Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62451) metallik válasza palfitom (#62449) üzenetére


metallik
csendes tag

:R Pont most rendeltem meg (úgy döntöttem inkább beruházok egy újra, magamat ismerve pár évig valszeg nem nagyon piszkálom amúgy sem a konfigot)

Egy kérdés ezzel kapcsolatban (hozzád és mindenkihez egyaránt)
Egy Giga GT610 helyére fog bekerülni egy ASUS STRIX-GTX750TI-OC-2GD5 GTX750Ti 2GB GDDR5 PCIE. Win7 32-es oprendszerem van, szoftveresen hogy a legegyszerűbb megejteni a cserét hogy ne legyen galiba? Érdemes újratelepíteni a win-t vagy elég, ha leszedem a mostani kártya nvidi drivereit a programok hozzáadásából, utána gép kikapcs, kártya kicserél majd az új kártyát feltelepít és kész? :R :F

(#62452) palfitom válasza metallik (#62451) üzenetére


palfitom
félisten

Gratt az új kártyához!
Nem kell újratelepíteni. Kicseréled a kártyát, leszeded a régi drájvereket, fel az újakat és öröm!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#62453) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Sapphire 7850OC Dual-X 2GB kártyám. Nagyon meg vagyok elégedve vele, az egyedüli bajom az, hogy kicsit fűt, ami lehet másnak nem gond, de mivel a lakás amúgy is egy kazán nyáron, nem akarom még ezzel is fűteni majd.

Szóval szeretném lecserélni valami halk és hűvös kártyára. Tudom, ez jár majd némi teljesítménycsökkenéssel (30k körül vennék), de valamit valamiért. Nem nagyon játszom, amire kell grafikai munkához, arra meg elég a mostani vagy akár kevesebb teljesítmény is.

Mit ajánlotok ennyi pénzért, ami halk és hűvös, mondjuk új és használt tekintetében is, csak hogy kicsit szélesítsem a lehetőségeket?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#62454) trufa12 válasza Atilla001 (#62447) üzenetére


trufa12
addikt

Mit fejtsek ki ? a régi giga hűtések főleg ezek a 2 ventisek, gagyi xarok, vékony műanyagos trágya.... :D ezen nincs mit kifejteni , kihámozni . a szó szoros értelmében így van.

Az új g1 gaming verzió már jó , jól hűt, halk. Nem rezonál a hűtés, nem morognak a ventik .
9xx szérián használják.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#62455) trufa12 válasza metallik (#62451) üzenetére


trufa12
addikt

DDU (display driver uninstaller) :R

icecave

750 ti, használtan, kiváló lesz akkor neked :)
v 760 bár az inkább 40 felett van kicsivel .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#62456) bandi0000 válasza icecave (#62453) üzenetére


bandi0000
nagyúr

750Ti, közel azonos teljesítmény, vagyis kevesebb de nem számottevően, viszont csak használtan foghatsz ki ilyet ennyiért

Xbox One: bandymnc

(#62457) trufa12 válasza bandi0000 (#62456) üzenetére


trufa12
addikt

Igen ennyiért mennek használtan 30 k körül.
legalábbis tegnap néztem így volt az árfekvés .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#62458) alonsofan


alonsofan
tag

Sziasztok!

Két kártyát néztem ki eddig, de nincs ezen a téren sok tapasztalatom melyik lenne a jobb választás, ezért kérnék tőletek segítséget.

[link]

[link]

Vagy ha ebben az árszegmensben tudnátok vmi jobbat ajánlani. Használt nem érdekel.
Táp: corsair 650W
Proci: i5 2400

Igazából csak autószimulátorozásra(Raceroom, Assetto Corsa, Euro Truck) kellene, de a csilli villi effektek le lennének véve (HDR) , mivel engem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#62459) juve600 válasza alonsofan (#62458) üzenetére


juve600
nagyúr

gtx 750

(#62460) feldeci


feldeci
tag

Üdv!

