Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106801) Cifu válasza CriticalHit (#106799) üzenetére


Cifu
nagyúr

Aorus Elite AX vs. Aero G:

Realtek vs. Intel LAN vezérlő
ALC897 vs. ALC1220 Audio Codec
2x7+2+1 (v1) vs. 2x8+2+1 VRM fázis
4x USB 2.0 vs. 2x USB 2.0 a hátlapon
5x USB 3.2G1 vs. 4x USB 3.2G1 a hátlapon
1x USB 3.2G2 vs. 2x USB 3.2G2 a hátlapon
1x HDMI és 1x DP VGA kimenet vs. 1x Type-C + 1x HDMI VGA kimenet

Szeretném továbbá jelezni, hogy az Elite AX-ból két változat van (a sima és a v2), amelyek még VRM terén is eltérnek (a v2-esnek 2x6+2+2 fázisa van)...

Szóval én picit sem vagyok meglepve, hogy az AERO G a drágább...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106802) Dolphine válasza Dolphine (#106798) üzenetére


Dolphine
addikt

Erre valaki? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#106803) CriticalHit válasza Cifu (#106801) üzenetére


CriticalHit
őstag

Köszönöm, világos de az Aorus nem az Aero felett áll a Gigabyte rangsorában?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#106804) Cifu válasza CriticalHit (#106803) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem teljesen látom át a gyártók logikáját, de az biztos, hogy itt nincs egyértelmű alá- és fölé rendeltségi viszony.

Két külön családról van szó, az AORUS a játékosoknak van szánva, ezen belül még kismillió alváltozata vagy ugye felszereltségtől és szolgáltatásoktól függően (Pro, XTreme, Elite, Master).

Az AERO család az un. "content creator"-oknak van propagálva, nagyjából minden chipset típusnál egy féle létezik belőle csak (most a verziókra bontást nem számítva), az AM5 esetén konkrétan csak B650-es van, sem B650E, sem X670, sem X670E nincs belőle. Gondolom olyasmi lenne a GigaByte-nál, mint az ASUS-nál a ProArt vagy az AsRock esetén a LiveMixer széria.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106805) CriticalHit válasza Cifu (#106804) üzenetére


CriticalHit
őstag

Köszi. A Vision-t keresztelt át a Gigabyte valami oknál fogva Aero G-re ami számomra -hibásan- játékosoknak (is) szánt kategóriát jelentette. Létezik-e ajánlott, legjobb ár/érték lap 7800X3D alá?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#106806) Cifu válasza CriticalHit (#106805) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megbocsáss, de mit értesz "legjobb ár/érték" alatt?
Komolyan a világá futok az ilyen kérdésektől.
Ott van egy összefoglaló, egy téma tudnivaló jobb szélen, erre általánosak az "legjobb ár/érték" szintű kérdések....

Mire szánod?
Kell a Gen5 VGA csait? Igen? Akkor B650E vagy X670E alaplap kellene.
Szeretnél eCLK tuningot? Akkor a jobb X670E alaplapok opciók például.
Milyen méretben gondolkodsz? Akadnak mATX deszkák például, de kompromiszumokkal.
Kell jobb alaplapi audio codec?
Hány M.2 csatit szeretnél használni?
Mennyit szánsz rá?

Ilyen információk nélkül a hasamra csaphatok és mondhatom a ASRock B650M-H/M.2+
például, ugyanis elég olcsó és elviszi a 7800X3D-t. AsRock B650E PG Riptide a legolcsóbb B650E deszka, így jövőbe nézően már a PCI-Express 5.0-ás VGA-kra is rá leszel készülve hosszabb távon. Egy kicsivel drágább az [ASUS Rog Strix B650E-F] egy jól kiegyensúlyozott deszka, jobb audioval, én teljesen elégedett vagyok bele (a második AM5 rendszeremben HTPC/fileserver céllal dolgozik egy Ryzen 8500G alatt). Az [ASUS Rog Strix X670E-F] pedig ahogy nézem most a legolcsóbb eCLK tuningot nyújtó alaplapnak tűnik, tehát ha a gyári 5050Mhz limittől el akarsz térni felfele, akkor valahol itt kezdődnek a lehetőségek.

