Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) moonman válasza bLaCkDoGoNe (#200) üzenetére


moonman
titán

nincs benne. a virtual server 2005 R2-ben is csak alapvető USB-s hardverek támogatottak, mint pl. billentyűk, egerek.

(#202) chros


chros
őstag

MS Virtual PC 2007: a host gepre is fel kell tennem az additions-t (hogy pl. a shared folders mukodjon) vagy csak a guest-ekre (miutan az oprendszer felmaszott rajuk) ?
Most ugy gondolom, hogy csak a guest-ekre ...

Elore si koszi a megerositest!

(#203) X-COM válasza chros (#202) üzenetére


X-COM
nagyúr

csak a guest-re

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#204) chros válasza X-COM (#203) üzenetére


chros
őstag

Koszonom ...

(#205) Pribi


Pribi
senior tag

Hali!

Virtual Pc 2007-et használnék, de a hálózat nem akar müködni. Ebben tudna valaki segíteni? Állítgattam az ip címeket, de nem jó.

Előre is köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#206) Pribi


Pribi
senior tag

Up az elözönek

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#207) kraftxld válasza Pribi (#205) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mondjuk ha leírnád mit hova merre meddig állítottál, talán tudna is valaki segíteni :U

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#208) Pribi válasza kraftxld (#207) üzenetére


Pribi
senior tag

Hali!

Az az igazság nem tudom, azzoz hogy müködjön mit és hova kell állítani. Próbáltam ''Shared network''-re állítani, és nem müködött. Adtam neki Ip címet, és a gépen is engedélyeztem az internet megosztást. Aztán megpróbáltam a kettes számú hálókártyára állítani, de úgy se volt jó. Azért szeretném ha kaphatnék egy olyan leírást ami elmondja, hogy a számítógépen is, és a virtual pc-n is mit hogyan kell beállítani.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#209) Male válasza Pribi (#208) üzenetére


Male
nagyúr

Amit felraksz rá OS-t, mindent hagyjál automatán benne... a rendes gépen meg ha van tűzfalad, akkor engedélyezd a VirtualPC-nek hogy ki-be kommunikáljon. Néha kicsit várni kell (egy perc), mire megkapja az IP-t, stb, de megy. Nekem most van egy godnom, hogy hirtelen két hálókártya lett az egyik virtuális gépemben... az egyiket mindig le kell tiltani ahhoz, hogy működjön a hálózat... eltávolítani nem lehet, mert arra hibát dob :F )



Valakinek sikerült MacOS X-et feltenni rá? Nekem megállás nélkül újrakezdi a bootmenüjét az install :(

(#210) Pribi válasza Male (#209) üzenetére


Pribi
senior tag

A hálózatot mire állítod a Virtual Pc kezelő programjában?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#211) Pribi


Pribi
senior tag

Hali!

Köszi a segítséget. Egyszer csak kapta magát és elindult. Köszi.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#212) Male válasza Pribi (#210) üzenetére


Male
nagyúr

Shared network természetesen...


#211: Igen, egyszercsak megjavul. Ha gondolod ilyenkor nézd meg az adatokat a virtuális gépen (IP, Subnet Mask, default GW, DNS), és utána a beállításokat automatikusról tedd át manuálisra, és add meg ezeket az értékeket. Akkor nem fog többet szenvedni. (kivéve ha a szolgáltató megváltoztatja a DNS címét...)

(#213) Asador


Asador
tag

Sziasztok!

Vistám van, telepítettem a VPC 2007-et. A Thief miatt 98-ra volt szükségem, ami szépen fel is ment de a VPC csak egy S3 vga-t emulál ami kevés ehhez a játékhoz: nem engedi bekapcsolni a hardveres gyorsítást, szoftveresen meg irgalmatlan pocsék a grafikája.
Tudtok erre megoldást?

(#214) Male válasza Asador (#213) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, felrakod rendesen a 98-at a Vista mellé... MS VPC alatt nem lesz rendes hardveres gyorsításod, ezt nem erre találták ki. (Esetleg valami patch a Thiefhez, amivel elindul Vista alatt?)

(#215) Asador válasza Male (#214) üzenetére


Asador
tag

Hát ha másként nem lehet, az lesz!
Kösz!

(#216) tkazmer


tkazmer
addikt

Nekiálltam feltenni a windows server 2008-at a vpc segítségével, viszont problémáim akadtak vele, mármint a vpc-vel: ha az egeret a vpc-s ablakban használom, akkor onnan nem igazán tudom átvinni a normál xp-re, csak úgy, hogy ctrl-alt-del-el megnyitom a feladatkezelőt. Ekkor ugye visszalép rendesen az xp-be. Meg lehet azt valahogy oldani, hogy ez ne így legyen? Vagy majd ha fel lesz telepítve a longhorn, akkor már rendesen fog menni? Ja, és elég lassú is volt az egér, ez azért lehet, mert kevés memóriát adtam neki(csak úgy elhúztam a csúszkát 621mb-ig)

