Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G5s

Hozzászólások

(#351) kukapista válasza Gwent1 (#350) üzenetére


kukapista
csendes tag

nem pont ilyen a menűm, de felismertem az ikont. a három lehetőségből kiválasztottam csak a GPS-t. Inditottam az IGO-t , keresi a műholdakat rendületlenül de még nem talált. Nem kellene, hogy valamilyen jelet kitegyen, hogy működik a GPS vevő ???

[ Szerkesztve ]

(#352) Gwent1 válasza kukapista (#351) üzenetére


Gwent1
tag

elvileg fent az értesítési sorban látnod kéne a (második képen) a felső soron az akku óra és a többi kis ábra között

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 5 global

(#353) kukapista válasza Gwent1 (#352) üzenetére


kukapista
csendes tag

amit küldtél második képet azon felső sorban balról a 6. ikon piros off - al? az a jele ? mert olyan nincs. Már csendes 25 perce írja az IGO " GPS vevő automatikus keresése "

[ Szerkesztve ]

(#354) Gwent1 válasza kukapista (#353) üzenetére


Gwent1
tag

nem az nekem egy telepített blacklist nevű hívásszűrő progi és jelenleg ki van kapcsolva azt jelzi. De hülyeséget írtam nekem sem jelzi csak a menüben kékült ki az ikon (1. kép) A play áruházból a fastergps nevű progit letölteni és értelemszerűen beállítani. Az pozicionálja a gps.conf állományt az talán segít. Bár itt sokan írták, hogy nem megy a gps.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 5 global

(#355) kukapista válasza Gwent1 (#354) üzenetére


kukapista
csendes tag

köszönöm az eddigi segítséget, viszem vissza az előző tulajnak, majd megoldja

(#356) Gwent1 válasza kukapista (#355) üzenetére


Gwent1
tag

nincs mit

Xiaomi redmi note 5 global

(#357) sc200 válasza mazo1 (#344) üzenetére


sc200
csendes tag

IROOT vagy VROOT letöltöd, (virusirtó kikapcs és telepítés után a kivételekhez ad), majd elindítod. Root felirat( középen) és kb 3-5 perc alatt kész. Bármit, bárhol kinyit rootol. :D ..legalábbis eddig nekem ment.
Sok sikert.

XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

(#358) mazo1


mazo1
csendes tag

Sajnos az iroot sem oldja meg a problémát. Valami blokkolja, mert amikor elinditom utánna az indító gomb egy idő után pirosra vált.

Valamit nagyon levédtek a gyári 4.4.2 rendszerben.

(#359) Gwent1 válasza mazo1 (#358) üzenetére


Gwent1
tag

a gyáriban nincs védelem sőőőőt!!! a programból kapcsolható a root

Xiaomi redmi note 5 global

(#360) mazo1


mazo1
csendes tag

Igen a gyári 4.2.2-ben ki és be lehetett kapcsolni a rootot, de a szintén gyári frissítésutánni 4.4.2-nél már nincsen ez a funkció.

És eddig semmi sem segített rajta.

(#361) Gwent1 válasza mazo1 (#360) üzenetére


Gwent1
tag

és az a frissítés az ami jó eséllyel tönkreteszi a touch screen drivert én a helyedben hagynám békében vagy feltenném azt a verziót amiben kapcsolható a root az a stabil az utána következők sz..t sem érnek csak kárt okoznak és elvesznek funkciókat amik kellenének

Xiaomi redmi note 5 global

(#362) mazo1


mazo1
csendes tag

Na ez az amit kérnék! Mit és hogyan kell telepíteni? De sajnos részletekbe menő leírásra van szükségem, mert nem vagyok egy telefon guru.

(#363) Gwent1 válasza mazo1 (#362) üzenetére


Gwent1
tag

flashtoollal tudod a cwr recoveryt telepíteni itt a használatáról egy leírás. A hozzávaló recovery innen lehet letölteni ingyenes regisztráció után. a cwm recovery használatáról ebben a fórumban az első hozzászólás elötti téma összefoglalóban olvashatsz. A zip-ból telepíthető romot amit én csinálta fentebb már belinkeltem. Ha az nem felel meg innen válogass magadnak megfelelőt. Jó romolást.

