Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) vati válasza kfarkas (#248) üzenetére


vati
senior tag

Megírnád, hogy hívják arrafelé (camcorderinfo) a 700-as és 800-as sorozat tagjait?
Őrületbe kerget, hogy a Canon mindent másképp nevez a tengerentúlon. Kinek jó ez?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#252) kfarkas válasza vati (#251) üzenetére


kfarkas
csendes tag

Nézd meg ezt is: Bővebben: link.

Ez UK oldal és nem NTSC kamerák vannak rajta.

Az info az INDEX: Fórum » Technika és használata » Fotó-videó »
Digitális videókamerák fórumból van. Érdemes itt is olvasgatni, nagyon sűrű és sok info van rajta.

Egyébként: Canon 700-as sorozat: ZR80/85/90,
a 800-as pedig: ZR100/200/300.

Pl: ZR200 spec sheet: Bővebben: link.
Ott látszik a testvér modellek és az előd modell számozása.

Érdemes még az MVX fronton is szétnézni, az ha jól tudom Elura néven fut ott.


(#253) jagada válasza Majstor (#249) üzenetére


jagada
őstag

Már csak így ránézésre is le lehet szűrni, hogy:
- a második fele akkora mint az első, sokkal újabb, dv kamera,
- az első ''nagy'' 8 mm- es kazival megy nehezebb is és sokkal olcsóbb is!!!

szerintem nem egy kategória a kettő....


[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#254) ZoCso válasza kfarkas (#252) üzenetére


ZoCso
senior tag

Canon 750i: Bővebben: link

Points for: Good ergonomics and stylish design. DIGIC processing produces characteristically warm Canon skin tones. Inclusion of 0.6x wide lens and 22x optical zoom is a bonus. Low cost is a major plus.

Points against: Access to manual focus and exposure too much of a fiddle. High tape transport noise. A clearer B&W viewfinder would have been preferable to the low-res colour one. 440x digizoom useless.

Conclusion: It's a very comfortable, easy-to-use, camcorder that will be highly popular with the beginner's market. It's still way too noisy in quiet areas, but for the newbie looking for a great little starter model this won't be seen as a problem. At the price, it's great value for money.


Canon 850i: Bővebben: link

Points for: General handling is good; stylish design with lots of visible, well-placed buttons. Goog connectivity and 22x optical zoom is a bonus.

Points against: 440x digizoom useless (you can't make out an image, so it shouldn't be a selling point!).

Conclusion: It's a economically priced entry-level camcorder that will appeal also to the upgrade market. At the price, it's great value for money.


Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#255) vati válasza ZoCso (#254) üzenetére


vati
senior tag

Ezekszerint a 850i-hez nem jár wide előtétlencse?
Akkor inkább megbarátkozom a magasabb kamera zajjal.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#256) Majstor válasza jagada (#253) üzenetére


Majstor
senior tag

Hát...igaz...lehet látni hogy nem UA kategória.
-Az első egy Digital8-as
-Másik miniDV
Láccik hogy a kisseb új...de valami konkrét Infó?

-KépMinőség?
-Lencsék köszti különbség (Hatalmas vagy elenyésző)?
-Gombok...műanyagosak/lötyögősek e?
-Kezelhetőség?
stb.

< Gondoltam hogy itt talán van valaki aki ismeri közelebről ezeket a ''Gépeket'' vagy talán látott valami Digit.Cam. leírást/tesztet >
:F

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#257) Majstor


Majstor
senior tag

UP

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#258) Majstor


Majstor
senior tag

:U
Senki???
:O

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#259) shield válasza Majstor (#258) üzenetére


shield
őstag

Ha jól tudom a Digital8 = 540.000pixel , a DV = 800.000pixel

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#260) IRON STORM válasza shield (#259) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem egészen. DV-ből van 1.3 mega pixeles, sőt 2 és 3 megapixeles is. De azok már 3 CCD-sek, ha jól tudom

Csak a TDi!

