Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143701) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Üdv. Köv. kérdéssel fordulnék hozzátok. PC-met most upgradelem, i5-4570-ről i3-10105F-re (ebből kifolyólag új lap, új RAM-ok + M.2 SSD). Tehát felszabadul a régi proci, lap, RAM, SSD. Arra gondoltam, hogy a jelenleg otthoni médiatárolónak, NAS-nak használt, OMV-t futtató RPi3-at leváltom, szóval home servert csinálnék a régi konfigból. Nyilván kell még így egy ház, táp, CPU hűtő. A kérdésem pedig, hogy milyen tápot ajánlanátok erre a célra?
Árat nem tudok mondani, mivel nem vagyok képben a tápok jelenlegi áraival, és azt sem tudom, mekkora táp kellene nekem. A meglévő konfig:
- Asus B85M-E
- i5-4570
- 16GB DDR3 (2x (2x4GB) kiszerelésben) --> ez mondjuk kérdés, hogy maradjon-e a 16GB, vagy elég netán a fele is e célra?
- Samsung 840 (nem EVO) 120GB SSD
- 4+2TB WD RED HDD (van még egy 2TB-os RED, de azt szerintem hagyom a gépemben az új konfig mellett)
- ház még nincs, eddig egy ajánlást kaptam: Thermaltake Versa H15
+1: extra igény: halk legyen! Fsz-en lesz, előtérben, egy nagy beépített szekrényben, szóval nem szeretnénk onnan hallani egész nap zúgást, búgást, morajlást. Azt sem bánnám, ha egy kis házban (akár a Versa, akár más, ami lesz majd) nem kéne kábelrengeteget duggatni (de végül is ha van megfelelő kábel menedzsment, akkor mindegy).

(#143702) Mans20 válasza _Atesz (#143700) üzenetére


Mans20
addikt

Lehet akkor 750x lesz, csak a cwt belsőtől tartok. Egy TX650 màr elpukkant régen.

(#143703) MMIX válasza Gabesz87 (#143701) üzenetére


MMIX
addikt

Szerintem azért mégiscsak írjál valamilyen fájdalomküszöb árat, mert akár
SEASONIC Prime Fanless PX 450W 60ezer Ft.
Ez meg 10ezer Ft
Kolink 400W Classic Power tápegység (KL-400v2)
Be Quiet! Pure Power 22 ezer Ft.
Félpasszív tápok 32ezer Ft. Seasonic és SnowSilent ha épp akciós ALZA , Phanteks, EVGA

Siav FS-PSU-B tápegység vibráció csökkentő fekete
HDD is zümmög rezonál.

[ Szerkesztve ]

(#143704) Gabesz87 válasza MMIX (#143703) üzenetére


Gabesz87
veterán

Köszi. Hát ennek fényében, ha a Kolink is bátran ajánlható, akkor az megfelelő lesz! Huszon-, harmincezreket nem akarok rá kiadni! Max. 15k körül gondoltam.
Esetleg még a 300W-os Pure Power 11? Az is elég lehet? Az 17ezer körül van. Ha van annyival jobb/halkabb, akkor azon még elgondolkodom.
Kalkulátorok alapján ahogy néztem, 300W alatt lenne a fogyasztás.
Ez a vibráció csökkentő ha jól sejtem, a táp és a gépház közé menne, hátul? Ahonnan becsavarom a tápot.

(#143705) MMIX válasza Gabesz87 (#143704) üzenetére


MMIX
addikt

Csatlakozók számát is nézd meg és a vezetékek hosszát! Igen, mint egy alátét, "sajtos szendvics". :) Nyilván adja magét hogy, hogyan beépítve hasznos.
Kolink annyit tud amennyi az ára, 10-et megér (Bronze DC-DC, gyártó nem túl ismert, FSP, Seasonic többe van). Második kis értékű gépbe simán jó. Annyira nem gagyi.
Pure Powerből a 400W-os jobb. A 350W-300W másik belső, ennek is alig van hangja (FSP).
Golyós ventis vagy FDB csapágyas ventis előnyösebb.