MSI Z97 Gaming 5, i5 4670K, EVGA Supernova 850W G2

Van két Gigabyte 7970-em, CF-ben. Vagyis volt, az egyik meghalt, éppen garis még szerencsére. Mivel ilyen kártya nincs már, így levásárolhatom majd az árát (70k körül volt, sok lett véve egyszerre, nagy kedvezmény). És akkor a nehéz része:

Vsync 60fps mániás vagyok. Az 55fps már zavar a microstutter miatt. A két 7970 minden mai címet elvitt full hd-ben így (bár mostanában csak DA:I, de annak kell is), igaz sokat fogyaszt és fűt mint az állat de brutális teljesítménye van. Tegyük fel, hogy a másikat ami jó eladom, 45k. Van 115k-m,

- R9280(X) CF-ben? Ugyanott vagyok csak újrakezdődött a garim, 25k körül kell rádobnom.
- GTX970? Nem kerül semmibe, de csak 30%-al gyorsabb egy 7970-nél, bőven alatta van teljesítményben.
- GTX980? Rá kell dobnom 50-60k és nem hozza a két 7970-et megintcsak.

Szóval elég tanácstalan vagyok. Vélemények? Köszi előre is! Ja, és most az MSI Gaming 4G vonalat céloztam be, nagyon jókat írnak róla, a Gigabyte Windforce 3x viszont inkább ipari hulladék mintsem rendes hűtés.

(#62461) ßrainiac válasza feldeci (#62460) üzenetére


ßrainiac
addikt

Szerintem probalj ki egy nVidiat havernal, jatekban vsync off, control panelben adaptive vsync on es nezd meg, mit csinal. Ezzel tobb lesz az fps-ed 60-nal, de amikor lejjebb esne, bekapcsol a vsync.

trufa12: 770 helyett 670? Joval olcsobb, az nem lenne melto utodja a 660-nak?

[ Szerkesztve ]

(#62462) mqm válasza feldeci (#62460) üzenetére


mqm
senior tag

Abból a pénzből miért nem veszel egy 280x -et? Tudtommal megy CF-ben a 7970-el?! Persze javítsatok ki ha tévedek! :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#62463) feldeci válasza mqm (#62462) üzenetére


feldeci
tag

Megy persze, de sokat fogyaszt és fűt, ráadásul 3 éves architektúra :) Gondoltam ha van rá lehetőségem megkeresem mivel járnék a legjobban. A két 280X VS GTX980 amin a legjobban gondolkodom, a GTX980 mellett az szól, hogy 1-2 év múlva ha kevés lesz olcsó(bban) lehet egy másodikat venni mellé..

(#62464) MiklosSaS válasza feldeci (#62463) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1 a GTX 980-ra. Nagyon jo kis kartyak.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#62465) icecave válasza bandi0000 (#62456) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, néztem is, tényleg eléggé ritka, inkább 32-35 körül van, arra is hamar lecsapnak. Esetleg más., vagy új, ami megfelel a halk és hűvös kitételnek?

(#62466) bandi0000 válasza icecave (#62465) üzenetére


bandi0000
nagyúr

talán még akkor a sima GTX 750, de ez már azért jóval lemarad a 7850-től

Xbox One: bandymnc

(#62467) mqm válasza feldeci (#62463) üzenetére


mqm
senior tag

Azért gondoltam ,hogy megfelelő lenne ez az opció mivel megvagy elégedve a 7970 CF-el. Semmi anyagi ráfordítással vissza kapod ugyan azt... Számomra ez lenne ésszerű! :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#62468) Ðávid


Ðávid
aktív tag

(#62469) bandi0000 válasza Ðávid (#62468) üzenetére


bandi0000
nagyúr

750TI/660/660TI amit éppen ki fogsz ennyiért

Xbox One: bandymnc

(#62470) feldeci válasza mqm (#62467) üzenetére


feldeci
tag

Aha, perpill meg is vagyok, azt leszámítva, hogy a két kártya tényleg brutális mennyiségű hőt termel. Most már nagyon jó a CF, nincs sok gondom vele de azért az egy kártya jobb.

