Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) Multibit válasza Spenike (#46499) üzenetére


Multibit
veterán

elindítottam a telepítőt de ugyan azt írja
:F Ugye nem valami hozzá adott CD-ről próbálkozol? Felejtsd el a CD-t! Egyszerűen egy internet böngészőben írd be a címsorba a router IP címét! Ha minden igaz, a router alján lévő címkén megtalálod az IP címet.

(#46500) crissprivat:
... vagy 192.168.0.1 e szerint a doksi szerint. Mindenesetre kétszer elég próbálkozni :)

[ Szerkesztve ]

(#46502) Multibit válasza Spenike (#46497) üzenetére


Multibit
veterán

Ja, egyébként meg offtopic a problémád. ITT próbálkozz!

(#46503) Spenike


Spenike
tag

Mikor csak simán nyitok 1 új ablakot ezt írja:

Ez a weboldal nem érhető el
Be sem hozza az oldalt.
lehet valami a Chrome-ban kellene állítanom vagy mi a szösz ?

(#46504) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Itthon csak v3-as 1043-at lehet már kapni? Illetve a dobozáról felismerhető, hogy v3?

Köszi!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#46505) KTU válasza Spenike (#46503) üzenetére


KTU
addikt

http://tplinklogin.net
Itt tudsz belépni.

(#46504) mobal: A dobozon kivül az sn. matricán rajta van a verziószám is.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#46506) Gubek-Einste válasza mobal (#46504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már csak v2/v3 verziót árulnak újonnan és fel lehet ismerni a dobozról is, ÍGY nézz ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46507) bolic válasza Spenike (#46503) üzenetére


bolic
őstag

Használj mindig az internet explorer 11-et, pl. én ezt mindig használom a belépésre.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#46508) boneyard


boneyard
tag

Sziasztok!

Linksys WRT54G routerem van már jó pár éve.
Teszi a dolgát azóta is, de pár éve már azzal szenvedek, hogyha elindítok egy torrent klienst, akkor a wifi kapcsolat megmarad, de se a laptopon se a mobilon nincs net. Kipróbáltam több klienst, azokon belül is több verziót, a beállításaikban is már mindent próbáltam (kapcsolatok számát, feltöltési szálakat csökkenteni stb.) hiába, ráadásul nem csak akkor jelentkezik a probléma, ha éppen tölt le valamit a kliens, akkor is elszáll wifin a net, ha csak seedben vagyok és nem is tölt tőlem senki...
Szerintetek megoldás lehet egy új router erre?

Illetve két típust nézegettem, 1000 Ft különbség van köztük. Melyiket ajánlanátok? (Netem 30/5)
Asus RT-N12+
Asus RT-N12 D1

(#46509) VeryByte válasza boneyard (#46508) üzenetére


VeryByte
őstag

Mindenképp és a D1-es, a plusz-os nem ajánlott.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#46510) Multibit válasza boneyard (#46508) üzenetére


Multibit
veterán

A jelenlegi netsebességedhez megfelel a Asus RT-N12 D1. Ha később gyorsabbra váltasz, már necces lehet. Pl. 60 Mbps sebességgel még megbirkózik, de figyelembe kell venni, hogy itt már a teljesítőképessége határán dolgozik és a torrent (többszálas, erős terhelés) ilyen helyzetben gondot okozhat. Vagyis hosszú távon ajánlott egy erősebb hardverrel szerelt, gigabites típus vásárlása. Nem feltétlenül a netsebesség miatt ajánlott a gigás router, hanem kellő teljesítményű vas miatt.
Wifi-n torrentezel? Válts kábelre!

(#46511) ftamas0201 válasza Intruder2k5 (#46480) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Helló.
Átrágtam ezt az N18U témát, lehet még a jövő héten vennék is egyet.
Egy kérdés ami aggaszt, nem lesz semmi hátrányom, jók az adottságai a routernek és megbízható?
Illetve használnám mint említettem torrentre is talán, ez se fogja leterhelni vagy nem fog lefagyni ettől?
Azt is látom hogy nincs rajta minden lan porthoz külön led, bár nem tudom van-e jelentősége :)

Update:
Még valami eszembe jutott. Melyik kategóriás tp.link lenne ehhez a routerhez hasonló? Vagy a tp-link jó egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#46512) boneyard válasza Multibit (#46510) üzenetére


boneyard
tag

Köszi a választ VeryByte és Multibit!
Akkor maradok a D1-nél. Mostanában nem valószínű, hogy lesz gyorsabb netem, mert a lakhelyemen ez a leggyorsabb, ami az Invitel IPTV-s csomagajánlatában szerepel.

