Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93351) Sgr_A válasza gonczip (#93350) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem
2 mozdukat a wattmanban és ugyan annyit megy a sima is

[ Szerkesztve ]

(#93352) Csupingo válasza gonczip (#93350) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt hiszem csak 24 MHz különbség van a gpu-nál és 100 MHz a memóriánál oc módban. Nem ér meg plusz pénzt. Gyakorlatilag szinte láthatatlan ez a kis tuning, ha meg nagyon hiányozna, 1 kattintással ingyen beállíthatod bármelyik rx 480-at ennyire.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#93353) solfilo válasza Sztenly (#93349) üzenetére


solfilo
veterán

Van ilyen sajnos, a gagyi táp sokszor nem csak abban nyilvánul meg, hogy esetleg nem tudja leadni a ráírt teljesítményt, hanem pl hiányozhat belőle normális védelem. Így ha baj van, magával ránthat alkatrészeket. Nekem egyszer elszállt egy Codegen tápom 10 évvel ezelőtt (400W, alaplapi IGP-vel ment a gép, Sempron, szóval alig evett), szerencsém volt, nem halt meg semmi más. :)

solfilo

(#93354) gonczip válasza Sgr_A (#93351) üzenetére


gonczip
tag

Erről esetleg valami részletes útmutatót találok valahol, hogy mit és hogyan kell beállítani?

(#93355) Kalid


Kalid
csendes tag

Sziasztok!
El szeretném adni a VGA-mat ami egy GTX 960 4GB (Gyártó: Gainward)
2016. Augusztus környékén vettem, sosem hajtottam ki igazán, halk, jól szuperál.
Mennyit kérhetnék érte?
Köszönöm a válaszokat!

XBOX 360-PC-Tab A legjobb nap!

(#93356) solfilo válasza Kalid (#93355) üzenetére


solfilo
veterán

Erre tessék: [link]

(#93354) gonczip: bekérdezel pl az RX 480 topikba és biztos segítenek. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#93357) Hannibhál válasza Kalid (#93355) üzenetére


Hannibhál
őstag

40-45 körül de ez nem ennek a topiknak a témája

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#93358) Kalid válasza solfilo (#93356) üzenetére


Kalid
csendes tag

Köszönöm, elnézést! :)

XBOX 360-PC-Tab A legjobb nap!

(#93359) dknight


dknight
tag

Sziasztok!

Jelenlegi gépem: FX6300, asrock 970 extreme 3, GTX 750ti, táp gigabyte superb550.
A videókártyát szeretném frissebbre cserélni, max. 50-et szánnék rá (+- 5000).
Egyre kevesebbet játszok, de azért heti 2-3 óra elmegy erre, a monitor 1650x1050-es felbontást tud max.
Proci, alaplap cserét nem tervezek középtávon, ez alá a gép alá kellene valami ütősebb kártya kb. a következő 2 évre.
GTA V kedvenc miatt inkább nVidia felé húzok.

Előre is köszi a tippeket!

(#93360) Hannibhál válasza dknight (#93359) üzenetére


Hannibhál
őstag

ha használt játszik akkor 40-45 körül 4gb-os gtx 960as, újonnan ha szerencséd van akkor gtx 1050 ti

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#93361) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Venni szeretnék egy használt Lenovo ThinkStation P330 SFF Workstation-t (i7 4770, 16GB RAM, 256 GB SSD, Windows 10).

Egy NVIDIA Quadro NVS 300-as kártyával van szerelve.
(DirectX11-et nem, csak 10.1-et tud, ennek van-e jelentősége?)

A gépet egy 2560×1080-as monitoron (29") netezésre, filmnézésre, PDF-ek megnyitására, szövegszerkesztésre, kevés Photoshop-ra használnám. (Játékra nem!)

A kérdésem az lenne, hogy erre alkalmas-e ez a kártya vagy inkább vegyek pl. egy ilyet?

Köszi előre is!

