Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) terkaz


terkaz
csendes tag

Üdv.

Telepítettem VPC 2007-el egy Win98-at. Egy régebbi játékot szeretnék rajta futtatni, amihez túl gyors a gépem processzora(3Ghz), ezért szeretnék valahogyan emulálni egy PII-es processzort hozzá, csak nem igazán tudom hogyan kell.
Találtam egy olyan opciót a Settingsben, hogy "Hardware visualisation", de azt írja, hogy az én gépemen ez nem használható.
Meg lehet valahogyan mégis oldani a dolgot? :F

(#352) kraftxld válasza terkaz (#351) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha dos-os játékokat szeretnél futtatni, akkor inkább használj dosbox-ot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#353) lúzer válasza kraftxld (#352) üzenetére


lúzer
veterán

Hali!

MS hozzáállásáról tudsz valamit az ingyenes vhd fájlokkal kapcsolatban?
Diplomamunkához kellene, egy virtuális rendszert felépítenék, ha ki akarnák próbálni amit csinálok.

Persze legálisnak kell lennie a dolognak, szerinted az?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#354) kraftxld válasza lúzer (#353) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem ha trial xp-t telepítessz (SP3-as serial nélkül 30 napig működik rendesen) vagy vistát aktiválás nélkül szintén 30 napos korláttal, akkor semmi gond nem lesz. Az ms is így terjeszti a próba VHD-it.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#355) lúzer válasza kraftxld (#354) üzenetére


lúzer
veterán

köszi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#356) sbazsi válasza sztikac (#307) üzenetére


sbazsi
veterán

hát nekem ez nem nagyon akar összejönni...
:F :F

(#357) sbazsi válasza sbazsi (#356) üzenetére


sbazsi
veterán

virtual pc 2007 alatt hogy tudom elérni, hogy mindkettővel tudjak netezni?
host: xp sp3, guest windows 7 ultimate
az, hogy lássák egymást, az egy következő folyamat lesz...

[ Szerkesztve ]

(#358) sbazsi válasza sbazsi (#357) üzenetére


sbazsi
veterán

még valami: vodafone netem van.

(#359) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Valamiért nem észleli az usb eszközöket az oprendszer a virtuális gépen. A microsoft oldalán írták, hogy a settings-ben kell beállítani, de ott nem volt ilyen.
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#360) kraftxld válasza JetiRulez (#359) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel a virtual pc nem támogatja az usb eszközöket, elég nehéz lesz a settingsben engedélyezni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#361) kraftxld válasza sbazsi (#358) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem a vodafone tárcsázóját kell használni, hanem be kell állítani egyet a gyári win-essel (olvastam korábban tutorialokat erről) majd ezt NAT-olni a virtuális gépre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#362) JetiRulez válasza kraftxld (#360) üzenetére


JetiRulez
őstag

Akkor itt valamit félreértelmeztem. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#363) lúzer válasza JetiRulez (#362) üzenetére


lúzer
veterán

hát tényleg nem tud

shared foldersbe be tud csatolni pendrive-t asszem, de ennyi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#364) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#365) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok! Valaki próbált már 32bit-es Oracle Enterprise linux-ot felrakni Virtual PC-re? Nekem sikerült feltelepíteni viszont nem fut rendesen mert a videokártyával gondja van - mit lehet ilyenkor tenni?

(#366) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

A GParted Live CD nálatok sem megy Virtual PC-n?
Vagy csak nálam van hiba? Ha igen, mi lehet az oka?
Az alábbi hibaüzenetet dobja, akárhogy is akarom elindítani:

Virtual PC hiba - GParted Live CD

(A betöltőkép még normálisan megjelenik: [kép])

Előre is köszi a választ! :R

Sk8erPeter

(#367) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Van egy régi tunerkártyám. A régi gépemen ment XP alatt, a mostanin nem, nem is találom azt a drivert, amivel működött. Ha Virtual PC alá felteszek egy Win98-at, ott életre lehet kelteni a tunert? Csak hangot akarok digitalizálni vhs szalagról, esetleg egy pár régi kazettát, arra tökéletesen jó lenne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#368) Sk8erPeter válasza Dilikutya (#367) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sztem gyorsabban megtudod, ha kipróbálod, itt nem nagyon érkezik válasz. Lehet rá esély.

Sk8erPeter

(#369) Dilikutya válasza Sk8erPeter (#368) üzenetére


Dilikutya
félisten

Majd hétvégén kipróbálom. Csak fölöslegesen nem pöcsölök vele, Win98 telepítés, stb:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#370) Sk8erPeter válasza Dilikutya (#369) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért nem tart az olyan sokáig :D Sok sikert hozzá! ;)

Sk8erPeter

(#371) CsodaPOK válasza Dilikutya (#367) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nem.

(#372) Sk8erPeter válasza CsodaPOK (#371) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bővebben? Mármint biztos tudsz is akkor valamit az okáról, hogy nem műxik. :)

Sk8erPeter

(#373) #65675776 válasza Dilikutya (#367) üzenetére


#65675776
törölt tag

A VPC nem vesz át lényegében semmit a valós hw környezetből (kivétel az ODD, és úgy-ahogy a proci). Szóval nem.