(#261) tommie


tommie
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvasgattam a fórumot, köszönet a sok hasznos infóért.
Most pedig tanácsot szeretnék kérni, vásárlás előtt állok.

A kamera elsősorban családi élmények rögzítésére kellene. Tehát megbízható autófókusz és fehéregyensúly beállítás alapfeltétel. Nem kell, hogy a toppon legyen, csak legyen megbízható.

Szeretném tudni, hogy egy 8k Pixeles mozgóképből milyen állóképet lehet készíteni? Vagyis, hogy le tud váltani egy fényképezőgépet a videóból kivágott kép?
Ugyanis szeretnék vele fotózni is, ráadásul nem mindig jó látási viszonyok között. Hajnalban és naplementekor, mikor a vadon élő állatok mozognak.

Örülnék ha a régi VHS felvételeim archiválni tudnám ezért jó lenne az analóg bemenet is.

Mindezt 120-150k HFU környékén keresem.

A Pana NV-GS75 3 CCDs gépe bár a max ár tetején picit túl van, jónak tűnik. Ezen sajnos nincs analóg bemenet. Azonkívül nem tudom kell-e nekem a 3 ccd? Végülis a fényképem 1,7 MPixeles mérete meggyőzőnek tűnik, de ha élvezhető képe van egy olcsóbb terméknek is akkor fölösleges kidobni a pénzt.

Bármilyen jó tippért nagyon hálás lennék.

(#262) vati válasza shield (#259) üzenetére


vati
senior tag

Nem jól tudod:

A PAL DV 720x576=414720 ''pixel'', de váltottsoros módban ennek is a fele.
Ez a 720x576 csak a világosságjelre vontakozik (luminance) a színjel (chrominance) felbontása ennek pont a fele, azaz negyedannyi pixel.
(a MiniDV kamerák általában nem tudják a szabvány szerinti 576 sort sem, 520,540 a gyakori.)

A Digital8 másképpen tömöríti a jelet, 500 sor a max felbontása (oszlopfelbontást nem tudok) és kizárólag a Sony használta. Fő erénye abban áll(t) hogy a fizikai kazettaformátum kompatibilis volt az akkor még jelentősen olcsóbb régiekkel (Hi8 stb).

A 800000 ''pixel'' nem is valódi pixel, csak az elemi szenzorok száma a nem-3CCDs kamerákban elterjedt 1/6'' CCD csipeken. A G-R-G-B mátrix miatt (egy szenzor-egy képpont egyetlen szinkomponense) tkp. csak a szenzorszám negyede a valóban független (színinformációt tekintve is független) képpontok száma. Akárcsak a kommersz digit.fényképezőkön.
Ezt a 800000 ''pixelt'' egyébként csak fényképezőgép üzemmódban képesek kihasználni a kamerák (1024x768), mozgókép üzemmódban nem. Talán a képstabilizátor tudja használni, de az 540000 ugyanúgy elég DV-hez mint a 800000.

(a minőség megítéléséhez fontosabb tudni h. az elemi szenzorok mérete mekkora. Általános igazság hogy kisebb szenzorméret -> nagyobb képzaj.)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#263) vati válasza tommie (#261) üzenetére


vati
senior tag

Ha komolyan fényképezni akarsz, vegyél fényképezőgépet.
Kameráknál ez csak olyan tulajdonság, mint a mobiloknál. Nagy a marketing értéke, de igénytelen. Digizni, analóg bemenetes kamerát már kapsz 120-150 között, igaz nem 3CCD-set. De ahhoz nem is kell a 3CCD:).

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#264) vati válasza tommie (#261) üzenetére


vati
senior tag

(véletlenül duplázódott hsz.)

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#265) Zotyóka


Zotyóka
csendes tag

SamsungVP-D352 kamerát ismeri valaki? Amúgy mi a véleményetek a Samsung kamerákról?

(#266) tommie


tommie
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ.

