Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G5s

Hozzászólások

(#51) mc-4 válasza szabolcsij (#50) üzenetére


mc-4
aktív tag

A pandawill.... Talàlsz a neten 5-10$ kupon kódot amivel tudsz még az árból offolni.

(#52) szabolcsij


szabolcsij
csendes tag

ez hihetetlen, bárhol ahol érdeklődök a telefon iránt, azt válaszolják, hogy nincs készleten és nem tudják mikor lesz. Kicsit vicces, egy kínai márkát, nem tudok megvenni kínából, pedig már hajlandó lennék többet is fizetni érte :)

Hiánygazdaság van Kinában :D

Vki tud még oldalt, ahol esetleg lehet kapni?

(#53) Adolfka_ válasza szabolcsij (#52) üzenetére


Adolfka_
tag

Én innen rendeltem s nekem úgy tűnik, hogy van:

http://www.jiayu-store.com/jiayu-g5-mtk6592-octa-core-4-5-inch-corning-gorilla-ips-screen-ram-2gb-android-smart-phone.html

(#54) mc-4 válasza szabolcsij (#52) üzenetére


mc-4
aktív tag

Nagy a csend... Már mint a webshopok-ban.
Mikor a G5A-et vettem akkor is ez volt, megrendeltem, megjött az után mindenütt hiánycikké vált és egyszer csak megjelent a G5S 20$-val olcsóbban és négy mag plusszal.
Lehet most várnék egy picit... Már most 240-ért adják az alattam linkelt oldalon is.
Ja... és a paypall retek kakán váltott!!

[ Szerkesztve ]

(#55) Btee


Btee
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje én is szemezgetek a G5S telefonnal. Itt: http://mobilamb.eu/jiayu/G5 találtam. Igaz nem olyan jó az ár mintha Kínából rendelnéd, de legalább van. (Hátha valakit érdekel.)

(#56) Adolfka_ válasza MadBlade (#48) üzenetére


Adolfka_
tag

Itt egy remek teszt a telefonról -igaz németül- amit nemrég találtam.

https://www.youtube.com/watch?v=2fqAl8DLbsc

Alapvetően teljesen alátámasztja a saját tapasztalataimat, a végén az értékelést érdemes megnézni, ha valakinek túl hosszú vagy nem érti rendesen. Bár nekem wifi és bluetooth gyengeséggel eddig nem volt problémám, de az osztályzatokkal is egyet értek, bár én kinézetre, képernyőre és hangra lehet adnék még +1 pontot, de legalább egy felet.

A GPS és egyéb modulok érzéketlensége itt is a fő probléma s ez lehet pont a masszív fém ház hibája, ahogy a készítő is megjegyzi, valószínűleg sokat leárnyékol az amúgy sem csúcs szenzorok érzékelőiből.

Az akkuval kapcsolatban most volt három nyugodt napom amit itthon töltöttem, s leginkább az asztali gépemen neteztem. De az itthoni wifin végig rajta volt a telefon, chateltem, telefonáltam, átlagosan használtam, mikor aludtam éjjel levettem repülő üzemmódba, s így a negyedik!!! nap reggelére volt még 23% töltöttségem. Ez abszolút rekord eddig, s az megint kiderült, hogy a 3G-s netezés (vagy a játék) szívja legjobban az aksit. Eddig két nap volt a maximum, de jó látni, hogy ilyet is tud.

üdv

(#57) n_a


n_a
újonc

1949deal.com -ról rendeltem. kb. 3 hét alatt érkezett (februárban) iszonyú piszkos csomagolásban, de belülről kipárnázva, sértetlenül. (Nem kért senki tőlem sem vámot sem áfát.)
Azóta használom. (1 G RAM-os alapváltozat a kisebb aksival. Fehér, bár ez a tok miatt nem látszik...)
Tapasztalataim:
- gyors
- közepes méretű tenyeremmel egy kézzel használni tudom, ezért vettem ezt a méretet, nem csalódtam
- kijelzője - IPS - korrekt
- soha sem fagy, mindegy mi és mennyi app. van nyitva (igaz, nem játszom vele) Most indítva az AnTuTutn 16548-at írt, újratesztelve 16899
- sokat használom a wifit munkahelyemen és otthon is, gondom ezzel még nem volt
- tokot azonnal vettem rá (azt hiszem bőrnek titulálták, de műanyag/műbőr, vékonyabb a bőrnél), azóta is nyúzom. Nem szeretem, mert balra nyílik, nem lefelé. Kicsit kényelmetlen, de megszoktam. Szerintem még 2-3 hónapot biztos bírja.
- készenléti módban nagyon jól bírja, 3 napig biztos, de tovább még nem próbáltam, nem túl sok használattal (átlagos?) két napig szinte biztosan elmegy.
- Elég strapabírónak tűnik, mert kb. fél méterről esett így le járólapra és semmi sem látszik rajta.
- Mivel fém alkatrészei vannak, az átlagnál nehezebb, de ez az adataiból is egyértelmű

