Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#24401) Ice&Lime válasza petyus_ (#24394) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor neked eleve olyan ssd kell, ami tartós darab és nincs garanciális korlátozása (legalábbis ezekről úgy tudom, hogy nincs), ezért például a corsair neutron gtx vagy adata sx910.

(#24402) Eduardo89 válasza Ice&Lime (#24401) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Sziasztok!

120/128Gb körül SSD-ből melyik az ajánlott gyártó amivel nincs gond ?
Adata, Intel, Samsung Ocz.
Ezeket nézegetem
Köszi előre is ! :R :R

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#24403) petyus_ válasza Emperor_ (#24398) üzenetére


petyus_
senior tag

Tavasszal tervezem az asztalira váltást, addig még sokat kell hurcolnom. Én is a 850 Pro-t néztem ki, csak körülnézek van-e olcsóbb alternatíva.

Az Intel 520 és eközött van érdemi különbség? (ugye kb 10Kval drágább a 850 Pro)

Illetve most nézem, hogy az 520 az 9mm-es, az 530 viszont 7mm-es, az is ott van az ajánlott listán, gondolom akkor az is jó.

Köszi az eddigi válaszokat, akkor ezek maradtak:

ADATA 256GB XPG SX910 - 40K - 5 év
CORSAIR 240GB Neutron GTX - 55K - 5 év
INTEL 240GB 520/530 - 38K - 5 év
SAMSUNG 256GB 850 PRO - 48K - 10 év

Ez a 4 közül melyik lenne a legjobb? A Corsair már eléggé túl van a kereten, ha annyival jobb, akkor lehet áldoznék rá ennyit, de ha nincs nagy különbség, akkor maradnék valamelyik olcsóbbnál.

[ Szerkesztve ]

(#24404) worxland válasza petyus_ (#24403) üzenetére


worxland
addikt

Az 520 is 7 mm-es.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#24405) Eduardo89 válasza Eduardo89 (#24402) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Jah és azt kihagytam, hogy a tartósság a fő szempont ! :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#24406) Ice&Lime válasza Eduardo89 (#24402) üzenetére


Ice&Lime
veterán

írj max árat és hogy mennyi garanciával kell, illetve alaplap típust.

(#24407) Emperor_ válasza petyus_ (#24403) üzenetére


Emperor_
addikt

INTEL 240GB 520/530 - 38K - 5 év
SAMSUNG 256GB 850 PRO - 48K - 10 év

ezeket ajánlom, erre a feladatra.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24408) Eduardo89 válasza Ice&Lime (#24406) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

3-5év gari kellene illetve 20-25ezer körül szánnék rá amennyiben 120/128Gb-s lesz.
Ahogy számolgattam elég lesz. A rendszer + alkalmazások max 80Gb-t foglalnak.
Alaplapom Asus Maximus VII Ranger. :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#24409) Emperor_ válasza petyus_ (#24403) üzenetére


Emperor_
addikt

ADATA 256GB XPG SX910 - 40K - 5 év

pont tegnap nézegettem az árlistákat és 3 évvel adják, ahol én néztem.

T. Szerkesztők!

Felül kéne vizsgálni az erre vonatkozó 5 évet SZVSZ! Egyedül az iponban leltem 5 év garival...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24410) Ice&Lime válasza Eduardo89 (#24408) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hyperx 3k, sx900, intel 530.

(#24411) Eduardo89 válasza Ice&Lime (#24410) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Kingstont nem akarok marad akkor az Adata vagy az Intel.
Amelyiket jobb áron meg tudom venni az lesz :)

Köszi szépen! :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#24412) Eduardo89 válasza Eduardo89 (#24411) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Illetve Intelből az 520? :U

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#24413) Ice&Lime válasza Eduardo89 (#24412) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az is jó.

(#24414) Eduardo89 válasza Ice&Lime (#24413) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Köszönöm :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#24415) Bodor válasza Emperor_ (#24409) üzenetére


Bodor
veterán

Attól még, hogy egyes magyarországi boltok nem adják meg azt a garancia időt, amit a gyártó vállal, az SSD-re még akkor is annyi a garancia, amennyit a gyártó ad. Igaz, hogy így egy kicsit nehezebb esetleg érvényesíteni.
Vannak olyan boltok is, amik a 3 év garis SSD-re is csak 1 évet adnak, akkor ezeket a típusokat meg írjuk át 1 évre az összefoglalóban?

(#24416) Hogen


Hogen
tag

sziasztok
lenovo Z510 -be milyen SSD-t ajánlotok aktív használatra ? 250 giga körüli kellene

(#24417) Ice&Lime válasza Hogen (#24416) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hyperx 3k, sx900, sam 850 és 840 pro, intel 530 vagy 520, m500. Válassz!

(#24418) Hogen válasza Ice&Lime (#24417) üzenetére


Hogen
tag

ez mind ugyan azt tudja ? sebességre, strapabírósságra gondolok ? és árban is egyeznek kb ?

(#24419) Ice&Lime válasza Hogen (#24418) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kb. igen. A garancia és az ár a változó.

