Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) muld válasza Teaway (#68150) üzenetére


muld
csendes tag

Jaja utána már felfogtam csak lejárt a szerkesztési idő :P Amúgy azt láttam hogy a hang nem egyezik meg rajtuk de nem gondolnám hogy akkora különbség lenne.

(#68152) Teaway válasza muld (#68151) üzenetére


Teaway
veterán

Egetverő/világmegváltó különbségek nemigen vannak köztük, inkább alap többi részétől próbálják minél jobban elválasztani, hogy ne szedjen össze sok zajt. Több-kevesebb sikerrel.

Nincs itthon csokid??

(#68153) muld válasza Teaway (#68152) üzenetére


muld
csendes tag

Értem. Most volt időm este, és elkezdtem nézegetni AsRock lapokat, konkrétan az Extreme4-et meg a Extreme6-ot, kicsit olyan célból, hogy valszeg Giga Gtx970et veszek majd, és gondolkozoktam hogy lehet nem asus lapot kéne alá tenni, mivel az Asusnak ugye van saját kártyája és lehet arra optimalizálnak jobban, itt az Asrocknál meg lehet kicsit mindre. Vagy rosszul gondolom? :D
De Giga lapot se akarok viszont ez az Extreme4 tudásra egész tetszik. Van róla tapasztalatod mondjuk ha szembeállítanánk az Asus z97-A-val?

U.i: Viszont kár hogy kék :DDD :DDD piros jobb lenne :C
U.i2: nah ez a Z97X Killer már színben is odavág

[ Szerkesztve ]

(#68154) jim bcs válasza muld (#68153) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Én jobb szeretem az azonos lap/vga gyártó párost az összhang miatt is. Ha már mindenképpen piros kell -->

ASUS Z97-PRO GAMER
MSI Z97 GAMING 5
GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 5

Bár én hagynám a tuningot a helyedben és sima proci alá vennék lapot, de te tudod -->

ASUS H97-PRO GAMER
MSI H97 GAMING 3
GIGABYTE G1.Sniper B5
GIGABYTE G1.Sniper H6

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#68155) Teaway válasza muld (#68153) üzenetére


Teaway
veterán

„Van róla tapasztalatod mondjuk ha szembeállítanánk az Asus z97-A-val?”

Nincs :(
Nem is értek a gyakorlati tuninghoz. Igaz, az elméletihez se.
Ezért is választottam sima H97-es lapot. Jobb a békesség.

Nincs itthon csokid??

(#68156) muld válasza Teaway (#68155) üzenetére


muld
csendes tag

És mi a véleményed az asrock h97es lapjáról? Egész pontosan a h97 Killer-re gondolok.

Jim bcs #68154
És mi van akkor ha Z97-es lapba sima 4790es procit rakok? Vagy ez már giga nagy f@szság? Bocs a hülye kérdésért de így tanulok. :(

[ Szerkesztve ]

(#68157) MiklosSaS válasza muld (#68156) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Siman mehet. Paran vesznek Z lapot a felszereltseg miatt, aztan tesznek bele szorzozaras processzort.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68158) muld válasza MiklosSaS (#68157) üzenetére


muld
csendes tag

Meg azért is kérdezem mert nézegetem a H97-s lapokat de nem nem nagyon akarják támogatni az SLI-t,l. A procit valóban lehet hogy soha nem húzom éppen ezért az nekem oké hogy veszek egy szórzózáras i7est de az SLI-re bőven látok esélyt idővel amikor a gtx970 egymagában már kevés lesz (jelzem max 1080p felbontást használok) Ebben az esetben marad akkor a Z97?

(#68159) MiklosSaS válasza muld (#68158) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert az SLI-hez jol jonne egy kis processzor tuning is. Mondjuk egy 4790K alapon a turbo on es rendben vagy.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68160) R.Riki


R.Riki
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi alaplapok közül melyiket érdemesebb beszerezni? Melyik a megbízhatóbb, időtállóbb? Mik a tapasztalatok? Esetleg más alternatíva? Általános felhasználásról lenne szó egy i5-4590 processzor kerülne bele.

-Gigabyte GA-H97M-D3H (rev. 1.0)
-ASRock H97M Pro4

Köszönöm a válaszokat!

