Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) nufenen111 válasza Eszkimo (#29634) üzenetére


nufenen111
tag

Nekem a hálóban egy LG 32CS460 -as TV van, és abban lehet tekerni, megállítani, mindent lehet csinálni a filmekkel, ha 500Gb-os vinyóról, ha 32Gb-os pendrave-ről nézem.

(#29652) Tékozló válasza Lackó86 (#29601) üzenetére


Tékozló
tag

Vásároltam garanciakiterjesztéssel a Euronicsban 47LA690S TV-t. Október 3.-án az ára 280.000 ft volt, de mivel utolsó db volt a tv, ezért 270.000-ért adták. Cetelmmel engedtem 10%-ot, így ebből is lejött 27.000ft. 243.000 ft-ért vettem meg (ennyiért pedig outletben adták volna az akkori árakon). A 243.000ft mellé 4000-be került a Cetelem kártya, és 18.500ft az 5 évre kiterjesztett garancia. Ez külső behatásokra is vonatkozik, így ennek is nagyon kedvező volt az ára.
Egyébként úgy tudom, hogy neten keresztül is lehet kötni utólag garanciakiterjesztést 10, vagy 11 hónappal a vásárlást követő határidőig, feltétele, hogy ne bolti garancia legyen a készülékre, hanem gyártói, méghozzá magyarországi szervizzel.

[ Szerkesztve ]

(#29653) nufenen111 válasza Eszkimo (#29634) üzenetére


nufenen111
tag

Én akár hány TV-t kipróbáltam a boltokban, vittem hozzá anyagot, mindegyik tudott tekerni, lehetett léptetni..stb, mint egy DVD lejátszónál. Az nem lehet, hogy a vinyót hosszabbító kábellel dugtad a TV-re?

(#29654) B.i.L


B.i.L
senior tag

Lm620s-hoz frissült a szoft : 04.51.07-es!Változást nem néztem.

Horgászni mentem...B.i.L

(#29655) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok.
LA740s- tvt vettem
van digi kábel meg upc műhold,
hogy lehet megcsinálni hogy a bemeneti listába bent legyen külön a kábel és külön a műhold?
LE keretem mindkettőt.
most per pill úgy tudok váltani hogy a beállítások menübe van valami állíthatóság és átvált kábelre.
de ha kábelen van akkor sincs benne a bemeneti listába a műhold.
a régi LM-be mindeneféle állítás nélkül benne volt a bemeneti listába mindkettő.

(#29656) Eszkimo válasza nufenen111 (#29653) üzenetére


Eszkimo
csendes tag

Szia,
Nem, sima kábellel. Viszont amit észrevettem, hogy van olyan film, amit lehet tekerni....lehet a filmekben is van különbség?

(#29657) Eszkimo válasza bluobluo75 (#29645) üzenetére


Eszkimo
csendes tag

Szia,

Nekem is van medialejátszóm, AC Ryan Play On HD. De az meg nem játszik le elég sok filmet. Valszeg frissíteni kellene, de fogggalmam nincsen hogyan...

(#29658) balintka


balintka
addikt

LG készletellátottságról van valakinek információja? Lehetséges hiány mostanában?

Most hétvégén szeretnék egy LA690-est rendelni.

(#29659) mivamma válasza balintka (#29658) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!
Euronics és MédiaMarkt készleteket meg tudom nézni neked, ha az segít?
Hol és melyik áruházban szeretnéd megvenni?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#29660) balintka válasza mivamma (#29659) üzenetére


balintka
addikt

Euronics-ban, a webshopból (Vöröskő Kft.-től). Köszi!

Konkrétan innen:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#29661) mivamma válasza balintka (#29660) üzenetére


mivamma
senior tag

Sajnos, csak az Euronics üzleteket látom. Igaz, hogy Vöröskő, de más üzletlánc.
Sry

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#29662) csaba12242 válasza Eszkimo (#29634) üzenetére


csaba12242
tag

Szia, nekem is LA 660-om van, nálam külső merevlemezről, eg hálózatból is megy a belepörgetés csuszkával, és mindig onnan folytatja a filmet ahol abbahagytam ha folytatást kérem, csak azért írom hogy valami bibi van ott, sajnos fogalmam nincs mi lehet.

