Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) tturai17


tturai17
csendes tag

Már az utolsó simítások vannak a beszámolón, holnap beteszem ide is! Ma még küldhettek kérdést, ha érdekel valami! 55 LA860V ;)

(#29202) bandi0000 válasza bendi007 (#29200) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nekem semmi nem szaggat...

Xbox One: bandymnc

(#29203) huncutka1029 válasza bendi007 (#29200) üzenetére


huncutka1029
addikt

a szaggatás oka gyakran nem a tv-ben keresendő, hanem az ide oda konvertált fos tartalmakban.
egy kis részben viszont igen, tudomásul kell venni, főleg wifis kapcsolatnál, hogy a nagyobb bitrátájú anyagoknál, időnkét sávszélesség hiánya miatt "laggol" a lejátszás.
ezek nem PC-k, nem tudnak 100-500Mgb-okat pufferelni, ezért ha elfogy a sávszélessség, vagy bezavar egy másik eszköz akkor akadni fog.
De nem csak az LG, hanem az összes ilyen smartos tv ezt fogja csinálni.
Én személyes tapasztalatim alapján ezért azt szoktam javasolni, hogy inkább UTP kábellel kösd rá a routerre.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#29204) bendi007 válasza bandi0000 (#29202) üzenetére


bendi007
tag

milyen tipus,és külső vinyórol játszol le?

(#29205) bendi007 válasza huncutka1029 (#29203) üzenetére


bendi007
tag

ez igaz,de a fórumtárs feljebb külső HDD-röl irt,hogy ott is szaggat.

(#29206) bandi0000 válasza bendi007 (#29204) üzenetére


bandi0000
nagyúr

simán routerról, persze ami 15 gigánál nagyobb, mert van egy 6 gigás pendrájvom és azt használom mert minek menjen a PC is, amúgy ha TV hiba lenne akkor HDMI-n vagy adattárról is szaggatna

Xbox One: bandymnc

(#29207) bendi007 válasza bandi0000 (#29206) üzenetére


bendi007
tag

igazából én külső HDD-t használnék filmezésre,azért kérdeztem,hogy azon is szaggat e?

(#29208) bandi0000 válasza bendi007 (#29207) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ezt nem tudom, pendrájvról és DLNA-ról nekem nem szaggat az hogy másnak miért meg hogyan nem tudom

Xbox One: bandymnc

(#29209) TMT7TMT7 válasza huncutka1029 (#29199) üzenetére


TMT7TMT7
tag

Igen, az a "hozzáértő" eladó bullshitet mondott, 660 és 690ben ugyanaz a belső. Meg mi az, hogy mindkettő 400 hz,de egyik alapkategóriás, míg másik középkategóriás 400 hz? :D Ez nem egy S merci különböző felszereltségekkel. :D

[ Szerkesztve ]

(#29210) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok,

Vettem egy LG 32LN575S TV-t. Egyelőre teljesen elégedett vagyok vele. A funkciók felét még ki se tudtam tapasztalni. Okos szerkezet :)

Olyan kérdésem lenne, hogy... van egy helyi szolgáltatóval kábeltévé szerződésünk és amikor bekötötték hoztak vevőegységet, ami kártyával működik és a lenti TV mellé lett beüzemelve. Nekem az emeleten van a TV-m és a kábel ide is fel van húzva, de ez értelemszerűen nem a vevőegységből jön, tehát nem tudom fogni azokat a digitális csatornákat, amiket a lenti TV. Az LG-m észleli őket, de ugye nincs kép, mert kódolt a jel.

Látom van oldalt PCMCIA CI slot, amibe kellene egy vevő és egy kártya. A kérdésem az, hogy megoldható lenne-e hogy a fenti TVn is tudjam fogni a kódolt adásokat ennek segítségével? A szolgáltatótól kellene kérnem még egy kártyát és vásárolni egy CI modult? Vagy van erre más módszer? Ti hogy oldottátok meg?