(#68162) MiklosSaS válasza R.Riki (#68160) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gigabyte

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68163) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na akkor en is itt...alaplapot keresek ahtlon 5150 ala, fontos a hdmi kimenet...mATX kellene...
Valami otlet/tapasztalat?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68164) bluyoo válasza MiklosSaS (#68163) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem annál a konfignál már mITX méret a kézenfekvő.
Az Asus-nak van is egy kis mütyürje. Meglepő módon, még bordázatot is kapott.
Az AM1I-A lenne az.
Az ASRock-nak meg egy ugyancsak jól felszerelt lapja, az AM1H-ITX Realtek ALC892, DisplayPort, előlapi USB 3.0. Csak hát majdnem 2X annyiért.
Ha tapasztalatra lenne szükséged, szerintem a HTPC (Home Theater PC) topic-ban kérdezősködj. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#68165) MiklosSaS válasza bluyoo (#68164) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, de nekem mATX kellene....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68166) bluyoo válasza MiklosSaS (#68165) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Értem. Akkor az AM1M-A.
Elő, és hátlapi USB3.0, .... ~10K-ért megkapod.

Bazinga!

(#68167) MiklosSaS válasza bluyoo (#68166) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Micsoda nagyszeru alaplap. Van rajta minden :D

Kosz a linket, vagy az lesz vagy a MSI :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68168) bluyoo válasza MiklosSaS (#68167) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Igen a AM1M sem lenne éppen rossz választás.
Ugyan az a felszereltség, kivéve az ALC887. Cserébe minimálisan drágább.

Bazinga!

(#68169) MiklosSaS válasza bluyoo (#68168) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eldontom holnapig, igaz az elolapi USB 3.0 segitene...lehet hogy ebben az esetben az Asus marad.

Kosz a segitseget!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68170) bluyoo válasza MiklosSaS (#68169) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Tudom, hogy szereted az MSI-t, ezért elárulom, hogy az AM1M-en is van 19pin-es csatlakozó. :)

Bazinga!

(#68171) MiklosSaS válasza bluyoo (#68170) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:R :R :R

Tenyleg....menem kellene neha szemorvoshoz.....

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68172) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

Pár hónapon belül időleges lesz a gépem cseréje. Elsősorban tanácstalan vagyok, milyen lapost érdemes néznem. Egy i5-4670K -t tervezek venni(+ egy GTX970). Addig eljutottam, hogy Z97 kell nekem, de hogy azon belül milyen az rejtély. Mindenképp Asus-ban gondolkodom márka terén(több éve csak asus lapot használok, maradnék a márkánál). Tudnátok tenni javaslatot? Köszönöm!

(#68173) bluyoo válasza Nordic (#68172) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
A Téma összefoglalóban nem egy tippet találsz. De ha írsz legalább egy keretet (esetleg a beszerzés helyét), akkor külön is javaslunk ha gondolod.

(#68171) miklosss2012
Pedig a sasoknak áll. kivételes a látásuk! :DDD

Bazinga!

(#68174) Nordic válasza bluyoo (#68173) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Természetes, hogy pont az összefoglalót nem olvastam :W

Max 35k a keret lapra, és legfőképp új/bolti-ra gondoltam, mivel vidéki vagyok, így a használt beszerzést nem erőltetném, mivel sok esetben nem tudnám megoldani a személyes átvételt.

(#68175) bluyoo válasza Nordic (#68174) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:)
Abban az árban, mATX méretben a Z97M-PLUS fér bele, ATX méretben az Z97-C.
Esetleg ha kicsit ki tudod tolni a keretet a Z97-AR ~40K-ért.

Bazinga!

(#68176) Nordic válasza bluyoo (#68175) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hálás köszönet! :R Ez a Z97M-PLUS pont megfelelő, úgysem akarok SLI/Crossfire-t építeni.

(#68177) MiklosSaS válasza bluyoo (#68173) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Oregszem... :W

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68178) jim bcs válasza muld (#68156) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

semmi nincs, ha kell a Z-s lap felszereltsége és ki is használod akkor mehet a z-s lap, egyéb esetben nem éri meg a felárat de ezt már neked kell eldönteni

sli --> még mindig nem érted :O nincs értelme, mire a gtx970 kevés lesz addigra másik vga-n fogsz gondolkodni és 1080p alá nem látom értelmét + egyre kevesebb játék lesz ami szebben fut sli-n mint 1 jobb vga-val, a játék készítők is vergődnek mert szívük szerint már most elhagynák az sli-t ha lehetne, több a hibalehetőség és nem lesz több fps-ed sem és nem lesz akkora vizuális élményed sem amekkorára most látatlanban gondolsz és még lehetne sorolni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#68179) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

platformváltás előtt érdeklődnék, hogy a régebbi (AMD-s) alaplapomban használt ramjaim ( Kingston 1600 Mhz ddr3 HyperX, ez jók lennének-e a kinézett Inteles alaplapba, ami egy Asrock h97m-pro4.
Gondolom 99.5%, csak a magasság meg ilyesmik miatt kérdezem, nehogy meglepődjek :)

[ Szerkesztve ]

(#68180) Teaway válasza Orgi (#68179) üzenetére


Teaway
veterán

Persze hogy jó, benne is van a támogatási listában ► link

Nincs itthon csokid??

