Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) khorvat válasza gOldie (#29400) üzenetére


khorvat
senior tag

+1

(#29402) Zsadi válasza gOldie (#29400) üzenetére


Zsadi
őstag

+1+1 :)

(#29403) tblack


tblack
csendes tag

Erre az LG kémkedik dumára csak annyit, hogy kit érdekel.

Ha érdekelne akkor nem használnék google termékeket sem, mert az mind ezt csinálja, még a leveleidet is olvassa.

Mikor ismerősi körben rátértem erre, hogy ez szerintük miért is más mint amit még jó páran csinálnak, akkor meg le LG fanboy-oltak.

(#29404) Goodman válasza huncutka1029 (#29335) üzenetére


Goodman
tag

Köszi a választ. Meggyőztél. Meg az is, hogy linkelt valaki itt a fórumon egy webshopot ahol most igencsak kedvezményes áron van a 32LA620S, 110ért adják. (pcdream)
Holnap megyek is érte.
A magic remote-ot isteníti egy ismerősöm, lehet, hogy majd rendelek hozzá egyet, ha valahol ki tudtam próbálni és tényleg annyira bejövős. Helyhiány miatt csak 32" méret jöhet szóba, egyébként csak másodlagos eszköz.

A nagyobbik TV-t tavasszal cseréltem, pipa voltam az LG-re mert 3 és fél évesen megadta magát egy 42LH3000 illetve ismerős belém ültette a bogarat hogy a Samsungokkal kevesebb a probléma. De most már kicsit bánom, hogy egy Samsung UE42F5300 ra esett a választás, mert megnézve az LG-t ég és föld a használhatósága a smart funkcióknak utóbbi javára. Nem mintha rengeteget használnám a Smart funkciókat, de ha már benne van, nézzen ki valahogy. A böngészőről nem is beszélve.

(#29405) Toma válasza p2pp (#29395) üzenetére


Toma
tag

Már egy hete nézzük,(42660S) és csak ámulunk, ennyi elég?:-)

[ Szerkesztve ]

(#29406) forras2 válasza shteer (#29370) üzenetére


forras2
őstag

Szia!

Ezt a Plex media servert szedtem le. Sikerült megcsinálni, működik is.
Megosztottam a filmek könyvtáramat, meg az otikai meghajtómat is, hogy lemezről is tudjak filmeket nézni.
Az miért van, hogy 1 műsoros lemezt beteszek, szépen le is játssza, de viszont nem tudok nyelvet választani?
Angolul megy a hang, és közben valami japán vagy kínai felirat megy közben.
Ha simán gépen, lejátszó programban indítom el, ott van menü, és be tudok állítani mindent, itt a menü viszont inaktív, nem enged semmit állítani.

Illetve másik "gondom".
Az teljesen normális, hogy ez a program folyamatosan tölt le valamiket? :U
Felraktam a programot, és a C meghajtómon a 4,5 GBből alig van már csak 2 GB helyem, és folyamatosan csökken a szabad hely.
Illetve magát a gépet is lefogja, pl a firefox belassult, de iszonyatosan. Ez a program miatt van, vagy az miatt, hogy a gépről játssza le hálózaton keresztül a filmet? :U

Illetve a 3. "gondom".
Full HD illetve 3D filmek szaggatnak, be-be állnak. Ez mi miatt van? Lassú lenne a routerem?
1 ideig szaggatoznak a filmek, azt utána automatikusan átvált a következő filmre.
Sima avi film az megy, nem szaggat, és végig is tudom nézni őket.

(#29407) tblack válasza forras2 (#29406) üzenetére


tblack
csendes tag

Nézd meg nem-e transcode-ol a server. Az lefoglalhatja a gépedet és a szaggatásért is felelhet. 1-1-ben változtatás nélkül küldje át a filmeket, úgy állítsd be.

(#29408) berbatov2 válasza forras2 (#29406) üzenetére


berbatov2
senior tag

Az elso problemra nincs megoldas csak a tsmuxer progi amivel kiszeded beallitod melyik legyen az alapertelmezett hangsav.
3. Problema
Wifi vagy lan kapcsolat van?