Nagy általánosságban tehát az igényeidtől függ. Akár egy filléres A620-as deszkát is alá rakhatsz a 7800X3D-nek a youtube-on vannak ilyen videók, simán jön-megy-játszik. Csak persze (szerintem) csacskaság egy csúcs játékos proci alá filléres deszkát rakni....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106807) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Van tapasztalat, vélemény a BIOSTAR B650M-SILVER lapról? [link]
Kerülendő, ajánlott?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#106808) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok!
Alaplapot szeretnék vásárolni. Egyenlőre a következő meglévő hardver elemeket szeretném belerakni (de később esetleg bővítésre kerülne elsősorban a processzor): i3 8100, WD SN7700 2TB, GF RTX 2060, 2x8 GB DDR4-2666. Tuningolni nem szeretném. Ha van alkalmas mATX akkor örülnék de nem feltétel a kisebb ház. Ha ez a processzor már gátja lenne egy normális alaplapnak akkor azt is meg tudnám oldani. Kösönöm.

(#106809) coppola


coppola
tag

Hi!
Kicsit off, bocsi!
Van egy Asrock B450M PRO4 lapom friss biossal, Crucial Ballistix Sport DDR4 3200MHz ramokkal, szeretnék egy 5700g procit meg egy rx 6650 xt kártyát bele, ki tudná használni ezeket ez a régi lap, vagy ezekhez milyen lap kellene minimum?

(#106810) Astery válasza Astery (#106808) üzenetére


Astery
senior tag

Kicsit egyszerűsíteném a kérdést. ASUS TUF GAMING B760M-PLUS D4 alaplap ajánlott? Persze a bele való procival.

(#106811) Cifu válasza CriticalHit (#106807) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nincs tapasztalatom és amennyire nézem az ismertebb topicokat, ott sincs visszajelzés a BIOSTAR kapcsán.
Így eléggé kakuktojás, én nem mernék beleugorni így látatlanban, a fene tudja milyen a szoftveres háttere (BIOS frissítések, driver-csomagok) meg a garanciális ügyintézés.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106812) #52931072 válasza coppola (#106809) üzenetére


#52931072
törölt tag

Üdv! Elvileg működni fog. Később is vehetsz alá komolyabb lapot, ha valami hiányérzeted támad a szolgáltatásai terén. 5.0 bios rev.-től támogatja az 5700G-t.
Ja és táp milyen, csak a vga kártyesz miatt kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#106813) MZsoltee válasza coppola (#106809) üzenetére


MZsoltee
veterán

Minek G-s proci, ha lesz VGA. Akkor inkább 5700x.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#106814) coppola válasza #52931072 (#106812) üzenetére


coppola
tag

Köszi, megpróbálom. A táp 500w fsp hyper, bírnia kéne.
# MZsoltee #106813
Nem akarnám fixen használni a kártyát, most boldogan élek egy 3400g-vel, csak alkalmi játék miatt fejlesztenék kicsit, ráadásul ahogy néztem az 5700g nem is gyengébb az 5700x-nél.

(#106815) CriticalHit válasza Cifu (#106811) üzenetére


CriticalHit
őstag

Valóban elgondolkodtató. Pedig a számomra fontos paraméterei (14 Phase & 90A Dr.MOS Power Design, Realtek® ALC1220 7.1 CH HD Audio Codec, Gold Audio Caps) biztatóak és az ára is barátságos.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#106816) Cifu válasza CriticalHit (#106815) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem kívánlak lebeszélni róla, csak felhívom rá a figyelmed. Ha ezt választod, és lesz vele tapasztalatod, kérlek oszd meg, hogy ezáltal is tágulhasson a tudásunk. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106817) CriticalHit válasza Cifu (#106816) üzenetére


CriticalHit
őstag

A hosszabb időre szóló alaplap kiválasztása sok körültekintést, türelmet igénylő, időigényes, információ gyűjtő-és megosztó, kutakodó feladat. Nehéz döntés.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#106818) Genji


Genji
őstag

ASUS B650E-F -et vettem pár napja itteni ajánlások alapján és a VRM-ek környékéről idle alatt is kifejezetten hangos cicergés (coil whine) jön. Van értelme cserélni a lapot ugyanilyenre esetleg másra vagy esetleg a tápot, hogy megszűnjön a helyzet? Teljes konfigom a profilomon megtalálható.

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#106819) Cifu válasza Genji (#106818) üzenetére


Cifu
nagyúr

A coil whine sajnos több változós tényező.