amivel gond van:
- GPS: nagyon pontatlan, mindegy milyen szoftverrel próbálkoztam. Szinte minden, az interneten fellelhető praktikát, megoldási javaslatot kipróbáltam (kivéve a külső GPS-t), de sajnos nem történt változás. Annyi eredményt elértem, hogy gyorsan megtalálja a műholdakat.
- hálózat eldobás: nem nagyon találkoztam sehol ezzel a problémával, lehet h egyedi a hely, ahol dolgozom, de az asztalomnál viszonylag gyakran eldobja a jelet és szakadozik a kapcsolat. Ami érdekes, hogy a munkahelyemen kívül másutt nem tapasztaltam. Ott viszont, ha közel megyek az ablakhoz, megszűnik a probléma.

(#58) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!
Hogy tudok a telefonkönyvben lévő kapcsolatokhoz képet adni? Akinek a gmailben volt képe azt szinkronizáláskor oda rakta.

(#59) mc-4


mc-4
aktív tag

Juni 18-án rendeltem a kicsikéket, ma kaptam meg.
Most jön a nyúzás...

(#60) ladyandhenk válasza mc-4 (#59) üzenetére


ladyandhenk
újonc

Szia!

Honnan rendelted meg? Illetve sikerült az áfát, vámot kikerülni?

Rendben meg is érkezett?

(#61) mc-4 válasza ladyandhenk (#60) üzenetére


mc-4
aktív tag

Szia!

Pandawillről, de tegnap néztem nem volt nekik.
Nagybátyámhoz küldettem Holland postával(ingyenes) ausztriai címre. Meg kértem őket, hogy csökkentett összeget írjanak rá, így 0-volt az áfa,vám... :)

(#62) luige


luige
csendes tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele de az én telom erősen melegedik a hátsó felső rész ha játszok vele pl : injustice , nektek előfordul ilyesmi ??? Egyébként tőkéletes teló számomra ,letisztult szép és nem egy tepsi ....

(#63) mc-4 válasza luige (#62) üzenetére


mc-4
aktív tag

Szia!

A melegedés normális jelenség, mint ahogy az összes számtech cuccnál mikor teljesítményt veszel ki belőle.
Amíg a teló nem tiltakozik, hogy az akku túlhevült addig nincs vele dolgod. Akkor megkérdezi, hogy alvás vagy folytatás.

[ Szerkesztve ]

(#64) mc-4


mc-4
aktív tag

Más...
A nagy telefon mókolás közben kitöröltem a rom mentése, most nagy szükségem lenne egy backup-ra.
Akinek G5S 2/16Gb-os telója van, átküldené a backup-ját?
Köszönöm!

(#65) istika


istika
tag

Sziasztok. Telefon vasarlas elott allok es nagyon megtetszett a jiayu g5s, ugy a formaja mint a tudasa, viszont kicsit tartok tole mert ugye kinabol rendelnem es ha valami baj lesz vele, tegyuk fel fel ev mulva lefagy vagy barmi mas szoftveres problema, akkor mit csinalok? kb 200 eurora jon ki es hat nem keves penz ahhoz hogy kinabol rendeljem...van itt olyan aki mar egy ideje hasznalja a jiayu-t?kulfoldi forumokon olvastam jot is es rosszat is ezert erdeklodom itt is. koszi a valaszokat

(#66) any11 válasza istika (#65) üzenetére


any11
csendes tag

1. Mint írták, a GPS része gyengécske.
2. A többi része OK.
3. Szoftveresen nemigen lehet megdögleszteni a mai mobilokat. Aki ért hozzá annak sem. Aki meg nem ért hozzá, annak pláne. Lefagyás esetén hard reset és mehet tovább. Nem kell szerviz hozzá, csak két gombot megnyomni. Idézet: "bekapcsoláskor nyomod folyamatosan a bekapcs. gombot meg a felfele hangerőt (ha jól emlékszem, de neten rát tudsz keresni), ott kitörölni a cache-t és teljes reset. Ezután alapból kínai nyelven fog a telód elindulni, majd állítsd be a kívánt nyelvet és használd." by (#9) Adolfka_.