Azért vagyok meglőve mert szeretnék egy digitális fényképezőgépet ugyan de:
- amit megvennék 90k arra meg nincs és nem is lesz keret mostanság
- a kamera úgyis ott lenne amikor lesen vagyok, tehát csak egyel több cuccot jelente

4MPs felbontásra nincs szükségem nem szeretnék A3-as nyomtatásokat, csupán csak monitoron esetleg nagyritkán szabvány papírképeket
Ehhez pedig ha jól tudom 1MP is elég, viszont valahol azt olvastam, hogy a 0,8MPs kamerák kb 0,5MPt képesek fotózni, ezt pedig hellyel közzel a telefonom is tudja.

Tehát ha jól látom csapdába kerültem
-fentiek szellemiségében megfelelő fénykép funkció
-jó fényerejű optika és/vagy jó fényérzékenységű ccd
-analóg bemenet
150k fölött van

Egyáltalán tudtok javasolni kamerát ami tudja ezt?

(#267) tommie


tommie
csendes tag

Megnéztam a PC Worldöt
Hát sokkal okosabb nem lettem tőle, kb. leírták a jellemzőiket

(#268) erhas01


erhas01
tag

udv: mindenkinek
kamerat szeretnek venni, mely kesobb a kerekparos sisakra lenne rogzitve. foleg tajkep.
kovetelmeny:
1. minusz tiz es plusz negyvenot fok kozott, tovabba 110-120km / ora alatt mukodnie kell.
a tengerszint felett 150-2700m kozott.
2. nem dvd-s, hanem szalagos kellene. az adat rogzites vagas utan szalagra kerul vissza. dv-in-out, audio in out. Analóg kimenet S-videó kimenet DV kimenet Audió kimenet, DV bemenet Analóg bemenet, minel tobb annal jobb.
3. kb 50 oraig uzemelnie kell osszesen, ez kb egy het 500-800km. ausztria nyugatrol - keletre atszelese.
4. sp lp uzemmod. a sajat keszulekben lesz felveve felezon majd a nyers vagas utan normall formaban rogzitenem, ha ez igy kivitelezheto, meg ha van ertelme.
5. egykezes kezeles, vagy taviranyito vagy bukosisak le, bukosisak fel.
6. nem kapcsolhat ki ketto perc utan, folyamatosan vennie kell a teljes kazettara.
7. autofocus valami normalis, digitalis, ne allitson folyamatosan elesseget.
8. a zoom nem erdekes ugysem tudom allitani vezetes kozben. nekem nyolc, vagy legyen tiz.
9. esoben, hoban mit tegyek ra?
10. 70-140ezer kozott. olcsobb jobb, ha fejreallok, akkor kijon megegy a keretbol.
11. nem kell mpeg4.
12 fenykepezo funkcio nem szukseges.
13. kepstabilizatort ki milyen tipusut ajanl? vagy csak egy fele van, a digitalis?
14. lcd kijelzo az is jo ha fekete feher, vagy ha egyaltalan nincsen rajt nekem a kukucskalo is tokeletesen megfelel, hozzaszoktam a regieknel.
15. a potakkuk a leheto legtovabb birjak. nagy kapacitasuak legyenek a tipushoz, 8-10 orasak.
az ovtaskara szerelheto gyari, illetve parhuzamos kotessel hazi forrasztassal tobb akurol uzemeljen a drotrol. esetleg egy nagy zseles akksi, valami hasonlo teljesitmenyu mA rel.
16. firewire csatlakozo, mert az usb - vel sok problematok volt.
17. a lencse ele lehet e valami takaro, szuro elotetet felszerelni, ami a koszt megfogja? es azt menet kozben torolgethetem.
18. ejjszakai uzemmod nem kell.
19. feheregyensuly legalabb automata legyen.
20. extra: vhs csaladifilmet is szeretnek digitalizalni vele, amennyiben epen marad a gep.
21. szoba joheto markatipusok: Canon ( i sorozat ) - JVC - Panasonic - Sony.
22. objektiv atmero, gondolom minel nagyobb annal jobb 27-35.
23. erzekelo, na ezzel hadilabon allok kell e nekem? minel nagyobb CCD 1/4,5'' 1.33 Mpixels vagy eleg a hagyomanyos CCD 1/6'' 800000 pixeles.
talan nem hagytam ki semmit.
koszonettel!
udv: erhas01





(#269) zolcsimail


zolcsimail
csendes tag

Sziasztok!