Nincs valami USB-s trükk amivel lehet emulálni a meglévő kártyát a fenti TV-n?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#29211) #16729600 válasza The DJ (#29210) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ezekre a kérdésekre a szolgáltatód tud válaszolni,ezen információk alapján semmit nem tudunk a szolgáltatódról :) Kártyát elvileg lehet megosztani,de az nem ide való téma .Van erre külön topik a Netboard.hu-kártyamegosztás fórumán, de ezt se úgy kell elképzelni,hogy nem igényel extra beruházást.

[ Szerkesztve ]

(#29212) dunc válasza Findzs (#29197) üzenetére


dunc
nagyúr

A 620 asba gyengébb a panel,a 640 es minden szempontból rendben van!

(#29213) Eszkimo válasza huncutka1029 (#29203) üzenetére


Eszkimo
csendes tag

Nekem nem szaggat, hanem egyáltalán nem is működik. Elindul a lejátszás a PC-n, kb 1 perc múlva megáll és fekete képernyő. Nem tudom mi a rossz, lehet én vagyok ügyetlen.. de a cucc ezen része finoman szólva is gyenge
(LAN, nem WIFI!!)

[ Szerkesztve ]

(#29214) Madwe válasza Eszkimo (#29213) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem simán viszi a 25 gigás bdripeket is! fontos h meglegyen a helyes környezet ha wifin vagy (n-es wifi, lehetőleg csak n-es eszközökkel rajta, különben visszabutul a legkisebb szintre h minden tudjon menni rajta - ha sok ilyen eszköz van ami nem támogatja a wifit nem árt 1 dualbandes wifi egy n only és egy minden másra...) mert n alattin nem fog rendesen átmenni... onnantól kezdve viszont ha támogatja a formátumot meg kell egye! nekem minden rendesen megy, egyedül egy időben volt h beszaggatott de aztán rájöttem h azért mert a nas amiről ment dlna-n a tvre tele volt kb 50 mega maradt rajta s az baszakodott, csináltam utána helyet s minden hasííít!

(#29215) Eszkimo válasza Eszkimo (#29213) üzenetére


Eszkimo
csendes tag

Szóval tv-n, nem PC-n...

(#29216) The DJ válasza #16729600 (#29211) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm, akkor érdeklődök a szolgáltatónál. Neten sajnos nem találtam erről semmit a weboldalukon. Ez a hátránya annak, ha egy kis cég szolgáltatja a kábeltévét és a netet.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#29217) Eszkimo válasza Madwe (#29214) üzenetére


Eszkimo
csendes tag

Amint látod nem wifi, hanem LAN

(#29218) leo77 válasza jczettler (#29170) üzenetére


leo77
csendes tag

A MM-ban most elég jutányos a 47la660s.

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/LG-47-LA660S-3D-LED-telev%C3%ADzi%C3%B3,103952,459022,719683.html?langId=-19

Már régóta szemezgettem vele, de ilyen áron csak a szlovákok adták, olyat meg nem akartam rendelni.

(#29219) nufenen111 válasza leo77 (#29218) üzenetére


nufenen111
tag

A webáruházban 70 ezer ft-al olcsóbb az 55la690-es, mint a boltban

(#29220) leo77 válasza nufenen111 (#29219) üzenetére


leo77
csendes tag

Az az érdekes, hogy az árukereső szerint most is 257.999-be kerül, csak a korábbi szórólap miatt néztem be az oldalukra.

(#29221) szabessz válasza leo77 (#29220) üzenetére


szabessz
tag

Most van ez akció webáruházba ez lehet csak ma éjfélig van van holnap már más tvkre lesz akció..

(#29222) Steveen17


Steveen17
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni TV választással kapcsolatban. A két esélyes modell amiről szó van:

- 42LM671s
- 42LA641s

Az LM szériáról olvastam már mindent, hideget-meleget, de állítólag a kép minősége nagyon jó, dizájnra pedig No1. Az LA mellett viszont a modell frissítés és az erősebb processzor is szól, így nehéz a döntés. Ti mire adnátok a voksotokat?

