Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102551) Gubek-Einste válasza starius (#102547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX52/AX53U/AX55/AX1800U vagy TP-Link Archer AX12/AX17/AX53 ami belefér a megadott keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102552) Gubek-Einste válasza NdrewSunix (#102548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102553) memorix válasza starius (#102547) üzenetére


memorix
aktív tag

Érdemes a TUF szériát számításba venni ha van játék és fontos a késleltetés. Az olcsóbb routereknél a CPU/RAM kevés/gyenge is lehet ha több eszköz van és azokon is megy valami streaming (Neflix/Disney+) és esetleg megy más telefon/PC is.

ASUS TUF AX 4200 49eft
ASUS TUF AX3000 V.2 37eft

[ Szerkesztve ]

(#102554) gaben88 válasza Gubek-Einste (#102530) üzenetére


gaben88
őstag

Azóta is nézegetem ezt a kategóriát és végül akkor már legyen picit időtállóbb, WiFi 6E, így az Asus nagyon szimpi. Viszont tud a ROG Rapture GT-AXE11000 annyival többet, hogy megérje a felárat pl a RT-AXE7800-hoz képest? Illetve, ha már gamer router, az MSI RadiX AXE6600 vagy Acer PREDATOR CONNECT W6-ról mi a vélemény? A TP-Link AXE75-ről sok rosszat olvastam.

Nagyon köszönöm! :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#102555) memorix válasza NdrewSunix (#102550) üzenetére


memorix
aktív tag

Ingyenes a szülői felügyelet minden Asus routernél.
A Mercury a TP Link almárkája és fizetős a szolgáltatás a szülői felügyeletnél.

(#102556) Gubek-Einste válasza gaben88 (#102554) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azóta is nézegetem ezt a kategóriát és végül akkor már legyen picit időtállóbb, WiFi 6E, így az Asus nagyon szimpi.
Van vagy a közel jövőben lesz megfelelő kliens eszközöd? Ha nem akkor szerintem annyira nem éri meg ez irányba elmenni.

Viszont tud a ROG Rapture GT-AXE11000 annyival többet, hogy megérje a felárat pl a RT-AXE7800-hoz képest?
Nem, kivéve ha ki tudnád használni a jobb 6 GHz-es képességét.

az MSI RadiX AXE6600 vagy Acer PREDATOR CONNECT W6-ról mi a vélemény?
Nincsen velük tapasztalat így elég két esélyesek de ha van kedved akkor rájuk próbálhatsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102557) NdrewSunix válasza Gubek-Einste (#102552) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

A lényeg, hogy tudja azt, mint a Tenda AC10. Nem kell se több, se kevesebb.
Annyival legyen jobb, hogy ne szakadjon meg a net naponta egyszer megmagyarázhatatlan okok miatt. Gondolom a minőség miatt drágább lesz, de ezt elfogadom.
Szóval ezt néztem ki: ASUS RX-AX57

(#102558) Gubek-Einste válasza NdrewSunix (#102557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő választás lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102559) gaben88 válasza Gubek-Einste (#102556) üzenetére


gaben88
őstag

Jelenleg, ami biztosan tudni fogja a 6E-t, az a Meta Quest 3. De az időtállóság miatt gondolom, hogy ez a jövőre nézve megérős lehet (pl majd új konzolok, notebookok, stb), vagy szerinted felesleges, úgy is itt van a nyakunkon a 7?

Elmúlt már az az idő, hogy van időm, kedvem kísérletezgetni, játszani velük, így akkor, maradok Asus vonalon.

:R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#102560) memorix válasza gaben88 (#102559) üzenetére


memorix
aktív tag

Szerintem a Wifi 6E halott, nincs annyi eszköz ami támogatná. Minden gyártó a Wifi 7 -re fog koncentrálni idén és a következő években. A Wifi 6E érdemes szerintem kihagyni. Vegyél egy ROG GT AX6000 -t vagy AX88U -t és akkor az bőven kiszolgál a következő 3-5 évben. Addigra a Wifi 7 eszközök is megjelennek a laptopokban és egyéb eszközökben, várhatóan lesz gazdaságos kiszerelésben is, Wifi 7 router a következő években.

