Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) R válasza zoltanz (#250) üzenetére


R
aktív tag

én is csak a vendégről húznám át a fájlokat

[ Szerkesztve ]

(#252) zoltanz válasza R (#251) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem egészen értem mire gondolsz. A Gazdáról a Vendégre megoldott ott a CD pl. Fordítva meg igazából a Gazda gépen is jóvá kellene hagyni, nem egészen jól működik.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#253) Core2duo6600 válasza zoltanz (#245) üzenetére


Core2duo6600
veterán

WMwaret szokták még linuxra használni

Még van egy annak nem jut eszembe a neve, amin még 3d és gameket is nyomathatsz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#254) lúzer


lúzer
veterán

vpc2007 komolyabb vga-t emulál mint vpc2004 vagy ua: s3trio ?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#255) kraftxld válasza lúzer (#254) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugyanaz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#256) lúzer válasza kraftxld (#255) üzenetére


lúzer
veterán

kösz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#257) amargo válasza zoltanz (#245) üzenetére


amargo
addikt

VirtualBox-ot érdemes Linuxra használni, nekem egyből ment rajta.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#258) Core2duo6600 válasza amargo (#257) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Windows on ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#259) amargo válasza Core2duo6600 (#258) üzenetére


amargo
addikt

Gyakorlatilag az összes platformot ismeri.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#260) Elrood


Elrood
őstag

Következőt próbáltam ki.
"A" gépen feltelepítettem egy winxp-t vpc2007 alá, netet látja, tehát minden ok.
"B" gépre vpc2007 szintén, átmentettem a .vhd, .vmc, .vsv fájlokat "A" gépről, és winxp elindít. Rendben elindul, viszont netet már nem hajlandó látni, sőt "B" gép winxpjét se tudja pingelni.
Ötlet?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#261) maxlanders válasza lúzer (#254) üzenetére


maxlanders
tag

Nekem az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy van arra mód hogy más vga-t tudjak használni ne pedig s3trio-t?

(#262) kraftxld válasza maxlanders (#261) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem lehetséges.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#263) kraftxld válasza Elrood (#260) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A B gép hálózatának megfelelően újra kell konfigolni a vpc2k7-ben a hálózatot

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#264) Elrood válasza kraftxld (#263) üzenetére


Elrood
őstag

Mint kiderült, ha elindítom B gépen a vpc-s xp-t, akkor teljesen meghal a hálózat a B gépen, annyira, hogy driver reinstall kell.
Kipróbáltam, átraktam NAT-ra, akkor nem halt le, viszont haló nem volt.
Gondoltam Install or Update Virtual Machine Additions kell, de valamiért nem csinál rá semmit ("A" gépen már fel lett rakva, itt update kéne).

Ötlet?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#265) Elrood válasza Elrood (#264) üzenetére


Elrood
őstag

Update megtörtént, de még mindig nem tudom, hogy itt hogy kell beállítani a hálót, hogy működjön (NAT-ra van állítva).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#266) maxlanders válasza kraftxld (#262) üzenetére


maxlanders
tag

Valahonnan éreztem. :((

(#267) adalbert1


adalbert1
veterán

Virtual Pc 2004-et akartam Vista alatt használni... Ugyan a telepítésnél feldobott pár olyan ablakot,hogy nem kompatibilis, ennek ellenére felment... Viszont a win2k az istenért se akar települni, már kb. egy órája itt áll...
Lehet hogy nem szereti az usb-s egeret és keyboardot? De elméletileg a virtuális gépnek standard ps2 mouse/keyboardnak látszik nem?

(#268) Core2duo6600 válasza Elrood (#260) üzenetére


Core2duo6600
veterán

a "B" gépeden válaszd ki megfelelő hálózati csatolót a virtuális gép beállításaiban,
ha csak 1 van benne akkor a "B" gép tuzfala blokkolhat valamit

(#267) adalbert1

Használj ujjabb progit, van vpc2007 es
jobb is mint a korábbi free is
Miért kell régi progikat erőltetni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#269) adalbert1 válasza Core2duo6600 (#268) üzenetére


adalbert1
veterán

Basszus, nem is tudtam, hogy a 2k7 ingyenes... :W Akkor ránézek. Mondjuk furcsa is volt, hogy a 2004 van csak benne az MSDNAA licencben.

