Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) MeroM


MeroM
senior tag

hatalmas program:D win 7 home pre 64bit. van fent és felraktam a win98 at egy régi játék miatt, de nagyon tetszik h netezni is lehet hang is van meg minden :D csak a képpel van egy kis gondom a szinekkel ha nagyobb felbontásba rakom akkor csak 256 színt kezel ezzel nem lehet vmit kezdeni?

(#502) Dimitryj válasza Kvazár (#483) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Megoldható ha csinálsz Virtual PCvel egy gépet létre hozol hozzá egy vhd-t. majd felcsatolod a vhd-t win7 lemezkezelőben és acronis-al viszaálítod a lemez backup tartalmát a vhd-ra :D

(#503) Dimitryj válasza Dimitryj (#502) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Ja és mekkora lemezt próbáltál vissza állítani? Mert ha tényleg nagyobb volt a 128GB-os limitnél, akkor érdeles művelet.

(#504) sbazsi


sbazsi
veterán

Van egy kis gondom.
Egy gépről acronissal csináltam egy .tib mentést.
Ezt vhd-re konvertáltam.
Létrehoztam egy virtuális gépet, de nem indul.

A tib 13, a vhd 23 gb-os.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#505) kraftxld válasza sbazsi (#504) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen hibakóddal száll el?
Kapcsold ki az automatikus újraindulást és akkor lehet látni a hibakódot.
Ha 0x0000007B akkor storage drive hiba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#506) sbazsi válasza kraftxld (#505) üzenetére


sbazsi
veterán

semmi hibakód.
elindítom, megjelenik az ablaka, de csak fekete.

(#507) kraftxld válasza sbazsi (#506) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ccsökkentett módban indul?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#508) sbazsi válasza kraftxld (#507) üzenetére


sbazsi
veterán

egyelőre úgy sem sikerült. :(

(#509) kraftxld válasza sbazsi (#508) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Használj vmware convertert és vmware workstation-t ;]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#510) sbazsi válasza kraftxld (#509) üzenetére


sbazsi
veterán

ahhoz kell az eredeti gép, vagy a tib-et tudja konvertálni?

(#511) kraftxld válasza sbazsi (#510) üzenetére


kraftxld
nagyúr

What 3rd party images are supported with VMware vCenter Converter?

VMware vCenter Converter can currently import system images (Windows operating system only) from:

Symantec Backup Exec System Recovery (formerly LiveState Recovery)
Symantec Backup Exec
Norton Ghost
Acronis True Image
StorageCraft
Parallels Desktop

[link]

Ahogy nézem az ingyenes Player-be is be lehet tolni.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#512) sbazsi válasza kraftxld (#511) üzenetére


sbazsi
veterán

:R

(#513) sbazsi


sbazsi
veterán

úgy látszik valami gond van a mentéssel.
azt mondja a converter, hogy a source parameter invalid... :U

no akkor majd holnap

(#514) kraftxld válasza sbazsi (#513) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hibás filerendszer, halódó vinyó.
A legtutibb ha a vmware converter boot cd-vel próbálod az eredeti gépen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#515) sbazsi válasza kraftxld (#514) üzenetére


sbazsi
veterán

Hdsentinel azt írja ok a hdd.
Holnap kiderül.

(#516) sbazsi válasza kraftxld (#514) üzenetére


sbazsi
veterán

nem sikerült az en gépemen.
telepített verzio info.owner hibát mondott.
boot verzio pedig nem talál source OS-t?!?!

(#517) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Host xp, guest W7-en elfogyott a lemezem. (anno sajna nem állítottam a 16GB-on).
Hogy lehet növelni ennek a VHD-nak a méretét? (régebben egyszer már sikerült, de nem emlékszem rá sajna)

(#518) kraftxld válasza ro_bert17 (#517) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
A virtuális gépen meg lemezkezelővel növeled utána a partíciót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#519) ro_bert17 válasza kraftxld (#518) üzenetére


ro_bert17
őstag

:R Folyamatban az átméretezés. És még ezt a risájzert is meg találtam a gépemen! :)
Köszönöm!

(#520) ro_bert17 válasza kraftxld (#518) üzenetére


ro_bert17
őstag

Úgy tűnik kész is. Megnöveltem 30-ra a lemezt, és nem variáltam vele túl sokat: kicseréltem a két vhd-t, majd a kötet kiterjesztése. Úgy tűnik rendben van.
Vagy később esetleg lehet még valami gondom vele?

(#521) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok.

Idegrohamot kapok...

