Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) z123456789 válasza berbatov2 (#5400) üzenetére


z123456789
addikt

Jukebox-ot engedélyezni kell a menüben.
Aztán a saját médiánél belépsz, kiválasztod hogy melyik mappát szeretnéd bedobni a kedvencek közé, és menü gomb, kedvencekhez ad.
De ha több helyről szeretnéd kezelni a filmeket (NAS, külső, belső meghajtó, PC) akkor javasolt az aggregált jukebox/jukebox+ használata. :)

[ Szerkesztve ]

(#5402) berbatov2 válasza z123456789 (#5401) üzenetére


berbatov2
senior tag

Koszi szepen!

(#5403) z123456789 válasza berbatov2 (#5402) üzenetére


z123456789
addikt

Igazán nincs mit. :)

(#5404) fricc_


fricc_
tag

Bár mos egy kicsit korábban volt róla szó, és mindig felmerül kérdésként SBS meg a OU verziók közötti különbségek.
Korábban olvastam egy jó hszt-t erről a témáról egy másik topicban.

[ Szerkesztve ]

(#5405) z123456789 válasza fricc_ (#5404) üzenetére


z123456789
addikt

Érdekes. Azóta megoldódott nálam a probléma. :)

(#5406) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Mennyivel ad többet egy wifis változat, mint a sima? Ha a filmeket (mkv, BD ISO) úgyis kábelen összekötve néznem?

Köszönöm

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5407) z123456789 válasza spiky03 (#5406) üzenetére


z123456789
addikt

NEHOGY!
Nehogy wifiset vegyél! Az a világon a legfeleslegesebb dolog, pláne ha kábelezel.
Egyetlen egyszer használtam. Amikor kipróbáltam hogy működik-e. Azóta még az antennát is lecsavartam és elcsomagoltam, mert csúnya. :D

(#5408) spiky03 válasza z123456789 (#5407) üzenetére


spiky03
veterán

:D
Én is így gondoltam.
Igaz lehet, hogy normál árában tudnék wifiset szerezni. Csak ezért kérdeztem.

De ha minden jól megy akkor a héten én is Med8er-es leszek :C

Aztán jövök biztos pár hülye kérdéssel, hogy mit, hogyan kell beállítani, ha bénáznék. :DDD

Mondjuk ami kell az csak az SMB/NFS megosztás, meg a Jukebox filmeknél, sorozatoknál.

Tényleg azt sikerült megoldani, hogy kutassa az olyan filmeket, amik pl egy mappában vannak de almappákban?
Gondolok itt olyanra, hogy pl nekem van egy Vissza a jövőbe mappám és abban van a három rész három külön mappában. Ezeket kezeli a Jukebox majd? Vagy ki kell őket pakolnom egyesével külön mappákba? Jó nem mintha ez olyan nagy dolog lenne. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5409) z123456789 válasza spiky03 (#5408) üzenetére


z123456789
addikt

Inkább akkor válassz normál áron nem wifiset hogy még olcsóbb legyen! :DDD

Szeretettel várunk. ;)

A SMB menni fog az tuti.
Az NFS itt a mumus. Az általában megmagyarázhatatlan okok miatt valakinél megy valakinél nem. Szabad a routered típusát? Esetleg moddolt fw van rajta?

Nem kell külön kipakolgatni. Nekem úgy vannak a filmjeim, hogy műfaj, azon belül ha valami trilógia, akkor annak is van egy külön mappája.
PL:

A sorozatos Jukeboxot nem vágom, mert nem nézek, de a filmeket megjeleníti egyben. A kérdés már csak az hogy úgy kell elnevezni őket hogy egymás után jöjjenek a megjelenítésnél. Pl ahogy látod a Hanibal sorozatoknál. Mert ha csak a sima címet adnád neki, akkor ABC sorrendben, össze-vissza lerakáná valahova. Ezért kell elé valami rendező, ahogy felül is van. Pl. H1 - A Bárányok hallgatnak, H2 - Hannibal.

[ Szerkesztve ]

(#5410) McAdam6


McAdam6
tag

Jövőbeli firmware-ben tervek szerint lesz kollekció kezelés (mint a Kodi-ban).

