Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) csimave


csimave
tag

Egyik barátom szeretne gépet venni. Feltételei:
-max. 50e Ft
-Minél nagyobb megapixel.

Miket ajánlanátok? :R :R

http://www.pro-betting.atw.hu TUTI TIPPEK SPORTFOGADÓKNAK!

(#20952) #25954560 válasza csimave (#20951) üzenetére


#25954560
törölt tag

azt h ne ragaszkodjon a masodik feltetelehez, javitsa inkabb 'leheto legjobb kepminoseg'-re.
es kicsivel tobb info kene h mire szeretne hasznalni, ha nem csak turistagepnek kell.

(#20953) csimave válasza #25954560 (#20952) üzenetére


csimave
tag

Igazából csak ilyen családi fotókhoz, hirdetésekhez kellene neki.
Képminőségben melyik a legjobb ebben az árkategóriában? :R
És ha lehet, akkor ajánljatok egy jó webshopot is(nagyjából jó árak és megbízhatóak ). :R

[ Szerkesztve ]

http://www.pro-betting.atw.hu TUTI TIPPEK SPORTFOGADÓKNAK!

(#20954) Cyrin válasza csimave (#20953) üzenetére


Cyrin
addikt

Pana TZ6 már van 50 körül, mindenki el van ájulva tőle, most ennyiért az a legjobb.
pl itt.

(Halkan jegyzem meg, hogy volt nálam egy kipróbáláson, de nekem nem jött be)

[ Szerkesztve ]

(#20955) Omega81 válasza Omega81 (#20950) üzenetére


Omega81
senior tag

Nincs itt hozzáértő?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#20956) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok! Szeretném lecserélni a gépemet, két tipus között vacilálok: Fuji finepix 2100 HD vagy Finepix 1600. Bár én az utóbbi felé hajlok, van valakinek tapasztalata vagy javaslata, melyik gép a jobb?

(#20957) Palkó válasza csimave (#20953) üzenetére


Palkó
tag

CANON SX120

220volt.hu asszem most 49.900 jó magyar forint

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#20958) csimave válasza Palkó (#20957) üzenetére


csimave
tag

Majd ha hazaérek, akkor meglesem.
Tudtnál még jó gépeket mondani ebben az árkategóriában?

:R

http://www.pro-betting.atw.hu TUTI TIPPEK SPORTFOGADÓKNAK!

(#20959) Zebu válasza csimave (#20951) üzenetére


Zebu
addikt

Jah ez a minél nagyobb megapixel elég erős "paraszt-vakítás"... nem szabad bedőlni neki...

Nagyon úgy tűnik, hogy a legtöbb gyártónál az utóbbi időben a MARKETING gépezet nagy hangsúllyal beleszól a tervezésbe, valószínűleg ezért fordul elő, hogy csak ritkán sikerül tényleg jól használható, minőségben megfelelő és használhatatlan, értelmetlen funkciókban szűkölködő masinát összedobniuk. :(

(#20960) Cyrin válasza csimave (#20958) üzenetére


Cyrin
addikt

egy kis összehasonlítás (válaszd ki a 120IS, és a TZ7 gépeket)

(itt egyrésze látható, hogy miért nem tetszik nekem a TZ6 képe)

[ Szerkesztve ]

(#20961) csimave válasza Cyrin (#20960) üzenetére


csimave
tag

:R

http://www.pro-betting.atw.hu TUTI TIPPEK SPORTFOGADÓKNAK!

(#20962) IbrikPH


IbrikPH
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnénk egy egységsugarú felhasználók számára készített, használható, kompakt, "jólszolgáló" fényképezőgépet venni... eddig a Samsung ST550 tetszett (de ez nagyon), szerintetek ebben az árban/kategóriában/minőségben még ki jöhet szóba?
A lényeg a kis méret, könnyű kezelhetőség, és hogy kb. a "aztaztmóóóstgyorsanfényképezdle"-től a "fúúúdejóaznahogyankéneebbőlvalamiszépképetcsinyáni"-ig lehessen vele kalibrálni.
Itt néztünk egy szimpatikus csomagot: http://www.pixmania.hu/hu/hu/3686346/art/samsung/st550-narancssarga-pix-c.html

Előre is köszi a válaszokat...
I.