Én például olyan tápegységet vettem a hardver aprón, amely állítólag hangos coil whine-t csinált egy AM5-ös gépben, RTX 4090 mellett. Nálam teljesen csendben van RTX 4080 mellett. Tehát elmondható, hogy X rendszerben volt coil whine, míg Y rendszerben nincs.

Nekem itthon van B650E-F és B650E-E is, és egyik sem coil whine-ozik, raktam össze ha jól számolok 3 gépet még B650E-F deszkával, az adott tápegység - CPU páros esetén nem volt ott coil whine.
Volt egy coil whine-os AsRock B650E Steel Legend, de tápcsere után megszűnt a cicergés.

Ha esetleg van másik tápegységed, próbáld ki, hátha van rá hatással - de ez csak egy ötlet, itt segítet, lehet, hogy nálad nem fog.

Meg lehet próbálni vissza küldeni (hiszen egyedi gyártási hiba ettől még simán lehet), de ahogy a fentiekből én legalábbis leszűrtem, garancia nincs semmire, lehet, hogy a csere deszka is coil whine-olna (más típus esetén is).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106820) Genji válasza Cifu (#106819) üzenetére


Genji
őstag

Sajnos pontosan így gondoltam magamtól is. Megpróbálom a tápot hátha, aztán talán a lapcserét is, bár nagyon nincs kedvem szétkapni meg újra összerakni a konfigot.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#106821) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Testvérem gépfejesztésbe fogott, az alábbiakat nézte/néztük ki:
MSI MAG X670E TOMAHAWK WIFI
Ryzen 7 7800X3D megy bele.
RAM(ok): G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz F5-6000J3038F16GX2-TZ5NR (fekete) vagy Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6400MHz KF564C32RSAK2-32.

Testvéremnek a Kingston RAM a szimpatikusabb. Ez fog menni 6400-on ezzel a lappal? Ha nem, a G.Skill menne 6000-en? Mert ha nem megy a 6400-on a Kingston, akkor gondolom érdemesebb lenne a G.Skill.

Alaplap jó választás lehet? Vagy elég lehet egy B650E is?
A Realtek Ethernet vezérlő szimpatikusabb nekünk. Olvastunk az Intelről problémákat (nem tudom mennyire valósak).

Köszi! :R

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Egyelőre szinte csak játék.
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
110-120k max
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
A többi:
Be Quiet 750W Platinum
MSI Ventus 4060 Ti
Cooler Master H500M
Amiről vált:
MSI B450 Tomahawk
Ryzen 7 2700X
Kingston 2x16GB C32 3600 Renegade
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
PCI-E 5.0-n gondolkodtunk, hogy érdemes lenne, így lyukadtunk ki az X670E chipstenél.
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
DVGA
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem (maximum a RAM-okkal játszani az órajel miatt).
8. Használt, vagy új alaplap?
Használt is jó lehet, de nincs nagyon kínálat.
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Valamilyen fekete, vagy fekete-fehér dizájn a bejövős.
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?

(#106822) MZsoltee válasza bajaki (#106821) üzenetére


MZsoltee
veterán

4060Ti mellé nem kell új konfig, elég egy 5700x esetleg egy 5800X3D.

A 7800X3D mellé egy sima B650 is elegendő, ahogy a B450 is elég volt anno vagy most is elég AM4-en. Ha túl akarjátok biztosítani, akkor nagyon max b650e, de többen a620 mellé rakják a 7800X3D-t, mert alig fogyaszt, tuningolni meg úgysem lehet, érdemes.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#106823) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Sziasztok Ryzen5 7600-hoz 50e(max60) Ft környékén van valami vállalható alaplap?

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Játék elősorban.
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
50-60e
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
E7600
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
Nincs kötöttség.
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
PCI-E, SATA, USB.. ezek alap
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
HDMI
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem feltétlenül, de nem is zárkózom el tőle.
8. Használt, vagy új alaplap?
Nincs jelentősége.
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nincs jelentősége.
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Ha ezt sikerül összehozni, akkor pár évig biztosan nem, utána meg már úgyis mindegy.

