Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47651) atish15 válasza Intruder2k5 (#47620) üzenetére


atish15
aktív tag

Az Asus-ok közül ASUS RT-N18U és az ASUS RT-N56U mi a különbség vagy egyáltalán meg lehet e mondani hogy melyik a jobb? árban néztem hogy igazából egy árban vannak. Nekem a az N56U annyiból szimpatikusabb hogy álló és kevesebb helyet foglal.

(#47652) Gubek-Einste válasza jolti05 (#47647) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyanakkor, nem tudom, hogy az erősebb processzor, de kevesebb memória mennyire nyerő.
Használattól függ de a fő kérdés itt, hogy kell-e a dual band képesség vagy sem?
Ha nem kell akkor vegyél egy Asus N18U-t az mind a kettőben erős.

A későbbiekben (akár) HD filmet is szeretnék streamelni, amihez nem tudom, adott-e minden. 35Mbit/sec-es netem van, az eszközeim 'N'-esek és úgy 2-3 méterre lennék a routertől, ha filmet néznék (semmi faj vagy akadály).
Kérdés: ezekkel az eszközökkel tudok hálózatból HD filmet nézni?

Ha nem a netről menne a stream akkor a net sebességnek semmi köze ehhez.
A stream-elésnél a film bitrátája a fontos illetve a használt eszköz képességei/környezeti befolyások.

#47651) atish15
A fő különbség, hogy az N18U egy ARM alapú csak 2,4 GHz képes, az N56U pedig dual band.
A fő kérdés itt, hogy kell-e a dual band képesség vagy sem?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47653) atish15 válasza Gubek-Einste (#47652) üzenetére


atish15
aktív tag

Igazából úgy gondolom hogy a dual az jobb választás. Telefon, tablet és laptop egyidejű használatához jobb amelyik mindkét sávot tudja kezelni. De cáfolj meg ha nem jól gondolom.

(#47654) DiVaD válasza Gubek-Einste (#47611) üzenetére


DiVaD
senior tag

Szia!
Köszönöm a gyors választ!
Gondolkodtam közben a Tp Link 1043nd-n, de azzal tényleg gond van iPhone mellett? Mert konkrétan 2 iPhone is lógna rajta. :U

(#47655) crissprivat válasza DiVaD (#47654) üzenetére


crissprivat
senior tag

A régebbi v1 1043-as TP nem nagyon jött ki a macbookommal sem. Valahogy az apple gépeit nem szereti a TP-Link :W
Muszáj volt visszaszerelnem a régi Linksys 54gl routerem. Azzal semmi gond. Volt nálam egy ideig Azus router is (rt-n18u) ,azzal sem volt gond ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#47656) Intruder2k5 válasza crissprivat (#47655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valószínűleg az Atheros Chipset és az Apple nem férnek össze. Linksys WRT54GL-ben és az ASUS RT-N18U-ban BroiadCom van.

[ Szerkesztve ]

(#47657) crissprivat válasza Intruder2k5 (#47656) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,elég nagy az esély rá,hogy itt lesz a bibi :K

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#47658) atish15 válasza Intruder2k5 (#47656) üzenetére


atish15
aktív tag

ASUS RT-N56U is jó választás lehet akkor?

(#47659) Intruder2k5 válasza atish15 (#47658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az is egy jó router.

(#47660) jolti05 válasza Gubek-Einste (#47652) üzenetére


jolti05
őstag

Szerintem felesleges számomra a dual band. Maximum 3-4 eszköz használja itthon a vezeték nélküli hálózatot. Az N18U meglehetősen szimpatikus, kicsit gyorsabb a processzora, mint a WR1043ND V2-nek és ha jól látom, 4x annyi Ram-ot tettek bele (nem beszélve az USB3.0-ás portról), de jó pár ezer forinttal drágább is, amit már nem biztos, hogy szívesen kiadok érte.
Hálózatból streamelnék, azt, hogy milyen sebesség jön be kintről, csak azért írtam le, hogy az nem lehet a szűk keresztmetszet (azt hiszem).