Valószínű a GTX980 lesz, az azért valamennyivel jövőállóbb mint most 280X-et venni. Viszont most néztem, hogy 290X már van nettó 98-ért, a GTX980 pedig nettó 150 még mindig.. és nem olyan sokkal marad le a 290X. És amellé is lehet később második kártyát.. nehéz kérdés :F

(#62471) Ðávid válasza bandi0000 (#62469) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszönöm szépen a segítségedet! :R

(#62472) Coller225


Coller225
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy videokártyát a gépembe, és ebben szeretnék segítséget kérni.
A konfigom a következő:
Alaplap: Gigabyte-B85M-D3H
Proci: Intel Pentium G3420
Ram: Adata 2x4GB (8192MB 1600MHz CL9 DDR3 Gaming Series - AX3U1600GC4G9-2G)
Plusz még 2x2GB valamilyen samsung ram, 1600asok azok is
HDD: Western Digital 1TB (WD10EZEX)
Pusz még két másik 500as, régebbi konfigból
Táp: XFX PRO 450W (P1-450S-X2B9)
Ház: Bitfenix Merc Alpha

Alapvetően nagyon ritkán szoktam játszani(eddigi igényeimet kielégítette az IGP, bár biztos ráfanyarodtam volna komolyabb játékokra is, ha van hozzá megfrelelő harver).
Ami miatt most sürgőssé vált a videokártya vásárlás az az, hogy az eddigi 2 monitorom mellé (2x 1280*1024) beszereztem egy FullHD monitort is, amivel már kissé nehézkesen birkózik meg a rendszer.

Szempontok:
-Szeretném, hogy halk legyen (láttam, hogy vannak olyanok, amiknek idle állapotban nem is pörög a ventije + vannak plusz ventik a házban, jól és halkan szellőzik)
-legyen rajta legalább 2db DVI, és 1 HDMI kimenet, hogy rá tudjam dugni mindhárom monitoromat
-alkalmi játékra kellene, FullHD felbontáson (ezért ha jól sejtem illene 2GB-os kártya)
-nyilvánvalóan nem azt várom el tőle, hogy a GTA 5-öt elvigye fullon
-keret: 30 ezer körül szeretném kihozni, de ha egy kis plusszért sokkal jobbat lehet/érdemesebb venni, akkor kicsit több is lehet (40 fölé semmiképp nem tudok menni)
-a procit fél éven belül tervezem lecserélni egy i5-re

Az alaplapom oldalán ki van emelve az AMD CrossFire Technology, így talán AMD kártya jobb lenne? :F
De javítsatok ki, ha tévednék... igazából csak találgatok.
Egyébként ebből kiindulva eddig a 260x szériát nézegettem, de nagyon könnyen sikerült elveszni :O

Előre is köszönöm a válaszokat
:))

[ Szerkesztve ]

(#62473) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Milyen VGA-t ajánlanátok nekem használtan max 10ezer forintért?
Addig kellene amíg a másik kártyámat garanciáztatom.
A konfigomat az adatlapomban megtaláljátok.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#62474) Norbika88


Norbika88
senior tag

Olyankor mi van amit kineztem R9 290 es kartyan csak dvi d ill. Hdmi output van, de az en monitorom vga csatis?Aktiv adpter kell hozza?

(#62475) feldeci válasza Norbika88 (#62474) üzenetére


feldeci
tag

Igen, mert a kártyán nincs analóg kimenet.

(#62476) papírzacsi válasza Norbika88 (#62474) üzenetére


papírzacsi
aktív tag

dvi átalakító kell? :U

[ Szerkesztve ]

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#62477) trufa12 válasza ßrainiac (#62461) üzenetére


trufa12
addikt

Előre lépésnek jó,de nem lépsz nagyot...... Meg időt állóbb a 770 akár hogy is nézzük.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#62478) feldeci válasza papírzacsi (#62476) üzenetére


feldeci
tag

De aktív, amiben van elektronika. Lásd itt:

DVI-D: Csak digitális átvitelre használható DVI változat, mivel az ilyen típusú aljzat és kábel csatlakozósorából hiányoznak az analóg kompatibilitást megteremtő tüskék.

Szóval a digitális kimenetből valahogy analóg jelet kell csinálni. Ha van rajta DisplayPort esetleg egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#62479) papírzacsi válasza feldeci (#62478) üzenetére


papírzacsi
aktív tag

dvi átalakítót írtam,de véletlen kérdőjellel.
én azzal oldottam meg,anno.

Álltalában adnak a vga-hoz.

[ Szerkesztve ]

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#62480) ßrainiac válasza trufa12 (#62477) üzenetére


ßrainiac
addikt

Tartsam meg a GTX660OC-t es probaljam huzni? :DDD

Egy i5 4570 vagy ilyesmi menne melle. Jobban kihajtana az mint a mostani A10 5800K-m?