Lehet, rosszul fogalmaztam. A torrent kliens a PC-n fut, ami kábellel kapcsolódik a routerhez. De ha PC-n elindítom a klienst, akkor a routerhez wifi-n keresztül kapcsolódó eszközöknél elszáll a net teljesen. Pedig jelenleg 25 a max kapcsolatok száma, 5 a peerkapcsolódásoké és mégis 2-3 torrent esetén már ez van, akkor is, ha csak seedben állok és nem történik forgalom.

(#46513) Multibit válasza boneyard (#46512) üzenetére


Multibit
veterán

Ha meglesz az új routered, ugyanezekkel a beállításokkal teszteld a torrentezést! Bírnia kell. Nyilván az Asust is meg lehet fektetni - szándék kérdése -, de jobban fogja bírni, mint a régi router.

szerk:
másik alternatíva (kicsit olcsóbb, kicsit erősebb, de gyári szoftverét tekintve "butább"): TP-Link TL-WR841ND.

[ Szerkesztve ]

(#46514) crissprivat válasza Multibit (#46513) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem értem,de a TP-Link routerek miért nem támogatják gyári menüböl a wifi idözített ki-be kapcsolást. Asusnál szépen napra,órára meg lehet adni mikor sugározzon jelet. Ez nagy hiányosság szerintem.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#46515) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
60/5Mbit sebességű nethez keresek valami megfizethető routert.
A wifi rész nem számít, nem lesz használva, csak kábeles csatlakozás lesz 2 gépnek.

Köszönöm

(#46516) Haapaet


Haapaet
csendes tag

Sziasztok
Router vásárlásban kérném a segítségeteket.
UPC 120 Mbites netet kellene szétosztani egy 3 szintes, tégla társasházban, sajnos nem megoldható, hogy mindegyik lakásba be legyen kötve a net.
10 lakást (így legalább 15-20 eszközt laptop, okostelefon vegyesen) kellene kiszolgálnia stabilan, megbízhatóan amennyire lehetséges a sávszélesség egyenletes szétosztásával (arra gondolok hogy mindenkinek legyen elérhető a hálózat mégha lassan is). 2 eszköz csatlakozna vezetékesen, a többi wifivel a routerre, 5GHz nem lényeges.
30-35 ezer lenne rászánva. Milyen típusokat tudnátok ajánlani?
A másik kérdésen lehet, hogy egy kicsit off. Milyen eszközt kellene beszereznem és az asztali géphez csatlakoztatni (vezetékesen), hogy csatlakozni tudjak vele a fent említett hálózat?
Tudnátok ilyet is ajánlani 5-6 ezer forint környékén?
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#46517) Viper26


Viper26
nagyúr

Jól számolom, hogy Dig500-hoz is kell a gigabites router?

iPhone 14 | FR955

(#46518) Intruder2k5 válasza Viper26 (#46517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, 80Mbps felett már erősen ajánlott, 100-tól pedig elengedhetetlen. És tegyük hozzá, az sem mindegy milyen, mert bár egyre kevesebb, de vannak olyan routerek még a piacon, főként használtban, amik bár Gbit-es portokkal vannak szerelve, de NAT-olni csak annak a töredékét képesek.

Lásd TP-LINK 1043NDv1, ASUS RT-N16, Linksys E3200, E4200, WRT320N, etc...

[ Szerkesztve ]

(#46519) Multibit válasza Viper26 (#46517) üzenetére


Multibit
veterán

:K
100 Megabites portokon nehezen megy át az 500 Mb/s.

(#46520) psq


psq
tag

Sziasztok!