(#67) istika válasza any11 (#66) üzenetére


istika
tag

tudom h nem ide tartozik de mit szoltok ehhez a telohoz:
http://www.thlmobilestore.com/thl-5000-mtk6592-octa-core-android-4-2-2gb-32gb-smartphone-5-0-inch.html

szep telo a jiayu is de vhogy azt erzem h azert olyam magy szam mert iphone utanzat a kulseje...persze ez nekem is tetszik :-) sok kulfoldi forumon ill teszten messze lemarad a samsung s4tol de talan meg az s4 minitol is.nemtudom mitevo legyek. ez a thl 5000es parametereit tekintbe spokkal erosebb es jobb bar egy picit nagyobb is.

(#68) any11 válasza istika (#67) üzenetére


any11
csendes tag

Ezt neked kell tudni, hogy melyik tetszik...

1. A proci-ram-memória az kb ugyanaz.
2. A kijelző az nagyobb felbontású, de nagyobb méretű is.
(a nagyobb felbontás miatt többet eszik, és relative "lassabb" a fenti proci és videovezérlő.
Bár ennél az aksinál még elbírja)
3. Az egyik fémből van, a másik műanyagból.
4. a THL talán sűrvebben frissíti a szoftvereit, mint a JIAYU.

Tehát, mint István királyunk dalolta: "Válasszatok...."
;)

[ Szerkesztve ]

(#69) istika válasza any11 (#68) üzenetére


istika
tag

Tobbiek? mi a velemenyetek? tudom h ez alapbol jiayu forum es nehez lesz olyat talalni aki thl 5000 mellet dontene inkabb de megiscsak meg kell gondolni h milyet rendelek. eleve vonzo a hatalmas aksi, mer akarhogyis de megiscsak az egy telefon lelke es idovel csak veszt az erejebol, nem beszelve arrol h gyulolom ha mindenhova ugy kell mennem h cipelem magammal a toltot. azt lenne jo tudni h milyen kepeket keszit az egyik es milyeneket a masik.

(#70) #95590400


#95590400
törölt tag

üdv, van olyan verzió ahol nincs wcdma 900 mhz, csak 2100, vagy csak lefelejtette az oldal?

(#71) nepszter1


nepszter1
addikt

Az miért van hogy barátom megvette a telefont és egyből a boot menübe dob bele ott meg nem tud azon belül belemenni semmibe pl. hogy egy romot rárakjon a telefonjára ?

(#72) whatnot


whatnot
őstag

Erősen gondolkodom ezen a telefonon.
Ha jól értem, minden rendben van vele, kivéve a GPS-t, ami gyenge.
Jól értettem-e akkor?
- Gyalogosan elfogadható
- Autóban már rendkívül pontatlan, de külső (BT) GPS vevővel már normálisan működik

Van-e esetleg más problémája?
Notification LED-je van-e?

[ Szerkesztve ]

(#73) whatnot válasza whatnot (#72) üzenetére


whatnot
őstag

Úgy látom, nem csak a GPS-szel van baja, hanem a Wifi és a BT terén is gyengélkedik.
Ez így nem jó :(

(#74) Babohito


Babohito
csendes tag

Sziasztok!

Én Kínából rendeltem eBay-en keresztül és egy hónapja használom. Az ára mindennel együtt ~50 ezer volt, bár amikor visszamentem a forgalmazó oldalára rendelés után két héttel, akkor már 91 ezerért árulták :F
A gyári tok jól védi a sarkait, nem lötyög, de azért látszik rajta, hogy gagyi. Persze 2400 forintot azért megért nekem.

DualSim:
Csak a SIM2-ről netezek, ami ugye azt jelenti, hogy a másik SIM1 inaktív, mert SIM2 használatban van. Ennek ellenére a bejövő hívás azonnal kicsengett SIM1-re. Szóval attól, hogy DualSim Standby típusú, minden rendben van vele, nem mulasztottam el egy hívást sem.