Mégegy kérdés, kicsit más: lehet ezzel a vpc-vel akár olyat is csinálni, hogy hálózaton összekötöm a rendes, fizikai gépemet a vpc-s ''géppel''? Vagy akár hogy a fizikailag létező gépem ettől a vpc-s szervertől kérjen mondjuk ip címet, esetleg az kezelje a hálózati tartományt, stb,?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#217) kraftxld válasza tkazmer (#216) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, meg lehet oldani az egér gondod, miután feltelepült a 2k8 telepíteni kell a virtual pc additionst (nem biztos, hogy pont ez a neve, de hasonló, most nincs előttem virtual pc 2k7), ezután gyorsulni is fog a gép majd az egeret is lehet ki-be huzogatni :)

Igen, ilyet is lehet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#218) tkazmer válasza kraftxld (#217) üzenetére


tkazmer
addikt

Köszi, mostmár működik :R Virtual machine additions-nek hívják egyébként ebben a verzióban.
Azt meg lehet valahogy oldani, hogy látszódjon rendesen az grafikus felület? Mert most eléggé pancser úgy, hogy 98-as kinézethez vista-hoz hasonló környezet társul:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#219) kraftxld válasza tkazmer (#218) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A server 2k8-ban van a features-ek között egy Desktop experience, majd a themes servicét indítsd el, utána lesz Aero

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#220) tkazmer válasza kraftxld (#219) üzenetére


tkazmer
addikt

Köszi, kiváló :R

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#221) Joel69


Joel69
tag

Sziasztok!

Azt szeretném elérni, hogy a meglévő ''rendes'' WinXp-m mellé a VPC2007-el létrehozok egy virtuális gépet szintén WinXp-vel (azért kellene, mert két példányban szeretnék futtatni egy programot, amit amúgy csak egy példányban lehet egy gépen). Kérdéseim:
1. Lehet-e ezt?
Ha igen, akkor:
2. A WinXP-m legális. A virtuális gépre is felrakhatom legálisan?
3. A virtuális gép WinXp-jére is ugyanúgy fel kell telepítenem tűzfalat, vírusirtót stb... ha a netre ki akarok menni ezzel is? Egyáltalán, tudok netezni mindkét géppel egyidőben?
4. Megoldható, hogy a képernyőm felső felén az egyik, alsó felén a másik gép látszódjon (nyilván igen, hisz pont erről van szó, de azért megkérdezem)?

Köszönöm :)

[Szerkesztve]

http://terragenimages.atw.hu/ - A tájképgenerálás barátainak

(#222) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok, felraktam a Vistát Virtual PC-re XP alatt, 3 nyűgöm van:
1. Mivel egy 8megás 2D-s Trio kártyát emulál nem megy az Aero, pedig tegnap voltam egy Microsoft előadáson és ott lazán tolták vele.
2. Mivel AltGr + Enterrel rakom fullscreen módba egyáltalán nem megy az AltGr a virtuális gépen, pedig kéne a \ és @ karakterekhez meg sokminden máshoz is.
3. Meg lehet valahogy oldani hogy hálózati megosztás meg egyéb anyámkínja nélkül simán lássa a rendes vinyómat?
Amúgy elég szépen fut 2.5-ös Bartonon, 1G ramból kapott 620-at, net is jól megy, csak ezekkel van bajom. Van valamilyen MacOS amit fel lehet alá pakolni? Vagy az alapból nem megy fel egy mag alá?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#223) moonman válasza rasotamas (#222) üzenetére


moonman
titán

1. Aero biztos, hogy nincs virtuális gépben, valamit rosszul láttál.

2. változtasd meg a host key-t: file-options-keyboard (én a jobb ctrl-t használom)

3. ha fent van a vm additions (virtuális gépben action menü - install or update), akkor simán megy a drag&drop virtuális és valódi gép között. amúgy hálózati meghajtóként.

MacOS nem támogatott, de nem kizárt, hogy felmegy rá, bár sok reményt nem fűznék hozzá.

(#224) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

éngem az érdekelne, hogy akár M$ Virtual PC-ben akár VMWare-ben vagy bármilyen virtuális pc-vel tudok e mac os x-et telepíteni vista alól?
olvastam valahol egy ilyet, hogy ubuntu linux alól sikerült egy virtual pc-vel os x-et telepíteni... erről valaki tud vmit mondani?

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#225) peltar


peltar
tag

Xp alól szeretnék egy Vistát feltelepíteni, viszont ezt a hibaüzenetet kapom:
"Attempting to load a 64-bit application, however this CPU not compatible with 64-bit mode."

Az XP 32, míg a Vista 64 bites lenne. Ne is próbálkozzak ezzel a felállással, vagy van rá valami megoldás?