(#29663) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

LG 32LN536B LED Televízó-ról mik a vélemények? 32" TV-k után nézelődök és ez árban (is) egész jónak tűnik :U

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#29664) phamzai


phamzai
csendes tag

Sziasztok,

Segítségeteket kérném az alábbi problémával kapcsolatosan:

Adott egy LG LM660S tv és egy D-Link DIR-826L DLNA képes router az USB portján egy 1TB-os vinyóval.

A múlt héten vettem a routert, hogy ne kelljen a vinyót ki be dugdosni a tv-be, hanem egy központi helyen legyen a vinyó és ha akarok, akkor dlna-n keresztül tudjak filmet nézni. Mindent beállítottam ahogy kell, a tv-n látom a teljes mappa rendszert, lejátszik mindent akadás nélkül akár 3D fullHD-ban is, úgyhogy a router hozza a tőle elvárt teljesítményt. (A régi 2,4GHz-en max divx-es film ment el, viszont a HD már akadt, az új 5GHz-en fut..)

Probléma: Tegnap először néztem végig dlna-n keresztül egy teljes filmet, a film alatt viszont 3x dobta el a tv a hálót, ebből 2x ki is fagyott. Csak a ki be kapcsolás segített, majd megvárni míg újra csatlakozik a hálóhoz, újra belépni a mappába, elindítani a filmet, kikeresni hol tartottam stb. Na ez így kicsit gáz...

Van erre valami megoldás? Találkozott más is hasonló problémával?

A router a tv-től kb 4m-re van azonos helységben, úgyhogy a jelszint fullos. Gondoltam arra is hogy összekötöm kábellel, de nem ezért vettem wifi routert...
Amúgy ami még gáz a dlna-n keresztüli lejátszásban, hogy nem lehet belepörgetni, max az idősávra kattintással tudok ugrani a filmen, és nem lehet hangot kiválasztani.

Bármilyen segítséget, infót szívesen fogadok, és előre is köszönöm! :)

(#29665) balintka válasza mivamma (#29661) üzenetére


balintka
addikt

És ott mennyi van? Csak érdekelne tájékoztatásképp.

(#29666) mivamma válasza balintka (#29665) üzenetére


mivamma
senior tag

Melyik üzletben?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#29667) balintka válasza mivamma (#29666) üzenetére


balintka
addikt

Most nem tudom melyik a Vöröskő és melyik Euronics. Veszprém és környéke érdekel (Székesfehérvár, Győr, Siófok esetleg).

(#29668) Lackó86 válasza Tékozló (#29652) üzenetére


Lackó86
tag

Szia!

Én a Nyíregyházi üzletben vásárolnám, de ez mivel keleti régi vmi expert a neve.
Nekem is ajánlották a Cetelem hitelkártyát, de kicsit tartok a dologtól. Nem tudom nincs-e valami buktatója. ?
Mi ennek a menete?
ill. vmi 17.100 Ft a garancia kiterjesztés+5 évre. Gondolom hivatalos magyarországi garancia jár hozzá??!!

[ Szerkesztve ]

jambi

(#29669) mivamma válasza balintka (#29667) üzenetére


mivamma
senior tag

690: 42" nincs jelenleg sehol készleten.
691: 42" Budaörs: 6 db, Veszprémben bemutató darab: 1
Kb. December 2 és 6-a között lesznek feltöltve a készletek.

Miért nem veszel 660-at, az u.a. mint a 690 csak más a keret színe. És az van Veszprémben és Siófokon is készleten. 3-3 db.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#29670) TMT7TMT7 válasza simon87 (#29480) üzenetére


TMT7TMT7
tag

Szia, mástól is hallottam ezt a gondot. . . (ugyancsak 55LA740 illetve 55LA690), nincs baja sem a tv-nek, sem pedig a vinyódnak (hardveresen), most jött ki pár tv , amiken a szoftveren bugos a médialejátszó, ezért akad a 3D, ha kijön rá a frissítés, megint patent lesz rajta minden. :)

(#29671) balintka válasza mivamma (#29669) üzenetére


balintka
addikt

A 660-asban nem tetszik, h fényes fekete az oldala. Mindenképp a 690-est szeretném. Ja, nem írtam, de a 106-ost, 42 colost gondoltam, de kitaláltad. Köszi az infót.

Az a dec. 2-i feltöltés nem rossz adat, úgyis 1-je körül gondoltam rendelni.

Szerk: a netről fogom rendelni, mert ott jóval olcsóbb, mint az üzletben.