(#106824) Dapro


Dapro
senior tag

hi, "elérhető" AM4 itx lapot keresek 5800x3d alá 32gb ram rtx3080 hoz. hardverapron is max 1-2 amit talaltam melyik ajanlott? illetve lattam van vmi huto alá teendő "heatsink bracket" vagy mi a neve, az fontos? egy phanteks glacier one 240mp vel lenne hűtve. :R

(#106825) Dapro válasza Dapro (#106824) üzenetére


Dapro
senior tag

kommentet módosítani nem tudok már de mivel itx ezért meleg környezetbe lenne szóval fontos lenne a hőmérséklet tűrés + ssd hűtés

(#106826) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy AM5 platformra váltani. Ehhez milyen alaplapot tudnátok ajánlani?

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Munka és játék.

2. Mennyit szánsz az alaplapra?
70 és 100 eFT között.

3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
AMD Ryzen 5 7600 CPU, 1660 Super vidó kártya és 16 GB ramot tervezek venni.

4. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX a későbbi bővíthetőség miatt.

5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)

6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
Nem,

7. Szeretnél tuningolni vagy nem? Nem

8. Használt, vagy új alaplap? Leginkább újban gondolkodom.

9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...) Nem.
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Nem tervezem.

(#106827) Jim74 válasza RaPiDsHaRe (#106826) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Ha nem ragaszkodsz a PCIe 5-höz, akkor az MSI B650 Tomahawk szerintem best buy 80k körüli áron.
Sokat agyaltam mostanában alaplap választáson, hétvégén egy ilyen lappal raktam össze fiam gépét és problémamentesen elindult, minden hibátlanul működik.
De ez csak az én véleményem, lehet hogy másnak más a szimpatikus.

Szerk.: Én is Ryzen 5 7600-ot raktam bele.

[ Szerkesztve ]

(#106828) bajaki válasza MZsoltee (#106822) üzenetére


bajaki
őstag

Pont hasonló cipőben vagyok én is, gépet fejlesztek. Én R5 2600-at cserélek R7 5700X-re.
(RX 6800 mellé).
Bevárjuk az án procimat, megnézzük, hogy teljesít azokban a játékokban amikkel testvérem szeretné használni, és meglátjuk.

:R

(#106829) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok!

Megbízásból fejlesztek egy gépet. A proci amit szeretnének egy 7800X3D.
a meglévő DDR4-es RAM-okat szeretnék megtartani.

Így szeretnélek megkérni benneteket, hogy ajánljatok ehhez a procihoz DDR4-es lapokat.
Használt is megfelelhet. A keret 50-80k között lenne
.
Köszönöm

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#106830) Paxker315 válasza Dapro (#106824) üzenetére


Paxker315
addikt

Msi b450 itx-ac korrekt lap volt a maga idejében, és megfizetheto. Azonban az m.2 helye a lap hátoldalán van, így nem szellőzik túl jól normális felépítésű házban. Mivel újonnan 30k körül már kapható volt, szerintem érdemes maximum 25 ezernél meghuzni a limitárat :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#106831) MM válasza Henker2 (#106829) üzenetére


MM
őstag

Sajnos ilyen lap nem létezik. Intelnél tudsz DDR4-el az új platformra epíteni, bár nem biztos, hogy érdemes.

(#106832) Henker2 válasza MM (#106831) üzenetére


Henker2
addikt

Mármint hogy érted? Ehhez a procihoz, csak DDR5-ös lapot lehet venni?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#106833) MM válasza Henker2 (#106832) üzenetére


MM
őstag

Igen.

(#106834) KAMELOT válasza Henker2 (#106829) üzenetére


KAMELOT
titán

DDR4 eladod és vehetsz DDR5, mert ehhez csak olyan lap van. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#106835) Henker2 válasza KAMELOT (#106834) üzenetére


Henker2
addikt

Oké. Köszi szépen

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#106836) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! tanácsot kérek, vajon minden rendben van?

Senkit se vádolok, csak számomra furcsa dolgokat tapasztaltam a kicsomagoláskor. Ritkán veszek hardvert, nem vagyok képben.
ASROCK B660M Steel Legend alaplapot rendeltem. A bolt alaposan becsomagolta. A bolt saját feliratos ragasztószalagja sértetlen volt és keresztben is körbetekerték a buborékfóliát.
Magyarország egyik legnagyobb webshopjából vettem, 20 éve alapították. Az árukereső szerint Megbízható bolt 48842 vélemény alapján. A bolt vásárlói közül 96.81% ajánlaná ismerősének a boltot, 98.57% kapta meg a terméket 10 napon belül.

