Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G5s

Hozzászólások

(#1) any11


any11
csendes tag

Harverben kb. ugyanaz, mint a Jiayu G4s, csak a kijelzője (4.7 -> 4.5) és az akkumulátora (3000mAh -> 2000mAh) kisebb (bár lehet hozzá venni 3000mAh-t). Ezzel szemben prémium anyagokból van összerakva (főleg valódi fém) és a billentyűzet világítása is müxik.

Pár kép itt:

1.kép

2.kép

3.kép

Még egy: ennél is megy a 900MHz-es WCDMA. (Vidéki Vodások örülhetnek) (mint a G4S-nél)

A további hozászólásokat ide várom...

[ Szerkesztve ]

(#2) any11


any11
csendes tag

Egy video is a mobilról (magyarul):
VIDEO

[ Szerkesztve ]

(#3) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Nagyon szemezgetek egy ilyennel, csak nem tudom honnan érdemes megrendelni.
Az alap 2000 ma-es aksival mennyit bír?

(#4) any11 válasza LantosBerry8 (#3) üzenetére


any11
csendes tag

Főleg fekete szinben van, a fehér az feláras.
Az aksi idő attól függ, mennyire van használva. Nagyon sok használat esetén max. 1 nap. Közepes használat: kb. 2 nap. Készenlétben elmegy akár 4 napig is...

Venni ott érdemes, ahol Paypallel kell fizetni. (pl. merimobiles)

(#5) any11


any11
csendes tag

ROM lelőhely G5s-hez:
NeedROM

(#6) any11


any11
csendes tag

Jónak néz ki ez a ROM. Rootolt, CWM benne van és 10GB-ra növelték az internal data méretét:
rom-g5s-10gb-internal-cwm-recovery-rooted/

(#7) Adolfka_ válasza any11 (#6) üzenetére


Adolfka_
tag

Sziasztok,

nemrég érkezett meg a fekete G5S készülékem. Nekem borzasztóan tetszik, kézbe fogva, nézegetve gyönyörű, hihetetlen, hogy ezt a nemrég még csak "kínai gagyit" készíteni tudó ipar állítja elő. Bármelyik korábbi telefonomat, de akár az Iphone 4S-t és 5S-t mellette kézben fogva és összehasonlítva, ócska kis műanyagnak érez mindent az ember. Ilyen minőségérzetet és esztétikai élményt utoljára nekem a Nokia 8850-esem adott. Súlyától kicsit "féltem" de egy nap után kifejezetten tetszik, hogy érzem, van benne anyag. Persze az kérdéses, hogy ha majd leesik, akkor nagy súlynak ugye nagyobb a húzása is... mennyire fogja bírni...? Tokot én biztos nem rakok rá, nem rondítom el vele. Inkább majd nem ejtem le :D

Iszonyú gyors, mindent azonnal megnyit, nincs tanakodás, várakozás vagy röccenés. Nem őrül meg, ha 6-8 alkalmazás meg van nyitva, mellette neteztél de most fényképezel és hirtelen hívnak közben. A GPS-t sikerült a különböző fórumok szerint behangolni, de egyszerűen nem működik jól.. A mobileuncle tools segítségével már gyorsan talál műholdakat, akár 6-7-8 db-ot is, de bármelyen navigációt elindítva (Sygic, Google Maps) a jelerősség szar, össze-vissza ugrál a jel, képtelenség vele navigálni még gyalog is. Próbálgattam, egyenlőre reménytelen. Nem tudom, hogy ez elsősorban szoftveres gond (mert a mobileuncle-n belül úgy tűnik jobban fogja a jeleket) de nekem az a véleményem, hogy az antenna gyenge benne. A korábbi Samsung S Advance, az GPS-ben bomba erős volt, lakáson belül is pikk-pakk pozíciót fogott, navigálás közben nem volt gondja soha. A problémát nekem egy használtan vett külső bluetooth-os GPS vevő oldotta meg, összehangolni őket kb 15 másodperc, annyi alatt már a műholdak is megvannak s lehet indulni az autóval. Ennyi a kompromisszum egyenlőre, nekem belefér. Aztán talán egy frissebb rom vagy ha lesz majd Kitkat esetleg javít a dolgokon.