Mindkettő tud jó opció lenni számomra? (TP-LINK TL-WR1043ND V2 / ASUS RT-N18U)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#47661) dawe092


dawe092
újonc

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok de nem igazán vagyok otthon a témában, csak annyira amennyi infót összeszedtem itt a fórumon.
Jelenleg digi 100/100as netem van de tervezem a feljebb lépést 200/100 vagy 500/200-ra. Amire kellene nekem a router az a laptop, tv, nyomtató, telefon esetleg és a közeljövőben ps.
Amiket kinéztem: TP-Link WR1043ND v3/WDR4300/C5/C7/C8
ASUS N56U/N18U/AC55U/AC56U/
Melyiket ajánlaná itt a szakértők többsége? :)
Előre is köszönöm.

(#47662) Gubek-Einste válasza atish15 (#47653) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Attól függ mennyi eszközről van szó. Alapvetően jobb lehet ha a két sávot tud kezelni a router de több mindent figyelembe kell venni.

#47660 fs-zsoci
Megfelelő lesz mindkettő.
Az Asus N18U lényegesen erősebb mint a TP-Link 1043NDv2/v3.

#47661 dawe092
Mind megfelelő lesz.
Kérdés, hogy kell-e egy dual band képesség vagy sem?
Illetve szükséges-e az AC-s wifi?
Melyik a szimpatikus Asus vagy TP-Link?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47663) dawe092 válasza Gubek-Einste (#47662) üzenetére


dawe092
újonc

Kell a dual band, ahogy olvastam. A lényeg hogy a lehető leggyorsabban jöjjön a net mondjuk ha 500/200ra váltok, tehát ne nagyon vegyem észre hogy routerről jön a net :) Az meg mindegy hogy tp-link vagy asus, amelyik célszerűbb. Sorry az egyszerűségért :D

(#47664) dokee78 válasza Intruder2k5 (#47649) üzenetére


dokee78
félisten

Honnan tudom meg,hogy egy adott bolt melyik verziót adja?
TP-LINK TL-WR1043ND

Úgy látom V3-ast kell vennem. IPV6

[ Szerkesztve ]

(#47665) Intruder2k5 válasza dokee78 (#47664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nincs külön feltüntetve a webshopban, akkor sajnos csak érdeklődés után fogod megtudni. Ez rajta szokott lenni kívül is a dobozon, tehát meg tudják nézni, vagy ha ott vagy már, akkor Te is meg tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

(#47666) forbexx


forbexx
csendes tag

Ma vettem egy wdr4300-ast. Ennek is lehet problémája iphone-al?

Teljesen laikus vagyok: dobozában az van írva (ver: 1.7), hogy windows 8-ig kompatibilis. Pc még nincs meg. Nem fog kelleni nekem a Windows 10-el való kompatibilitás?

(#47667) Intruder2k5 válasza forbexx (#47666) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi jelentősége egy router esetén, emiatt ne aggódj. Éppúgy kompatibilis a DOS-al, mint a Windows 3.11-el, vagy akár Windows 8.1-el és a 10-el is, mint OSX-el, vagy Linux-al.

Annyiról lehet szó esetleg, hogy a hozzá adott szoftverek, pl. nyomtatáshoz, nem biztos, hogy fognak menni Win10 alatt, de maga a router a hálózati funkcióit bármilyen op-rendszerrel ellátja.

[ Szerkesztve ]

(#47668) sagig válasza Intruder2k5 (#47448) üzenetére


sagig
újonc

Szia!
Köszi a választ. A router reset fizikailag nem megoldható a gyerek által:-) A rendszergazdai jog elvételét kb. 8 éves korában megoldotta :-(

Az általad bemásolt funkciót valamennyi router tudja? Alapból nem rémlik, hogy az 20k körüli ASUS routerek tudnák vagy ez a Tomato firmwarenek köszönhető? HA van konkrét javaslatod, kérem, írd meg.

Üdv&köszönet,

(#47669) Gubek-Einste válasza sagig (#47668) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit linkelt az Tomato volt.
Asus-ból a 20k tartományban az N18U és az N56U az ajánlott, az utóbbi nem Tomato kompatibilis de arra is van remek CFW.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47670) jolti05 válasza Gubek-Einste (#47662) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#47671) dawe092


dawe092
újonc

Üdv!