[ Szerkesztve ]

(#29672) Tékozló válasza Lackó86 (#29668) üzenetére


Tékozló
tag

A kiterjesztett garancia is hivatalos magyar szervizben történő garanciát jelent, csak ez biztosítás keretében egy biztosító téríti.
A Cetelemnek talán fóruma is van, de a személyes tapasztalatom is az, hogy nincs hátulütője, hacsak nem az, hogy annak nem ajánlott, akinek nincs ideje figyelemmel kísérni azt, hogy ne legyen tartozása. Röviden ennyi. 30 napon belül egyenlítsd ki a hitelt ez a lényeg, különben ha elkésel nagyon magas THM-met számolnak fel.

(#29673) g0dl válasza Tékozló (#29672) üzenetére


g0dl
addikt

Illetve van éves díja is a cetelem kártyának, azzal is számolni kell.
Azt nem tudom hány évig vonják, vagy fel kell mondani, ha csak egy vásárlás miatt váltja ki az ember.

[ Szerkesztve ]

(#29674) Tékozló válasza g0dl (#29673) üzenetére


Tékozló
tag

Az éves díj=kártyadíj egy évre, ami 4000 ft. Ha nem hosszabbítod meg, akkor automatikusan megszűnik. Lehet kérni SMS-értesítést, az fizetős, meg ha a kártyát használod 1 éven túl, akkor azzal meg is hosszabbítod és újra lesz kártyadíj egy évre. Tehát ha veszel 1 TV-t Cetelemre és 30 napon belül rendezed a hitelt a Cetelemre utalással akkor nem érhet meglepetés. Meglepetés akkor lehet, ha elfelejted idejében utalni a Cetelem számládra a felvett hitelt. Annyi, hogy a hitelt+éves kártyadíjat kell utalni, hogy 0-n legyen az egyenleged, de értelemszerűen a kártyadíjat csak évente egyszer kell utalni.
Nyilván akkor van értelme a kártya kiváltásának, ha 4000 ft-nál többet nyerünk a 10% Cetelem kedvezménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#29675) Lajos_ válasza Tékozló (#29674) üzenetére


Lajos_
tag

Lehet hogy csak rosszul értelmezem, de ha valaki 30 napon belül kifizeti egyben, annak minek hitel?

(#29676) Tékozló válasza Lajos_ (#29675) üzenetére


Tékozló
tag

Mert hitel nélkül teljes árat fizetett volna, míg a hitellel 10%-kal olcsóbban kapta meg. Még a kártyadíjjal együtt is lehet nyerni 10-20-30 ezer ft-ot egy pár százezer ft-os tv-nél.
Sőt ilyen áron már sok esetben nem is versenyképesek a netes boltok, meg outletek még árban sem, nemhogy szolgáltatásban (a boltban meg tudod nézni, 3 napon belül valóban cserélik sokkal inkább vita nélkül, biztosan gyártói garancia, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#29677) Lajos_ válasza Tékozló (#29676) üzenetére


Lajos_
tag

Aha. Mondjuk részemről ha lehetne kp-ban kapni a fizetést, még a folyószámlám is megszüntetném. De én anti-bank vagyok... :)

(#29678) Tékozló válasza Lajos_ (#29677) üzenetére


Tékozló
tag

Én is, de mit tennél, ha 10%-kal több fizetést kapnál, ha folyószámlára utaltatod mintha kp.-ban veszed fel?

(#29679) Lajos_ válasza Tékozló (#29678) üzenetére


Lajos_
tag

Nos a bankokat ismerve nem gondolkodom ilyen utópiákban...

(#29680) Goodman válasza e90lci (#29485) üzenetére


Goodman
tag

Hali,

Olyat nekem is csinált a hétvégén sajnos, hogy csak kiírta, hogy csatlakozás a simplink eszközhöz, és nem történt semmi. Ilyenkor ha a source menüben kikapcsolom, majd visszakapcsolom a simplinket, újra műxik. Eléggé szoftveres hibának tűnik nekem. Illetve a dvr is érdekesen működik a tv-n, nem akarta felismerni az előzőleg inicializált vinyót, áramtalanítani kellett a tv-t hogy összeszedje magát. Utána elkezdte az időzített felvételt, majd le is állította, valami érthetetlen hibával, hogy a felvétel hosszának minimum 10 másodpercnek kell lennie a VISSZAJÁTSZÁSHOZ.

