Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) fenergie84 válasza kali (#24949) üzenetére


fenergie84
addikt

egyre jobb lesz a dolog :W
szóval, akkor milyen usb-s kütyü kell nekem? Kérlek típust írj nekem, mert nem ismerem ki magam ezeken...

(#24952) kali válasza stranger28 (#24950) üzenetére


kali
legenda

2 * 5 dBi antenna van rajta, ami nem számít gyengének, jellemzően csak szerényebbek vannak - bár ellenoldala is válogatja, hogy miként hozható ki jobb kapcsolat.

(#24953) stranger28 válasza kali (#24952) üzenetére


stranger28
addikt

Ilyenekkel van rajta két gép, meg a telefonom (Lumia 800). Telefonnál elég kevés a kakaó, gépeknél sem sokkal jobb, de mondjuk van köztük pár betonfal. Viszont akkor sem az igazi.

Az is lehet még a gond, hogy felső szinten van a router, és földszintre megy a delej. Ugye így még a padló/plafon is ott van köztük.

[ Szerkesztve ]

(#24954) kali válasza fenergie84 (#24951) üzenetére


kali
legenda

amennyiben ott is szempont az olcsóság, úgy a 700-as szériás routerhez;
tl-wn721n, tl-wn721nc, tl-wn722n, tl-wn722nc
800-as szériás routerhez; tl-wn821n, tl-wn821nc, tl-wn822n

stranger28; akkor a routert hiába cserélnéd, a wifi szórás vélhetően nem lenne jobb - illetve erősebb hardver és usb csati miatt cseréld -, inkább egy range extender kellene, ami megnyújtja a wifi szórást, például tl-wa830re.
milyen sebességű a neted?

[ Szerkesztve ]

(#24955) fenergie84 válasza kali (#24954) üzenetére


fenergie84
addikt

Ismételten köszönöm :R

(#24956) stranger28 válasza kali (#24954) üzenetére


stranger28
addikt

Értelek, köszönöm. Akkor veszek egy extendert, már csak a router kérdéses. Mit ajánlanál?

25/1,5 Mbit/s van most.

(#24957) kali válasza stranger28 (#24956) üzenetére


kali
legenda

akkor a net sebessége nem indokolná a gigabit képességet, de ha hardveresen kell erősebb és usb csatis router aránylag olcsón, akkor az már inkább csak abban a kategóriában lesz, és amit mostanában venni szoktak; tl-wdr3600
tegnap cseréltettek egy tl-wr941nd (v4) router ilyenre, és csávesz csak bámult, hogy mennyivel nagyobb torrentes terhelésnél sem feküdt el neki, miután beállítottam.
viszonyítás; 400 megahertz / 32 megabyte / 4 megabyte kontra 560 megahertz / 128 megabyte / 8 megabyte

(#24958) stranger28 válasza kali (#24957) üzenetére


stranger28
addikt

Értelek. Ennek az ára sem vészes. Köszönöm!

(#24959) Scooter86101


Scooter86101
tag

Sziasztok létezik olyan hogy egy wifis routerrel nem lehet csak egy géppel wifin felcsatlakozni ? mert ha a laptopon felcsatlakozok nem tudok a telefonommal ? ez egy Belkin N1 router .. :( miért lehet ez ? :( valami beállítási probléma ? :( segítség légyszi

(#24960) Scooter86101


Scooter86101
tag

Ja és a laptop hibátlanul működik wifin .. :( és ha kikapcsolom a wifit a laptopon akkor felmegy a telefon is a wifire .. addig nem amíg a laptopon aktív .. :( ez hogy lehet. .? :(

(#24961) Gubek-Einste válasza Scooter86101 (#24960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kérdésedet inkább ITT tedd fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24962) kiskekko


kiskekko
tag

Sziasztok! Mi a véleményetek a Linksys E900 routerről? Elsősorban a jelerőssége érdekelne mert jelenleg van egy TP-LINK 841ND-m 2db 8dBi-s antennával, de mit nem mondjak egy rakás sz... Gyenge a jelerőssége, rendszeresen ledobálja a rácsatlakozott laptopot, és botrányosan gyenge sebességet biztosít. Azt el kell mondjam hogy egy 75nm-es családi házról van szó és több falat kell átvinnie, de ettől függetlenül többre számítottam, még a szomszéd helységben sem képes max jelet biztosítani egy vékony közfalon át.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#24963) xigris válasza kiskekko (#24962) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Én úgy oldottam meg fel tettem a padlásra a 743nd-t 8dBi-s antennával és mindenhol van jelem :) (78nm)
Igaz gipszkarton a mennyezet