Egyébként ha csak hangot akarsz digitalizálni, akkor kösd rá a hangkártya Line-in-jére. Ehhez nem kell semmiféle tuner.

[ Szerkesztve ]

(#374) CsodaPOK válasza Sk8erPeter (#372) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Csak a processzort lehet átadni közvetlen a virtuális gépnek, a többi erőforrást (dvd meghajtó, hang, virtuális merevlemez) a gazdagépen keresztül tudja csak elérni. Ezért ezen eszközöknek a gazdagépen kell telepített driver. Viszont egy tunerkártyát még a megfelelő driver birtokában se tudod átadni a virtuális gépnek, nincs rá lehetőség.

W7 Virtual PC-jében lesz majd lehetőség pl az USB eszközöket egy az egyben átadni a virtuális gépnek.

(#375) Sk8erPeter válasza CsodaPOK (#374) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értem, köszönöm a választ. :R

Sk8erPeter

(#376) Dilikutya válasza #65675776 (#373) üzenetére


Dilikutya
félisten

Értem.
Hogy én mekkora idióta vagyok, a hang mindenképpen a line-in-en keresztül ment volna:). Bár 1-2 dolog esetében jól jött volna, ha az egész filmet digitalizálni tudom, de ígyis előbbre vagyok, aztán majd veszek úgyis tunert.
Komolyan, hogy nem jutott eszembe csak a hangot... ég a pofám:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#377) #65675776 válasza Dilikutya (#376) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyébként milyen tuner?

(#378) Dilikutya válasza #65675776 (#377) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miro PCTV Rave. Nem mai darab, de vhs ripeket csinálni bőven jó lenne, olyan dolgokból, amiket ha nagyon akarnék se tudnék megvenni, sőt még csak angolul, felirat nélkül se megrendelni külföldről. Van ám sok vhs film nálunk, amit DVD-n sem adtak ki soha sehol, nekem is van olyan, ami még az egyik nagy ritkaságokat gyűjtő nemzetközi torrenten is a teljesítetlen kérések közt van. Viszont annyi filmem nincs, hogy azért külön vegyek egy tunert. XP alatt használtam régebben, még egy másik gépben, mikor amostanit összeraktam, már bele se került, évekkel később akartam egyszer beüzemelni, de nem ment. És most se, több drivert is kipróbáltam, van pl. 2003 áprilisi, legalábbis annak datálják a driver.hu-n, arra határozottan emlékszem, hogy amit én akkor télen leszedtem XP-s drivert, azzal működött a kártya, 4.0 vagy korábbi driververzió.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#379) attiati


attiati
veterán

sziasztok

A 3 program közül melyiket érdemes felrakni? (VMware, MS Virtual PC, Virtualbox)
Szeretnék egy biztonságos virtuális rendszert létrehozni pénzügyeknek, e-maileknek stb... és egyet külön a fertőzött oldalaknak. lyenkor a fertőzött fájl nem is kerül rá fizikailag a gépre, vagyis a fertőzött rendszerre akkor nem is muszáj felrakni tűzfalat, vírusírtót, lehet rajta garázdálkodni büntetlenül?

Elérhető valahol a neten teljesen vírus és spyware mentes betölthető virtuális rendszer? (vagy muszáj legelőször a nulláról felrakni egyet?)

(#380) M4R1NE


M4R1NE
tag

Sziasztok!
XP oprendszerem van, és egy XP-t futtatok Virtual PC alatt. Miket állítsak be ahhoz, hogy el tudjam érni egyik rendszerből a másikat (tehát legyen hálózatom)? Átállítottam a Virtual Pc-t NAT-ra, guest OS tűzfalát kikapcsoltam, azonos munkacsoportra állítottam őket, de nem tudom elérni a virtuális gépet.

Köszi!

(#381) pete_21 válasza M4R1NE (#380) üzenetére


pete_21
addikt

Igaz most nem VirtualPC-t használok, de úgy emlékszem, hogy a VM beállításainál kellett kiválasztani azt a mappát, amit a host rendszeren meg akarsz osztani. Aztán az egy meghajtóbetűjellel csatlakoztatva lesz, és hálózati meghajtóként felismeri a guest rendszer. :)

(#382) CsodaPOK válasza M4R1NE (#380) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

A virtuális gép beállításai között válaszd ki azt a hálókártyát, amin keresztül a fizikai gép a routerhez/switchez csatlakozik. Ezután teljesen úgy viselkedik hálózat szempontjából, mintha egy külön fizikai gépet "dugtál volna be" a router/switchbe.

Másik megoldás amit említettek előttem, hogy ha feltelepítetted a Virtual Machine Addins-t, akkor a virtuális gép beállításai között van olyan shared folders. Amit itt beállítasz, azt úgy fogja látni a virtuális gép, mintha egy hálózati meghajtó lenne.

(#383) CsodaPOK válasza attiati (#379) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Gyakorlatilag mindegy, hogy melyiket választod, erre a feladatra mindhárom megfelel.
Virtualbox-t még nem használtam. VPC-t nagyon egyszerű konfigolni, Vmware talán kicsit bonyolultabb, de könnyen megtanulható.