[ Szerkesztve ]

(#143706) Gabesz87 válasza MMIX (#143705) üzenetére


Gabesz87
veterán

Ok, köszönöm. Nem is az a lényeg, hogy második kis értékű gép, hanem hogy 24/7 menne. Ez a Kolink mennyire halk? Erre vonatkozó adatokat nem igen látok. Tehát akkor azt kell eldöntsem, hogy 10-ért a Kolink, vagy 24-ért a fél-moduláris beQuiet :U De szerintem jó lesz a Kolink, ha a hangja megfelelő.

(#143707) MMIX válasza Gabesz87 (#143706) üzenetére


MMIX
addikt

TechPowerUP
A Pure Power szerintem halkabb a Kolinknál.
24/7 erre ráírták 350W
sleeve bearing<rifle bearing (be quiet!) A Kolink 400-on 3db SATA van! Kis tápokra kevés csatlakozót raknak a gyártók.
Nem a total power a lényeg, hanem a +12V

[ Szerkesztve ]

(#143708) TechN7ne válasza _Atesz (#143696) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

“ Jelenleg kb. a Prime GX széria minőségben megegyezik a Corsair RMx 2021 szériával”

Corsair RMx-től sokkal jobb és minőségibb táp egy SS Prime GX - egy művészi alkotásnak lehetne nevezni a belsőségek összeszerelési sorrendjét + az alkatrészek minősége is sokkal jobb ,hozzáképest egy Corsair RMx egy kottyvasz.
Legalább 3 db RMx-et probáltam és mindnek volt alapzaja (halk zizegés terhelés nélkül) ,csak akkor múlt el ha lekapcsoltad hátul a tápot ,Corsair már nagyon nem a régi…. :N

Nálam a Prime GX ventije full halk terhelés alatt ,terhelés nélkül meg be sem kapcsol - úgy használom ,szóval elég keveset kell dolgoznia.

Szerk.
Focus szériában vannak a gyenge ventik ,Prime teljesen más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#143709) _Atesz válasza TechN7ne (#143708) üzenetére


_Atesz
addikt

"belsőségek összeszerelési sorrendjét"
He :F Ez pontosan milyen kihatással van a minőségre, tartósságra?

"az alkatrészek minősége is sokkal jobb"
Na akkor konkrét példákat kérek, melyik alkatrész sokkal jobb a Prime-ban. Tételesen.

"Legalább 3 db RMx-et probáltam és mindnek volt alapzaja (halk zizegés terhelés nélkül)"
Én meg kettőt, de nem csak próbáltam, hónapokat használtam/lom. Egy RM550x 2018 tápot kb. 1 évet, majd november óta egy RM850x 2021 van a gépemben.
0 hang, se zizegés, se semmi. Pont erről híres a Corsair RMx széria.
Árukeresőn végignyálaztam az értékeléseket, van jópár, senki sem írt ilyent..

"Focus szériában vannak a gyenge ventik ,Prime teljesen más tészta."
1300-as Prime táp volt nálam 1-2 hónapig, zörgött a ventije rendesen. Úgy is adtam el, hogy felhívtam rá a vevő figyelmét.. Szóval nem, nem kivételek. :N

Örülök, hogy meg vagy elégedve a tápoddal, de amiket felhoztál érveket, nem tudom elfogadni, amíg hitelesen alá nem támasztod, különösen a szakmai részre gondolok.


Mans20

Nem kell tartanod, az egyik legjobb belső jelenleg a piacon. :K

[ Szerkesztve ]

(#143710) MMIX válasza MMIX (#138811) üzenetére


MMIX
addikt

SilverStone VIVA Bronze

Ezek is azok, Sanr (Dongguan Sanren Electronic Technology Co., Ltd), Casecom

Kolink Classic Power V2

ENERMAX MarbleBron (és RGB)
"S-8000 REV:"
---- Aerocool Aero Bronze

[ Szerkesztve ]

(#143711) TechN7ne válasza _Atesz (#143709) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Corsair RMx-be követelendő ,hogy jobb venti legyen benne mivel félpasszív üzemmód náluk nincs.
A belsőségek minőségi különbség meg vitathatatlan a Prime javára minden szempontból.