(#24964) Soma01 válasza kiskekko (#24962) üzenetére


Soma01
veterán

Az sem mindegy, hogy amivel veszed a jelet, az mekkora "egy rakás sz...".
Lehet, hogy rossz, hibás a te 841-ed, mert a leírtak alapján mennie kellene abban a lakásban.

(#24965) kiskekko válasza Soma01 (#24964) üzenetére


kiskekko
tag

Menni megy minden további nélkül csak a mellette levő helységben kell tartózkodni, ha távolabb megyek folyamatosan romlik a jel, mire odaérek a ház ellentétes sarkában levő laptophoz van egy gyenge jelerősségem, a 25 mbit-es upc netemből lesz 1,5-2 mbit ami még nem lenne nagy probléma ha rendszertelen időközönként nem dobná el a jelet. Ez a második TP-LINK routerem de szerintem többet nem próbálkozok ezzel a márkával, az előző is ugyanezekkel a problémákkal küzdött igaz az egy sokkal gyengébb g-s eszköz volt. Engem az keserít el hogy lényegében nem látok különbséget a régi routerem és e között pedig papíron nem egy kategória...

Már teljesen tanácstalan vagyok egyébként hogy milyen routert nézzek mert egy akkora lutri az egész hogy ihaj, kiadok érte x összeget aztán vagy jó lesz vagy nem...gáz...Tudását tekintve egyébként egy alap 300 Mbit-es N-es router megtenné csak már nem tudom mivel próbálkozzak, mert fogalmam sincs hogy melyik tud megfelelő stabil jelerősséget biztosítani.

[ Szerkesztve ]

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#24966) kiskekko válasza xigris (#24963) üzenetére


kiskekko
tag

A padlás-ra nem fogom föltenni, extrém környezet :).

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#24967) xigris válasza kiskekko (#24966) üzenetére


xigris
őstag

Ok,igaz nekem kettő is van fent wdr3600-s is fent van a 741nd 2 évig volt fent semmi baja még most sem :R

(#24968) medica válasza kiskekko (#24966) üzenetére


medica
senior tag

valami vad vidék

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24969) kiskekko válasza xigris (#24967) üzenetére


kiskekko
tag

Én maradok az asztalomnál de ötletes megoldás az biztos :D

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#24970) kiskekko válasza medica (#24968) üzenetére


kiskekko
tag

úgy van :D

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#24971) xigris válasza kiskekko (#24969) üzenetére


xigris
őstag

:R :R és nagyon jól müködik

(#24972) probizz


probizz
tag

Gyors kérdés:
TP-Link 1043 és 4300 között van különbség ebben a felhasználásban?:
- családi házban csak wifis internetezésre használnám 30 Mbit/s-os internettel 3 laptoppal
- hatótávolság fontos (ebben van különbség?)
- más router jobb ár-érték arányban van ebben a kategóriában?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24973) Jamesch


Jamesch
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan routert amin van USB, jó letöltésre (lényegében NASként használva), ha csak dd-wrt-vel az se baj. Jó lenne még a gigabit, 3 antenna (tapasztalatok szerint mennyire terjeszti ki ez a hatótávot?) és a dualband (utóbbi sztem hasznos lehet, mert 5GHz-en kevesebb a zaj, de nincs tapasztalatom)

Az első hozzászólásból kinéztem az Asus RT-N16-ot, de reménykedem hogy van vmi olcsóbban is.