Előre is köszönöm, üdv: Steve

(#29223) Ravenloft válasza Eszkimo (#29184) üzenetére


Ravenloft
tag

Hogy mire jó? Konkrétan semmire! :) Bár…ha mondjuk egy iPad minin használod akkor még talán látsz is valamit rajta. Viszont ezt leszámítva, szerintem is nagyon hasznos kis app.

(#29224) khorvat válasza szabessz (#29221) üzenetére


khorvat
senior tag

"Éjszakánként változó termékválaszték" - Tehát igen!

(#29225) Janesz1981


Janesz1981
tag

Gondolkozok tv vásárláson és lehet 3d lesz. Kicsit körbejártam témát úgy tűnik lg 32la660s lenne ideális. A kérdésem az lenne mennyire zavaró a passzív technológia miatt a csíkozódás illetve a minőség veszteség a felezett felbontás miatt. 3-3,5m-re lenne a tv észlelnék ebből bármit is egyátalán? Jó ez a táv vagy kisebb lenne ajánlatos 3d-hez? Aktív samsungot már láttam de annak nekem zavaró a 3d képe. Villog stb mindaz amit leírtak lg-nél na az az ő készüléküknél nem jelentkezik. Ez a felezett felbontás és csíkozódás kicsit eltántorított a passzív 3d tv lehetőségétől de utána eszembe jutott a távolság miatt amiről nézném tv-t ezek a negatív dolgok lehet nem is észlelhetőek.

(#29226) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!

42LD750-n hálózati meghajtóról ment a lejátszás eddig gond nélkül. Most csak olyan mappát mutat, amiben egy file található. Régebben ha töröltem, vagy áthelyeztem, akkor újra bejött az adott könyvtár összes tartalma, és visszaállt a rend.
Ha a kép, vagy zenelejátszást választom, akkor látszódik az összes könyvtár, de ha visszamegyek a filmlejátszáshoz egyből üres könyvtár, nem tudok kilépni sem onnan ....
Router, TV, Nas áramtalanítva, újraindítva, de semmi. Ötlet?

(#29227) sbalu1 válasza Janesz1981 (#29225) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nincs csíkozódás, a felezésből adódó felbontás romlás nem észrevehető, a két félből a szemedben, agyadban újra összeadódik.Jó forrás esetén csodálatosan szép a kép mind 3D, mind 2D esetén ezeken a mai LG tévéken.Egyedül talán a 32 col egy kicsit pici már a tökéletes 3D élményhez.Ha teheted legalább 42 colosat, vagy még nagyobbat vegyél!Az enyém 42-es.

(#29228) kmarci25 válasza Janesz1981 (#29225) üzenetére


kmarci25
veterán

3-3,5 méter távolsághoz a 32'-es képátló kicsi lesz. 42, vagy még inkább 47-es kellene, igen, drágább, de hidd el, hogy megéri. Én 2 méterről nézek 42-est. Kb. az első 10 percig gondoltam azt, hogy túl nagy, konkrétan, amíg kicsomagoltam, és beállítottam a helyére. Ahogy bekapcsoltam már egy percig sem bántam.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#29229) bozsik84


bozsik84
tag

valakinek van LG 42LN570S tévéje itt a fórumon? személyes tapasztalatra lennék kíváncsi, mert sehol nem találok válaszidőre/input lag-ra vonatkozó értéket :((

konzollal összekötve, játék közben nincs nagy input lag, vagy utánhúzás?

köszi :R

psn id: zsonom

(#29230) Macsorsi válasza leo77 (#29218) üzenetére


Macsorsi
tag

Mennyiért volt tegnap? Lemaradtam róla :(

(#29231) szabessz válasza Macsorsi (#29230) üzenetére


szabessz
tag

A 47La660 209e volt.

(#29232) balbekk12


balbekk12
tag

LG 47LA690S (2 hónapja vettem Euronicsban 239.990Ft-ért (akcióban))

Eddigi tapasztalatok:
FELSZERELVE: Falon, min. döntéssel és kb.:2,7 méteres nézési táv.-ból

KÉP: Tévézésnél nekem a képminőségre nincs panasz, TÖKÉLETES! UPC-nél vagyok és nem beltérit, hanem kártyát használok (HD csatornákkal). Így a HD csatornáknál(!) gyönyörű a kép.