Több mint egy éve használom 0/24 -ben a PC-t vele ,soha nem hallottam zörgést ,lehet akkor szerencsém van ,csak hogy ne cáfoljam a tapasztalataid.
Viszont az RMx szériából volt egy pár mire eljutottam a Prime egységhez ,örülök ,hogy megszabadultam tőlük.

Konkrét példa meg legyen egy belső alkatrészes kép ,rakd a két típust egymás mellé ,egy nem hozzáértő is észreveszi a SS Prime mennyivel precízebb..
MMIX biztosan talál olyan képet ahol látszik a két táp közti szakadék összeszerelésben.

[ Szerkesztve ]

(#143712) Mans20 válasza _Atesz (#143709) üzenetére


Mans20
addikt

Lehet mindkét tápot veszem, azt felváltva használom. :) Mennyire baj félpasszív tápot ventivel lefele használni? annyira melegedne?

(#143713) _Atesz válasza TechN7ne (#143711) üzenetére


_Atesz
addikt

"Corsair RMx-be követelendő ,hogy jobb venti legyen benne"
He :F
A 2018-as szériában a mindenki által golyóállónak minősített puskacsapágyas (Corsair NR135L) pörög. Még nem hallottam/olvastam róla rosszat.
A 2021-es szériában pedig egy profi maglev venti, ami pedig talán a legjobb típus (Corsair RN140ML).
Tehát ez szimplán érthetetlen miért akarsz jobb ventit, amikor pont, hogy jobbak/kevesebb a gond velük mint a Hong Hua ventikkel.

"mivel félpasszív üzemmód náluk nincs"
Nincs? Félpasszív az egész RMx család, mind a 3 széria.

"Több mint egy éve használom 0/24 -ben a PC-t vele ,soha nem hallottam zörgést ,lehet akkor szerencsém van ,csak hogy ne cáfoljam a tapasztalataid."
Örülök neki, de én nem azt írtam, hogy mind zörög, hanem hogy zöröghet. Ki kell fogni a nem zörgő példányokat .. és ez azért elég gáz szerintem. Ennek ellenére szerepelnek az ajánlott listában.

Konkrét példa meg legyen egy belső alkatrészes kép ,rakd a két típust egymás mellé ,egy nem hozzáértő is észreveszi a SS Prime mennyivel precízebb..
MMIX biztosan talál olyan képet ahol látszik a két táp közti szakadék összeszerelésben.
Miért nem te hozol fel valami konkrétumot. MMIX-től persze várom, ha már felkérted. Már ha elvállalja ezt a melót. :D


Mans20

2 tápot azért ne vegyél szerintem. :D
Ha ki tud levegőzni felfele a táp, és nem ejtesz bele valamit (pláne valami fémes tárgyat), akkor nem gáz ventivel felfele betenni. Talán annyi, hogy a házból kevésbé hűs levegőt tud szívni, de nem nagy a difi.
Nekem eleve úgy van beszerelve a tápom.

[ Szerkesztve ]

(#143714) TechN7ne válasza _Atesz (#143713) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

“ Félpasszív az egész RMx család, mind a 3 széria.”
Bocsánat ,arra értettem ,hogy nincs rajtuk kapcsoló.

Az egyik leghalkabb táp az RMx ,nekem nem is ezzel volt a gondom ,hanem a minőségével.
Van itt olyan ős fórumtárs is ,akinél elpusztult 14 nap után a napjainkban gyártott Corsair táp (már nem a régiek).

(#143715) _Atesz válasza TechN7ne (#143714) üzenetére


_Atesz
addikt

Én értem, hogy a minőségét kifogásolod, de ezt alá is kellene támasztani valami szakmai érvvel.
Az ős fórumtársnál pontosan milyen típus halt meg? RMx széria? Mert itt arról van szó.
Egyébként meg mindegyik szériából lehetnek hibás darabok, erre szolgál a garancia, ami nem kevés, 10 év.

