..

(#138) Dj Don Pepe válasza lugosi (#134) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Ne leírom a szervíz kódot, remélem nem csinál magának senki semmi bajt! Vigyázzatok vele! Inkább csak nézegessétek! (Saját felelősségre, mert aztán vihetitek a szervizbe javítani a készüléket!!!...)

Következő a teendő: Állítsd le a lejátszást! Kapcsold be a ''HOLD'' gombot! Tehát zárd le a billentyűket. Aztán folyamatosan nyomd a ''GROUP'' gombot, és közben billentyűzd be a következő kombinációt a jobbra (>>) - balra (<<) léptető gombbal, és a pause (II) -al :
[ >> , >> , << , << , >> , << , >> , << , II , II ] És benne is vagy a szerviz menüben...
Ha eleget láttál, akkor szüntesd meg az áramot, azaz vedd ki az elemet, és minden működik úgy ahogy hagytad!

1. amit látsz: Verzio szám, és a kijelző összes karakterének meg kell jelenni! Ez felváltva villog. Ha meg akarod jobban nézni, nyomd a ''Cancel/chg'' gombot folyamatosan.
Kilépni mindenből a ''Cancel/chg'' gombbal tudsz!

2. A hangerő szabályzó gombjaival tudsz lépegetni a menüben (először inkább felfelé nyomd...). aztán jobbra ha valamibe be akarsz lépni. Mindent angolul ir, tehát ha jártas vagy angolban akkor menni fog!
Mondjuk teszteld le az Audio részét: vedd fel a fülesed, alap helyzetböl, tehát amikor irja a verzio számot, onnan nyomd meg 4-szer a felfele gombot ( azaz ''Vol+''), és máris az AUDIO menü-ben találod magad... aztán nyomogasd a jobbra gombot (>>)

3. Billentyüzet teszt: alaphelyzet, aztán a GROUP gombot megnyomod, és nyomogathatod az összes gombot, kilépés, ha kinyitod a lemez tartót...

Egyenlőre ennyit. A többi kódok jelentése bonyolult, nem irom le ide... De az elárul mindent... :U

[Szerkesztve]

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#139) lugosi válasza Dj Don Pepe (#138) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megnéztem, nagyon nem mertem semmit csinálni. Utána működik újra a lejátszó :)

A kérdés az, hogy tudom megnézni, hogy volt-e már használva a cucc?

(#140) Dj Don Pepe válasza lugosi (#139) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Mivel már te is használtad, nem tudod megállapítani használták-e... Ezt akkor kellett volna, mikor megvetted ;)

Most pontosan nem tom megmondani hogy a használati időt hol mutatja, de majd megkeresem... :B

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#141) lugosi válasza Dj Don Pepe (#140) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi.

(#142) B-ci válasza cornfake (#113) üzenetére


B-ci
csendes tag

Nos. Már nem kell várakoznod, ugyanis...MEGÉRKEZETT A TÁVIRÁNYÍTÓ!

Egyebet nem tudok mondani, mint hogy : EGYSZERŰEN REMEK!!!
Ha van kérdés, szívesen válaszolok.
:R e-bay

(#143) B-ci


B-ci
csendes tag

Most már csak egy jó füles hiányzik...

(#144) toozok


toozok
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy ilyen aktív fóruma van a MD-enk. Én szeretnék majd tavasz környékén venni egy olyan készüléket amivel mikrofonról tudok felvenni és PC-ről is tudok zenéket küldeni rá. Nagyon nem vagyok jártas a ma fellelhető készülékek terén és csak a www.grx.hu oldalt találtam ahol szerintem nagyon jó árú régi modellek vannak. Most azt nem tudom, hogy bármilyen MD-t lehet PC-vel összekötni vagy csak az újabbakat? Réginél kábelt kell a jack dugóba dugni és amit hallgatok azt tudom rögzíteni?
Köszi a segítséget

(#145) Dj Don Pepe válasza toozok (#144) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

Hali!

Hagyományos MD-eknél, nem volt még lehetőség PCvel történő közvetlen adatátvitelre. De amióta létezik a HI-MD rendszer, azóta akár egy filmet is tárolhatsz, vagy képeket a zenék mellett a HI-MD lemezeden 1Gb nagyságban. Xal, amelyiken van USB csatlakozási felület, azzal lehet átnyomni PC-ről a zenéket. Ha csak a régi MD szabványt támogatja a készülék, akkor max. analógon rögzítheted 1-1 ben... Tehát jó sokáig tart. Jobb készülékeken van optikai bemenet is, és ha így dugod össze PC-vel, akkor ugyan olyan jó hangminőségben tudsz felvenni, mivel digitális jel megy át. (Hátránya, hogy 1-1 ben, azaz végig kell hallgatnod amit veszel fől.)
Mikrofonról szerintem bármelyik tud felvenni, mert ez alap dolog!

hát ennyi... :))

[Szerkesztve]

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#146) lugosi válasza Dj Don Pepe (#145) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

USB-n nemcsak a Hi-MD-ket lehet rákötni, hanem a régebbiek közül azt is, ami támogatja a Net-MD-t, nem? (Csak kérdezem, nem kell lelőni.) :D

(#147) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Sziasztok!

Most gondolkozok egy minidisc vásárlásán.Szeretném a komolyzenei koncertjeimet felvenni és zenét hallgatni és gépre másolni a cuccokat! melyiket ajánljátok? fontos lenne, hogy jó minősgében vegyen föl(mondjuk ahoz gondolom jó mikrofon is kell)..

:R

(#148) lugosi válasza Bernardo20 (#147) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó minőségben felvenni gyakorlatilag mindegyik tud, más kérdés, hogy a minőségben hozzá passzoló mikrofonokat meg tudod-e fizetni? Az index minidisc fórumán épp mostanában olvastam róla.

Van amúgy a Sony-nak sztereo mikrofonja, kérdés hogy ez mire elég. Még nem láttam róla se tesztet, se nem olvastam róla tapasztalatot.

[Szerkesztve]

(#149) Dj Don Pepe válasza lugosi (#148) üzenetére


Dj Don Pepe
tag

passz :U

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#150) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Van új sonicstage, új tömörítési bitrátákat is enged, ha valakit érdekel. (Én szinte kizárólag az MD simple burnert használom, azon nem változtattak.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.