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#93362) core i7 válasza newmoonlight (#93361) üzenetére


core i7
addikt

Azokhoz nem szükséges Directx 11

(#93363) Hannibhál válasza newmoonlight (#93361) üzenetére


Hannibhál
őstag

ha nincs játék, csak ezek amiket írtál, akkor arra elégnek kell lennie. Photoshophoz mondjuk nem tudom milyen vga kell ha az kell hozzá egyáltalán de a többihez biztos elég:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#93364) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Köszi mindkettőtöknek! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#93365) dknight válasza Hannibhál (#93360) üzenetére


dknight
tag

Köszi! :R

(#93366) Coolby84


Coolby84
tag

Sziasztok!

Abban kérném segítségeteket, hogy mi az a legolcsóbb/ajánlott 4K képes videókártya, ami nem játékra kellene, hanem, hogy egy TV-n filmeket játszon le 4K felbontáson.

Köszi

Coolby

(#93367) ferzoli


ferzoli
Ármester

Sziasztok!

Vga kártyát keresek:

Konfig: Celeron G530 2,40ghz, 4 GB DDR3, 400 W Táp, ASUS H61, integrált vga, WIN7
Felbontás: 1280x1024 19" LG LCD D-SUB
Cél: semmi extra, csak 4K videolejátszás
Keret 30.000 HUF és új

Nagyfater gépe, vett magának egy kompakt kamerát, ami 4K-ba is kameráz, amit a 4K TV-je lejátszik, de a számítógépen is nézné olykor, de ott szaggat :)

Van olyan kártya ami a kétmagos cerka mellé elég 4K videólejátszáshoz, vagy építkezzünk az alapoktól? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#93368) jambiyya


jambiyya
őstag

Egy hete rágódok rajta, és az RX460-at kizártam, ha már újat veszek, akkor az gyenge lenne. A mostani 6850-nél gyorsabb lenne, de félek csalódnék pár újabb játéknál.
Az 1050ti meg ahogy nézem hipertérugrás lesz, kérdés mennyire érné meg még többet beletolni és RX470-et venni, amikor eredetileg 40k volt a keret, elméletileg legalábbis...

Lassan döntenem kell:
1050 ti - 53k vagy
RX470 - 63k?

pontosabban:
-ASUS GeForce GTX1050 Ti OC Expedition 4GB GDDR5
-Sapphire AMD RX 470 4GB GDDR5 Nitro+ Dual-X OC

Persze ha van jobb tippetek, szívesen veszem. A Csönd nagyon fontos (mármint a gépházamé). :)

Köszi.

(#93369) Alastair' válasza jambiyya (#93368) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 1050Ti-vel szemben egyértelműen az RX470 a nyerő.

Alister from Hell

(#93370) jambiyya válasza Alastair' (#93369) üzenetére


jambiyya
őstag

Csak így simán? :)

Zaj/melegedés fronton van jobb annál, mint amit írtam (RX470)?
Köszi.

(#93371) Sztenly válasza jambiyya (#93368) üzenetére


Sztenly
tag

Szia, én most határoztam el magam a 470 mellett. De ez ne befolyásoljon.

Mivel a konfigod lazán elbírja mindkettőt ezért ha csak a kettő közül lehet választani azok közül amiket írtál akkor jelen állás szerint 10k-val fizetsz többet egy +30-35% teljesítményért.
Erre mindenki azt fogja mondani h ezért ez a bestbuy mostanság. De hogy melyik kártya milyen csendes azt nem tudom megmondani.

A kártyák topikjában érdemes a pontos specifik. dolgokról érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#93373) Alastair' válasza jambiyya (#93370) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A teljesítményre értettem, zaj, melegedés témában nem ismerem a 2 kártyát.