Az ilyen TP-linkek és egyéb olcsóbb dolgok hogy birják a letöltést?

kösz

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#24974) Beri válasza kiskekko (#24962) üzenetére


Beri
addikt

még a szomszéd helységben sem képes max jelet biztosítani egy vékony közfalon át
SEMMI nem lő át egy falat veszteség nélkül. Najó, egy hilti fúró, meg egy cat6 elég közel van hozzá :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#24975) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

kiskekko Kezdésnek menj át a Router gondok témába és ott tedd fel a problémádat hátha lesz valami okos megoldás a beszerzés előtt/helyett.

#24972 probizz A 4300 hardveresen erősebb mint a 1043ND, plusz még rendelkezik 5 GHz-s wifi-vel is.
30-as nethez mind a kettő bőven elég, hatótávban pedig csak a helyszínen tett próba után lehet nyilatkozni, látatlanban nem.
Ár/érték arányban hasonló még a 3600 ami a 4300 kistestvére és csak a 5 GHz-s wifi link sebességben térnek el egymástól.

#24973 Jamesch 3 antenna csak akkor jelent előnyt ha a router és a használatban lévő adapterek között van 3x3 MIMO képes eszköz. Ennek hatótávra nem igazán van hatása, inkább a sebességben mutatkozik meg.
Router-re kötött vinyóra való letöltés alatt gondolom torrent-re gondoltál. Ilyen esetben erősen korlátozott sebesség és használható torrent-ek száma. Továbbá ha erről a vinyóról akarsz később videót lejátszani valamilyen eszközön akkor a videó nagyon akadozni fog, erre nem jó a router-re kötött vinyó.
Letöltéshez/torrent-ezéshez mindenképpen valamilyen 3rd party firmware (Tomato, OpenWRT) kell majd.
USB-s router-vől a következőek vannak amik ajánlottak:
10/100-as portokkal: TP-Link 842ND, Asus N10U
Gigabites portokkal: TP-Link 3600/4300 (dual-band-ek), Netgear 3500Lv2, Asus N15U/N16

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24976) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Egy haveromnak kellene router, igényei:
- ha lehet, ne TP-LINK,
- 3G USB modem menjen vele,
- WIFI,
- mégegy USB printer portnak,
- üzembiztos működés 3G-ről.

és persze azért ne csillagászati legyen az ára... :DDD

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#24977) Integra


Integra
titán

srácok, a range extenderekkel foglalkozik valaki?
például ilyennel
a router nagyon gyenge, nem ér el a ház végébe.. hallottam olyan adapterről is, ami a villamos vezetéken a falakban viszi a lan-t az adott konnektorba.. ezzel esetleg valakinek van véleménye?

továbbá..
gondolkodtam abban is, hogy mi van, ha veszek egy ipari minőségű wifi access point-ot és a házra a tetőre a parabola antenna árbóc rúdjára szerelem a parabola tükör alá. ami 360 fokos sugárban ontja a wifit. akkor talán egy ilyennel letudom fedni a házat és a kertet is minden irányban. létezik ilyen szerintetek?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24978) Intruder2k5 válasza Szpisti (#24976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az USB esetleg osztható egy HUB-bal... Ezt csak azért mondom, mert így nem feltétlen kell a két USB-s router! Firmware moddal szinte bármelyik USB-s router képes 3G netet osztani!

100Mbps portokkal...
ASUS RT-N10U

Gbit-es portokkal...
Netgear WNR3500L
ASUS RT-N15U
ASUS RT-N16

Persze van még jóval több, drágábban, de ezek a legolcsóbb nem TP-LINK-ek!

(#24979) kali válasza kiskekko (#24962) üzenetére


kali
legenda

jelentősen gyengébb az e900 wifi szórás tekintetében!
némi matematika és fizika, ami persze a gyakorlatban is megvalósul.

(#24980) majer_balint


majer_balint
tag

Sziasztok! Szeretnék egy olyan routert, amiben torrent klienst lehet futtatni, gondolom már ment itt ez a kérdés, de remélem kapok segítséget, mert elég sok hozzászólás született már.

Viszont van egy tp-link WR1043ND-em ezzel megoldható ez a dolog ? hallottam róla, van egy oldal, ahol egyedi firmwarek vannak fent, ezekkel belelehet tenni, megoldható, vagy venni kell egy újat ? köszi előre is a segítséget.