Nem vagyok hardcore felhasználó, játszani nem szoktam a telefonon de bármilyen kérdésre szívesen válaszolok. Én úgy érzem nagyon megérte az árát, egy hét használat után mindig örömet okoz kézbe venni. Fagyás nem volt, átlag használattal 2 napot elmegy az aksi. üdv!

(#8) panda14 válasza Adolfka_ (#7) üzenetére


panda14
újonc

Szia,
én is most vettem egy G5s-t, nagyon tetszik, bár nekem ez az első okos telefonom, ezért nincs összehasonlítási alapom. Na innen ered a problémám is, mivel nem ismerem az androidot. A masinán vannak kínai dolgok, amitől szeretnék megszabadulni (üzenet írásnál kínai írásjelek), de eddig csak öszekutyulni sikerült a dolgot. Most már nem is megy a latin abc. Van valami tanácsod a problémára, Köszi

(#9) Adolfka_ válasza panda14 (#8) üzenetére


Adolfka_
tag

Szia,
javaslom, csinálj egy hard reset-et, akár a telefon szervíz menüjében. Azt úgy tudod előhozni, hogy bekapcsoláskor nyomod folyamatosan a bekapcs. gombot meg a felfele hangerőt (ha jól emlékszem, de neten rát tudsz keresni), ott kitörölni a cache-t és teljes reset. Ezután alapból kínai nyelven fog a telód elindulni, majd állítsd be a kívánt nyelvet és használd. Én évek óta angolul használok minden telefonomat, az angol menü tökéletes. Billentyűzetben nekem az anysoft vált be, nagyon szép skninek vannak és ha felraktad (google play storeból), utána rá lehet rakni az anysoft magyar kiegészítőt is. Ezután ha beállítod, akkor egy gombnyomással tudsz váltani a magyar és az angol billentyű között íráskor. T9 szótár van mindkettőhöz, ha nem szereted, ki lehet kapcsolni.

üdv

(#10) panda14 válasza Adolfka_ (#9) üzenetére


panda14
újonc

Köszönöm a tanácsot, megpróbálom.

(#11) Tomasek válasza Adolfka_ (#7) üzenetére


Tomasek
csendes tag

Szia!

Megkérdezhetem, hogy honnan rendelted és mennyiért jutottál hozzá?

(#12) Adolfka_ válasza Tomasek (#11) üzenetére


Adolfka_
tag

Szia innen rendeltem: http://www.jiayu-store.com/jiayu-g5-mtk6592-octa-core-4-5-inch-corning-gorilla-ips-screen-ram-2gb-android-smart-phone.html

Kellett rá fizetem kb 15e Ft vámot meg áfát összesen, mert DHL-el rendeltem, ami ideért 4 munkanap alatt. Úgy tudom, hogy ha postai úton rendeled akkor nagy eséllyel megúszod a vámolást és áfát, de ebben vannak nálam tapasztaltabbak. Igaz, akkor vársz rá 3-4 hetet. Nekem ez volt az első ilyen rendelésem, susmusolni nem akartam a vámnál, de biztos vannak ügyeskedők akik elkerülik így ezt a plusz költséget.
Továbbra is nagyon elégedett vagyok vele, mindenki Iphonenak nézi aztán pislognak nagyot mikor kézbe veszik. :))

(#13) fPApi válasza Adolfka_ (#12) üzenetére


fPApi
őstag

Root-al mi a helyzet? Eleve úgy jön, vagy könnyen megoldható?

Ja igen, és megtennéd, hogy leméred (hossz, szélesség, magasság, súly)? Mert több helyen különféle méreteket láttam.