Alister from Hell

(#93374) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok RX 480 8gb és GTX 1060 6Gb kártyákból mik a best buy vételek jelenleg? MSI -vel gondolom nem lehet mellé lőni?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#93375) dknight válasza Hannibhál (#93360) üzenetére


dknight
tag

Egyébként 45 alatt senki nem árul 960-ast használtan 4Gb-al, pedig 50 alatt már el lehet csípni egy-egy 1050 Ti 4Gb-ot is vatta újan. 45-öt meg nem szívesen adok egy használt kártyáért, amikor az 1050 új, frissebb és kevesebbet fogyaszt.
Kérdésem még, hogy van annak jelentősége, hogy van-e a kártyán külön táp csati? A dupla ventisek közül sincs alapból, csak a gaming és strix, stb. verziókon. Megéri felárat fizetni, számít ez annyit?

Köszi!

(#93376) távcsőves válasza Czimby (#93374) üzenetére


távcsőves
senior tag

Gaming sorozat fincsi mindkét oldalon. Mondhatni, nagyon ajánlott. Tényleg van benne anyag. Szó szerint, a hűtésben. :)

(#93377) leviske


leviske
veterán

Lenne még egy kérdésem. Lassan kiöregszik alólam a 280X, így annak is kell majd idővel utód. A helyzet az, hogy nem szoktam évente venni videokártyát és nem is játszok annyira sokféle címmel. A max beállításokat se szoktam feltétlen erőltetni. Most a Witcher 3 (Hairworks ON) megy, az Overwatch (az valószínűleg marad is hosszabb távon) és időnként pedig a Battlefield 3/4/HL és a Dragon Age Inquisition. Ezek mellé még a jövőben sarkalatos címként befog sorolni a Mass Effect Andromeda, az új Dragon Age (amit még be se jelentettek :DDD ) és a Cyberpunk2077 (ha nem a címben említett dátum idején jelenik meg). Mindez jelenleg egy 1650x1080-as monitoron, későbbiekben egy 1920x1080@144-est kell meghajtania. Szóval a 4K hullám felé se robogok nagy erőkkel. :DDD

A társ egy darabig a jelenlegi FX lesz, ez majd valamikor ősszel cserélődhet LGA2066-os vagy AM4-es cuccra.

Na szóval a lényeg: Mivel láthatóan nem habzsolom a játékokat, nem szeretnék nagyon nagyon sokat költeni a kártyára, mert számomra úgysem fogja visszahozni az árát. Az Overwatch fHD@144 (nem max beállítások mellett) az egyetlen fontosabb kritérium, de ez se ér meg 200k-t számomra. Opció lehet, hogy várok a Vega-ra, de kissé félek az Andromeda követelményeitől. BF1 alfa/bétában is elég gyászos volt számomra, amit nyújtott a kártya (mármint a 280X). Így nem bánnám, ha addigra pihenhetne valami combosabb grafikus egység a gépben (mégha a CPU vissza is fogja majd valamennyire). Ráadásul attól tartok, hogy a Vega 11 sem áll meg 150k alatt, így felesleges volna egymásra tolnom a platform cserét és a VGA vásárlást.

Kiszemeltek:
- ASUS Turbo GTX1070 ~ 135k
pro: Erő tekintetében olyan "tierbe" tartozik, ami úgy gondolom kiszolgálna a következő váltásig.
kontra: Bizonytalan vagyok a tekintetben, hogy visszahozza-e az árát. Pláne a DX12/Vulkan játékokban mutatott anomáliák miatt. Emellett egyike a legolcsóbb variánsoknak, ami nem tudom mennyire gond.

- Sapphire R9 Fury NITRO ~ 110k
pro: Overwatch-ban ő is hozza az elvárt szintet (sőt, a 165fps min jelentősen több is annál, amit szeretnék). DX12/Vulkan címekben jelenleg remekül szerepel. Nem tudom kellene nekem ennél nagyobb teljesítmény.
kontra: De a 4GB VRAM aggaszt. HBM ide vagy oda, a vram attól tartok idővel 'A' szűk keresztmetszet lehet. Emellett csak GCN3 kártya, ami a Vega után már jó eséllyel kikerül a kedvencek közül. Mindezeken felül ez is a legolcsóbb variánsa fajának, így az ő minőségében sem vagyok beton biztos.