(#143716) Mans20 válasza _Atesz (#143713) üzenetére


Mans20
addikt

Végén lehet Asus Rog 850 white lesz. Az focus GX belül. Lényeg ha robban a táp, akkor ne vigyen több hardvert magával.

[ Szerkesztve ]

(#143717) _Atesz válasza Mans20 (#143716) üzenetére


_Atesz
addikt

Módosított Focus GX. Nagyobb hűtőbordák a tápon belül, módosított venti vezérlés, nagyobb és megbízhatóbb venti.

(#143718) _Atesz válasza Mans20 (#143716) üzenetére


_Atesz
addikt

Szerkesztést már nem láttam. Ha "robban" a táp, akkor a megfelelő védelmek működésbe lépnek, nem visz magával semmit sem. Nyugodt lehetsz.

(#143719) t.imi


t.imi
addikt

Nos, zöld ufó lemondta az rm650-et, fizikai sérülés miatt.
Rendeltem egy CM v750 V2-t, meg is érkezett.
Most jut eszembe, illetve olvasom tegnap, nekem is alsó tápos házam van, ventivel lefelé szerelve.
Mivel 40%-ig passzív, légáramlás nélkül nem lehet egészséges hosszú távon. Ha megfordítom a tápot, elegendő levegő juthat hűtésre ház elején lévő ventilátorból?
[link]

(#143720) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Ilyen gepem van most:
+ Gigabyte B560M AORUS PRO AX
+ Intel Core i5-11400
+ Corsair Vengeance LPX Black 32GB (2x16GB) / 3200MHz / DDR4 / CL16 / CMK32GX4M2E3200C16
+ WD Blue SN550 NVMe SSD 2TB M.2 (WDS200T2B0C)
+ SANDISK X300 SSD M.2 SD7SN6S-256G-1022/1122
+ EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA 10GB (LHR) (10G-P5-3897-KL)
+ Van benne par ventilator is...
+ BitFenix Formula Gold 550W (BP-FM550ULAG-9R) + molex HDD 8-pin PCI-e tap adapter

Mukodik is a gep, de miota a video kartya bekerult, eleg hangos lett a gep, es van egy furcsa lukteto rezonalas a hangjaban, ami szerintem nem optimalis. (Kicsit zavar.)

Arra gondoltam, tennek a gepbe egy uj tapot, ami lehetoleg legyen csendes, es legyen benne tartalek, lehetoleg olyan... 50-70 ezer Ft. koruli aron. Erre gondoltam: Zalman ZM1000-EBTII 1000W

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#143721) KAMELOT válasza t.imi (#143719) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem 7 éve lefelé venti van, ez alatt alig ment a venti.

tvamos: Itt va neked táp [link]

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#143722) t.imi válasza KAMELOT (#143721) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm, marad a régi felállás :K

(#143723) lavorka válasza t.imi (#143722) üzenetére


lavorka
aktív tag

Szintén ventivel lefelé van a SS Focus GX-650 évek óta, félpasszívan. Köszöni szépen jól van :)

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#143724) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok,

Egy áramszünet elvitte a jelenlegi tápot (Chieftec Smart 400W).
Az alábbi kis konfighoz szeretnék egy megfelelőt, úgy hogy még legyen benne tartalék egy esetleges VGA és/vagy nagyobb procihoz.

Konfig:
ASRock Fatal1ty z170 Gaming-ITX/ac
Pentium G4560
G.skill RipjawsV 2x4GB 2400MHz
1 SSD
1 HDD

Jó lenne minélél közelebb maradni a 20k-hoz.
Mivel a jelenlegi ház elég kicsi (Cougar QBX), ezért jó lenne minimum fél moduláris, de nem kizáró ok a fix kébelezés sem.
Fél modulárisok között keresgéltem egyelőre.
Ezek jók lehetnek?
[be quiet! Pure Power 11 CM 400W Gold]
[be quiet! System Power 9 400W CM]
[FSP Hydro M PRO 500W 80+ Bronze]
[Corsair CX Series CX550M 550W Bronze]

(#143725) TechN7ne válasza _Atesz (#143715) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hírtelen ennyi képet találtam:
RMx 2018

RMx 2021

Prime GX:

[ Szerkesztve ]

(#143726) KAMELOT válasza TechN7ne (#143725) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez jobb

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#143727) harambe93


harambe93
csendes tag

már írtam ide korábban, bocsi ha off.