Panasonic nv gs-75 3 CCD-s ről sok jót hallottam, ill olvastam a neten külföldi oldalakon és láttam neten 145 ezertől kapható már.
Valakinek van róla infója, tapasztalata, esetleg ilyen árkategóriában jobb ajánlata?
amire kell: manuális beállíthatóság is, nem csak napfényes helyzetben működjön kifogástalanul.

várom a válaszokat:DD

(#270) tommie


tommie
csendes tag

JVC újabb modelljeiről mi a véleményetek?

(#271) mákostészta


mákostészta
tag

A Metroban volt akciós Sony DVD-re írós Bővebben: link

videókamera, asszem 149.900 Ft-ért! Mi olyat vettünk, és nagyon király! Veszel hozzá 4-5 újraírható DVD-t (2,5 óra anyag kb) és már mehet is a kamerázás ezerrel :)
Ha ki akarod írni a filemket normál DVD-re, akkor sztem vegyél egy asztali DVD írót... Kb 80.000...

Az igazság odaát van! Na jó, de mi az igazság, és én ideát vagy odaát vagyok?

(#272) bitfarkas válasza mákostészta (#271) üzenetére


bitfarkas
őstag

Talán az asztalival történő DVD-re írásnál jobb megoldás is létezik, nem kellene egy teljesen felesleges - digi-analóg-digi átalakítást végezni ezért.
A DVD készítő progik fogadják az Mpeg folyamot, egyszerű vágás is végrehajtható velük, és még újratömörítést sem végeznek, ha úgy akarod.

(#273) mákostészta válasza bitfarkas (#272) üzenetére


mákostészta
tag

A nappaliban nincs számítógépünk :D Amúgy meg olyat szeretnénk venni, amiben merevlemez is van, és így felvenni is tudunk vele..

Az igazság odaát van! Na jó, de mi az igazság, és én ideát vagy odaát vagyok?

(#274) bitfarkas válasza mákostészta (#273) üzenetére


bitfarkas
őstag

És a kamera csak a nappaliban működik? :))

(#275) kfarkas válasza zolcsimail (#269) üzenetére


kfarkas
csendes tag

Ha már Pana, akkor inkább a GS-140. Az már Leica lencsés és egyenként 800k-s a CCD az 540k helyett.
camcorderinfo-n nem voltak teljesen megelégedve vele. Én biztos nem venném meg, bár közvetlen tapasztalatom nincs róla.

Beltérben a Sony jobb.

(#276) zolcsimail válasza kfarkas (#275) üzenetére


zolcsimail
csendes tag

És melyik az a Sony amelyiken manuális beállítási lehetőségek is vannak, jó beltérben is és nem kerül egy vagyonba?
ill más hasonló adottságú kamera is érdekelne.

Várom választ

Köszi

Zoli

(#277) kfarkas válasza zolcsimail (#276) üzenetére


kfarkas
csendes tag

HC22-32-42 (20-30-40)
Bár lehet, hogy Neked nem elég manuális...

Én a helyedben megnézném a Canon MV-800-as sorozatát vagy az MVX-200/300-as sorozatait is (éppen ezek között vacillálok ti. nekem a Sony kicsi és az érintőképernyő nem igazán tetszik).

Állítólag a JVC GR-D290 (295) is jó, lehet, hogy ott több jó manuális funkció is van.

(#278) zolcsimail válasza kfarkas (#277) üzenetére


zolcsimail
csendes tag

www.camcorderinfo.com ill. www.dvspot.com oldalakat olvasgattam, (esetleg van jobb oldal? pl magyart nem találtam:((( ) és bár USA-ban a Canon más megnevezéseket használ, de kb tudni merre hány óra.