(#5411) spiky03 válasza z123456789 (#5409) üzenetére


spiky03
veterán

Persze szabad. :) ASUS RT- N18

Az NFS a BD ISO-k miatt kellene majd csak, mert SMB-n nem biztos, hogy mennek majd. Most is NFS-en használom azt.

Nah az király, mert nekem is így vannak a trilógiák, hogy egy mappába.
Akkor a mappa az lehet magyar, csak a mkv-nak kell angolnak lennie? Vagy az is lehet magyar?

És még egy kérdés, a BD-ket is kezeli így? Gondolom az ISO-kat igen, mert ott van file név, de mit csinál azokkal ahol mappa struktúra (BDMV mappa) van?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5412) z123456789 válasza spiky03 (#5411) üzenetére


z123456789
addikt

Esetleg Tomato van rajta? :)

Én is NFS-t használok. Mondjuk nekem nem voltak komplikációk a beállításnál. Egyébként valakinek azok is mennek SMB-n. :F De ha van NFS, az a tuti.

"mkv-nak kell angolnak lennie?"
Ezt hogy érted?
Mármint a file névnek? Az nekem mindig ugyan az marad mint ami a Tékában volt. :B Csak a mappát írom át.

Simán kezeli a BD-ket ha iso, ha mappa struktúra van. Tök mindegy neki. :)

(#5413) dgyuri0123 válasza spiky03 (#5411) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

SMB-t használok Win7-el.

BD50-el csak akkor van gond, ha HD hangot szeretnék hallani felőle. :K Na akkor lefekszik kicsit, pihenni, de egyébként DTS is simán megy a BD50-el.

Nálam a HD hangoknak kizárólag koncerten volt eddig létjogosultsága, de már ott sincs, mióta DAC-ot dugtam a MED600 seggébe, mert sokkal jobb lett PCM sztereóban minden, mint bármelyik HD hangcsatornán.
Simán beáldozom a többcsatornás hangot a minőség "oltárán".

Legalább is én. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5414) spiky03 válasza z123456789 (#5412) üzenetére


spiky03
veterán

Nem, a gyári legújabb fw van. Nekem elég az is. :)
Remélem jobb lesz mint a TP-Link volt.

Hát úgy értettem, hogy a file névnek minek kell, lennie, hogy a Jukebox felismerje és betegye a borítót meg a leírást a filmről.
De már meg is válaszoltad, hogy azon semmit sem változtatsz, hanem az lesz ahogy épp kijön a tékából. :D

Azt tudom, hogy kezeli, vagyis itt ha arra gondoltál, hogy lejátsza-e.
Én itt arra lettem volna kíváncsi, hogy a Jukebox az kezeli-e? Hogy ezeknél is megjelenik a borító, meg a leírás, mint a sima mkv-nál?

@(#5413) dgyuri0123
köszi neked is az infókat. :R

Majd kell HD hang, de jelenleg csak egy Logitech 2.1 lesz rádugva. :D Úgyhogy lehet elég lesz még kezdésnek az SMB is, de majd meglátom, hogy nálam lesz-e cumi az NFS beállításnál. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5415) z123456789 válasza spiky03 (#5414) üzenetére


z123456789
addikt

Biztosan jobb. :)

A jukebox kezelni fogja. Azt hiszem a mappa név alapján keres borítót, a file-t csak addig használja még leellenőrzi hogy az egy valós filmadat-e? De ezt is végezheted többféleképen. Itt a fórumon szerintem a legtöbbünk Yadist használ, amiről olvashatsz az összefoglalóban. Rohadt egyszerű dolog, és szélesebb körben személyre szabható.
Ezt a borítózást az mp3 TAG-eléshez tudnám hasonlítani.

(#5416) spiky03 válasza z123456789 (#5415) üzenetére


spiky03
veterán

Az összefoglalót elolvastam már.
Értem, csak ugye ha nem IOS-ban van a BD25/50, akkor nincs file név, mert akkor mappa struktúra van. Akkor vsz így nbem fogja megtalálni az infókat.