(#24981) Beelzeboss


Beelzeboss
csendes tag

Üdvözlet!

Szeretnék venni egy új routert, ami atombiztos, és több falon keresztül (2-3) is stabil wifijellel rendelkezik,
gigabites portjai vannak, usb nem fontos, de nem baj ha van rajta.
Az ár max 25-30k huf. Eddig ezeket nézegettem

ZyXEL NBG4615 [link]
Asus RT-N56U [link]
Netgear WNR3500L [link]
Linksys EA2700 [link]

Ezekről tapasztalatok? Esetleg más alternatívákat tudtok-e?

Előre is köszi!

(#24982) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy TP-LINK WR1043ND, vagy Linksys E1200? :) Tudom, hogy Gigabites a Tp, viszont melyik lenne a jobb router ettől eltekintve. Illetve azt tudom, hogy a TP-link DDNS-nél ismeri a NO-IP-t, de a Linksys is ismeri? :) Ez egy fontos kérdés a témában! :) Minden custom firmware nélkül szeretném tudni,mert nem merem kockáztatni a garanciát! :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24983) Intruder2k5 válasza McSzaby (#24982) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem úgy néz ki, hogy ismerné...

http://ui.linksys.com/files/E1200/1.0.00/DDNS.html

Egyébként sokan használják custom fw-vel a routerüket! Ha visszateszed a gyári fw-t, nyomsz egy reset-et, onnan már senki sem mondja meg, hogy valaha volt rajta más firmware, így a garancia megszűnése leginkább csak elméleti dolog!

[ Szerkesztve ]

(#24984) McSzaby válasza Intruder2k5 (#24983) üzenetére


McSzaby
őstag

A router funkciókra melyik a "jobb"?

Az is a bajom a custom firmware-rel, hogy nekem tetszik a Linksys felülete. Esetleg ugyanilyen "kattintgatós" felületet tudsz mutatni egy custom firmware-re, ami erre jó és tudja a NO-IP-t? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24985) Intruder2k5 válasza McSzaby (#24984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elméletileg a 1043 erősebb hardver, de én személy szerint nem szeretem, ha nekem kellene dönteni, egész biztos Linksys lenne!

A Tomato-t például eredetileg kifejezetten Linksys-re fejlesztették ki! És ebben elég bő a DDNS választék is!

Ellenben Linksys E1200-ból csak a v1 verziót támogatja, erre tehát figyelned kell, ha emellett döntesz!

(#24986) Lipton válasza Soma01 (#24772) üzenetére


Lipton
őstag

Ez kicsit horror :)

Valamilyen "emberi" normális jó minőségű router?
- nem kell Wifi
- nagyon stabil működés 25/50/80 kábelnet sebességekkel torrent használattal
- lehetőség szertin 19" rack méret
- árban mondjuk legyen 50-ig

VoIP már nem érdekes, mert a kaputelefonhoz kellene H.323 azt meg annyira nem tudják a sima routerek így másik megoldást keresek.

(#24987) Soma01 válasza Lipton (#24986) üzenetére


Soma01
veterán

Mi a baj vele, miért "horror"? A config?

(#24988) Beri válasza Integra (#24977) üzenetére


Beri
addikt

srácok, a range extenderekkel foglalkozik valaki?
például ilyennel
a router nagyon gyenge, nem ér el a ház végébe

Jó lenne tudni, hogy mennyire gyenge az a bizonyos jel. Ha van egy pont ahonnan MÉG hibátlanul használható a wifid, próbáld meg átvinni oda a routered és nézd meg, meddig ér el a jele. Erősen elnagyolva (feltételezve, hogy a RE ugyanazt tudja, amit a jelenlegi routered és a vételi viszonyok mindenhol egyformák) így meg tudod nézni, hogy segít-e rajtad egy RE még a vétel előtt.