Ami furcsa volt:
1. Az ASROCK nem ragasztotta le a dobozt a gyárban (Made in Vietnam). Ez teljesen rendben van?
A dobozon nincs is nyoma annak, hogy leragasztották volna és a ragtapaszt valaki lehámozta az alaplap dobozáról.
(Csak hónapokkal ezelőtt vettem SSD-t és annak a dobozát a gyárban a Crucial leragasztotta. Az alaplap sokkal többe került, mint az SSD. Egy 2 cm átmérőjű átlátszó tapaszt tettek a Crucial gyárában az SSD dobozára, amit át kellett vágni, hogy ki lehessen nyitni a dobozt.)
2. Az alaplap egy nyitott zacskóban volt. Nem azt mondom, hogy eredetileg zárva volt a zacskó és valaki felnyitotta, mert azt nem lehet megállapítani. De az I/O panel a 2 darab SATA kábel a 2 darab tépőzáras kábelmanagement szalag zárt zacskókban vannak. Vietnámban talán sokat változik a páratartalom és biztonsági okokból az alaplapot inkább nyitott zacskóba teszik, így nem csapódik ki a nedvesség? (De emlékszem, korábban, amikor HDD-t vettem az lezárt lehegesztett zacskóban volt.)
3. A letöltött english global user manual szerint a doboz tartalma:
ASRock B660M Steel Legend Motherboard (Micro ATX Form Factor) Megvan
ASRock B660M Steel Legend Quick Installation Guide (kis füzet) Megvan
ASRock B660M Steel Legend Support CD Megvan
2 x Serial ATA (SATA) Data Cables (Optional) Megvan
3 x Screws for M.2 Sockets (Optional) Megvan
1 x Standoff for M.2 Socket (Optional) Megvan
1 x I/O Panel Shield Megvan
A fenti listán felül van még a dobozban:
Software Setup Guide english (kis füzet)
1 x gomb a billentyűzetbe az ASROCK logójával (érdekes)
2 x kábelmanagement tépőzáras szalag

Elnézést, hogy ennyire részletekbe menően írtam, de ez az 55000 forint az én költségvetésemben nagyon sok. Csak annyit kérek, aki ért hozzá mit gondol? Minden OK, nyugodtan tegyem rá a CPU-t, RAM-ot és tegyem be a házba?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#106837) Rowon válasza tknof1871 (#106836) üzenetére


Rowon
veterán

A lezárt állapotról felbontás előtt én szoktam egy videót csinálni, ha valami turpisságot vélek felfedezni. Máshogy nem tudom bizonyítani.

Megoldás: boltot felhívod és jelzed nekik, addig be se kapcsolnám.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#106838) Genji válasza tknof1871 (#106836) üzenetére


Genji
őstag

Én 100k+ os ASUS alaplapot vettem egy hete és se a dobozon se a belső antisztatikus zacskón nem volt matrica. Ettől ne ijedj meg. Talán azért lehet ez a lapoknál mert átadásnál (személyes átvétel esetén) a legtöbb boltban ellenőriztetik veled a CPU socket tüskéinek épségét, hogy emiatt ne tudd visszavinni ha esetleg elgőrbíted őket. Aztán még az is lehet, hogy a pára miatt. Szerintem semmi gond nincs, örülj az alaplapnak és szereld össze! :)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#106839) jokeph válasza tknof1871 (#106836) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha megnyugtat, az én B660M Steel Legend lapom is ugyanígy érkezett és a Giga Z790-es is.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#106840) makszutov.hu válasza tknof1871 (#106836) üzenetére


makszutov.hu
tag

Ne pánikolj! AQUA-ban pl. mindig kicsomagolják az alaplapot, hogy szemrevételezhesd. Ha nincs rajta külsérelmi nyom és ne adj' Isten nem működik (aminek az esélye ~0.01%), úgyis visszaveszik. (Az utóbbi hónapban 5 alaplapot vásároltam - egyiknek sem volt a tasakja leragasztva. A HDD pedig - gondolom - egy szilikagél zsákocskával együtt volt lezárva.)

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#106841) roseA580 válasza tknof1871 (#106836) üzenetére


roseA580
kezdő

Én is idegeskedtem mikor megvettem az utolsó jó áron fellelhető ASUS ROG STRIX B560-E GAMING WIFI alaplapot. (egy addig számomra ismeretlen oldalon)

Se a doboz, se az antisztatikus zacskó nem volt lezárva, de semmi problémát nem tapasztaltam vele, valamint minden tartozéka megvolt. (az ASUS regisztráció is sikerült, + fél év garancia)

Szerintem eladás elött ellenőrzik az állapotát.