De valahol azt is olvastam, hogy az új fw-be már a jukebox is benne van és nem kell hozzá külső progi. Vagy ezt félreértettem volna? :D

Amúgy a film tartalma az ugye magyarul jelenik meg?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5417) z123456789 válasza spiky03 (#5416) üzenetére


z123456789
addikt

Na látod arra nem tudok pontos infót mondani hogy ha mappa struktúra van megtalálja-e a belső progi a borítót, de ha hazaérek, és nem előznek meg, kipróbálom neked.
A jukebox benne volt a régiekben is, az viszont tényleg kérdés hogy a fent említett helyzetben lesz-e borító?
A film tartalma alatt mit értesz? A film rövid leírására gondolsz?
Így érted?

(Forrás Monngoose)

[ Szerkesztve ]

(#5418) spiky03 válasza z123456789 (#5417) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi szépen az eddigi infókat, meg azt is ha megnézed majd este a másikat. :R

Igen pontosan azt értettem :)

Még egy kérdés.
Ha jól emlékszem neked is ZyXel NAS-od van, azzal mennyire volt nehéz összehozni a Mede8-er-t?
Hogy lássa az összes megosztást a NAS-on (filmek, sorozatok, zenék, képek)?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5419) z123456789 válasza spiky03 (#5418) üzenetére


z123456789
addikt

Szívesen.

Nagyon egyszerű volt. Azóta is működik tökéletesen, lekopogom. Azóta már lett egy új meghajtó is a NAS-ba.
Aggregált jukebox-szal használom a MED-et, szépen egybefűzi a 3 meghajtóról a filmeket. (MED belső, NAS 1 + Nas 2).

(#5420) Monngoose válasza spiky03 (#5416) üzenetére


Monngoose
aktív tag

A mednek a v.3.x firm óta van saját scraper-e, de a yadis messze lekörözi küllemben, tartalomban egyaránt. Bármelyiket is használod, ha magyar nyelv van beállítva, akkor a tartalom magyar lesz.

A med sajátja és a yadis is mappacím alapján keres. Így teljesen mindegy, hogy iso-ban, vagy mappa szerkezetben van-e a film (persze ez utóbbinak is külön mappában kell lennie). Fontos, hogy a keresés előtt pontos filmcímet adj a mappának, különben nem találja meg. Utána tetszés szerint változtathatod, de a hozzá tartozó .xml-nek is ugyanazt a nevet kell adnod.

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#5421) spiky03 válasza Monngoose (#5420) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi neked is.
Meg is rendeltem elvileg mehetek is érte már ma. :D De csak holnap tudok.

Akkor simán látja ha a mappa neve a film cím pl Batman és akkor nem gond neki ha "alatta" meg egy BDMV mappa van csak és abban a sok file.

Azt mondod, hogy jobb a Yadis, mint a gyárija? De gondolom nincs sok gond a beállításával ennek sem? Mert én is azt használnám majd ami jobb. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5422) Monngoose válasza spiky03 (#5421) üzenetére


Monngoose
aktív tag

A yadis beállítása, használata nem bonyolult, a lenyíló összefoglalóban részletesen le van írva minden. Azon kívül hogy szebb a gyárinál, több infót is nyújt (részletes audio-video adatok), amik z123456789 által linkelt képen láthatók is + rugalmasabb módosítási lehetőségek.

"Akkor simán látja ha a mappa neve a film cím pl Batman és akkor nem gond neki ha "alatta" meg egy BDMV mappa van csak és abban a sok file."
Igen, pontosan így van, minden filmnek saját mappája van (a film pontos címével), alatta bármilyen formátumban lehet a film. A borítót, egyebeket a TMDB-ről szedi, így ha végképp nem talál valamit, a TMDB-n megnézheted, hogy mi az eredeti cím.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#5423) z123456789 válasza spiky03 (#5421) üzenetére


z123456789
addikt

Megelőztek. :)

Köszi a megerősítést.