3D: Eddig nem sok filmet néztem meg 3D-ben! De azért a teszteltem videókkal (LG és egyéb) és egy animációs filmmel is (PC-ről Hdmi-n: *.mkv Halfout)! Nekem és a családnak is nagyon tetszett! Nekem, mint laikus embernek jobban tetszik ez a passzív, nagyon élvezhető. Úgyhogy szépen gyűjtöm majd be a filmeket és nézzük őket tovább.

HANG: A TV hangszóróit használom (egyelőre), a célnak tökéletesen megfelel. Jó cucc.

SMART TV:
- internetböngésző: UPC 60/6 Mb-os netem van wifi-s modemmel. Így a TV wifi vevőjén keresztül nekem normális sebességgel működik a net a TV-n.
- Youtube: Szintén wifi-n keresztül teljesen normális sebességgel tölti be a videókat!
- Távirányítás okostelefonnal: Én NFC-s megoldással kipróbáltam, tökéletesen működik (Sony Xperia L telefonommal) app.: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.tv.remoteapps

SMART SHARE:
- LG Cloud: 50Gb tárhely van hozzá.
app.: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.lgcloud.nscreen
Telefonról és PC-ről is töltöttem fel és le is cuccokat. a TV-ről elértem őket, szóval ez is tökéletesen működik.
- Wi-Fi: Több funkcióban is használtam. Jó!
- NFC: Sony Xperia L telefonnal összehangolva a TV. Tökéletesen működik.
app.: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.tv.nfcapps

USB: 16Gb pendrive-val próbáltam eddig. Hiba nélkül ment.

PC: HDMI-vel van összekötve a TV-vel! (TV,mint másodlagos kijelző). Power DVD 13 lejátszóval eddig mindent hiba nélkül lejátszott.

[ Szerkesztve ]

(#29233) #16729600 válasza balbekk12 (#29232) üzenetére


#16729600
törölt tag

Kissé magasra van az a Tv a falra szerelve az optimális képminőség eléréséhez :)

(#29234) kmarci25 válasza balbekk12 (#29232) üzenetére


kmarci25
veterán

Pici kiegészítés:
- LG Cloud: 50Gb tárhely van hozzá.

Alapból 5 GB, a kiterjesztett tárhelyes időszak 2014. december 31. után lecsökken 5 GB-ra.

Érdekes a tv elhelyezése... Nekem kicsit magasan van, és zavarna alatta a monitor, de fal színe tetszik! :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#29235) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Lg la 6-s sorozatban milyen különbségek vannak?
köszi

(#29236) bandi0000 válasza Gergőke88 (#29235) üzenetére


bandi0000
nagyúr

már ezen az oldalon is ki lett tárgyalva, de kb minden oldalon az a kérdés hogy mi a különbség a 620,640,660 s között, különben LG oldalán is le van írva sőt még össze is lehet hasonlítani

Xbox One: bandymnc

(#29237) huncutka1029 válasza Gergőke88 (#29235) üzenetére


huncutka1029
addikt

dizájn, és szoftveres különbségek,
valamint van köztük direct ledes, és edge ledes is.
van amelyik 2.0 van ami 2.1 hangszórós

;]
mi a különbség az LA 6xx között keresés eredménye a fórumon
a teljesség igénye nélkül.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#29238) Petee87


Petee87
tag

A 6-os és a 7-es széria között van akkora különbség, hogy megér körülbelül 40 ezer Ft-ot? 42 collosban gondolkodom elsősorban, de a 47es 6-os széria kb. egy árban van a 6-os 47-esével. Szeretném hallani a véleményeket.