gondolkodtam abban is, hogy mi van, ha veszek egy ipari minőségű wifi access point-ot és a házra a tetőre a parabola antenna árbóc rúdjára szerelem a parabola tükör alá. ami 360 fokos sugárban ontja a wifit. akkor talán egy ilyennel letudom fedni a házat és a kertet is minden irányban. létezik ilyen szerintetek?
Erőből természetesen nagyon sok dolog megoldható. Ha feltételezzük, hogy át tudod lőni a jelet a tetőn, akkor "csak" abba a problémába ütközöl majd, hogy a vezeték nélküli eszközeid nem fognak bírni "visszakiabálni" a tetőn lévő AP-nak, hacsak mindet fel nem szereled hasonló nyereségű antennával és adóteljesítményű hálókártyával. Nameg az sem elhanyagolható, hogy egy, a megengedettnél nagyobb (gyakorlatilag bármi egy random SOHO eszköz felett) adóteljesítményű hálózati eszköz használata engedélyhez kötött, tehát ha te csak úgy otthon egymagadban felcsavarozod, büntethető vagy miatta.

Ha reális megoldást keresel, a kert valószínűleg lefedhető egy AP-val, mert szabad térben nagyon jól terjed a jel (de biztosat senki nem tud mondani, mert egyrészt nem mondtad, mekkora a kert, másrészt a túlkiabálandó zaj mennyiségét sem ismerjük), de a tetőn át megpróbálni lefedni egy házat nem életképes ötlet. A kerthez még kültéri hálózati eszközökre sincs feltétlenül szükséged, ha nincsenek túl nagy elvárásaid, de természetesen itt is érvényes az örökérvényű bölcsesség: mindenek előtt mérni kell. Sokat. Sokszor.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#24989) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#24980 majer_balint A TP-Link 1043ND-re is lehet tenni olyan 3rd party firmware-t amelyben van torrent kliens, nézz át a router saját témájába ez ügyben.

#24981 Beelzeboss Azt, hogy egy adott router mekkora területet tud lefedni és mekkora sebességgel azt csak a konkrét helyszínen fog kiderülni, előre megmondani lehetetlenség. Sok minden befolyásolja az elérhető sebességet és hatótávolságot: alapvetően a használt router és adapter elméleti link sebessége, a köztes távolságban lévő falazat vastagsága anyaga (esetleges vasalása) és egyéb útban lévő tárgy, más wifi (vagy rádiós zavar) hálózatok száma/sugárzási erőssége/használt csatornája. Az elhelyezés is sokat számíthat, akár néhány centis eltérés is alapvetően befolyásolhatja a működést.
A beépített antennás router-ekről azt tartják, hogy rosszabbak ilyen szempontból de többeknek (köztük nekem is) ezzel ellentétes tapasztalatom van. Ha fontos a nagy lefedettség és a sebesség akkor lehetőség szerint válasszál egy külső antennákkal szerelt típust, mind router-ből és mind adapterből.
A ZyXEL-ről nincsen túl sok tapasztalat, volt említve 1-2 modell a gyártótól de már nem emlékszem milyen eredménnyel. Az Asus elvileg jó lehet de 3rd party firmware alul támogatottság miatt nem annyira nem jó vétel. A Netgear az egyik ajánlott kategóriás termék így abszolút megvehető de mivel beépített antennás így elvileg rosszabb vétel biztosít mint a külső antennás társai. A Linksys többször volt említve de csak reklám célzattal, jó lehet de ennek is a fő baja az mint az Asus-nak, nincs hozzá 3rd party firmware.
25-30k kategóriában a következőek vannak még amelyek ajánlottak: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Linksys E3200, Netgear 3700/3800/4000.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24990) McSzaby válasza Intruder2k5 (#24985) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24991) kiskekko válasza Gubek-Einste (#24975) üzenetére


kiskekko
tag

Tudom nem ide tartozik de tegnap leszedtem a két 8dBi-s antennát és visszaraktam a gyáriakat, azóta stabil a jel :D. Úgy döntöttem nézek egy normális n-es adaptert a laptopba, mert utánanéztem és csak egy b/g vevő van benne.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#24992) Soma01 válasza kiskekko (#24991) üzenetére


Soma01
veterán

..mondtam, hogy nézz körül és nézd meg a vevőket is.