Simán fel fogja ismerni. Ha nem, akkor meg van egy egyszerű opció a Yadis-ban, amivel pillanatok alatt kikeresheted.
Ha nem teljesen egyértelmű, vagy több szavas a film címe, érdemes előtte a tmdb oldalán megnézni és aszerint elnevezni. (Innen szedi a filminfókat)
Aztán ahogy a kolléga már írta utána tök mindegy mire nevezed át, csak a már létrehozott xml file-t is ugyan arra kell átírni.
Menni fog. Ha meg valamit nem értesz, úgy is itt vagyunk. ;)

Ja! És igen, ezerszer jobb a Yadis. Heti pár filmnél ha meg kel csinálni...nagy cucc. :)

[ Szerkesztve ]

(#5424) Monngoose válasza z123456789 (#5423) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Mire cseréled a Pio-t? :)
Az én HDMI nélküli ős-Denonom is megérett a cserére, de most már megvárom a DTS-X-et.

Most látom, hogy szinte földik vagyunk, én Sopronból származtam el. :)

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#5425) spiky03 válasza z123456789 (#5423) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi ismét mind a kettőtöknek. :R

Lehet ma még is elmegyek érte, nem bírok várni. :D Igaz beüzemelni csak holnap lesz időm, mert ma csak este érek haza.

Még egy kérdés. :)
Láttam, hogy a adnak hozzá elvileg HDMI kábelt is, az milyen minőségű? Használható vagy inkább ki se bontsam? :)
Van otthon Kácsás KCS-HH kábelem egy 1 méteres meg egy 2 méteres, igaz haver áthozta az ő Hamáját de nem nagyon láttunk különbséget köztük. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5426) Met válasza spiky03 (#5425) üzenetére


Met
nagyúr

Én nem kaptam HDMI kábelt hozzá :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5427) dgyuri0123 válasza spiky03 (#5425) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bocs, hogy belevauzok, de a gyári kábelt nem javaslom. Tipikus 500 Ft-os kategória szerintem.

Az a Kácsás tökéletes lesz hozzá. :K Szvsz.

(#5426) Met: Ne bánd, nem vesztettél semmit.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5428) spiky03 válasza dgyuri0123 (#5427) üzenetére


spiky03
veterán

Rendben.
Akkor majd azt használom. :)
Meg majd ha újra építem a rendszert akkor veszek hozzá egy 1 méterest. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5429) kali válasza spiky03 (#5425) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem rossz a hdmi kábel, amit adtak hozzá.

(#5430) spiky03 válasza kali (#5429) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi neked is a választ.

Már nálam is van a lejátszó :)
Lehet még ma be üzemelem, igaz Trónok harca új rész van ma. :D

Ugye akkor csak simán beregelek a honlapján és megadom a kártyán látható kódot és kész is a +3 év gari?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5431) Met válasza spiky03 (#5430) üzenetére


Met
nagyúr

A kártyakód a magyar fórumhoz kell, a sorozatszámot kell regelni hogy megkapd az extra garit.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5432) spiky03 válasza Met (#5431) üzenetére


spiky03
veterán

Thx.

Úgy izgulok. :D Remélem jó lesz ez a kis lejátszó majd.

Gondolom érdemes ratenni a legfrisebb fw-t?

Még szedek le hozzá valami király skint is. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5433) Met válasza spiky03 (#5432) üzenetére


Met
nagyúr

Itt tudsz regelni a sorozatszámmal.

FW kérdéssel úhy vagyok mint a bios-al, ha nincs gond fele akkor nem piszkálom:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5434) z123456789 válasza Monngoose (#5424) üzenetére


z123456789
addikt

(#5424) Monngoose
Egy Marantz SR 7007 lett helyette.
Hasonló hangzású lehet a Denon-od is.

És most merre vagy?

(#5432) spiky03
Ne haragudj, tegnap későn értem haza, ma meg korán keltem, és nem volt időm megnézni neked a mappa szkennelést. De majd ma...remélem. :B
Felteheted a legújabb FW-t. Ha valami régebbi van rajta, akkor a Youtube/internetes dolgok nem biztos hogy működnek rajta. Nem egy bonyolult.
DE! Vigyázz, nehogy beállíts mindent és utána emergency módban frissíts, mert akkor kezdheted előről. :D
Skin-ből nagyon sok király van. Én személy szerint a 2015-ös magyart használom. ;)

Sikerült valamit nézni rajta? Hogy tetszik a ketyere? Milyen volt előtte?