Ára a 300/200-as sorozatoknak jóval magasabb mint a pana NV-GS75 nek (USA-ban 65), tudásban az optikán kívül sokban nem (sőt ha jól vettem ki beltérben a Pana jobb)

... Nem tudom ez a 2 oldal alapján jó vételnek tűnik az NV-GS75

de nyugodtan cáfoljatok meg, elvégre teljes mértékben tudatlan vagyok az ügyben

:(

[Szerkesztve]

(#279) mákostészta válasza bitfarkas (#274) üzenetére


mákostészta
tag

:))Ha akarom még a klotyóban is működik, de otthon nincs számítógépünk... :DDD :))

[Szerkesztve]

Az igazság odaát van! Na jó, de mi az igazság, és én ideát vagy odaát vagyok?

(#280) csardi


csardi
csendes tag

hali. tegnap szert tettem egy JVC GR-D295U kamerára.

egy olyan kérdésem lenne, hogy USB porton hogyan tudom áttölteni a cuccot a gépre.
firewire egyenlőre nincs a gépben(ha sikerül az usb akkor nem is lesz)
az a probléma, hogy a win xp sp2 nem érzékeli, mikor összekötöm a két kütyüt :)

esetleg van valami upgrade ami hiányzik, vagy külön software kellene hozzá..?

:O help me :O

(#281) bitfarkas válasza mákostészta (#279) üzenetére


bitfarkas
őstag

Akkor meg miért asztali DVD felvevőben töröd a fejed 80-ért? Tegyél még hozzá 40-et és egy sokoldalú eszközt kapsz, ami egyébként az asztali felvevőt is képes helyettesíteni.:)

(#282) zdomiter


zdomiter
tag

Sziasztok,
végigolvastam a fórumot és nagyon sok hasznos információhoz jutottam, amit köszönök is, de maradtak még kérdéseim.

Hogyha egy miniDV kamerában van AV in akkor azzal egyértelmű, hogy lehet digitalizálni, vagyis DV formátumra alakítani pl, a VHS-t, vagy valami másra is kell figyelni?

A szomszédomnak szoktam Sony miniDV-ből menüs DVD-t csinálni Pinnacle Studioval. Legközelebb egy Sony Digital 8 kamerát fog hozni. A kérdésem az, hogy minden digital8-on van DV out, és ugyanúgy kell csinálnom a lemezt mint a miniDV-nél?

előre is köszi

(#283) BaliTHC


BaliTHC
tag

Sziasztok!

Egy belépő szintű digitális videokamerát szeretnék vásárolni.

Amikor használni szeretném: családi összejövetelek, kirándulások, nyaralások, bulizások alkalmával (embereket, sporteseményeket). Nagyon fontos lenne a kis méret, és a (lehetőségekhez képest) jó minőség. DVD-re írnám ki vágás, szerkesztés után, MiniDV kazettán meghagynám az eredetit (ha MiniDV-s lesz). Szeretnék hozzá egy pár dolgot: tartalék akksit, széleslátószögű optikát, kis(!!!) hordtáskát, egy pár kazettát, kábelt a sz.géphez(ha ez nincs benne a csomagban).

A jelöltem a Panasonic NV-GS17.

A kérdéseim:
- mivel tud ez többet/kevesebbet, mint a nagyobb testvérei (GS21, GS22, ??? stb).
- Vajon van-e az igényeimnek jobban megfelelő más modell?
- A Sanyo(vagy más gyártó) Mpeg4-be tömörítő kisebb, memórikártyás kézikameráit (és egyáltalán azt a technológiát) ajánljátok-e ezekhez az elvárásokhoz? Ezek a kamerák nagyon megmozgatták a fantáziámat...