(#270) petersonal


petersonal
tag

volt egy kérdésem a témával kapcsolatban de már megoldottam XD nem tom h lehet ezt a hozzászólást törölni

[ Szerkesztve ]

(#271) Core2duo6600 válasza petersonal (#270) üzenetére


Core2duo6600
veterán

bekpacsolod a virtuális géped majd a menuből cd / captire iso, a 2007 es megeszi a dvd képet is

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#272) petersonal


petersonal
tag

Na megint elakadtam, betölt cdről minden nagyon fasza névszerint magyar xp prof kéri a serialt, és akármit irok be neki nem enged tovább mindig azt irja rossz a kód. Haverom eredetijét is kipróbáltam azzal sem ment :D érdekes... ötlet ?

(#273) Core2duo6600 válasza petersonal (#272) üzenetére


Core2duo6600
veterán

amikor egy másikkal próbálkozol, akkor érdemes a rendszer ujraformázni
De a telepítésnek, kódóknak nem igen van köze ahhoz, hogy virtuálisan telepítesz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#274) petersonal


petersonal
tag

Épp ezért nem értem, de ujra próbáltam format a virtual hddnek és megint nem tetszik neki a serial fingom sincs miért :F

(#275) kraftxld válasza petersonal (#274) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez az általad használt telepítő lemez hibája (nem hozzá tartozik a serial) nem pedig virtualpc.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#276) petersonal válasza kraftxld (#275) üzenetére


petersonal
tag

Kösz én is ezt sejtettem mert ez a magyar xp nem az enyém a saját telepitö lemezem nem talalom :S

(#277) Elrood válasza Elrood (#265) üzenetére


Elrood
őstag

Félig már sikerült.
NAT-ra beállítva, DHCP visszakapcsolása :DDD után van háló a vpc-s xp-ben, el tudja érni a netet, a B gép erőforrásait, és B-nél se hal le a hálózat.
Viszont B gépről, hogy érem el? Hiába pingelem, nem kap választ. Fontos lenne, mert a vpc-s xp-n apache fut.
(Mindenhol lekapcsoltam a tűzfalakat, akkor sem.)

Ötlet?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#278) Elrood válasza Elrood (#277) üzenetére


Elrood
őstag

Guglizás után ezt találtam:
Shared networking also does not support networking between virtual machines or from the host operating system to the virtual machine. [link]
Akkor marad a Microsoft Loopback Adapter módszer.
Majd winxpsp3 után kipróbálom megint a network adapteres módszert, 3 éve telepített win, megannyi szeméttel, lehet ezért hal le most ez a módszer :).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#279) salazol


salazol
őstag

Sziasztok.
Szerintetek megoldható-e virtual PC alatt, hogy quest kommunikáljon a host hardveres MIDI portján keresztül (MPU-401 kompatibilis port) egyéb berendezésekkel.
Kösz.

(#280) Core2duo6600 válasza Elrood (#278) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jol selytem, hogy a hálót akarod használni a host és a vendég os között ?
vagy 2 vendég között ?.

Mert ez simán muxik

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#281) attis71


attis71
tag

Sziasztok!

Kérdezni szeretném, hogy a virtual PC-én, és a VMWare-én kívül létezik még valamilyen szoftver amivel virtuálisan ellenőrizni tudom a modosított op. telepítőtt?
Előre is köszi a választ.

Üdv mindenkinek.

(#282) Core2duo6600 válasza attis71 (#281) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Virtualbox, amiről hallottam, bár lehet, hogy linux ill. Mac os alatt.
És még van 1 de nem ugrik be a neve, ami kereskedelmi, tehát nem freeware, úgy reklámozták, hogy 3d így úgy, tehát full 3d támogatás van alatta.
De a win tesztelésére a virtualpc, bár a vga ra vonatkozó rést nem tudod komolyan tesztelni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#283) attis71 válasza Core2duo6600 (#282) üzenetére


attis71
tag

Core2duo6600: köszönöm a választ, a virtualbox még magyarnyelvű is . :R

(#284) Pisztillus válasza Core2duo6600 (#282) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez szerintem a Parallels Workstation lesz, ami úgy tudom, hogy Mac környezetből indult. Hogy aztán tényleg ez lesz az, ami támogat 3D-t, abban nem vagyok biztos, de a fizetősségében igen. :)

Inkább off-ba rakom, hiszen ez a téma mégsem erről szól...