Addig is, a többletet rakd be kamatozni a következő routerhez.

[ Szerkesztve ]

(#102561) gaben88 válasza memorix (#102560) üzenetére


gaben88
őstag

Dedikált sáv azért jó lenne a VR-nak, így, ha kihagyom a 6E-t, akkor is jó lenne egy tri-band router most. :F

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#102562) Neil Watts válasza Neil Watts (#99342) üzenetére


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Ezt kellene lefedni. A zolddel jelolt teruleteken kellene max savszelesseg es lefedettseg.


Ahol feher csikok vannak sarga pottyokkel, azok ott ajtok.
Elvileg teglafalakrol beszelunk, de meg az is lehet, hogy beton. Holnap megtudom biztosan.
A 10 m"2-es es a 34-es kozott gipszkarton van.
A zolddel jelolt teruleteken maximalis lefedettsegnek kell lennie maximalisan lehetseges savszelesseggel.


Itt kb. abrazoltam az osszes eszkozomet, es az elkepzelt halozati topologia. Azt meg nem tudom milyen klimak lesznek (lehet azokban is lesz wifi, illetve a huto is wifis, meg a Smart Hub-ra is csatlakozik jo par cucc, igaz az zigbee fokent).

Szobankent 1 db

- GLi.net Flint 2
- ASUS TUF-AX4200
- Cudy WR3000
-ben gondolkozom.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#102563) memorix válasza gaben88 (#102561) üzenetére


memorix
aktív tag

Nem sokat hoz a konyhára a 6E, a sima AX88U Pro is kitudja szolgálni az igényedet ami most kell neked, én úgy vélem.

A Tri Band router jó lesz ha Wifi 7 nek hívják. Azokat meg most arany áron árulják. Az eszközökbe is Wifi 7 kártya kell és nem árt ha stabil a software a wifi 7 nél a routernek és az eszköznek is.

Annyire sok pénzed van, hogy inkább kidobod az ablakon?

Te pénzed te tudod, egy biztos én nem vennék 6E routert még ha új routert keresnék akkor sem.

A többi eszközöd is csak az eszközökben elhelyezett WIFI kártya sebeségen tud menni. EU -ban le van szabályozva a router teljesítménye. Hidd el nem lesz nagy ugrás a 6E router ha olyat választasz.

(#102564) memorix válasza Neil Watts (#102562) üzenetére


memorix
aktív tag

Ha kábelezed, lesz maximális sávszéleséged a szobákban.

A TUF AX 4200, TUF AX6000, ROG GT AX6000 , RT AX88U PRO routerek erősebb routerek és nagyobb CPU/RAM rendelkeznek. Gyorsabban tudják vinni/formálni a jelet.

A téglafal jel romboló hatását nem lehet kiszámolni, rendelsz 1 fenti routert kipróbálod ha nem jó akkor visszaküldöd 14 napon belül.

A másik lehetőség veszel egy picivel erősebb router és egy gyengébbet és kábelen Meshbe összekötöd eltérő szobában és máris jobb jeled lesz...

Azt kell kitalálnod hol mennyi eszköz lesz, mekkora sávszéleséged van és mit vársz el a routertől. Az sem árt ha tudod mennyit szánsz rá.

Szerintem 1 vagy 2 router Meshbe bőven kiszolgál.

A Cudy router nem kompatibilis az Asus Mesh -l. Ez az út felejtős. A Mesh gyártók gondoskodtak arról hogy csak a saját márkáikkal legyenek kompatibilisek az eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#102565) Neil Watts válasza memorix (#102564) üzenetére


Neil Watts
veterán

Koszi!

Ugy gondoltam, hogy

1-1-1 - GLi.net Flint 2
vagy
1-1-1 ASUS TUF-AX4200
vagy
1-1-1 Cudy WR3000

menne be, tehat nem lennenek keverve a markak. Illetve azert neztem ezeket, hogy konnyen stock OpenWRT-t tudjak rajuk rakni, batman-adv kisereteben.