Peltar#21369

(#226) sghc_toma válasza peltar (#225) üzenetére


sghc_toma
senior tag

64 bites guest OS nem támogatott..

in asm we trust

(#227) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hogyan tudom beállítani, hogy a virtuális gép még bejelentkezés előtt elinduljon?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#228) sonar


sonar
addikt

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges-e virtual PC-ről image-t készíteni, hogy ha újra kell húzni akkor gyorsan menjen?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#229) kraftxld válasza sonar (#228) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Minek? Lemásolod a vhd-t, aztán ennyi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#230) sonar válasza kraftxld (#229) üzenetére


sonar
addikt

Oh kösz, egyenlőre csak ismerkedem a dologgal.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#231) gardener


gardener
senior tag

Egy nagyon Láma kérdés következik:
Hogy a bánatba tudok kilépni az egérrel a virtualpc ablakából. Mert most, csak ctrl+alt+del -t nyomva tudok csak :B :D

[ Szerkesztve ]

(#232) gardener válasza gardener (#231) üzenetére


gardener
senior tag

ehh.
felraktam a Virtual machine additions. És már nem nem külömbözteti meg az ablakot.
Megoldottam. :))

(#233) lúzer válasza kraftxld (#227) üzenetére


lúzer
veterán

szolgáltatásként?
lehet parancssorosan indítani egy virtuális gépet?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#234) kraftxld válasza lúzer (#233) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Közben megoldódott, átmigrálok virtual serverre, és ott meg lehet csinálni.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#235) lúzer válasza kraftxld (#234) üzenetére


lúzer
veterán

ez is ms termék?
magyar leírást tudsz róla?
mik az előnyei?
home környezetben van értelme?
:B

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#236) kraftxld válasza lúzer (#235) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, ez is MS termék, ingyenes is.
Nem igazán tudok magyar leírást, home környezetben szerintem nem sok értelme van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#237) lúzer válasza kraftxld (#236) üzenetére


lúzer
veterán

köszi
ez is simán telepíthető vagy server oprendszer kell?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#238) kraftxld válasza lúzer (#237) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link]
;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#239) lúzer válasza kraftxld (#238) üzenetére


lúzer
veterán

kösz :R :R

ha van türelmed:
a kliensgépeken a felhasználók ugyanúgy látják mint a mezei virtualpc-t?

gondolom arra ment ki a játék, hogy eleve csak egy virtuális gépet használjon az user és ne is tudjon róla?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#240) zoltanz válasza Uher (#50) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem tudom kipróbáltam és tesztelgetném is, felhúztam a legújabbat nálam fagy (valamit elcsesz a memóriában és benne marad azthiszem, mert megnő a foglalt kapacítás) és nem lehet kikapcsolni utána gépet szabályosan.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#241) kraftxld válasza lúzer (#239) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, ugyanúgy látják, sőt böngészőn keresztül is elérhető a gép virtual server estetén.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#242) lúzer válasza kraftxld (#241) üzenetére


lúzer
veterán

köszi :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#243) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Visszaszívom mert most rendben megy a VPC 2007 nálam. Végre a Windows 98SE -ém kvázi a türhető NTFS fájlrendszeren :DDD . Nagyon tuti egyébként külön pl: sokszor volt olyan gondom, hogy futott egy DOS -os progi és ha átváltottam másra ott ugye megált a folyamat. Támogatja már az x86 mikroprofesszoroktól bevezetett virtualizációs hardver szintű megoldást. (persze ez előre lépés)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#244) Core2duo6600 válasza peltar (#225) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A virtual pc 2007 et használd
A virtuális gépek nem lehetnek csak 32 bitesek
azért bvan x86 - os és x64 es a virtial pc ből, hogy a gazda oprendszernek megfelelőt tedd fel

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#245) zoltanz válasza Core2duo6600 (#244) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nálam a Linux -ot nem szeresse, pedig báállítom neki az egyéb oprendszert. A legjobb olyan szoftver lenne amin több lehetőség lenne az emulált hardverből teszem azt régebbi oprendszert biztosabbra lehetne "szóra bírni" menni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#246) R


R
aktív tag

ha virtual pc-n sikerült vírust bekapnom, akkor az globálisan (a PC-n) még nem terjedt el, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#247) #25954560 válasza R (#246) üzenetére


#25954560
törölt tag

attol fugg. ha van atjaras a ket rendszer kozott, akkor elkepzelheto (pl megosztassal). de egy viruskereso megmondja.

(#248) zoltanz válasza R (#246) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nagyon kicsi az esélye, de mivel végűl is összekötetésben van a két rendszer nem lehet kizárni, hálózatot nem nagyon keresgélnek. Ha a vírusos fájlodat átmásolod a gazda gépre és elindítod megkaphatod. Meg kell nézni mien vírusról van szóó az, hogyan terjed mit okoz stb kérdés, hogy aktivizálódott -e már.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#249) R válasza zoltanz (#248) üzenetére


R
aktív tag

trójai/spyware

(#250) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azért gazda gép felöl nem jelölök ki megosztásra könyvtárat, a vendég gép pedig simán felcsatolja, nem úgy mint fizikai hálózaton. A VPC2007 portable verziót használom és a gazda Windows XP SP2 a vendég Windows 98SE. Csak egy progit kell telepíteni a vendégen Virtual Virtual Machine Additions.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.