Ahogy megrendeltem egyből el is tűnt 3 bolt kínálatából! :)

Ui:
A memóriákat és az SSD-ket én is úgy kaptam mint TE, nagyon gondosan lezárták őket! :)

[ Szerkesztve ]

(#106842) Dapro


Dapro
senior tag

hi, vegulis am5 platform lesz am4 helyett egy 7700-al, itx formában
GIGABYTE B650I AX az egyetlen értelmes áron kapható itx lap (b620 kevés mert lehet lenne undervolt)
valakinek van tapasztalata erről a laprol? neten eleg sok rosszat olvasok

(#106843) Cifu válasza Dapro (#106842) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nincs tapasztalat illetve a Zen4 topicban sem jelentkezett senki eddig ilyen lappal.

Amennyire én a honlapon látom, ez a lap is eredetileg egy feltuningolt A620I-nek indult ( [konkrétan kint felejtették az M.2 NVME-nél az A620 utalást] ), csak menet közben úgy döntöttek, hogy ha már úgy is Promontory21 chipset van mindkettőn (az első A620-asok egy megkurtított Prom21 chipsetet kaptak, mint amit a B650 és X670 is használ), akkor élnek a lehetőséggel és feljebb pozícionálják.

Ez egy belépő szintű lap, nem tudom amúgy, milyen negatívumot olvastál róla, de így első ránézésre csak a szokásos belépő szintű B650 képességeket hozza (pl. semmiféle Gen5 PCI-Express támogatása nincs, M.2 NVME SSD terén se).

Ha B650-es, akkor a PBO Curve Optimizer engedélyezve van (ez nem működik az A620-asokon, vicces módon sok deszkánál úgy, hogy a menüpont ott van, csak nem csinál semmit), feltehetően a PPT Limitet és Thermal Limitet is lehet állítani, így a hőfokot és a teljesítményt bátran kordában lehet tartani, bár korábban azt írtad, hogy AIO-val hűtenéd, ami eleve overkill a 7700-hoz.

Azon ne lepődj meg, hogy idle lehet 40°C körül is, és ha nincs semmi PBO CO, akkor terhelésnél felszaladhat 70-80°C-ig is. Ez normális Zen4-nél.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106844) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv tervezgetem az AM5 re váltást
Mostani konfigom
ASUS B550 itx
Ryzen 5 5600g
G-skill Trident Z neo 2x16gb 3600cl16
Hűtés EK-AIO 240 D-RGB

Ezt cserélném
Asus ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI
Ryzen 7 8700g
G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO RGB AMD EXPO
A hűtés maradna , ha elég hozzá .

Azért ezt a lapot néztem , mert kell a minimum 2 monitor kimenet , és az optikai csati, ilyet még Matx lapban sem találtam sehol.

Kérdésem arra irányul , van-e egyáltalán értelme ( csak net / YT / film nézés megy a gépről ) illetve a kinéztt lappal nem lesz gond ( kivéve a cicergést amire többen panaszkodnak) , jól gondolom , hogy az meg bár melyik gyártó lapjánál elő fordulhat ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#106845) viperabácsi válasza viperabácsi (#106844) üzenetére


viperabácsi
addikt

Kiszaladtam a szerkesztésből Ez a lap is csak a 2 usb-c csatin tud DP kimenetet és egy HDMI van rajta. Egy 1080p-s monitor és egy szintén 1080p-s projektor menne róla
A mostani Asus B550i lappal elég macera a hang nekem

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#106846) Cifu válasza viperabácsi (#106844) üzenetére


Cifu
nagyúr

ITX terén nincs első kézből származó tapasztalatom, viszont kérdezném, hogy mi az oka az AM5-re váltásnak? Kevés az 5600G? Mert a "van-e értelme?" kérdésre szerintem nemleges a válasz, ha nincs dedikáltan valami indok.