Adott egy ASUS ROG-STRIX-RTX3090-O24G-GAMING ROG Strix GeForce RTX 3090 24GB GDDR6X OC PCIE és CORSAIR RMx Series RM850x 2018 Edition.

A vidkari 3x8 tűs csatlakozású, nekem pedig 2 osztott 6+2 pin kábelem van. A 2 kábel használatával össze lehet kötni a táppal, hogy az egyik kábelt teljesen kihasználom, a másiknak pedig csak az egyik felét (tehát a másik 6+2 pin ott fog lógni a levegőben.)

Elméleti kérdés: olyat lehet csinálni, hogy 3 ilyen osztott kábelt használok az áramellátáshoz?
Így viszont 3 db 6+2 kábelvég lógna a házban kihasználatlanul, az nem cink?

(#143728) _Atesz válasza TechN7ne (#143725) üzenetére


_Atesz
addikt

Egy hangyányival rendezettebbnek tűnik a Seasonic belső, de ez továbbra sem bizonyítja, hogy jobb is.
Inkább azt írd meg, hogy mi a fura az első, de főleg a 2. képen. Elég feltűnő.. :)



harambe93

Így is, úgy is jó. Mivel vastag a táp kábele, így nem feltétlen igényli a 3 külön ágat, de ha téged megnyugtat, akkor kötheted úgy is. Csak akkor a fő ág menjen az aljzatokba, mert csak úgy van értelme.

(#143729) tvamos válasza KAMELOT (#143721) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezt eleg huzos arban merik nalunk, de a platinum eleg jol hangzik.

Ez a be quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W majd' 20 ezerrel olcsobb. Megeri a felarat a Corsair? En nem tudom, mennyire jok ezek...

Az erdekel meg, hogy me lehet azt valahogy oldani, hogy ha felnyomom a 230-at a taponak, akkor magatol elinduljon a gep, viszont en le tudjam kapcsolni a szokasos modon az OS-bol?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#143730) varmi2 válasza tvamos (#143729) üzenetére


varmi2
nagyúr

Persze hogy meg lehet oldani. Belépsz a biosba, és megkeresed az AC loss vagy ehez hasonló menűpontot, és a választékból azt választod, ami bekapcsolja a gépet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#143731) tvamos válasza varmi2 (#143730) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor ez nem a tapon mulik, hanem az alaplapon. Nem gondoltam. Koszi!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#143732) zaja8


zaja8
aktív tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tápegység választásban.
Konfig: i7 11700k (oc), 16gb ram, rtx 3060, 2db SSD, 1db HDD.
Legalább félpasszív legyen, minőségi legyen, illetve ha a későbbiekben cserélnék kártyát (3080) akkor az se legyen akadály. Seasonic 750w tápokat nézegettem.
Előre is köszönöm a segítségeket! :R