[ Szerkesztve ]

(#29409) A tumi


A tumi
tag

Sziasztok! Monitor-tv vásárlása előtt állok. LG23MA53D-PZ a kiválasztott tipus. A szlovák székhelyű elektroudvartól vásárolnám a készüléket mert olcsóbb mint az itthoniak. A kérdésem az lenne, hogy Lengyelb beszállító hozza a tv-t és nem tudták megmondani, hogy van e benne magyar nyelv. Az itthol kaphatókban van több mint 19 nyelv, közte lengyel is. Valószínűsíthető, hogy a Lengyelből érkező készülékben is benne van a több mint 19 nyelv, közte a magyar is?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#29410) balbekk12


balbekk12
tag

(Nem tudom jó helyre írom-e?!)

Van valakinek jó kép beállítása (LG 47LA690S), én kevésbé értek hozzá,de szeretném kihozni a maximum képminőséget a TV-ből és azt olvastam,hogy a gyárinál jobbra is be lehet állítani a konfigot?!

(#29411) forras2 válasza berbatov2 (#29408) üzenetére


forras2
őstag

Kábellal van összekötve. :K

(#29412) gOldie válasza balbekk12 (#29410) üzenetére


gOldie
tag

kalibralni kell es ehhez kapcsolodna az en kerdesem, milyen eszkozt ajanlotok, csinalt mar valaki ilyet maganak?

pl datacolor spyder 3 pro?

[ Szerkesztve ]

Boldi

(#29413) Gatterlaci válasza A tumi (#29409) üzenetére


Gatterlaci
csendes tag

Hali!
Igen lesz benne magyar! De én átgindolnám a helyedben honnét rendelek mivel most (nov.24-ig) ha magyar LG forgalmazótol vásárolsz PersonalTV-t 5 év lesz a garid!
[link]
Remélem tudtam segíteni döntésedben.

[ Szerkesztve ]

(#29414) >Deego.. válasza A tumi (#29409) üzenetére


>Deego..
senior tag

Igen, megtalálható rajta a magyar nyelv is.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#29415) A tumi válasza Gatterlaci (#29413) üzenetére


A tumi
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Sajnos az már biztos, hogy 24.-e után tudom megvenni a tv-t, így marad az "olcsóbb" megoldás! Azért köszi az tippet. :)

(#29416) makoss válasza gOldie (#29400) üzenetére


makoss
addikt

Csak ez?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29417) shad83


shad83
csendes tag

Sziasztok!
Azt tudja valaki, hogy miért nincsenek fullscreen-ben teljes képernyőn a 1080-as filmek? Hiába állítom a két lehetőséget a menüben (teljes és azt hiszem eredeti), ugyanúgy megmarad alul felül egy fekete csík. 47LA660s és külső vinyóról usb-n keresztül játszom le a filmeket.

(#29418) Gergőke88 válasza shad83 (#29417) üzenetére


Gergőke88
addikt

Lesz is csík.A mozifilmek többsége nem 16:9 arányu
Nézz utána a képarányoknak.

[ Szerkesztve ]

(#29419) Tékozló


Tékozló
tag

Üdv!
2 kérdésem lenne (47LA690S):
- Miért van az, hogy kikapcsolom a tv képét (ECO max.-képernyő kikapcs.) és a csak hang mód után megnyomok egy gombot és nem a korábban beállított ECO mód jön be, hanem kikapcsolja az ECO-t? Így mindig vissza kell állítgatnom pl. ECO közepesre. Nincs erre megoldás?
- A TV nem ír ki frissítést, de az LG oldalán már újabb tölthető le a készülék típusának oldaláról, ráadásul ez már a 2. ilyen frissítés, amit a tv online nem jelez. Kézzel kell frissítenem, vagy néha a tv is fog felajánlani frissítést, mondjuk egy nagyobb újítás után?

Köszönöm a válaszokat!