[ Szerkesztve ]

(#102566) kentucky válasza Neil Watts (#102565) üzenetére


kentucky
őstag

Én vettem egy Flint 2-őt, eddig megvagyok vele elégedve.

(#102567) memorix válasza Neil Watts (#102565) üzenetére


memorix
aktív tag

A GL.iNet GL-MT6000(Flint 2) kb 68eft + szállítási költség kb 4-5eft, amazon-de.
Ehhez hasonló router TUF AX6000 64eft MO.
Vagy a ROG GT AX6000 74eft + szállítás amazon.de.

A márkát neked kell kiválasztani és kipróbálni.

(#102568) Dr.NX válasza memorix (#102555) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A Mercusysekben ahogy nézem a demo felületen, csak fapados parental control van, az meg nem fizetős.

Elfogadom a sütiket.

(#102569) kentucky válasza memorix (#102567) üzenetére


kentucky
őstag

GL.iNET oldaláról ingyenes EU szállítás van, 144,9 EUR GLFANS5OFF promó kóddal.

(#102570) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!

SIM routert szeretnék vásárolni, ebben kérem segítségeteket.
Jelenleg ez a Huawei van beállítva, de sajnos kevés eszközt tud kezelni és mióta csarnok szerkezetet kapott az iroda, nyögvenyelős a használat.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
- irodai, raktár környezet, vb falak, acél csarnokszerkezet
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6)szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
- nem lényeges a wifi 6, összesen max 10 eszköz használná, UTP megoldható a PC-hez és a nyomtatóhoz
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
- SIM router, vodafone a szolgáltató, felteszem 5G képes
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
- max 50.000 Ft br

Lehet, hogy előnyös, ha kültérre tudnánk helyezni az antennát, vagy a komplett vevőt (?!)

Köszönöm a segítséget

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#102571) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Sziasztok.

Úgytűnik,hogy a jelenlegi routerem kezdi beadni a kulcsot (Archer AX 50, 2021-ben vettem), és szeretnék tanácsot kérni,hogy egy használható, hosszútávon megbízható routert vegyek. Volt anno egy dlink Dir-655-ös routerem, amit nagyon szerettem, és stabilan ment évekig, nem úgy mint az archer...

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Panel lakás, 53 NM, rengeteg szomszéddal, mind saját WIFI-vel, szóval igen zajos a környezet.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
4 Laptop, 1 wifi 6 képes, egy NAS, 3 okostelefon, abből 3 wifi 6 képes, Xbox Series S, és PS 5, 2 okos tv,és egy tablet
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Digi 1000-es csomagja
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Nagyon maximum 80 ezer, de az is foghúzva.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Stabil legyen, valamennyire jövő álló (2,5/10GBs net), Bírja azt,hogy a NAS 0/24-be megy. Az Archernek gondot okozott, melegedett, és a 2 magból egy folyamatosan 100%-on pörgött.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#102572) Gubek-Einste válasza umfrider (#102570) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy előnyös, ha kültérre tudnánk helyezni az antennát, vagy a komplett vevőt (?!)
Igen, az, optimálisabb megoldás az volna ha egy kültéri modem módú mobilnetes eszköz és egy sima wifi router kettőse lenne használva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102573) Gubek-Einste válasza CivicEsi (#102571) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus TUF-AX3000v2 vagy TUF-AX4200 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102574) CivicEsi válasza Gubek-Einste (#102573) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

A 4200-est én is néztem, és még emberi árban is van...