Xiaomi redmi note 5 global

(#364) mazo1


mazo1
csendes tag

Gwent1

privát üzi ment.

(#365) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Ma usb-n keresztül akartam számítógépre kötni a telót és azt írta ki, hogy az UI alkalmazás leállt.
Nem is tudtam másolni rá, mit tudok vele kezdeni?
Köszi!

(#366) Gwent1 válasza mc-4 (#365) üzenetére


Gwent1
tag

elsőre a gyári beállítások visszaállítása, ha az nem megy akkor romolni

Xiaomi redmi note 5 global

(#367) mc-4 válasza Gwent1 (#366) üzenetére


mc-4
aktív tag

A rom az új, kínai appokat töröltem és az után döglik be. Sistem app listából az YGPS után van négy alkalmazás. Az ikonjuk: mackófej "du"-val, kínai naptár, telefon bemutató, android jellel kínai írással.
Ezeket mikor törlöm akkor áll le. Próbálom leszűkíteni.

(#368) steve1977 válasza mc-4 (#367) üzenetére


steve1977
tag

A kis zöld robotos 3.51MB méretű négy kínai írásjeles app az a factory mode apk, azt ne töröld, az ygps után én csak azt hagytam meg és megy a teló rendesen.

(#369) mc-4 válasza steve1977 (#368) üzenetére


mc-4
aktív tag

Köszi!
Délután újra dobom a romot és kipróbálom.

(#370) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Nem nyálaztam át a topikat, de lenne egy kérdésem: Párom (relatív) kicsi telefont szeretne - mivel kicsi a keze... - van neki egy F2-je de az nem tetszik neki, utálja, nagy neki... Ez a teló mennyire ajánlott? Milyen betegségei vannak? És esetleg EU raktárból hol lehetne ócsón hozzájutni? :)

köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#371) Gwent1 válasza body007 (#370) üzenetére


Gwent1
tag

Szép Napot

Én nem találtam hibát benne talán annyi, hogy a gps vevőjét sokan használhatatlannak tartják. Semmi módon nem tudják működésre bírni nálam megy bár nem a csúcs. talán ennyi ami a beszerzést illeti a német ebay oldalon nézegess ott láttam jiayu képviseletet

Xiaomi redmi note 5 global

(#372) steing


steing
csendes tag

Sziasztok,

megjött végre a telo, nagy viszontagságok ellenére...

minden szép és jó, de a GPS az nem hogy akadozik, vagy lassú vagy eldobja a jelet, hanem eccerüen nincs!!!

a GPS status progiban még egy milliméternyi emelkesé sincs ahol a műholdak jel erősségét mutatná..

igy nagy a gyanum, hogy az érintkezéssel lesz baj, ahogy itt korábban már emlitettétek. Tudna nekem valaki egy képet mutatni, hogy melyik a GPS antenna a teoben, ha szétszedem? Az alsó és felső műanyag csik a hátulján normálisan visszailleszhető szétszedés után? vagy örökre ki fog állni pár mm-t?

na és az uttcsó kérdés, melyik a legmegbízhatóbb és legstabilabb és legkevesebb vacakot tartalmazó rom?
fapad 1.0 tökéletes lenne, minden extra nélkül.. ami kell azt a playből felteszem.

köszi

(#373) steing


steing
csendes tag

nemtudom, mi segitett, de kivettem az akksit és végignyomkodtam azt a részt ahol az orosz videoban a srác kipattintotta a szalagkábelek csatlakozóját..

vagy a fasterGPS progi de, kb 3mp alatt lett GPS jelem...

Tehát az előbbi postom, első fele megoldva, már csak egy jó kis stock android kéne...