Két routerre szűkítettem le a listát.(Aztán lehet nem erre kellett volna :D :D)
TP-LINK C7 és Asus AC56U.
A lényeg, hogy a router egy helységben lenne az eszközökkel(laptop, tv, nyomtató, ps4) és a következő 1-2 hónapban váltanék digi 100/100 netről 500/200-ra. Az árral úgy vagyok, hogy inkább kiadok rá többet(kb 30 körülig), csak legyen gyors és elégítse ki az összes eszközt. Totál amatőr vagyok a témában, sorry :D :D

(#47672) kali válasza dawe092 (#47671) üzenetére


kali
legenda

szia,

szerintem inkább az rt-ac56u, erősebb hardverrel és jobb, részletesebben konfigurálható szoftverrel rendelkezik.

(#47673) DiVaD válasza Gubek-Einste (#47669) üzenetére


DiVaD
senior tag

Közben én is sokat gondolkodtam és rájöttem, hogy érdemesebb kicsit többet rászánnom, mint amire gondoltam alapból... :U
szóval a kérdésem most már az lenne, hogy ASUS N56U vagy N18? Tudom az N56 dual, de másban jobb? Egy gép lógna rajta kábelen illetve 2 iPhone meg néha egy Macbook. Az ára jelenleg az Aqua-nál azonos, így tényleg nem tudok dönteni... Az N56-nál a talp az levehető?

(#47674) #44630784


#44630784
törölt tag

Sziasztok!

Egy synology nas-t (214play) szeretnék média lejátszóval, laptoppal és ipad-al összekötni, első sorban média streamre a nas és az eszközök között. A lakás nem nagy, kb. 10 méter és pár válaszfal van a tv és az ups-s router között, de még így is durván beszaggatnak a 720p-s mkv-k. A társasházban elég sok a wifi eszköz és szinte minden lakásban van wifi router, így elég sok a zavaró tényező, a vezetékes lan kiépítése nem megoldható.

Kérdésem, hogy mondjuk egy Asus N56U router megoldaná-e az adatátviteli problémákat a nas és az eszközök között, vagy szükség lesz valami jobbra, esetleg gondolkodjak ac-s wifiben. (A média lejátszót még nem vettem meg, így ha az ac wifi a megoldás, akkor olyat vennék média lejátszóban is.)

Jelenleg javarészt 720p-s mkv-kat nézünk, de ha már beruházok szeretném, ha a rendszer képes lenne az 1080p bd50-es bdrip-ek lejátszására is.

(#47675) Multibit válasza DiVaD (#47673) üzenetére


Multibit
veterán

A dual band tulajdonságtól eltekintve az N18 jobb!

bendir*R
Inkább vezetékezésben gondolkodj az AC wifi helyett!

(#47676) Gubek-Einste válasza DiVaD (#47673) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A talp levehető.
A dual band képességet leszámítva az N18U a jobb eszköz, CFW-kből is többféle érhető el rá.

#47674 bendi*R
Garancia nincsen semmire sem de az 5 GHz-s eszközpár megoldhatja a többi hálózat okozta zavar miatti gondokat de figyelembe kell venni, hogy az 5 GHz érzékenyebb a távolságra/zavaró tényezőkre mint a 2,4 GHz. Másfelől a szolgáltatói eszközök nem a legjobbat így már egy sima 2,4 GHz eszköz is hozhat javulást, természetesen garancia nincsen erre sem. Természetesen a legjobb megoldás a kábelezés lenne.
Kimondottan AC-s eszközt beszerezni emiatt nem lenne érdemes de a jövőre tervezés és az erősebb hardver okán megfontolandó lenne ez is.
Nem a felbontás, hanem a bitráta ami meghatározza, hogy mennyire megy át egy videó vagy éppen mennyire nem.
Az Asus N56U jó választás lenne, ha AC-ban is gondolkodsz akkor AC56U.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47677) Galahed válasza #44630784 (#47674) üzenetére


Galahed
senior tag

Nagyjából nálam is ez volt a probléma. A kábelezést sajnos nem tudtam megoldani, igy a Synology NAS (216) és a Popcorn VTEN média lejátszó között 2db Asus RT-AC66U viszi át a jelet, media stream módban.

1 tégla válaszfal van.

Elméleti sebesség 1300 Mbps, gyakorlatilag 866-1030Mbps jelez ki az ASUS a kacsolat sebességére.