[ Szerkesztve ]

(#14) Adolfka_ válasza fPApi (#13) üzenetére


Adolfka_
tag

szia, gyárilag rootolva jön, menüből be tudod állítani a superuser funkciót.
Mérete megegyezik a gyári oldalon láthatóéval: http://www.jiayu-store.com/jiayu-g5-mtk6592-octa-core-4-5-inch-corning-gorilla-ips-screen-ram-2gb-android-smart-phone.html

Nekem először kézbe véve vékonyabb volt mint mire számítottam. Szerintem pont jó a méret, nekem az Iphone túl kicsi, egy 5 inchessel már csak egy gitáros tud egy kézzel pötyögni, ezzel lehet egyel és kettővel is "gépelni" kinek mi a megszokottabb. Tényleg nagyon elégedett vagyok vele minden szempontból, a GPS-t kivéve amit már kitárgyaltam. A külső bluetooth vevővel viszont hibátlan az autós navigáció is. A súlya jelentősebb mint a többi más műanyag telefoné, de sok embernek (velem együtt) ez is inkább tetszett mikor kézbe vették/veszik.

(#15) fPApi válasza Adolfka_ (#14) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! Egy ideje már erősen gondolkodom a vételen. Ha rendelem, akkor én is DHL-el rendelném, annak mennyi a költsége? Illetve gondolkodom a 3000-es akkun (és fedélen) is, a hosszabb üzemidő miatt (tudom, hogy vastagabb lesz).

(#16) gatmen


gatmen
csendes tag

sziasztok! nemrég eladtam a jiayu g3s-emet :) most fogom rendelni innen :) már várom! egyébként a bluetooth az 2.0 vagy 4.0 benne? mivel eltérő információkat találok :D

(#17) Adolfka_ válasza gatmen (#16) üzenetére


Adolfka_
tag

Fogalmam sincs a bluetooth sebességéről... Számít amúgy..? Én eddig, ahogy írtam is a navigációnál használok csak külső bluetooth egységet, ott sima az adatátvitel, nincs probléma. Nagy fileokat meg úgyis kábelen lövöm át.
Beszámolót szívesen olvasnék majd tőled, illetve ha másnak is van ilyen mobilja, kíváncsi lennék az ő véleményükre, benyomásaikra is. Rajtam kívül nem nagyon írt még senki tapasztalatokat.

üdv

(#18) gatmen válasza Adolfka_ (#17) üzenetére


gatmen
csendes tag

igazábol nem számít, csak kérdeztem, hátha tudod :D ha megjön, ami még jópárnap (ink pár hét) akkor irok beszámolót mindenképp :)

(#19) Peki12


Peki12
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy a fekete verziónak a levehető hátlapja fekete, vagy szürke? Webshopokban látok ilyet is olyat is.

(#20) Adolfka_ válasza Peki12 (#19) üzenetére


Adolfka_
tag

Szia,
fekete a hátlapja, de kicsit eltérő árnyalatban a műanyag résztől. Ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#21) szabolcsij


szabolcsij
csendes tag

Sziasztok,

Én most tervezek venni egy Jiayu G5S -t, ezt néztem ki: http://www.minideal.net/jiayu-g5s-smartphone-mtk6592-octa-core-1-7ghz-with-4-5inch-ips-screen.html

Sok cikket és fórumot átböngésztem a telefonnal kapcsolatban. Ami nekem a legfontosabb, amiért megveszem, a dual sim opció. Tudom, hogy nem acitve hanem stand by, de igazából nagyon pici a valószínűsége, hogy egyszerre fognak hívni.

A dual sim pontos működése érdekelne engem. Sose használtam még ilyen telefont. Hogy történik a szám váltás? El tudok úgy menteni névjegyet, hogy automatikusan arról a SIM-ről hívja amelyikről én szeretném? Illetve a SIM1 -en van adatforgalom előfizetve (8Gb), a SIM2 -n nincs. Működni fog a net a telón állandóan igaz?
Ha jól gondolom, akkor mindkét SIM fent van a hálózaton és elérhető, viszont ha az egyiken épp telefonálok, akkor a másik nem kapcsolható. Viszont ha az egyikről netezek, attól a másikról még tudok fogadni hívást?
Illetve látom azt valahonnan amikor hívnak, hogy melyik SIM-re érkezik a bejövő hívás?