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#285) toth_janika


toth_janika
őstag

Hello!

Lehet láma kérdés lesz, és lehet vki kérdezte már, de lehet VPC-re telepíteni Linuxot? Én VPC2004-re akartam egy 10.1-es SuSE-t tolni, és 3 órán keresztül nem igazán történt semmi! :(

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#286) Dimitryj válasza toth_janika (#285) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Nem igazán nekem csak microsoftos cuccot sikerült feltolnom alatta, viszont Wmvareben simán felment.

(#287) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Lenne egy nagy kérdésem, hogy lehet összehozni hogy működjön a net vpcben is?

(#288) kraftxld válasza Dimitryj (#287) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kicsit részleteznéd, hogy jelenleg miként van bekonfigurálva a hálózat?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#289) Lauda válasza Core2duo6600 (#282) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi a tippet, ezt én is kipróbálom! :R

(#290) Core2duo6600 válasza toth_janika (#285) üzenetére


Core2duo6600
veterán

elvben lehet.
De akkor már a 2007 esre tedd az ujabb

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#291) Tosee válasza Dimitryj (#287) üzenetére


Tosee
őstag

Virtual pc concole-ban jobb klikk az adott oprendszerre, majd katt a settings-re...
kiválasztod a networking-et
Number of network adapters: 1
Adapter 1: Shared networking (NAT) ot válaszd...
Lehet el kell indítani az adott oprendszert utána, és lefuttatni egy hálózat beállítása varázslót, de előtte próbáld meg varázsló nélkül...
Nálam router osztja a netet és így működik virtual pc-alatt is!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#292) lúzer válasza Tosee (#291) üzenetére


lúzer
veterán

nálam is!
routerrel

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#293) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Próbáltam márt én is NATtal meg prószáltam beállítani netmegosztást, de sehogy sem működött, Amúgy meg betárcsázós netem van, és nincs routerem :(

(#294) Dimitryj válasza Dimitryj (#293) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

ötlet? senki?

Még nem tudtam tesztelni de lehet megvan a bibi ui comodo nem kérdezett rá a vmware NAT szolgáltatására múltkor, és most újra kellett pakolnom most viszont észrevette szal lehet ez volt a gond :D

[ Szerkesztve ]

(#295) kraftxld válasza Dimitryj (#294) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az ilyen rissz-rossz tűzfalakat alapból le kell lőni, ha a virtuális gépre is akarsz netet :)
Ha van otthon router, akkor egyszerűbb hozzá bridge-olni a fizikai adapterre, ilyenkor a virtuális gép szépen kap ip-t meg netet a routertől.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#296) azbest


azbest
félisten

ejj, de jól szivat a vpc... a weblapomtól az ie6 hibaüzenet nélkül rendszeresen bezáródott ... (javascriptes dolgokkal próbálkozom)

pár ilyen után próbaképp kikapcsoltam a hardveres virtualizációt (amd x2 proc).. úgy tűnik most jó...

csak azért írom ide, hátha más is ilyen hibába ütközik

(#297) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Úgy néz ki most működik :))

(#298) azbest válasza azbest (#296) üzenetére


azbest
félisten

kiderült hogy nem virtualizáció függő.. csak az xp-m immunis rá, virtuális gépben meg hasonlóan viselkedik hw virtualizáció nélkül... vista alatt rendes gépen is elhasat... másik gépen rendes gépen is...
(ie megpusztul ha script tag maga alatt vágja a html dom fát)

[ Szerkesztve ]

(#299) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Valamiért nem mászik fel vpcn az IE7hez valamelyik frissítés, megtudom nézni valahol hogy mi a baja?

(#300) Riverflow


Riverflow
csendes tag

Meglévő winxp rendszerből hogy tudok frappánsan virtuális gépet csinálni?
Norton asszem tud vmdk-t csinálni, de nekem vhd jobb lenne, VirtualPC mégiscsak ingyenes...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.