:R

(#62481) trufa12 válasza ßrainiac (#62480) üzenetére


trufa12
addikt

Hát sok mindent nem tudsz már varázsolni abból a kártyából, már tavaly v tavaly előtt volt olyan kártyám akkor sem volt egy erő bajnok....

i5 4570 az szerintem elég bőven neki.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#62482) Norbika88 válasza papírzacsi (#62479) üzenetére


Norbika88
senior tag

Igen adnak az a dvi-i amirol te beszelsz.
De ezeken a kartyakon csak dvi-d van, tehat digitalis jel forras, innentol kezdve ahogy a kollega is le irta az imment csak egy jelatalakitoval( digitalbol analog) lehet ossze kotni.

(#62483) Adamrapkor


Adamrapkor
tag

Analógból digitál nincsen ? :D

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#62484) Norbika88 válasza feldeci (#62475) üzenetére


Norbika88
senior tag

Most nezem displayport kimenet van mindegyik R9 290es kartyan. Ugy tudom displayport to vga adaptert meg lehet venni 3-4k ert. Azzal akkor mukodhet igaz?

(#62485) Atilla001 válasza trufa12 (#62454) üzenetére


Atilla001
senior tag

Hát bizony nem én találtam ki hogy ezek a kártyák szuper halkak satöbbi. Nem rámutattam és megvettem volt. És a tesztek sem ezt mutatják írják. De mindenkinek más a halk. a 760 ason is ez van, sőt 3db. Mégis a legcsendesebb, hűvösebbnek hozza a teszt...
Hát ránézésre az a G1 gaming hűtés is ugyan olyan fos vékony műanyag.
köszönöm az infókat.

Védd a természetet!

(#62486) Atilla001 válasza trufa12 (#62481) üzenetére


Atilla001
senior tag

Még 1 kérdés. Hátha.
Mi a vélemény az MSI R9 270 GAMING 2G és MSI GTX760 Gaming 2G kártya hűtéséről?
thx

Védd a természetet!

(#62487) trufa12 válasza Atilla001 (#62486) üzenetére


trufa12
addikt

elég masszív műanyag, itt van a gépemben tudom fogtam tapogattam :D csodáltam 110 k ért örvendtem neki .

De lehet az is te vagy túl érzékeny fülű , nekem pl hangos a gépem de nem a vga végett hanem a gyári hangkeltők végett.
Volt már halk pc-m is, de mostanság azt lefosom magasról , amúgy is mindig üvölt a zene , 6 hangfal meg bőven elnyomja ;]

Persze ha lenne most feles 70 ezrem, simán fognám és cserélnék minden ventit, vennék egy drága szabályzó monitorozó dvd író helyére való kütyüt.

aztán csókolom

Msi és az asus most állítólag kicsit hangosabb mint a giga g1 :) szóval ha te ennyire érzékeny vagy a hangokra azok sem felelnének meg

nem beszélve az msi ventilátor bugjáról hogy az 1ik venti nem igen szeret mozogni.
(bár ez az új nv kártyákon vannak jelen )

a régi msi és asus hűtések is hangosabbak mint a giga g1 . mert volt régen asus 280 amd ből
meg volt msi gtx 760 om

de volt 660 om is asusból :)

gaming és top hűtésekkel . Hangosabbnak találtam őket .
Én nem csak olvasott tesztek alapján írok neked .

csak most azt nem tudom ezt a giga g1 csodát teszik e régebbi vga-kra de szerintem csak az új szériás nvidia kártyákon van jelen.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#62488) Atilla001 válasza trufa12 (#62487) üzenetére


Atilla001
senior tag

hát pedig akármilyen hihetetlen, a leghalkabb R9 270 több helyen az MSI.
660-ból pedig a túlárazott Asus a leghalkabb.
Én csak a Sapphire R9 270 et hallottam, idle módban nem hallottam. Terhelve már pörgött. De nem brúmolt..
Ha most a giga helyett sikerülne szereznem egy MSI R7 est és hangos lesz, tuti felgyújtom.
Most pölö teljesen csendes szobában vagyok és nagyon zavaró a ventizaj. Az hogy terhelve megy ok, de netezés közben kuss!
thx

Védd a természetet!