Valaki másnak volt már ilyen? LG 32LA620S.

Szerk: Legfrissebb szoftver van a tv-n, amit le tud szedni a netről.

[ Szerkesztve ]

(#29681) huncutka1029 válasza Lajos_ (#29679) üzenetére


huncutka1029
addikt

ne is tedd,
De a cetelemes "trükk" évek óta működik.

Tényleg, ha megvan a pénzed, csináltass egy kártyát, várd meg míg kiküldi a bank, mert azzal nagyon cumira lehet futni, ha későn postázzák, és te előbb veszed meg a tv-t vagy bármit, mert akkor kicsúszol a 30 napból.

Így pl egy 200.000 Ft-os tv esetében
Ha megveszed kápéra, ennyi.
Ha cetelem kártyával kéred, akkor 180.000 Ft. 18K-t kifizetsz a helyszinen, a többi a "hitel" (162000)
már marad is 20K- a zsebedben.
Most 3 nap mulva fogod a pénzedet, és visszafizeted a 162000 Ft-ot.
Amikor megkötöd a kártya szerződést, le is gombolod az éves kártyadíjat.akkor is marad 16K a zsebedben.

Most gondold ezt végig egy 500.000 ftos műszaki cikkel. ott már 50K a "hasznod"
És pl ha a családban, ismerősök között van még valaki aki szintén vásárolni szeretne, leboltolod vele a "haszon" felét, és mindenki jól járt. ;]
4-5 ismerős, és kerestél 50-100 K-t, űgy, hogy Ők is boldogok, mert spóroltál nekik. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#29682) madoxx válasza B.i.L (#29654) üzenetére


madoxx
aktív tag

LM660S-en is frissült. Tapasztalatok nincsenek.
Valaki?

(#29683) bluobluo75 válasza Eszkimo (#29657) üzenetére


bluobluo75
őstag

Az enyém frissítve lett mert volt, hogy akadozott, elég sok videót lejátszott de akadozva, először a FullHD-t utánna a BDRippet, most már jó

(#29684) balbekk12


balbekk12
tag

Melyik a legújabb szoftver az LA690S-hez?

Az én aktuális verzióm: 04.04.07

(#29685) Eszkimo válasza bluobluo75 (#29683) üzenetére


Eszkimo
csendes tag

Frissítve lett? Ki által? Vagy a TV saját maga leszedte a netről? Nekem 2 hetes a tvm, és már 2x frissítette magát (illetve engedtem neki)

(#29686) laci1978


laci1978
tag

Sziasztok. Segítsetek nekem légyszives abben hogy egy ilyen routerrel,hogy tudom látni az eszközöket DLNA beállítással?
Sehogy nem akar működni. :R

(#29687) nufenen111 válasza Tékozló (#29676) üzenetére


nufenen111
tag

Ezt cáfolnám Az 55-ös 690-es az Euronicsben 420, az edigitalban 380, a MM-ban 390 ezer ft. Ha itt megveszem cetelem kártyával, akkor Euronics: 378, Edigital: 342, MM: 351 ezer ft. Neten meg 310 ezer ft. Persze, hogy adnak 10% kedvezményt az áraikból, ha 20-30%-al drágábbak.

Plusz még a 4000 ft-os kártyadíj.

[ Szerkesztve ]

(#29688) music31


music31
csendes tag

Sziasztok, kis segítséget kérnék én is... 42LA620S mellett döntöttem, és nem bántam meg :-) barátkozunk még, ismerkedünk folyamatosan... mivel nem volt még hasonló tv-m szinta minden újdonságként hat rám... olvasgatom szorgalmasan a hozzászólásokat de a bőség zavarában kicsit elveszek... a kérdésem a az lenne hogy van egy fujitsu siemens wifis laptopom windows 7 -tel és hogyan tudom vezeték nélküli kapcsolatot kialakítani a tv-vel
, hogy ne kelljen külön adathordozóra kitenni pl. egy 3d-s filmet meg ( bd rip-eker ) hanem egyszerűen csak a wifis kapcsolaton keresztűl megnézhessm lehetséges ez? Ha igen, milyen programokat kell telepítenem, hogyan kell használni? A választ előre is köszönöm (akár priviben is) !