(#20963) Zozzant válasza IbrikPH (#20962) üzenetére


Zozzant
addikt

Hát én ezt marhagyorsan elfelejteném, miért lenne jó ez neked, szerintem tz7-et vegyél. A gép alján! lévő csatlakozó kísértetiesen ugyanaz mint a sony h55-ön, gyenge fényerő beltérben nulla, kicsi zoom, na és ez:

"A videózás közben az optikai zoomot is használhatjuk, sajnos zoom közben hangot nem rögzít a gép. Véleményem szerint a zoom közbeni teljes csendnél még az is jobb lenne, ha belehallatszana a felvételbe a zoommotor hangja. Ez egyébként szinte kivétel nélkül az összes Samsung kompakt gépre jellemző. Szintén működik felvétel közben a fénymérés is, de az autofókusz inaktív. "

Pixmania helyett rendes hazai boltot válassz, 220v, edigital stb.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#20964) johnjohn válasza IbrikPH (#20962) üzenetére


johnjohn
addikt

Ahogy Zozzant kolléga is jelezte, a Pixmania széles ívben kerülendő ! Itt , vagy itt nézz még szét.

(#20965) sutyi83


sutyi83
csendes tag

Jó reggelt mindenkinek. Tegnapelőtt megérkezett a Fuji s1500-as, nagyon tetszik, gyorsan el is mentünk a Turulhoz fényképezni egy kicsit, és bár egyelőre csak automata módban használtuk, a képminőség egyelőre teljesen megfelel, és természetesen nem várom el hogy a legújabb DSLR-ek tűélességét produkálja, szóval tetszik na. DE VAN EGY NAGY PROBLÉMA : tegnap (persze tegnapelőtt hozták ) az egyik macska leverte, és eltörtek az akksitartó lábai, de nem a csúsztatható részen :O :O :O Most összekötegeltük, mert nem volt más megoldás, úgy tűnik más baja nem lett. Ha esetleg valaki tudna valami jót mondani hogy lehetne megcsinálni, vagy egy helyet mondani ahol megcsináltathatom, vagy BÁRMIT :B akkor azt nagyon megköszönném. Ilyen az én szerencsém :W Köszönöm szépen előre is! :R :R

Nem tudtam hogy lehetetlen, ezért megcsináltam...

(#20966) Zozzant válasza sutyi83 (#20965) üzenetére


Zozzant
addikt

Ez tényleg nagy probléma, esetleg ha van garanciális szervize akkor oda, persze a probléma nem garanciális, de majd ők megmondják mit tudnak tenni és mennyiért. A macska nem tehet semmiről, rossz helyre tetted a gépet.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#20967) sutyi83 válasza Zozzant (#20966) üzenetére


sutyi83
csendes tag

Ez így van, sajnos rossz helyen volt, ráadásul a macs is megcsúszott... Köszi a tanácsot :) Remélem tudnak segíteni...

Nem tudtam hogy lehetetlen, ezért megcsináltam...

(#20968) venzoli


venzoli
csendes tag

Sziasztok,
hozzáértők véleményét szeretném kérni. Vásárlás előtt állok, kompakt, minimum 28mm-200mm-es optikával felszerelt, "zajmentes" :) gépet keresek 70.000 forint alatt.
Ahogy nézelődtem, elémtárult a következő két gép, talán még kapni is őket:
Ricoh CX 1
Ricoh R10

Kérdésem, hogy van-e valaki, aki ismeri ezeket a gépeket, milyen a minőségük (képzaj), van-e olyan masina, ami ezeket megközelíti, vagy veri, de árban sem száll el?
A Ricoh CX 1 úgy láttam, hogy CMOS szenzorral van ellátva. Vannak hasonló kompakt gépek nagy zoommal CMOS szenzorral?
Köszi,
Zoli

(#20969) propellerjoe


propellerjoe
csendes tag

Szerintetek használt gépet mennyire érdemes venni? ilyen 2-3 éves re gondoltam és körülbelül 50 ezret szánnék rá. Ti mit ajánlanátok?