- Megnemhatározott' RX 480 ~ 82-95k
pro: Legolcsóbb. Kevert beállítások mellett ő is elérheti a 144-et OW-ban. 8GB VRAM, GCN4. Még egy darabig marad a kínálatban, így nem fogják a terméktámogatást hamar félresöpörni. Ráadásul elképzelhető, hogy elég volna akár ez a teljesítmény is általánosságban. Pláne, hogy a BF1-ben meghökkentően közel került a Fury-hoz és ez akár megismétlődhet a ME:A-ban is.
kontra: Ő jelenti a legkisebb előrelépést teljesítményben. Az előző kettőhöz viszonyítva fele annyi ROP, ami egyes játékokban szerintem érezteti a hatását. Egyelőre a legtöbb DX12/Vulkan játékban rendre durván lemaradt a Fiji-től.

Szólva attól félek, hogy a GTX1070-ben a jelenlegi játékaim alatt túl sok felesleges lóerőt kapok a későbbiekben meg kitudja hogy áll majd a Pascal. A Fury esetében félek, hogy a 4GB vram a DA4/CP2077 megjelenésére már no go. Az RX480 pedig a kezdetektől a végig kiegyensúlyozott kompromisszumokra kényszeríthet (viszont a hangsúly a kiegyensúlyozotton van, mert nincs olyan eleme a kártyának, ami elránthatja, mint a másik kettőt).

[ Szerkesztve ]

(#93378) giornalista válasza leviske (#93377) üzenetére


giornalista
senior tag

a Furyt zárd ki, és dönts, hogy megéri-e az RX 480 árának közel a dupláját a 1070. tud annyival többet, sőt, tehát ha telik rá, nyugodtan :) de ha megelégszel a kevesebbel, és középtávon a több kompromisszummal, akkor jó lesz a 480 is.

ha már 144 Hz-es monitor, gondolom lenne benne freesync/gsync is. akkor megint a 480 a nyerő, mert a freesyncnek nincs felára, míg a gsyncnek van egy elég magas.

(#93379) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok.Egy Pentium G4560 mellé mehet egy gtx 1050 ti?Ahogy olvasom kb egy i3 6100 körűl van ez a proci.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#93380) DR|FTK|NG válasza Pécsi gyerek (#93379) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Felbontás, részletesség, illetve játékfüggő, de amúgy megvannak egymás mellett.

(#93381) leviske válasza giornalista (#93378) üzenetére


leviske
veterán

Szívesen költöm azért a GTX1070 többletköltségét másra. :DDD Köszi a segítséget. :R

(#93382) _drk válasza leviske (#93377) üzenetére


_drk
őstag

Ha most még jó a jelenlegi kártyád akkor várj vele! Max ha kijön az Androméda és nem megy úgy ahogy szeretnéd majd akkor veszel. Szerintem felesleges előre venni bármit is mert ha kijön a Vega akkor azért az hozhat a felső házban egy kis kavarodást. ha már mondjuk az 1070 le esne 120 körülire akkor már jó!

Pláne hogy a 970 be volt rögzülve a 90 körüli árra, most max annyit ér mint a 3gb-os 1060, azaz olyan 60k körül!

Polaris refreshről is halottam már pletykát!

[ Szerkesztve ]

(#93383) Pécsi gyerek válasza DR|FTK|NG (#93380) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Hd-Fhd közötti felbontás nekem jó.Nem high beállításra gondolok,hanem kb közepes.Játékok :Tomb rider sorozat,Gta 5,Dirt rallyk,stb.Amit most találtam a prociról,elképesztő.Újjonan 21-23 ezer kb,és azt írják hogy erősebb egy i3 6100/fx 6300 prociknál is. :Y

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#93384) leviske válasza _drk (#93382) üzenetére


leviske
veterán

Neked is igazad van. Csak az a gondom, hogy amennyiben csak a Vega 10 jön meg H1-ben, az jó eséllyel max a GTX1070 kínálat tetejét bántja majd. Az meg 190-180ezer környéke amit nem is tudok és nem is akarok megengedni magamnak. Számomra érdekes a Vega 11 lenne, de az ősszel jön és mire megjelenés után normalizálódik az ára, addigra a MEA már egy éves lesz és fene tudja a multi miatt előveszem-e még.