A tesztek alapján viszont a nagy file-ok mozgatása esetén egy 50MB-os file-t a Syonolgy NAS-ról 275Mbps sebességgel képes olvasni a számitógépem.

Ez jelenleg bőven elég a a nagyobb bitrátájú filmekhez is nálam.

(Persze a NAS és a Asus között, valamint a másik Asus és a Popcorn között 2-2 méter CAT6 kábel van)

(#47678) bkiky01


bkiky01
senior tag

Archer C2-t visszaküldöm, vettem egy wdr4300-at.. Még fizikailag is nagyobb.. Megszűnt a ping ingadozás, ami C2-nél volt és egyenlőre nincs olyan, hogy magától leveszi a wan és lan portokat 100megabitesre..kopp-kopp..
Amit nem vettem észre, vagy nem figyeltem, hogy wdr4300 nem AC-s, hanem A és N szabványt támogat..
Galaxy S4 LTE-vel wifi kapcsolattal elértem C2-nél az elméleti max 433megabitet..
4300-nál nem megy sehogy feljebb 150megabitnél a wifi kapcsolat..
Hogyan lehet kicsalni belőle a 450megabitet? Szerintetek?
Lényeg pont az lenne, hogy ha van esély akkor a 200megabit nagy része menjen wifin is..
Köszi előre is!

(#47679) Intruder2k5 válasza bkiky01 (#47678) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#47680) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy dlink dsl 2780 modem router kombó. Lehetséges lenne csak routernek használni egy kábelmodem mögött?

(#47681) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Először is kellemes ünnepeket mindenkinek!

Csak gyors hozzászólás a témában. Korábban 1-2 ember kérdezte hogy a Xiaomi Mi Wifi Mini-je jó vétel-e.

Én vásároltam egyet és egy RT-AC87U-helyére üzemeltem be. Alap firmware esetén a wifi jelerősége N-es sávban nagyobb AC-esetén kisebb. 100mbit-es netem van, ezt 95%-ban áttolja a kis Xiaomi is.

Gyári firm esetén csak routerként használható számomra, ezért Vargalex segítségével OpenWRT került rá. Megfelelő beállításokkal a wifi is kellően erős,bár gyengébb mint a gyári firmmel. Azonban lett torrent kliensem, mini DLNA-m és Samba serverem. Úgy gondolom hogy max 100-as net mellé, a beszerezhető 9-10 ezer forintos áron nagyon jó vétel!

A benne lévő MT7620A jelzésű soc igaz, hogy csak 560Mhz-es de nagyobb BOGOMIPS értéket hoz, mint a Qualcomm QCA9558 megoldása, ami pl az Archer C7-ben is szerepel.

6-napja megy folyamatosan, szakadás, fagyás vagy bárminemű gond nélkül, közben torrent letöltéssel és seedeléssel, valamint filmnézéssel. Egyszerre max 4-5 eszköz van rajta, de ezekkel simán elboldogul.

Hátha segítettem valakinek ezzel a bejegyzéssel! :)

[ Szerkesztve ]

(#47682) Gubek-Einste válasza kenguru99 (#47680) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47683) DiVaD válasza HeavyToys (#47681) üzenetére


DiVaD
senior tag

"Vargalex segítségével OpenWRT került rá"
Mennyire bonyolult rátenni? Mert én is elgondolkodtam rajta, mert nem tűnik rossznak ár/érték arányban, annak ellenére, hogy szerintem maradok az ASUS-nál.

(#47684) Intruder2k5 válasza DiVaD (#47683) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#47685) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Anyósomék Hajdúszoboszlóra költöztek, és 30/15-ös kábelnetet köttettek be, ezért cserélni kell a régi TP-Link WR543G típusú routerüket...

Az alábbi típusok jöhetnek jelenleg szóba (a közeli elérhetőség miatt):

TP-Link TL-WR841N 300Mbps
TP-Link TL-WR74ON 150Mbps
D-Link N300 DIR-605L 300Mbps
D-Link GO-RT-N300 300Mbps

Ezek kb. azonos áron vannak (3500-4000Ft, használtan, néhány hónaposak, Debrecen-Hajdúszoboszló környékén)... Melyik ajánlottabb, melyik stabilabb, melyik WiFi hatótávja a legjobb?
Csak WiFi lesz használva, hogy ne kelljen kábelezni...