(#29420) BloodRay válasza Tékozló (#29419) üzenetére


BloodRay
veterán

Az első kérdésre a megoldás, hogy mondjuk alapból eco-ra állítod a képüzemmódot.
A másodiknak meg valószínű oka van, hogy még nem ment ki a frissítés.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#29422) Tékozló válasza BloodRay (#29420) üzenetére


Tékozló
tag

Ezt most nem értem. Alapból ECO-n szokott lenni, sosem nézem ECO nélkül. Pont ezért zavaró, hogy a képernyő kikapcsolása funkció használata után a tv úgy gondolja, hogy ECO nélkül akarok tv-zni, holott ECO közepesben szoktam és nyilván előtte abban ment a tv.

(#29423) Watt25 válasza ZaXXoN (#29421) üzenetére


Watt25
veterán

Büszke lehetsz magadra! [link]. Talán a top10-ben még benne vagy...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#29424) Goodman


Goodman
tag

Sziasztok,

Serviio DLNA servert használ valaki LG tv-khez? A jelenlegi DLNA-s tv-mmel (Samsung F5300) tökéletesen műxik, minden hangsáv, transcode nélkül, feliratok is, remélem, megtartja a jó szokását LG-vel is :) A legjobban azért csípem mert nem csak Windows-on fut :)

(#29425) makoss


makoss
addikt

Az LG 42 LA 641S Ledről mi a vélemény, tapasztalat?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29426) BloodRay válasza Tékozló (#29422) üzenetére


BloodRay
veterán

Beállítások->Kép->Képüzemmód. Itt válaszd az Eco-t és állítsd be megfelelően és akkor nem kell kapcsolgatnod külön, maximum a kép kikapcsolását.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#29427) kmarci25 válasza Watt25 (#29423) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha moderátor lennék, már tolnám a warn-okat. Komolyan. :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#29428) gOldie válasza makoss (#29416) üzenetére


gOldie
tag

Marmint, hogy nem csak ezt az eszkozzel hanem barmit amit meg lehet venni, csak ezt lattam egy samsung tesztben, meg jo sok hasznaltat ebayen. De ahogy kezdek utanajarni egy masik topikban eleg gyorsan hasznalodnak el ezek a szarok, szoval a hasznalt ugy tunik lutri..

Boldi

(#29429) Tékozló válasza BloodRay (#29426) üzenetére


Tékozló
tag

Úgy érted, hogy a Quick menüből nem működik jól (az van amit korábban leírtam), míg a Beállításoknál történő ECO mód kiválasztása után a képernyőt kikapcsolva, majd visszakapcsolva a korábbi ECO módba térne a tv?

(#29430) BloodRay válasza Tékozló (#29429) üzenetére


BloodRay
veterán

Akárhogy próbálkozol, nem tudsz felbosszantani... :)
Azt csináld amit írtam. És ne az eco módok között válts ha ilyesmit tapasztaltál és így használod a tv-d ahogy, hanem a képüzemmódok között.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#29431) balbekk12 válasza gOldie (#29412) üzenetére


balbekk12
tag

Egy kalibrálásért nem fogok megvenni egy készüléket és Szfváron nem tudok olyan cégről,akik ezzel foglalkoznának, szóval más opciót kell keresnem a TV kalibrálásához!
Esetleg ezeket végig csinálni ???:

Hogyan állítsuk be a TV –t helyesen?

Optimális tévébeállítások - mit jelentenek a menüpontok?

[ Szerkesztve ]

(#29432) lali81


lali81
tag

sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
A 32 LA660S és az UE32F6400 közt filózok.
Ti melyiket vennétek és miért?
A nagy pirosban most mindkettőt 10% kedvezménnyel meg lehetne venni.
Köszi minden észrevételt!

(#29433) gOldie válasza balbekk12 (#29431) üzenetére


gOldie
tag

Sajnos en is a valaszokat keresem a temaban.. habar en elgondolkodtam egy meromuszer vasarlasan.