[ Szerkesztve ]

(#5435) spiky03 válasza z123456789 (#5434) üzenetére


spiky03
veterán

Semmi baj. Ezt az első hibádat még megbocsájtom, de ne legyen több ilyen. :DDD

Persze én is úgy gondoltam, hogy rögtön amikor összerakom kapja meg az fw frissítést és csak utána alitgatom rajta a dolgokat. Hülye azért nem vagyok. ;) :)

Nem volt időm tegnap összerakni, még a dobozában pihen, nah de majd ma.

Eddig egy felokositott Pioneer Bdp-150-és BD lejátszót használtam.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5436) z123456789 válasza spiky03 (#5435) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD
Gondoltam hogy nem vagy hülye, csak jobb közölni. Illetve most már tudod azt is hogy van 2 féle módszer a frissítésre. (Persze ha eddig nem tudtad volna. :B ) Lényeg hogy jól csinálod. ;)
Hogy-hogy lecseréled a Piot? Mit nem tud amit ez igen?

Robi-k okosította? A Zyxel-t is eladod?

(#5437) spiky03 válasza z123456789 (#5436) üzenetére


spiky03
veterán

Gondoltam, hogy gondoltad. :) Csak viccelődtem.

Nem azt nem adom el, mert vannak eredeti BD filmjeim is jó pár, ahhoz meg kell egy lejátszó. :)
Igen ő okosította fel. Hát az nem tudja a Jukeboxot (ez meg hasznos lesz, mert így nem kell midig felsorolnom a 70 filmet, hogy mi micsoda az asszonynak, hogy válasszon, hogy mit nézünk majd :DDD), meg az mkv-ban található HD hangokat , nah meg ugye mindig azt mondják, hogy mindenre céleszköz kell. :)
Ezzel meg könnyebb lesz gondolom az mkv lejátszás is, mert most pl mindig bele kell tennem a feliratokat az mkv-ba, hogy tudjam őket nézni, mert a Pio-n az okosított fw az ékezetes betűket nem ismeri fel és helyettük kínai írásjeleket tesz. :DDD

Igen eladom, de azért csak mert cserélném nagyobbra, egy 325 v2-re, mert nekem 310-em van.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5438) z123456789 válasza spiky03 (#5437) üzenetére


z123456789
addikt

A Jukebox nagyon király. Én nem hittem benne, de egy kollégám is vett MED-et, többek között mert neki is tetszett ez a JB kinézet, aztán amíg nem szánta rá magát a vételre, kipróbáltam én is a JB-t, hogy mire neki meglesz tudjak segíteni. Aztán beleszerettem. :) Valóban hasznos ha valakivel filmezel, és nem annyira jártas a mozik terén.
Ez a feliratozás halál egyszerű lesz a MED-del. ;)
325 v2 van nekem is, jó választás, és most bestbuy ha jól tudom.
Egy PIO BD lejátszót én is szerettem volna, de a 450-ről lecsúsztam amíg volt jó áron az amazon-on. :((

(#5439) spiky03 válasza z123456789 (#5438) üzenetére


spiky03
veterán

Jaja nekem is az tetszett meg már régen. :) Nah meg az is, hogy ezzel csak egyszerűbb az élet, főleg, hogy tesztekben is jókat írtak róla.
Nekem bőven elég az ST50-het a 150-es képminősége is. ;)

Jaja, tudom, ezért is akarom lecserélni a 310-est egy erősebb vasra, főleg most, hogy meglett a gigabites ASUS routerem is. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5440) Monngoose válasza z123456789 (#5434) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Nagyon hasonló az ízlésünk. :)
Az SR7007-ben biztos nem fogsz csalódni. Hasonló a hangja a Denonéhoz (persze, ugyanaz az istálló), de szerintem simán odaver neki.

Nálam is ez a két kombájn jöhet szóba ha cserélek, bár a Denon az utóbbi időben nagyon elszaladt az áraival, miközben folyamatosan "egyszerűsítenek" a Marantzhoz képest. Jelenleg az SR7009-en pl. van többcsatornás analóg bemenet, míg az x5200-ról lespórolták, ráadásul utóbbi 100 rugóval drágább és szerintem sztreóban és házimozin is gyengébb a Marantznál.