(#24993) Soma01 válasza Gubek-Einste (#24989) üzenetére


Soma01
veterán

Lipton-nak ajánl(junk) már valamit, ami bírja a kemény torrentezést is, elég ha vezetékes és 19-es rack szekrénybe bemegy. Switch lesz a router után, csak route-olni kell. 50.000 alatt legyen és stabil működés, wifi nem kell. Tudom, hogy mik a jók, de nem tudom mi bírja legjobban a torrentet ill. a sok kapcsolatot.

(#24994) Soma01 válasza Soma01 (#24993) üzenetére


Soma01
veterán

Asus RT-N56U-ra vagy 66U-ra gondoltam, a wifit meg kikapcsolja. Igaz, nem tehető rack-be. De szerintem az bírni fogja.

(#24995) Jamesch válasza Gubek-Einste (#24975) üzenetére


Jamesch
tag

Kösz a választ

Routerre kötött vinyóról egyáltalán nem nézhető megosztáson keresztül videó? Vagy csak open-wrt szerű dolgokkal mert az optimalizáltabb?
Egyelőre a TL-WDR3600 szimpatikus, de jó lenne tudni hogy az USB-n mekkora sebességet tudnak ezek kiszolgálni, mert ha nem több mint a 100MBit akkor nem veszek Gigabites routert és elég a TL-WDR3500

Szóval mik a tapasztalatok USB-n keresztüli olvasással? Bármilyen routerrel kapcsolatos érdekel
Torrent meg gondolom a proci miatt lassú, ugye? Ha sok torrent fut rajta a normál feladatait se tudja jól ellátni?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#24996) Integra válasza Beri (#24988) üzenetére


Integra
titán

jelenleg a t-home által adott adsl2+ modem van, ez a zte 931 v2 zxdsl készülél, egy adsl modemes n-es wifi router, beépített antennákkal. nem tudom áthelyezni, az adott szobában kell lenni, ami az iroda. viszonylag a ház közepén van a router.
a távolságot amúgy nagyjából tudom, mert a házimozi-hifi rendszernek is internetre van szüksége és odáig már nem ér el a hatósugara, ezért jelenleg úgy oldottam meg, hogy a netgear wnce2001 wifi adapter a nappaliban a dohányzó asztal alá van behúzva hosszabb usb kábelen és táppal, mert ott még nagyjából stabil a jel. de ez nem lehet tartós megoldás :)

tehát első lehetőség, hogy veszek egy komoly adsl2+ wifi routert, aminek külső antennái vannak és cserélni lehet nagyobb teljesítményűekre minden gond nélkül. én alapvetően csak linksys/cisco párti vagyok, de a cisco is ráfeküdt ezekre a beépített, nem bővíthető antennás készülékekre. nekem egy cisco e4200-as routerem van, profi, de nem adsl modemes, így azt nem tudom kipróbálni normálisan a másik házban. és nem találtam még külső antennás cisco routert ami megfelelne, de járok ennek is utána. kellene találnom bp-en egy cisco forgalmazó boltot, ahol valóban megtudják mutatni a készülékeket és mi melyikre képes.

természetesen jó lenne engedély nélküli eszközökkel megoldani az egészet.
a telek nagy, 1600m2 és nem szabályos téglalap telek, de mondjuk úgy, hogy egy irányban kb 500m2-t biztosan lekéne fedni egy 180 fokos sugarú körben. elektroszmog szerintem itt azért nem sok van mivel erdős terület és a szomszédos családi házak is messzebb vannak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24997) Beri válasza Integra (#24996) üzenetére


Beri
addikt

Mért nem használod a tékomos kombóizét csak modemként, tiltod le a wifijét a fenébe és dugod rá az E4200-at?
A nagyobb nyereségű antennák meg... hát... ha csak az egyik oldalon alkalmazod, az ugyanoda vezet, ahová a múltkori nagyon eltúlzott példám a tetőn lévő üszöknagy antennával meg a hiperultramagas adóteljesítményű AP-val. Hiába erősíted csak az egyik oldalt, attól még a kommunikáció kétirányú, valahogy a kliensnek is adatot kell küldenie a router felé, azt ugyanúgy erősíteni kéne.
Persze van értelme mondjuk 8-as antennákra cserélni a gyári ketteseket, de ha a kliensekhez nem nyúlsz, kár komolyabb botokba pénzt ölni.