Elérkezettnek látom az időt, hogy az évek során összerakosgatott érdekes kis hálózatomat “feljavítsam”.
A jelenlegi állapot első látásra kicsit kaotikusnak tűnhet, de valamilyen félreértés miatt eddig működött :) Persze nem túl jól…
20/1 Mbit/s-os Tcom-tól sima, telefon vonalon kapott netem van, ami persze már a beérkezésnél 17/1 átlag 25-30-as pinggel. Ez a ping-et kivéve szükséges és általában elegendő is.
A splitter után egy D-Link DSL-360r modem majd egy öregecske TP-Link TL-WR340GD router van.
Erre csatlakozik wifi-n egy PC és nagy ritkán egy max két teló. Valamint 150(!)méternyi UTP-kábel után egy NETGEAR WNR2000v3 router.
Ez utóbbira vezetékkel csatlakozik egy PC valamint egy TV. Wifi-n pedig 3 telefon, TV, PC és egy repeater-ré átalakított TP-Link router amit hurcolászok ide-oda mikor hová kell a jel,
és még vagy három eszköz, de a gyakorlatban egyszerre csak kevés, két-három kapcsolat él.
Nagy ritkán amikor épp bulit tart a lányom még bejön a körbe egy D-link DIR 605L router nyílt wifi-vel, hogy a csajok ne maradjanak egy percig sem az éltető facebook nélkül…
A TP-Link TL-WR340GD és a NETGEAR WNR2000v3 viszonylag fix helyen van a rendszerben, a 150m-es kábelen át (tapasztalatom szerint) ezek képesek hosszú távon, szakadás mentesen üzemelni. Igaz így a NETGEAR-ból már csak 10/1 -es net jön ki 30-33 körüli pinggel (kábelt router helyett közvetlenül a gépre kötve 17/1, a D-link routerral szintén 17/1, csak az, mikor olyanja van napjában 20x eldobja a netet ), ez azonban az utóbbi időkig teljesen stabil volt.
Ja és torrent csak nagyon nagyon ritkán a seed miatt, ami esetemben gyakorlatilag kilövi az egész rendszert.
Az utóbbi napokban azonban kezdtek eldurvulni a dolgok, gyakori a 0,5/1-es net 300+ -os pinggel társulva. Ez az esetek többségében orvosolható az egyes alkatrészek újraindításával, de gyakori, hogy 2-3 perc múlva ugyanott vagyok…

No, a kissé hosszúra sikerült bevezető után, talán sejtitek a kérdést:
Szerintetek mit mire cseréljek? Sajnos nem vet fel a pénz, így leginkább olyan javaslatokat várok amik nem a teljes katyvasz kidobására és újak beszerzésére vonatkozik.

(#46521) ftamas0201 válasza Intruder2k5 (#46518) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Intruder2k5

Esetleg erre? :)

(#46522) Intruder2k5 válasza ftamas0201 (#46521) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem abszolút alkalmas arra amire szeretnéd. TP-LINK-ből a 1043NDv2/v3 ami közel áll hozzá adottságokban, de nem teljesen ugyanaz.

"Egy kérdés ami aggaszt, nem lesz semmi hátrányom, jók az adottságai a routernek és megbízható?"
Mihez képest lenne hátrányod? 2.4GHz-es modellek közt szerintem a legjobb választás jelenleg.

(#46523) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
mit ajánlotok most ac-s routert 500Mbps netig?
Úgy 10 Wifi eszköz van a házban, java támogat 5GHz-et, van egy NAS, szóval kellene a gigabites LAN, fontos az USB nyomtató megosztás, ehhez jó lenne ha nem kellene klienst telepíteni.
Stabil legyen, megbízható és nem olcsó, direkt nem adok árat, majd Ti megmondjátok mennyiből jön ez ki. 1043 helyébe menne, openwrt-vel randben van, de ac hiánya miatt kell mennie.

(#46524) kali válasza konyi79 (#46523) üzenetére


kali
legenda

szia,

rt-ac56u vagy rt-ac68u lenne a javaslatom.
chipset, proci, ram és usb azonos, a belső kontra külső antennákban, illetve a 2*2:2 kontra 3*3:3 mimo tekintetében van eltérés, így csak annyi a kérdés, hogy szükséged van a külső antennákra vagy sem, illetve van vagy nincs olyan ellenoldalad, ami képes kihasználni a jobb mimo képességet.

[ Szerkesztve ]

(#46525) ftamas0201 válasza Intruder2k5 (#46522) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Megmondom az őszintét, nem tudom milyen hátrányra gondolok, csak ne lőjjek mellé, évekre tervezek és megbízható, jól konfigolható cuccot keresek, ne fagyjon le örökké meg ne kelljen mindig valamit tákolni vele hogy stabil legyen a hálózat. :)
Kicsit hiányolom én a mind a négy port külön led visszajelzőit, de hát valahogy feldolgozom ezt. Akkor valószínűleg ez lesz a választott jövevény :)

(#46526) Multibit válasza ftamas0201 (#46525) üzenetére


Multibit
veterán

Túlparázod a dolgot.