(#62489) trufa12 válasza Atilla001 (#62488) üzenetére


trufa12
addikt

Akkor nekem is nagyon érzékeny a fülem, csak ezek szerint megtanultam leszarni ;]

De a giga g1 szerintem tényleg nagyon jó ;)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#62490) Speed® válasza icecave (#62453) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha egy 130W TDPs karival fűtési gondjaid vannak, akkor tényleg kicsi a lakás ;p Főleg, hogy általában kevesebbet is kér, ez a max. érték. Idle meg 20W kb. Ennél érdemben jobb csak a 750/2G lenne abban az ársávban, ahol nézelődsz, mert 50W körül elvan (gondolom 1:1 szeretnéd cserélni..), de tempóra azért az visszább van 25%al kb., a 750TI is csak OCval hozza a 7850ed szintjét.

(#62491) mqm


mqm
senior tag

A Microsoft részletezte a DirectX 12 új funkcióit
Eme cikk olvasása közben felmerült bennem ,hogy lecseréljem a 780-t egy 290-re.. Szerintetek badarság lenne?
Félek ,hogy kimaradok a jóból az Nvidia-val. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#62492) trufa12 válasza mqm (#62491) üzenetére


trufa12
addikt

Én most cseréltem le a 970 et 770 re :) én ezen nem agyalok, majd jövőre valami durvát veszek most már :D ha lesz rá cash . valami dx 13 asat xD ha ilyen ütembe fejlődünk

jó most persze dx11 12 között nem 1 év kül van .D csak arra fel mondom amilyen iramban dobják ki a vga-kat manapság meg mindent..

Akár vin diesel is lehetne a reklámarca :D halálos iramban

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#62493) kátú


kátú
őstag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, (ne nézzetek hülyének) hogy ha van 2 GTX 980 am és 2 GTX Titan Z m ezek kombatibilisek egymással, ha mind a négyet összekötöm SLI vel? Együtt tudnak ezek működni?

It still works!

(#62494) trufa12 válasza kátú (#62493) üzenetére


trufa12
addikt

hát egyelőre nem :D
max ha bejön ez az ati nv kompatibilis :D mizéria, de szerintem az is az új kártyákra vonatkozik

de egyébként a 2 titan z jöhet ide és akkor nem kell ilyenen agyalnod :D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#62495) MiklosSaS válasza kátú (#62493) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem, A Titan Z az kepler, a GTX 980 pedig maxwell.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#62496) kátú válasza MiklosSaS (#62495) üzenetére


kátú
őstag

Köszönöm válaszotokat! Ha jól gondolom ha külön küllön rakom őket sli be akkor sem lesz hajlandó a négy kártya egy gépen belül működni. Vagy úgy van rá remény?

It still works!

(#62497) trufa12 válasza kátú (#62493) üzenetére


trufa12
addikt

de eladod a 2 titan z-t és veszel 980 at még kettőt :)
azért bexarok :D ilyenen aggódni , mikor már a 2 darab 980 is több mint elég . De ha 4 kell akkor ilyen egyszerűen megoldható a dolog . :R

úgy max azt tudod megcsinálni hogy titan z-vel számoltatsz fizikát :D de luxus lenne arra egy 9800 gt is elég .... nah meg a 2 darab 980 már mindenre elég. Plusz gondolom akkor a procid sem egy i3 :)

Az a legjobb megoldás ha eladod a titánokat, és veszel 980 at kettőt.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#62498) kátú válasza trufa12 (#62497) üzenetére


kátú
őstag

igazság szerint a két 980 on egy fHD monitor lesz a két titan z meg egy 4k lenne, de ha nem lesz megoldható így akkor képtelen leszek venni még két 980 at

It still works!

(#62499) trufa12 válasza kátú (#62498) üzenetére


trufa12
addikt

hát max úgy hogy át állítod mindig driverbe mi legyen az elsődleges gpu. de ez nagy áramot igénybe vevő, és kényelmetlen dolog

szerintem 4 980 és 20 évig nem kell :D gpura költened , az már 8 kra is jó lenne....

Ez teljesen a személyedtől független , de nem értem a magyarországi viszonylatot, van olyan aki gtx 960 ért vért izzad, van aki 970 ért, van akinek 2 970 van . és akkor :D vannak azok akik 8 titan zvel rohangálnak,

súgj 1 titkot . ;)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#62500) MiklosSaS válasza kátú (#62496) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem a remeny az nulla.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.