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#102575) umfrider válasza Gubek-Einste (#102572) üzenetére


umfrider
senior tag

Eszköz tippben kérhetem segítséged? :F

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#102576) Gubek-Einste válasza umfrider (#102575) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikrotik SXT, LHG LTE6 mobilnethez, beltérire pedig bármelyik ajánlott típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102577) umfrider válasza Gubek-Einste (#102576) üzenetére


umfrider
senior tag

Köszönöm

Gyakorlatilag ez úgy néz ki ki, hogy az antenna veszi, erősíti a jelet, benne van a SIM. UTP-t beledugom a benti routerbe és kész (?) :C

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#102578) Gubek-Einste válasza umfrider (#102577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102579) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ilyen routerem, TP-Link Archer AX20 AX1800, AP módban megy, a kinti teraszon már gyenge a jele, egyébként megfelel tudásban.
Ez fölkerülne a felső szintre, mit ajánlanátok helyette, ami nagyobb hatótávolságú (egy téglafal van akadálynak, meg 15-20m)?
Vagy esetleg valami jelerősítő, az technikailag kényelemesebb lenne, mer a terasz routerhez közeli sarkában van konnektor.

[ Szerkesztve ]

(#102580) Gubek-Einste válasza eldoble (#102579) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik ajánlott eszköz megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102581) eldoble válasza Gubek-Einste (#102580) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, megnézegetem, legfeljebb kérdezek még.

(#102582) zst válasza eldoble (#102579) üzenetére


zst
tag

Nekem ez van kint külterületen:

[link]

Meg vagyok vele elégedve.

(#102583) Real_Necro válasza Real_Necro (#102249) üzenetére


Real_Necro
veterán

Végül elengedtem ezt a vonalat és vettem két Asus RT-AX59U-t 63k-ért. Tegnap óta tökéletesen működnek. 3. eszközre valószínűleg nem is lesz szükség.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#102584) eldoble válasza zst (#102582) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, csak az a baj, nekem kint nincs LAN port.

(#102585) Essejó válasza eldoble (#102581) üzenetére


Essejó
veterán

Én a teraszra egy Outdoor TP-Link Ap-ot tennék. valami hasonlót

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102586) zst válasza eldoble (#102584) üzenetére


zst
tag

Ja, hogy nem tudsz kábelt kihúzni? Az probléma. Pedig ez a cucc PoE, és Gigabites. Szóval még csak konnektor sem kell a közelébe. De így akkor ez nem lesz megoldás neked. :(

(#102587) eldoble válasza zst (#102586) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nem vetem el teljesen, de sajnos ez nem lesz jó nekem, egyébként nem kellene akkor wifi hatótáv bővítés nekem.
(Átgondolom még, de sajnos nem tudok ott kábelezni, a feleségem is megmondta ...)

(#102588) Essejó válasza eldoble (#102587) üzenetére


Essejó
veterán

Alaptétel, az asszony nem szól bele abba, amihez nem ért! ;]
Idén lesz a 39 éves házassági évfordulóm, e hónap végén. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102589) eldoble válasza Essejó (#102588) üzenetére


eldoble
aktív tag

Gratulálok, pedig ez a két mondat üti egymást ...

(#102590) Spec válasza Essejó (#102588) üzenetére


Spec
őstag

Ezt úgy szokták mondani, hogy "Komoly kérdésekben döntök én, a mindennapos apró dolgokban az asszony. Komoly kérdés még nem volt." :D

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#102591) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Közben Mesh dologban is gondolkodok.
Ha van egy LAN port, akkor azt el tudom osztani switch-el, úgy, hogy egyik kábel megy az IPTV-be a másik meg egy Mesh kliensbe vagy routerbe?

(#102592) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Asus rt-ax58u routerem lecserélésén gondolkodom, mivel a wifije nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. Egyszerűen nem fedi le az egész lakást bárhogy állítgattam. (72 m2 panel)
Gigabites, digis netem van, 3 asztali gép, nas, 3 tv plusz mobilok, laptop, mennek a routerről. Torrent mindíg fut a nason.
Vezetékes routerre gondoltam plusz wifi ap-re.
Első most a vesetékes rész, ha az megvan jöhet a wifi.
Tp-link omada, Ubiquiti Edgerouter, ezeket találtam ami még árba beleférne, szóval 100-150 euro körül.
Bírnak ezek annyit mint az asusom? Nem fog megfeküdni a torrenttől?
Soha nem volt még ilyenesmi routerem, mi az ajánlott?
Köszönöm

(#102593) memorix válasza gxyb (#102592) üzenetére


memorix
aktív tag

Torrenthez, NAS -hoz Asus TUF AX4200 vagy TUF AX6000 ajánlanék. Ezeknek kellően erős a CPU ja és RAM is van benne. A jel erősége is kiváló.