Üzemidő:
Átlagos használat a 2000mA aksival (WiFi, adatkapcsolat, kb 10 perc telefonálás naponta, más szokásos dolgok) simán megvan két nap. A második nap végére 20-25% -ra merül. Érdekes, hogy az aksinak kellet 6-8 töltési-merítési ciklus, mire rendesen működött. Addig olyan dolgoka csinált, hogy 12 óra alatt merült 3%-ot, majd egy óra alatt 30%-ot. Két hét elteltével ez a probléma megszűnt.

Egyedüli probléma amit találtam:
Naponta 3-4 alkalommal újraindul a telefon. Ez csak egy quick reboot ami kb 10-12 másodpercig tart az erős hardware miatt, és még PIN kódot sem kér. Legtöbbször észre sem veszem. De amikor telefonálás közben indul újra az egy kicsit idegesítő, főleg mivel az egyik SIM az céges.
Egy ismerősöm azt mondta, hogy ez DualSim telefonoknál teljesen normális, erre nincs megoldás. Érdekes, hogy egyetlen JiaYu fórumon sem találkoztam ezzel a problémával! Tud erre valaki valamilyen gyógyszert?

@Whatnot
- A GPS-t én egy traffipax alkalmazással használom, de eddig semmi baja nem volt, gyorsan talált jelet, és meg is tartotta, nem dobta el.
- Igen, van rajta Notification LED, zöld és piros jelzéssel.
- WiFi-vel semmi baja. Erősebb a vétel mint a korábban használt Samsung Galaxynak. BT-t még nem használtam.

(#75) any11


any11
csendes tag

Van egy eladó átlátszó tokom ehhez a telóhoz. Még nem volt használva. A vastag akkumulátorokhoz (3000mAh) (is) jó. Igy néz ki:

(#76) Overcome85


Overcome85
tag

Sziasztok.
Most szemének egy g5s+ octa készülékkel de a leírásban csak annyit látok h gsm/wcdma. Akkor ez most azt jelenti h nincs 3g Magyarországon?
Ez az 5colos full HD verzió 8 maggal és 16 GB belső memóriával?

Előre is köszi

(#77) balagedebr


balagedebr
tag

Akinek G5S vagy G5-ből 1GB RAM-os verziója van, kérem írja meg, hogy elég-e ennyi memória. Köszi!

(#78) steve1977 válasza Overcome85 (#76) üzenetére


steve1977
tag

A wcdma az itthoni 3g, nyugodtan megveheted.

(#79) tomi0001


tomi0001
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap megérkezett várva várt Jiayu G5S készülékem! :) A jiayu-store.com-ról rendeltem, postai úton, tokkal és screen protectorral együtt cirka 61 ezer forintért. Nem volt zökkenőmentes és gyors a szállítás (készlethiány miatt röpke másfél hónap a rendeléstől számítva), ráadásul a fekete színűből nem volt elég ezért fehéret választottam, de szerencsére felár nélkül adták. Szerencsére a vámot is megúsztam!
Most ismerkedem a telefonnal, lenne néhány kérdésem.
- Lehet-e beállítani magyar ékezetes karaktereket a billentyűzetre, van-e ilyen csomag?
- Ki lehet-e irtani a billentyűzet panelen néhol megjelenő kinai jeles gombokat, mert elég idegesítőek (bár talán megszokható...)
- A kamera fókuszálása és beállítási lehetőségei elég pontatlannak, puritánnak tűnik ( a korábbi telefonom egy 2011-es HTC Desire, az az összehasonlítási alapom)

Egyébként nagyon tetszetős, minőségi anyagokból összerakott, csinos darab, folytatom is a nyúzását :)
Köszönöm a válaszokat!

(#80) steve1977 válasza tomi0001 (#79) üzenetére


steve1977
tag

Szia, én csak most rendeltem egy g5s-t, a videókon azt láttam, hogy a gyári szoftban baidu billentyűzet van, gondolom, ezért vannak ott a kínai karakterek. A helyedben megpróbálnám az alap google billentyűzetet a play-ből telepíteni [link]

(#81) Babohito válasza tomi0001 (#79) üzenetére


Babohito
csendes tag

Szia tomi0001,

én az AnySoftKeyboardot tettem fel a Google Play-ről. Nagyon jól testreszabható és ingyenes is.