Boldi

(#29434) bandi0000 válasza lali81 (#29432) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ez hülye kérdés remélem tudod, mármint hogy pont LG fórumban kérded ezt? Én a 660S-t vettem, nem bántam meg, az aktív 3D-nél valakinek fáj a feje tőle, meg elég nyűgös dolog, és túl van kicsit színezve a samu képe, meg úgy tudom nagyobb benne az input lagg

Xbox One: bandymnc

(#29435) huncutka1029 válasza Goodman (#29424) üzenetére


huncutka1029
addikt

szia igen hsználjuk,
De LG.n nem fog menni a hangsáv, és felirat váltás
DLNA-n nem támogatott

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#29436) Tékozló válasza BloodRay (#29430) üzenetére


Tékozló
tag

A képüzemmód eleve ECO módban van nálam tv adás nézésekor.

[ Szerkesztve ]

(#29437) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Újabb gondom merült fel.
Megnyitom a tv-n a youtubet. De ugye minden videót 360P-beni indítja el.
Nem tudom átállítani, mert ha rányomok a kis fogaskerékre, a videó miatt nem látom az ablakot.
Maga a töltő csíknak is a fele látszik csak a videó alatt, a többit eltakarja maga a videó.
Eddig jó volt, nem volt ilyen gondom vele.
Ez mi miatt lehet, mi okozza ezt? :U

(#29438) lali81 válasza bandi0000 (#29434) üzenetére


lali81
tag

jaja köszi de inkább LG felé hajlok, azaz megerősítésekre várok, mint a tiéd is volt.

[ Szerkesztve ]

(#29439) Watt25 válasza forras2 (#29437) üzenetére


Watt25
veterán

Gondolom böngészőben nyitod meg a YouTube-ot. Értelmesebb a natív YouTube alkalmazást használni, kényelmesebb és rögtön a legnagyobb felbontásban tölti a videókat.
Az, hogy eddig meg tudtad oldani, valószínűleg arra vezethető vissza, hogy eddig máshogy működött a web-es YouTube lejátszó.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#29440) sbalu1


sbalu1
senior tag

A jövő: [link]

(#29441) SaLa123


SaLa123
csendes tag

Sokan kerestétek!
[link]

(#29442) SaLa123


SaLa123
csendes tag

Haha, nem gyűjt adatot... :D
[link]

(#29443) Watt25 válasza SaLa123 (#29442) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt persze többen nem fogják belinkelni... Ez már nem olyan szaftos...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#29444) g0dl válasza SaLa123 (#29442) üzenetére


g0dl
addikt

ja, és azt tegyük hozzá, hogy az oly nagyon nyomott IP tv esetében nincs is arra szükség, hogy a tv küldje be mit nézel, ugyanis azt a központban pontosan tudják.

(#29445) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy problémám a SIMPLINK funkcióval a tv(42la660s).Rajta lóg 1 raspberry pi Rasbmc-vel.Nem akar csatlakozni hozzá.Valaki használ ilyet ebben a formába?Aki tudna segíteni valami beállításban (esetleg szervízmenübe). 42lw659s-el nem volt ilyen gond.
Köszi előre is a válaszokat.

(#29446) lafaty80 válasza Watt25 (#29443) üzenetére


lafaty80
őstag

Inkább az az érdekes, hogy "kikapcsolt" állapotban is küldte a cuccost a netre és ezt elismeri az LG is. És persze nincs benne, hogy mely "régiókat", országokat érintő TV-k ezek. Bár ha már a magyar LG is közleményt ad ki ezügyben.....

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#29447) makoss válasza sbalu1 (#29440) üzenetére


makoss
addikt

ezért várom, hogy lemenjen a led ára december elejére

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29448) g0dl válasza makoss (#29447) üzenetére


g0dl
addikt

Melyik év decemberére gondolsz?

(#29449) makoss válasza g0dl (#29448) üzenetére


makoss
addikt

:F természetesen a mostanira

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29450) g0dl válasza makoss (#29449) üzenetére


g0dl
addikt

Mert megjelent egy kétségtelenül fejlettebb technológiát képviselő, de első szériákba tartozó tv 3.000.000Ft-ért, azért miért változna a hasonló méretű, de 300.000-500.000 Ft-os készülékek ára? Egy nagyságrendi eltérés van az árak között.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.