Esetleg ha van olyan itt, akinek van jobb ajánlata a környékről, szívesen meghallgatom, akár ma érte is megyek...

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#47686) Gubek-Einste válasza Norbi.Sz (#47685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az első kettő jó lesz, a másik kettőt nem ajánlatos.
Újonnan és használtan is Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND az ajánlott az alsóbb kategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47687) Kornel


Kornel
veterán

Sziasztok.
Digi 100/50-es nethez keresek routert, ami wifin keresztul is kepes kezelni a 100 MBit-et.
Jelenleg egy regebbi tplink van, elmeletileg 150 MBit-es, de a valosagban wifin csak 60/50-et tud a 100/50 helyett. Kabelen tudja a 100/50-et, de fontos a wifi.
Ki mit ajanlana, elso szempont a megbizhatosag es az ar.
Eddig a tplinkek bevaltak, tobb is van a csaladba, egyiknek se volt hibaja.
A legfontosabb, hogy mindenkepp tudja wifin is a 100/50 MBit-et.

(#47688) cristensen


cristensen
csendes tag

Üdv mindekinek!

Úgy néz ki időszerűvé vált egy router csere.
Na most nekem egy SMC nem tudom milyen tipusu routerem van/volt.
Eddig se volt könnyű kezelni, de most úgy néz ki kezdi magát megadni - hozzátenném egy jó pár évig szolgált.
A net az retek szar(16Mbit le / 3 fel - mindezt egy szar kiszolgálóval - PR TELECOM).

Na most úgy van megoldva hogy a net két házon keresztül jön két routerrel, és ugyan switchel is megoldható lenne, de mivel a második házban használva van mobil is(min. 3) és 2 laptop; igy a wifi elengedhetetlen.
Ha esetleg tudtok olyan switch eszközt, ami ellát kb 3 pc-t plussz a fentebb emlitett pár cuccot, akkor annak örülnék.

Router esetén is ez a helyzet: jo lenne ha ami van net, azt rendesen osztaná, ezenkivül örülnék, ha a portokat, fontosabb beállitásokat rendesen lehetne kezelni(SMCvel rengeteg bajom volt).

Az ár pedig 10K körüli lenne optimális számomra, de minden tanácsot szivesen meghallgatok ha drágább is.

A választ előre is köszönöm!

(#47689) Gubek-Einste válasza Kornel (#47687) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2,4 GHz-n a körülményektől függően kb 80-100 Mbps vihető át valósan egy N300-as linken, 5 GHz-n kicsit több is. Egy N150-es linken kb 40-50 Mbps ez az érték.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

#47688 cristensen
Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlott eszközök 10k alatt.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47690) Kornel válasza Gubek-Einste (#47689) üzenetére


Kornel
veterán

Koszi a tippeket.
Akkor egy ilyen olcsobb N300-as asus pl. Sose tudna a 100 MBitet wifin?
[link]

(#47691) Intruder2k5 válasza Kornel (#47690) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS RT-N12 D1 PPPoE netkapcsolat esetén 70-80Mbps, DHCP esetén pedig 80-90Mbps sebességre képes. Ezeket nagyjából WiFi-n is tudja produkálni, megfelelő környezeti viszonyok, és kliensek mellett. Valós 100Mbps átvitele 100-as portokon fizikai képtelenség, és ennek a routernek a SoC-ja (CPU megfelelője) sem képes rá.

[ Szerkesztve ]

(#47692) cristensen válasza Gubek-Einste (#47689) üzenetére


cristensen
csendes tag

Azt elfelejtettem közölni, hogy a router nem közvetlen a gépek mellett van, hanem egy emelettel feljebb lévő gépeket kéne kiszolgálnia. Igy is használhatóak ?

(#47693) Kornel válasza Intruder2k5 (#47691) üzenetére


Kornel
veterán

Tehat akkor ezek a 300 MBites routerekkel se lennek elorebb, mint most a 150-essel.
Most is tudja a 60/50-et.
20k-t viszont nem biztos hogy adnek egy jobbert.

(#47694) storm4


storm4
aktív tag

Üdv!

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Ausztriában szeretnék használni egy USB-s routert,ami kezel 3G-s sticket.
Mit tudnátok ajánlani?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#47695) Gubek-Einste válasza cristensen (#47692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de esetleg a födém okozgat lassulást/sebesség csökkenést.