Köszi: Bali

In the ghetto - washing non colour fast synthetics at 60 degrees - could cost you your life! (Ali G)

(#284) bitfarkas válasza zdomiter (#282) üzenetére


bitfarkas
őstag

1. Egyértelműen igen.
A kérdés csak, hogy hány lépésben kerülhet be a DV AVI a PC-be.
Ha létezik a kamerán az opció, hogy AV IN/DV OUT, mint ahogy az én kamerám menűjénben is beállítható, a kamera lejátszásra kapcsolt állásában real time átalakítóként működik és a firewire kimeneten leszedhető a digi jel.
Ha ilyen opciója a kamerának nem létezik (kevéssé valószínű) akkor a szalagra felvett digitális műsort lehet a PC-be lejátszáskor beolvasni.
2. Ismereteim szerint minden D8-nak van DV OUT-ja. A jelfolyam bitre azonos a MIN DV-vel, így a feldolgozásnál semmi eltérő nincs ahhoz képest, amit már megszoktál.

(#285) bitfarkas válasza csardi (#280) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem adtak a kamerához semmiféle szoftvert?

(#286) csardi válasza bitfarkas (#285) üzenetére


csardi
csendes tag

A kamerát USA-ból hozattam (mégiscsak fele ár).. :P
Szoftver nem volt.. :(
De közben megoldódott a probléma..vettem egy firewiret..

Na de ha már írok..
Milyen szoftvert használjak, hogy rendes formátumba tudjam lemásolni pc-re a filmet..?
Movie Maker-rel próbálkoztam. De nem teccik a windows media video formátum.

(#287) erhas01 válasza erhas01 (#268) üzenetére


erhas01
tag

udv:
ami maradt: / nomantica, depo arai alapjan /
a canon 700i, 830i, 850i, 200i ebben a sorrendben. a tovabbiakban ehhez tartozo kerdesek.
kerdes:
1. az akku tipusa, felfogatasuk, rogzitesuk egyformak ?
2. ha nem, mekkora a maximum kapacitasu akku mAh / V adott tipushoz, ami forint ar aranyban megeri?
3. mekkora a max akku, ami beszerezheto magyarorszagon / rol ?
4. kulso akku csatlakoztathato ? pl . : ovre mennyi ? hogyan kossem, ossze adnak kabelt ?
5. mennyi ideig mukodnek ? ora mAh / V szerint, valakinek van konkretan ilyen tipus ? becsles?
6. mekkora az alvany rogzito csavar merete ?
koszonettel.
udv: erhas01

(#288) t-rac


t-rac
senior tag

Szeva!
Szeretnék venni max 120ezer Ft-ért MiniDV-s kamerát,néhány követelmény:
-Analóg ki/bemenet
-SD vagy MMC kártyára képek készítése
-Webkamera használat

Most éppen a Canon MV850i felel meg ezeknek a követelményeknek,de érdekelne más gyártó kamerája is. Erről a kameráról van tapasztalatotok?

(#289) kfarkas válasza erhas01 (#287) üzenetére


kfarkas
csendes tag

Nézd meg az árakat az avplanet.hu-n is.
Ott pl. a 850i és a 880x között kb. 3eFt a különbség és a 880x már 1/4.5''-os, 1.33-as CCD-jű (nem tudom, más különbség van-e????).

1. Tudtommal a 250i-t kivéve ugyanaz az akksi.
2-3. Ne gyárit vegyél, a wormsign.hu-n vannak jó utángyártottak, amelyek nagyobb kapacitásúak töredék áron.

A többit passzolom.

Egyébként hogyhogy csak Canon maradt? Nagyon érdekelne, mert én is azt szeretnék venni, de még nem lettem igazán meggyőzve.
Pl. a Sony HC-32 miért esett ki?

(#290) kfarkas válasza vati (#262) üzenetére


kfarkas
csendes tag

Ezek szerint alacsony fényviszonyok mellett jobban járok egy 1/4,5''-os 1.33M-sal (pl. Canon MV-880x), mint egy 1/6''-os 800k-sal (pl. Canon 850i)??