(#68181) Orgi válasza Teaway (#68180) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi :R
Bár nekem nincs "X" a végén, de remélem ez nem gond....

[ Szerkesztve ]

(#68182) meszeske


meszeske
tag

Sziasztok !

Tanácsot szeretnék kérni alaplap választáshoz.
Komolyabb külső dac / audio gd nfb-28 /mellé szeretnék összeállítani asztali audio pc -t.
Amit néztem a Gigabyte G1. Sniper A88X mert ez a tipuson van olyan kimenet amelyre külső dac-ot lehet csatolni és cserélhető benne a műveleti erősítő is és viszonylag komolyabb minőségű
Nichicon kondenzátorokat kapott.
Fontos kitétel számomra hogy minőségi alkatrészekből legyen összerakva és az audio kimeneteken alacsony zajszint és megfelelő feszültség legyen.

Várom válaszotokat!

(#68183) SDani12


SDani12
csendes tag

Sziasztok!

Tönkrement a P8P67-M alaplapom (szerencsére csak az). i5-2500k processzorom van. Szerintetek mit lenne érdemes csinálnom?

A: venni egy használt alaplapot (4 memória foglalattal, tuning nem fontos) pl.:P8Z68-M Pro, P8B75-V

B: generációváltás (új alaplap+proci).

Köszi a segítséget!

(#68184) Apollo_21 válasza SDani12 (#68183) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hamár "K"-s akkor mindenképp túrnék neki egy Z lapot hogy ha kell tudjam cibálni.
Nemolyan rossz az a proci még hogy elküld tuning nélküli lapba nyugdíjra..avagy cserére:D
Megkell cibálni amit még normálisan bír és 1-2évig simán elvagy egy jó vga-val vele.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#68185) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv.

~10k-ért használtan 1155-ös lapból melyiket érdemes? Egyelőre egy G2030 lenne benne, aztán később még kitudja mi..

innen apróról lenne véve és pesti átvétellel.

pl ez: [link] ?

Üdv.:M.

(#68186) RZozo


RZozo
aktív tag

Helytakarékossági szempontokat figyelembe véve mITX formátum fele mozdulnék, ezért jelenlegi Asus P8B75-V alaplapom cserélném kisebbre, mivel nem használom ki amúgy sem az ATX alaplap nyújtotta sok csatlakozási, bővítési lehetőséget.
Tekintve, hogy mITX 1155-ös alaplap újonnan egyáltalán nincs, használtan sem nagyon található, főleg garanciával nem, ezért 1150-es alaplapok fele tekintgettem.
Árban nem szeretnék nagyon elszállni. Ezért az olcsóbb kategóriát néztem az amúgy is szűkös választékból:

Asus H81I-PLUS kb. 20k.
Asrock B85M-ITX kb. 24-25k.

Felmerült még egy olcsó lap: GIGABYTE GA-H81N-D2H De ez elég fapadosnak néz ki, így a fenti kettő között gondolkodom.
Irodai funkciókhoz, internetre, alkalmankénti játékra (ez megfelelő videokártyával) és videók szerkesztésére lenne használva.
Asus H81-es lap olcsóbban jönne ki, mint az Asrock B85-ös lapja. Asus H81i-nél ugyan PCIe 2.0 16x foglalat van 3.0 helyett.
Ha jól gondolom, akkor olyan nagy különbség nincs 2.0 és 3.0 között. Beépített hangkártya kevésbé érdekes, mert videokártyán keresztül HDMI-n menne ki a kép és a hang egy házimozi erősítőbe. Jelenlegi videokártya maradna (Sapphire HD6670 Ultimate), 8GB RAM-mal.
Tervezett proci: i3 4130 vagy i3 4160.
A fenti két alaplap között van-e számottevő különbség, illetve B75-ről H81-re történő lapváltás jelent-e komoly visszalépést?

(#68187) Ðávid válasza RZozo (#68186) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

Az Asus alaplap mellett szól, hogy HDMI-n keresztül ki tud küldeni 4K-s videót és van a hátlapján eSATA kivezetés. Viszont a PCI-E sín csak 2.0-ás, az előlapi USB 3.0 kivezetést, pedig nem az Intel chipkészlete biztosítja (a gyártó oldalán ez tévesen szerepel), hanem egy külső gyártóé és a négy SATA csatlakozóból csak kettő SATA 3-as.