#47693 kornelka
A legolcsóbb gigabites portokkal rendelkező router 13-15k.

#47694 storm4
Asus N10U B, TP-Link MR3220/3420 az ajánlott legolcsóbb típusok ebben a kategóriában amelyek gyári firmware-rel képesek erre. Drágábban és/vagy CFW még vannak más típusok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47696) forbexx válasza Intruder2k5 (#47667) üzenetére


forbexx
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
A wdr4300 kitűnően működik padlásról födémen keresztül.
Bírni fogja a poros környezetet és a 0-40 fokot?

(#47697) Intruder2k5 válasza forbexx (#47696) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elviekben pont 0-40 fok Celsius között van az üzemi hőmérséklete, de sosem szoktuk támogatni, hogy SOHO routert padláson helyezzenek el, ezek beltérre szánt eszközök. Télen hideg van, pára van, nyáron meleg van, a porról nem is beszélve, ami ha belemegy, még inkább lerontja a hűtés hatásfokát. Ez tehát nem mondható ideális környezetnek, de Te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#47698) forbexx válasza Intruder2k5 (#47697) üzenetére


forbexx
csendes tag

Persze sejtem, csak födémet kell fúrni, meg falat vésni, ha lehozom😢

(#47699) EG0 válasza Departed (#47160) üzenetére


EG0
aktív tag

Sziasztok,

tapasztalataim a D-Link DIR-840 Wi-Fi VPN routerről
(Hardware Version: C1 ; Firmware Version: 1.01ON)

#1 support: NINCS! Mintha nem is létezne ez a típus. Se egy termékoldal, se egy gyártói FTP könyvtár, a GUI-ban lévő "Check Online Now for Latest Firmware Version" válasza : "Did not get information"

#2 firmware: a GUI kb. mintha visszamentem volna 10 évet az időben, ráadásul kicsit bug-os.
Pl.
- WAN kapcsolat nélkül nem tudtam a DHCP reservation-öket beállítani
- nekem nem működik a Maintenance/System check/Ping test funkció (domain névvel legalább is)
- nem sikerül elmentenem a Maintenance/Dynamic DNS beállítást sem (dlinkddns.com -ra regisztráltam)
- nem ajánlja fel korrekten nyári időszámítás elejét és végét
Azért a lényeget be tudtam állítani.

#3 speed:
- DigiTV 100/50 -es előfizetésre a SpeedTest.net 90-93 / 53-54 Mbit/s-ot mért (Etherneten), ez részemről oké, nyilván egy nagyobb net csomaggal lenne érdemes tesztelni a WAN portot.
- Az 5 GHz-es Wi-Fi-n (802.11n) nekem egyelőre nem sikerült 20-23 Mbyte/s fölé mennem (egy helyi NAS-ról másoltam), ami viszont kicsit elmarad a várakozásaimtól, de így is duplája a régi 2,4 GHz-es TP-Link routerem tudásának. (Viszont Etherneten tudja a háromszorosát is -75 Mbyte/s-, ott már a NAS sebessége a szűk keresztmetszet.)

#4 VPN:
Ez lenne a router superpower-je, de erre még nem jutott időm. Ha valakinek sikerült összehozni, annak várom a tapasztalatait!

+1: stabilitás: erről még nincs info-m, lévén csak pár órája megy. Az eddigi TP-Linkjeim pár naponta úgy eldobták a Wi-Fi-t, hogy csak kikapcs-bekapcs segített rajtuk. Remélem, ez nem csinál majd ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#47700) Botos Marci

Sziasztok leszeretném cserélni a régi routeremet egy modernebb verzióra jelenleg vidanetes netem ami 60 megabites (később szeretnék egy jóval nagyobbat)
Az egyik ok amiért leszeretném cserélni a jelenlegi routeremet az hogy a Popcorn Hour VTEN média lejátszóm és a PC amiről jelenleg streamelek most UTP kábellel van összekötve és szeretném későbbiekben kábeles megoldás nélkül Wifi-n streamelne (nagy bitrátájú filmeket szoktam nézni általában BD50) ez megoldható lenne egy AC-s routerrel ?
Ha igen melyik típust ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Üdv Marci

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.