(#29239) Gergi


Gergi
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon gondolkodok egy 50 vagy 55 collos LA660S tévé vásárlásán. Szerintetek lesz még karácsonyig megint olyan akciója az LG-nek, hogy 5 év garanciát ad a tévéire? :U

[ Szerkesztve ]

(#29240) huncutka1029 válasza Petee87 (#29238) üzenetére


huncutka1029
addikt

de a 47es 6-os széria kb. egy árban van a 6-os 47-esével. Szeretném hallani a véleményeket.

most mi van? :DD :DD :DD

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#29241) huncutka1029 válasza Gergi (#29239) üzenetére


huncutka1029
addikt

Az idén még nem volt, és valszleg nem is lesz.
Külön viszont több üzlet is kínál 5 év biztosítást a tv-hez, ami majdnem ugyanaz mint az LG gari, csak van hozzá kijelző törésre is kártérítés.
Rá kell keresni a neten, hogy ki, és mennyiért kínál ilyet.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#29242) Petee87 válasza huncutka1029 (#29240) üzenetére


Petee87
tag

Bocsánat! :D szóval a 47 collos 6-os széria kb. egy árban van a 42-es 7-es szériával. Melyiket ajánlanád inkább?

(#29243) TMT7TMT7 válasza Petee87 (#29242) üzenetére


TMT7TMT7
tag

Én inkább venném 47"-os 660/690-et, én nem veszem észre a Hz szám különbséget. . . (és szerintem más sem).

[ Szerkesztve ]

(#29244) Rellind válasza szabessz (#29231) üzenetére


Rellind
senior tag

Dejó :W

(#29245) g0dl válasza huncutka1029 (#29241) üzenetére


g0dl
addikt

Érdekes, a samsung most ad 5 év garit. LG is adhatna legalább hármat.

(#29246) TMT7TMT7 válasza g0dl (#29245) üzenetére


TMT7TMT7
tag

De náluk is csak F7-8000-ekre megy az 5év gari
(+ UHD is talán,ebben nem vagyok biztos)

[ Szerkesztve ]

(#29247) kutuke1


kutuke1
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Teljesen laikus vagyok és abszolút nem értek hozzá :B
LG 42LE5300-as tv-nk van. Eddig t-homos HDMI+steptobox volt, amire ugye fel lehetett venni az adást.Az új helyen továbbra is t-homos előfizetés van, de nincs HDMI.Karácsonyra szeretném férjemet+gyerekeket meglepni egy kütyüvel, amivel fel tudok venni tv adást, de fogalmam sincs m lenne a legjobb. Néztem a merevlemezes dvd írókat, de igazából dvd író nem feltétlenül kéne, elég lenne egy merevlemez.

Előre is köszi!
Kutuke

(#29248) balbekk12 válasza #16729600 (#29233) üzenetére


balbekk12
tag

Sajnos ez volt az egyetlen hely,ahova tudtam tenni a TV-t (kis albérlet és nem volt más lehetőség) :(
Remélem nemsokára (ha vettem egy házat),akkor előkelőbb helye lesz egy nappaliban! Egyelőre ez van!
DE eddig nem zavart semmilyen filmnézés közben sem a magasság...

(#29249) #16729600 válasza kutuke1 (#29247) üzenetére


#16729600
törölt tag

Miért nincs HDMI-s STB? Most mivel van összekötve a TV,hogy vegye a T-Home adásokat ?Több infó kell,hogy tudjunk segíteni.Valamint felvenni műsort a TV saját erőből csak akkor tud, ha az antenna bemenetre van kötve a jelforrás,minden ellenkező esetben STB kell az adás rögzítéséhez.

(#29250) gOldie


gOldie
tag

probaltam visszakeresni a forumon de nem tudtam biztosra menni szoval.. a kerdes:
skype-ol valaki LG TV-vel? ha igen milyen tipus es milyen kameraja van hozza?
LA660-hoz kellene valami opcio, vannak olyan nem LG USB kamerak amival mukodhet, vagy mindenkeppen az AN-VC400 kell hozza (papiron elvileg igen, de gyakorlati tapasztalatok erdekelnenek).
3D kamera van hozza esetleg?

Es ha esetleg a hanggal kapcsolatban is lennenek tapasztalatok az is jol jonne, pl.: kameraban van a miki vagy tudja hasznalni a magic remoteban levot? A masik oldalra hallhatoan atviszi mondjuk 3 meterrol vagy orditani kell/kozelebb ulni :)

Koszi a valaszokat

Boldi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.