Jó 2 hónappal ezelőtt kínlódtam azzal a problémával, hogy a Win7 Virtual XP-je alatt futtatok CorelDraw-t, amiből vektoros állományokat küldök ki a plotternek, lévén csak XP-s driver van hozzá.
Szóval valamikor novemberben cseréltem a konfigomat és az új gép és a plotter között valamilyen okból kifolyólag állandó kommunikációs hiba lépett fel, ami eredményeként a görbék rajzolása közben véletlenszerűen egy-egy hibás koordinátát kapott a plotter, így nem azt a grafikát vágta, amit szerettem volna/kiküldtem neki.

Kb 1 hónapja újraraktam a Win7-et, vele együtt a VirtualXP-t is és csodák csodájára hibátlanul működött a kommunikáció, több tíz m2-et vágtam ki a plotterrel hibátlanul.
Tegnapig.
Ma már nem...
Ma ugyanazt a hibát produkálja, mint korábban, rossz koordináta, belevágás...

Annyi történt, hogy BIOS buhera közben véletlenül 1.5V-on hagytam a memóriákat (1.65 kell nekik), és emiatt munka közben egyszercsak dobott egy BSOD-t.

Azóta hibázik, de már idegrohamot kapok tőle, mert nem tudom, hogy miért. :O

Mivel tudnám kiszűrni, hogy honnan ered a probléma?

(#522) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Beírnám ide is, hátha valaki...

Készítettem (volna) az asztali gépből egy virtuálisat. De sajna nem fogadja el.:

Merre induljak?

Szerk: paragon go virtual-al készítettem (volna), mert a disk to vhd-nél is ez volt. Csak virtual pc 7 alá kellene, mert nem szeretnék se vmware-t, se virtualbox-t.

(#523) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#522) üzenetére


ro_bert17
őstag

Közben sikerült megoldnom, így ide is beírom:
Végig jártam a dolgokat. A gond alapvetően az volt, hogy a virtual pc 7 vhd limitje 127GB. A virtualizálni kívánt pc-ben egy 160-as lemez van. Hiába csökkentettem a partíció méretét, a linkelt hiba üzenet jött elő.
Szóval a partíciót kívánt nagyságúra hozni, majd a "felesleges" területet törölni. Így működik nálam.

(#524) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok!
A következö probléma merült fel.
Windows 7 Ultimate X64 oprendszert használok.
Szeretném Virtual pc-re feltenni a Windows Xp Sp3 oprendszert.
Feltelepítettem a virtual pc-t bootolásnál viszont azt írja h nem tud bootolni.
Image fáljt létrehoztam meg is adtam neki h arról bootoljon.
A win7-ed imagekröl viszont bebootol.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Elöre is köszi.

(#525) Donvit078


Donvit078
tag

Üdv,
Segítsen valaki mert megőrülök telepítettem a ms virtual pc-t is és a virtual boxot is de használhatatlan eddig mindkettő fatal:not bootable medium found beleőrülök hogy bootáblát keresnek amikor feltelepedtek már mi ez mit nem találnak??

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#526) kraftxld válasza Donvit078 (#525) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk a virtuális gépbe először fel kell telepíteni az operációs rendszert.
Egy boot-olható ISO file-t beadagolsz neki a CD meghajtóba és végignyomod a telepítőt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#527) kraftxld válasza sesomaru1989 (#524) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem bootolható az XP image file amivel próbálkozol.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#528) Vinrael


Vinrael
tag

Üdv!

Valahol hallottam egyszer, hogy meg lehet azt csinálni, hogy pl a virtuális xp-hez hozzárendelni egy monitort, billentyűzetet és egy egeret, és így gyakorlatilag két ember is használhatná egyszerre a gépet.

A kérdésem az lenne, hogy lehetséges -e ez, és ha igen, akkor hogy? vagy ez valami orbitális nagy baromság? :D

UI: VMware Workstation 8at használok xp sp3-al, mert csak xp-n lehet feltenni a modemem usb-s driverét, de a vmware-be nem igazán találtam ilyesmi beállításokat..