Szóval gratula, jobban nem is választhattál volna. Csak azt a hajóablakot elfelejthetnék már (bár az ajtó mögött legalább ott a teljes értékű kijelző). :)

Ja, és már régóta Bp. IV. ker.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#5441) dgyuri0123 válasza Monngoose (#5440) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Szóval gratula, jobban nem is választhattál volna"

Dehogynem. ;)

Bocs, z123456789 :R

"csak a zene van"

(#5442) spiky03


spiky03
veterán

Nah beüzemeltem a kicsikét. :)

Még ismerkedünk.
Ez a fw (3.0.6) van rajta, nem tudom, hogy rátegyem-e az új bétát.

Lát minden megosztást a NAS-on is SMB is meg NFS-en is, meg látja a Laptopot is. :C

Valamint az miért van, hogy a BD ISO-kat nem játsza le menüvel? Én azt olvastam, hogy ez tudja a menüt.

Szerintem délután elszórakozok a Jukebox beállításával. :D

Előfordulhat, hogy jövök még kérdezni. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5443) Met válasza spiky03 (#5442) üzenetére


Met
nagyúr

Van olyan beállítási lehetőség a setupban hogy blue-ray menü (vagy valami hasonló) az be van kapcsolva?
Ha be van akkor kapcsold ki, hátha :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5444) spiky03 válasza Met (#5443) üzenetére


spiky03
veterán

DVD menü bekapcsolása - ilyen menüpont volt azt Be-re raktam. :D
De akkor kikapcsolom hátha :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5445) Monngoose válasza spiky03 (#5442) üzenetére


Monngoose
aktív tag

"Ez a fw (3.0.6) van rajta"
Mindenképpen javasolom a cseréjét (a legújabb bétára nyugodtan). A 3.0.6-tal nem működik pl. a youtube ill. rengeteg hasznos újítás, hibajavítás történt azóta (pl. feliratok jobb olvashatósága, stb.).
Letöltheted pl. innen. Itt megnézheted a változásokat ill. az előzményeket is.

"miért van, hogy a BD ISO-kat nem játsza le menüvel?"
Ez a vas a java alapú BD menüket nem kezeli (sajna ez a leggyakoribb menüfajta).

"DVD menü bekapcsolása - ilyen menüpont volt azt Be-re raktam."
Ilyen menüpont nincs. :) Szerintem a DVD automatikus lejátszása menüponttal kevered.
A BD menü lejjebb található a sorban.

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#5446) z123456789 válasza Monngoose (#5440) üzenetére


z123456789
addikt

(#5440) Monngoose
Egy-két szempontból valóban jobban tetszik a Marantz. De jelenleg itt van mindkét vas előttem, és valahogy örülök neki hogy még nem ment el a Pio sem. :D Fene tudja, első erősítő, első szerelem. Igazából egy dolog bánt már csak a Marantznál, hogy a mélyebb hangok után ha elkezdenek beszélni, 0-ról hangosodik a beszéd, és a mondat elejét nem lehet hallani. Nagyon szar. Már kaptam rá tippet, de korlátozott időm van mozizni, és nem olyan exakt hogy pontosan melyik filmrészletnél hallani, ezért kell hozzá egy hétvége hogy újra neki állljak hallgatózni. :(( Eléggé bosszantó.
Amúgy én nyitott vagyok másra is. De van még időm, ez még csak a második erősítőm. Jelenleg a dinamikus lágyabb hangok optimálisabbak, mert sokat mozizok este, és így nem zavar senkit, illetve nem kell a "böszme" jeleneteknél a halkítást nyomogatnom. Ez nekem egy felüdülés. :) Viszont szeretnék hallani később majd Onkyo-t, Yamahá-t, Arcam-ot, Pio is lesz még tuti, meg nagyon tetszenek az előfok-végfok párosok (küllemre :) )
A hajóablak tényleg idegesítő. A nagy panel lehetne ajtón kívül.