(#46527) konyi79 válasza kali (#46524) üzenetére


konyi79
addikt

Ami miatt pont cserélem a routert, datasheet szerint támogat MIMO-t, 867Mbit/s van megadva maximumnak, nem tudom megérné-e a nagyobb router.
Megér a nagyobb 20k különbözetet? Hatótáv nem annyira lényeg, mostanin is vissza van véve a teljesítmény.

(#46528) Multibit válasza konyi79 (#46527) üzenetére


Multibit
veterán

500-as Digi netem van, kábelen és wifi-n használja a család. NAS is van a hálózatban. Asus RT-AC56U-t vettem tavaly. A nyomtató is azon lóg. Gyári szoftverrel ketyeg, stabil, megbízható. Nem bántam meg a vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#46529) Gubek-Einste válasza ftamas0201 (#46511) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen megbízható, teszi a dolgát és kész.
Én kábelen torrent-ezek és semmi baja sincsen.
A TP-Link 1043NFv2/v3 ami hozzá hasonló de hardveresen gyengébb mint az Asus.

#46515 puru
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
100-as portokkal: Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
Gigabites portokkal de 5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#46516 Haapaet
Fentebb ajánlott gigabites eszközökből bármelyik jó lesz ehhez a sebességhez de a lefedettséggel lehetnek gondok.

Milyen eszközt kellene beszereznem és az asztali géphez csatlakoztatni (vezetékesen), hogy csatlakozni tudjak vele a fent említett hálózat?
USB-s wifi adapter nem lesz jó?
Ha LAN-os csatlakozásra gondoltál akkor egy kliens módú eszköz kell erre a célra. Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND jó lesz erre a célra de mivel gyári firmware-ben ezt nem támogatják így mindenképpen CFW-t kell rájuk tenni.

#46520) psq
A fő router-t mindképpen csereérett, helyette Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne minimum, a többi eszköz egyenlőre jó lesz.
A 150 méter elég próblémás mert hivatalosan csak 100 méter vihető át aktív eszköz nélkül de ha működik...

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46530) Viper26 válasza Multibit (#46528) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ezt jó tudni...ugyanilyen nethez lesz, épp ma lett megrendelve az RT-AC56U. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#46531) puru válasza Gubek-Einste (#46529) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Nagyon köszi!
A linksys E900/ E1200 nagyon rossz választás?

(#46532) psq válasza Gubek-Einste (#46529) üzenetére


psq
tag

:R Köszönöm a válaszod!
TP-linket tudok kölcsönkérni a boltból pár napra, kipróbálni. :) remélem beválik, ha nem rendelek egy Asus-t
A kábelen kicsit én is meglepődtem. 170 méter volt a dobon, mindkét végére raktam csatlakozót, kipróbáltam. Az akkor még tized ilyen "gyors" 2Mbit-es net gond nélkül ment rajta. Gondoltam akkor a kb. 100méter sem lesz neki hosszútávon akadály. Aztán mire végig vezettem 24 méter maradt a kábelből. Kezdeti terv egyébként az volt, hogy kb. 60 métenél lesz még egy wifis router.

[ Szerkesztve ]

(#46533) Intruder2k5 válasza puru (#46531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Linksys E900 elviekben ugyanaz a hardver mint az ASUS RT-N12 D1, csak ugye belső antennás, és kevesebb vele a tapasztalat, az E1200-ra pedig még inkább igaz ez utóbbi.

Ha teheted, inkább az ASUS legyen.

(#46534) kali válasza konyi79 (#46527) üzenetére


kali
legenda

akkor ér(het)i meg, ha van olyan ellenoldali eszközöd, ami jobb, mint 2*2:2 mimo képes, tehát nem csak 867 Mbps, hanem gyorsabb sebességre is képes ac kapcsolaton, de ez a ritkább, egyelőre még túlnyomó többségben vannak a 2 antennás és 2*2:2 mimo képes, 867 Mbps jelölésű eszközök.

(#46535) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Le kell cserélnem a TP-Link 1043ND routerem, mert az utolsókat rúgja.