(#143733) t.imi válasza lavorka (#143723) üzenetére


t.imi
addikt

Már a helyén :R

(#143734) zaja8 válasza zaja8 (#143732) üzenetére


zaja8
aktív tag

A félpasszív helyett fél modulárist szerettem volna írni. :D

(#143737) gulupeti


gulupeti
senior tag

Bitfenix Formula Gold 450W helyett keresek valami hasonlóan csendes és jó minőségű tápot. Jelenleg még csak Ryzen1600X + RX580, de tervben van egy 6700XT + 3600X beszerzése. Átnéztem az ajánlásokat, kb. 3-4 modellre szűkítettem:
Corsair TX650 80+ Gold - 650W (CP-9020132-EU)
Corsair RM650x v2 80+ Gold - 650W (CP-9020178-EU), e két Corsair között a garanciaidőn és, hogy az RM teljesen moduláris, van érdemi különbség? Corsair VX450-em volt egyébként a Bitfenix előtt, azzal nagyon elégedett voltam, igazából csak amiatt cseréltem le, mert már kb. 8 éves volt.
EVGA SuperNOVA 650 P6 80+ Platinum 650W - 220-P6-0650-X3, ez tuti jó? Láttam erre is ajánlásokat, de számomra az EVGA név valahogy nem cseng túl jól.. :)
Esetleg még vmi Seasonic? Melyiket választanátok? Igazából nem fontos, hogy moduláris legyen, de úgy látom, hogy ez már félig vagy teljesen alap mostanra.
Köszi a segítséget!

(#143738) TechN7ne válasza _Atesz (#143728) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Minőségibb (több) kondik ,nyák felépítés ,több borda és ahogy említetted sokkal rendezettebb felépítés a Prime javára.

Szerk.
Tekercsek is sokkal sűrűbben vannak körbe rakva anyaggal - nincs annyira kispórolva mint a Corsair darabok.

KAMELOT
Feltételezem ez már nem az 50-60k s ár kategória - de am egy SS felépítés még ennél is rendezettebb.

[ Szerkesztve ]

(#143739) _Atesz válasza TechN7ne (#143738) üzenetére


_Atesz
addikt

Megint semmi konkrétum!

"Minőségibb (több) kondik"
Most minőségibb, vagy több? Mert a több nem feltétlen jelent minőséget. Ha pedig szerinted minőségibb, akkor konkrétan kérem melyik minőségibb melyiknél?

nyák felépítés // rendezettebb felépítés
= 0

több borda
Darabra lehet, de a Corsair RMx tápon pedig vaskosabbak.

Tekercsek is sokkal sűrűbben vannak körbe rakva anyaggal
:F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F

Bezzeg a puffer kondik hiánya nem szúrta ki a szemed, amire rákérdeztem. :(

Én elengedem a dolgot, mert amit írsz nem tudod alátámasztani már a sokadik hozzászólásodban sem, és így csak off. :U


gulupeti

Mindegyik általad írt táp ajánlott. TX-650M-re csak 7 év a gyártói garancia, másikakra 10 év.
Talán ezek közül az RMx és a P6 a jobb, de mindegyiknek vannak erősségei és gyengeségei.

Más: valaki keresett dual rendszert támogató tápot (nem emlékszem már ki volt), most akadtam rá: Phanteks Revolt X 1000W és 1200W: [link]
1200W-os be is került a doksiba. :K

[ Szerkesztve ]

(#143740) TechN7ne válasza _Atesz (#143739) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ne érts félre ,te és MMIX vagytok itt a szakik ,na meg csicso…
:R
Tanúi vagytok ,hogy mennyi tápon mentem keresztül (rám keresve itt a topikban egy kész regény található) ,a jelenlegi Prime GX-em is harmadjára sikerült teljesen hibátlanra cserélnem mert az első kettő nagyon ciripelt.

Nem könnyű sajnos ha nagyon finnyás az ember tökéletes tápot találni még az ajánlott kategóriában sem ,és ez mind a napjaink lévő tömeggyártás és a minőségellenőrzés hibája.
Lehetséges ha harmadjára neki futok egy RMx-nek is ,akkor sikerült volna belőlük is egy tökéleteset találnom.
A kedvenc tápom egy Corsair CX450M volt amit ti ajánlottatok nekem kb. 10 éve és kiszolgált biztonságosan ,halkan legalább 6 évig (mai napig működik és el van rakva),nagyon sokszor köszöntem is nektek. :K
Aztán a 450w már kevés lett az új kártyákhoz és azonnal Corsair-al indítottam ismét de nem sikerült két próbálkozásra sem ,nem volt sajnos szerencsém velük. :F

Volt nálam már majdnem minden ajánlott márka: FSP ,Evga ,be quiet ,Xfx ,Corsair ,SS + még tuti vlmit kihagytam - rám keresve minden megtalálható.