kellene találnom bp-en egy cisco forgalmazó boltot, ahol valóban megtudják mutatni a készülékeket és mi melyikre képes.
Ha arra gondolsz, hogy x és y random n-es MIMO-s router között kategóriányi különbséget mérsz majd, ki kell ábrándítsalak. Az egyes modellek wifije nem azért ér addig, ameddig, mert húszezerbe, vagy ötvenbe kerülnek. Ahogy korábban is írtam, az adóteljesítmény egységesen korlátozott, az eszközök ezen teljesítménykorláton csak épphogy maradnak belül, az antennák nyeresége is durván ugyanakkora. Ha nincs valami orbitális tervezési baki (2013-at írunk, most már nem jellemző, pláne nem ebben a szegmensben), az egyes modellek meglepően közel vannak egymáshoz, már ha azonos technológiát használnak (300-as vagy 450-es, esetleg 600-as n). Puszta fizika az egész, nincs itt semmi medzsik. Ha több a csatorna, több a jel, de több tiszta frekvenciasáv is kell hozzá.

Amúgy jó ez az önfeledt sziszkózás, de te korábban linksysekről beszéltél. A cisco-nak SOHO kategóriás wifis routere talán kettő van összesen, ha jól emlékszem, a linksys meg már nem az övék. Eladták a belkinnek.

természetesen jó lenne engedély nélküli eszközökkel megoldani az egészet
Nem az eszköz megvételéhez, vagy gyártásához kell engedély, hanem az üzemeltetésükhöz. De te egyébként hogyan heftölnél rá egy nagy teljesítményű AP-t pl. egy okostelefonra?

a telek nagy, 1600m2 és nem szabályos téglalap telek, de mondjuk úgy, hogy egy irányban kb 500m2-t biztosan lekéne fedni egy 180 fokos sugarú körben
500m2 egy irányban, 180 fokos sugár? Wut? Maximális távolságot írj méterben, az többet segít, bár amíg oda nem megyek és nem mérek, úgysem tudok mit mondani...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#24998) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Mostanság lenne időszerű egy routert vásárolnom,(jelenleg dsl modem külön a routertől + router + nas konfigurációm van) esetleg routermodem is szóba jöhet, 10mbites adsl-em van egyelőre, nem váltok 25mbit-re és kábelnetre pedig a t-lányok ezt szeretnék, nekem elég ez ami most van. Később 2 éven belül lehet róla szó.
Mostani routerem egy wrt610n ver 1-es eddig becsületesen, derék módon kiszolgált, amióta vettem, lehet már 3-éve talán(régi modell ez már). Félévente, évente kellett néha újraindítani, mert rendesen leterhelem, több gép megy róla wifivel, egy nas is rá van kötve, filecsere 0-24-ben. Mostanság viszont dobálja lefelé a netet sűrűn lefagy, szerintem elöregedett, vagy nem tud megbirkózni a 10mbit-es adsl-el a megnövekedett sávszéllel, nem tudom szerintem nem is kéne megkottyannia neki.
Mit ajánlotok helyette ez annak idején 40k-volt, ha olcsóbban is van ilyen mit ő, vagy jobb mint ő, az nem hátrány 30-35k-t rászánok 40-et már annyira nem akarok. Márka nem is tudom, nem volt vele különösebben gondom, de jöhet más is, ami strapabíró és jó.

Üdv R

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#24999) Integra válasza Beri (#24997) üzenetére


Integra
titán

ebben az esetben villamoshálózaton keresztül kellene a hifihez vinnem a hálózatot és ott wifi jellé alakítani az eszközöknek újra.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25000) jNk válasza Integra (#24999) üzenetére


jNk
senior tag

VoIP használata nélkül a zte lecserélhető egy normál dsl modem + e4200 kombóra. A ciscohoz ragaszkodva veszel egy(vagy akár több) re1000-t a házba, amivel a beltér lefedettsége meg van oldva. A telket meg pár szintén cisco aironet outdoor ap-vel megszóród és kész is a százezres márkahű hálózatod ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.