Amit tudok mondani (de inkább Zen4 topic téma, úgyhogy ha van kérdés inkább oda menjünk át):

-Net / YT / film nézésre egy 8500G is untig elég (nálam ilyen van HTPC-ben)
-Emiatt a B650E deszka is túlzás, de előbb Dapro is azzal szembesült, hogy kevés ITX deszka van, és vannak a drága, igényes lapok (mint a kinézet B650E-I), meg a belépő szintű megoldások (ott is főleg az A620I-k). Más szóval ha költségek terén nem para, a B650E-I egy jó választás lehet egyébként
-A coil whine (cicergés) sajnos bárhol előfordulhat, korábban itt egy B650E-F tulaj szembesült vele vásárlás után. :(
-Phoenix és Phoenix2 CPU-k (tehát Zen4 APU) esetén a DDR5-6400 RAM is bátran mehet, én ilyen, olcsó, hardverapróról mazsolázott megoldást raktam a sajátomba, pöcc-röff ment.

Amiben egy Zen4-es APU többet nyújt, hogy az iGPU sokkal újabb, tudja a VRR-t, tudja a 4K@120Hz-et (hiába van az én alaplapomon is feltüntetve, hogy csak 4K@60Hz-et tud HDMI-n, simán működik 120Hz-el is), és van Gen4 PCI-Express támogatást, míg az 5600G ugye Gen3-at tud csak.

Tehát ha csak szeretnél váltani, a válasz az, hogy bátran, de a Ryzen 8700G overkill erre a célra, az inkább a koca játékosoknak készült, sokkal erősebb IGP-vel.

Szerk.:
-A hangot hogy viszed ki? Analóg, optikai, HDMI?
-A két megjelenítő hogy menne? HDMI / DP kellene neked?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106847) viperabácsi válasza Cifu (#106846) üzenetére


viperabácsi
addikt

Leg inkább a hang macera miatt ( dac amin van optikai kimenet ) szeretnék váltani , viszont akkor már a lehető legjobb hardverre.. A procit azért nem gondolom overkillnek , mert ebbe a lapba már csak ez dukál , véleményem szerint .
Ram ból mit ajánlanál akkor 6400 mhz ig ?
Illetve nem a cl , legyen alacsonyabb , mert ugye a 6400mhz cl32-34 között van legtöbb a 600mhz az meg ugye cl30 ?

Illetve az APU -s topikban linkeltem egy tesztet a ram-8700g viszonyáról

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#106848) zelitomi


zelitomi
csendes tag

Sziasztok!
Ryzen 5 5600 alá szeretnék alaplapot.
Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
játék, főleg simulátor
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
45eFt körül
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Ryzen 5 5600 alá
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Nincs extra igény. Nem baj ha van pár SATA hely
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
DVGA
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem
8. Használt, vagy új alaplap?
Új a preferált
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem prioritás
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Nem különösebben.

Ajánlottak közül MSI B550-A PRO-ról jókat olvastam és árban is szimpatikus. Szerintetek jó választás lenne 5600 alá?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Tomi :)

(#106849) Dapro válasza Cifu (#106843) üzenetére


Dapro
senior tag

köszi, valszeg nem ez a lap lett volna hanem valami jobb de sajnos az itx b650 piac gyatra. strix 2x ennyibe kerül de egy bármilyen más is 1,5x ennyi... leginkább a 2 nvme slot kellene de mindegy megoldom nagyobb ssd vel, gen5 ra ugysincs szuksegem most

(#106850) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok,
Az alábbi konfigba szeretném cserélni az alaplapot:
MSI B450 Tomahawk Max
Ryzen 7 5800X3d
64 Gb 3600 Mhz CL 18 ram
6700 XT Hellhound

Ami szempont lenne: 2.5Gbit lan, PCIE 4

Tekintve, hogy az 5800X3d nem nagyon tuningolható, nincs szükségem über tuning lapra, RGB mindenféle csillám fiszfasz nem érdekel.
Legyen megbízható és tudja azt a 2 dolgot amit felsoroltam.
Néztem aprón X570 Tomahawkot bolti B550 Tomahawk árába, bár szerintem kicsit overkill. B550 Tomahawk kevés van aprón, újonnan meg még talán adnék annyit egy lapért kategória.

Esetleg olcsóbban más gyártótól mit ajánlanátok?

Ha nem lenne otthon egy kb kész konfig akkor nem cserélném a lapot, de páromnak akarok az elfekvő cuccokból egy gépet össze rakni, ha meg már lapot kell vegyek, akkor már csak veszek egy olyan lapot a sajátomba, ami tudja a PCIE4-et :D

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.