Ráreagált

(#20970) Pero


Pero
senior tag

üdv, elérkezett az idő h vegyek egy kompakt gépet. nem tudok sajnos sokat szánni rá így 30eFT alatti kategóriában gondolkoznék. amire kell h worklogoknál fényképes dokumentációt tudjak csinálni, ill ha elmegyek vhova akkor "emléknek" készülő fényképeket csinálnék vele. szóval az volna a kérdés h ti mit ajánlanátok? előre is köszönöm.

(#20971) johnjohn válasza venzoli (#20968) üzenetére


johnjohn
addikt

Mindkét gép rettenetes "vízfestmény" jellegű képeket produkál még napos időben is.Miért pont ezeket nézted ki ?

(#20972) venzoli válasza johnjohn (#20971) üzenetére


venzoli
csendes tag

Olyan gépet kerestem, ami nem csinál túl zajos fotókat félhomályban sem, gondoltam, a CMOS gépek majdcsak jók lesznek erre. De ha van olyan sima CCD-s kompakt gép, ami jobbat tud ezekkel a paraméterekkel, és esetleg olcsóbb, akkor az még jobb, ismerszt ilyeneket? Van egy Pana FZ30-am, és szétrág az ideg, hogy a nem napos időben készült képek iszonyú zajosak. A következő gépemnek ebben a tekintetben kiválónak kell lennie.

(#20973) johnjohn válasza venzoli (#20972) üzenetére


johnjohn
addikt

Ott valami egyéb gond lehet, az FZ30 elég szépen kellene hogy dolgozzon ! Tegyél fel egy képet ami zajosnak tűnik.Nincs az ISO fixen magas értékre állítva ?

(#20974) micky46


micky46
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy fényképezőt. Nyaraláshoz, családi ünnepekhez, hasonlók megörökítésére. Kinéztem kettőt: Panasonic Tz6 és Fujitsu Finepix s2100 hd. Melyiket ajánlanátok ezek közül? Vagy 60ezerig tudtok jobbat ajánlani? Előre is köszönöm.

(#20975) benvolio válasza micky46 (#20974) üzenetére


benvolio
őstag

Ha hordozhatóság és képminőség számít, szerintem a TZ6-os. Ha elég a kevesebb zoom de van HD video akkor esetleg a Pana ZX1 még a képbe jöhet. A Fujinak van újabb modellje az S 1600-as. /ha javítottak az előd hibáin, akkor lehet ez is jó választás, de teszt még nincs róla/.

(#20976) benvolio válasza venzoli (#20972) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem tartsd az ISO-t 100-on, "M"-módba a záridő, rekesz értéket hozzá állítgatva próbáld meg, aztán hasonlítsd össze, hogy milyen lett az automatához képest. Látványos a különbség szvsz.

(#20977) babilonok


babilonok
csendes tag

Milyen képméretben érdemes fotózni?

(#20978) sicc05


sicc05
csendes tag

Helló Eladó egy hibátlan állapotban lévő Olimpus-SP-560UZ Típusú fényképezőgép 2011.07.11.-ig tartó garanciával, dobozzal, 4db alig használt (2300 miliamperes) elemmel, elemtöltővel, 1GB os XD memória kártyával, Driver CD-vel, kábellel és fotóstáskával.
Érdeklődni sicc@vipmail.hu
Ár: 50.000 HUF

(#20979) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok! Megvettem a Fuji finepix S1600-at, készítettem 1-2 képet: [makró]

[zoom nélkül]

[8xzoom]

[15xzoom]

Mindez automata üzemmódban, nem tudom a hozzáértőknek mondanak-e valamit a képek, én teljesen laikus vagyok.