15-20k-t szeretnék rákölteni maximum. Jó lenne ha tudna 5GHz AC-t a macbook és a NAS fájlok másolása miatt és mindenképp gigabites lan csatlakozókkal kell, hogy legyen. A processzor sebessége annyira nem lényeges, mert bridge üzemmódban fog működni (a routolást és a NAT-ot egy linux szerver végzi), usb sem fontos. Ami kell, hogy stabil legyen (nem akarok róla tudni sem évekig), esetleg openwrt/dd-wrt támogatás előny.

Mikrotik/Ubiquiti-t akartam, de sajnos abból nincs AC-s egyelőre.

Esetleg egy olyan tesztet találni valahol (tudom, hogy szubjektív valamennyire), hogy melyik mennyire tud ellenállni a zavarásnak, illetve gyenge szignál esetén melyik érzékenyebb/tud nagyobb data ratet?

(#46536) kali válasza attila666 (#46535) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott árkategóriában az archer c2 fér bele, de az nem véletlenül olcsó ac képes típus, 5 GHz esetén csak 1*1:1, ami szerényebb sebességet jelent, illetve a kapcsolat minősége sem olyan jó, mint a 2*2:2 és felette csatlakozásnál, valamint a mediatek chipset a moddolhatóságnak is korlátot szab.
érdemes lehet elgondolkodni 24 e ft környékén a c5-ön, erősebb hardver, jobb wifi mimo képesség, illetve adott qualcomm atheros (v1) és broadcom (v2) belsős is.

[ Szerkesztve ]

(#46537) kzoli89


kzoli89
tag

Sziasztok,

Meglévő T-HOME-os csodámat szeretném amolyan módon megváltoztani, hogy az csak gateway lenne, de a belső hálózat menedzselést már egy komolyabb eszközre bíznám.

Amit kinéztem:
- ASUS RT-N18U

Amire kellene:
- Alakalom adtán 1080p-s stream telefonra/laptopra
- Tudjun kezelni pendrive-ot
- Opcionálisan printer kezelés (1-2 éves printer).
- Gigabites WAN/LAN port.

Ahogy olvastam kb. 2 hónapja, úgy az ASUS routereket általánosságban dícsértétek, és kollégámtól is csak jót hallottam róla. Szerintetek mennyire válna be egy ilyen?

(#46538) Multibit válasza kzoli89 (#46537) üzenetére


Multibit
veterán

A kinézett router megfelel a kívánalmaidnak.

Alakalom adtán 1080p-s stream telefonra/laptopra
Laptopra kábellel biztos, hogy menni fog. Wifi-vel vagy megy, vagy nem. Ezt nem lehet előre tudni.

(#46539) kali válasza kzoli89 (#46537) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben az ellenoldalak (legalább n szabványos) dual band eszközök, úgy érdemesebb lenne dual band routert is nézni, mert 5 GHz n szabványos is gyorsabb sebesség átfér, mint 2.4 GHz sávon, pláne mobiltelefon esetén, amik között nagyítóval kell keresni azokat a típusokat, amik 2.4 GHz esetén 40 MHz, pláne mimo képesek, mert alapesetben csak 5 GHz frekvencián jobb tudásúak.

(#46540) kzoli89 válasza Multibit (#46538) üzenetére


kzoli89
tag

Köszönöm a válaszokat,

@kali: A DualBand hiánya elkerülte a figyelmemet, azt mindenképpen szeretném :/. Amit még láttam hasonlót, az az ASUS RT-N56U. Ennek van egy B1-es verzió 1-2 ezerrel drágábban, de nem tudom, mi a kettő között a különbség. Gondolom akkor ez már jobban megfelelne a célnak.

Egy ASUS RT-N65U-ra is beruháznék, de nem nagyon találtam webshopot, ahol lenne.
Ha esetleg van valakinek valami jó bolt tippje, azt szívesen elfogadom ( akár privátban is ).

Köszi,
Kiss Zoli

(#46541) attila666 válasza kali (#46536) üzenetére


attila666
tag

Szia!

Köszönöm a választ. A TP-Link archer c5 megfelelőnek tűnik.

Esetleg az Asus RT-AC55U mit tud a TP-link archer C5-höz képest? Árban egyforma, csak már valahogy nem bízok a tp-linkben, illetve az asusra 3 év garancia van.