Előre is köszönöm a válaszokat. Nagy segítség lenne. Az lenne a legfontosabb, hogy ne kelljen 2 telefonnal szaladgálnom, csak 1el, viszont az kezelhető és kényelmes legyen és ne körülményes :)

(#22) Adolfka_ válasza szabolcsij (#21) üzenetére


Adolfka_
tag

sorry, ebben nem tudok segíteni. Nem használok két SIM kártyát, ez nekem csak plusz feature a telefonban, de zero tapaszalatom van, ki sem próbáltam még...

(#23) fPApi válasza szabolcsij (#21) üzenetére


fPApi
őstag

Amit én tapasztaltam a dual simeseknél (mindegyik más egy kicsit):
- általában be lehet állítani, hogy melyik legyen a fő telefonáláskor, SMS-nél, vagy mindig kérdezze meg, hogy melyikkel szeretnéd az adott hívást, SMS-t,
- be lehet állítani, hogy ha netezel és jön egy hívás, akkor a hívás legyen az elsődleges, ilyenkor bejön a hívás, és megszakad a net (ha vége a hívásnak, folytatódik a net),
- ha jön egy hívás, akkor lehet látni, hogy melyik SIM-re jött.
Én már évek óta ilyen dual simes telefonokkal vagyok, szerintem átlagembernek teljesen jó.

(#24) szabolcsij


szabolcsij
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Kicsit félek a telefontól, nem tudom, hogy tudom-e használni arra amire szeretném (2 céges telefonom van, azt akarom 1be rakni, mert körülményes kezelni).

2 SIM lenne a telefonban. Jelen esetben SIM1 -en lenne adatforgalom, SIM2 nincs. Ha jól sejtem, akkor mindkét SIM fel van csatlakozva a hálózatra, SIM1 -en keresztül pedig internet elérésem is lenne. Viszont amikor telefonálok SIM1-ről, akkor a SIM2 nem érhető el. Amikor SIM2-ről telefonálok, akkor pedig a SIM1 illetve az internet hozzáférés nem elérhető.

Kapok értesítést, ha telefonálás közben, volt a másik SIM-en nem fogadott hívás?

Jól gondolom a fentieket?
Előre is köszi a válaszokat.

(#25) GRobi69 válasza szabolcsij (#21) üzenetére


GRobi69
újonc

Szia.

Én két simmel használok egy ilyen telót. Ennél a telefonnál van egy alapértelmezett sim. Be tudod állítani, hogy a kimenő hívásaidat mindig az alapértelmezett simről indítsd, vagy rákérdezzen a hívásindítás előtt. Telefonszámokhoz is tudsz simet rendelni, ekkor azoknál a telefonszámoknál amihez beállítod a simet rákérdez hívás előtt, egyébként az alapértelmezett simről indítja a hívást.
Az internetnél hasonló a helyzet ott szintén be tudod állítani, hogy melyik kártyát használja.
Egy angol nyelvű használati utasítás sokat segítene, de még nem találtam sehol...