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#529) kraftxld válasza Vinrael (#528) üzenetére


kraftxld
nagyúr

VMware workstation-ben szerintem meg lehet csinálni, átdobni a másodlagos képernyőre, meg hozzányomni az USB eszközök között a második egeret meg billentyűt.
Értelme szerintem nem sok van, ráadásul ez Virtual PC topik.
De pl egy új USB modem nagyságrendekkel olcsóbb mint egy workstation licensz, ha meg 3G modem akkor a szolgáltatónál kell verni az asztalt, hogy adjanak rendes cuccot ami megy Win7 alatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#530) Vinrael válasza kraftxld (#529) üzenetére


Vinrael
tag

Köszi majd megnézem. :R

Topikért bocs :D.
A modemről annyit, hogy upc féle alap kábeles modem. Itthon elromlott a router, de két gépre kéne itthon internet. Mikor még xp-m volt, akkor még ment az a módszer hogy egy gép kapja utp kábelről, a másik gép meg usb-ről, de win7-en sehogy nem tudom működésre bírni az usb-s részét. (nincs win7-es usb-s támogatás ehhez a modemhez)

Vmwareből meg valami próbaverziós cuccom van, mert ez az állapot csak pár napig tart, amíg beszerzek egy új routert. Ez a 2 user 1 gép meg csak kíváncsiság volt. :D

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#531) Onishi


Onishi
tag

Sziasztok!

A problémám a következő:
Fel volt telepítve a c meghajtómra a Virtual PC és hozzá az XP Mode. Használtam egy jó darabig, de betelt a c meghajtó, és mivel ez elég sok helyet foglalt, gondoltam áttelepítem másik nagyobb meghajtómra. Utánanéztem azt olvastam, hogy a "AppData\Local\Microsoft\Windows Virtual PC" mappát kell elmenteni és később abból vissza tudom állítani.
A kérdés, hogy hogyan tudom ezt megtenni? Van benne Windows XP Mode.vhd, .vsv, .vmc fájlok, stb.
Megpróbáltam új virtuális gépet létrehozni a létező vhd fájlból, de nem engedi ezt írja " A virtuális merevlemezt nem sikerült a virtuális géphez csatolni. Ellenőrizze a megadott értékeket, és próbálkozzon újra.".
Akkor csináltam egy új szűz XP Mode-ot, és annak a vhd fájljára rámásoltam a meglévőmet. De úgy sem jó.
Biztos ilyen elérési utakkal van problémája, mivel a régi a c meghajtónn volt, most meg az f-en lenne. Mit és hol kéne átírnom, hogy működjön a dolog?
Elég sokminden volt rá feltelepítve, nem akarnom elölről kezdeni. Egy jól bejáratott rendszer volt. Minden szükséges fájlt lementettem, valahogy biztos vissza lehetne állítani.

Kérem aki vágja segítsen. Előre is köszönöm.

(#532) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Van két gép, amiből paragon go virtual-al nagyon ritkán vhd-t gyártok.
Alapon a HD sentinel mindkettőn indul, és mai gyártás után ilyenek lettek: [link]
A vhd egy notebook alig pár száz üzemórás hgst hdd-jén van caddy-ben. Jelenthet ez valamit?

(#533) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

virtual xp-hez lenne kérdésem.
volt egy régebben telepített XP-m, amin sok vírusos dolgot teszteltem már, meg csináltam egy frisset is, hátha tabula rasa gyorsabb lesz meg mégis friss telepítés.

szükségem lenne egy stabilra, mert van egy progi, ami nem indul el win 7 alatt, csak xp-n.

a régit XP-t kitakarítottam, de valami félrekattintás miatt többé nem méretezhető szabadon az ablak. ha lekicsinyítem a keretet nem méretezi át az asztalt... nagyítani meg csak az asztal felbontásáig engedi. teljesen érthetetlen, mert ugyanaz minden beállítása, mint a másiké. de pont ugyanaz.

az új telepítés ugyan rugalmasan átméretezi az asztalt, (amekkorára nagyítom a keretet akkora lesz bene az asztal) de nem hajlandó futtatni a progit. lehet, valami xp jogosultság baromság... az az igazság, hogy már rég elfelejtettem az xp ilyen kis hülyeségeit... ezt írja ki: failed to create dafault activation context, majd még egy hibaüzenet (unable to load dll... és elérési út), majd leáll.

telepítettem, egy virtual boxra is, de ott ugyanez a helyzet... tehát ez inkább xp mizéria...

kb 9 órája ülök a gép előtt és próbálok megoldást találni, de semmi... két egyforma rendszer közül az egyik így viselkedik a másik ellenkezőleg. nekem misztikus. tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#534) Wolfskin


Wolfskin
őstag

ahogy basztatom egyre jobban esik szét a régi xp... :(
az új meg nem csak nem futtatja programot, de a másolás is teljesen halott rajta. egy másik meghajtóról akartam egy mappát átmásolni, az is 5-10 perc, mire nekilát... :W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.