(#20980) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

25k-m lenne ilyen kombóra: digitális gép+valami nagyobb memóriakártya+erős akku és hozzá töltő.

Mit ajánlanátok?

Előre is köszi!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#20981) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Asszonynak kellene gépet vennem.
Követelmények :

- Könnyű kezelhetőség
- SD memórakártya
- Képstabilizátor

És minderre olyan 20-30e közötti összeg áll rendelkezésre.
Milyet ajánlotok?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#20982) PH-User válasza PH-User (#20980) üzenetére


PH-User
addikt

40k van most már rá. ;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#20983) máyköl válasza [HUN]Zolee (#20981) üzenetére


máyköl
veterán

Bocsi, csak egy kérdés: Az Sd kártya miért olyan fontos? Van otthon belőle nagy kapacitású?

Mert lehet, hogy emiatt, sok jó gép ki van zárva. :K

(#20984) [HUN]Zolee válasza máyköl (#20983) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Van itthon belőle egy megfelelő méretű, de arról lemondok, ha árban van megfelelő gép :)
Sajnos eddig csak DIS-el rendelkező gépet találtam, ami semmit sem ér.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#20985) noky_x válasza PH-User (#20982) üzenetére


noky_x
csendes tag

Hello

Ezt nezd meg: Pana FS10. A maradekbol meg kijon a memoriakartya. Ha visszabb olvasol, talalsz velemenyeket, meg kepeket is.

(#20986) nagyfejü


nagyfejü
őstag

hali. rövidesen szeretnék venni valamilyen gépet. Álltalános célokra és néha videozni egy kicsit. olvasgattam a fórumot és találtam pár dicsért gépet.

-Olympus Sp 600
-Nikon Codpix L110
-Fuji Finepix S2500HD
-Pana DMC FZ38
-Canon Powershot SX 20IS

Aki ismeri a gépeket , ki melyiket ajánlja ? üdv

(#20987) noky_x válasza nagyfejü (#20986) üzenetére


noky_x
csendes tag

Hello

Ezek kozul elso sorban a Pana Fz38 vagy Caon SX120. De inkabb a Pana.

(#20988) noky_x válasza noky_x (#20987) üzenetére


noky_x
csendes tag

Illetve, akarom mondani SX20, nem 120

(#20989) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Sziasztok!

Nyaralások, családi események, megörökítésére kellene valami gép, képek és videók egyaránt fontosak!
Fényképezőt vagy video kamerát lenne érdemesebb vennem?
Egy sony t3-am volt eddig, csak beszart, ettől csak jobb képmínőségű jöhetne szóba!
Olyan 50-70 ezer környékére gondoltam, amit esetleg, egyik nagyobb áruház 0% THM-es hitelére tudnék megvenni.

(#20990) Retr0


Retr0
tag

Üdv,

Egy egyszerű családi fotózáshoz kellene egy kis gép nekünk, mivel a régi tönkrement.
Semmi komoly dolgot nem várunk el tőle, de azért tudja minimum ezt:
-4x optikai zoom
--Lehetőleg SD memória bővíthetőség (vagy hasonló, ami olcsó)
-Szép kép

MInderre maximum 30-35e ftot szánunk, de inkább alatta.

Mit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#20991) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Keresek, viszonylag olcsón fényképezőgépet. Hogy őszinte legyek, nagyon tanácstalan vagyok.
Nem különösebben érdekel, hogy hány MP-es, az a lényeg, hogy szép képet készítsen. Legalább azért 5 mp legyen.
Optikai zoom-ból viszont kicsit nagy igényű vagyok, legalább 8x-os. Gondolom itt már ki is esett a kicsi kompakt gép kategória, már csak ilyen kinyúló objektíves jöhet szóba? :F

Nem érdekel, hogyan néz ki, milyen extrái vannak, a fő, hogy szép éles és színekben gazdag képeket tudjon készíteni. Makró képek is lesznek, szóval viszonylag jó legyen a makrója.