Az Asrock alaplapon mindegyik SATA csatlakozó 3-as, a PCI-E sín is 3.0-ás és az előlapi USB 3.0-át az INtel chipkészlet adja. Azonban az alaplapi HDMI nem 4K képes, nincs eSATA sem.

Ha nekem kellene választanom, akkor az Asrockot venném. Volt Asrock B75M-ITX alaplapom régebben, meg voltam vele elégedve, csak később rájöttem, hogy a mITX méret nekem túl kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#68188) tLK^


tLK^
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem egy új lapot, mi a véleményetek róla? Található lenne ilyen árban jobb is? (Fontos a fehér szín)

http://www.msi.com/product/mb/Z97S-SLI-Krait-Edition.html#hero-overview

Előre is köszike!

(#68189) RZozo válasza Ðávid (#68187) üzenetére


RZozo
aktív tag

Köszönöm a válaszod és az összehasonlítást.
Tény, hogy elég problémás ez a mITX méret. Nehéz kompromisszumok nélkül ebben az árkategóriában választani.
Csatlakozók szempontjából nálam az Asus is megáll, mivel 1 SSD, 1 HDD és 1 DVDíró fogadására elegendő lenne. (a többi HDD már külön NAS-ban van.) USB3.0 és eSata nem annyira lényeges nekem, elég az USB2.0.
Egyedül a PCIe 2.0 hátrányát nem tudom, hogy mekkora a 3.0-hoz képest.

Ha mATX méretben is találok viszonylag kisebb méretű, jól szellőző házat, akkor ott már több a lehetőség 1150-es B85-ös megfelelő alaplapra. Ebben még futok egy kört. Nem sürgős nekem a vásárlás.

(#68190) Horvi válasza RZozo (#68189) üzenetére


Horvi
őstag

Emlékeim szerint a 2.0 és a 3.0 között nem érzékelhető a sebességbeli különbség.

Remélem jól fogalmaztam.

Hello darkness, my old friend...

(#68191) MiklosSaS válasza Horvi (#68190) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nagyon kicsi a kulonbseg. Max 1-2 FPS ami szinte nulla.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68192) Horvi válasza MiklosSaS (#68191) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor ezek szerint jól emlékeztem és nem mondtam hülyeséget :)

Hello darkness, my old friend...

(#68193) Ðávid válasza RZozo (#68189) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Ebben az esetben akár az Asus is elég lehet a számodra.

Itt a fórumon én is azt olvastam, amit Horvi és miklosss2012 mondott a sebességkülönbségről.

[ Szerkesztve ]

(#68194) MiklosSaS válasza Horvi (#68192) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, teszteltem anno GTX 780-at...a 2.0-nal volt 66 FPS es a 3.0-nal pedig 67-68.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68195) minek?:S válasza minek?:S (#68185) üzenetére


minek?:S
őstag

valaki?

Üdv.:M.

(#68196) MiklosSaS válasza minek?:S (#68195) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mehet az az asus. Nem mai gyerek de annyit meger.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68197) cettlee


cettlee
őstag

üdv!

mostanában nem vagyok képbe hardverileg, munkahelyemen szeretnék épiteni egy uj gépet ami megbizhato.
kinéztem hozzá egy A10 5800k procit, ésakkor elvileg lesz egy izmos integrált vgam? néztem mellé 2*4 gb hyperx 1600as memcsit, illetve egy 120 gigás samu ssd-t. ajánlhatnátok egy megbizhato alaplapot, nem vágom a csipszetek elönyeit hátrányait!

egy munkavégzésre alkalmas hd filmnézös kompakt( akár micro atx ) gépet szeretnék. még táp, ház és alaplap kérdéses!

köszönöm!

(#68198) DR|FTK|NG válasza cettlee (#68197) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ezt szerintem itt kellett volna feltenned: [link]

(#68199) Gerixbela


Gerixbela
csendes tag

Üdv mindenkinek ! szeretnék egy olyan alaplapot amelybe egyenlőre beleteszek egy pentium g3240 est , de később majd , ha a gazdaság fel lendül akkor egy 4770 est is elbírjon . Méret m1 mert nagy házba kerül . 20 ezret szánnék rá maximum !

(#68200) MiklosSaS válasza Gerixbela (#68199) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Neked is csak a Gigabyte B85M-D3H lapot ajanlanam, lehet picivel tobb mint 20K de megeri.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.