(#29689) Đusty válasza music31 (#29688) üzenetére


Đusty
addikt

Remek kérdés, ez nekem idáig eszembe sem jutott de tényleg jól jönne, remélem lesz megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#29690) mivamma válasza nufenen111 (#29687) üzenetére


mivamma
senior tag

Hol lehet a neten 55 690-et venni gyártói garanciával bruttó 310-ért???
Lm vagy La?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#29691) solor válasza music31 (#29688) üzenetére


solor
tag

Hali!
Én ezt használom:

[Serviio]

[ Szerkesztve ]

(#29692) nufenen111 válasza mivamma (#29690) üzenetére


nufenen111
tag

Gigastore

[ Szerkesztve ]

(#29693) Madwe válasza music31 (#29688) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szedj le egy minidlna alkalmazást. Azzal menni fog! node azért a 3dhez kell a sávszél, n-es wifi, lehetőleg dualbandes, de simán is jó csak akkor csak n-es készülékek legyenek rajta különben visszaveszi a legkissebre az a/b/g közül ami van a hálózaton!

(#29694) khorvat válasza nufenen111 (#29687) üzenetére


khorvat
senior tag

De millió esetben pedig a legolcsóbb szürke netes ár alá lehet menni a -10%-al!
Szerintem is jó, de mindenképpen körbe kell nézni, előfordul túl árazás , mint a példád is mutatja de nem ebből van a több amiket énnéztem termékek esetén 70% jó lesz az ár a cetelemmel!

(#29695) mivamma válasza nufenen111 (#29692) üzenetére


mivamma
senior tag

Amit én találok az kb egy éve nem elérhető!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#29696) gid válasza huncutka1029 (#29604) üzenetére


gid
tag

Azt véletlenül nem tudod, hogy az 55LA660S és 55LA660S.AEE között mi a különbség?
Ha van egyáltalán.

(#29697) bluobluo75 válasza Eszkimo (#29685) üzenetére


bluobluo75
őstag

a médialejátszó lett frissítve pendriveról közvetlen szervízben mert én nem kinlódok vele, a pesti szervíznek meg kb 1 hónapba telt mire rájött, hogy nem is garanciális (bunkók voltak)

(#29698) gid válasza nufenen111 (#29687) üzenetére


gid
tag

Khm, az 55La690s a legolcsóbb webshopban is 330k. Az is külföldi székhelyű, 1000% hogy nem magyar garanciával, szóval egy hibánál igen komoly gond lehet vele a több hónapos várakozáson át a szállítási problémákig.

A legtöbb nagyon olcsó webshop szintén ilyen trükközéssel oldja meg, de vannak igen kreatív megoldások is a nem teljes ár után számolt magyar ÁFA-tól kezdve egyéb érdekességekig. Ez egészen addig nem zavaró, míg valamilyen szervizelési igény nem merül fel.

Az árukeresőn megnézve a legközelebbi webshop ahol meg merném venni 345000 Ft-ért adja + szállítás. De én nagyon parás vagyok ilyen összegeknél, tehát, ha megbízható helyről meg tudom venni +10-20 ezerrel drágábban, akkor ilyen összegnél inkább azt választom.

(#29699) e90lci válasza Goodman (#29680) üzenetére


e90lci
senior tag

Helló
Kikapcsoltam a simplinket aztán 1 logitech billentyűzettel irányítom.Szerintem is valami szoftveres probléma lehet,bár az openelec-el működik rendesen "állítólag".Lehet kipróbálom majd azt,hacsak nem jön valami frissítés a raspbmc-re.Úgy működik hogy sima hdmi-n átlépek,a raspberry-re bekapcsolom a simplink-et,úgy irányítja minden ok,csak ha folyamatosan be van kapcsolva a simplink nem akar átálni rá.Dvd lejátszóval nincs ilyen gond viszi minden átáll,és lehet is irányítani.Ha lesz valami fejlemény leíro ide hátha segít.
Helló

(#29700) huncutka1029 válasza music31 (#29688) üzenetére


huncutka1029
addikt

2 lhetőséged van.
1 wifi direct használata, ha támogatja a tv, akkor a megosztott tartalmadat láthatoda tévén, valós időben

2 DLNA ezt minden smartos tv tudja
Kell wgy média kliens program
Plex, serviio, nero, xbmc, universal ediaserver
Létre hozol egy otthoni hálózatot, egy router segítségével, és a kliensben megosztod amit akarsz
ezután a tv input menüjében kiválasztod a DLNA forrást, és betallózod a megnézni kívánt tartalmat.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.