(#26) Blizzardking válasza szabolcsij (#24) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha be van állítva mindkét kártyánál hogy "átirányítás ha nem elérhető", és be van kapcsolva a hívásvárakoztatás is, akkor az történik, hogy ha hívnak az egyik kártyán, a másikat ledobja a hálózatról, a szolgáltató meg ráirányítja az aktív kártyára, amit hallasz hogy csörög, és fel is tudod venni. Ergo mindig elérhető vagy mindkét kártyán, csak keresztbe átirányítással.
Az adatforgalom alacsonyabb prioritású mint a hívás.
Azt a tárcsázó/címtár programban lehet állítani, hogy rendeljen-e állandó kártyát egy adott kontakthoz, de ez tényleg nagyon gyártó-specifikus, mindenki másféle tárcsázót ad a készülékkel. Ha nincs ilyen beállítva, akkor hívás előtt bedob egy kis ablakot, hogy melyik kártyáról indítsa a hívást.
Nekem előtte dual active telefonom volt, és semmiféle hátrányt nem tapasztalok a gyakorlati használat során a dual standby-ossal.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#27) szabolcsij


szabolcsij
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat. Eldöntöttem, megveszem. Viszont most meg "out of stock" lett, ahonnan rendelni akartam :D

http://www.minideal.net/jiayu-g5s-smartphone-mtk6592-octa-core-1-7ghz-with-4-5inch-ips-screen.html

Remélem mihamarabb feltöltik a készleteket!

(#28) gatmen válasza szabolcsij (#27) üzenetére


gatmen
csendes tag

Én 2 hete pénteken rendeltem meg (minidear-ről), amikor még nem volt kiirva h out of stock.. elutaltam (paypal) az összeget. Másnap kiírták, hogy kifogyott.. mérges voltam, irtam nekik, azt a választ kaptam, hogy nyugi máig tuti lesz és hogy hamar feladják. Mivel ez nem történt meg mondtam nekik hogy a pénzem jöhetne vissza, megadtam a paypal e-mail címemet. Elnézést kértek, majd vissza is utalták.. szóval most két hetet elcsesztem ezzel.. Most fogom megrendelni tmallbox-ról :) remélem hamar érkezik :D

(#29) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!
Jeln pillanatban egy G5A-t használok teljes elégedetséggel :-D
Mivel sikerült a párom telefonjának az árát visszaszerzni a t-fostol rendelnék neki egy G5S-t
A gps bakin kívül nem tudok én sem negatívumot, négy maggal is rettentő gyors kíváncsian várom az oktát! Valaki használ 3000mAh akkut?

[ Szerkesztve ]

(#30) gatmen


gatmen
csendes tag

azon agyaltam (igaz még nincs meg a telefonom), hogy vajon lehet-e a jy g5s-hez dokkolót kapni. kerestem de nem találtam. valamit tudtok erről, hogy esetleg kompatibilis más dokkolóval? :D

(#31) mc-4


mc-4
aktív tag

SZiasztok!

iGO-t akartam felrakni a teleóra, de nem jó felbontás miatt nem indult el.
Tud valaki segíteni?

(#32) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!

Jiayu G5s-t honnan érdemes rendelni? hol a legolcsóbb, és a leggyorsabb a rendelés? GPS probléma még fenn áll? az egész ház fémből van?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#33) mc-4 válasza maggi1886076 (#32) üzenetére


mc-4
aktív tag

Szia!
Az egész ház fémhből van.
A minidealt néztem,de ott most nincs 240$ ingyen posta. Persze, ha sürgős akkor fizetni kell érte. Itthonra rendeled akkor számíts a vámra,de lehet szerencséd is. A gps-e valóban nem egy erőmű, de én most próbàlgatom a sygicet pontos és eddig nem tévedett.

[ Szerkesztve ]

(#34) MadBlade


MadBlade
tag

Üdv Mindenkinet!

Egy Jiayu G5S-en gondolkodom magam is, viszont még sem PayPal-lal nincsenek tapasztalataim (még csak a PayPal regisztrációig jutottam el, eddig nem volt égető kérdés a használata), sem a keletről történő rendeléssel kapcsolatban, így a segítségeteket kérném.

Kérdéseim:
- Melyik a Jiayu hivatalos értékesítési oldala? ([Egyik lehetőség] vagy [Másik lehetőség]) Netán egyik sem?