(#82) steve1977


steve1977
tag

Telepítette már esetleg valaki a KitKat-ot? [link]

(#83) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Hallottatok már a jiayu g5s+ -ról?
Konkrétan erről : [link]

A hivatalos Jiayu oldalon nincs fent vagyis nem találtam, ez valami hamisított Jiayu? :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#84) steve1977 válasza Tanisz (#83) üzenetére


steve1977
tag

Full kamu, az egyik értékelő írta is, hogy egy napot működött, a másik, hogy 20 órát bír az aksi...

(#85) Tanisz válasza steve1977 (#84) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#86) tomi0001


tomi0001
csendes tag

köszönöm a válaszokat,billentyű probléma megoldva :) most a jelenlegi állapotában használhatatlan gps fixálása a terv, ehhez van vmi ötletetek? most olvasgatok utána német fórumokon.
Ami még nem nyerte el a tetszésem, az az akku üzemidő... közepes használattal is 1 nap alatt teljesen lemerül, ha folyamatosan (akár 1-2 órán át) nyomkodom, netezek vele akkoralig több mint fél napot bír... Ti is ezt tapasztaltátok?

(#87) any11 válasza tomi0001 (#86) üzenetére


any11
csendes tag

Az akku üzemidőről...

Lehet hozzá venni 3000mAh aksit. Egy kicsit vastagabb, de pl. az általam hírdetett átlátszó tokot rátéve alig tünik fel.

LINK

[ Szerkesztve ]

(#88) #95590400


#95590400
törölt tag

a vodás net nem megy rajta. a sim állapotnál látszik, h hspa, de nincs adatkapcsolat...
ennek mennyire örülök.......

(#89) #95590400 válasza #95590400 (#88) üzenetére


#95590400
törölt tag

jól van, apn-t túrtam, beállítva.
ellenben a kettes simen a trémobilt állandóan ledobálja. de egyébként meg full vonásokon van.

(#90) rexstyle86 válasza #95590400 (#88) üzenetére


rexstyle86
csendes tag

hali a mobilnet hozzá férési pontját át kell írni...
a vodás vagy és előfizetéses akkor az apn neve :internet.vodafone.net :C :C :C
hajrá

... Mindennap egy alma, és a doktor alma!...

(#91) rexstyle86


rexstyle86
csendes tag

Jiayu G5S 2+16GB
garival szervizzel és még az ára is korrektnek mondható

... Mindennap egy alma, és a doktor alma!...

(#92) Levele


Levele
újonc

Sziasztok!
Téglásítottam G5 1GB+4GB telefonom,
Gyári firmware-re lenne szükségem FlashTool-hoz.

Előre is köszönök minden segítséget.

(#93) Scr7 válasza Levele (#92) üzenetére


Scr7
csendes tag

(#94) dniporg válasza any11 (#1) üzenetére


dniporg
csendes tag

Kedves any11!

Csak afelől érdeklődnék, hogy mit értesz az alatt, hogy működik a billentyűzet világítása?
Esetleg az alsó kezelőgombok világítanak?

Talán elsőre láma kérdés, de komolyan érdekel, mert a neten sehol nem találtam ezzel kapcsolatban leírást. Esetleg tudnál róla lőni egy képet is nekünk? :-)

Előre is köszi.

(#95) #95590400 válasza dniporg (#94) üzenetére


#95590400
törölt tag

igen, a 3 érintésérzékeny gombról van szó. kicsit zöldesen világít.
egyébként az addig rendben van, hogy a fém prémiumérzet, meg minden, de cserébe azért csúnyán deformálódik :)
ja, és a hátlap az alu felett szilánkosan törik.
így jár az ember, amikor kutyasétáltatás közben pórázzal a másik kezében felveszi a telefont :(

[ Szerkesztve ]

(#96) Thrawn


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#97) siona válasza Overcome85 (#76) üzenetére


siona
újonc

Szia,

Megrendelted végül a G5S+-t??
Köszi

(#98) Thrawn válasza siona (#97) üzenetére


Thrawn
félisten

A G5S+ valójában egy Elephone P6i :U

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#99) mc-4 válasza Thrawn (#98) üzenetére


mc-4
aktív tag

Gyári oldalon nincs a típusok között így melegnek tűnt a dolog.

(#100) steve1977


steve1977
tag

Sziasztok! A jiayu hivatalosan is elérhetővé tette a kitkatot a g5s-re [link] már mobilambéknál is elérhető: [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G5s
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.