Sőt az MVX-200/300-as sorzozat még ennél is jobb, mivel a lencseméret nagyobb (34mm a 28mm-rel szemben)???

Mindenképpen lényeges lenne a rossz fényviszonyok melletti világosabb, kevésbé szemcsés kép, ezért kérem válaszoljatok, hogy tényleg így van-e? És a valóságban is (vagy csak elméletben)?

Kinek van tapasztalata??

(#291) bitfarkas válasza csardi (#286) üzenetére


bitfarkas
őstag

Próbáld ki ezt: Bővebben: link
vagy eztBővebben: link
vagy ebbőlBővebben: linka premier elements windows PAL verziót.

(#292) erhas01 válasza kfarkas (#289) üzenetére


erhas01
tag

udv:
valtozott a terv. ketto kamera lesz, igy praktikusabb.
a 880x es sony altalad emlitett tipusa is kiesett.
1. az egyik kamera:
vebkamera, 10 zoom felett nem erdekel. fenykepezni nem fogok, kerekpar sisakra lesz felszerelve a cucc! a hosszu akkuido es keves akkuval. ertelmes felvetel, folyamatosan ne kapcsoljon ki a keszulek takarek uzemmodba. fix fokusz ne zoomoljon egyfolytaban elesseget allitva.
olcso sima kimenetekkel a masik kamerahoz csatlakoztathato barmely tipusu lehet. 80ezer alatt.

2. a masik kamera:
minidv szalag egy kameraba bele onnet masodik kameraba be a felvetel, ahol megvagom. nem szamitogepen, nem dvd- n rogzitek, nem digizem at. ehhez van egy uj igeretes darab
Panasonic NV-GS55:
DV be - / kimenet, fejhallgató ki- ill. AV be - / kimenet, AV be - / kimenet, S-Video be - / kimenet,
meret: 63 x 78 x 99 mm, 370 g, Utólagos hangfelvétel, Felvételi és lejátszási mód: SP / LP , Szűrő átmérő: 27 mm, Ellenfény kompenzáció: + , Áramellátás: DC 7 . 2V.

3. nem veszek 3GB pc-t 1gb rammal. fel kilowatt per ora fogyasztassal digitalizalni heteken at tobb tiz ora felveendo anyagot a silany dvd minosegre?
udv: erhas01

(#293) vati válasza kfarkas (#290) üzenetére


vati
senior tag

_szerintem_ az 1/4.5''-es 1.33MP-es CCD ugyanaz a pixelméret mint az 1/6''-es 800KP-es. Csak nagyobb darab van belőle, a célból hogy állóképekre is értékelhető eredményt lehessen eléreni.
Hogy 34 mm vagy 28 mm a külső méret, szerelés kérdése, nem feltétlenül nagyobb az induló blende tőle.

alacsony fényviszonyoknál 3 dolog számít
- induló blende nagysága (pl. 1:1,6 jobb mint az 1:2)
- alkalmazott zajszűrő algoritmus hatékonysága
- CCD minősége, pixelnagysága (utóbbi csak közvetetten)
- max. expozíciós idő (de az 1/6-os időknek nincs sok értelme, minden bemozdul)

A valóságot csak a jó isten tudja. én kipróbáltam pár belépő szintű és annál picit jobb kamerát, és ebben a kategóriában a Sonyknál meg a Canonoknál találtam (szubjektíve) a legkevésbé mákos képet, sötét helyen. Lehet, mások mást fognak látni, esetleg be is írják tesztekbe.
Én továbbra is azt tudom javasolni, az ember -előzetes tájékozódás után- menjen be a boltba, vegye kézbe és próbálgassa a szóba jöhető kamerákat. Ez jó részben szubjektív dolog. Ha tetszik, megvenni, ha elsőre sem tudunk megbarátkozni vele, akkor ne, akárhogy is dicsérik tesztekben. Olyan ez mint az autó: ha az elején nem tetszik meg, később örökké a hibáit fogjuk meglátni, akkor is ha objektíve nem rosszabb mint a többi.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#294) t-rac


t-rac
senior tag

#288

(#295) kfarkas válasza vati (#293) üzenetére


kfarkas
csendes tag

Korábban én is úgy gondoltam, hogy a nagyobb CCD méret csak az állóképek ''mérete'' miatt van. Ezért nem is foglalkoztam vele.