(#374) Gwent1 válasza steing (#372) üzenetére


Gwent1
tag

A szalagkábeleknek semmi köze a gps antennához sztem a faster gps segített a két müa. csík vékony!! kétoldalas fóliával simán visszaragasztható (óvatosan a levételnél alatta van antenna) ami a romot illeti ezt én raktam össze sd zip telepítő. Én ezt használom és szerintem jó.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 5 global

(#375) steing válasza Gwent1 (#374) üzenetére


steing
csendes tag

köszi, nyomkodtam én mident :-)

és a kijelző kalibráció már nem megy tönkre? a korábban postolt romot azért nem mertem még rátenni.. :-)

(#376) Gwent1 válasza steing (#375) üzenetére


Gwent1
tag

ettől nem ezt én csináltam :-) azokban is csak a GYÁRI!!!! ????? (gratulálok nekik) jiayu frissítés tette tönkre tegyél fel hozzávaló cwm recoveryt és abból tudod simán telepíteni már nem emlékszem, de volt valaki akinél első indítás (sokáig szöszöl a fogaskerekeknél várd ki) után egy app leállt, de reboot után többet nem jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 5 global

(#377) steing válasza Gwent1 (#376) üzenetére


steing
csendes tag

köszi, megy a teszt.. :-)

(#378) steing


steing
csendes tag

esetleg nincs valakinek felekte szilikon tokja eladó?

(#379) Gwent1 válasza steing (#378) üzenetére


Gwent1
tag

itt lehet rendelni

majd írd meg mi a véleményed a romról

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 5 global

(#380) steing válasza Gwent1 (#379) üzenetére


steing
csendes tag

nincs nekik csak kék.. :-(

nekem minhta nagyon enné az akksit, létezhet? valaki korábban irta, h kell az akksinak pár töltés ciklus, mire beáll, de kb 5 óra alatt esett 40%ot a zsebemben, hogy nem csináltam vele semmit..

amugy, tetszik. van pár app ami nem tudom mire jó de majd nyomkodom.. :-)

még annyit, hogy nem ehet valahahogy kikapcsolni a 8ból 4 magot? néztem a CPU-Z progival, h ki be kapcsol amikkor nem kell, de eléggé melegszik a hátulja, a G3Sben is elég volt a 4 mag.. :-D

[ Szerkesztve ]

(#381) #95590400 válasza steing (#380) üzenetére


#95590400
törölt tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mugich.cpumulticorecontrol
elvileg ezzel lehetne kikapcsolni a magokat, de nekem nem működött. meg az órajelet sem tudtam szabályozni.
ez működőképesebb, tudja szabályozni az órajelet, és van powersave mód.
https://play.google.com/store/apps/details?id=ccc71.st.cpu

(#382) steing válasza #95590400 (#381) üzenetére


steing
csendes tag

köszi, megnézem.

(#383) steing válasza Gwent1 (#379) üzenetére


steing
csendes tag

az mitől lehet, hogy minden egyes ujrainditásnál a háttérkép elállítódik? direkt csináltam egy képet 1280x720ra,de mindig belenagyit a képbe?

(#384) steing


steing
csendes tag

hát bármit probálok óránként 10%ot esik. szinte 0 beszelgetéssel... :-(

az a baj, h most azt sem tudom, h a rom miatt vagy nem, mert ugye uj a készülék. melyik az a gyári rom ami nem cseszi el a kijelzot? vagy ha felteszek egy olyant, elcseszi de ezt visszateszem akkor ujra jo lesz? mert a korábbi hozzászolásokbol ugy jött le mintha tönkretenné a displayt.. bár azt nem értem, h szoftveresen hogy lehet.. de jobb a béke.. :-)

[ Szerkesztve ]

(#385) steing


steing
csendes tag

visszavettem 1.2GHzre a procikat. igy már nem a
forró legalább :-) lehet még formálódik az akksi, majd tesztelem a 7végén..

(#386) #95590400 válasza steing (#385) üzenetére


#95590400
törölt tag

valószínűleg fut valami a háttérben. tegyél fel valami app-ot, amivel látod, hogy mennyin pörög, vagy tud valami statisztikát csinálni, hogy melyik app vagy android mely része mennyit és meddig evett a procikból.

(#387) steing válasza #95590400 (#386) üzenetére


steing
csendes tag

mediaszerver a legmagasabb fogyaszto.. azmiaz?

(#388) steing


steing
csendes tag

a gsam battery monitor szerint 12 ora 30perc az akksik uzemideje...