(#5441) dgyuri0123
Ez szubjektív vélemény, vagy valami konkrétra gondoltál? Érdekelne. :)

(#5442) spiky03
Grat!
Monngoose mindent elmondott. Én is javaslom az FW cserét. De legalább tudjuk hogy nem mókoltak bele. Ha jól emlékszem nekem is ezzel jött a cucc még anno.
BD menü ki/be kapcsolás F3 gombbal egyszerűbb mint menübe lépegetéssel. Nem emlékszem hogy te mennyire vagy 3D mániás. Ha igen akkor a BD menüt amúgy is ki kell kapcsolni. Ne kérdezd miért! :DDD
Majd írd le hogy tetszik! :)

Amúgy megnéztem neked, simán letölti a borítókat és a leírást/hátteret a belső program is a mappastruktúrás BD filmekhez...de ez über ratyi.
Most kamolyan': :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#5447) spiky03 válasza z123456789 (#5446) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi

Nah rögtön az első akadály.
Valamiért nem jön össze a Jukebox :(((

Megcsináltam ami a bevezetőben le van írva, de nem jó valamiért.

A yadisnak megadtam a Filmek mappát, ebben vannak az mkv-t, volt amit nem ismert fel, azt módosítottam, utána már jó lett.
Majd leszedtem a másik progit amit írtak, azt is feltettem, majd amikor Run-olni akartam kiírta, hogy nem találja a yadis mappát, mert ugye az a x86-os mappába települt ez meg a sima Program files-ben kereste. Átettem, akkor lefutott, kiírta, hogy Complete 113 movies.

Bekapcs Mede8er, megkerestem a NAS-on a Filmek mappát, hozzáadtam a kedvencekhez.
A Jukebox nézetet még délután bekapcsoltam. Majd Főmenü bele a kedvencekbe, ott a Film mappa egy nagy sárga csillaggal, majd belemegyek és simán mutatja csak a mappákat, de a filmes borítókkal, de semmi olyan leírás nincs, mint aminek kéne lenni. A mappa skennelést megcsináltam. Ki be kapcsoltam a lejátszót is

Szerintetek mit rontottam el?

Meg a leírás az magyar lesz? Mert a yadisban angol volt.

Mód!
Megnyomtam az i-gombot a távirányítón és bejöttek a leírások is. :DDD De sajna angol. :(

Ha új filmet akarok berakni neki, akkor az újra mindent előröl kell kezdenem?
Yadisban mappa hozzáadás, majd keresés? Vagy jelzi majd már az új mappát a Filmek mappában és akkor csak azt az egyet kell újra kerestetnem?
A yadis2meder8er-t is futtatni kell majd?

Thx :R

Jah gondolom ha most frissítem madj a fw akkor mindent állíthatok be előröl? :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5448) spiky03 válasza spiky03 (#5447) üzenetére


spiky03
veterán

Fura most meg ha új filmet adok hozzá akkor már magyarul hozza a leírást meg a címét. :D

Most újra megkerestetem vele az összes filmet

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5449) Met válasza spiky03 (#5447) üzenetére


Met
nagyúr

ott a Film mappa egy nagy sárga csillaggal, majd belemegyek és simán mutatja csak a mappákat, de a filmes borítókkal, de semmi olyan leírás nincs, mint aminek kéne lenni.
Nyomj ok-ot az egy borítón és előjön az adatok és a leírás, következő ok-ra indul a film.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5450) spiky03 válasza Met (#5449) üzenetére


spiky03
veterán

Ez már megoldódott, csak "i" gombot kellett megnyomnom és előjött a rendes nézet. :D

Viszont az nem olyan jó, hogy újra kell mindent előröl megcsinálni ha valamit módosítok rajta. :(
Itt a gépen a yadisban már magyarul voltak a leírások meg a film címek, viszont a lejátszón ugyan úgy angolul. De utána eszembe jutott, hogy lehet újra kellene ott is szkennelni a Filmek mappát, hogy frissüljön, de azt még nem csináltam meg. :)

Valamint még egy kérdés.

Fentebb írtátok, hogy kezeli az almappákat is, nah nekem ez nem ment még.
A Filmek mappában van egy _Alap mappa pl abban egy filmet sem ismert fel, valamint volt a Vissza a jövőbe trilógia abban sem, se az Indiana Jones-ben, csak úgy ha kiszedtem őket a mappából és úgy közvetlenül voltak a Film mappában.

Úgy érzem holnap elfogok ezzel szórakozni még a sorozatoknál is. :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.