(#24420) Hogen válasza Ice&Lime (#24419) üzenetére


Hogen
tag

köszi szerintem vagy hyperx 3k vagy egy samu evo lesz
már csak az egy terás vinyóómat kell valahogy belezsúfolni a dvd helyére (lenovo z510)

(#24421) Ice&Lime válasza Hogen (#24420) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azt mondtad strapabíró kell. A strapabíróságon mit értesz? Mert direkt azért nem vettem bele az evo-t.

(#24422) szakalinho


szakalinho
tag

Sziasztok!
Mennyire jó vétel egy Kingston 120GB HyperX Fury 17.000 Ft ért, szemben egy Samsung 840 Evo-val (120GB), ami 20.000 Ft ? Eddig csak Samsungokat üzemeltem be. De most egy új gép összeállításánál próbálok némi forintot megspórolni ? (elég szűkös a keret)
Köszönöm

(#24423) Ice&Lime válasza szakalinho (#24422) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az is jó, és benne is van a listában, végül is ennyiért megéri, és több írást visel el, mint az evo. Szóval, rosszul nem jársz vele. Csak a garira figyelj, hogy a 3 év tényleg meglegyen.

(#24424) Hogen válasza Ice&Lime (#24421) üzenetére


Hogen
tag

bocsi samsung pro ra gondoltam
hát arra hogy ne haljon meg egy év után..
dvd helyére be tudom rakni valahogy a jelenlegi vinyót ? Esetleg tudsz ajánlani valami olcsóbb áruházat ahonnan meg is tudnám rendelni a (Lenovo Z510) -be nem tudom higy ez milyen csatlakozós lehet .. :D

(#24425) Ice&Lime válasza Hogen (#24424) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, a pro az már más.
Optibay, beéptőkeret, hdd caddy, ezeken a neveken keresgélj hozzá, akár neten vagy itt hardveraprón olcsón. Egyébként kb. 4-5k körül van.

(#24426) Hogen válasza Ice&Lime (#24425) üzenetére


Hogen
tag

hát csak tizenezerért találok ilyen rackot sajnos ..
ssd -t melyik áruházban érdemes venni ? Lenovo Z510 -embe Satam 3 as csatlakozós kell ugye ? :F

[ Szerkesztve ]

(#24427) Ice&Lime válasza Hogen (#24426) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem tudom, hogy a z510-ben sata 2-es vagy 3-as csati van-e, de a mostani ssd-k már mind sata 3-asok.
Pedig a hdd caddy-k 4-5k-ba kerülnek, itt hardveraprón nem nézted még?, ha még nem, akkor keress rá, lesznek, elég sok. Olyan boltokban, amik már régóta üzemelnek és jók a vásárlói tapasztalatok, visszajelzések.

(#24428) MarQs


MarQs
senior tag

Sziasztok!
M.2 formátumú (2242 méretű) ~128GB-os SSD után kutatok egy notebookba (HP ProBook 450 G2) alap, irodai környezetbe! Rá is akadtam három potenciális jelöltre...

Transcend MTS400
Integral INSSD128GM
Adata SSD Premier Pro SP900

...de mivel még újszerű a dolog, szeretnék érdeklődni, hogy kiválasztásnál a csati és az egyéb fizikai paramétereken túl mire érdemes még figyelni? Melyik darab kerülendő, ill., melyik tartozik az ajánlott kategóriába? Telepítésnél van-e valamilyen, a normálméretűek esetétől eltérő lépés? Amúgy Win 7 Home kerülne majd a hardverre!
Előre is nagyon köszönöm a kiigazítást!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#24429) Ice&Lime válasza MarQs (#24428) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, ez mind nagyon szép, én is hasonlót szerettem volna kb. 1 éve, de kiderült, hogy a notebook bios-a nem támogatja. Szóval, előtte érdeklődd meg, hogy jó-e, és csak utána vásárolj.

(#24430) Hogen


Hogen
tag

120GB Kingston SSD SATA3 2,5" HyperX 3K meghajtó (SH103S3/120G)
meg is rendeltem (Y) 21.890 Ft a vége

(#24431) MarQs válasza Ice&Lime (#24429) üzenetére


MarQs
senior tag

Ugyanez a típus volt? G2?
Néhány napja kutatok és találtam pár konkrétnak tűnő utalást arra, hogy ez a konfig kompatibilis az NGFF csatifelülettel és működik a dolog - OS-t is lehet róla indítani.
A gép G1 kiadású verziójáról nem dobott semmit a kereső, szal csak ezért kérdezem!
LINK1 / LINK2 / LINK3

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#24432) kedvesgabor


kedvesgabor
tag

Sziasztok!
ADATA Premier Pro SP900-as ssd-t vennék win7 v. win8 rendszer menne rá. MSI Z77A-GD55 SATA3-as porton alaplapi vezérlője boldogulna vele? Számít, az ssd helyzete a gépben?

(#24433) Ice&Lime válasza MarQs (#24431) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nekem ezekből a honlapokból az jött le, hogy a noti támogatja az m.2-t és, hogy a mydigital m.2-vel biztosan jó. Kérdés, hogy vannak-e kompatibilitási problémák más márkájú ssd-kkel.
Egyébként m.2-ben ajánlott az intel 530 és crucial m550.