Amennyiben az első link rendben van, mit kell/érdemes tudnom a rendeléssel kapcsolatban?
Például azt látom, hogy a szállítás világszerte ingyenes például az első linken, de erre még számolnom kell valamiféle adót is (ha igen, honnan tudom, hogy mennyit?) vagy egyszerűen 249 dollár a vége ?

:F

Előre is köszönöm a segítő szándékot és a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#35) any11 válasza MadBlade (#34) üzenetére


any11
csendes tag

A gyártó oldala szerint a hivatalos disztributorok listája ITT.
Vám az nemigen szokott lenni, az ÁFÁ-t viszont ki kell perkálni. Nem a hasból beírt szám alapján, hanem ami az átutaláson szerepel számolják (27%). Ezt főleg a csomszállítók által kiszállított csomagok után kell fizetni, de néha a sima postai csomagok is fennakadhatnak.

(#36) MadBlade válasza any11 (#35) üzenetére


MadBlade
tag

Igen, azokat már átlestem, de annyira szedett-vetettnek tűnik az a lista, hogy inkább próbáltam nem hinni a szememnek ... :)

Időközben kerestem másik -megbízhatónak titulált- forrást, ahonnan nyugodt szívvel beszerezném, de egy újabb akadály állja utamat már napok óta ...
A problémámat itt próbáltam részletezni, de ezidáig még nem igazán foglalkozott senki a kérdésemmel. :(
Van bárki itt aki fel tudna homályosítani hogy a dinnyémbe tudnám végre használatba venni a paypal fiókomat? :W
Nem vagyok egy technikai analfabéta, de ez valahogy nagyon kifogott rajtam sajna. :U

:R :R :R

Elnézést az offért!

[ Szerkesztve ]

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#37) tomy25 válasza mc-4 (#33) üzenetére


tomy25
tag

Üdv!

Tudnál kicsit részletesebben írni a GPS-ről. Engem is érdekelne nagyon a telefon, csak nekem elég fontos lenne a GPS.
Volt THL w100-am is, most P6-om van, és azoknak is meg vagyok/voltam elégedve a GPS-ükkel, tehát nem olyan nagyok az elvárásaim, csak azért 1-2 percen belül találja meg a műholdakat internet nélkül.

Köszönöm a válaszod!

(#38) MadBlade válasza tomy25 (#37) üzenetére


MadBlade
tag

Szia!

Nem tudom ez segít-e megválaszolni a kérdésedet: Youtube - Jiayu G5S GPS teszt ;)

Üdv: Mad

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#39) tomy25 válasza MadBlade (#38) üzenetére


tomy25
tag

Elég kecsegtető. ;)

Köszi!

(#40) fPApi válasza tomy25 (#39) üzenetére


fPApi
őstag

Én azért javaslom, hogy ne egy Youtube videó alapján dönts, reméljük kapsz választ olyantól, akinek itthon van.

(#41) MadBlade válasza fPApi (#40) üzenetére


MadBlade
tag

Teljes mértékben egyetértek!
Bízzunk benne, hogy lesz olyan aki szívesen szánna ránk pár percet. :U ;)

[ Szerkesztve ]

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#42) any11 válasza MadBlade (#36) üzenetére


any11
csendes tag

1. Ha kész van a Paypal accountod (hozzáférésed) a következő dolgokat csináld meg a belépés után:
2. Belépsz az Profile menübe, ott kikeresed az Add or Edit Bank Account. Itt meg kell adni a bankod adtait.
3. Ezután újra belépsz az Profile menübe, ott kikeresed az Add or Edit Credit Card. Itt meg kell adni a hitelkártyád adatait. Hitelkártya nélkül nem használható a Paypal. A Paypal levesz 2 dollárt a kártyáról, hogy ellenőrizze, hogy müködik-e. Az utalás adataiba beleir egy 4 számjegyü kódot, amit be kell írni a Credit Card menübe az ellenőrző kódhoz. Ezután visszautalja ezt a 2 dollárt.
4. Ha ezek megvannak, mehet a vásárlás a Paypalon keresztül...

