Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1947) Prego


Prego
senior tag

Azon gondokodom, hogy a jelenlegi konfigomat lecserélem. Eddigi hozzáállás az volt, hogy 12-13 ezer Forint ráfizetéssel az S478 2,8 Celeronomat egy S478 3.0 HT P4-re cserélem le, ám időközben beütött az Athlon 64 ötlete is.
Szóval szeretnék az anyagi kereteken belül maradni, ezért elkezdtem nézelődni. A procimon valszeg 8-9e Ft ért tudnék túladni, az alaplapomon is kb ugyanennyiért.
Procit most tudnék szerezni 11e ért (S939 3200+)
Az alaplapon filózom, ismerősöm szerint ne adjam nForce chipset alá.
A következő alaplapra bukkantam: MSI K8N NEO4-F (FI). Ezekből is a SATAII verziós lenne a jó, mert akkor nem kéne lebutítanom a vinyómat (mint pl ahogy most van). A másik ami tetszik, hogy tudja hajtani a 184 pinás DDR RAMokat Duálban (legalábbis ezt írja a gyártó). Nekem is ilyen van, két tökéletesen egyforma.
Az alaplap kb 18k lenne, tehát ez a verzió is kijönne kb 13k-ból.
(A Videokártyám cseréje PCIe re és a hűtő cseréje lényegében nullszaldós).
A célom az lenne hogy, egy valamivel nagyobb teljesítményű gépet rakjak össze. Állítólag az AMD kevesebbet fogyaszt mint a Prescott (a Prescott hűtése fogjuk rá hogy megoldott :P ). De egy fogyasztásszámító progi táblázata szerint az S478 Celeron 62Wattot, a P4 és az Athlon 64 egyformán 89Wattot eszik meg.
Megéri a fejlesztés az elkövetkező 1 évre?
A gép használata: szövegszerkesztés és több Explorer ablak nyitvatartása-váltogatása, mellette egy igen erőforrásigényes TV néző progi használata + letöltés.
Játék: Microsoft Flight Simulator 2004, ami eddig még minden gépet képes volt megzabálni.
Kössz a tippeket

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.