Mindenesetre valószínűleg megvárom a MEA bétát. Köszi neked is. :R

(#93385) Gainka válasza leviske (#93384) üzenetére


Gainka
őstag

Én szavazok egyet a 8GB-os rx 480-ra, mondom is miért: Bf1-ben ultrától lejjebb veszed a grafot a fx fogja behatárolni mennyi fps.ed lesz, ultrán pedig 80-100 között kb persze ez utobbit videokbol szűrtem le, az előbbi meg tuti.
Dragon Age Inquisition

Szerintem simán jó ez a rx 480, a többit el kell rakni a platform váltásra ami nem lesz ócsó mulatság.

Nézelődtem és, a g3220,d3h,8gb ddr 3, 40ért nem kelt el, 35-ért el fog, akkor még 30a-t kell pótoljak az uj ddr4-es platformra. Durva, meg se éri

Vegától ugyan azt várom mit a ryzen-töl, felső házba jön mind a kettő és nem a mi kategóriánk lesz. :(

Cyberpunk2077-ot miért várja mindenki annyira miközben azt sem tudni milyen játék lesz? :D

[ Szerkesztve ]

(#93386) KAMELOT válasza Coolby84 (#93366) üzenetére


KAMELOT
titán

GTX 950/960

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93387) dknight


dknight
tag

Erre valaki? (gtx 1050Ti)
"Kérdésem még, hogy van annak jelentősége, hogy van-e a kártyán külön táp csati? A dupla ventisek közül sincs alapból, csak a gaming és strix, stb. verziókon. Megéri felárat fizetni, számít ez annyit?

Köszi!"

(#93388) H.lacika


H.lacika
tag

Sziasztok

Videókártyát szeretnék, integrált van, tv-el kéne a gépet összekötni, esetleg néha játékra használnám, nagyon alap kéne.
Keveset szánnák rá, újat vennék, max20ezer körül lehet valami értelmeset kapni?

Proci i5-3330,
Ram ddr3-1600 4gb x2
táp Super flower 450w

köszi

[ Szerkesztve ]

(#93389) Csupingo válasza dknight (#93387) üzenetére


Csupingo
veterán

A topikjában azt szokták emlegetni, hogy nem éri meg a tápcsatlakozós változat (ha drágább amiatt), mert 75 W körül fixálva van a tdp. Hiába van rajt tápcsati, nem igazán gazdálkodik nagyobb teljesítményből. Talán kicsit jobban tuningolható, de az a 3-4 fps nem váltja meg a világot. Esetleg ha nagyon kímélni akarod az alaplapod, akkor a tápcsatlakozós változat jobban elosztja a terhelést, kevesebbet vesz fel az alaplap felől. Persze simán bírnia kéne, de aki erre érzékeny, az választhatja a másikat. De szerintem sok "extra" felesleges ezekre a kártyákra, amik csak megemelik az árát. 50-52 körül érdemes választani. Itt vagy itt megkérdezheted a tulajokat is. Az 1 ventilátoros kártyák is egész csendesek, de abból a változatból talán csak a gigabyte-nak van olyan, ami le is állítja a ventit, terhelés nélkül.

(#93388) H.lacika: sajnos az olcsóbb kártyáknál nagyon rossz az ár/teljesítmény arány. Ami talán használható: r7 250

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#93390) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo, van egy regebbi pc-m amit kulfoldre koltozes miatt nem hasznalok, de most azon gondolkoztam kikoltoztetnem repulogepen borondben :DDD

CM GX550, ASUS P8H77-V, Intel i5 3550, 8gb ram, 660ti

Emelle a konfig melle milyen mai videokartya illene? RX 480 -on gondolkodtam.