[ Szerkesztve ]

(#43) MadBlade válasza any11 (#42) üzenetére


MadBlade
tag

Kedves any11!

Köszönöm a válaszod! :R
A regisztrációig, a kártya hozzákapcsolásáig, a banki adatok kitöltéséig eljutottam, csak mivel 19-én kezdtem a procedúrát, és azóta nem jelentkezett semmilyen változás a számlámon, annyira elbizonytalanodtam (eljutottam arra a pontra, hogy biztos én vagyok a hülye), hogy már máshol keresgéltem (e-mail, bankkártya, számlakivonat, stb.) azt a bizonyos 4 jegyű kódot ... :B
Pedig úgy látszik csak türelmesebbnek kellett volna lennem és megvárni, míg végre megjelenik a számlámon a tranzakció ... :U ugyanis addig próbálkoztam, míg egy fél órája letiltotta a kártyámat a paypal, úgyhogy most eshetek neki az újraaktiválási bohóckodásnak ... :W

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#44) gatmen


gatmen
csendes tag

segítsetek miérrt van az hogy már a második oldalon rendeltem (minideal és tmallbox) meg és még mindig nem birták elküldeni.. miért van ez?? :(( :(

(#45) fPApi válasza gatmen (#44) üzenetére


fPApi
őstag

Valószínűleg azért, mert nincs nekik.

(#46) mc-4 válasza gatmen (#44) üzenetére


mc-4
aktív tag

Pandán még van... Következő nap màr kaptam is a track numbert.

(#47) Adolfka_ válasza MadBlade (#41) üzenetére


Adolfka_
tag

Szia,

ha feljebb is olvasod a fórumot, én írtam már tapasztalatokat a GPS érzékenységről. Szerintem nem működik jól, legalábbis az enyém nem. Behangolni sikerült, arra jó, hogy ha sétálsz külföldön egy városban vagy kirándulsz meg tudod nézni hol vagy, sétálgatva még úgy ahogy pontos, de autón belüli navigálásra az enyém nem alkalmas. Szerintem gyenge az antennája mert folyamatosan ugrál a GPS jel erősség, menet közben s az autótól leárnyékolva (pedig van tetőablak is) elveszíti a jelet, lemarad, nem jó. De ahogy korábban írtam is, egy használtan vett külső GPS vevővel ami Bluetooth-on keresztül kommunikál a telóval, tökéletesen működik. Az előző telóm (Samu Galaxy S Advance) GPS vevője ehhez képest bomba erős volt. Ettől függetlenül imádom a telfont.

(#48) MadBlade válasza Adolfka_ (#47) üzenetére


MadBlade
tag

Szia!

Igen, olvastam az ominózus kommentedet is (melyet nagyon köszönünk!), de egyetlen személyes tapasztalatból nem mernék messzemenő következtetéseket levonni.
Adott most már a teszt videó, adott a Te tapasztalatod, remélhetőleg többen is csatlakoznak hozzád a saját tapasztalataik megosztásában és így átfogóbb véleményt alkothatunk majd. ;)

(ha sikerül végre nekem is beszereznem egy ilyen gépezetet, ígérem nem maradok adósotok és én is megosztom majd a saját tapasztalataimat)

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#49) fPApi válasza MadBlade (#48) üzenetére


fPApi
őstag

"... egyetlen személyes tapasztalatból nem mernék messzemenő következtetéseket levonni..."

Az közismert (sok-sok személyes tapasztalatból, amit én is megerősíthetek több telefonnal), hogy ezeknél az MT-s kínai telefonoknál a GPS egy gyenge pont. Léteznek mindenféle lehetőségek, amivel kvázi használható szintre lehet hozni a többséget, de soha nem lesz olyan, amire azt lehet mondani, hogy "ez jó".

(#50) szabolcsij válasza mc-4 (#46) üzenetére


szabolcsij
csendes tag

Pontosan melyik oldal ez a panda?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G5s
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.