(#46542) kali válasza kzoli89 (#46540) üzenetére


kali
legenda

rt-n56u elég sok helyen van még beragadva, de az jóval régebbi technológiás és gyengébb hardverű, mint az rt-n18u.
az rt-n65u jobb az rt-n56u-nál, erősebb hardverű (dual proci és ram), de ahol ténylegesen van, ott jól felnyomták az árát, annyiért van már ac képes rt-ac55u is, vagy ha esetleg beleférne, akkor 30 e ft környékén a még erősebb rt-ac56u.

attila666; minimális eltérés van az archer c5 v1 és az rt-ac55u között; mind a kettőben 720 MHz proci és 128 MB ram dolgozik (a flash 16 kontra 128 MB, ez moddoláskor számít), a c5 v1-ben qualcomm atheros qca9558, az rt-ac55u-ban pedig qualcomm atheros qca9557 dolgozik, de mind a kettő jó vétel.
gyártóra nem érdemes általánosítani, ne az alapján dönts, az archer c5 már nem a tl-wr1043nd v1 kategória, asus típusból is pont úgy vannak régebbi, gyengébb, problémásabb, nem ajánlott típusok.

[ Szerkesztve ]

(#46543) kzoli89 válasza kali (#46542) üzenetére


kzoli89
tag

Köszi,

Ez az RT-AC55U tetszetős, viszont az RT-AC56U-hoz még boltot sem taltáltam :/.

Bár szerintem az én céljaimra az RT-AC55U tökéletes lesz. Nem akarok rá custom firmware-t sem rakni, de az OpenVPN az érdekel.

Köszönöm az eddigi segítségeket!

Üdv,
Zoli

(#46544) Gubek-Einste válasza kzoli89 (#46540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N56U B1 vagy v2 újabb sorozatú, más chipset-re épül mint a v1 de ugyan az a CFW van rá.
v1
B1/v2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46545) gemby


gemby
csendes tag

Sziasztok,

100/100-as Digi jön jelenleg kábelen, közvetlenül a gépbe. Viszont lett egy tablet is a lakásban, így pedig már szórni is kéne egy részét, kellene egy router. A TL-WR1043ND-t ajánlották itt sokan ehhez a nethez, én viszont nem érzem szükségét a teljes sávszélt wifire is rakni.

Szükséges-e egy gigabites router, ha továbbra is szeretném az asztalimon hozni a 100/100-at, a wifin viszont elég, ha a töredéke jön?

Előre is köszi!

(#46546) kali válasza gemby (#46545) üzenetére


kali
legenda

szia,

a legjobb 100-as router is korlátos ~94 Mbps wan <-> lan átvitel kapcsán, tehát több nem fog átmenni a digi 100/100 pppoe netből.
más kérdés, hogy sok helyen a digi is 100-as eszközökkel/hálózaton nyomja a 100/100 netet, tehát eleve nem is adnak többet, mint ~94/94 Mbps, de akkor is érdemes megfelelő gigabit jelölésű routerben gondolkodni, hogy legyen valamennyi tartalék is a saját eszközben.
ahol viszont optika van, vagy nem csak 100-as porton lógatják az előfizetőt, ott a 100/100-as net is inkább 110/110 Mbps, úgy meg pláne szűk keresztmetszet a 100-as, 94 Mbps korlátos router.

[ Szerkesztve ]

(#46547) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

Ezt [link]
Vagy
Ezt [link]

tudom hasznalni Repeaterkent? A masodikat elmeletileg tuti, de az elsot is esetleg?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#46548) gemby válasza kali (#46546) üzenetére


gemby
csendes tag

Köszi a gyors választ! Rányomtam egy speedtestet, és igazad volt, stabilan 94/94-et hoz. Akkor ez esetben is ragaszkodjak a gigabiteshez? A jövőre nézve lehet, amúgy sem érdemes itt spórolni...

(#46549) psq válasza Gubek-Einste (#46529) üzenetére


psq
tag

Üdv!

Ma kipróbáltam a TP-Link 841ND -et, sajnos képtelen megbirkózni a 150m-es kábel okozta extra feladattal.
Holnap kapok kölcsön egy Asus N12 D1-is. Ha azzal sem megy bepakolok valamit kb. a kábel felére.
Úgy látszik annó a TL-WR340GD-t sikerült ilyen szempontból rendesen túlméretezni a tervezőknek, nagyon sajnálom, hogy kezdi feladni :O

(#46550) Gubek-Einste válasza GRaul (#46547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyik sem ajánlott, a D1-es verziót vedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.