(#389) steing válasza steing (#388) üzenetére


steing
csendes tag

Másnak is kb 12 órát bír készenlétben a telefon a 2000MAhes akksival? külföldön voltam adatkapcs ki csak a telefon ment, se wifi se semmi a zsebemben és 12óra alatt tökig merül? Korábban valai irta, h nem nagy az akksis üzemidő, de ez azért 2000Mah-es akksihoz kicsit karcsú... kivettem 4 procit teljesen, a maradék 4 1200Mhzen ketyeg, de semmi... (max annyi h nem melegszik annyira..)

a GPS az katasztrófa... hiába talál pozíciót 1 percen belül, folyamatosan elveszti a jelet...

fájó szívvel, de ugy látom, az lesz a legjobb ha megválunk egymástól... pedig egy nagyon gyönorű, formás telefon, szuper kamerával és szotverrel(Gwent1 ;-) ) de azonkívül, h szép pont azt nem tudja nekem nyujtani amit kéne... :-(

(#390) steing válasza #95590400 (#386) üzenetére


steing
csendes tag

most látom,Te postoltad itt korábban azt a képet, a 48óra alatt 61%ot esett... neked is az alap 2000es akksival van? vagy a naggyal?

8magos a tiéd vagy a 4? melyik rom van/volt akkor fenn?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#391) #95590400 válasza steing (#390) üzenetére


#95590400
törölt tag

alap 2000-es akku. 8 mag. ráadásul akkor épp semmi csiribiri nem volt, múltkor visszavett órajelekkel lőttem ezt.

szerintem fut valami a háttérben, vagy folyton felébreszti. csinálj egy visszaállítást és szedd ki a kínai vackokat belőle, hátha.
nekem a gyári 4.2.2 van fent.
a gps nekem is ház, most épp úgy csinálom, hogy a gsp státusz app-al nullázom az agps-et, frissítem. úgy kb. 3-5 perc, mire talál jelet és gyalogos közlekedéshez jó max.

[ Szerkesztve ]

(#392) steing


steing
csendes tag

3 különböző rom volt fennt, mindegyik kb ua. maximum a MIUIval volt valami érezhető változás, kb 1 óra plusz...

nem értem, hacsak nem rossz az akksi....

nincs valaki Veszprém/Fehérvár környékéről? egy gyors akksicserére?

(#393) steing válasza steing (#392) üzenetére


steing
csendes tag

áááá, azthiszem megvan a hiba...

miután a médiaszerver zabálta az akksit, gondoltam kiveszem az SDkártyát.. azóta egész normális az akksi üzemidő...

nemértem én ezt... :-(

(#394) steing válasza steing (#393) üzenetére


steing
csendes tag

hihetetlen, reggal óta nyúzom, és még mindig 50%...

a GPS az haláli... megállok a kereszteződésnél és az IGO továbbfut vagy 50m-t a kereszteződésen.... utoljára ilyent ugy 2004 környékén éltem át... :-D

(#395) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

sziasztok
akkor most létezik Jiayu G5S+ vagy az valami Fake???
Jiayu oldalon nem találtam ilyen nevű készüléket :U

[ Szerkesztve ]

(#396) Gwent1 válasza Gyula196906 (#395) üzenetére


Gwent1
tag

létezik ilyen nevű készülék csak nem jiayu hanem elephon

Xiaomi redmi note 5 global

(#397) Gyula196906 válasza Gwent1 (#396) üzenetére


Gyula196906
senior tag

:U
Hogy erre mi szükség van?
Mennyire kóser az a telefon?
Köszi a választ

(#398) hzcs


hzcs
senior tag

Hi!

Sikeresen leejtettem a telefont, és összetörtem az akksifedél feletti műanyagot, ami úgy tört el, mint az üveg, végigrepedt és darabok hullottak belőle. Lehet ilyet külön rendelni?

(#399) bb71 válasza hzcs (#398) üzenetére


bb71
őstag

Lehet: aliexpressen keress. 5USD körül találtam legolcsóbban.

(#400) #95590400 válasza bb71 (#399) üzenetére


#95590400
törölt tag

és milyen címszóval?
(nekem is megrepedt, de azonnal kapott egy öntapadós matricát).
sőt, pár napja vettem észre két elszíneződést a kijelzőn, fent a két sarokban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G5s
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.