Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86387) Core2duo6600 válasza makkmarce (#86375) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én is így voltam vele, volt itt SMC, Egy neve sincs, de a ,menüje egyezett az smc vel, csak zöld volt, Linksys, abból 2 is, épített gép intel atom alapon (Pfsense), Cisco
Hasonlót tapasztaltam én is mint te.
Az épített gép kiszolgált addig amíg ide nem ért a digi 500 optika, de akkor már kevés volt.
Majd jött a cisco rv 325, ez volt a legszarabbb, mert mindössze
300 mbit /s körül volt az áteresztő képessége, holott gigabitesnek árulták

Vettem egy nagy levegőt és megvettem a Mikrotiknek egy vállalati felhasználásra szánt eszközét az RB 1100 AHX4 et, azóta műkődik rendesen.

Persze az iménti felsorolás nem egész 20 évet fed le közben több switchet is elfogyasztottam sima buta switchek kezdetben még 100 as volt az első, mert ahogy gyarapodtak az eszközök egyre több csatoló kellett, volt egy 8 prtos gigabites linksys is, na ez sem volt egy nagy szám, ahogy növekedett az uptime elösször csak lassult, majd átváltott 100 asra, tovább lassult a végén 10 es volt a linksebesség, az újraindítás ideig óráig segített, de mennie kellett, mert a végén már egy 700 Mbyte os ISO átmásolása is nagy feladatnak bizonyult neki, és kiakadt.

Az rv 325 most switchként funkciónál, bár ahhoz igen drága volt :(
E mellett még van egy 4 portos talán dlink, az még megy rendesen, bár csak egy nyomtató van rákötve egy ritkán használt gép mellett, így ha nem 1000 en megy sem tűnik fel.

Te is azt erősítetted meg bennem, hogy amit otthoni felhasználásra szánnak az olyan is.

Amikor megvettem a Mikrotiket sokan hülyének néztek hogy ennyit kiadni egy routerre kb 100 000 volt 2018 ban.

Nézd meg a mostani jobbak árát pl Asusok, tehát ma már nem számít extrém drágának a miki 1100 as, azóta kijött ugyanezzel a cpu val a 4011 es, csupán pár általam nem használt future nincs benne, kevesebb portja van, de a cpu ugyanaz, így a sebesség is, csak kedvezőbb az ára.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.