Árra olyan 50k max-ra gondoltam. Lehet ebből kihozni valamit?

Egyébként vmikorra nyárra gondoltam a vételt, ha addigra várható valami vérfrissítés a piacon, akkor azt is szívesen hallom. :)

[ Szerkesztve ]

(#20992) Cyrin válasza Vasinger! (#20991) üzenetére


Cyrin
addikt

PANASONIC DMC-TZ6

FUJI FINEPIX F70EXR vagy F80EXR nyárra már lesz olyan.

(#20993) Retr0


Retr0
tag

Ezek közül melyiket ajánljátok inkább:?

[link]

[link]

Esetleg más hasonló árkategóriában?

(#20994) noky_x válasza Retr0 (#20993) üzenetére


noky_x
csendes tag

Hello
Az FS10 nagyon jó választás. Pár oldallal visszább, találsz róla sok véleményt, és pár tesztképet.

(#20995) Vasinger! válasza Cyrin (#20992) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi az ajánlatokat! :R

(#20996) hege01


hege01
tag

Sziasztok,

Kinéztem második gépnek egy Pentax Optio W90-est a Sony A200 mellé, ha nem akarom cipelni a nagy tatyót, meg igazából asszonynak lesz és gondoltam akkor már legyen víz és ütésálló. Mennyire jó vagy rossz ez a masina? Ha valaki már használ ilyet leírhatná a véleményét, vagy hasonlót ajánlhatnátok ebben a kategóriában. Néztem a Canon vízálló kompaktját is, de az 32mm-ről indul, míg a pentax 28-ról, ami nem hátrány.
Ugyanitt van egy Minolta Z3-asom is, amitől megválnék, mennyit lehet ezért kérni?
Vagy jobban járok ha elrakom emlékbe? :)

Köszi a válaszokat.

Üdv.

(#20997) redzsi


redzsi
senior tag

Sziasztok!

Nézzétek el a kissé fura kérdésem!
Megér 30-40e ft többlet árat a Pana FZ 38, ill. Pentax X70 a Fuji s1600, 2100fd-hez képest?
Mindegyik 1/2,3-os szenzorral készül, 26-28mm a nagylátója.
Tudom a főbb különbségeket (legalábbis a specifikáció alapján): a panának, és pentaxnak jobb a fényereje, nagyobb a zoomja. Biztos van még egyéb különbség, ami a leírás alapján nem derül ki.

Egyenlőre tapogatóznék, hisz az én péztárcámhoz sok a 80e ft, de ha megéri a többletet, akkor kifizetem. :) Cél a kirándulások, természet, család, és néha makró fotózás.

Egyébként Canon 590is-ről váltanék a nagyobb zoom, látószög, sebesség miatt.

Köszi a segítséget!

(#20998) benvolio válasza redzsi (#20997) üzenetére


benvolio
őstag

A Pana biztos, hogy megéri az árát. Olvass teszteket mindegyikről és nézegess tesztképeket, és rá fogsz jönni te is mik a különbségek. /Én a Panát ajánlom ezek közül vagy egy Canon SX20-ast. Nem hiába drágábbak./

(#20999) redzsi válasza benvolio (#20998) üzenetére


redzsi
senior tag

Igen azt sejtettem hogy nem véletlen az a különbség, de gondoltam laikusként megkérdezem.

És a [Kodak EasyShare Z981] mi a véleményed/vélményetek? Magyar tesztet nem találtam, a ph kereső sem talált semmit.
No, közben látom a Sony Alfa 230L is már 90e ft ért vehető.

[ Szerkesztve ]

(#21000) Sza_Sa válasza hege01 (#20996) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Pont a tágabb családban van egy ilyen, sajnos a képminösége átlag alatti. Nagyon zajos, pláne kevés fénynél, a széleket nagyon mossa, de ugy általában véve életlen a kép. Egyetlen pozitivuma hogy birja a vizet.
Ha kell van képem dögivel amit vele csináltunk.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.