(#143741) _Atesz válasza TechN7ne (#143740) üzenetére


_Atesz
addikt

Korábban ezt írtad:
"Legalább 3 db RMx-et probáltam és mindnek volt alapzaja" [link]
Most a legalább 3db, és a 2db közt van némi difi. :D

Nem tartom magam tápszakinak, de azért köszi. :)

Amúgy láttam egy részét a kálváriádnak, szerintem te vagy itt a csúcstartó, de kitartásod meghozta a csend gyümölcsét. :D

(#143742) amol


amol
addikt

Sziasztok! Kicsit off, de mi lehet az oka annak, hogy egy bizonyos alaplap-táp kombináció nem működik miközben a lap bármilyen más táppal elindul és a táp is meghajt bármilyen más alaplapot?
GA-B85M-D2V+I3-4160, BQT E6-450W
Bekapcsoláskor nyiffan egyet a táp és leáll, majd újra próbálkozik.
Nincs semmilyen plusz fogyasztó.
Köszi

(#143743) TechN7ne válasza _Atesz (#143741) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Úgy látszik akkor a RMx-ből is volt három :F
Annyi táp volt már nálam nem bírom számon tartani ,sokszor a topikba keresek magamra ,járt e nálam olyan típus. :D

:R

(#143744) _Atesz válasza amol (#143742) üzenetére


_Atesz
addikt

Sok oka lehet.
Vagy a táp túl régi már és bizonyos hibákat generál, vagy lehet valamelyik bios beállítás is (pl. anti-surge -> ha van ilyen rakd off-ba).
Esetleg itt kérdezz rá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#143745) amol válasza _Atesz (#143744) üzenetére


amol
addikt

Köszönöm. Olyan beállítás van csak hogy power loading, de az nem oldja meg.
Ha hibákat generál az más lapot nem zavar? Ugyanezzel a procival másik típusú B85-ös lappal, Z97/4690k lappal, két különböző AM2+ lappal gond nélkül megy.
Van a tápnak előélete, de egy fórumtárs átnézte, kitakarította és furmarkolt is vele valami komolyabb kártyát. Kár lenne érte mert nagyon halk és az FSP Hydro 600-nak amit nemrég vettem itteni ajánlás alapján, már kattog a ventilátora :(
Nem lehet az alaplap hibája? Elhasalt benne egy i5-4570, ilyet még nem tapasztaltam, de lehet hogy az is (másik) táp miatt.
Megkérdezem az ajánlott topikban - bár az utolsó bejegyzés március 31.

[ Szerkesztve ]

(#143746) _Atesz válasza amol (#143745) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem tudok sajnos a távolból diagnosztizálni, csak tippeket adni. Ez azért elég szokatlan hiba, szóval..
Lehet az előző tulaj sem véletlen vált meg ettől a táptól.
Talán amott tudnak adni jobb tippet is.

(#143747) amol válasza _Atesz (#143746) üzenetére


amol
addikt

Ezt a tápot újonnan vettem, az említett 4690k-s konfigot évekig hajtotta 280x-szel amíg bírta, aztán leállogatott ezért lecseréltem. Miután átnézettem gondoltam ilyen netezős gépbe még jó lesz - és lehet hogy jó is lenne, csak nem ezzel a lappal.

(#143748) _Atesz válasza amol (#143747) üzenetére


_Atesz
addikt

"aztán leállogatott"
Ezzel kellett volna kezdjed. Akkor egyértelmű táphiba.. Vagy megjavítod/javíttatod, vagy mehet a kukába, ennyi. :D

(#143749) MaddeNNNN válasza gulupeti (#143737) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

EVGA P6-ot vettem nemrég. 10 év gar, jó ár és platinum minősítés. Nálam szépen csendben Eco mode-ban viszi a 3700x+3060ti kombót. Vedd nyugodtan.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#143750) --ka válasza TechN7ne (#143740) üzenetére


--ka
senior tag

Szervusz!
Bocsánat a kérdésért, de van valami oka, hogy következetesen "rosszul" helyezed el a szövegben a vessző írásjelet?
...csak feltűnt, hátha van rá magyarázatod. :R :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.