(#24434) Ice&Lime válasza kedvesgabor (#24432) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A sata3_0-ba kell csatlakoztatni, vagy ha nincsen 0, akkor a sata3_1-be.
Helyette inkább: hyperx 3k vagy furi, intel 530 vagy 520 és sx900, kb majdnem egy árban vannak.

(#24435) MarQs válasza Ice&Lime (#24433) üzenetére


MarQs
senior tag

A Crucial m550-nek kellemesebb az ára, de ahogy nézem ez 80mm-es lehet, ahogy az Intel 530. Nekem 42-esre lesz szükségem, szal egyelőre akkor marad a kipróbájjuk-aszt-megláttyuk verzió...
Rábökök az egyikre a három közül, majd lesz, aminek lennie kell. :)

Szerk.
Úgyis neten rendelem a terméket... nem elegáns, de 14 napig cserélhetek bukó nélkül...
Azért köszi szépen a segytséget
:R !

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#24436) Ice&Lime válasza MarQs (#24435) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hát, jó lenne, ha kitudnád helyben próbálni valahol.

(#24437) kedvesgabor válasza Ice&Lime (#24434) üzenetére


kedvesgabor
tag

A fury férne még be a keretbe, de az nem túl szimpatikus. Mi a baj az sp900-al?

(#24438) Ice&Lime válasza kedvesgabor (#24437) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az, hogy asynchron-osak a nand-jai és ha vannak kb. egy árban nála jobbak is, akkor azok ajánlottabbak, a többi, amiket írtam.

[ Szerkesztve ]

(#24439) kedvesgabor válasza Ice&Lime (#24438) üzenetére


kedvesgabor
tag

köszi

(#24440) MarQs válasza Ice&Lime (#24436) üzenetére


MarQs
senior tag

Közben a Transcend MTS400 M.2 SSD-ről ezt az infót találtam a gyártó oldalán - ami azért kicsit legalább biztató... :)

Aztán majd vagy beigazolódik a sejtés, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#24441) AxBattler válasza MarQs (#24440) üzenetére


AxBattler
félisten

Bevállalja? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24442) Ice&Lime válasza MarQs (#24440) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egy helyen azt írják, hogy: tökéletesen és rögtön működik egy HP ProBook 450 G2 notival, viszont a hozzáadott csavarral van valami, mert az túl vékony, vagy valami ilyesmi.
Szóval elképzelhető, hogy jó. Ez egy külföldi vásárlói vélemény volt egyébként. Már, ha lehet adni az ilyesmire, 50-50%.

[ Szerkesztve ]

(#24443) MarQs válasza AxBattler (#24441) üzenetére


MarQs
senior tag

Muszáj lesz! :B

(#24442) jakos73
Köszi szépen a választ! :R
Közben fejben már eldőlt, szal, pár nap és visszajelzek hogy szeretik-e egymást...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#24444) AxBattler válasza MarQs (#24443) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha neten keresztül rendeled, akkor van 8 munkanapod, hogy elállj a vásárlástól - szóval érdemes, és mivel itt a gyártó honlapján szerepel az infó, ezért ha nem mükszik, akkor jogosan viheted vissza.

Egyébként rendszerlemeznek szvsz teljesen jó választás.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24445) radi8tor válasza AxBattler (#24444) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

14 nap az a 8 nap. ;)

⭐ Stella

(#24446) Emperor_ válasza Bodor (#24415) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem.

Olyan kiskert is találtam, ami 1 évet ad 5 éves gyártói garanciával rendelkező A-DATA SSD-re :( .

Elolvastam ismét az összefoglalót figyelmesen, abban korrekt a szöveg.

Esetleg egy utalás lehetne benne, hogy alaposan nézzen utána -SSD vásárlás előtt- a kiszemelt SSD típusnak mennyi a gyári garija és érdemes ott megvenni, ahol meg is adják ezt. Vagy ez túl evidens :F ?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24447) AxBattler válasza radi8tor (#24445) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, régen volt 8 munkanap, ma már 14 naptári nap. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24448) MarQs válasza AxBattler (#24444) üzenetére


MarQs
senior tag

Vészmegoldásképp erre bazírozok, de idő közben kisza25 kolléga kisegített jó néhány infóval (ugyanezt a darabot hajtja egy ideje) és visszaigazolta, hogy nem lesz gond a hardverrel - jól muzsikál.
Innen is köszönet érte és nektek is srácok! :R

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#24449) AxBattler válasza MarQs (#24448) üzenetére


AxBattler
félisten

Na jó, de Ő egy Lenovo-ban hajtja, neked meg egy Probook-ban kéne, nem?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24450) MarQs válasza AxBattler (#24449) üzenetére


MarQs
senior tag

Igazából csak arra voltam kíváncsi, hogy mennyire megbízható a darab, hogy hogyan szerepel nála, de előtte jakos73 is talált ráutalást - illetve némi áthallással én is - hogy a kompatibilitással nem lehet gond. De persze azért lekopogom! :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.