Az Asus ROG GT AX6000 vagy Asus AX88u PRO pedig még több rammal rendelkező model.

Nálam egy Asus AX92U van és simán kiszolgál 106nm házat és a kertbe is van jel. A ház Ytong + kőzetgyapot hőszigetelés.

A falak anyaga, router elhelyezkedése és az egyéb futó alkalmazások/adatmozgatások Fontosak egy router kiválasztásánál. Nem elhanyagolható tényező a RAM és CPU sem.

Előfordulhat ha a torrented nem menne folyamatosan akkor jól kiszolgálna a mostani routered.

(#102594) Essejó válasza memorix (#102593) üzenetére


Essejó
veterán

De ő panelban lakik. A panel anyaga vasbeton. Azon meg a wifi jelentős veszteséggel megy csak át. Inkább még egy AX-es Asus kábellel kötve AP módba vagy Mesh-be a kettő.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102595) Gubek-Einste válasza eldoble (#102591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, erre való a switch.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102596) Multibit válasza gxyb (#102592) üzenetére


Multibit
veterán

150 euro? Úgy érted, hogy ennyit szánsz a routerre és az AX AP-re együtt? Nem lesz elég.

(#102597) Gubek-Einste válasza gxyb (#102592) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyszerűen nem fedi le az egész lakást bárhogy állítgattam. (72 m2 panel)
Erre az esetre való egy másodlagos eszköznek a beüzemelése AiMesh node-ként.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102598) gxyb


gxyb
aktív tag

Köszönöm, hogy segíteni szeretnétek!
Kábeles routert keresek most elsősorban, ha az megvan jöhet egy vagy több wifi ap.
Ubiquiti EdgeRouter, TP-Link Omada olcsóbb verziói érdekelnének inkább ha bírják a gibabites torrentet meg a többit.
Nem lenne baj ha egyszerű lenne beállítani...
Routerre szánok 100-150 eurot max

[ Szerkesztve ]

(#102599) Gubek-Einste válasza gxyb (#102598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb a jelenlegi mellé venni még egy Asus router-t és az AiMesh node-nak beállítani.

Nem lenne baj ha egyszerű lenne beállítani..
Mivel otthoni környezetben nincsen nagyon igény a csak vezetékes router-ekre így amik kaphatóak, azok inkább már az üzlet/komolyabb felhasználási szegmensbe tartoznak így a beállításuk sem olyan egyszerű/könnyű mint a jelenlegi Asus-é.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102600) Essejó válasza eldoble (#102589) üzenetére


Essejó
veterán

Tudod 3 asztali gép van, lányunknak, asszonynak és nekem. Az sszony közölte, hogy ő nem akar lankábelt látni, csak wifi lehet. A lány közölte vele, hogy ha a feje tetején fog brékelni, (az anyja), neki akkor is lankábel kell mert az 50 centis téglafalon csak szakadozva megy át a wifi, és folyton kiesik emiatt a WoW-ból. Na jó, de neki csak wifi kártyája legyen. Lett, aztán ment a sírás, hogy állítsam már be mert megint megszakadt. Magától is ledobálta néha, de én is besegítettem néha a wifi ki - be kapcsolásával. ;]
Ment ez így pár hónapig, majd lett egy hétközi szabadnapom, és pikk pakk gyártottam egy lankábelt és azt dugtam rá az asszony gépére. Este beült a géphez majd egy idő múlva megszólalt, mintha gyorsabb lenne az internetünk, és nem is szakadozok. Mondom neki persze, mert meguntam a wifivel való szenvedést, és kaptál egy lankábelt. Soha többé nem merült fel, hogy ő nem akar lankábelt látni. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.