Ha egy vírust kapsz virtuális gépre, akkor az amennyiben nincs kapcsolatban a fizikai géppel (megosztott mappák, hálózati megosztások stb) nem kerülhet át a fizikai gépre. (A virtuális gép vinyójából nem kerül ki)

Más kérdés, hogy ha van egy zombi géped, azzal másnak se teszel jót, mert csak bővíted a zombisult gépeket, küldi a virtuális gépet a sok sz.ar spamet, terjeszti tovább a férget. Tehát valami alap vírusírtót tűzfalat mindenképp érdemes felrakni rá.

(#384) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Szeretnék régi játékokkal újra játszani, amiknek nem elég a dosbox...
XP alatt próbálkoztam régebben a VPC-vel, de nem volt 100%-os az eredmény.
Kérdésem, hogy a Win 7 alatt levővel már lehet e simán pl. játékokat működtetni,
tehát csak felinstallálom alatta és megy, vagy ott is dos-t kell alátenni, memória
beállításokkal szöszmötölni (himem stb.), ilyesmi?

(#385) kraftxld válasza fiATHaLON (#384) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ami nem ment rendesen dosboxban, vpc-ben sem fog menni. Amúgy melyik játékkal van gond?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#386) fiATHaLON válasza kraftxld (#385) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Stonekeep, Lands of Lore... (2., 3. rész is megvan,
azokat még nem próbáltam.)
Ez biztos dolog, hogy a dosbox működésképtelenség evidencia a
vpc-re is? Mert akkor én nem tudtam tisztességesen beállítani a
dosboxot, de szerényebb képességűnek tűnt, mint amikor feltettem
a vpc-re egy dos-t, régi elmentett autoexec.bat-tal, config.sys-szel.
Ott több minden működött, mint a dosboxnál...

(#387) fiATHaLON válasza kraftxld (#385) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Álljvisszaminden! :DDD
Kipróbáltam a 0.73-as dosboxot, és hibátlanul megy a Stonekeep.
Feltételezem, hogy a többivel sem lesz probléma.
Nagyon köszönöm a felvetést! :R

(#388) kraftxld válasza fiATHaLON (#387) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugye ugye :) Meg érdmes matatni a cpu cycle-nál is, ha lassú a progi futása.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#389) jozsef11


jozsef11
tag

Helló srácok!
Virtualbox-ot használok mert pascaloznom kell és win 7 alatt nem megy. Tehát most van egy xp-m így virtualboxal de minden írásvédett és nem tudom levenni sehogy! Nincs valakinek valami ötlete hogyan lehetne levenni az írásvédelmet?

(#390) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Feltelepítettem Win7 alá Windows Virtual PC-t, és a Windows XP módot, de sajna nem muxik.
Elindul Win7 alatt a virtual XP, bejön az asztal, majd pár másodperc után leáll súlyos hibával, majd újraindul a virtual xp.

Van vmi ötletetek, hogy mi lehet a baja?

(#391) kraftxld válasza djbahool (#390) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kicsit bővebben? Proci? Intel VT/AMD Pacifica engedélyezve van-e? Milyen hibakóddal száll el, esetleg el tudod-e indítani csökkentett módban?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#392) Fire/SOUL/CD válasza djbahool (#390) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Esetleg itt is volt szó róla, hogy mi szükséges, mit kell ellenőrizni: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#393) djbahool válasza kraftxld (#391) üzenetére


djbahool
senior tag

Profilomba benne van, de egyébként:

Asus P5Q + E8200, ez támogatj a VTT-t.
Win7 Ultimx64

és hibakód nincs, vagy nem emlékszem. "Súlyos hiba", tán ezt írja ki.

Csökkentett módba hogy kell indytani a virtual xp-t?

(#395) kraftxld válasza ,,no name" (#394) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel nem támogatott a Windows 2.0, ezért nem indul el. Próbáld meg VmWare workstation alatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#398) partymaci


partymaci
aktív tag

üdv
windows 7-alá akarok virtualisan felrakni win2000-et, melyik progival tudom megcsinalni? virtual PC 2007? Valamint olvastam olyat hogy a gazda rendszeren úgy megjeleníthetőek a virtualis pc-n futtatott oprendszer alkalmazasok ablakai, mintha a gazdarendszeren futna. Ezt kitudná nekem fejteni valaki hogy windowz7 + win2000-el megtudom e csinálni?
Köszönöm! :R

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#399) Dimitryj válasza bLaCkDoGoNe (#200) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Van itt App-V szaki?

(#400) Dimitryj válasza partymaci (#398) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Elvileg igen, de nem VPC2007 hanem az új VPC kell hozzá. [link]
Az hogy 2000-el működik-e nem tudom DE! nálam a mikor az integrációs komponenseket akartam telepíteni akkor sikytozott az installer hogy mért akarom én magyar XPre feltelepíteni.
Nem tudom azóta van e magyar csaomag hozzá de annélkül nem fog menni, vagy telepíts angolt elvileg akkor nem lehet gond vele :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.