Alapvetoen nvdia-n gondolkodtam, de megtetszett a freesync, mivel ahoz mar 60k korul lehetne venni akar 27colos fullhd monitort. Tehat joval olcsobbak mint a g sync jelenleg valamilyen okbol.

A cel nem a legujabb jatekok kimaxolasa, altalaban overwatch, hots, diablo3, neha egyket masik single playerbe beleneznek de nemfogok rohamot kapni ha nem maxolt grafikan mennek a dolgok :).

Illetve egy ilyen kartya a 4k tv-n filmek lejatszasara alkalmas?

(#93391) leviske válasza Gainka (#93385) üzenetére


leviske
veterán

Igazából a Cyberpunk2077 a Witcher 3 miatt várós számomra. Bízom benne, hogy a cég legalább még egy AAA játék erejére képes annyi energiát egy játékba feccölni, mint amennyi látszik a W3-on. Elvégre az első olyan játékom volt, amivel én is 100+ órát játszottam alsó hangon. Miközben átlagban sztori-orientáltan haladok, így egyetlen Dragon Age, vagy TES se tudott egy végigjátszásra ennyi időre lekötni.

Szerintem sokan mások is így vannak ezzel és ezért várják.

(#93392) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok, használtan vennék egy R7 250 1g (Sapphire) videokártyát. Nem játszom, csak egy uhd (4k) monitor/tv alá kellene netezni/mozizni (a mostani karim nem támogatja ezt a felbontást).

8 ezer lenne az ára. Megéri, illetve a célomnak megfelel?

Erőben ez a kártya mit tud egy 512 megás hd 4770-hez képest?

Köszönöm:

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#93393) Csupingo válasza Den Hadnagy (#93392) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem csak a displayport-tal rendelkező változat tud 4k-n 60 Hz-et.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#93394) klrt


klrt
tag

Üdv!

VGA-ra lenne szükség ami a farming 15 esetleg majd a 17 hez is jó lenne, ha lehet új garis boltból. Másra nem nagyon lenne használva a gép.
Néztem a farming fórumot ott a Nvidia Geforce GTS 450 Series, AMD Radeon HD 6770 variációt írják, de ezeket már nem találok újonnan. Mi lenne jó helyettük olcsón.

alaplap: Asrock G31M-VS2
proci: Celeron D326
memória: DDRII 800Mhz 2GB

Köszi!

(#93395) Csupingo válasza klrt (#93394) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha ezek jók, akkor talán pont a kettő között van az r7 250.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#93396) H.lacika válasza Csupingo (#93389) üzenetére


H.lacika
tag

Hali
Köszi, ez olyan 21ezer, de ahogy olvasom ténleg alap, a következő árkategóriából mit javasolnál?

(#93397) klrt válasza Csupingo (#93395) üzenetére


klrt
tag

Köszönöm!

(#93398) Alastair' válasza klrt (#93394) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ott nem csak vga-ra lenne szüksèg. Azt a celeron d-t is nyugodtan dobd bele a kukába. 1500-èrt lehet venni C2D E7300-at, amellè mehet egy R7 250. A celeron mellè egy 7600GT is sok, nemhogy GTS450.

Alister from Hell

(#93399) Csupingo válasza H.lacika (#93396) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán az első értelmesebb kártya az rx 460.

(#93397) klrt: a cpu-t nem is figyeltem, bocsánat. Azt tényleg nem ártana cserélni. Egész olcsón kapni sokkal jobbakat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#93400) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Mindjárt lesz :)) p :)) m magam...

Most jön a gépem (Lenovo Thinkstation P300 SFF), amelynek 240 W-os a tápja és akármilyen videokártyát nézek bele (GeForce 710, 720, 730), mindegyiknél 300W az ajánlott (követelt) táp-teljesítmény. Ezt mennyire kell komolyan venni?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.