DE:
- MV-800/830i/850i - 400k valós képpont méret.
- MV-880x - 690k valós képpont méret.

PONT a G-R-G-B mátrix miatt lehet kevés a 800k, amiből miniDV szabvány méretet valószínűleg csak interpolálással tud csinálni. Gondolom, hogy 1.33Mp-ből az interpolálás szükséges mértéke kisebb, így a valósághoz közelibb képminőséget kaphatunk DV-ben.

Várom válaszod.

(#296) vati válasza kfarkas (#295) üzenetére


vati
senior tag

Nem tudom... Nekem kezd úgy tűnni, a ráírt effektív pixelszám (is) egy marketing dolog. Amikor fizikailag lehetetlen adatok jelennek meg a kamerák netes adatlapján (Pl. Pana NV-GS75, 3x540000 pixeles 3CCD rendszer, 1520x1152 pixeles állókép - honnan jöhetne ez ki? Vagy, ráírják hogy 1.33 MP-es kamera, amikor állókép módban is kemény 1MP-t képes használni belőle, akkor mi is az 1.33?) nekem egy ilyen számban se lenne sok bizodalmam többé - nagyon ügyelnek a gyártók hogy ne legyenek korrekten összehasonlíthatók a termékek, különösen az alsó szegmensben.
A canon.hu szerint a MV-880X objektívjének állókép módban 1.2x nagyobb a látószöge, mint mozgókép módban. (ld. 36 mm-re standardizált fókusz, kb. ennek tűnik amit ideírtak ''fókusz'' címén) A terület ilyenkor 1.2x1.2=1.44x nagyobb, pont amennyivel az 1MP nagyobb a 690K-nál. Mivel az obi ugyanaz közben, vsz video módban egyszerűen csak a CCD közepe fog játszani.
Ezen belül fogalmam sincs hogy keletkezik a 690K-nyi szenzorból DV szabványú kocka sor*oszlopszáma. Vagy tényleg interpolálnak ilyen tört arányokban is (1.3), vagy az elektronikus képstabilizátor használja a plusz területet - ekkor a valóságban mégis 400-415K lesz az a 690.
Passz. Egy tesztet kéne róla látni.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#297) BRobee


BRobee
tag

Sziasztok. Olvasgattam a hozzaszolasokat, de egy kerdesre nem igazan kaptam valaszt. A kozeljovoben akarok videokamerat vasarolni durvan 150-200e kozott, ezert szamitasba vehetem a DVD-s VK-kat is. miniDV vagy DVD? Mi a kulonbseg a ketto kozott?(persze tudom, hogy az egyik DVre, a masik DVDre rogzit. Mondjatok erveket, hogy tudjak donteni. Ja es amerikaban vasarolnek es az egyik forumozo emlitette, hogy itt NTSC-s kamcsik vannak. Ez mit jelent? Mi a kulonbseg az EU es az USA kozott? Az arat mar tapasztaltam es a 110 V-ot is:) Elore is koszonom a segitsegeteket!

If I can see it and believe it, then I can achieve it. //Schwarzenegger

(#298) vati válasza BRobee (#297) üzenetére


vati
senior tag

Ha már nem használod a keresőt -pedig illene- legalább abban a topikban olvass visszafelé egy kicsit, ahol kérdezni akarsz. Nem írjuk le mégegyszer a válaszokat.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#299) t-rac


t-rac
senior tag

Csá! Egy JVC GR-D290 és egy Canon MV850i között vagyok. Melyiket vegyem?

(#300) t-rac válasza t-rac (#299) üzenetére


t-rac
senior tag

Senki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.